بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

R00z

عضو جدید
شما که برای این حرفتون منبع دارید؟؟
یا برای اینکه کسی اعتراض نکنه این حرفو میزنید ؟؟
یا قصدتون ناامید کردن بچه ها برای اسکیسه؟؟

والا من که از نماینده ی ایوان خانه شنیدم پاسخنامه سنجش پارسال 3 دفعه تغییر کرده..

arcdoc

اخراجی موقت
والا من هم اینجوری بهش نگاه کردم...با توجه به اینکه میگه این دیاگرام حرکته من اینجوری برداشت کردم که این کل فضا نیست بلکه راهرو یه فضاست...مشاهده پیوست 138030
سنجش تحلیل کرده گفته با توجه به اعتراض بچه های باشگاه مهندشان کلید به این شکل تغییر شکل می یابد

پیوست ها

• Capture.jpg
    Capture.jpg
    77.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

beni belazi

کاربر بیش فعال
سنجش تحلیل کرده گفته با توجه به اعتراض بچه های باشگاه مهندشان کلید به این شکل تغییر شکل می یابد

سنجش اگه یه کم بیشتر وقت بزاره واسه طراحی سوال همچین گافی نمیده...این پلان همینطور که میتونه بازار باشه میتونه تعاونی هم باشه...مشکل اینه که تو طرح سوال دقت کافی نشده... در ضمن اون با استدلال شما نیست که تعاونی میشه... اینجوری تعاونی میشه...Untitled.jpg

دلیل نداره جلوی هر غرفه و واسه هر غرفه یه در خروج باشه. بعد اگه فرض اینجور بذاری که اونجا هم غرفه است...هم در باز میشه یعنی هم آدما توی صف هستن و هم میخوان برن سوار اتوبوس شن...اصلا با تناسبات فضا جور در نمیاد

arcdoc

اخراجی موقت
سنجش اگه یه کم بیشتر وقت بزاره واسه طراحی سوال همچین گافی نمیده...این پلان همینطور که میتونه بازار باشه میتونه تعاونی هم باشه...مشکل اینه که تو طرح سوال دقت کافی نشده... در ضمن اون با استدلال شما نیست که تعاونی میشه... اینجوری تعاونی میشه...مشاهده پیوست 138038

دلیل نداره جلوی هر غرفه و واسه هر غرفه یه در خروج باشه. بعد اگه فرض اینجور بذاری که اونجا هم غرفه است...هم در باز میشه یعنی هم آدما توی صف هستن و هم میخوان برن سوار اتوبوس شن...اصلا با تناسبات فضا جور در نمیاد
شکل دیاگرام مسیر حرکتیه ..نه پلان فاز 2...

m_ a

عضو جدید
من کم کم دارم به خودم و همه استادام و کتابهاي معماري شک ميکنم!
آخه اقليم گرم و مرطوب محصوريت داره؟
ديگه واقعا نميدونم چي بگم:(

اقلیم گرم و مرطوب به دلیل گرمای زیاد باید در جداره ها سایه اندازی ایجاد بشه و از اون بابت که رطوبت فراوانی هم داره از طبقه همکف استفاده خاصی نمیشه و از طبقات بالایی استفاده میکنن و ارتفاع طبقات زیاده و خلاصه از 2 طبقه بیشتر میشه در نتیجه کوچه هایی که ایجاد میشه با محصوریت بالاست یعنی تنها دالانی برای عبور هوا در بافت

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اینو تعاونی زدم... اگه 2 طرفش باز بود یکم شبیه تر به بازار می شد.

mehraz8090

عضو جدید
من در مورد سوال 48 با مهندس سروش نیا صحبت کردم ایشون گفتن حتما اعتراض کنیم و استناد کنیم به صفحه 107 از کتاب معمار+مهندس=ساختار شکل بالای صفحه
جواب صحیح سقف مرکب از کابل و خرپاس این بنا استادیوم ژیمناستیک المپیک توکیو هستو خرپای متکی بر کابله

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در مورد سوال 48 با مهندس سروش نیا صحبت کردم ایشون گفتن حتما اعتراض کنیم و استناد کنیم به صفحه 107 از کتاب معمار+مهندس=ساختار شکل بالای صفحه
جواب صحیح سقف مرکب از کابل و خرپاس این بنا استادیوم ژیمناستیک المپیک توکیو هستو خرپای متکی بر کابله

ایشون استاد من بوده ... در جزوشون و سر کلاس با تاکید گفتن که سیستم بکار رفته کابلی از نوع متکی بر قوس است... و همیشه تاکید داشتند که شکل شکل گواه همه چیز است... کجای این شکل خرپا را می بینید.. در ضمن این سوال تکراری کنکور تکنولوژی است....;)

آخرین ویرایش:

arcdoc

اخراجی موقت
این سوال توی دکتری هم طرح شده جواب کابلی(معلق ) بود.......مطمئن باشید اصلا ارتباطی به خرپا نداره..ببینید این سوالات از فضا که نیومده طراح داره...همه از طراحی سوالات یه جورایی ناراضی هستن حالا یا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی یا متعدد بودن منابع علمی.......مطمئن باشید هیچ سوالی تغییر پیدا نمیکنه مگر اینکه اشتباه چاپی چیزی باشه ......

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایشون استاد من بوده ... در جزوشون و سر کلاس با تاکید گفتن که سیستم بکار رفته کابلی از نوع متکی بر قوس است... و همیشه تاکید داشتند که شکل شکل گواه همه چیز است... کجای این شکل خرپا را می بینید.. در ضمن این سوال تکراری کنکور تکنولوژی است....;)
منم اين سوال و زدم كابلي معلق ولي رفتم نكاه كردم تو كتاب نكته وتست مركز معماري تو قسمت تشريحي همين تست ,تاكيد كرده بر سيستم جادري...

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اين سوال و زدم كابلي معلق ولي رفتم نكاه كردم تو كتاب نكته وتست مركز معماري تو قسمت تشريحي همين تست ,تاكيد كرده بر سيستم جادري...

در سازه های چادری باید لبه های مقعر را ببینی .... استثنا داره ولی این اون استثنا نیست....

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

دوست عزیز یعنی 1 درسته؟؟؟؟منم از جزوه سروش نیا اینو خوندم....توروخدا اعتراض کنیم بلکه یکم مفید باشه

mehraz8090

عضو جدید
بد نیست یه نگاهی بندازی کجای این بنا آخه قوس داره بعدم من میگم با خودشون صحبت کردم اینو گفتن
من همه بناهای کتابهای گلابچی رو حفظم این بنا همه سقفش خرپاس و فقط لبه اتصالی به طره وسطش کابله محض اطلاعتون
انگار سوالای سنجش خیلی درسته که تازه استناد به بقیه آزموناش میکنید
همینه طراحای کنکور خیالشون راحته!!!

mehraz8090

عضو جدید

یا خدا چادری رو دیگه از کجاشون آوردن
من توی این تاپیک بیشتر داغ میکنم

arefeh

کاربر ممتاز
یا خدا چادری رو دیگه از کجاشون آوردن
من توی این تاپیک بیشتر داغ میکنم

من اول کابل معلق زده بودم اما تو شکل خرپا دیدم...اما چون تستهای قبلی هم جواب معلق دادند عمرا عوض کنند...بکشیم هم عوض نمی کنند

arefeh

کاربر ممتاز
اره عزیز گزینه 1 صد در صد درسته
اعتراض فراموش نشه

سایت میدین منم دست به کار شم...اما یه سئوال من الان کتابی که گفتین را باز کردم این که چرت و پرت گفته؟گفته پوسته:surprised:

mehraz8090

عضو جدید
من اول کابل معلق زده بودم اما تو شکل خرپا دیدم...اما چون تستهای قبلی هم جواب معلق دادند عمرا عوض کنند...بکشیم هم عوض نمی کنند

الان مهم اینه که سنجش فکر نکنه با یه سری ... طرفه
حتی اگه تغییری هم توی کلیدا اعمال نکنن حداقل هم ما پیش وجدان خودمون آرومیم که دست روی دست نذاشتیم و کمترین کاری که از دستمون برمیومد انجام دادیم و بی تفاوت نبودیم
و شاید از حجم اعتراضات سنجش یه کم دل نگرون بشه و از دفعه بعد طراحی سوالو به جای آبدارچی به دفتر داراش یا یکی دو تا استاد بسپره
اگرم هیچ کاری نکرد یه جای دیگه پاش گیره

arefeh

کاربر ممتاز
الان مهم اینه که سنجش فکر نکنه با یه سری ... طرفه
حتی اگه تغییری هم توی کلیدا اعمال نکنن حداقل هم ما پیش وجدان خودمون آرومیم که دست روی دست نذاشتیم و کمترین کاری که از دستمون برمیومد انجام دادیم و بی تفاوت نبودیم
و شاید از حجم اعتراضات سنجش یه کم دل نگرون بشه و از دفعه بعد طراحی سوالو به جای آبدارچی به دفتر داراش یا یکی دو تا استاد بسپره
اگرم هیچ کاری نکرد یه جای دیگه پاش گیره

راست میکید پس لطفا سایت اعتراض رو بدین من اعتراضم کنم;)

mehraz8090

عضو جدید

اینم عکس واضحترش

وضعیت
موضوع بسته شده است.