بحث و گفتگو در مورد کنکور ارشد 93

12341232

عضو جدید
سلام
خوشحال میشم نقطه نظرات شما رو در مورد زمان شروع کردن درسها،نحوه خواندن مطالب و استفاده از چه منابعی و .... رو بدونم

amir690

عضو جدید
به نظر من بهترین زمان شروع اواخر تیر یا اوایل مرداده. بهتره تو تابستون پایه علمیتو قوی کنی تا اینکه تست بزنی.کتابهایی مثل خواص فیزیکی رزاقیان و مکانیکی سجادی میتونه مفید باشه.

jasmin.me

عضو جدید
شما توی تابستون مطالب رو یکبار بصورت عمقی بخون

از اول مهر هم تست کار کن

رمز موفقیت هم تکراره !

mkarimi_mavad

عضو جدید
سلام
خوشحال میشم نقطه نظرات شما رو در مورد زمان شروع کردن درسها،نحوه خواندن مطالب و استفاده از چه منابعی و .... رو بدونم

شما اگه از اول آبان شروع به خوندن بکنی مطمئن باش با رتبه خوب قبولی
الکی تابستونت را هدر نده
کتاب مکانیکی سجادی و کتاب تست مدرسان شریف
ترمودینامیک مدرسان شریف + جزوه کلاسی
خواص فیزیکی و استحاله ماهان
اگه اینا را خوب بخونی خیلی راحت و بدون زحمت قبولی

12341232

عضو جدید
ممنون از نظرات دوستان
فقط یه مساله ای هست دوستان.
راستش هدف من رتبه 2 رقمیه .
من سال قبل با توجه به اینکه اصلا" زمان کافی و مطالعه کافی رو نداشتم رتبه جالبی نیاوردم(1375)
اما امسال شرایط کاملا" متفاوته و 7 ماه کامل وقته خیلی خوبیه.
توصیه دوستان در مورد ریاضی چیه؟
به نظر شما ارزشش رو داره که وقت بزارم واسش یا اینکه وقتم رو بطور کامل واسه دروس تخصصی و زبان بزارم؟

آخرین ویرایش:

amin gh

عضو جدید
ممنون از نظرات دوستان
فقط یه مساله ای هست دوستان.
راستش هدف من رتبه 2 رقمیه .
من سال قبل با توجه به اینکه اصلا" زمان کافی و مطالعه کافی رو نداشتم رتبه جالبی نیاوردم(1375)
اما امسال شرایط کاملا" متفاوته و 7 ماه کامل وقته خیلی خوبیه.
توصیه دوستان در مورد ریاضی چیه؟
به نظر شما ارزشش رو داره که وقت بزارم واسش یا اینکه وقتم رو بطور کامل واسه دروس تخصصی و زبان بزارم؟

اگه شما دنبال رتبه ی 2رقمی هستید اگه از الان تو فکر کنار گذاشتن یک درس هستید بعید میدونم به این هدفت برسی:que:
شما که 7 ماه وقت داری راحت می تونی درس ها رو بخونی . من ریاضی خیلی از رشته ها رو دیدم . معمولا ریاضی مواد
نسیت به رشته هایی چون برق - کامپیوتر خیلی راحت تره اونا درس آمار رو دارن که ما نداریم . ریاضی مواد در همه ی سال ها
تاکیید رو مباحث خاصی داشته که اگه آزمون ها 3-4 سال اخیر رو نگاه کنی دستت میاد چه مباحثی مهم است
دروس تخصصی مواد زیر 4 ماه جمع میشه ;)

amir690

عضو جدید
ریاضی با زدن 20 درصد میتونی یه تراز و نتیجه خوبی بگیری.اگه میتونی بهتره یه کلاس بری مثل اقاسی یا معتقدی.اگه نه با خوندن کامل کتابهای آقاسی قبولیتو تضمین میکنی

mkarimi_mavad

عضو جدید
با خوندن ریاضی خیلی راحت تر به زیر 100 میرسی چون اکثر موادیها ریاضی را نمیزنن و شما با زدن چندتا تست ریاضی میتونی تراز خیلی بالایی به دست بیاری
ولی خیلی رو ریاضی تمرکز نکن
به نظر من معادلات و ریاضی 1 راحت تر از بقیه س و میتونی راحت یاد بگیری و نیازی نیست همه درسهای ریاضی را بخونی

shirazii

عضو جدید
سلام بچه ها 1 سئوال داشتم شما ها همتون دانشگاه دولتی هسییین؟ من دانشگاه ازادم ترم 6 درسمم خیلی خوب نیست به نظرتون میتونم ارشد به رتبه خوب امیدوار باشم اگه از الان بخونم؟:(

amin gh

عضو جدید
سلام بچه ها 1 سئوال داشتم شما ها همتون دانشگاه دولتی هسییین؟ من دانشگاه ازادم ترم 6 درسمم خیلی خوب نیست به نظرتون میتونم ارشد به رتبه خوب امیدوار باشم اگه از الان بخونم؟:(

سلام دوست عزیز
بابا چقدر نا امید . اصلا این فکر رو نکن که نمی تونی رتبه بالا بیاری از وقتی که ضریب های دروس ارشد مواد رو 1 در نظر گرفتن کار خیلی راحت شده .
برات 2 تا مثال میزنم من یه دوست داشتم سال 90 کنکور ارشد داد .این لیسانیس رو 12 ترمه تموم کرد اونم به زور با معدل 12.1 ولی برای کنکور 6 ماه وقت گذاشت و از صفر و کتاب مرجع شروع کرد رتبش شد 230 اگه معدلش بهتر بود که رتبش زیر 150 میشد
یه مثال دیگه اینکه یکی با رشته شیمی سال پیش رتبه زیر 200 آورد که اصلا من خودم باورم نمی شد تا اینکه کارنامه طرف رو دیدم
مطمئن باش اگه کسی بخواد میشه ;)

12341232

عضو جدید

صد در صد باید امیدوار باشی.
امن خودم آزاد هستم.اساسا" توی مقطع کارشناسی تفاوتی بین بچه های آزاد و دولتی نیست ولی توی ارشد دولتی بهتره.

shirazii

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بابا چقدر نا امید . اصلا این فکر رو نکن که نمی تونی رتبه بالا بیاری از وقتی که ضریب های دروس ارشد مواد رو 1 در نظر گرفتن کار خیلی راحت شده .
برات 2 تا مثال میزنم من یه دوست داشتم سال 90 کنکور ارشد داد .این لیسانیس رو 12 ترمه تموم کرد اونم به زور با معدل 12.1 ولی برای کنکور 6 ماه وقت گذاشت و از صفر و کتاب مرجع شروع کرد رتبش شد 230 اگه معدلش بهتر بود که رتبش زیر 150 میشد
یه مثال دیگه اینکه یکی با رشته شیمی سال پیش رتبه زیر 200 آورد که اصلا من خودم باورم نمی شد تا اینکه کارنامه طرف رو دیدم
مطمئن باش اگه کسی بخواد میشه ;)

واااااااااااای مرسی نمیدونی چه روحیه ای بهم دادی خیلی خوشحالم کردی ممنوووووووووووووووون:D

shirazii

عضو جدید
صد در صد باید امیدوار باشی.
امن خودم آزاد هستم.اساسا" توی مقطع کارشناسی تفاوتی بین بچه های آزاد و دولتی نیست ولی توی ارشد دولتی بهتره.

مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

sanammls

عضو جدید
سلام دوستان
کسی کتاب خواص فیزیکی رزاقیان رو داره؟ یا میتونه برا من تهیه کنه؟

amir690

عضو جدید
دوست عزیز کتاب رزاقیان چاپش تموم شده و خیلی سخت گیر میاد بخصوص تو انقلاب.من خودم به چندتا بانک کتاب زنگ زدم تا بالاخره گیر آوردم.بهترین راه بانک کتابه.

newshin

عضو جدید
سلام .دوست عزیز ...من هم خیلی دنبال این کتاب گشتم ...از کدوم بانک کتاب تهیه کردید؟

H128

عضو جدید
کتابی هست بنام 504 برای زبان ارشد بسیار اثر بخش و مفید

javadhajiloo

عضو جدید
سلام من زبانم ضعیف به نظر شما از همین کتاب 504 شروع کنم ؟!! واگر بتونم از پسش بر بیام اون موقع اوضاع زبانم تو کنکور چجوری میشه یعنی میتونم صد بزنم؟!!:D:D

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام من زبانم ضعیف به نظر شما از همین کتاب 504 شروع کنم ؟!! واگر بتونم از پسش بر بیام اون موقع اوضاع زبانم تو کنکور چجوری میشه یعنی میتونم صد بزنم؟!!:D:D

ایشالا...;)
رو ۱۰۰ نه ولی ۴۰ تا ۵۰ حساب کن. زبان تخصصی هم در کنارش مهم تره.

jasmin.me

عضو جدید
504 رو بخونین و تسلط کامل داشته باشین تسطای vocab رو دو تا سه تا میزنین !
تازه اگه خوش شانس باشین

ehsan.mt.de

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز...همینطور که تاپیک رو مطالعه میکردم می دیدم خیلی از کتاب فیزیکی رزاقیان صحبت شده.من ندیدم این کتاب رو.چجوریه؟؟؟ امتحانشو پس داده؟؟؟ یعنی واقعا بهترینو کامل ترین منبع واسه فیزیکی و اسحاله است؟؟؟ ممنون میشم که پاسختون رو بشنوم...موید باشید در پناه حق

mehdi bax

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز...همینطور که تاپیک رو مطالعه میکردم می دیدم خیلی از کتاب فیزیکی رزاقیان صحبت شده.من ندیدم این کتاب رو.چجوریه؟؟؟ امتحانشو پس داده؟؟؟ یعنی واقعا بهترینو کامل ترین منبع واسه فیزیکی و اسحاله است؟؟؟ ممنون میشم که پاسختون رو بشنوم...موید باشید در پناه حق
اگه بتونی یه سوالایه اخر فصل کتاب رزاقیان جواب بدی مطمئن باش که فیزیکی بالا 60 میزنی....

ehsan.mt.de

عضو جدید
ممنون...یه سوال دیگه...این کتاب مباحث فیزیکی 2 و استحاله ها رو هم پوشش میده؟میخوام بدونم کامله یا بازم منبع دیگه ای واسه فیزیکی لازمه؟

ehsan.mt.de

عضو جدید
سلام...بچه ها واسه شیمی فیزیک و ترمودینامیک چی بخونیم؟؟؟چی پیشنهاد میکنین؟؟؟کتاب گسکل رو که اصن نمیشه خوند...بدرد تست نمیخوره...کتاب راهیان ارشد و پارسه رو هم دارم ولی اونا هم یه جوری توضیح اده انگار همه شو بلدیم فقط میخوایم مرورش کنیم.جزوه ی دانشگاه هم که ناقصه...کلاس هم که نداره شهر ما...واقعا کلافه شدم ...نمیدونم چیکار کنم...لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه...ممنون