بحث و تبادل نظر پيرامون گرايش هاي مهندسي مواد در مقطع كارشناسي ارشد

870913205

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسين و دوستان عزيز
من هنگام انتخاب رشته داشتم دنبال مطالبي پيرامون گرايش هاي مهندسي مواد براي انتخاب رشته مي گشتم كه متاسفانه نتونستم به يه ديد دقيق برسم و متوسل به اساتيد شدم و با شك و شبهه انتخاب رشته كردم (مطمئنم اكثر بچه ها اين مشكلو دارن)
از همه ي دوستاني كه فارغ التحصيل شدن و اوضاع و احوال كشور و بازار كارو تا حدودي مي شناسن مي خوام كه بقيه دانشجوهارو براي بهترين انتخاب ياري كنن
نظرات شما پيرامون گرايشهاي ريخته گري، جوشكاري، خوردگي، شناسايي مواد، استخراج، سراميك، مهندسي پزشكي، شكل دادن و نانو مواد ،راهگشاي دانشجويان خواهد بود.
نظرات از ديد امكان ادامه تحصيل، بازار كار در ايران (مناطق مختلف)، نوع زمينه كاري و مهارت هاي اكتسابي باشد
در ضمن بهتر اين است كه بيشتر در مورد گرايش خودمون اطلاعات بديم
ممنون كه كمك خواهيد كرد..

blackroad

عضو جدید
بچه ها به نظرتون من ارشد جوشکاری بخونم برام مشکلی پیش میاد؟
آخه من کارشناسی رو سرامیک خوندم و الان که جوشکاری قبول شدم نمیدونم برم ادامه بدم درسمو تو گرایش جوشکاری یا بشینم 1 سال دیگه بخونم؟؟؟؟
میدونم جوشکاری تاپ ترین رشته ارشد مواد هستش ولی برا منی که سرامیک خوندم مشکلی پیش نمیاد؟؟
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

ensan980

عضو جدید
بچه ها به نظرتون من ارشد جوشکاری بخونم برام مشکلی پیش میاد؟
آخه من کارشناسی رو سرامیک خوندم و الان که جوشکاری قبول شدم نمیدونم برم ادامه بدم درسمو تو گرایش جوشکاری یا بشینم 1 سال دیگه بخونم؟؟؟؟
میدونم جوشکاری تاپ ترین رشته ارشد مواد هستش ولی برا منی که سرامیک خوندم مشکلی پیش نمیاد؟؟
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
اگر منظورتون اینه که از پس درس ها بر می یاد یا نه، باید بگم که با توجه به رشته ی لیسانس برای شما تعدادی واحد جبرانی میگذارن تا آشنایی شما با رشته جوشکاری بیشتر بشه. از نظر موارد دیگه مثل ادامه تحصیل در خارج از کشور و فاند گرفتن هم فکر نکنم مشکلی باشه. برای اینکه تمام این رشته ها زیر مجموعه مواد هستن.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرایش شناسیایی یه حالت عمومی تو مواد داره و همه جار کاربرد داره. ولی گرایش های دیگه خیلی تخصصی میشه
من شناسایی هستم و خیلی هم راضی هستم