باکلاس ترین رشته مهندسی

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
باکلاس ترین رشته مهندسی (منظورم رشته ایه که آدم میتونه با تمام وجود بهش افتخار کنه و به زبون آوردن اسم اون رشته روح رو ارضا میکنه:w42::w40::w21:) کدومه ؟؟؟
:warn::warn::warn:لطفا بدون تعصب رو رشته خودتون جواب بدین!!!
مطمئن باش که بدون تعصب میگم:
از نظر من معماری و دلیلشم این که یه معمار باید از هر رشته ای بدونه از اقلیم شناسی وتاریخو فرهنگ گرفته تا مکانیک وتاسیسات و...
یه معمار باید عاشق باشه ,باید هنرمند باشه,باید احساس بشناسه و باید.....:heart:

masood_ss

عضو جدید
دوست عزیز همون طور که بقیه گفتند، هر کسی یه طوری ارضا می شه. اما با توجه به شناختم از رشته ها می گم
رشته هایی مثل مهندسی برق و مکانیک و عمران رشته هایی هستند که هر جا اسمشون رو بیارید، کلی تحویلتون می گیرند. اما مشکل عمده این رشته ها اینه که مغز آدم رو محدود به یک نوع نگرش خاص اون رشته می کنه و در بسیاری موارد خلاقیت و تنوع توش کمه (به خصوص توی ایران)
در کنار این رشته ها، مهندسی صنایع تفاوتش با بقیه رشته ها اینه که عملا نوع نگاهتون به زندگی رو عوض می کنه (خودم پلی تکنیک درس خوندم) و خوب نگاه سیستمی به زندگی رو به شما یاد می ده. چون از همه علوم یه چیزایی توش هست، شما یاد می گیرید همه چیز رو ببینید و دیگه مثل سایر رشته های مهندسی نگاهتون یک جانبه نیست. کلا می گن رشته مهندسی صنایع یک علم بین رشته ایه که باید بتونه ارتباط بین رشته ها و علوم مختلف رو برقرار کنه. دید بهبودی که توی مهندسی صنایع از صبح تا شب باهاش کار دارید، عملا می تونه آدم رو نه تنها توی کار، بلکه توی زندگی هم موفقتر کنه.
در عین حال، رشته ای مثل معماری به نظر من برای کسی که دوستشون داره، خیلی می تونه جالب باشه. چون خوب بهشون می گن آرشیتکت و کلی حال می کنن با این لفظ. در عین حال، سر تا پا خلاقیته و همه اش در حال طراحی چیزهای نو هستند.

masood_ss

عضو جدید
یک نکته خیلی مهم رو فراموش کردم بگم
کلا فقط توی ایرانه که مهندسی رشته با کلاسیه! توی خیلی کشورهای دنیا، مهندسی رشته ایه که خیلی راحت می تونید وارد دانشگاه بشید. اما مثلا توی رشته هایی مثل مدیریت، حقوق، روابط بین الملل و ... اصلا از این خبرا نیست! شاید به همین دلیله که مهندسی توی این مملکت با کلاس شده (چون خوب راه برای خارج رفتن بازه و به همین دلیل بهترین دانش آموزامون می رن مهندسی بخونن که بتونن برن خارج)

konkoordan

عضو جدید
آآآآآآآآآآآآآآآه آه

آآآآآآآآآآآآآآآه آه

اینم دیگه سواله که میپرسی معلومه که برق .بالا بری پایین بیای برق

صد در دصد
آفرين

سلام دوست عزيز
اگه بخوايم از رشته اي حرف بزنيم كه همه ويژگيهاي بالا رو داشته باشه مهندسي برق هست .

برق تو اين مملكت ... ما تنها رشته اي هست كه فارغ التحصيل هاي ليسانسش هم اميدي به كار گرفتن و استخدام دارند .

ما بقي رشته ها حد اقلشون فوق ليسانس هست .
اين رو ما برقيها نمي گيم اساتيد دانشگاه حتي اساتيد رشته هاي ديگه هم ميگند .

عزيزم دستت نلرزه برق رو اون اول بزن
بزن بخاطر تفاوتش با رشته هاي ديگه
رشته سه و چهار و پنج رو خودت بزن !

mehrzad1

عضو جدید
TG

TG

صد در دصد
آفرين

سلام دوست عزيز
اگه بخوايم از رشته اي حرف بزنيم كه همه ويژگيهاي بالا رو داشته باشه مهندسي برق هست .

برق تو اين مملكت ... ما تنها رشته اي هست كه فارغ التحصيل هاي ليسانسش هم اميدي به كار گرفتن و استخدام دارند .

ما بقي رشته ها حد اقلشون فوق ليسانس هست .
اين رو ما برقيها نمي گيم اساتيد دانشگاه حتي اساتيد رشته هاي ديگه هم ميگند .

عزيزم دستت نلرزه برق رو اون اول بزن
بزن بخاطر تفاوتش با رشته هاي ديگه
رشته سه و چهار و پنج رو خودت بزن !

دوست عزیر نکنه فراموش کردی بزرگترین وزارت خونه ایران کجاست . نفت . گاز . پتروشیمی . اینا چیزایی هستن که حرف اولو میزنن تو کار . این که دیگه واضحه . اون اساتید دیگه ای که به شما اون حرفو زدن مسلما اساتید مهندسی شیمی نبودن .
********** ONLI CHEMICAL ENGINEER ***********

eng.morteza

عضو جدید
با كمال ادب و احترام خدمت مهندسان عزيز كامپيوتر :w29:كه امروزه هر ديپلمه اي با

لياقت كار اونارو انجام ميده ومهندسان عمران :twisted:كه متاسفانه هيچ ارتباطي با ذوق و
هنر و طراحي ندارند و فقط يكسري فرمول براي محاسبات حفظ هستند :w10:و ديگر رشته ها كه همگي براي ما عزيز و محترم هستند خدمتتون برترين رشته مهندسي كه با عشق :heart::heart::heart:و علم:):) آميخته شده را معرفي ميكنم....دوستان و همكاران من در رشته مهندسي معماري........دوستون دارم...هميشه پاينده باشيد...خواستين جواب بدين تماس بگيرين...09156001765.......با سپاس.خدانگهدار..
میگم بد نیست به چارت مهندسان كامپيوتر نگاه کنی و بعدن بیا بگو معماری
اصلا معماری و چه به این حرفا:biggrin::biggrin::biggrin:
برو ماکتتو بساز و نقاشی کن هنرمند:D
مهندسی یعنی (برق کامپیوتر مکانیک عمران)

eng.morteza

عضو جدید
سلام. دوستان لطف کنید پست اول رو مطالعه کنید. ( بدون تعصب)
در ثانی کلاس رشته نیست که تعیین کننده است. بلکه آینده پاسخ خواهد داد.
به نظر من تو رشته های مهندسی همه خوبن جز معماری و صنایع.
وقتی داشتم پستا رو میخوندم دوستان فرموده بودن که چرخ صنعت با رشته صنایع میچرخه که باید عرض کنم چرخ صنعت با رشته هایی مثل کامپیوتر و مکانیک و برق میچرخه نه با صنایع.
و اما معماری : این رشته از عمران جدا شده و مهندساش هنوز نمیتونن یه محاسبه درت و حسابی بکنن .

کاملا درسته;)

eng.morteza

عضو جدید
قابل توجه تمامی دوستان عزیز
میگم یه سری به سایت www.salaryfor.com بزنید و رشته ی خودتون رو به همراه درامد در ایلات متحده ی امریکا ببینید(باید رشتتون رو به زبان انگلیسی در قسمت position سرچ کنید )
به عنوان مثال مهندس عمران=civil engineer
مهندس سخت افزار=hardware engineer
مندس نرم افزار=software engineer

sjoon

عضو جدید
میگم بد نیست به چارت مهندسان كامپيوتر نگاه کنی و بعدن بیا بگو معماری
اصلا معماری و چه به این حرفا:biggrin::biggrin::biggrin:
برو ماکتتو بساز و نقاشی کن هنرمند:D
مهندسی یعنی (برق کامپیوتر مکانیک عمران)
ادب داشتن بد نیست جیگر!;)
یکی ازدلایل کلاس معماری به سایر مهندسی ها آشنا بودن و مسلط بودنش به سایر مهندسیها مثل عمران و کامپیوتر و مکانیک و برقه!
تو کجای کاری؟:D:biggrin:;)

eng.morteza

عضو جدید
ادب داشتن بد نیست جیگر!;)
یکی ازدلایل کلاس معماری به سایر مهندسی ها آشنا بودن و مسلط بودنش به سایر مهندسیها مثل عمران و کامپیوتر و مکانیک و برقه!
تو کجای کاری؟:D:biggrin:;)

من شخص بی ادبی نیستم ولی زمانی که میبینید فردی بدون اطلاع داشتن از رشته های دیگه میاد نظر میده !!!:mad:
من که نمیگم معماری رشته ی بدی هست
همه ی رشته ها در قسمتی از زندگی ادم ها مورد استفاده قرار میگیرند
این مشکل کشور های جهان سومی مثل ما هست که هر روز یک رشته ای رو مد میکنیم و همه به سمت اون رشته می رویم بدون در نظر گرفتن علایق و استعداد های شخصی خودمون
راستی در مورد تسلط معماری به سایر رشته های دیگه بیشتر توضیح بده (لطفا با دلیل صحبت کنید) ;)

mrsadi677

عضو جدید
به نظر بنده پزشکی و مهندسی نیست که آدما ارضا میکنه یا نه،
اون انسانیته که آدم اگه بتونه تو حرفش یا رشتش حفظ کنه،برا آدم رضایت بخشه

sjoon

عضو جدید
در مورد تسلط معماری به سایر رشته های دیگه بیشتر توضیح بده (لطفا با دلیل صحبت کنید) ;)
تا الان که سر طراحی پروژه های اصلی اگه یه جای مناسب واسه موارد لوله کشی و کولر و شوفاژوحتی جای مناسبی برای قرار گرفتن لامپ های کوچولو درطراحی قرار ندیم یا به ستونگذاری ساختمان دقت نکنیم اصلا معمار نامیده نمیشیم و خیلی از محاسبات و طراحی ها توسط رایانه انجام میشه
به ساختمون هاییکه توش زندگی میکنین توجهی نکنین اکثر اون خونه هارو نقشه کش طراحی کرده نه معمار
این کمترین و پیش پا افتاده ترین دلیله که میتونم بگم اگه نا مفهوم صحبت کردم امیدوارم ببخشید

میتا

کاربر بیش فعال
علاقه برات مهم باشه- نه کلاس رشته.
اگر رشتت با کلاس باشه و وسطش ارور بدی ارزش داره؟:razz:

خیلی جمله قشنگی بود ! ایول ! کاملا موافقم !:w16::w27: راستی اصلا مگه میشه فقط یه رشته خیلی به قول شما با کلاس و اینا باشه ؟!!! این حرفا یعنی چی؟!!! آدما که فقط یک بعد نیستن علاقه ها هم خیلی زیاده !:w16:

danialgto

عضو جدید
اااااااااااااا
من كه عاشق كامپيوترم
از مكانيكم بدم نمياد
ولي تصميم دارم برم معماري
در كل با كلاس تر از برق پيدا نميشه!!!!!!!!!!!!

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا اکثرا از معماری بدشون میاد ؟
من با اینکه رشتمو خیلی دوست دارم ولی با کمال میل حاضرم با معماری عوضش کنم :D

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه اخوی اینطوریا نیست

نه اخوی اینطوریا نیست

سلام مهندس
یه سوال !
کی تا حالا مهندسی گرفته بدون اینکه چند واحد برق و کامپیوتر پاس کنه ؟
مهندس جان نشنیدی میگن ادعا کار دست ادم میده !
فکر نکنم معماری تا این حد گسترده باشه . نمیگم نخوندی ، خوندی ولی نا با این غلضت.
رشته ی خوب و دهن پر کنیه . ولی اینقدر مهندس معمار دادن بیرون که دیگه لوس شده .
به نظر من تو رشته شما تا ارشد نگیری نمیتونی ادعایی داشته باشی
به هر صورت موفق باشی
;)

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام جدا که معماری جزوه رشته های مهندسی نمیشه حساب کرد چون مهندس باید به ریاضیات مسلط باشه نه اینکه طراحی کنه و ماکت بسازه.اون میشه کارشناس.واسه همینه که همه معماریا تو کنکور ارشد موندن ومملکت پرشده از معمار نه مهندس معماری..

gtrfjn

عضو جدید
سلام مهندس
یه سوال !
فکر نکنم معماری تا این حد گسترده باشه . نمیگم نخوندی ، خوندی ولی نا با این غلضت.
به هر صورت موفق باشی
;)
اگه این حرف شماست ..ترمودینامیک یا نقشه کشی صنعتی که شما پاس میکنی هم جزو درسای اصلی مکانیکه..این حرفا چیه دیگه بابا؟؟
بعدم من مکانیکم نه معماری اگه منظورت اینه که مهندس مکانیک تا ارشد نگیره نمیتونه ادعایی داشته باشه باید بگم سخت در اشتباهی دوست عزیز;);)

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس
یه سوال !
به هر صورت موفق باشی
;)

:surprised::surprised:
واحد برق و کامپوتر از کی تا حالا مترادف با واژه ی مهندسی شده؟!!!
کسی مهندسه که که از روی منطق و استدلال و حساب و کتاب بهترین استفاده رو از شرایط ممکن داشته باشه...
حالا تو هر رشته ای که میخواد باشه!
همین خونه ای که شما توش نیشستی فکر میکنی رو هوا ساخته شده؟
فقط کافیه یکم نسبتاش تغییر کنه تا دیگه اونجا احساس راحتی نکنی!
منظورم قسمتاییش که به عمران مربوطه نیست،
نسبتهایی هستش که ما معمارا اونا رو بطور حسی کنار هم میذاریم ولی پشتش یه عااااااالمه حساب کتاب بوده. شما بشین یه بار یه هتل رو حل پلان کن ببین اصلا مغزت میکشه؟:razz:
نمونه بارزشم آثار تاریخی هستن...

نمیدونم چرا بعضی از آدما چون اطلاعی از یه موضوع ندارن فکر میکنن دیگه اون چیز اصلا وجود نداره!!!

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جوابت رفیق

جوابت رفیق

:surprised::surprised:
کسی مهندسه که که از روی منطق و استدلال و حساب و کتاب بهترین استفاده رو از شرایط ممکن داشته باشه...
حالا تو هر رشته ای که میخواد باشه!
همین خونه ای که شما توش نیشستی فکر میکنی رو هوا ساخته شده؟
فقط کافیه یکم نسبتاش تغییر کنه تا دیگه اونجا احساس راحتی نکنی!
منظورم قسمتاییش که به عمران مربوطه نیست،
نسبتهایی هستش که ما معمارا اونا رو بطور حسی کنار هم میذاریم ولی پشتش یه عااااااالمه حساب کتاب بوده. شما بشین یه بار یه هتل رو حل پلان کن ببین اصلا مغزت میکشه؟:razz:
نمونه بارزشم آثار تاریخی هستن...

نمیدونم چرا بعضی از آدما چون اطلاعی از یه موضوع ندارن فکر میکنن دیگه اون چیز اصلا وجود نداره!!!

000000000000
سلام رفیق
اهمیت معماری واسه همه ما مسلمه کسی انکار نمیکنه .
بقول خدا بیامرز نخوردیم نون گندم دیدیم دست مردم
رشتم معماری نیست ولی چند تا از دوستام معماری میخونن . من ندیدم هیچکدومشون اداعای شما رو داشته باشه . بحث من اینه که چون شما یه واحد کارگاه سیم کشی و یه واحدم برق پاس کردی نمیتونی ادعا داشته باشی این قدر گستردست .

این حرفتم از اون حرفاست !!
منظورم اینه که کدوم مهندسی میتونه ادعا کنه مهندسی گرفته و کامپیوتر بلد نباشه
مگه شما با برنامه های مهندسی کار نمیکنی مگه برنامه نویسی مقدماتی تو دانشگاتون درس نمیدن . هر رشته ای در حد بضاعت و نیازش پاس میکنه .
دوستان میدونن بعضی در سها هستند که ظاهرا ربطی به رشتت ندارن ولی باید بلد باشی
مثلا ما تو برق برنامه نویسی میخونیم ،تا حدی نقشه کشی،گار گاه جوش و برش،هیدرولیک و پنوماتیک و... . ظاهرا ربطی به برق نداره ولی پاس میکنیم .
منظورم من همین بود . حالا شما مخالفی حتما دلیل منطقی داری که خودتو راضی کردی . خدا عالمه .
.........
یه چیز دیگه
تا هیمن دو روز پیش بعنوان دستیار یه مهندس معمار ( براش متر نگه میداشتم) داشتیم سکنه های یه روستای بزرگ رو ( 200 خانورا) براورد میکردیم تا سند صادر کنیم .
اینو گفتم که بدونی هیچوقت کاربرد این رشته رو انکار نمیکنم .
-------------------
در مورد اینکه طراحی هتل رو مغزم نمیکشه ، خب شایدم نکشه . رشته ی خودم به اندازه کافی کشدار هست ایشالله وقت شد هتل هم میکشیم .

آخرین ویرایش:

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جوابت رفیق

جوابت رفیق

اگه این حرف شماست ..ترمودینامیک یا نقشه کشی صنعتی که شما پاس میکنی هم جزو درسای اصلی مکانیکه..این حرفا چیه دیگه بابا؟؟
بعدم من مکانیکم نه معماری اگه منظورت اینه که مهندس مکانیک تا ارشد نگیره نمیتونه ادعایی داشته باشه باید بگم سخت در اشتباهی دوست عزیز;);)

سلام رفیق
شما هم منظورمو متوجه نشدی
پست پایینی جوابتو دادم
========
بعدم من مکانیکم نه معماری اگه منظورت اینه که مهندس مکانیک تا ارشد نگیره نمیتونه ادعایی داشته باشه باید بگم سخت در اشتباهی دوست عزیز
--------------
منظورم معماری بود نه مکانیک .
چون فارغ التحیل زیاد داره دست توش زیاد شده .
در واقع رقابت شیف کرده به سمت ارشد ، چیزی سر رشته های دیگه مهندسی هم خواهد آمد .-----------
ترمودینامیک نخوندیم تا حالا .
تا حدی استاتیک و یه کم مقاومت چرا . که معمولا از اون برای محاسبه نیروی های وارد شده به دکل ها و تیر برق ها استفاده میکنیم .

gtrfjn

عضو جدید
سلام رفیق
شما هم منظورمو متوجه نشدی
پست پایینی جوابتو دادم
========
بعدم من مکانیکم نه معماری اگه منظورت اینه که مهندس مکانیک تا ارشد نگیره نمیتونه ادعایی داشته باشه باید بگم سخت در اشتباهی دوست عزیز
--------------
منظورم معماری بود نه مکانیک .
چون فارغ التحیل زیاد داره دست توش زیاد شده .
در واقع رقابت شیف کرده به سمت ارشد ، چیزی سر رشته های دیگه مهندسی هم خواهد آمد .-----------
ترمودینامیک نخوندیم تا حالا .
تا حدی استاتیک و یه کم مقاومت چرا . که معمولا از اون برای محاسبه نیروی های وارد شده به دکل ها و تیر برق ها استفاده میکنیم .
ولی من دوستم برق قدرت میخونه ..ترمو داره:redface::redface:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هر رشته ای که آدم توش تخصص و تبحر پیدا کنه باکلاس میشه!

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ولی من دوستم برق قدرت میخونه ..ترمو داره:redface::redface:
راستش نمیدونم ترمو دینامیک به چه درد برق میخوره . البته من قدرت میخونم احتمالا بچه های الکترونیک و مخابرات ترمو میخونن ( چون حرارت اثر زیادی تو مخابرات و الکترونیک داره) .
یه احتمال دیگه هم هست که بعضی از دانشگاهها سر فصل های ارائه شدشون کمی فرق داره .
اگه به درد برق قدرت میخوره امیدوارم ما هم بخونیم . :smile:

بالا