سخت ترین رشته های دانشگاهی

mra49954

عضو جدید
سلام
میخواستم در رابطه با سخت ترین رشته های دانشگاهی صحبت کنیم تا به کسانی که تازه میخوان وارد دانشگاه بشن و انتخاب رشته کنن یه کمکی کرده باشیم

mra49954

عضو جدید
به نظر خودم تو رشته های دانشگاهی مهندسی ها از همه مشکل ترند چون ریاضی و فیزیک پایه و بیس همشونه
تو مهندسی هم اول برق بعد مکانیک بعد کامپیوتر بعد عمران و غیره ...
تو رشته برق هم گرایش مخابرات از همشون سخت تره بعدش الکترونیک و بع از اون کنترل و قدرت

alireza_f90

عضو جدید
به نظر خودم تو رشته های دانشگاهی مهندسی ها از همه مشکل ترند چون ریاضی و فیزیک پایه و بیس همشونه
تو رشته برق هم گرایش مخابرات از همشون سخت تره بعدش الکترونیک و بع از اون کنترل و قدرت
نمیدونم چرا هرکی فکر میکنه رشته ی خودش خیلی ترسناکه!!!
آخه عزیز من حداقل منطقی تر میگفتی!!

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تا اونجا که شنیدم میگن مهندسی برق و مهندسی پزشکی جزو سخت ترین رشته ها هستن

rosvayejanan

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسته گی داره سختی چی باشه علاقه همیشه سختی ها رو از بین می ره رشته های محض در کل خیلی سخت ان به خاطر اینکه مثل رشته های مهندسی با خارج و واقعیت و خلاقیت سرو کار ندارن باید خیلی علاقه مند باشی که یکیشون و انتخاب کنی
اما به صورت متعارف می گن رشته های مهندسی سخت تره به خاطره اینکه یه جور کاربرد ریاضی در فیزیکه که که خوب یه کم سخته
تو رشته های مهندسی هم رشته عمران ساده است اصولان همه ی مهندسا در نهایت از عمران سر در می آرن ریاضیاتش در حد جمع برداریه و این خیلی خوبه اما رشته ی خیلی جذابی هم هست بازار کار هم که توووووووووپ
مکانیک و برق دو تارشته ان که ریاضیاتشون کاملان موازی هم هستش فقط برق به خاطر اینکه یه کم ذهنی تره شاید سخت تر باشه اما نکته ی مثبتش اینه که می تونی خیلی راحت نمونه های خارجیشو ببینی و تجربه کنی که اینم مزیت حساب میشه داخل پرانتز گرایش قدرتش که خیلی دیگه خوبه بازار کارشم خوبه و در مجموع میشه گفت ساده و قشنگه و به صرفه است
مخابرات هم که رشته ی من بوده خیلی خوبه ولی باید در نظر بگیری که دیگه همه چی تخیلی میشه هر چند تعداد واحد ها چندان زیاد نیست اما همون چند تا واحد خیلی بهت فشار می آد اگه علاقه نباشه در گ ریاضی محض میشه تو دروس میدان و آنتن
همین دیگه
موفق باشید

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم علاقه وقتي باشه سختيشم شيرينه.:);)
واينو بدونيد هر رشته اي سختيه خودشو داره:w30:

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز

برق و مكانيك رو قبول دارم ولي عمران و كامپيوتر و البته صنايع جز راحت ترين رشته هاي مهندسي هستن. مهندسي پزشكي هم كم از برق نداره بين رشته هاي راحت تر هم ميشه به نساجي و شيمي و معدن اشاره كرد.

mry68

عضو جدید
جواب

جواب

برق و مكانيك رو قبول دارم ولي عمران و كامپيوتر و البته صنايع جز راحت ترين رشته هاي مهندسي هستن. مهندسي پزشكي هم كم از برق نداره بين رشته هاي راحت تر هم ميشه به نساجي و شيمي و معدن اشاره كرد.

اگر با رشته ی مهندسی شیمی بیشتر اشنا بودی این حرف رو نمی زدی.اتفاقا مهندسی شیمی نیاز به دانشجویان بی نهایت خلاق و فعال داره و درس ها ی تخصصیشم راحت نیستن! :w10:

Reza.D

عضو جدید
به نظر من این بحث کلا نمیتونه بدون تعصب افراد در مورد رشته خودشون باشه پس به عنوان یه مرجع کاربرد چندانی نداره.

هر رشته ای سختیه خودش رو داره و مسلما علاقه هر فرد اون سختی رو براش تبدیل به شیرینی میکنه.

من خودم همیشه میگم سخت ترین گرایش سخت ترین رشته مهندسی مخابراته.اگر کسی با جو این رشته آشنایی داشته باشه به این مطلب اعتراف میکنه.

علت اصلیش هم اینه که مخابرات در اصل ریاضی و فیزیکه.

sajad_strant

عضو جدید

به نظر من بعد از برق كه سر آمد رشته هاي فني مي باشد كامپيوتر مي باشد كه داراي گستردگي زيادي مي باشد و دانشجوي اين رشته بايد هميشه up to date باشد.كمتر رشته اي مثل رشته كامپيوتر پيچيده مي باشد و اگر يك دانشجو خيلي مهارت داشته باشد مي تواند فقط يك گرايش يا يك جزئ كوچك از اين رشته را تسلط يابد

eng.bozorgtabar

عضو جدید
من هم با دوستمون rosvayejanan موافقم. چون خیلی خوب و با دلایل منطقی صحبت کرده.
انصافاً توی رشته های مهندسی، رشته های برق و مکانیک از بقیه سخت ترن از بین تمام گرایش های اونا انصافاً گرایش مخابرات از بقیه سخت تره.

bringing good

عضو جدید
این که دیگه سوال کردن نداره،عزیزجان.
همه می دونن که اول:gol: مکانیک:gol: بعدشم برق جز سخت ترینه رشته هاست.
بماند که خیلی ها رشته ی خودشونو سخت ترین می دونن.

mojtaba_81

عضو جدید
به نظر من یکی از رشته های سخت فلسفست...
ولی یه سوال... چرا اکثرا دلشون می خواد بگن رشته ی خودشون از همه رشته ها سخت تره؟...

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول:برق
دوم :شیمی مثل گرایشای نفت و گاز
سوم: مکانیک
فکر کنم مکانیک درسای مشترک زیادی با گرایشای نفت و گاز داشته باشه!;)

تندباد

عضو جدید
مکانیک گسترده وسخت البته برق گرایش مخابرات هم میگن خیلی سخته.

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
اول:برق
دوم :شیمی مثل گرایشای نفت و گاز
سوم: مکانیک
فکر کنم مکانیک درسای مشترک زیادی با گرایشای نفت و گاز داشته باشه!;)
من سیلابس سیالات و گاز رو که بررسی کردم فقط تا ترم 5 که رفتم 30 تا واحد اختلاف داشتن تازه بقیه ترما که تخصصی ترن بماند
چطوری میخواد با نفت و گاز خیلی مشترک باشه؟
من خودم مکانیک هستم
به نظر من اول بعضی از علوم پایه ها
بعدش مهندسی ها
توی مهندسی هم
1- برق
2- پزشکی
3- مکانیک

علی علی

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
یک فکر کنید

مهندسی رباتیک سخت ترینه !!!! چرا ؟؟

چون درس های اصلی رشته برق و مکانیک را با هم می خوانید

رشته مکاترونیک هم تقریبا این شکلیه

رشته های ترکیبی معمولا از رشته های سنتی سخت ترند

البته آی تی از موارد استثنا حساب می شود که ساده است

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
این هم فلوچارت مهندسی رباتیک

کسایی که رشته برق یا مکانیک می خوانند یک نگاهی بیاندازند و بگویند درس ها در چه سطحی است

دانلود

حاج احسان

عضو جدید
اگر با رشته ی مهندسی شیمی بیشتر اشنا بودی این حرف رو نمی زدی.اتفاقا مهندسی شیمی نیاز به دانشجویان بی نهایت خلاق و فعال داره و درس ها ی تخصصیشم راحت نیستن! :w10:
خودتو گول می زنی.
شیمی جز مهندسی های درجه2 به حساب میاد.
;)

star65

عضو جدید
سلام
شاید خیلی از رشته ها دینامیک،مقاومت،طراحی،سیالات،....رو بخونن ولی فکر نکنم در حد لولی که از مکانیک میخوان باشه،
البته به دانشگاهم خیلی ربط داره
به نظر منم مکانیک و برق از همه سختترند،ولی در یه سطح!

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سخت بودن رشته دلیلی بر خوب بودن اون نیست که همه سعی می کنند رشته خودشونو سخت جلوه بدند، هر رشته ای سختی خودشو داره البته به هوش و استعداد افرادم بستگی داره( یعنی بعضی ها از خنگیشونه که اون رشته براشون سخته)

بالا