باشگاه هوافضا

صابر.

عضو جدید
قط
سلامدارم میمیرم . دعا کنید
چرا.............................................................................................................:gol:

jimbo 2008

عضو جدید
با سلام
من یه نرم افزاردیدم به نام Aery برای گلایدر ها که البته خیلی ساده است می تونید ازتو google پیداش کنید.

ebr_amin2003

عضو جدید
امین ابراهیمی هستم
دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی مالک اشتر
خوشحال می شم اگه بتونم کمکی کنم

Yeganeh1372

عضو جدید
سلام مریم جان . من یگانه 1372 هستم . من هم سال دوم هستم . دوم ریاضی . شما چی ؟ من هم عشق هوا و فضا دارم . دوست داری بیشتر با هم آشنا بشیم ؟

Yeganeh1372

عضو جدید
سلام . سلام به همه ی مهندسین حاضر، مهندسین آینده و تمای عزیزان دیگر ... . من یگانه 1372 هستم . عاشق هوا و فضا و نجوم هستم . از اینکه عضو این باشگاه شدم ، وری وری خوش حالم . امیدوارم که بتونیم چیزهای خوب و زیادی رو از همدیگر یاد بگیریم .

Mohammad_1370

عضو جدید
سلام دوستای گلم من محمد پشت کنکورم.. رشتم ریاضی .. می خواستم از مهندسا بپرسم کدوم گرایش مکانیک به هوا فضا نزدیکه/؟:surprised: اخه می خوام مکانیک بخونم:) راستی عاشق هوا فضا و خیلی هم مباحث مربوط به نسبیت اینشتین رو دوست دارم ... از اینکه پیش شما هستم خوشحالم اگه میشه جوابم هم بدید ...مرسی:gol:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام دوستای گلم من محمد پشت کنکورم.. رشتم ریاضی .. می خواستم از مهندسا بپرسم کدوم گرایش مکانیک به هوا فضا نزدیکه/؟:surprised: اخه می خوام مکانیک بخونم:) راستی عاشق هوا فضا و خیلی هم مباحث مربوط به نسبیت اینشتین رو دوست دارم ... از اینکه پیش شما هستم خوشحالم اگه میشه جوابم هم بدید ...مرسی:gol:

سلام،
خوش اومديد. كلاً تا سال 3 درس هاي مكانيك و هوافضا مشتركه و از سال 3 به بعد جدا ميشن.

طراحي جامدات به گرايش سازه هاي هوايي،
سيالات به گرايش هاي آيروديناميك و پيشرانش

Mohammad_1370

عضو جدید
ممنون پس با این وجود سیالات مطالب جالب تری داره چون آيروديناميك جالبتره درسته؟؟ من جامدات رو بیشتر دوست دارم اخه فکر می کنم یه جورایی به جامدات بیشتر می شه گفت مکانیک...؟؟ اگه میشه بگید اشتباه میکنم یا نه .. بعد هم اگه امکانش هست از گرایش های هوا فضا یه کم توضیح بدید گرایش خودتون هم بگید.... ممنونم

reza.izadi

عضو جدید
من دانشجوی هوافضا نیستم ولی هوافضایی ها را دوست می دارم.

می خوام ارشد هوافضا شرکت کنم.

Yeganeh1372

عضو جدید
سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز . امیدوارم که حالتون خوب باشه . می خواستم در مورد آینده ی شغلی و کاری رشته ی هوا و فضا من رو راهنمایی کنید . با تشکر موفق باشید .
:cry:

Mohammad_1370

عضو جدید
سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز . امیدوارم که حالتون خوب باشه . می خواستم در مورد آینده ی شغلی و کاری رشته ی هوا و فضا من رو راهنمایی کنید . با تشکر موفق باشید .
سلام راستشو بخوای بازار زیاد خوبی نداره :( اینطوری که من شنیدم بیشتر توی جاهای نظامی نیرو میگیرن ... اونم که حال نمیده :redface: .... واسه همین میخوام برم مکانیک:)

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما در انتخاب رشته مکانیک شک نکن .(که خودت هم فهمیدی) چون در این صورت دستت بازه و در آینده می تونی راحت تصمیم بگیری . اگر واقعا به هوافضا علاقه داری می تونی لیسانس مکانیک بگیری و در ارشد رشته هوافضا رو ادامه بدی .
از نظر شغلی رشته هوافضا فقط در ارگان های نظامی ( صنایع دفاع - سپاه و ...) بازار کار داره . اما همین بخشها برای فعالیت های خود در زمینه هوا فضا از مهندسان مکانیک استقبال بیشتری می کنن.

Mohammad_1370

عضو جدید
شما در انتخاب رشته مکانیک شک نکن .(که خودت هم فهمیدی) چون در این صورت دستت بازه و در آینده می تونی راحت تصمیم بگیری . اگر واقعا به هوافضا علاقه داری می تونی لیسانس مکانیک بگیری و در ارشد رشته هوافضا رو ادامه بدی .
از نظر شغلی رشته هوافضا فقط در ارگان های نظامی ( صنایع دفاع - سپاه و ...) بازار کار داره . اما همین بخشها برای فعالیت های خود در زمینه هوا فضا از مهندسان مکانیک استقبال بیشتری می کنن.
خیلی ممنون از شما دوست عزیز. فقط یه سوال داشتم ازتون کدوم گرایش مکانیک بهتره و بازار خوبی داره و من از کجا بفهمم به جامدات علاقه دارم یا سیالات ؟؟ راستی اگه میشه گرایش خودتون هم بگید

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از شما دوست عزیز. فقط یه سوال داشتم ازتون کدوم گرایش مکانیک بهتره و بازار خوبی داره و من از کجا بفهمم به جامدات علاقه دارم یا سیالات ؟؟ راستی اگه میشه گرایش خودتون هم بگید

من گرایشم در مقطع لیسانس سیالات بود . اما برای ارشد می خوام طراحی کاربردی ( یا جامدات بخونم)
اما مهم تر و بسیار مهم تر از نوع گرایش . نوع دانشگاه و معدل کسب شده در انتهای تحصیله . چون برای کار از شما نمی پرسن کدوم گرایشید . می پرسن کدوم دانشگاه ؟ معدل چند؟
از نظر علاقه قبل از شروع تحصیل نمیشه توضیحی داد. چون برداشتی که فرد قبل از شروع تحصیل داره کاملا متفاوته و باید وارد بحث شد تا فهمید . اما دروس دو گرایش که در کنکور ارشد هم باید از آنها امتحان بدبد . کاملا یکی است پس زیاد فرقی بین این دو گرایش وجود نداره

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار

سلام راستشو بخوای بازار زیاد خوبی نداره :( اینطوری که من شنیدم بیشتر توی جاهای نظامی نیرو میگیرن ... اونم که حال نمیده :redface: .... واسه همین میخوام برم مکانیک:)

سلام،
آينده كاري رشته هوافضا:
1- استخدام در سازمان يا شركت هاي هواپيمايي كشوري. ( در آخرين اگهي استخدام شركت هما، فقط مهندس آقا جذب مي كردن)
2- اشتغال در چند شركت خصوصي كه در زمينه ساخت هواپيماي سبك يا بدون سرنشين فعاليت دارن.
3- اشتغال در مراكز نظامي و تحقيقاتي ساخت موشك

در رابطه با مورد 1 و 2 حقوق چنداني گويا انتظار يك مهندس هوافضا رو نمي كشه. نهايت 1.5 مليون در صورت خبره شدن و ...، اما در مورد 3، بعد از استخدام و درآوردن پدر مهندس، مي گن، 2 تا 3 مليون درآمد داره اما قيد سفر از ايران به كشورهاي دوست و غير دوست رو بايد زد. مواظب حرف زدن بود و ...!
در كل، رشته مكانيك رشته خيلي بهتريه، بازار كار بهتري داره، اختيار اينكه كجا بريد سر كار دست خودتونه. تا اين مسئولين فهيم ما بيان بفهمن فرق رشته هوافضا با مكانيك توي چيه و اصلاً رشته هوافضا به درد چه كاري مي خوره، احتمالاً من و شما اون دنيامون رو هم رد كرديم!

amirsaidmoradi

عضو جدید
یا من له الهوا و الفضا
سلام
من سپیده کارشناسی هوافضا خواجه نصیر طوسی
خوشحال می شم اگه بتونم کمکی کنم:smile:
سلام سپیده خانم.من هم ترم اخر کارشناسی هوا فضا هستم.سخت درگیر کار پایان نامه هستم اگه لطف کنید میتونید کمک کنید.موضوع :پهپادها و هواپیمای بدون سرنشین.با تشکر.امیر

Jet-Engine

عضو جدید
سلام...
امیدوارم حالتون خوب باشه.
سلام آقای مدیر. میتوم بپرسم گرایش شما چیه؟

satayesh

عضو جدید
salam man setayesh hastam sale dovom hava faza dar englis dars mikhonam az azizane hava fazamikhastam beporsam kasi baraye daneshgah tahghighi dade ya na chon man darmorede idea

satayesh

عضو جدید
bebakhshid man nemitonam ba computeram farsi type konam soalam in bod ke dar morede yek id khob mikhaham tahghigh konam agar dostan nazari dashtan lotfan be man komak konan mamnon misham man taze vared hastam dar in site omidvaram kam kam ashena besham ba karayee in sitr ba tashakor

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
bebakhshid man nemitonam ba computeram farsi type konam soalam in bod ke dar morede yek id khob mikhaham tahghigh konam agar dostan nazari dashtan lotfan be man komak konan mamnon misham man taze vared hastam dar in site omidvaram kam kam ashena besham ba karayee in sitr ba tashakor

سلام،
خوش اومديد. الان علم هوافضا در آيروديناميك و پيشرانش به دليل محدوديت هاي اين دو گرايش، تقريباً متوقف شده و در حال گسترش در گرايش هدايت، كنترل و پايداريه. پس بهترين شاخه اي كه شما مي تونيد براي تحقيق و مطالعه انتخاب كنيد، مسائل مربوط به مكانيك پروازه.

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام
من هم تو جمع راه مي ديد ؟
من منصوره ام
سوم رياضي
عشق هوا فضا
تو جمع قبول مي شم با اين وضع؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
دلتون مياد :cry::cry::cry:
دختر به اين خوفي ماهي :cry::cry::cry::cry::cry:
يعني من نباشم؟؟؟؟:que::que::que::que:

:D چرا كه نه؟ دوستان زير كرسي خيلي توصيه شما رو كردن،‌اساسي!