[ بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال ] آموزش و پرسش و پاسخ >برنامه های [ Geo Office-FlexOffice-Leica Survey ]

mohsenb61

عضو جدید
روش ورودليست مختصات از كامپيوتر به دستگاههاي توتال

روش ورودليست مختصات از كامپيوتر به دستگاههاي توتال

روش ورودليست مختصات از كامپيوتر به دستگاههاي توتال با نرم افزار تخليه توتال چگونه است.

msc87

عضو جدید
لطفا روش ورود ليست مختصات از كامپيوتر به توتال با نرم افزار تخليه توتال را توضيح دهيد

سلام

اگر بهتر بگردید فکر میکنم چند بار در این مورد سوال شده و قبلا جواب هم داده شده است.
اما حالا دوباره من اینجا توضیح میدم:
1- یک فایل تو excel بسازید و مختصات نقاط مورد نظرتون (XYZ) رو زیر هم وارد میکنید
2- بعد نرم افزار تخلیه رو که من Leica survey office منظورم هست رو باز میکنید
3- وارد بخشcoordinate editor میشید و یک صفحه جدید باز میکنید (New)
4- دیتاهای تو اکسلتون رو تو او صفحه کپی میکنید و بعد ذخیرشون میکنید.(فرمتی که من کار میکردم IDEX بود)
5- بعد وارد Coordinator Tranfer میشید و فیلتون رو از طریق پرت مربوطه به دوربین انتقال میدین

موفق باشید.

mohammadheidary

عضو جدید
با سلام
هر دوربینی با نرم افزاری خاصی عمل تخلیه و ورود اطاعات به دوربین را برعهده دارد پس شما برای وارد کردن اطلاعات به دوربین نیاز به نرم افزار و کابل مخصوص دارید.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام اگه دوربینت TS02 باشه من یه روش خوب واسه اینکه نقشه CAD رو مستقیم توش بریزی دارم.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام . ببین دوربینت dxf می تونه آپلود کنه یا نه چون یه دونه TS06 داشتیم که dxf نمی تونس آپلود کنه. یه امتحان بکنین. ارزشش روداره.
یه فایل Excel بهتون میدم و یه فایل CAD که با پروگرامی که تو فایل Excel هست فایل CAD رو می سازین و نهایتاً DXF می کنین و به راحتی رو دوربین می ریزین. من این کار رو با TS02 خودم کردم اما TS06 نه. چون اصلا DXF آپلود نمی کرد.

این فایل CAD رو ببینین . من این رو رو دوربین میریزیم!

پیوست ها

• BM-1390-7-29.zip
    277.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mohsenb61

عضو جدید
سلام,خسته نباشيد.
لطفا نرم افزار leica geo office را در صورت امكان برايم بفرستيد.

mohsenb61

عضو جدید
سلام . ببین دوربینت dxf می تونه آپلود کنه یا نه چون یه دونه TS06 داشتیم که dxf نمی تونس آپلود کنه. یه امتحان بکنین. ارزشش روداره.
یه فایل Excel بهتون میدم و یه فایل CAD که با پروگرامی که تو فایل Excel هست فایل CAD رو می سازین و نهایتاً DXF می کنین و به راحتی رو دوربین می ریزین. من این کار رو با TS02 خودم کردم اما TS06 نه. چون اصلا DXF آپلود نمی کرد.

این فایل CAD رو ببینین . من این رو رو دوربین میریزیم!

سلام
از ارسالت خيلي ممنونم.ولي cad سيستمم قديمي است وهنوز وقت نكردم 2012 نصب كنم , تا بتونم اونرو باز كنم.

mohsenb61

عضو جدید
با عرض سلام وخسته نباشيد.

فرمتهاي تخليه دوربين TS02 شامل:GSI IDX XML DXF MINING5 مي باشد .

آيا براي ورود نقاط به محيط LAND, بايستي با حذف موارد اضافه (مثلادر فرمت IDX), آنرا به فرمتهاي قابل خواند در LAND (مثلا PENZD )تبديل كرد.يا روش بهتري نيز هست؟

m-a-n

عضو جدید
komak ye moshkel

komak ye moshkel

سلام دوستان.کسی درایور های توتال tc 407رو داره یا میدونه باید ازکجا گرفت؟آخه زمانی که با کابل usbبه لپ تاپ وصل میشم واصه تخلیه نمیشناسه.اصلا com نداره.ممنو اگه کسی راهنمایی کنه:redface:

mohsenb61

عضو جدید
سلام دوستان.کسی درایور های توتال tc 407رو داره یا میدونه باید ازکجا گرفت؟آخه زمانی که با کابل usbبه لپ تاپ وصل میشم واصه تخلیه نمیشناسه.اصلا com نداره.ممنو اگه کسی راهنمایی کنه:redface:

سلام

شما بايد از نرم افزار تخليه (leica geo office) كه داخل cd متعلقات دوربين مي با شد استفاده كنيد.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

دوست عزیز ببین این به دردت میخوره LeicaSurveyOffice 2.2

download.gif

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان.کسی درایور های توتال tc 407رو داره یا میدونه باید ازکجا گرفت؟آخه زمانی که با کابل usbبه لپ تاپ وصل میشم واصه تخلیه نمیشناسه.اصلا com نداره.ممنو اگه کسی راهنمایی کنهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif

سلام. درایور کابل USB رو می خوای؟ یا نرم افزار تخلیه دوربین؟ یا اینکه همه رو داری ولی تنظیماتش رو بلد نیستی؟ بهتره به یکی بگی بیاد واست تنظیمش کنه چون قروفر زیاد داره. اگه کسی رو پیدا نکردی خبرم کن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجتبی اس

عضو جدید
از برنامه leica geo office استفاده کن اول مختصاتتو با اکسل مرتب کن بعد اکسپورتو بزن کپی کن اونجا بعد ازش save as با فرمت gsi بگیر 16 کاراکتری سیو کن بعد دوباره با همون اکسپورت بازش کن بریز تو دوربین

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
به همگی دوستان. می خوام یه برنامه بنویسم که خلاصش میشه DWG to IDX به این صورت که تو CAD شما رو نقاط رو کلیک کنین و برنامه نقاط رو تو CAD شماره گذاری کنه و در نهایت پس از اتمام شماره گذاری فایل idx درست کنه. میدونین که فایل idx مستقیماً رو دوربین میشه ریخت. فکر میکنین توجیهی داره؟

مجتبی اس

عضو جدید
طریقه بارگذاری یک سری مختصات از کامپیوتر به دوربین توتال لایکا06 چگونه است ؟ ضمنا اگه به برنامه خاصی نیاز است لطفا در سایت بگذارید. با تشکر
باید مختصاتتو با اکسل درست کنی بعد ببری تو برنامهleica geo office کپی کنی بعد ازش سیواز با فرمت gsi بگیری دوباره بازش کن با همین برنامه بعد اکسپورت کن تو دوربین

free surveyer

عضو جدید
باید مختصاتتو با اکسل درست کنی بعد ببری تو برنامهleica geo office کپی کنی بعد ازش سیواز با فرمت gsi بگیری دوباره بازش کن با همین برنامه بعد اکسپورت کن تو دوربین
همکار گرامی اگر منظور جناب ali hosseinifar از دوربین لایکا06 همون Ts 06 باشه، در اینصورت دوربین یاد شده با نرم افزار LEICA Geo Office Tools قابل بارگذاری نیست و نرم افزار مخصوص خودش به نام Flex Office را لازم داره و از آنجاییکه نرم افزار مذکور ( البته تا آنجاییکه بنده اطلاع دارم ) قابلیت Coordinate Editor ندارد، ایشان میبایست با روشی که شما توضیح داده اید لیست نقاطش را با استفاده از نرم افزار LEICA Geo Office Tools تهیه کرده و Save As با فرمت idx تهیه کند و مجدداً با نرم افزار Flex Office فایل تهیه شده را به دوربین آپلود نمایند.

مجتبی اس

عضو جدید
سری جدید همون برنامه با قابلیت این کار وجود دره با همون فرمتgsi با همین روش قابل اجرا است البته با برنامهflex office هم میشه با همین روش مختصات ووارد دوربین کرد کاری که من هر روز تو کارگاه میکنم .

free surveyer

عضو جدید
سلام
به همگی دوستان. می خوام یه برنامه بنویسم که خلاصش میشه DWG to IDX به این صورت که تو CAD شما رو نقاط رو کلیک کنین و برنامه نقاط رو تو CAD شماره گذاری کنه و در نهایت پس از اتمام شماره گذاری فایل idx درست کنه. میدونین که فایل idx مستقیماً رو دوربین میشه ریخت. فکر میکنین توجیهی داره؟
اگر تونستین یه همچین برنامه ای بنویسین که خیلی عالیه یعنی میشه یه چیزی تو مایه های تیم ملی، ولی من یه همچین کاری رو انجام میدم بدون داشتن برنامه خاصی که اگه بخوام مختصات 100 تا نقطه را از فایل Cad آپلود کنم تو دوربین، نهایتاً 7 الی 8 دقیقه وقتمو میگیره. بدون اینکه بخوام با دست مختصاتی رو تایپ کنم.
ضمناً برای تمامی دوربینهای Leica شدنیه و فرقی نمیکنه که دوربین از چه مدلی باشه.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
باسلام
برنامه رو تموم کردم امیدوارم خوشتون بیاد:

در قالب Excel نوشتم.
1- برنامه رو تو اکسل 2010 باز کنین
2- فایل توجیهی تون رو تو AutoCAD 2010 به بالا باز کنین.
3- دکمه Add Text Point to AutoCAD رو بزنین.
4-اکسل قفل میشه و باید نقشه کد رو انتخاب کنین.
5- تو کد هر جا رو کلیک کنین برنامه شماره گذاری می کنه . مختصاتش رو هم می بره تو اکسل ( چاکرم! )
6- پس ازاتمام کار تو CAD راست کلیک کنین تا اکسل از قفل در بیاد.
7- دکمه Export IDX رو بزنین تا D:\CAD.idx رو تولید کنه.
8- CAD.idx رو بریزین تو دوربین . حالشو ببرین!

پیوست ها

• CAD 2 IDX.jpg
    CAD 2 IDX.jpg
    68.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

free surveyer

عضو جدید
خیلی خوشحالم که شما مشکلتون حل شد ولی اینو بخاطر کسانی یادآوری میکنم که ممکنه در آینده مشکل شما رو پیدا کنند.
دوربینی که شما ازش نام برده اید به هیچ وجه قابل اتصال با کابل usb نیست و تنها کابلی که میتونه ارتباط این دوربین با pc را برقرار کنه، فقط کابل پورت سریال یا به عبارت عامیانه 1000 خار هستش، که البته قبل از همه باید سی دی نرم افزار LEICA Geo Office Tools را نصب کنی.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
یکی از مزیت های خوبش اینه که به راحتی لیست مختصات تو اکسل واسه پرینت تنظیم کردم.
نظرتون راجع به اضافه کردن آپشن Import DXF تو برنامه چیه؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
یکی از مزیت های خوبش اینه که به راحتی لیست مختصات تو اکسل واسه پرینت تنظیم کردم.
نظرتون راجع به اضافه کردن آپشن Import DXF تو برنامه چیه؟

با سلام خدمت مهندس احسان

برنامه تون رو دانلود کردم اما هنوز امتحانش نکردم ببینم چطوریه ... در خصوص آپشنی که گفتی اگه بشه اضافه کرد خو ب خیلی بهتره

بابت زحمتی که کشیدید جهت برنامه ممنون باز هم از این کارهای خوب خوب بکنید.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام از روی help هاشون یاد گرفتم و کمک های دوستام. کتابی تو این ضمینه ندیدم. vb رو باید اول یاد بگیری. چون همش دستورات vb هستش.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید دوستان
میشه روشتون رو بیشتر توضیح بدین ؟؟

لطفا بگین تو کدوم مرحله مشکل دارین؟
5- تو کد هر جا رو کلیک کنین برنامه شماره گذاری می کنه . مختصاتش رو هم می بره تو اکسل ( چاکرم! )

مشاهده پیوست 77518

ajamincc

عضو جدید
لطفا بگین تو کدوم مرحله مشکل دارین؟

مشاهده پیوست 77518
نمیشه همین برنامه رو برای اکسل 2007 یا 2003 و کد 2009 یا 2006 بنویسی؟البته بی زحمتا

بالا