اگه جنگ بشه مي ري جنگ؟؟؟

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما از حمله 4 پسر به يه هموطن اينطور ميگي چطور ميگي وقتي يه كشور بيگانه حمله كرد به كشور بايد ساكت بشينيم خب اگه ما ساكت نشستيم و نقش اون راننده تاكسي رو بازي نكرديم و پليس دير رسيد چي ميشه؟؟؟كشورمون نابود ميشه
من حاضرم برای کشورم بجنگم و اونو از اشغال شدن نجات بدم .نه اینکه جون خودمو به خطر بندازم و یکی دیگه که اسم خودشو گذاشته خودی یا هم وطن اشغالش کنه یعنی یه چیزی مثل الان.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
من حتماً میرم.کاری ندارم که الان کشور اشغاله با نیست.یا ما باعث جنگ شدیم یا باعث شدن.اینجا خاک ماست،وطن ماست.فکر نمی کنم اگه یه بیگانه بیاد و این خاک رو از ما بگیره برای ما از خودمون دلسوز تر باشه.اگه امروز به یه دختر حمله شد،بعد از اشغال به همه نوامیس حمله میشه.شاید اونوقت دیگه انفجار،مرگ و خیلی مسائل دیگه برامون عادی بشه،همونطور که برای مردم عراق و افغانستان داره عادی میشه.
به نظر من دوستانی که دلیل نرفتنشون به جنگ صرفاً حکومت فعلی ایرانه،یا مفهوم وطن رو درک نکردن یا وطن خودشون رو ایران نمی دونن!

آخرین ویرایش:

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حال و حوسله این کار ها رو ندارم میام می گیرم می خوابم زمانی که peroz شدیم مثل خیلی از ادم ها خودم رو بین کسانی که رفته اند جا می زنم
post و مقام می گیرم:eek::surprised:

اولدوز-ف

عضو جدید
البته از اینکه به من میگید پررو دلخور نشدم ولی از اینکه تو پست بعدیت حرف خودتو ندیده گرفتی خوشم نیامد. "" قرار نیست سیاستمدارهای ما کاری کنن که کسی به خودش این حق رو بده که بهمون حمله کنه و بعدشم ما رو قربونی ندانم کاری های خودشون بکنن ""

امیدوار بودم معقول تر برخورد کنی. صحبت منم اگه سر سری نمی خوندیش همین بود.
خیلیا قر میزنن که سیاستمدارهای ما جنگ افروزن منم عرض کردم به اونا که اگه به این بهانه می خواین نجنگین به عنوان یه ایرانی یه فعالیتی نشون بدین آدم منفعل اصلاً حق اظهار نظر نداره.

به هر حال هر کس نظری داره و نظرش هم محترم ، خواهش میکنم رعایت ادب و نزاکت رو دسته کم اینجا که هممون باسوادی و یدک می کشیم بکنید اظهار نظر ربطی به پرو بودن یا نبودن نداره. نظر همه تا جایی که ادب و رعایت کنن محترمه.
اگه بی ادبی بوده ببخشید
نظر شما ( معقولتر برخورد نکردن من:surprised: ) هم محترم!
شاید بهتر باشه باسوادها نظراتشون رو طوری بنویسن که هدف اصلی متنشون دیده بشه تا یک بی سوادی مثل من هم متوجه بشه. نه؟;)
نظر شخصی من اینه : بله باید حرکتی از خود نشون داد ولی این حرکت نباید جنگیدن باشه. برعکس. باید تا میتونی از جنگ فاصله بگیری.

اولدوز-ف

عضو جدید
جنگ چیز خوبی نیست. نیست. نیست. یک بار جنگیدیم اثراتشو داریم میبینیم. گیرم که ما مقصر نبودیم تو جنگ گیرم که بهمون حمله شد به هر حال ضرر دیدیم. ضررهای جبران ناپذیر. من نمیگم نباید میجنگیدیم ولی باید در حین جنگ به صلح فکر میکردیم نه به توسعه دادنش. آدم عاقل از تجربیاتش استفاده میکنه. قبول کنید که جنگ هنوزم که هنوزه تموم نشه و داریم ضررشو میبینیم. چرا اصرار دارین یک اشتباه تکرار بشه؟ این وطن پرستیه؟ شمائی که حس وطن پرستیت گل کرده بگو ببینم الان که جنگ نیست برا وطنت چی کار داری میکنی؟

اولدوز-ف

عضو جدید
وطن فقط خاک ایران نیست. وطن تک تک شهرهای ایرانه. وطن تک تک خونه های این شهرهاست. هر وقت بینش ما اونقدر رفت بالا که از این خونه ها و ساکنینش دفاع کنیم اونوقت میشیم وطن پرست. شما تو این میدان کوچیک بجنگ برا وطنت میدان های بزرگتر پیشکش.

bluepelikan

عضو جدید
اگه بی ادبی بوده ببخشید
نظر شما ( معقولتر برخورد نکردن من:surprised: ) هم محترم!
شاید بهتر باشه باسوادها نظراتشون رو طوری بنویسن که هدف اصلی متنشون دیده بشه تا یک بی سوادی مثل من هم متوجه بشه. نه؟;)
نظر شخصی من اینه : بله باید حرکتی از خود نشون داد ولی این حرکت نباید جنگیدن باشه. برعکس. باید تا میتونی از جنگ فاصله بگیری.

البته همه ما باید یکم با دقت تر بخونیم.بحث دو تا شد:

1- اینکه چه بهتر که جنگی نشه یعنی به نحوی مانع ایجاد جنگ بشیم ، خوب مسلماً این بهترینه چون اگر جنگ دیگه ای رخ بده خدا میدونه چند سال طول میکشه تا دوباره ایران سرپا بشه. ما ایرانی ها زود احساساتی میشم ولی باید سعی کنیم بین بد و بدتر تو انتخابات بد رو انتخاب کنیم و اگر میتونیم و از دستمون بر میاد جلوی عوامل جنگ افروز رو بگیریم ، اینم شجاعتش کمتر از جنگیدن نیست.

2- ولی به فرض که جنگی رخ داد ، آیا باید بیخیال مملکت و ناموس و خاک وطن شد؟؟؟حالا مقصر جنگ هر کسی که باشه ، نمیشه به هیچ نحو بیخیال شد . واقعاً نمیشه بگیم ما بریم جور اونایی که مقصر بودن و بکشیم یه جورایی فیض اجباری میشه ولی چاره ای جز دفاع از حریم و کناممون داریم؟؟؟؟ البته میشه ول کرد فرار کرد بعد از اونور دنیا فریاد وطنم وطنم کنیم ، اینم نظریه ولی خوب من اهلش نیستم .

البته انا هم نظرن می تونن غلط باشن میتونن هم درست باشن ، مهم اینه who care

mem.raha

عضو جدید
باور کنید آرزومه .عموم هم اسمه منه شهید ارتشه منم ارتش خدمت کردم

ولی از خودم میپرسم یک روز شدتا شب به خواست و حرف شهدا برسی

یک روز شد از حرص پول وکار و دنیا یادت بره نه .... شاید باید جنگ بشه واز

دست این همه شرمندگی وخجالت رها بشم...................... لیاقت دارم..............

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو خدارو شکر کن که توی ایرانی .یه نمونه کوچیکش امنیت توی کشوره ایا توی کشورای دیگه این طوری هست؟

امنیت؟مثل اینکه مردم جاهای دیگه رو از نزدیک باهاشون برخورد نداشتی عزیز و اگه خود آدم توی کشورای دیگه از خودشون مورد نداشته باشند تو اگه ساعت 3 نیمه شب هم تنها توی کوچه باشی هیچ نا امنی ای تورو تهدید نمیکنه از جهت مطمئن باش حالا به لحاظ امنیت سیاسی هم که خودتون بهتر میدونید.
در مورد سوال تاپیک هم باید بگم که بستگی داره علت جنگ چی باشه اگه حمله کنند اونم بدون دلیل حتما میرم اما اگه خود دولت من شرایط جنگ رو ایجاد کنه نه خودم میرم و نه میذارم برادرام برن.

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حتما مي رم چون تواين فيلم هاي جنگي ايراني انگار بهشون خيلي خوش مي گذشته :redface::redface:
ولي نه جدا از شوخي حتما مي رفتم ;);)

D@RkLoRd

عضو جدید
من حتما می رم چون عاشق ایران هستم و عاشق ایرانی و از دشمنای ایران متنفرم :w43:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول یکی از دوستان .این همه تعلیم سپاه و ارتش که پولش از جیب و نفت مردم پس برای چیه؟خوشبختانه یا بدبختانه الان دیگه مثل قدیم نیست که تعداد نفرات نتیجه جنگ را تعیین کنه.یعنی اگر قرار بر پیروزی ما باشه .اون ارتش و سپاه میتونند بدون اینکه مردم عادی بیان پیروز بشن.اگر قرار بر شکست باشه امدن افراد عادی هیچ تغییر نمیتونه ایجاد کنه.دیگه اون دوره عوض شده.یعنی یک موشک جنگی میتونه از 10000 نفر بیشتر سود داشته باشه.
امیدوارم اصلا جنگ نشه.ولی من جنگ را پیشبینی میکنم.
اسم تاپیک را عوض بکنید و بزارید .ایا از جنگ فرار میکنید یا نه.چون طبق قانون ایران همه باید در جنگ شرکت کنند.حتی اون هایی که سربازی رفتن. باید در جنگ شرکت کنند.

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنگ اصلا خوب نيست
به قول جواد عليزاده صلح هميشه آسان تر از جنگه
ولي اگه جنگ بشه من حتما ميرم...حتي يه لحظه هم نميتونم فكر اينو بكنم كه يكي داره به من زور ميگه
همين طور كه الان داريم عليه دولت كودتايي مقابله ميكنيم
منتها اين مقابله فعلا صلح آميز بوده...براي اختلافات داخلي راه هاي مسالمت آميز هميشه بهتر جواب ميده تا خشونت
مملكتي كه الان توش زندگي ميكنيم هم كم شبهت به جنگ نداره...يه عده ميخوان زور بگن و مردم جلوشون وايسادن...خداييش اگه اين حكومت بد تر بيگانگان با مردم رفتار نميكه بهتر هم رفتار نميكنه
شكنجه،تجاوز،قتل،چماق كشي
فكر ميكنم اينها ديگه حد رو گذروندن...بچه هاي جنبش سبز وارد جنگ شدن و اينو تو اين چند ماه ثابت كردن
اين حكومت مثل يه عده بيگانه ميمونه كه اومده تو كشور ما و داره كشور رو غارت ميكنه
اينا خيلي بي رحم تر از خيلي بيگانگان با مردم رفتار ميكن
براي اين به جنگ ميرم چون ايران رو وطن خودم ميدونم و هر كسي بخواد به هر نحوي باعث خواري ايران بشه جلوشون ميايستم...حتي اگه به قيمت جونم تموم بشه
جون دادن براي وطن خيلي لذت بخشه...خيلي

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما می رم ، یه وجب از خاک وطنم رو به اندازه عزیز ترین کسم دوست دارم ، اجازه نمی دم کسی به یه وجبشم چپ نگاه کنه.قابل توجه دوستانی که مسائل سیاسی رو با دفاع از وطن مخلوط می کنن : قبول مملکت الان مشکلاتی داره ولی به این فکر کنید که اگه ایران مستعمره یه کشور دیگه بشه به نظرتون وضع بهتر می شه؟ فکر می کنید یه کشوری مثل امریکا و انگلیس دلش برای شما و منابعتون می سوزه :surprised: من که فکر نمی کنم ، چون دارم وضع عراق و افغانستان رو می بینم که به خاطر دلسوزی این کشورا :surprised::eek: چه اوضاعی دارن ، پس زندگی کمترین چیزیه که می تونم بدم تا هموطن هام توی آسایش باشن.

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا کی از دوستان خواست برن جنگ که دارن دلیل برهان میارن؟؟؟؟؟؟

من میگم میرم.....

تو میگی نمیری......

هرکدوم به خودمون ربط داره!!!!

بگید آره یا نه و تمام!!!

دیگه این بحث مذخرفی که راه انداختید چیه؟؟؟

اسلحه رو شقسقتون گذاشتن برید جنگ؟؟؟

ارتش و سپاه و ما هستیم......

کسایی که نمیان خوب نیان.......

به من و امثال من ربط نداره....

رفتن من و امثال من هم به کسایی که نمیرن جنگ ربط نداره!!!

عشق این و دارین بحث رو سیاسی کنید......

دیگه داره حال بهم زن میشه این کاراتون!!

هر دو طرف رو میگم!!!

هر بحثی جای خودشو داره!!

sadaf-g

عضو جدید
سلام عزیزان
اره می رم نه برای ظاهر سازی بلکه برای اینکه خاک کشورم همیشه سرفراز وآزاد باشد تا هیچکس به زور نگوید

shayesteh-namvar

عضو جدید
خواهش میکنم ازهمه :smile:هرکی سیاسی حرف زد جوابشو ندین....خیلی ها از کوچکترین موقعیت سوءاستفاده میکنند.این موقعیت رو بهشون ندید....اینجا تریبون سیاسیون نیست چون ما آدم های سیاسی نیستیم...
چو ایران نباشد تن من مباد...بدین بوم و بر زنده یک تن مباد...;)

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ميگم عزيز من كسي كه به كشور من حمله كنه حتما ميرم و ميندازمش بيرون كاري ندارم مقصر اين جنگ كي باشه دفاع يه چيز غريضي هستش شما چرا ايران رو با حكومت حاكم بر اون مقايسه مي كنيد
مطمئنم تو هر برهه اي از اين قدمت با هر حكومتي با هر حاكمي يه عده اي مخالف و يه عده اي موافق تصميمات سياستمدارا هستن اونم بر حسب سود و ضرري كه از اون تصميم مي برن اين وسط هيچكي دلش واسه كشورش نمي سوزه هر كي مخالفه دلش واسه منافع خودش مي سوزه و بس
من اينجا از سياستمدارا دفاع نمي كنم اينجا حرف ايرانه ، ايران هم فكر نكنم ربطي به شخص يا اشخاصي داشته باشه من اگه برم جنگ از خودم و خانوادم و ايرانم دفاع كردم

من آروم آروم هستم از جنگ و خونريزي هم بدم مياد اصلا جلوي پيشرفت رو مي گيره و يه كشوري كه جنگ مي كنه تمام سالهاي جنگ رو از هر لحاظي درجا مي زنه ولي اگه كسي بزنه تو گوشم من دو تا مي زنم تو گوشش اين طبيعيه ساكت بشينم غير طبيعي هستم
یعنی ما اگر بخواییم پسرفت نکنیم و در جا بزنیم جنگ خوبه دیگه ؟ به خدا در جا زدن از پسرفت خیلی بهتره نه ؟ پس من برم خلیج فارس با یک قابق تند رو به ناو آمریکایی حمله ور بشم

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حتماً میرم.کاری ندارم که الان کشور اشغاله با نیست.یا ما باعث جنگ شدیم یا باعث شدن.اینجا خاک ماست،وطن ماست.فکر نمی کنم اگه یه بیگانه بیاد و این خاک رو از ما بگیره برای ما از خودمون دلسوز تر باشه.اگه امروز به یه دختر حمله شد،بعد از اشغال به همه نوامیس حمله میشه.شاید اونوقت دیگه انفجار،مرگ و خیلی مسائل دیگه برامون عادی بشه،همونطور که برای مردم عراق و افغانستان داره عادی میشه.
به نظر من دوستانی که دلیل نرفتنشون به جنگ صرفاً حکومت فعلی ایرانه،یا مفهوم وطن رو درک نکردن یا وطن خودشون رو ایران نمی دونن!

آمریکا یک جنگ دیگه در پیش داره بعد از اون جنگ دیگه بمب گذاری تو عراق و افغانستان تعطیل میشه . . .
یک خبر تایید شده برام بیارید که آمریکایی ها به یک زن تو عراق و افغانستان تجاوز کردن ( تجاوز فرق داره با . . . ) تا من 10 تا خبر تایید شده براتون از تجاوز هموطن ها مون تو زندان بیارم . . . آها چون اینا خودی هستن دردناک نیست . . .
ارتش آمریکا هم زن توش هست هم مرد اونا به این نکات توجه میکنن . . .
مثل بعضی کشورها نیست با کافور خفه کنه همشون رو . . .

shayesteh-namvar

عضو جدید
امنیت؟مثل اینکه مردم جاهای دیگه رو از نزدیک باهاشون برخورد نداشتی عزیز و اگه خود آدم توی کشورای دیگه از خودشون مورد نداشته باشند تو اگه ساعت 3 نیمه شب هم تنها توی کوچه باشی هیچ نا امنی ای تورو تهدید نمیکنه از جهت مطمئن باش حالا به لحاظ امنیت سیاسی هم که خودتون بهتر میدونید.
در مورد سوال تاپیک هم باید بگم که بستگی داره علت جنگ چی باشه اگه حمله کنند اونم بدون دلیل حتما میرم اما اگه خود دولت من شرایط جنگ رو ایجاد کنه نه خودم میرم و نه میذارم برادرام برن.
من قبول دارم آزادی و امنیت تو کشور های اروپایی بیشتره ولی جنگ رو چه خودمون باعثش باشیم چه بیگانه ،جنگه،تروخشک رو میسوزونه من مرگ با عزت رو به فرار باذلت ترجیح میدم....وقتی دزد خونه آدم رو میزنه ازش نمیپرسن واسه چی دزدیدی!!!!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی با همه این حرف ها امیدوارم همه دوستان پای عمل هم جا نزنند . . . البته امیدوارم هیچ وقت در هیچ حای دنیا جنگ نشه چون تنها یادگار بشر از دوران جاهلیته . . .
و امید وارم روزی ایران از دست این همه ظلم خلاص بشه و به جای تاپیک زدن در مورد جنگ تاپیک هایی در مورد پیشرفت های ایران زده بشه . . .

shayesteh-namvar

عضو جدید
ولی با همه این حرف ها امیدوارم همه دوستان پای عمل هم جا نزنند . . . البته امیدوارم هیچ وقت در هیچ حای دنیا جنگ نشه چون تنها یادگار بشر از دوران جاهلیته . . .
و امید وارم روزی ایران از دست این همه ظلم خلاص بشه و به جای تاپیک زدن در مورد جنگ تاپیک هایی در مورد پیشرفت های ایران زده بشه . . .
انشالله................