اگه شما شهيد شده بودين چه وصیتی با مردم داشتين.!!!

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اميدوارم عنوان قابل درك باشه...

يا ميشه گفت: چه وصيتي با مردم داشتين...

يكي از سؤالهايي كه بايد از خودمون بپرسيم.:que:

آخرین ویرایش:

f_azar1365

عضو جدید
دوست عزیز توقع داشتن اصولا کار خوبی نیست.....
اونایی که واسه دلشون جنگیدن...واسه وطن...واسه ناموسو مردمشون....اونا هیچ توقعی از کسی ندارن..مطمئن باش..!

naemeh5

عضو جدید
کم ترین توقعی که شهدا دارند این است که مردم به ارزش ها و آرمانهایی که اونها هستی شونو به خاطرش فدا کردند ،احترام بگذارند.ش منم اگه شهید شده بودم چنین توقعی داشتم البته فکر نمی کنم لیاقتشو داشته باشم.

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کم ترین توقعی که شهدا دارند این است که مردم به ارزش ها و آرمانهایی که اونها هستی شونو به خاطرش فدا کردند ،احترام بگذارند.ش منم اگه شهید شده بودم چنین توقعی داشتم البته فکر نمی کنم لیاقتشو داشته باشم.

موافقم
ميشه توي وصيت نامه هاشون ببينيم چيا بوده
مثلا مي دونم كه به حجاب خيلي تاكيد داشتن

f_azar1365

عضو جدید
شخصیت بعضی از شهدای ما اینقدر بزرگ و والاست که شاید امثال ما درک اونو نداشته باشیم که بتونیم اصلن بهش فکر کنیم...
به هر حال ما همه زندگیمون توی آرامش رو به نوعی مدیون شهدا هستیم..

tahoora62

کاربر بیش فعال
اي برادر روزي مغرور مي شدي به مقام و روزي مغرور مي شوي به ثروت و آنچه براي تو باقي مي ماند اين است ، دنيا تورا فريب داده ، دنيا تو را گول زده است ، آري شيطانها از راه بي راهت كردند و در اعماق گمراهي رهنمونت داده اند ، آري برادر بيا و باهم جامه تن را رها كنيم و عزم جزم كنيم كه هرگز خلاف نكنيم و هرگز گمراه نشويم و از او هم بخواهيم كه اوست مسبب اسباب، اوست مخلق اخلاق ، سخني ديگر دارم و آن اينست :
در روزگاراني دوست داشتم دكتر شوم ، مهندس شوم ، پولدار شوم و آرزوها داشتم ، اما ، اما عشق سوزاند، سوزاندني عجيب ....

شهید سیدمحمدجعفرهاشمی گلپایگانی ۱۴/۰۴/۱۳۶۵

توقع داشتم جوونا رهرو راه حق باشن و پیرو رهبری... و اهل بصیرت...

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

یه روز ۲ نفر داشتن توی دانشگاه با هم صحبت میکردن اولی به دومی گفت تو پدرت چیکارست ؟!

گفت پدر من مهندسه و کارش ساخت و سازه تو پدرت چیکارست ؟!

اولی ساکت شد و با غرور و کمی غم گفت پدر من شهید شده ...

اولی لبخندی زد و گفت پس تو با سهمیه اومدی دانشگاه ؟!!

دومی دلش شکست و بدنش سرد شد و با بغضی عجیب گفت:

سهمیه ماله خودتون بابام رو بهم پس بدین . . .

.
.
.

شهدا شرمنده ایم ...

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/325566-شهدا-شرمنده-ایم-...?highlight=​

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.

یه روز ۲ نفر داشتن توی دانشگاه با هم صحبت میکردن اولی به دومی گفت تو پدرت چیکارست ؟!

.
.
.

شهدا شرمنده ایم ...

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/325566-شهدا-شرمنده-ایم-...?highlight=

بميرم الهي
تشكرام تموم شده
خيلي تشكر
ما توي فاميلامون شهيد نداريم
ولي قراره اگه لازم شد من خودم برم جنگ و شهيد شم;)

alish.refinery

اخراجی موقت
شهادت در یک قدمی تک تک شماهاست
شهادت فقط با جنگ در میدان جنگ نیست!

درهای شهادت زیاد است ولی من به چند مورد از انها اشاره میکنم:

=====================
1- درب اول شهادت محبت ال محمد

پيامبرخدا(صلی الله عليه و آله):

مَن ماتَ على حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ ماتَ شَهيداً؛

هركه بر دوستى آل محمّد بميرد، شهيد مرده است.

ميزان الحكمة: ح 9964

==============
2- درب دوم شهادت عشق به یکی از مخلوقات خداوند (عشق به همسر و یا دختری دوست داشتنی)

من عشق فکتم فعف و مات، مات شهیدا

هر کس عاشق شود و عفت و پاکدامنی پیشه کند و از دنیا برود ، شهید از دنیا رفته است!

منبع:

1- ابن حسام‌الدین هندی، كنزالعمال فی‌سنن الأقوال و الأفعال، 6999.
2- محمد‌بن‌ابراهیم صدرالدین شیرازی (ملا صدرا)، الحكمه المتعالیه فی الاسفار الاربعه العقلیه،به تصحیح مقصود محمدی، ج7 ، ص232.

ملا صدرای شیرازی که این حدیث را ایشان نقل کرده اند کسی است که تمامی افکار و نظرات امام خمینی
و اساتیدشان مانند ایت الله سید علی قاضی و علامه طباطبائی وبسیاری از علمای بزرگ معاضر و غیره بر روی نظرات ایشان بنیان گذارده شده است.
و از انجائی که حدیث نقل شده از معصوم (اگر اشتباه نکنم پیامبر اسلام) به کلمه عام عشق اشاره دارد
و عرب زمان پیامبر تنها عشقی که عربها ان را میفهمیدند عشق به جنس مخالف بود
بنابر این اگر پسر و دختری به جنس مخالف عاشق شدند و عفت و خویشتنداری و پاکدامنی پیشه کردند و بر اثر تحمل درد این عشق از دنیا رفتند
یا به مرگ طبیعی و یا مرگ غیر طبیعی ، در این حالت شهید از دنیا رفته اند.

همچنین در روایات و منابع شیعه فردی که در اب دریا غرق میشود و میمیرد نیز شهید نامیده شده است.

من یکی از دوستانم در دوران بسیج دانشگاه توی سفر به شمال توی دریا غرق شد و از دنیا رفت بسیجی پاکی بود خداوند مقامش را بالاتر گرداند.

یک نیم رخت الست منکم ببعید
آن نیم دگر ان عذابی لشدید
بر گرد رخت غبار یحیی و یمیت
من مات من العشق فقد مات شهید

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهید گریه ندارد به حال خودتان گریه کنید.ما برای اسلام و قرآن رفته ایم و هیچ انتظاری از کسی نداریم. (شهید اسماعیل نظر کاظمی)

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شهدا اونقدر مخلص بودند ک حتی توقع یه تشکر خشک و خالیو نداشته باشن. ولی من چون مثل اونا مخلص نیستم ،توقع داشتم مردم جوری باشن که بعدا نشه ازشون فیلمی ساخت مثل آژانس شیشه ای و از نوع بی معرفتی های آژانس شیشه ای ،نشه از مردم فیلمی ساخت ک توش حاج کاظمها و عباسها غریب باشن وبچه هاشون از ترس اینکه بهشون بگیم سهمیه ای،اسمی از پدرای قهرمانشون نبرن....

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
.
.
.

.
.
.

شهدا شرمنده ایم ...

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/325566-شهدا-شرمنده-ایم-...?highlight=​

دمت گرم
خیلی زیبا بود
واقعا کاش ما نسل سومی ها یه ذره این چیزا رو درک کنیم
همیشه این زمزمه منه : میثم مطیعی اینو خونده با مداحی ؛ میگه
شهدا شرنده ایم
تا نفس میزنیم شهدا شرمنده ایم

کاش بتونیم جواب کارهاشونو بدیم
ای خدا ما را جلوی اون مردا شرمنده نکن