اگر کروات از نمادهای فرهنگ غربی است ! پس آیا کت و شلوار و جلیقه جزئی از فرهنگ بومی و اسلامی ماست!؟!

Morteza R

عضو جدید
این دیگه آخرش بود !!!!!!! ......یعنی شما هرچی شکیل باشه استفاده میکنی ؟!!!!!!! ......حتی اگر اون نماد نماد هم جنسگرایان باشه ؟!
نمیخوام به شما جسارت کنم ولی این یک مثال بارز در قبال حرف شما بود
گفتم اگه غیر مسلمان هستین که هیچ ........اگر مسلمان هستین ......ما مواردش رو مطرح کردیم
یک نفر گفت انیشتین هم کراوات میزده ...........بله میزده ..........مسئله این است کجا میزده ......خیلی تصاویز از انیشتین هم هست که کراوات نزده ..........ضمن اینکه در مرود دین نهایی انیشتین نظرات مختلف بوده
حتی برخی او رو مسلمان شیعه میدانند که منابع آلمانیش هم حی و حاضر موجود است برخی اونو یهودی میدونن و برخی هم میگن فقط خداپرست بوده

البته این بحثا هیچ ربطی نداره ...............بحث تاریخیشو مطرح کردیم .......در برهه ای از زمان قانون بوده که صلیب بر گردن همه باشد ........در برهه ای مسلمانان رو مجبور کردند که صلیب به گردن کنند ........کراواتها ......بعد تا جایی که من شنیدم این مسئله سبب مشکلات بسیاری شده بود برای گردن اینها و این صبیبها بسیار سنگین بوده ..........حاکمان غیر کلیسایی که میان اینو به شکل کراوات امروزی در میارن ............وقتی بحث غیر کلیسا مطرح میشه میشود همان کفار و بی دینان ........یکی گفت در قبال شرع چیزی گفته نشده که این طور نیست و گفته شده حتی الامکان اجتناب شود یا جایز نیست ............ولی من جایی ندیدیم صراحتا از لفظ حرام استفاده شده باشد
در قبال قانون هم در قانون کشور ما پس از پیروزی انقلاب مطرح بوده .........قانون جدیدی نیست که عده ای خیالات خودشون رو اینجا بهش نسبت میدن

در عین حال گفتیم از ابتدا تا کنون که با برخورد با مردم موافق نیستیم .........چون این باره فعل حرامی نیست

برادر بزرگوار .............نخبگان چند سالشونه ..........زن و زندگی دارند ......فکر میکنم این شمایی که شعور مخاطبین رو داری به سخره میگیری

ایرانی وطن پرست و عاشق مردم سرزمینش کشورشو به پول و امکانات نمیفروشه

اصولا وقتی حرف از این قبیل مسائل اشه هر شخص آشنا با سیاست میدونه که وقتی گفته میشه غرب منظور کجاست .........وقتی گفته میشه مرگ بر ضد ولایت فقیه هم به معنی است که هر کس ضدیت با ولایت فقیه دارد نه هر کس که مخالف ولی فقیه است .........انشاالله معنی ضدیت رو در سیاست میدونید

اگر اون تمدن رو آمریکایی ها قبول داشتند که دست به اون کشتارهای عظیم نمیزدند ......عزیز دل برادر
گفتم تمدن ..............کشور ما تمدنش به دوره فتحعلی شاه برنمیگرده ................به خیلی زمانهای گذشته برمیگرده

مثالی که در قبال ایتالیا زدم گویا شما رو دچار سرگیچه کرد ...........منظور این بود که در دوران او این کشور به بی بند و باری در دنیا دامن میزد.......بنده بحث مهد رو در مرود ایتالیا مطرح نکردم ..........اگر با تعریف شما هم بخوایم پیش بریم بازم امثال ایتالیا از زمان فتحعلی شاه خیلی اقدامات ناشایست بدتر رخ داده .........کلا به بعد انقلاب صنعتی در کشورهای غربی برگردیم ........که هنوز آثار اون مجسمات و نقاشی های حتی بزرگانی مثل داووینچی موجود است ..........که جاهای خصوصی چه زن و چه مرد در اونها نمایان است

نظام ما با اونها فرق داره .........اونجا رییس جمهور شخص اول مملکت است که معمولا صرفا فقط دارای دانش سیاسی است
در کشور ما زمین تا آسمون بحث فرق داره ........شما میگی موضوع سیاسی نگیم خودت میخوای بکشونیش به سیاسی ؟!!!!!!!
عجبا

با این حال گفتم استارتر بگه پاسخی به شما ندم دیگه نخواهم داد ........چون حق استارتر این تاپیک از همه چیز مهمتر است که باید رعایت شود
براتون متاسفم با اين همه اطلاعات چه برداشتي داريد ؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه توصیه به ودولتی ها ودوستانشون توی این سایت یه مثلی هست که میگه اول یه سوزن به خودت بزن بعدا یه جوالدوز به دیگران.این مملکت شده مهد فساد وقتل وغارت اونوقت ما از دیگران ایراد می گیریم.
خیر اهل تسنن تحت هیچ شرایطی همچین اجازه ای را ندارند با اینکه اهل سنت دربسیاری از پایتختهای جهان که اکثر هم غیر مسلمان هستن داری مسجد هستند اما در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر ایران مسجد ندارند واگر هم قبلا مسجدی بوده ازشون گرفته شده .خوب دیگه پایتخت جهان اسلامه و اینجا مهد دموکراسی وعدالت اسلامیه.

جدی ؟
خدا روشکر چند نمونه رو دوستان گفتند
حتی جشن بعثت هم مساجدی به صورت انحصاری در اختیار دوستان اهل تسنن ما واقع میشه
اما برخی موارد که سبب تفرقه میشه بین دو مذهب اسلام به طبع اگر اجرا بشه مسئولین بایستی به عامه مردم جواب پس بدهند
احتمالا هم میدونید منظورم چیست

ضمن اینکه دو دین ساخته انگلیسی ها وهابیت و بهایئت در کشور ما رسمیت ندارد

http://www.zabol.gov.ir/news.php?extend.391.19

این لینک رو هم ببینید
مربوط به بهمن سال 90
بلکه شاید اسم مسجد جامع اهل سنت شهرستان زابل به گوشتان بخورد یا شاید یادتان رفته !

این فقط یک نمونه

آدرس مساجد اهل سنت در تهران

نمونه بارز دیگر در قبال دین زرتشت مکانی به اسم چک چک هست که دوستان زرتشتی دانند که آنجا جشنهای مرتبط به زرتشتیان عمدتا برگزار میشود
سایر ادیان هم به همچنین

ضمن اینکه معتقدیم مسجد خانه خداست نه صرفا فلان مذهب
بلکه تمامی مساجد بایستی متعلق به تمامی مسلمین باشد
ولی خب برخی اعیاد چون متمایز است در دو مذهب
به طبع نیاز به چندین مکان به صورت جداگانه برای اقلیتهای کشورمون نیز هست

حالا فکر میکنم نوبت ماست که به شما توصیه کنیم !!!!!!!

البته لفظ دولتی و امثال این به درد خودتون میخوره

چون ما به فراتر از دولت معتقدیم

جمهوری اسلامی ایران

آخرین ویرایش:

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی ؟
خدا روشکر چند نمونه رو دوستان گفتند
حتی جشن بعثت هم مساجدی به صورت انحصاری در اختیار دوستان اهل تسنن ما واقع میشه
اما برخی موارد که سبب تفرقه میشه بین دو مذهب اسلام به طبع اگر اجرا بشه مسئولین بایستی به عامه مردم جواب پس بدهند
احتمالا هم میدونید منظورم چیست

ضمن اینکه دو دین ساخته انگلیسی ها وهابیت و بهایئت در کشور ما رسمیت ندارد

http://www.zabol.gov.ir/news.php?extend.391.19

این لینک رو هم ببینید
مربوط به بهمن سال 90
بلکه شاید اسم مسجد جامع اهل سنت شهرستان زابل به گوشتان بخورد یا شاید یادتان رفته !

این فقط یک نمونه

آدرس مساجد اهل سنت در تهران

نمونه بارز دیگر در قبال دین زرتشت مکانی به اسم چک چک هست که دوستان زرتشتی دانند که آنجا جشنهای مرتبط به زرتشتیان عمدتا برگزار میشود
سایر ادیان هم به همچنین

ضمن اینکه معتقدیم مسجد خانه خداست نه صرفا فلان مذهب
بلکه تمامی مساجد بایستی متعلق به تمامی مسلمین باشد
ولی خب برخی اعیاد چون متمایز است در دو مذهب
به طبع نیاز به چندین مکان به صورت جداگانه برای اقلیتهای کشورمون نیز هست

حالا فکر میکنم نوبت ماست که به شما توصیه کنیم !!!!!!!

البته لفظ دولتی و امثال این به درد خودتون میخوره

چون ما به فراتر از دولت معتقدیم

جمهوری اسلامی ایران

این مسا جد که به ما تعلق گرفته کجا هستند ؟چرا ما که اهل سنتیم ازشون خبر نداریم.یک مسجد تو تهران نام ببرید که واقعا متعلق به اهل سنتباشه..ما که نمیبینیم.فکر نمیکنید ملت دیگه سطح شعورشون بالاتر از این حرفاست برادر.
فکر نمیکنید این سه تا کلمه هم شاکی باشند؟

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مسا جد که به ما تعلق گرفته کجا هستند ؟چرا ما که اهل سنتیم ازشون خبر نداریم.یک مسجد تو تهران نام ببرید که متعلق به اهل سنت هستند
فکر نمیکنید این سه تا کلمه هم شاکی باشند؟

دو ثانیه به خودت زحمت میدی میری داخل لینک
آدرسها گذاشته شده داخل تهران
چیزی نیست که روی هوا مطرح شده باشه
ندانستن شما دال بر این نیست که وجود خارجی ندارد
احتمالا شما حتی از پایگاه اطلاع رسانی اهل تسنن در کشور ما هم بی خبری
اینا که جای خود دارد
افراد معتقد میدانند
خیلی ها از مساجد داخل کوچشون هم خبر ندارند
اینا دلایل خوبی برای کتمان نیست
مورد بعد هم که شاید تعجب شما رو چون احتمالا سن آن چنانی هم نداری جلب میکنه اینه خیلی از مراسم ها داخل کشورما به منظور جلوگیری از اختلاف بین شیعه و به خصوص سنی که مختص شیعه است انجام نمیشه

البته یه عده از شیعیان این سعی رو داشتند که فتوای تاریخی رهبر انقلاب در این باره اجازه اختلاف پراکنی در این باره رو نداد
فتوایی که حتی شیخ الازهر مصر هم از آن تشکر کرد
نیازی نیست خیلی واردش بشم ولی خواستم اینو بدونی

در جمهوری اسلامی همه اعیاد و جشن ها در مساجد و اماکن مذهبی مرتبط با آن مذهب پابرجاست به شرطی که سبب ناراحتی اکثریت مذهب مقابل نشود
یه اقلیتی ممکنه در عاشورا اقداماتی بکنند ولی مهم اینه اکثریت نیستند و اکثریت حتی سنیان و زرتشتیان برای حسین بن علی احترام خاصی قائلند
و همیشه ملاک اکثریت است
والسلام

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو ثانیه به خودت زحمت میدی میری داخل لینک
آدرسها گذاشته شده داخل تهران
چیزی نیست که روی هوا مطرح شده باشه
ندانستن شما دال بر این نیست که وجود خارجی ندارد
احتمالا شما حتی از پایگاه اطلاع رسانی اهل تسنن در کشور ما هم بی خبری
اینا که جای خود دارد
افراد معتقد میدانند
خیلی ها از مساجد داخل کوچشون هم خبر ندارند
اینا دلایل خوبی برای کتمان نیست
مورد بعد هم که شاید تعجب شما رو چون احتمالا سن آن چنانی هم نداری جلب میکنه اینه خیلی از مراسم ها داخل کشورما به منظور جلوگیری از اختلاف بین شیعه و به خصوص سنی که مختص شیعه است انجام نمیشه .
شاید من با 29 سال سن هنوز فرق مساجد رو نمیدونم.

البته یه عده از شیعیان این سعی رو داشتند که فتوای تاریخی رهبر انقلاب در این باره اجازه اختلاف پراکنی در این باره رو نداد
فتوایی که حتی شیخ الازهر مصر هم از آن تشکر کرد
نیازی نیست خیلی واردش بشم ولی خواستم اینو بدونی

در جمهوری اسلامی همه اعیاد و جشن ها در مساجد و اماکن مذهبی مرتبط با آن مذهب پابرجاست به شرطی که سبب ناراحتی اکثریت مذهب مقابل نشود
یه اقلیتی ممکنه در عاشورا اقداماتی بکنند ولی مهم اینه اکثریت نیستند و اکثریت حتی سنیان و زرتشتیان برای حسین بن علی احترام خاصی قائلند
و همیشه ملاک اکثریت است
والسلام
جان هر کسی دوست دارید فکر می کنید اینا ی که تو لینک هستند واقعا اهل سنت میتونند ازش استفده کنند.بابا تو ساوه قرار بود اهل سنت مسجد بسازن گفتن نباید مناره وبلندگو داشته باشه.ما خودمون اینکاره ایم این برادر.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز

میخوام بدونم پس قضیه شهادت حضرت زهرا که هر سال داره ابعاد وسیع تری به خودش میگیره چیه؟؟؟؟؟؟
تا همین چند سال پیش وفات بود...یهویی نمیدونم چی شد گفتن شهادت حضرت زهرا...
چه فحشی هم به ابوبکر و عثمان و عمر میدن...
این یکی

دو اینکه
اگرم برای اهل تسنن مسجدی هم باشه...حتما یجورایی مثل این هیئت هایی که مردم بصورت خود جوش ساختنه...نه نمادی..نه اسمی...نه هیچی...
گفتم که
ایران در ظاهر طرفدار ادیان و در باطن و واقعیت ضد هر دین دیگه ایه
فکر کنم شنیدین چند بار تا به حال دولت و حکومت ایران به مردم سنی مذهب زاهدان حمله کرده؟؟؟
البته میدونم نه تی وی ایران و نه هیچ یکی از روزنامه ها و رسانه های ایرانی جرات گفتن این مطالب رو ندارن...

هرچی هم دلیل و آیه بیاری قبول نمیکنم چون به چشم خودم دیدم

اره به خدا من هم تا چند سال پیش میشنیدم که وفات بوده حالا شده شهادت تو این چند سال چی شده نمیدونم والله. طرح قضیه شهادت هم بزرگترین ظلم به علی هستش .

مگه نمیگین ما هم مسلمانیم وبرادر وبرابر اصلا چرا تا حالا یه وزیر سنی نداشتیم یه استاندار چی؟یعنی تو این همه جمعیت سنی مذهب یه ادم شایسته نبوده تا حالا؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اره به خدا من هم تا چند سال پیش میشنیدم که وفات بوده حالا شده شهادت تو این چند سال چی شده نمیدونم والله. طرح قضیه شهادت هم بزرگترین ظلم به علی هستش .

مگه نمیگین ما هم مسلمانیم وبرادر وبرابر اصلا چرا تا حالا یه وزیر سنی نداشتیم یه استاندار چی؟یعنی تو این همه جمعیت سنی مذهب یه ادم شایسته نبوده تا حالا؟
دوست عزيز من موندم چطوري بحث به شهادت حضرت زهرا(س) كشيدش؟!!!!
در مورد شهادت اگه حرفي براي گفتن داري با سند و مدرك اينكه جمهوري اسلامي چكار ميكرده حتي براي يك بچه هم سند محسوب نميشه چون همونطور كه شما ميگيد به خاطر شكستن وحدت تو تقويم كردنش شهادت بنده هم ميگم به خاطر وحدت قبلا وفات ذكر ميشده!! پس اگر حرفي براي گفتن داريد با سند و مدرك گرچه بارها به علماي خودتون استناد كرديم ولي فكر كنم موقع استناد ما درجه علمي اونها مياد پايين!!!

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز من موندم چطوري بحث به شهادت حضرت زهرا(س) كشيدش؟!!!!
در مورد شهادت اگه حرفي براي گفتن داري با سند و مدرك اينكه جمهوري اسلامي چكار ميكرده حتي براي يك بچه هم سند محسوب نميشه چون همونطور كه شما ميگيد به خاطر شكستن وحدت تو تقويم كردنش شهادت بنده هم ميگم به خاطر وحدت قبلا وفات ذكر ميشده!! پس اگر حرفي براي گفتن داريد با سند و مدرك گرچه بارها به علماي خودتون استناد كرديم ولي فكر كنم موقع استناد ما درجه علمي اونها مياد پايين!!!

من تو تالار اسلام جوابتونو دادم ولی مثل اینکه شما قبل ازهمه به اونجا رسیدی وحذفش کردین.بندگان خدا علمای ما صندلیهای که برای مذاکره گذاشتن تا حالا چند بار پوسیده.

این وحدت تو حلقم.خدا وکیلی مگه جمهوری اسلامی برای وحدت هم کاری میکنه.اهان یعنی قبلا میخواست وحدت باشه الان نمیخواد وحدت باشه که تو تقویمها اورده یا یه جریان دیگه اس..

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما راست میگید
قضیه رو دوست عزیز محمد آقا در مورد مساجد سنی و شیعه مطرح کردن
اما
ما هم قبول داریم...برای حفظ وحدت هم که شده باید روی بعضی تعصباتمون خط بکشیم
قضیه شهادت رو بنده مطرح کردم در جواب دوستمون...
اما نمیدونم تا به حال مجالس عزاداری بعضی از مداحان معروف شرکت کردین یا نه
خدایی چه فحش های ناموسی که به عمر و عثمان و ابوبکر نمیدن
به نظر شما...اینا باعث وحدت میشن یا...

چی بگم..از کجا به کجا رسیدیم...

این اقا که اصلا تا حالااون مجالس رو نرفته ونشنیده واصلا این مجالس تو ایران برگزار نشده.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
شما راست میگید
قضیه رو دوست عزیز محمد آقا در مورد مساجد سنی و شیعه مطرح کردن
اما
ما هم قبول داریم...برای حفظ وحدت هم که شده باید روی بعضی تعصباتمون خط بکشیم
قضیه شهادت رو بنده مطرح کردم در جواب دوستمون...
اما نمیدونم تا به حال مجالس عزاداری بعضی از مداحان معروف شرکت کردین یا نه
خدایی چه فحش های ناموسی که به عمر و عثمان و ابوبکر نمیدن
به نظر شما...اینا باعث وحدت میشن یا...

چی بگم..از کجا به کجا رسیدیم...
بنده هم مثل شما معتقدم چنين مجالسي كاملا اشتباهه ولي مطمئنا چنين چيزهايي هيچ وقت يك طرفه نبوده حداقل قتل عام اهل سنت توسط شيعه خيلي كم داشته ايم!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من تو تالار اسلام جوابتونو دادم ولی مثل اینکه شما قبل ازهمه به اونجا رسیدی وحذفش کردین.بندگان خدا علمای ما صندلیهای که برای مذاکره گذاشتن تا حالا چند بار پوسیده.

این وحدت تو حلقم.خدا وکیلی مگه جمهوری اسلامی برای وحدت هم کاری میکنه.اهان یعنی قبلا میخواست وحدت باشه الان نمیخواد وحدت باشه که تو تقویمها اورده یا یه جریان دیگه اس..
صندلي مذاكره؟؟؟
مذاكره براي چه چيزي؟!!

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده هم مثل شما معتقدم چنين مجالسي كاملا اشتباهه ولي مطمئنا چنين چيزهايي هيچ وقت يك طرفه نبوده حداقل قتل عام اهل سنت توسط شيعه خيلي كم داشته ايم!!

چقدر محکوم کردین اونوقت چطور میشه بستن کراوات جرم محسوب میشه اما توهین به مقدسات چند میلیون نفر ازاده وتشکر هم داره؟
جدا؟مگه ما تا حالا قتل عام کردیم کسی رو؟؟خوب اگه کم بوده بفرمایید قتل عام کنید که خدای نکرده امار نزول نکنه.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اللهم اخرجنی من ظلمات الوهم و اکرمنی بنور الفهم اللهم افتح علینا ابواب رحمتک و انشر علینا خزائن علومک

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثل مسجد برای اهل تسنن در شهر تهران از طرف بنده برای این مطرح شد تا مثلی را ذکر کرده باشم تا مشخص شود که خودمان به عنوان متولی امور اجرایی در سطح کلان کشور به هم وطنان سنی خودمان با دیدی دیگر برخورد می کنیم !

و تنها در حد یک مثال برای تنویر افکار بود

محمد آقا زحمت کشیدند و لینکی از شیعه آنلاین قرار دادند که از شماری از مساجد اهل تسنن در پایتخت صحبت به میان آمده است

بر اساس این لینک تعداد مساجد اهل سنت در تهران 9 عدد هست!
در حال حاضر سنی های ساکن تهران 9 عدد مسجد برای خود دارند و برای خواندن نماز جماعت به آن مراجع می کنند.

در ادامه این لینک مطلبی بود که بنا به تجربه شخصی خودم به نظرم گویا دور از واقعیت است!و ان اینکه
یادمه توی اتاق شش نفره توی خوابگاه ما ؛سه تا از دوستای گل من از دوستان اهل تسنن بودند . این عزیزان اونقدر به نمازهاشون اهمیت می دادند که گاهی می شد که حتی وسط کلاس درس به خوابگاه می اومدند و نمازشونو می خوندند !( واقعا به واجباتشون اهمیت می دادند و این سخن این منبع خبری با تجربه شخصی من منافات داره !)

خب بگذریم
درباره تعداد مساجد حرفی باید اضافه کنم بر اساس این لینک شیعه آنلاین تعداد 9 مسجد در تهران وجود دارد و این درحالیه که تعداد مساجد برای شیعیان در این شهر بنا به آمار ستاد اقامه نماز که بنده دیدم! 2000 باب مسجد هست!( و این تعداد مسجد کاملا طبیعی است)

طبق گفته شیعه انلاین تعداد اهل تسنن ساکن تهران بالغ بر بیش یک میلیون نفر می رسد ! اگر جمعیت تهران دوازده میلیون نفر باشد یه چیزی حدود ده درصد جمعیت پایتخت سنی هستند ! حال سوال اینجاست که با وجود این نسبت جمعیت داشتن فقط 9 مسجد کافی است !؟

حتی گویا این مساجد حالت خانه های استیجاری بوده!!

از آنجا که قبلا هم گفتم مثل مساجد برای روشن شدن بخشی از نحوه برخورد با کروات از سوی مراجع انتظامی گفته شد و در ادامه سبب خارج شدن بحث از موضوع اصلی می شه دوستان لطف کنند ادامه بحث مساجد رو منتفی بدانند تا حساسیت مدیران برانگیخته نشود

پیشاپیش از همکاری دوستان سپاسگزارم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چیزی که عوض داره..گله نداره
بخاطر اشتباهات ما مثلا شیعیان که این اتفاقات در کشورمون می افته و داره می افته
راستی در مورد اخبار زاهدان چیزی نشنیده ای؟؟؟؟
چرا بنده حس ميكردم شما از اهل سنتي؟!!
خواهرم اين جمله رو شايد يه شيعه استفاده كنه موجهتر باشه گرچه عقيده دارم شيعه جواب كشتار شيعيان و سكوت مقامات عربي رو هم نبايد جواب بده ولو با توهين البته منظورم كشتار بي گناهان هستش وگرنه پاتك به پناهگاه تروريستهاشون و قتل عامشون كاملا منطقيه چون اون طور كه به نظر مياد كس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!!
زاهدان رو هم نميدونم منظورتون چيه ولي اگه منظور همين پاتكهاست چه به تروريستها چه قاچاقچيان اقدام خيلي خوبيه

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
اقای حافظ یه حرف خوبی میزنه که ذکرش خالی از لطف نیست!
در میخانه ببستند خدایا مپسند
که در خانه تزویر و ریا بگشایند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم

خب قبول تعریف سیاست توی مملکت مشخصه! « سیاست ما عین دیانت ماست »!

(اما حرف سیاسی مشخص نیست! هنوز رابطه سیب زمینی و سیاست رو متوجه نشدم که نشدم !)

نه محمد جان اون مثال زیاد نباید حساسیت زا باشه چرا که اونو فقط واسه این گفتم که حتی در بحث مذهبی هم راه هایی برای امری تایید شده تعبیه شده! متأسفانه شما و اون دوست خوبمون متوجه منظورم نشدید و بنده حکم کلی صادر نکردم و لفظ «گویا» را قبلش ذکر کرده بودم!
بگذریم

در مورد «فصل الخطاب »هم با اون که به نظرم جزء خط های قرمز ! محسوب میشه بحث بیشتری نمی کنم ! چون شائبه بیش از اندازه سیاسی شدن تاپیک به مشام میرسه گوئیا!فقط داخل پرانتز یک چیز اضافه میکنم انشاءالله حب و بغضی و سمت و سویی و گرایش خاصی در این امر دخیل نباشه و.....چرا که این امر خود نشان از نقض قوانین و عدم توجه به روح قوانین در کشور میده که هنوز نتوانسته مشکلات خودشونو قانونی حل بکنند و کلا این ریش سفیدی که شما گفتین مربوط به دوره های قبل می شده که در مورد نزاع های مطروحه انجام میشده !

بگذریم

در مورد قسمت حقوق و زن و زندگی بنده مثال کاملا زنده و حی و حاضر ( دوست گرمابه و گلستانم!) رو زدم ایشون مدت یک سال و اندیه که توی یکی از شرکتهای چاپی و بهتر بگم بزرگترین این شرکت توی مشهد کار میکنه ، تشکیل خانواده داده و باا ساعت کاری 7:30 صبح تا 7ک30 شامگاه هنوز حقوقی بالغ بر سیصد و اندی میگیره و بعد از یکسال هنوز تازه قرار به بیمه ایشون هست!!
میگما خوشبه حال این دوست شما که اینقد حقوقشه! آره مهندس نیستم رشتم هم نه به درد دنیا می خوره نه آخرت!

بگذریم

نشد قرار شد دیگه سر پوشش صحبت نکنیم و فقط به نمادها کار داشته باشیم ! حجاب (نماد یا پوشش؟!) شما بحث عزاداری عاشورا و عید غدیر را بعنوان نماد مطرح کردین بدون هیچ تاثیر گیری و قضاوت ارزشی به نظرم تلویزیون ملی! اگر اشتباه نکنم مراسمی از عزاداری عاشورا توسط شیعیان در کشور استکباری!(بنا به گفته) انگلستان پخش کرده است! و یا گاها از مراسم ایینی مسلمان متناسب با زمان در این کشورها نشان داده شده است

ببین محمد جان منم منکر نمیشم که مسلمانان توی سایر کشورها با کاستی ها و محدودیت هایی مواجه هستند اما آیا زمانی که ما این محدودیت ها را از رسانه هایمان پخش می کنیم به بعد منفی عمل اونها نگاه نمیکنیم!؟ پس متعاقبا اونها هم در مورد این محدودیت ها در کشورمون حتی در مورد کروات دست به سیاه نمایی می زنند ! و تبلیغات سویی بر علیه ما مطرح می کنند!

منظورم سنیان ایران بود ایا سنیان ایران حق دارند در پایتخت کشور عزیزشان که متعلق به تمامی ایرانیان از هر طیف و گروه و مذهبی است مسجدی به طور مستقل برای برگزاری نمازهای و مراسم و اعیاد خود هستند!؟( خانه های خصوصی منظور نیست ! نمیدونم چند وقت پیش از چند نفر پرسیدم حتی اینجا تاپیکش کردم اما گویا چنین اجازه ای ندارند !)

البرز جان .............فکر کنم هر وقت ربط اتوبوس ویژه ، خاله سوسکه که تو تئاتر بازی میکرد و ربع سکه ها رو متوجه شدی این مسئله رو متوجه بشی ;)
در کل متوجه نشدم ........ولی این بحث ریش سفیدی در آمریکا هم حتی هست .....یقین میدونم که میدونید آمریکا دو مجلس داره ....آن وقت چه گروهی اختلافات قانونی بین دو مجلس رو حل میکنه و حرف آخر رو طبق اختیارات قانون اساسی کدام شخص میزنه

طوری شما گفتی که حساسیت زا شد ............اینطور بود که میخواستی شما بگی نمونه جامعه آماری است ........در شرایطی که مثال شما مثال نقض بود

جهت گیری عجیبی داره این موضوع پیدا میکنه !!!!!!! ......آخر نفهمیدیم البرز جان خودت رو میگی یا دوستت .........البته میگی مشهد .......در آمد در مشهد قابل مقایسه با تهران که هیچ با هیچ کدام از مراکز استانی نیست .......همونطور که گرونی و ارزونی هم در این دو شهر متفاوته .......تهران شاید حقوق بالا بدن ولی گرونی بیداد میکنه

گفتی مشهد ..............السلام علیک علی بن موسی الرضا

آخر هم نفهمیدیم این ماجرای به اصطلاح خریدن مجوز به جای طرح تناسب ترافیکی داخل خیابون امام رضا چی بود ..........بگذریم

رشته هیچ کس به درد آخرتش نمیخوره عزیز :)

عزیز ............نماد داریم تا نماد ..............گفتم بهت دین اسلام نماد ظاهری نداره ......یا بهتر بگم اگر در گذشته هم بوده امروز چندان استفاده نمیشه
حجاب یعنی پرده و به واقع پوشش دینی است نه نماد !
اونها به پوشش دینی و واجبات دینی ما احترام قائل نیستن ........این بحثش خیلی جداست عزیز
هرچند که وقتی اسلام فراگیر بشه به طبع مجبورن در خیلی مسائل کوتاه بیان ........مثل مراسم عزاداریهایی که شیعه از عمد به خیابونها میکشونه ( در گذشته فقط در مساجد اجازه بود) در کشورهایی مثل انگلیس و آمریکا تا مطرح بشه دین اسلام با وجود این همه اقدامات اسلام هراسی در حال گسترش است

بله عزیز من ........گفتم خدمتت هر سال هم داره با شکوه تر میشه ...........خوشبختانه اسلام در حال گسترشه .......با سرعت و این غرب رو خیلی ناراحت کرده ......من به یاد ندارم در کشورم برنامه ای پخش شده باشه که به دین مثلا مسیح توهین کرده باشه ................با اینکه میبینید در کشورهای کفر و به واقع همون غربیها قرآن ما رو آتش میزنند
به خاطر تمسخر و کشیدن کاریکاتوری موهن از پیامبر ما به اون فرد شیطان صفت لقب شوالیه عطا میکنند و موارد این چنین ..............در فلسطین اشغالی هم که اوضاع قابل گفتن نیست ........شما معتقدین نباید از این اقدامات خبیثانه اونها گفت !!!!!!!!!!!
اینها صرفا یک نماد ظاهری نیست که به گردن کسی بیاد ( من ندیدم در دین مسیح گفته شده باشه صلیب به گردن داشتن واجب است ............در دین مسیح گفته با حجاب باشید بهتر است)
اینها اعتقادات است .........اعتقادات اولیه هر مسلمان شیعه .......بله گفته شد خدمتت که وجود داره ..............اینکه مدام جابه جا میشه به خاطر خیلی مسائل هست ..........البته این مسئله فقط منوط به تهرانه .........دلیل جابه جا کردن اینه که طوری نشه کاملا فعال نشان داده بشن..................چون برنامه های زیادی در این باره بود ( یکی از اون جماعتها جماعت دعوت و اصلاح ایران) بود ..............این قبیل مسائل در کشورهایی که دینشون اسلام هست ولی سنی و همچنین غیر اسلام هم برای مسلمانان شیعه محدودیتهایی رو ایجاد میکنند هست

اگر یادتون باشه یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری وعده ساخت همچین مساجدی رو برای اهل تسنن در پایتخت داده بود که با واکنش شدید رسانه ها مواجه شد .....زیاد واردش نمیشم

به هر حال این مکانها وجود داره ...........شاید در پایتخت کم ولی سایر مناطق نه چندان کم

پنج هزار مسجد اهل سنت در سیستان و بلوچستان بر پا است

http://www.taghribnews.com/vdcg3q9t.ak9qn4prra.html

البته اینکه وضع سنیان در کشور ما بایستی بهبود پیدا کنه حرف دروغی نیست

من آشنا به سیاست نیستم اینجا هم قسمت گفتگوی آزاده منم گفتم از کره ماه اومدم و هیچی حالیم نیست حالا دوباره توضیح بدید که:1.منظورتون از غرب چیه؟
2.منظورتون از بی بند و باری چیه؟
آمریکایی ها اون تمدن رو قبول داشتن اما ثروت این در قاره رو بیشتر قبول داشتن.
والا عرضم به حضورتون که لئوناردو داوینچی قرن 15 میلادی زندگی میکرد و انقلاب صنعتی قرن 18 میلادی اتفاق افتاده چه ربطی به هم دارن. در ضمن ما هم تو فرهنگ خودمون آثار قدیمی تری داریم که با عرض پوزش از دوستان انواع آمیزش رو به صورت تصویری نمایش میداد و در دنیا اولین کتاب مصور پ-و-ر-ن-و-گ-ر-ا-ف-ی بوده( کتاب الفیه و شلفیه ) وهمچنین در اشعار شاعرین ایرانی از واژگان بسیار بدی استفاده شده و اوایل قرن 3 به بعد برخی از شاعران ایران به هزل گویی روی آورده بودن مثل عبید زاکانی، سوزنی سمرقندی، سعدی شیرازی .
من کجا بحث سیاسی کردم ، شما گفتید اونها از همجنسبازها حمایت میکنن من گفتم حمایتی نیست بلکه برای اونها حق زندگی قائلن.
من به اون قسمت تفاوت نظام ها به دلیل اینکه ممکنه تاپیک حذف بشه جواب نمیدم.
خب با توجه به اینکه اینجا تالار گفتگوی آزاده و پاسخ ما میشه کاملا سیاسی !
اجازه بدید پاسخی به اظهارات شما ندم ........اولا تا بلایی سر تاپیک این دوستمون نیاد ...........در ثانی اگر دوست داشتین خودتون در این باره تاپیکی ایجاد کنید تا اگر احیانا حذف شد چندان ناراحت هم نشم !
موفق باشید

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید از کسی نقل قول نمی گیرم

الان هم چون خود استارتر به بحث شیعه و سنی ادامه دادن به خودم اجازه دادم نظرمو بگم چون نمی خواهم تاپیکشون دچار مشکل بشه

ولی تا جایی که از تهران خبر دارم اهل تسنن یک مسجد اختصاصی خودشون به معنای واقعی کلمه ندارن. اینکه بعد مسافت و ترافیک و پراکندگی اهل تسنن رو دلیل بیاریم یک بهونه بیشتر نیست ( اونم یک بهونه بدور از واقعیات و منطق ) .

اگر اقایان از صمیم قلب خواستار وحدت بودند می تونستند در مناطق سنی نشین مساجد اختصاصی بسازند.

دیگه اقایون بخوبی میدونن چند درصد محله دولت اباد تهران چه دین و ملیتی دارن و ........ پس چرا در دولت اباد یه مسجد اختصاصی برای اهل سنت ساخته نشده تا بهونه مسافت و پراکندگی نباشه ؟؟؟ !!!

در ضمن اگر اقایان این فحاشی های مداحان رو قبول ندارن خیلی راحت می تونند بهشون تذکر بدن . چرا سردار رادان به فحاشی های مداحان رسیدگی نمی کنه ؟

چرا سردار رادان دغدغه فحاشی و تحریک به انجام کارهای خلاف قانون که توسط مداحان بعضا معروفی هم انجام میگیره رو نداره ؟؟

چرا سردار رادان دغدغه دستگیری اختلاس گران قبل از فرار رو نداشتن ؟؟؟؟

چرا سردار رادان دغدغه انجام اعمال شنیع و شرم اور دیپلمات های ایرانی در کشورهای غربی رو ندارن ؟؟؟ هنوز اون یکی ماجرا از یادها نرفته بود که یکی دیگه از دیپلماتها تحدید خاطره کردند گویا !!!!هر دم از این باغ بری می رسد .

نظرات منو تقریبا تو این پست میشه دید البته اگر با کمی چاشنی خشونت وتلخی بود بیشتر نزدیک میشد.من تلخ کام و خشونت گرا نیستم اما هر انچه هست نتیجه ای اکتساب از محیط اطرافه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
نمیدونم تا به حال سفری به منطقه آزاد قشم!!!!! داشته اید یا نه...مشت نمونه خرواره

در اونجا مناظر عجیبی به چشمتون میخوره...یجورایی واقعیتی که نمیشه ازش فرار کرد
مسجد های بزرگی برای شیعیان که با پول و بودجه دولتی ساخته میشن
مساجدی ساده که با پول خود مردم سنی مذهب ساخته میشن
یجورایی میخوام بهت بگم چشم رو هم چشمی
مساجد شیعه بقدری بزرگ و پر از سنگهای زیبا و رنگارنگ هستن که...گاهی یادت میره امدی مسجد
یجورایی یاد قصرهای پادشاهان می افتی

خوب
این حکومت ...اگه واقعا و واقعا تفاوتی بین ادیان قایل نمیشه...پس قضیه این مساجد چیه؟؟؟
وقتی با مردم بومی صحبت کردیم...متوجه شدیم اثر زخمی که دولت به اینا وارد میکنه خیلی بیشتر از چیزیه که اصلا ما شنیدیم...یا هرگز نشنیدیم
اینکه توی بساط مسجد سازی شون سنگ اندازی میکنه...اونا میسازن...دولت به بهانه های مختلف خراب میکنه
و در آخر با گرفتن مبلغی به نام زیبا سازی و شهر سازی و مالیات کوفت و درد و زهرمار...
اجازه میده یه مکان خیلی کمی رو مسجد بسازن

متاسفم از اینکه چرا وقتی خودمون میتونیم با چشم خودمون عقل خودمون یه چیزی رو بسنجیم و در موردش تصمیم گیری کنیم
چرا باید از روی تعصب نظر بدیم
...
بخاطر استاتر و برای حذف نشدن تاپیک...
سکوت میکنم
سلام بر شما ........مشت نمونه خروار هست ولی به مسائلی بستگی دارد ............شما دارید میگید قشم .........قشم و کیش منطقه آزاد هستند ..............کیش چقدر شباهت به قشم داره
بله منکر این مسئله نیستم ولی سایر کشورها چگونه است ..............اصلا کلیساها با مساجد در بحث خرج و هزینه قابل مقایسه است !؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر کنم شما از اون دسته اصلاح طلبانی هستید که به صادق زیباکلام و امثال اون علاقه وافری دارید :smile: ............البته به قط ایشون ایرانی محسوب میشن صرف نظر اینکه خیل عظیم دوستانشون شده اند وطن فروش و مزدور غرب
گفتم ملاک اکثریت است ............فکر نمیکنم دین اونها رو نقض کنه ..........شما میگید میکنه ؟!:surprised:

احتمالا هم ماجرای مقبره ابولولو رو نمیدونید
قبلا ملایم تر بودین ...............انتظار دارین به بیان تند شما پاسخ بدم ؟
خیر :)

میخوام بدونم پس قضیه شهادت حضرت زهرا که هر سال داره ابعاد وسیع تری به خودش میگیره چیه؟؟؟؟؟؟
این یکی

دو اینکه
اگرم برای اهل تسنن مسجدی هم باشه...حتما یجورایی مثل این هیئت هایی که مردم بصورت خود جوش ساختنه...نه نمادی..نه اسمی...نه هیچی...
گفتم که
فکر کنم شنیدین چند بار تا به حال دولت و حکومت ایران به مردم سنی مذهب زاهدان حمله کرده؟؟؟
البته میدونم نه تی وی ایران و نه هیچ یکی از روزنامه ها و رسانه های ایرانی جرات گفتن این مطالب رو ندارن...

چه ابعاد گسترده ای پیدا کرده ؟!!!!!!!!!! .........در گذشته که خیلی بدتر بود ......... .........دوران اصلاحات تا حدودی بهتر شد ......................دوران اصلاحات البته سعی شد دین به کل به حاشیه برود نه فقط نمادهای مذهبی ......بعدش هم گفتم افراطهایی در دوران فعلی رخ داد نه تنها در داخل کشور ما بلکه در خارج .............حتی در قبال همسر پیامر که رهبری رو موظف کردند به دادن فتوا

رهبر انقلاب : توهین به عایشه و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن حرام است

اینکه عده ای به این فتوا عمل نمیکنند تقصیر نظام نیست ...........بلکه بایستی به دین آن افراد شک کرد و اینکه واقعا چرا شرایط رو نمیفهمند
دقیقا مثل بحثهای قومیتی که تمامی مراجع توهین به قومیتها را حرام اعلام کردند ...........ولی برخی با این قبیل توهین کردنا ..........چی بگم والا

لفظ حمله رو بایستی در ادبیات شما سرکار خانم جستجو کرد البته اگر خانم هم باشید !
در گذشته بودین ............ولی این ادبیات رو با چنین لحنی از شما ندیدیم ...........به هر حال همیشه بایستی شک و شبهه داشت !
شما که دیدین با منبع بگین ما بدونیم کدام اهل تسنن منظور شماست .....صرف دین افراد حکومت و مردم باهاشون برخورد نمیکنه .........بلکه علت برخورد عدم تمکین به قانون است .............قانون

جدی ..............
شاید اینجا فقط شما مخاطب بنده ای ولی تنها مخاطب بنده نیستی .............

اظهارات شما بیان همون ضرب المثل زیبای ایرانیست

برخی آدمها عقلشون به چشمشونه .................خوش باشید خانم :smile:

آخرین ویرایش:

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما ........مشت نمونه خروار هست ولی به مسائلی بستگی دارد ............شما دارید میگید قشم .........قشم و کیش منطقه آزاد هستند ..............کیش چقدر شباهت به قشم داره
بله منکر این مسئله نیستم ولی سایر کشورها چگونه است ..............اصلا کلیساها با مساجد در بحث خرج و هزینه قابل مقایسه است !؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر کنم شما از اون دسته اصلاح طلبانی هستید که به صادق زیباکلام و امثال اون علاقه وافری دارید :smile: ............البته به قطع ایشون ایرانی محسوب میشن صرف نظر اینکه خیل عظیم دوستانشون شده اند وطن فروش و مزدور غرب
گفتم ملاک اکثریت است ............فکر نمیکنم دین اونها رو نقض کنه ..........شما میگید میکنه ؟!:surprised:
قبلا ملایم تر بودین ...............انتظار دارین به بیان تند شما پاسخ بدم ؟
خیر :)

چه ابعاد گسترده ای پیدا کرده ؟!!!!!!!!!! .........در گذشته که خیلی بدتر بود ......... .........دوران اصلاحات تا حدودی بهتر شد ......................دوران اصلاحات البته سعی شد دین به کل به حاشیه برود نه فقط نمادهای مذهبی ......بعدش هم گفتم افراطهایی در دوران فعلی رخ داد نه تنها در داخل کشور ما بلکه در خارج .............حتی در قبال همسر پیامر که رهبری رو موظف کردند به دادن فتوا

رهبر انقلاب : توهین به عایشه و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن حرام است

اینکه عده ای به این فتوا عمل نمیکنند تقصیر نظام نیست ...........بلکه بایستی به دین آن افراد شک کرد و اینکه واقعا چرا شرایط رو نمیفهمند
دقیقا مثل بحثهای قومیتی که تمامی مراجع توهین به قومیتها را حرام اعلام کردند ...........ولی برخی با این قبیل توهین کردنا ..........چی بگم والا

لفظ حمله رو بایستی در ادبیات شما سرکار خانم جستجو کرد البته اگر خانم هم باشید !
در گذشته بودین ............ولی این ادبیات رو با چنین لحنی از شما ندیدیم ...........به هر حال همیشه بایستی شک و شبهه داشت !
شما که دیدین با منبع بگین ما بدونیم کدام اهل تسنن منظور شماست .....صرف دین افراد حکومت و مردم باهاشون برخورد نمیکنه .........بلکه علت برخورد عدم تمکین به قانون است .............قانون

جدی ..............فکر کردین اینجا بنده بیکارم برای شما دلیل و امثال این بیارم ...........خیر خانم ..............

شاید اینجا فقط شما مخاطب بنده ای ولی تنها مخاطب بنده نیستی .............

اظهارات شما بیان همون ضرب المثل زیبای ایرانیست

برخی آدمها عقلشون به چشمشونه .................خوش باشید خانم :smile:

تا جای که میدونم فتوای رهبری برای دوستداران حکومت به منزله اتمام حجت هستش پس چگونه است که هنوز که هنوزه به بزرگان اهل سنت توهین میشه تو مراسمات وبرخوردی هم صورت نمیگیره؟این دوگانگی در برخورد با فتوای رهبرتان دلیلش چیه؟
یعنی حکومت نمیتونه یک مداح رو تنبیه کنه؟چگونه است که کسانی خود رو مقلد رهبرتون میدونن اما پای ثابت مراسم همین مداحان هستندو به این فتوا بی اعتنا ؟این همه دو رنگی دلیلش چی میتونه باشه؟ نمیشه گفت این فتوا صرفا دلیل سیاسی داره نه دینی؟

Neutron

عضو جدید
تبلیغات رئیس جمهور بعدی:
یعنی الان مشکل مملکت ما کروات مردای ماست؟ :biggrin:
ما باید به مشکلای اصلی این مملکت برسیم :biggrin:

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از دوستان خواهش میکنم ضمن احترام متقابل به هم و اندیشه طرف مقابل از بحث های جانبی خودداری کنند!

یک بار دیگه میگم مثلی که از طرف بنده زده شد صرفا یک مثل بود و قصد نداشتم اصل موضوع تحت الشعاع قرار بگیره اما متأسفانه شد حدیث معروف انگشت و ماه و و ناخن کثیف بنده !!

اگه دوستان کمر به اخراج نهم بنده بستن که هیچ ! اگر نه خواهشا در چارجوب بحث ادامه بدید

پیشاپیش سپاسگزارم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا جای که میدونم فتوای رهبری برای دوستداران حکومت به منزله اتمام حجت هستش پس چگونه است که هنوز که هنوزه به بزرگان اهل سنت توهین میشه تو مراسمات وبرخوردی هم صورت نمیگیره؟این دوگانگی در برخورد با فتوای رهبرتان دلیلش چیه؟
یعنی حکومت نمیتونه یک مداح رو تنبیه کنه؟چگونه است که کسانی خود رو مقلد رهبرتون میدونن اما پای ثابت مراسم همین مداحان هستندو به این فتوا بی اعتنا ؟این همه دو رنگی دلیلش چی میتونه باشه؟ نمیشه گفت این فتوا صرفا دلیل سیاسی داره نه دینی؟

بله به منزله اتمام حجت است .........اینکه عده ای رعایت نکنند تقصیر حکومت نیست .........هرچند گفتم باز هم نسبت به گذشته خیلی کمتر شده

بردوک محترم حرفا میزنی .........تا وقتی شاکی نباشه .......برخوردی رخ نمیدهد ........یک نوار در قبال توهین چند مداح به رییس جمهور منتشر شد .......ریاست جمهوری شکایتی نکردند ...برای شکایت کردن مراحلی باید طی بشه ....صر حرف زدن نیست
ماجرا صرفا رییس جمهور نشد ......افراد دیگری دوباره توهین شد ........این بار اونها شکایت کردن و حالا بعد یکی دوسال تقریبا ........چون آخرین توهین مداح معروف مربوط به ماه رمضان بود ! کیفرخواستی برای اون شخص صادر بشه ........

تا شکایتی رخ داده نشه اتهامی متوجه هیچ شخصی نیست

ضمن ینکه این مطلب رو هم ببینید

http://tebyan-lr.ir/?p=683
در قبال همین مسئله اقدامات برخی به اصطلاح مداحین هست

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که اینقدر کار داری اینجا چی کار میکنی دوست خوب!؟به همون کارهای واجب برس!نه نشد!من کاری با بحث ندارم ولی کسی که ادعای بحث و دانشش میشه همچنین برخورد و بی احترامیی تازه اونم به یه خانوم عجیبه براش!متاسفانه بعضی افراد هستند شان خودشونو تا هفت اسمان بالا بردن و وقتی در بحث قدرت پاسخ گویی ندارن همچنین برخوردی می کنن .نه دوست خوب این نحوش نیست!کسی که نمیتونه تو بحث از خودش دفاع کنه و توهین میکنه قابل بحث نیست.
شرمنده اینقدر رک گفتم ولی واقعیت همین بود
شما که با تفاسیر خودت بیکارتر از منی ....پسر خوب ........چون به یک شخص بیکار پاسخ دادی .....من یاد گرفتم با هر کسی به اندازه درک و شعور خودش سخن بگم ......یکی میگه عقل من چشمم هست !!!!!!!! ........هیچ وقت نمیدونه که چیزی که دیده فقط در یک چشم خلاصه شده ..........مثلا با یک شخص بدحجاب برخورد خیلی بدی میشه ............طرف چون با چشمش فقط بدحجابیشو دیده میگه بله .........این برخرود با بدحجاباست !!!!!!!
ولی چه میدونه قبل این برخورد چه ها رخ داده .........حالا اگر اون خانمی که باهاش برخورد شده صرفا به خاطر بدحجابیش نباشه نه کیف قاپزنی !
پاسخ ندادن هم باید دید .........دادیم یا خیر

این یکی

دو اینکه
گفتم که

......... درو جواب به آقای نوید !
من این قبیل اقدامات شما رو بهتر از شما بلدم : دی ..........خط آخر اظهارات بنده در واقع حرف خود این خانم بود ولی به بیان ضرب المثل

چشم یک نفر هیچ وقت نمیتونه ادعا کنه از تمامی پیدا و پنهانها مطلع است
و اینکه هرچه بر اساس چشمت ببینی با عقلی که تنها مصداق شناس است مقایسه کنی دچار انحراف میشی

طبق گفته شما بنده اگر در میدان اصلی شهر جلو چشم نیروهای امنیتی رهبر ومسولین رو مورد توهین قرار بدم یا به بزرگان تشیع توهین کنم با من برخورد صورت نمیگیره؟
در کل توهین کردن خوب نیست و طبق دین اسلام هم گناه است ..........من به این مسئله کاملا معتقدم گرچه میدونم معصوم نیستم و ممکنه در مواجهه با برخی افراد در کنترل گفتارم دچار مشکل بشم و مقابله به مثل کنم ......ولی در قبال حرف شما
اگر جار نزنید ..........و اقدامتون مثل خودسوزی برای جلب توجه نباشد ...........خیر ............با اینکه جرمی مرتکب شدین ولی بایستی احراز جرم صورت گیرد .........احراز جرم هم فقط با حضور شاکی ممکن است ........البته شما گفتید جلوی نیروی انتظامی ...........خود این مسئله صرفا یک توهین بدون منظور رو نشون نمیده ...........بلکه میشود منظور دار و به طبع وقتی شما جلوی یکی از مجریان قانون اقدامی میکنید .......اون مجری خودش میشود شاکی بلاعوض شما !
البته دوباره بستگی به خود مجری هم داره ..........برخی مجریان هستند که تخطی از قانون رو میبینند ولی چشم خود رو میبندند
ولی به طبع اگر شکایت بشه اونم به صورت قانونی قابل رسیدگی است

در ضمن سری به میوه فروشی ها بزنید ........کم و بیش اظهارات این چنین رو در قبال مسئولین میفهمید
.........
ولی با همه این حال حتی همین عده هم طرفدار نظام جمهوری اسلامی هستند و در مقابل بیگانگان پشت مسئولین و کشور خود

.
.
.

به احترام استارتر سکوت میکنم ..........آقای بردوک هم خیلی سوال دارن در قبال مداحان به بنده پیام خصوصی بزنند جواب میدم .........در این تاپیک دیگر به غیر استارتر به کسی پاسخ نخواهم داد تا وضع تاپیک به روال خودش برگرده ........انشاالله

آخرین ویرایش:

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله به منزله اتمام حجت است .........اینکه عده ای رعایت نکنند تقصیر حکومت نیست .........هرچند گفتم باز هم نسبت به گذشته خیلی کمتر شده

بردوک محترم حرفا میزنی .........تا وقتی شاکی نباشه .......برخوردی رخ نمیدهد ........یک نوار در قبال توهین چند مداح به رییس جمهور منتشر شد .......ریاست جمهوری شکایتی نکردند ...برای شکایت کردن مراحلی باید طی بشه ....صر حرف زدن نیست
ماجرا صرفا رییس جمهور نشد ......افراد دیگری دوباره توهین شد ........این بار اونها شکایت کردن و حالا بعد یکی دوسال تقریبا ........چون آخرین توهین مداح معروف مربوط به ماه رمضان بود ! کیفرخواستی برای اون شخص صادر بشه ........

تا شکایتی رخ داده نشه اتهامی متوجه هیچ شخصی نیست

طبق گفته شما بنده اگر در میدان اصلی شهر جلو چشم نیروهای امنیتی رهبر ومسولین رو مورد توهین قرار بدم یا به بزرگان تشیع توهین کنم با من برخورد صورت نمیگیره؟

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق گفته اقای محمد اقا اگر جار نزنم وتوهین کنم جرم نیست ولی اگر جار بزنم مشکل پیش میاد.پس چجوریه که مداحان جار میزنن و توهین میکنن اونم سط اونهمه ادم.شاید رویه حکومت اینه؟

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان خواهش میکنم ضمن احترام متقابل به هم و اندیشه طرف مقابل از بحث های جانبی خودداری کنند!

یک بار دیگه میگم مثلی که از طرف بنده زده شد صرفا یک مثل بود و قصد نداشتم اصل موضوع تحت الشعاع قرار بگیره اما متأسفانه شد حدیث معروف انگشت و ماه و و ناخن کثیف بنده !!

اگه دوستان کمر به اخراج نهم بنده بستن که هیچ ! اگر نه خواهشا در چارجوب بحث ادامه بدید

پیشاپیش سپاسگزارم

دوست عزیز حاضرم پستهای بی ربط به موضوع تاپیک رو شخصا ویرایش کنم . حتی از دوستانی هم که نقل قول گرفتن ازم، خواهش میکنم اینکارو بکنند ؛ چون اصلا دوست ندارم خدای نکرده اخراج بشید ( خودم یکبار طعم اخراج ناحق رو چشیدم )

فقط شماره پستهایی که بنظرتون بی ربطه بهم بگید خودم همه رو ویرایش میکنم

ازتون هم عذر میخواهم در انحراف تاپیکتون سهم داشتم

MK264

کاربر بیش فعال
در ضمن سری به میوه فروشی ها بزنید ........کم و بیش اظهارات این چنین رو در قبال مسئولین میفهمید
.........
ولی با همه این حال حتی همین عده هم طرفدار نظام جمهوری اسلامی هستند و در مقابل بیگانگان پشت مسئولین و کشور خود
دفاع از کشور ما وظیفه همه ماست و دلیلی بر طرفداری از نظام نیست و اگر جنگی صورت بگیره منم که حالم از نظام کنونی بهم میخوره برای مقابله با حمله داوطلب میشم پس هر چیزی رو دلیلی بر اعتقاد مردم به نظام ندونید.

بالا