چه گرایشی برای ارشد انتخاب می کنید و چرا؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

a young Architect

عضو جدید
دوستان هر کس گرایشی که دوس داره(معماری،منظر،داخلی،سانحه،مطالعات معماری،اسلامی،...) و دلیلش برای انتخاب گرایش های معماری رو بگه.به بازار کار و ...و هم اگه احاطه دارید،اطلاعاتمون رو با بقیه سهیم شیم:).

n!mv

عضو جدید
مرسی تاپیک خوبیه، من به شخصه معماری رو ازهمه بهتر میدونم،بقیه رشته خیلی تو ایران جانیفتادن،چه از نظر بازار کار چه از نظر آموزش، پارسال دوستام تکمیل ظرفیت زدن معماری داخلی با وجود اینکه معماری قبول شده بودن،واسه دانشگاه بهتر رفتن معماری داخلی،الان همه پشیمونن.

کدخدا

مدیر بازنشسته
اگر توی معماری دنبال یادگیری چیز جدیدی هستین که بیخیال هرچی میخاستین یاد بگیرین توی کارشناسی یاد گرفتین خط خودتون رو هم پیدا کردین .با وضع این مملکت برنامه ریزی خیلی نمیشه انجام داد.

architect6529

عضو جدید
منم معماری از همه بیشتر دوست دارم. بعد داخلی. اما یکی از اساتید هم میگفتن اینجا چون جا نیافتاده بهتره همون معماری بخونید. با معماری تو بقیه گرایشها هم میشه فعالیت کرد و نیازی به تحصیل در اون گرایش خاص نیست. اما اگه بخواین از ایران برید بهتره گرایش دیگه ای بخونید.

a young Architect

عضو جدید
کسی راجع به بازار کار گرایش ها اطلاع داره؟
من خودم مطالعات تاریخ معماری ایران رو دوس دارم ولی بازار کارش نمیدونم چه طوره.
تو موسسه های پژوهشی ازش استفاده میکنند یا نه؟

maghsoodrayaneh

عضو جدید
کسی راجع به بازار کار گرایش ها اطلاع داره؟
من خودم مطالعات تاریخ معماری ایران رو دوس دارم ولی بازار کارش نمیدونم چه طوره.
تو موسسه های پژوهشی ازش استفاده میکنند یا نه؟
سواد وتجربه در بازار کار اولین و آخرین حرفو می زنه . من خودم دستم تو کاره بهت میگم . سوادتو ببر بالا وتجربه کسب کن . همین .گرایش تو ایران کشکه !!!! حالا جای دیگه رو نمیدونم . مگه اینکه بخوای استادی محققی چیزی تو این مایه ها شی .

volga_red

عضو جدید
من معماری منظر دوست داشتم که چون رتبم 630 شد مجاز نشدم چون امسال فقط تا 530 مجاز کرده بودند!!!

a young Architect

عضو جدید
سواد وتجربه در بازار کار اولین و آخرین حرفو می زنه . من خودم دستم تو کاره بهت میگم . سوادتو ببر بالا وتجربه کسب کن . همین .گرایش تو ایران کشکه !!!! حالا جای دیگه رو نمیدونم . مگه اینکه بخوای استادی محققی چیزی تو این مایه ها شی .

این که درس های مطالعات همه تئوری اند و در باب تاریخ گذشته و معماری سنتی ایران،تاثیری بر انتخاب من از سوی کارفرمایان در آینده خواهد داشت؟
چون این گرایش اصلا درسی به نام طرح ندارد.و کلا هم دروسش دروس مهندسی نیست و بیشتر انسانی است.

maghsoodrayaneh

عضو جدید
شما برای اینکه در بازار کار سهمی داشته باشید موارد ذیل را بدانید هرچه بیشتر بدانید احتمال موفقیت وکار یابی بیشتر است:
الف) طراحی ( دستی + نرم افزار) کامپیوترتان قوی باشد . از اتوکد گرفته تا فتو شاپ و هرچیزی که فکر می کنید به درد میخوره .
ب) آشنایی به قوانین شهری + حقوقی+شهرداری
ج) آشنایی به طراحی سازه ( هیچوفت نگویید من که معمارم اینا کار یه عمرانیه !!!! هر چه بیشتر بدانید موفق ترید . یادتان باشه اینجا ایرانه )
د) آشنایی با طراحی برق ومکانیک (تاسیسات)
ه) تجربه کارگاهی+ تجربه مشاور
و) اشنایی به برنامه زمان بندی +فهرست بها+ متره وبرآورد +بیمه+قوانین پیمان و ...
ز) شناخت متریال+ طراحی داخلی+ سنگ و به طورکلی مصالح شناسی بالا .
اگه شما به این مباحث تسلط پیدا کنی (که به نظر خیلی گسترده است ولی با چهار پنج سال تلاش و تجربه میشه بهش رسید) اونوقت کار فرما کاری به مدرک شما نداره چون شما یه معمار کاملی . البته این لیستو میشه خیلی گسترده تر کرد ولی تا همیجا هم خوبه . در ضمن زبان انگلیسی فراموش نشه .

a young Architect

عضو جدید
دوستان کسی راجع به گرایش بازسازی پس از سانحه اطلاعی داره؟ زمینه ی کاری خاصی در ادارات داره؟
یادمه استاد ما ازش تعریف می کرد و می گفت نیاز امروز تهران و خیلی از شهرهاست.موضوع درساش چیه؟
با چه رتبه ای و درصد اسکیسی میشه قبول شد؟

basira

عضو جدید
سلام بچه ها..1سوال..بنظرتون منظر تو ایران جای کار داره؟من چندجا شنیدم معماری معماری خیلی بهتر از منظره..هم از نظر کار و آینده..هم مطالب درسیش..راهنمایی میخوام..

a young Architect

عضو جدید
سلام بچه ها..1سوال..بنظرتون منظر تو ایران جای کار داره؟من چندجا شنیدم معماری معماری خیلی بهتر از منظره..هم از نظر کار و آینده..هم مطالب درسیش..راهنمایی میخوام..
اگر تهران باشید یا شهرستان فرق می کند.کلا زمینه ی کار منظر در شهرداری و سازمان زیباسازی و پارک ها و...است.یعنی معمولا مردم عادی پروژه ی منظر ندارند که به شما مراجعه کنند.در شهری که من زندگی می کنم خیلی زمینه ی کار برای منظرنیست.ولی اگر بخواهید خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید منظر ممکن است بهتر باشد ولی از این جهت که منظر کلا یک تخصص جدید به شما اضافه می کند هم یک امتیاز است.هر چند تعداد واحدهایی که باید بگذرانید خیلی بیشتر از معماری -معماری است.
بیشتر باید ببینید علاقه دارید به این رشته یا نه.و دروسی بخوانید که راجع به منابع طبیعی،روان شناسی محیط،گیاه شناسی.. طراحی محیط و منظر و....است.

a young Architect

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنماییتون..:)

خواهش می کنم.به علاوه یکی از اساتیدم جدیدا گفت که بله فعلا زمینه کار معماری از منظر بهتر است .ولی این شرایط تغییر خواهد کرد تا 5-6 سال آینده چون دانشگاه ها دارند می روند به سمت گرایش شدن.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من انرژی دوس دارم...ولی فکر نمیکنم بازار کارش زیاد خوب باشه,بر خلاف مدیریت و تکنولوژی

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا کسی اینجا نیست؟؟؟
بچه هایی که امسال میخوان کنکور بدن بیان در مورد گراییشون صحبت کنن دیگه....شاید برا بقیه راهنمایی باشه

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
شهرسازي روو دمست دارم اما معماري معماري ميخونم
با نظر دوستان هم موافقم

rasoulll

عضو جدید
دوستان کسی راجع به گرایش بازسازی پس از سانحه اطلاعی داره؟ زمینه ی کاری خاصی در ادارات داره؟
یادمه استاد ما ازش تعریف می کرد و می گفت نیاز امروز تهران و خیلی از شهرهاست.موضوع درساش چیه؟
با چه رتبه ای و درصد اسکیسی میشه قبول شد؟
بازسازی رشته ی خوبیه استادتون هم کاملا راست گفته ، بازار کارشم تو بنیاد مسکنه بیشتر که واسه مقاوم سازیو اینجور برنامه ها بیشتر به کار میره، کلا هم 10 نفر شهید بهشتی میگیره
بعدشم شما هیچ کرایشی رو نمیتونی بگی با چه درصد اسکیسی میشه قبول شد چون ممکنه 1سال بالاترین درصد اسکیس90_80باشه 1سال هم ممکنه 50_60باشه

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدیریت پروژه رو انتخاب میکنم
چون از معماری خوشم نمیاد
ظرفیتش زیاد نیست(مثل معماری تابلو نشده)
بازار کارشم خوبه
از ایستایی هم خوشم میاد
اگه ارشد مدیرییت بگیرم هم مهندسی معماری دارم هم ارشد مدیریت

rasoulll

عضو جدید
مدیریت پروژه رو انتخاب میکنم
چون از معماری خوشم نمیاد
ظرفیتش زیاد نیست(مثل معماری تابلو نشده)
بازار کارشم خوبه
از ایستایی هم خوشم میاد
اگه ارشد مدیرییت بگیرم هم مهندسی معماری دارم هم ارشد مدیریت
خب عزیزم از این بابت خیلی خوشحالی که هم مهندسی معماری داری هم ارشد مدیریت؟؟؟؟
میشه یکی از حسناشو بگی ما هم بدونیم؟
اگه واقعا با مهندسی معماری میشه گلی به سر زد خب همین الان بزن دیگه چرا میری ارشد بگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب عزیزم از این بابت خیلی خوشحالی که هم مهندسی معماری داری هم ارشد مدیریت؟؟؟؟
میشه یکی از حسناشو بگی ما هم بدونیم؟
اگه واقعا با مهندسی معماری میشه گلی به سر زد خب همین الان بزن دیگه چرا میری ارشد بگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
نه عزیزم اصلا خوشحال نیستم که مهندسی معماری دارم چون اومدن من به این رشته اشتباه بود و اگه ادامه بدمش ینی اشتباهو ادامه دادم
سوال دومت یکم ایراد داره...مگه من ارشد معماری میخام برم که الان گلی به سرم بزنم
در کل فک کنم دو تا رشته رو یاد داشته باشی (مدرکشو داته باشی)بهتر از یه رشتس.....من بیشتر منظورم این بود
موفق باشید

nima arc

عضو جدید
باسلام به دوستان ،گفتگوی خوبی شروع شده و از young architect ممنون بابت این تایپیک.فکر کنم دوستان خیلی به جنبه بازار کار رشته اهمیت میدن تا علاقه و اشتیاق .هر چند اولویت در تحصیل می تواند آینده شغلی شخص رو برآورده نماید اما یادمان نره که هدف تحصیل در تمام دانشگاه های مطلبی اضافه بر این موضوع است ، که ما فقط نگاه ابزاری داریم.همه رشته ها قابل احترام و بر اساس مصوبه وزارت علوم نیاز 1 جامعه به آن رشته سبب راه اندازی آن رشته در دانشگاه خواهد بود. بهتر است راهی را که تا این مرحله ادامه دادیم به پایان ببریم که نتیجه خوب از تحصیل به ما بدهد.

sara sdh

عضو جدید
mishe begi azmoonet chan marhaleyi bood?
soala dar che had bood?
chin man hanoo sal dovomiam hanooz kamel etela nadaram

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saesan

عضو جدید
سلام به همه.من معماری شدم 105 و مطالعات معماری شدم 66. نمیدونم کدوم گرایش رو انتخاب کنم. هرکدومشون هم جولوتر بزنم احتمال قبول شدنش زیاده.در ضمن من هدفم ادامه تحصیل در مقطع phd در خارج از ایرانه.اگه راهنمائیم کنین ممنون میشم

senobar_2010

عضو جدید
بزرگترین مشکل منظر اینه که مهندسی نیست، و برای نظام مهندسی هیچ امتیاز ویژه ای برات نداره
ولی مهندسی معماری، هم درجه بالاتر و هم متراژ بیشتری میتنی امضا کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.