اموزش مربوط به:SKETCHUP

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام جناب یگانگی
ببخشید اینجا این سوالو میپرسم
خواستم بدونم واسه کار کردن رو فرم های نرم ،منحنی و فلکسبل چه نرم افزاری پیشنهاد می کنید که قوی باشه و یادگیریش هم ساده باشه...
سلام .ابزارای جدید اسکچاپ: http://forums.sketchucation.com/viewtopic.php?f=323&t=25362
کار حرفا ای Rhino : http://www.rhino3d.com/
و نرمافزار سریع
http://www.bonzai3d.com/

arcli

عضو جدید
جناب یگانگی اگه میشه در مورد Maya هم توضیح بدین و فرقش با Rhino رو بگین.
ممنون

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ممنون
در مورد مایا اصلا صلاحیت ندارم نظر بدم، چون خیلی کم کار کردم ، به نظرم مایا مثل مکس دارای امکانات مدل، متریل رندر انیمیشن کاراکتر و.. و به نظر بعضیا بهتره... راینو یه مدلسازه با قابلیت تکسچر و.. (و رندر مخصوص خودش که چندان خوب نیست و با وی-ری راینو، قطعا بهتره) لذا اگه فقط مدلسازی نربز و.. میخواین راینو بسیار گزینه خوبیه

thepjt

عضو جدید
ممنون

تو مدل سازی دقیق و مهندسی راینو بسیار بهتره . اما اگر میخواهید فیلم بسازید و در آن ادم و ... بسازید و انیمیت کنید مایا . مایا برنامه ای است که در هالیوود استفاده میشود و آواتار را با این برنامه ساختند

binahayat_m

عضو جدید
اقاي يگانگي يه جا گفتيد از اسكچ اپ وقتي مدل كردند و متريال دادند ميبرند تو مكس و رندر مي گيرند
مي خواستم بدونم با منتال ري رندر مي گيرند ؟
از اسكاي لايت و دي لايت هم استفاده ميكنند؟
و سطح كيفيت اين رندر ها چگونه است

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
برای رندر توی مکس از اسکچاپ خروجی 3ds میگیرن (به تنظیمات یا همون آپشنها باید دقت کرد، مثلا وقتی نمیخوایم لبه های حجم رو به صورت ضخیم داشته باشیم (که نمیدونم اصلا چرا این تنظیم تو اسکچاپ هست) باید اونو غیر فعال کرد و همچنین تنظیماتی مثل رعایت سلسله مراتب (گروه بندیها و... بسته به نوع عادتهای کاریتون توی مکس...) و .. رو تنظیم کرد و خروجی گرفت. توی مکس هم تنظیمات واحدها رو انجام داد (که مدل یک به یک وارد بشه) و اونو ایمپورت کرد. حالا بسته به موتور رندر انتخابی همه چیز رو باید تنظیم کرد. به عنوان نمونه اینکار رو که مدلینگ توی اسکچاپ و رندر وی-ری مکسه رو ببینید
http://sketchupartists.wordpress.com/tutorials/the-making-of-bahamas-villa/

architectinium

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام
محبت میکنید بفرمائید که فایلهایی در V-Ray_for_SketchUp_Manual.pdf ظاهرا بصورت ضمیمه ارائه شده اند و در آموزش اشاره میشود که آنها را باز کنید (مثل
Chairs-Emissive-Original.skp
یا
Translucency.skp)
رو از کجا باید گیر آورد البته من سعی کردم تا اونجا که میشه این فایلها رو شبیه سازی کنم چون فایل اصلی
Chairs-Original.skp رو از 3dwarehouse پیدا کردم ولی مثل خود فایلهای ضمیمه از آب در نمیاد.
لطفا اگر میدونید راهنمائی کنید.:gol:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و تشکر از همه دوستان.
منم این نرم افزار ساده و جالب رو دیدم ولی یه سوال دارم. از اونجایی که این نرم افزار بدون قلم نوری کامل نیست لطفا یه توضیحی هم در مورد قلم های نوری بدید
ممنون

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
توي توصيه هاي اسكچاپ توصيه شده با موس چرخدار كار كنيد. چيزي در مورد قلم نديدم

jey_jey

عضو جدید
سلام استاد یگانگی
یک سوال دارم شاید تکراری یا ابتدایی باشه ممنون کمک کنید.
چطوری می شه روی یه فرم مثل گنبد یا اشکال نرم و دوار متریال به قسمتی یا تمام شکل داد بصورتی که پیوسته باشه نه به جزء جزء شکل ;)

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    87.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hamid_gh

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما می تونید از پلاگین uv tools
استفاده کنید
طریقه استفادش به این صورت که وقتی متریال به سطح دادی روی اوون راست کلیک کرده و از بعد پلاگین مورد نظر رو انتخاب می کنید ممکنه زمانی که از پلاگین استفاده می کنید سایز متریال بزرگ بشه که اوون دست خودتوونه و می توونید متریال رو ادیت کنید و سایزشو کوچیک کنید.

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    22.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    24.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nandino_ri

عضو جدید
سلام استاد من مبتدی هستم و vray نصب کردم و وقتی که یک شکل رو انتخاب میکنم وکلیک راست روی شکل میکنم گزینه ای به نام vray for sketchup در لیست وجود نداره و اصلا در لیست متریالهای من متریال vray وجود نداره ولی ابزار و پلاگین vray نصب شده میشه کمکم کنی .مچکرم

معسار

عضو جدید
جناب یگانگی من وقتی تو اسکچ اپ حجم کارم بالا میره نرم افزار کند میشه راهی داره که از تنبلی اون کم کنیم؟ ممنو ن میشم راهنمایی کنید

adamnama

عضو جدید
درخواست License برای MAC

درخواست License برای MAC

دوستان به مشکلی بر خوردم تقاضا دارم کمک بفرمایید:cry:
متاسفانه License برنامه را ندارم!
البته با توجه به اینکه با مک(MAC) کار می کنم و سیستم عامل ویندوز بهره نمی برم خواهشا راهنمایی بفرمایید برای "اسنو لوپارد" OS چه تمهیدی به کار بگیرم تا از اکسپایر شدن برنامه جلوگیری کنم.
برنامه SU 7 را هم دانلود کردم ولی هیچکدام License نداشتند؟
خواهشا با توجه به مهم بودن مسئله کمک بفرمایید... مخصوصا که کار هم فوری است.
با تشکر پیشا پیش:redface:

آخرین ویرایش:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
جناب یگانگی من وقتی تو اسکچ اپ حجم کارم بالا میره نرم افزار کند میشه راهی داره که از تنبلی اون کم کنیم؟ ممنو ن میشم راهنمایی کنید
اولا هر جا که یه شیئ بناس تکرار بشه ،باید کامپوننت باشه که تکرارش حجم فایل رو افزایش نده (کامپوننتا عملکرد مشابه بلوکای کد دارن، یا اینستنسای مکس) و مساله دیگه اینکه حتی الامکان از خود متریالای اسکچاپ استفاده کنید و دیگه اینکه از منوی ویندو مدل اینفو ،استتیستیک(فکر کنم،چون الان نرم افزار جلوم نیست) گزینه purge رو بزنید تا چیزهای اضافی رو کم کنید

معسار

عضو جدید
ممنون استاد من همه اینکار ها رو همونطور که تو کلاس گفتید انجام میدم ولی کلا حجم کارام بالاست . برای همین اذیت میکنه حدودا 150 یا 160 مگ میشه دیگه راه حلی نیست؟ بازم ممنون

architectinium

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیزم
یه سئوالی داشتم : چطور میشه SKETCHUP رو متریک کرد؟منظورم اینه که تو SKECHTUP بطور پیش فرض همه ابعاد و فاصله ها به فوت محاسبه میشه و اگه بخوای اندازه ایی به متر بدی باید به فوت تبدیل کنی ( یا حداقل من که چنین کاری میکنم ) .
هر چی گشتم نتونستم جایی رو پیدا کنم که پیش فرض برنامه رو " متر " انتخاب کنه .اصلا محیطی مثل SETTING اکثر برنامه ها نداره که بشه توش تغییرات ایجاد کرد.(شایدم هم من ندیدم.)
لطفا کمک کنید.:gol:

roma88

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدونم چطور می شه تو این نرم افزار ,کره کشید

hamid_gh

عضو جدید
architectinium عزیز مثل تصاویر عمل کن و بعد صفحه اسکچ آپ رو ببند و دوباره باز کن و حالا هرچی که ترسیم کنی به متر ترسیم می شه. موفق باشی

پیوست ها

• untitled1.jpg
    untitled1.jpg
    32.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    38.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

adamnama

عضو جدید
کسی دوستان و اساتید عزیز، «وی ری» مخصوص «مکینتاش» می شناسه که کرک شده باشه؟ یا کلا License داشته باشه؟!
متاسفانه هیچکدام از v-rey- teha- twilight را برای سیستم عامل مک پیدا نکردم.
از دوستان و اساتیدی که آشنایی دارند خواهشمندم کمک بفرمایید.

pollreme

عضو جدید
سلام جناب یگانگی رندرر مکسول از کجا میتونم تهیه کنم برای اسکچاپ
ممنون

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای دانلود su7 از خود سایت گوگل لازمه ip خودتونو مخفی کنید. تو فایل ضمیمه ، لینک دانلود و چندتا سریال و آتوریزیشن کد رو گذاشتم . به این ترتیب لازم نیست su رو کرک کنید و فقط کافیه اکتیوش کنید. ( از منوی help-->licence-->autorize)

سلام.من وارد کردم اما میگه اشتباه هست

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام استاد یگانگی
پرتابل su7 که از خودتون گرفتم رو سیستمم اجرا نمیشه (windows 7 64 bit) و close program میده ممنون میشم کمکم کنید..

نسخه پرتابل پوشه پلاگین ندارهههههههههه. یکی به سوالهام جواب بده به خدا گناه دارم!!!!!!!!!!!!!!

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
لطفا سوالتون رو دقیقتر مطرح کنید،مثل اینکه چه ورژنی رو نصب کردید(6 یا 7 یا 7.1 و...)
نسخه پرتابل نسخه خوبیه ولی ،بله پوشه پلاگین نداره ولی خوب کار راه اندازه. بهتره نسخه هفت رو نصب کنید، اکتیوش کنید و سپ به 7.1 ارتقا بدید

rahim.k

عضو جدید
با سلام کسی می دونه ورژن 3 irender nxt می شه از کجا دانلود کرد.
با تشکر