اعلام حضور کلیه اعضای انجمن مهندسی برق جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از پاسختون شماره من ۰۹۱۴۴۰۶۰۴۸۸ محل من تبریز بزرگراه استانبول انبار عدل تبریز ادرس دو بزرگراه استانبول بعد از پلیس راه مجتمع بزرگ ماشین الات صنعتی تبریز شما برای شروع از من استادترید اول انتخاب نفرات دوم انتخاب پلت فرم نرم افزاری و سخت افزاری بقیش خودش راه را نشان خواهد داد اول از همه توکل به خداوند تعالی با تشکر
من خودم خیلی با شما فاصله دارم ولی پسر داییم برای درس اونجاست در نزدیکترین زمان میاد پیشتون ان شاء الله برای هماهنگیه اولیه فقط تا ایشون یکم کارشون جفت و جور شه منم یکم بیشتر روش مطالعه کنم یه کوچولو طول میکشه

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
اکی ولی تونستید خودتون تماس بگیرید یه مواردی هست عرض کنم محضرتون پسر داییتون رشتشون در چه زمینه ایه؟

Coronaa

کاربر فعال
منطق فازی در این نوع عملیات برای ما نیاز نیست . چون ما تصمیم گیری منطقی یا هوش مصنوعی نیاز نداریم .همه چیز از قبل مشخصه .
خود pid هم که با محاسبات عددی خیلی راحت تو چند تا لوپ قابل پیاده سازی .فقط قسمت مشکلش تایین ضرایب kp, ka, ks یا اتو تیون این کنترلر است .که با روش زیگلر نیکولز قابل تایین است .

شما نظر خودتون رو راجب نقطه شروع بگید تا روش بحث بشه .
با سلام مجدد به شما دوستان پرانرژی :)
گفتید هوش مصنوعی نیاز نداریم. خب خود تنظیم ضرایب PID رو هم میتونیم با هوش مصنوعی یا همون الگوریتم های تکاملی بدست بیاریم دیگه! فکر کنم دقیقتر از روش زیگلر نیکولز هم باشه.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام بسیار هم عالی اگر یکنفر دعوتم رو قبول کنه فرد با تجربه و کننده و با سابقه اینکار قراره بیاد تاپیک و از اطلاعات و تجربیاتشون استفاده کنیم فقط لطفا قول بدید اگر مسیر به نتایج نزدیک شد لطفا دور نزنید و تک روی و جدا شدن از گروه و کار برای خودتون رو فعلا شروع نکنید وگرنه مجبور خواهم بود پروژه را در تاپیک دیگری یا به صورت محرمانه و خصوصی ادامه بدم مساعدت کنید به محصول برسه با تشکر

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکی ولی تونستید خودتون تماس بگیرید یه مواردی هست عرض کنم محضرتون پسر داییتون رشتشون در چه زمینه ایه؟
سلام معماری میخونه .من دختر عمه ام خانم رحمت الحسینی هم اونجا مدیر بخش حقوقی کارخانه ی شیرین عسله. در اسرع وقت تماس میگیرم. ما هنوز راجع به ریل تایم بودن (متغیر بازمان دیگه) خیلی کار نکردیم ولی خب میشه باید با استادا صحبت کنم. شما میگید pid همراه با فازی کار کنیم. چون اگه بخواین pidتنها کار کنیم خیلی سخت میشه اینطور نیست؟؟

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
نع فک کنم real time ای که شما میگید یه چیز دیگس. گفتید معادلات ثابت نیستند همینه منظورتون؟

f.babaei

عضو جدید
سلام...فقط اسم تاپیکا دیدم اومدم پستارو نخوندم...خاستم بگم تو زمینه plc s7 و wincc و طراحی pid کنترلربصورت حرفه ای میتونید رو من حساب کنید:cool:

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
یکم در مور امک و اوزک و اوزاکا بخونید ببینید با چی کار کردن و کتاب تئوری طراحی کنترلر که در صفحات اول تاپیک گذاشته بودم فک کنم کامل بحث کرده

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
من با پسر داییتون که معماری هم میخونه چی بگم چی بشنوم نکنه شروع نکرده میخواد از من مسایل حقوقی رو پیگیر بشه

آخرین ویرایش:

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با پسر داییتون که معماری هم میخونه چی بگم چی بشنوم نکنه شروع نکرده میخواد از من مسایل حقوقی رو پیگیر بشه

ببینید من نمیدونم چی بگم قرار نیست با ایشون در مورد مسائل حقوقی یا معماری و ... صحبت کنید .خیلی تیکیه بدی گفتید که بم بر خورد چون من کاملا جدی هستم و چون خودم فعلا اصلا امکان اومدنم نیست. نباید یکی به صورت واقعی رابط بین ما باشه؟؟؟وگرنه در غیر این صورت آیا میشه پروژه به این بزرگی پیش برد؟؟ اینطور نیست؟؟؟
اعتماد اولین چیزیه که فقط به صورت واقعی برقرار میشه و من حتی اگه با شما تماس بگیرم باز هم مجازی هستید! مطمئنا این چیزیه که از طرف شما هم هست
مطمئن باشید من اگه بخوام این پروژه رو به صورت تک روی پیش برم اصلا موفق نمیشم. که خودتون خدارو شکر باتجربه ایدو میدونید...
امیدوارم یکم شرایط ماهم درک کنید من دارم دنبال یه گروه خوب میگردم اگه شما به این روش من اطمینان ندارید زودتر بگید تا خودمو خسته نکنم و یا اگه پیشنهاد بهتری دارید بگید.
اگه تا الآن نیومده چون امیر یه هفته دیگه میاد تبریز.
مثلا شما میگید فلانی رو مطالعه کنید یا در مورد فلان چیز فک کنید ولی من میگم اینطور نمیشه باید یه خطی یه راهی باشه و روی اون مسیر قدم برداریم. من الآن دارم روی یه پروژه کار میکنم استاد میگه الآن این کارو انجام بده خب حالا وقتشه این کارو بکنی و...
یهویی که نمیشه همه چیزو مطالعه کرد. یا همه کارو همه انجام بدن ما تا گروه و کارهامون مشخص نشه نمیشه خب مثلا من اون قسمتو مطالعه کردم خب چی؟؟ چیکارکنم؟؟

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل ریل تایم فقط با کنترل فازی قابل حله
فیدبک هم که مطمئنا هست
هنوز سوال من ج ندادید پی آی دی کجا لازمه؟
هات و لگ هم فقط با پایداری نسبی میشه حلش کرد
امک و اوزک و اوزاکا اینها هم میخونم...

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
منظورم تیکه نبود من تیکه انداختن بلد نیستم پی ای دی برای جبران خطاهای اینترپولیشن و ایده ال کردن کلوز لوپ نیازه اون کتاب تئوری رو هم حتما بخونید قصد بدی نداشتم ببخشید خیلیا کار شروع نشده هزار تا درس و نکته میگن و ادعا میکنن اونم نه خودشون یه نفر فد پیدا میشه و ذهن نفرو خراب میکنه که تو نمیدونی من میدونم و میاد سراغ من که تضمین بدید یه چیزی هم طلبکار این فرد دوم میشیم دیگه اعصابم نمیکشه

aliila1359

عضو جدید
سوالی که اینجا برای من پیش میاد این است که شما ها واقعا با این سطح از اطلاعات قصد دارید این پروژه را انجام بدهید؟!!!

سوالی هم که اینجا برای من پیش میاد به قول دهه هفتادی ها که 80 بیت رو کجای دلم بزارم . تا حالا من هرچی تو معماری پردازنده ها دیدم با توجه به باینری بودن اونها لارجم محاسبات باید با توانهای از 2 باشه مثلا 4 بیتی 8 بیتی 16 بیتی 32 بیتی 64 بیتی و شاید در آینده 128 بیتی و 256 بیتی .

حالا شما این محاسبات 80 بیت رو از کجا اکتشاف کردی من که واقعا کم آوردم . شما اینو حتما بصورت جهانی انتشار بده فقط به این انجمن بسنده نکن .

در آخر توصیه من به اعضا این تاپیک اینه اول باید مشخصکنن که میخوان یک محصول از فانوک یا زیمنس رو کپی کنن یا به اصطلاح مهندسی معکوس و دوپلیکیت کنن . یا نه می خوان یک کنترلر cnc ایرانی مثلا با استاندارد DIN 66025 با پارامتر های مشخص مثلا n محور و صافی سطح m و دقت محاسبات x و شتاب گیری y و ..... بسازن .

بببینید سایپا هم خودرو میسازه بنز هم میسازه بی ام و هم میسازه تاتا موتور هندوستان هم میسازه. این همه کمپانی ها خودرو میسازن ولی هرکدام بازار هدف و مصرف کننده خودشو داره .

دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه ، هردو جانسوزند اما این کجا و آن کجا

بلند شدن - ایستادن -راه رفتن - دویدن - جهیدن - پریدن. پریدن رو با پریدن آغاز نمی کنن .
از حالا به فکر اینکودر های 24 بیت و 28 محور و پروفی باس و کن و فازی لاجیک و ..... نباشین .

آخرین ویرایش:

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالی هم که اینجا برای من پیش میاد به قول دهه هفتادی ها که 80 بیت رو کجای دلم بزارم . تا حالا من هرچی تو معماری پردازنده ها دیدم با توجه به باینری بودن اونها لارجم محاسبات باید با توانهای از 2 باشه مثلا 4 بیتی 8 بیتی 16 بیتی 32 بیتی 64 بیتی و شاید در آینده 128 بیتی و 256 بیتی .

حالا شما ازکجا این 80 بیت رو از کجا اکتشاف کردی من که واقعا کم آوردم . شما اینو حتما بصورت جهانی انتشار بده فقط به این انجمن بسنده نکن .

در آخر توصیه من به اعضا این تاپیک اینه اول باید مشخصکنن که میخوان یک محصول از فانوک یا زیمنس رو کپی کنن یا به اصطلاح مهندسی معکوس و دوپلیکیت کنن . یا نه می خوان یک کنترلر ایرانی در حدد حدود یک کنترلر زیمنس یا فانوک بسازن .
بببینید سایپا هم خودرو میسازه بنز هم میسازه بی ان و هم میسازه تاتا موتور هندوستان هم میسازه. این همه کمپانی ها خودرو میسازن ولی هرکدام بازار هدف و مصرف کننده خودشو داره .

بلند شدن - ایستادن -راه رفتن - دویدن - جهیدن - پریدن. پریدن رو با پریدن آغاز نمی کنن .
از حالا به فکر 80 بیت و 28 محور و گروفی باس و کن و فازی لاجیک و ..... نباشین .

من که از صحبت های این دو دوست چیزی سر در نیاوردم ولی حتما اشتباه تایپی بوده.
خب مثلا با مهندسی معکوس کارو شروع کنیم بعد در نهایت پراید رو با ورژن جدید بی صندوقو با صندوق تبدیل میکنیم .میدونید چی میگم این که چون علمشو نداریم نمیتونیم کار جدید یا ایده ی قشنگی بدیم. همه هم به همین راضی هستیم .
به قول استادمون تو دنیای الآن اختراع یه ماه پیش میشه قدیمی. ما باید بدونیم اونا در نهایت تا کجا پیش رفتند؟ بعد ما از اون به بعدشو بریم... حتی با مهندسی معکوس
مطمئنا اونا دیگه برای یه دستگاه چوب بر با اونهمه حساسیت نمیان از روش قدیمی استفاده کنند که بعد اونا دارند روی فرم و ظریف کاری با فازی کار میکنند ما تازه میخوایم بیاستیم تا پرواز و بیاموزیم.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
مستند استارت که دیدید؟
یکی از مزخرف ترین ماشین های دنیا رو پژو معرفی کرد!!! حالا عیب هایی که روش گذاشت: سرعت پاسخگوییش و عکس العمل پایینش نسبت به حرکت فرمون و پدال گاز و مانور کمش تا صندلی نافرمشو..بعد نمیدونن ما ایرانیا داریم باهمون کلی واسه خودمون حال میکنیم تا زه چیزی که اون داشت ایراد میگرفت اصلا تو ایران نیست ما فعلا خیلی هنر کردیم خط تولید پیکانو متوقف کردیم که جای کلی شکره.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
بنده ۲۸ محور نگفتم پروفی باس و کن هم باید باشه چون سروو ها الان کن شدن یک شرکت هندی الان داره کپی و یا حتی بهتر از فانوک رو میسازه چرا شما ها نمیتونید اساتید دانشگاه تو یونی یونی های ایران دعوا و مرافع یاد میدن به مهندسین و دکتران علوم مختلف؟

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
تو تاپیک من خواهشا دعوا نکنید و نتازید اینجا زور ازمایی و رو کم کنی علمی نیست همکاری و همفکری علمی مد نظر بود

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
دوست محترم ایشون هم از روی پی دی اف شرکت معظمی چون زیمنس به این مطلب اشاره کردند.

aliila1359

عضو جدید
بنده ۲۸ محور نگفتم پروفی باس و کن هم باید باشه چون سروو ها الان کن شدن یک شرکت هندی الان داره کپی و یا حتی بهتر از فانوک رو میسازه چرا شما ها نمیتونید اساتید دانشگاه تو یونی یونی های ایران دعوا و مرافع یاد میدن به مهندسین و دکتران علوم مختلف؟

باز به سوال من جواب مشخص ندادید . کدامیک از موارد زیر ؟
1- مهندسی معکوس فانوک ؟
2 - طراحی کنترلر ایرانی ؟

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
با سلام چند بار در اوایل و اواسط تاپیک عرض کردم یچیزی در حد کنترل فانوک و زیمنس و هایدن هاین و کنترلر های صنعتی روز جهان حالا اسمشو هر چی میزارید بزارید مهندسی معکوس کپی یا ساخت کنترلر ایرانی خلاصه غیر شبیه و ساده تر از فانوک باشه غیر قابل فروشه توجیه اقتصادی برای کوتاه مدت نداره ولی توجیه علمی برای دراز مدت داره

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سایپا داره تاتی تاتی میکنه اونم با کمک دیگران الان باید در تاتی کردن رو هم ببنده زمان تاتی نیست زمان پرواز هم نیست مثل چین و چند سال پیش ژاپن زمان سبقت از پروازگرانست.ببینید هند اچ ان سی رو داره میسازه تایوان سینتک و هاست چین جی اس کا و ادتک و .... خیلیا تو ایران مثل کنترونیک و فراز پیشگامان و رادونیکس و کنترل هدایت سینه خیز رفتن بعد تاتی کردن بعد کلا نشستن الان موقع ساخت برد پارالل برا مچ تری نیست.یا باید ساخت یا باید ساخت.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
چرا هیچ یک از دوستان علاقمند نمیره کدهای اپن سورس ای ام سی ۲ لینوکس رو بخونه ببینه چی به چیه؟

aliila1359

عضو جدید
خلاصه غیر شبیه و ساده تر از فانوک باشه غیر قابل فروشه توجیه اقتصادی برای کوتاه مدت نداره
این حرف شما رو قبول ندارم .بازار اینطوری نیست .اگر بازار اینطوری بود الان ما تو کل دنیا فقط یک شرکت هواپیما سازی داشتیم اسم اون هم هواپیما سازی برادران رایت بود .

هزاران برند در دنیا بوجود آمده و از بین رفتن . مشتریان خاص در زمان خاص و در مکان خاص جنس مخصوص خوذشو می خواد . من گفتم خودم تنه cnc میسازم الان من دنبال یک کنترلر حلقه بسته ای هستم که قیمتش تا 500 هزار تومن باشه .واصلا برام مهم نیست شبیه فانوک هم باشه .فرض کن به جای کیبرد روی خود کنترلر بشه یک صفحه کلید کامپیوتری 103 کلید بهش وصل بشه اینطوری حتی بهتر هم میشه قیمتش فقط 15 هزار تومن است سالی یکبار هم نوشو میخرم تا چرک نشه .lcd نداشته باشه . بشه بهش مانیتور وصل کرد بازهم چه بهتر .میتونم مانیتور 7 اینچی بهش وصل کنم قیمتش 180 هزار تومنه . هروقت خواستم مانیتور 50 اینجی بهش وصل میکنم .منبع تغذیه استند الون نداشته باشه . از منبع تغذیه لپ تاپ استفاده کنه .اتفاقا بهتر هم میشه . هروقت خراب شد با 30 هزار تومن تعویض میشه .دیگه لارم نیست یک ماه دستگاه روبخابونم از چین یک قطعه شو بفرستن .

آخرین ویرایش:

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
شما صحیح میفرمایید ما اکثریت بازار صنعت رو در نظر میگیریم همه که هابیست نیستن و خودشون تنه نمیسازن کلی هواپیما ساز هم هست چون در سطح روز هواپیما میسازن امروز سسنا بسازی باید بازی دکور سوال فرمودید جواب عرض کردم

بالا