[اسکیس/کروکی] كارگاه اسكيس و کروکی

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
:w34:
سلام
من خودم شاگردم تو این تاپیک ولی فکر کنم باید با حوصله و تمرکز بیشتری کار کنی، البته حتماً تمرینهای خط رو اول انجام بده!
فکر کنم باید با تسلط بکشی نه زیادی تند و نه زیادی یواش، و اونقدر تو صفحه تمرین کنی که کاملاً پر بشه!:w42:
تا دومان جان بیان من گفتم نظر خودم رو بدم شاید کمکی کرده باشم!
امیدتو از دست نده تمرین کن، موفق میشی!:w40:
پریسا جان سلام
از محبتت ممنونم و از اینکه با راهنمایی ها و تجربیاتت به بقیه کمک می کنی ازت سپاسگزارم . دقیقا همینطوره که گفتی . موفق باشی .

سلام .من دایره نتونستم بکشم یکی کمک کنه دایره هام شبیه بیضی میشن.چیکار کنم نمیدونم باید تند بکشم یا یواش اصلا شبیه کارای شما شلوغ نمیشه خلوت خلوته.........:cry::cry::crying2:
سلام عزیزم
تمرکز مهمترین اصل و اعتماد به نفس مهمترین رکن تمرینات و کار معماریه . اسکیس هم یکی از این موارده. سعی کن با اعتماد به نفس و قدرت تمریناتت رو از ابتدا شروع کنی . برای ترسیم دایره درست حدود 1500 تادایره باید یکشی تا یکمی دستت راه بیفته .نگران نباش ، هنر یک مرز نداره که بعد از گذشتن از اون مرز خوشحال بشی که خوب تموم شد ! هیچ وقت انتهایی برای هنر وجود نداره که اگه داشت اسمش هنر نبود .
پس تکرار می کنم با اعتماد به نفس و قدرت و تسلط و تمرکز حد اقل 5 صفحه آ3 کامل تمرین کن و با حوصله این کاررو انجام بده و نتیجه تمریناتت رو برای قضاوت اینجا بذار.

سلام
من تمرینامو انجام دادم ولی هنوز نتونستم عکسهامو بذارم چون کابل موبایلمو گم کردم!
فردا حتماً میذارم!:w34:
سلام عزیزم
منتظر کارهای خوبت هستم . امیدوارم همه دوستان به تدریج روند کارهاشون رو برای دیدن سایر اعضا اینجا بذارن .
همتون موفق و پیروز باشید .

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کارهای من!

کارهای من!

این خطهای عمودی کوتاه برام از همه سخت تر بود ، سه ردیف اول افتضاح شد، ولی یه کم که کار کردم فهمیدم باید چطوری کار کنم! لازم هست که بازم کار کنم از اینها؟

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این خطهای عمودی کوتاه برام از همه سخت تر بود ، سه ردیف اول افتضاح شد، ولی یه کم که کار کردم فهمیدم باید چطوری کار کنم! لازم هست که بازم کار کنم از اینها؟

سلام پریسا جان
باید به داشتن چنین دوستان با هوش و ذکاوت و پشتکاری افتخار کنم . احسند پریسا جان هزار آفرین و به همت و پشتکارت تبریک می گم . کارهات عالی شده و آمادگی وارد شدن به تمرینات دور بعد رو داری . فقط در کامل کردن صفحاتت و قوانین هر تمرین دقت بیشتری بکن .
از شما و دوستان عزیزی که با زحماتتون من رو در ادامه راهم مصمم تر میکنید ممنونم و از خداوند منان برای همه شما آرزوی پیروزی ، بهروزی و سلامتی و موفقیت دارم .

آخرین ویرایش:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشین شماره ی 8 همون بغل شماره ی 4 میشه؟

یه سوال دیگه با برداشتن دستمون خط چین ها رو می کشیم یا باید اونقدر تمرین کنیم که خدومون نقطه

پایانی رو تشخیص بدیم.

یکی هم استاد من هر کاری می کنم مکعبم نوک تیز در می یاد و مثل شکل شما ملایم نمیشه :cry:

یه دنیا ممنون از آموزشاتون

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیزم

ببخشین شماره ی 8 همون بغل شماره ی 4 میشه؟.
وقتی که طبق شماره ها حرکت کنی متوجه می شه که خط 7-8 دوبار کشیده شده یعنی برای اینکه قلم رو بر نداری مجبوری روی یک خط دوبار بکشی و نقطه 8 میفته رو نقطه 4 .

یه سوال دیگه با برداشتن دستمون خط چین ها رو می کشیم یا باید اونقدر تمرین کنیم که خودمون نقطه پایانی رو تشخیص بدیم.
نقطه چین ها رو نیاز ندارید بکشید .ولی باید شکلتون رو طوری بکشید که خطوط دقیقا با هم موازی باشن . در ضمن برای کشیدن نقطه چینها می تونید قلم رو از روی کاغذ برداری.

یکی هم من هر کاری می کنم مکعبم نوک تیز در می یاد و مثل شکل شما ملایم نمیشه
تمرین ، تمرین ، تمرین . فکرت رو متمرکز کن. سعی نکن یکدفعه بهترین کار رو انجام بدی . روی تیکه تیکه کارت فکر کن. سعی کن هر قسمت رو مثل یک روال کاری برای مغزت کد کنی . اینطوری خیلی راحت به نتیجه می رسی. باید بتونی لوزی بکشی . باید به راحتی بیضی بکشی و خطوطی که اول تمرینات گفتم اینجا ارزش خودشو نشون می ده. از اینکه می بینید نمی تونین یک مکعب ساده بکشین اصلا سرخورده نشین . چون این مکعب ساده کلی مهارت نیاز داره تا بتونین ترسیمش کنین . بنابراین اگر فکر می کنید که لازمه برگردید به عقب و تمرینات پایه رو دوباره مرور کنید.
امیدوارم موفق بشید.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تمرینات اولیه!

تمرینات اولیه!

من تمرینهامو میذارم تا مطمئن بشم دارم درست کار می کنم، ببخشید که ضعیف هستند خوب هنوز اول راهم! اشکالی که نداره بذارم همه رو؟؟:w40:

:w42::w42::w42::w42:

archi_arch

مدیر بازنشسته
دومان جان یه سوال!
گفتی دست رو از روی کاغذ برنداریم ولی بعدش گفتی برای اینکه خطها صاف در بیاد میتونیم وضعیت دست و کاغذ رو تغییر بدیم و ...
یعنی بدون اینکه دستمونو برداریم باید کاغذ و بچرخونیم؟ و حالتمونو تغییر بدیم؟! مگه میشه؟! :w20:

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دومان جان یه سوال!
گفتی دست رو از روی کاغذ برنداریم ولی بعدش گفتی برای اینکه خطها صاف در بیاد میتونیم وضعیت دست و کاغذ رو تغییر بدیم و ...
یعنی بدون اینکه دستمونو برداریم باید کاغذ و بچرخونیم؟ و حالتمونو تغییر بدیم؟! مگه میشه؟! :w20:

سلام آرچی جان . بله میشه متاسفانه امکان گذاشتن فیلم نحوه تمرین رو ندارم . یعنی نمی تونم فیلم بگیرم و برای دوستان بذارم.
دقت کنید که حرکات و عوض کردن موقعیت اونقدری نیست که باعث بشه شما مجبور بشید
قلم رو بردارید. این کار به سادگی انجام میشه .
چنانچه پیشنهادی به ذهنتون میرسه تا این نحوه آموزش رو بهتر کنیم برام پیغام خصوصی بذارین. ممنون

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام پریسا جان
خسته نباشی عزیزم. احسند به پشتکارت . خیلی خوب تمرین می کنی . فقط یک نکته مهم که امیدوارم نا امیدت نکنه !! لطفا همه برگه های تمرین مکعب رو از وسط پاره کن و داخل یک پوشه نگهدار تا یادت نره هر تمرینی رو درست انجام بدی اونم با توجه به قوانینش .
قرار بود نقطه بذاری اول هر خط
2- تمام مکعبها یک اندازه
3 - تمام خطوط موازی
4- خطوط پایینی سایه مکعب موازی با خط پایین صفحه
5 - عدم تداخل بین مکعبها
6- دو خطه بودن خط 3-4
7- خطوط نقطه چین برای صحت انجام تمرین
8- در ضمن اصلاح می کنم 20 مکعب داخل هر صفحه به اندازه 3.5 تا 4.5 سانت برای هر مکعب.
با این حال از اینکه تمریناتت رو گذاشتی تا هم خودت و هم باقی دوستان دچار اشتباه نشن و مسیر رو اشتباه نرن ازت ممنونم . امیدوارم تمرینات صحیح و یکنواختت رو هر چه زودتر ببینم.
باز هم اعتراف می کنم از اینکه می بینم دوستان عزیزم اینقدر نسبت به این تاپیک عکس العمل نشون دادن و با پشتکار و همت تلاش می کنن خیلی خیلی خوشحالم و برای همتون آرزوی موفقیت دارم .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من سعی کردم خطوط لرزان رو اصلاح کنم ......اندازشو با فاصله ها ومرتب بودن ....امیدوارم بهتر شده باشن............................

سلام سولماز جان
خسته نباشی . تمریناتت خیلی خوب جلو میره و پیشرفتت خیلی خیلی عالیه . امید وارم با همین نیرو تا آخر پیش بری .

اینم تمرین دایره

سلام سولماز جان
خسته نباشی . تمریناتت خیلی خوب جلو میره و پیشرفتت خیلی خیلی عالیه . امید وارم با همین نیرو تا آخر پیش بری . تنها چیزی که به ذهنم میرسه بگم اینه که اگر برای دایره هات نقطه مرکز رو گذاشتی و بعد کشیدی که هیچ اگر نگذاشتی با این کار تمرکز و نحوه تمریناتت صحیح تر پیش میره
منتظر تمرینات بعدیت هستم .

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام پریسا جان
خسته نباشی عزیزم. احسند به پشتکارت . خیلی خوب تمرین می کنی . فقط یک نکته مهم که امیدوارم نا امیدت نکنه !! لطفا همه برگه های تمرین مکعب رو از وسط پاره کن و داخل یک پوشه نگهدار تا یادت نره هر تمرینی رو درست انجام بدی اونم با توجه به قوانینش .
قرار بود نقطه بذاری اول هر خط
2- تمام مکعبها یک اندازه
3 - تمام خطوط موازی
4- خطوط پایینی سایه مکعب موازی با خط پایین صفحه
5 - عدم تداخل بین مکعبها
6- دو خطه بودن خط 3-4
7- خطوط نقطه چین برای صحت انجام تمرین
8- در ضمن اصلاح می کنم 20 مکعب داخل هر صفحه به اندازه 3.5 تا 4.5 سانت برای هر مکعب.
با این حال از اینکه تمریناتت رو گذاشتی تا هم خودت و هم باقی دوستان دچار اشتباه نشن و مسیر رو اشتباه نرن ازت ممنونم . امیدوارم تمرینات صحیح و یکنواختت رو هر چه زودتر ببینم.
باز هم اعتراف می کنم از اینکه می بینم دوستان عزیزم اینقدر نسبت به این تاپیک عکس العمل نشون دادن و با پشتکار و همت تلاش می کنن خیلی خیلی خوشحالم و برای همتون آرزوی موفقیت دارم .

سلام
ممنونم از اینکه کارهام رو اصلاح می کنید، وقتی نظراتتون رو دیدم کلی به خودم خندیدم که این همه ضعیف هستم!:w15:
من اول هر خط نقطه گذاشتم و خط 3-4 هم دوخطه هستش همه جا ، ولی نمی دونستم باید همه مکعبها یک سایز داشته باشند و همه با هم موازی باشند!
چشم همه رو پاره می کنم و دوباره کار می کنم!:w34:
بازم ممنون:w40:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
ممنونم از اینکه کارهام رو اصلاح می کنید، وقتی نظراتتون رو دیدم کلی به خودم خندیدم که این همه ضعیف هستم!:w15:
من اول هر خط نقطه گذاشتم و خط 3-4 هم دوخطه هستش همه جا ، ولی نمی دونستم باید همه مکعبها یک سایز داشته باشند و همه با هم موازی باشند!
چشم همه رو پاره می کنم و دوباره کار می کنم!:w34:
بازم ممنون:w40:

سلام پریسا جان
الهی زنده باشی که با این سعه صدر ، حرفهای دوستت رو به جون می خری و در نهایت تواضع به ادامه تمریناتت ادامه میدی. مایه افتخاری و یک الگو حتی برای خود من . امیدوارم همیشه تو زندگی ، کار و درسهات موفق و پیروز باشی .
اما موضوعاتی که شما مشکل دارید اشتباه نیست ، بلکه همش ناشی از عدم دقت به نحوه انجام تمرینه. شاید هم ناقص بیان شدن موضوع از سمت من. اگه اینطوری کامل گفتم به خاطر این بود که شما زحمت کشیدی ، لطف کردی و کارهات رو گذاشتی که این بهترین حالته برای گفتن نکات لازمه برای یک تمرین تا بقیه دوستان هم متوجه بشن و راه اشتباه رو نرن. از این بابت ازت ممنونم. از قدیم می گن نامه نوشته نشده غلط هم نداره .
موفق و پیروز باشی.

گل پسر

عضو جدید
سلام دومان جان
من در ترسیم تمرینها یک مشکل دارم اونم به علت استفاده از مداد در گذشته بوده .
به این صورت که برای تکمیل طرح با رسم مرحله به مرحله خطوط که با خطوط کم رنگ در ابتدا و رسم خط نهایی به صورت پرنگ و حالا که ابزار کارم رو تغییر دادم دچار مشکل شدم .
راهی بجزء تمرین مکرر برای رفع این مشکل وجود نداره.
بدست اوردن زاویه ترسیم خطوط به کمک روان نویس ضعف محسوب نمی شه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دومان جان
من در ترسیم تمرینها یک مشکل دارم اونم به علت استفاده از مداد در گذشته بوده .
به این صورت که برای تکمیل طرح با رسم مرحله به مرحله خطوط که با خطوط کم رنگ در ابتدا و رسم خط نهایی به صورت پرنگ و حالا که ابزار کارم رو تغییر دادم دچار مشکل شدم .
راهی بجزء تمرین مکرر برای رفع این مشکل وجود نداره.
بدست اوردن زاویه ترسیم خطوط به کمک روان نویس ضعف محسوب نمی شه؟

سلام دوست عزیزم

اشتباه نکن و سعی نکن به خودت چیزی رو تلقین کنی .برای بستن شیتها مجددا باید از مداد استفاده کنی . فعلا حرکاتی که با روان نویس انجام میشه برای به دست آوردن نکات ریز زوان نویسه. بنابر این با کمی تمرین بیشتر این مشکل به راحتی حل می شه.
من سوالاتت رو به هم یکی کردم تا با هم جواب بدم. متوجه سوال دومت نمی شم . اگه میتونی بیشتر توضیح بده تا بهتر بتونم کمکت کنم.
امیدوارم موفق باشی پسر گل !!!

گل پسر

عضو جدید
به طور مثال برای ترسیم کنج دیوار و ساختمانها که در فاصله دور قرار دارن با استفاده از وسیله ترسیمی زاویه دیوارها و امثال اون را به دست می یاریم وبر روی کاغذ انتقال می دیم من برای ترسیم طرح های روی کاغذ از این روش استفاده می کنم این ضعف محسوب نمی شه؟
مشابه این تصویر در این تصویر اندازه جسم به دست می آید به همین شیوه می توان زاویه خطوط را به دست آورد
من در ترسیم تصاویر و طرحهای روی کاغذ با قرار دادن تصویر در فاصله از این شیوه استفاده می کنم

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به طور مثال برای ترسیم کنج دیوار و ساختمانها که در فاصله دور قرار دارن با استفاده از وسیله ترسیمی زاویه دیوارها و امثال اون را به دست می یاریم وبر روی کاغذ انتقال می دیم من برای ترسیم طرح های روی کاغذ از این روش استفاده می کنم این ضعف محسوب نمی شه؟
مشابه این تصویر در این تصویر اندازه جسم به دست می آید به همین شیوه می توان زاویه خطوط را به دست آورد
من در ترسیم تصاویر و طرحهای روی کاغذ با قرار دادن تصویر در فاصله از این شیوه استفاده می کنم

دوست عزیزم
این کار یکی از متداولترین کارها برای طراحان محسوب میشه و اصلا ضعف نیست. ولی در کار معماری گزینه هایی وجود داره که بدون نیاز به یک چنین کارهایی بتونید شکل مورد نظر رو ترسیم کنید . چون زمانیکه قراره یک کار رو خودتون طراحی کنید که ساختمونی نیست که مقیاس و اندازه براش داشته باشید و ازاین روش براش استفاده کنید !!

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دومان جان خسته نباشی:smile:
من یه مشکل بزرگ دارم.خط هایی که می کشم اصلا خوب نیستن خام و بی روحن:cry:نمی دونم چی کار کنم.هر وقت هم می خوام حسابی اسکیس کار کنم با دیدن خط زشتم نا امید می شم و میذارمش کنار بهم راه حل میدین؟؟؟؟مرسیییی:(;)

Seesteen

عضو جدید
سلام

قوانین تمرین :
1- موازات تمام خطوط گفته شده در تمرین خط اینجا باید مابین تمام خطوط باشه و هر مکعب با سایر مکعبها باید همخوانی داشته باشه
2- نحوه ترسیم این تمرین که 15 تا مکعبه کنارش به شکل گوی روی هم نشون داده شده
3- در طول اینن تمرین حق برداشتن قلم رو از روی کاغذ ندارید.
4- رسیدن به یک صفحه کامل و بی نقص از این تمرین یعنی یک امتیاز مثبت برای شما در تمرینات اسکیس .
سلام دومان جان
در مورد این تمرین چند تا سوال دارم...
-نحوه کشیدن مکعب های این گوی مثل تمرین مکعبه؟منظورم ترتیب شماره گذاریه نقطه ها و پاره خط هاس؟
-اگه بخوام همه مکعبای این تمرینو با اون ترتیب بکشم مجبورم دستمو از روی کاغذ بردارم که خلاف قانونه....:redface:
میتونم این مکعب ها رو بدون برداشتن دست از روی کاغذ بکشم ولی ترتیب پاره خطای اونا مثل شماره گذاری که گذاشتین واسمون نمیشه...مثلا از روی هر پاره خط ممکنه 3-4 بار رد شم.
ترتیب کشیدن مکعبا مشخصه؟؟
من الان رسیدم به این تمرین.تمرینای قبل و همونجور که خواسته بودین انجام دادم.
بازم تشکر از شما:gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید و خدا قوت
گل پسر گل تالار ، از اینکه لطق کردی و بنا به خواسته من کارهات رو اینجا گذاشتی تا من بتونم توضیحاتم رو برای همه دوستان بدم ازت بی نهایت ممنونم . و خوشحالم که بگم تا اینجا خیلی خوب پیشرفت کردی و با پشتکاری که از شما می بینم به راحتی بعد از 6 ماه میتونید کارهای خیلی خیلی قوی ای رو انجام بدید . به شما به خاطر زحماتت و پشتکارت تبریک می گم .
اما در مورد کارهات یه نکاتی رو باید مد نظرت قرار بدی که لابلای تمرینات برات می نویسم .

سلام اینم نمونه کارمن :redface:

مواردی که به نظرم میرسه بگم اینه که اولا کادر اصلا وزنی در ترکیب بندیت نداره و انگار به عنوان یک موضوع اجباری در طرحت کشیدی و این ناشی از عدم تمرین درست خطوط افقی و عمودی و کار نکردن مکعبهاست . (هر چند خبر دارم که در حال تمرین مکعبها هستی !)

گفتن قواعد ترکیب بندی برای دانشجوهای معماری یکمی تکراریه ولی سعی کن اول نقاط قوت یک کادر رو به دست بیاری و بعد شروع به طراحی در اون کادر بکنی .
حتما یک جلسه آموزش اسکیس رو به قواعد ترکیب بندی و نیرو های کادر ها اختصاص می دم .

تمام دوستان عزیزم توجه کنن : این نمونه کارهای کوچیک و این تمرینات ساده از نظر من خیلی با اهمیت تر از کارهای اسکیس تو یه مقوای 50 - 70 محسوب می شن. اگه بتونید در این فضای کوچیک ، درست خط بکشید ، درست ترکیب بندی کنید و درست روی نقاط حساس یک کادر تاکید کنید و تمام گزینه های ساده رو درست و با قاده رسم کنید می تونید امیدوار به انجام اسکیس بی نقص و درست باشید.

اونچه در این 4 تا تمرین بالاییت می بینم حاکی از عدم اعتماد به نفس و مسیر مستقیم و بی نوع آوری داره. سعی کن با تمام احساسات و با تمام توانت خط بکشی .
اسکیس یعنی عشق ، اسکیس یعنی پرواز، اسکیس یعنی رها شدن از بند چهار چوبها ، اسکیس یعنی هر چی تو دوست داری . خیلی راحت تر و با اعتماد به نفس تر باش و سعی کن بهترین تمریناتت رو در این مقطع انجام بدی .​
سنگها رو از انواع خطوط تصادفی دربیار . با عمقهای متفاوت ترک رو سنگ . اصلا یه تخته سنگ با یکسری گیاه که از لابلای شکافهاش روییده یا یک تکه سنگ بزرگ که از وسطش آب می ریزه بیرو ن و یا ...​

خیلی تاکید می کنم ، عناصر شانسی و اتفاقی ممنوع. برای اینکه صفحه پر بشه سعی نکنید به کارتون عنصری اضافه کنید . قانون اسکیس از طراحی و نقاشی کاملا جداست اگر چه شما ترکیب بندی و کمپوزیسیون رو در طراحی هم به شکل واضح می بینید ولی در نقاشی حضور هر عنصر ممکنه با سلیقه نقاش باشه و هیچ دلیلی هم براش نباشه ولی در اسکیس هر عنصری باید با قانون و توجیه در کادر قرار بگیره .

بازم از اینکه لطف کردی و کارهات رو توی تاپیک گذاشتی تا همه ازش استفاده کنن ازت ممنونم . منتظر کارهای خوب بعدیت هستم .
موفق باشی عزیزم .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دومان جان خسته نباشی:smile:
من یه مشکل بزرگ دارم.خط هایی که می کشم اصلا خوب نیستن خام و بی روحن:cry:نمی دونم چی کار کنم.هر وقت هم می خوام حسابی اسکیس کار کنم با دیدن خط زشتم نا امید می شم و میذارمش کنار بهم راه حل میدین؟؟؟؟مرسیییی:(;)

سلام دوست عزیزم
چرا فکر می کنی باید از اولین خط ، خطوط قوی و حرفه ای بکشی؟ باور کنید بعضی وقتها همین خطوط ساده و بی روحی که شما دارید می گید از خطوط قوی و حرفه ای بهتر جواب می دن. ولی چون باید این خطوط در راستای قانونی که تعریف شدن ، هدایت بشن مجبورید اونها رو پر بار کنید. بجز چند تا از معمارای بزرگ ، کدوم یکی از این معماران بزرگ بلد بودن اسکیس بزنن ؟ هنر معمار در خلق فضای منطقی و با قانونه . هیچ معماری رو بخاطر بلد نبودن اسکیس موآخذه نمی کنن !! ولی اگه معماری بلد نباشه ...
تمرین کنید . زحمت بکشید و اصلا از این افکار تو مغزتون راه ندید . هیچکس اول راه نمی تونه بهترین خط رو بکشه. هیچ هنرمندی بدون تمرین نتونسته هنرش رو به نمایش بذاره .
امیدوارم باتقویت روحیه و اعتماد بهه نفستون ، و با تمرینات درست و با قاعده به اون چیزی که دوست دارین تبدیل بشین. این یک حقیقته که خواستن یعنی توانستن ...
. منتظر کارهای خوبتون هستم .​

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دومان جان
در مورد این تمرین چند تا سوال دارم...
-نحوه کشیدن مکعب های این گوی مثل تمرین مکعبه؟منظورم ترتیب شماره گذاریه نقطه ها و پاره خط هاس؟
-اگه بخوام همه مکعبای این تمرینو با اون ترتیب بکشم مجبورم دستمو از روی کاغذ بردارم که خلاف قانونه....:redface:
میتونم این مکعب ها رو بدون برداشتن دست از روی کاغذ بکشم ولی ترتیب پاره خطای اونا مثل شماره گذاری که گذاشتین واسمون نمیشه...مثلا از روی هر پاره خط ممکنه 3-4 بار رد شم.
ترتیب کشیدن مکعبا مشخصه؟؟
من الان رسیدم به این تمرین.تمرینای قبل و همونجور که خواسته بودین انجام دادم.
بازم تشکر از شما:gol:

سلام دوست عزیزم
خوشحالم که تونستی تمریناتت رو درست انجام بدی . خوشحال می شم کارهات رو توی این تاپیک ببینم .
در مورد تمرینات اسکیس ، ذکاوت و تفکر و نو آوری رو فراموش نکنین. اسکیس یک نوع مسابقه هوشه . باید بتونید راه حلش رو پیدا کنید که دست رو بر ندارید . مجاز هستید از روی یک خط دوبار رد بشید و نه بیشتر . ترتیب رو به هم بزنید طوری که به نوع حجم لطمه نخوره و کنترل کل کار دستتون باشه . درسها وحی منزل نیست. من دوست ندارم شما یک تقلید کننده باشید . سعی کنید از هنر خودتون و ایده های خوبتون استفاده کنین و راه جدیدی رو پیدا کنید .
موفق باشید

گل پسر

عضو جدید
سلام ممنونم از راهنمایی شما دوست و استاد عزیز
همون طور که توضیع دارم این نمونه کارها با عجله و محدودیت زنمانی رسم شده
اگر موضوع ترکیب بندی رو بیشتر باز و مورد بررسی قرار دهید ممنون می شم چون خودم به شخصه همیشه سعی در محو کردن این موضوع را داشتم به دلیل مشکلاتی که در اجراری آن داشتم
در آخر از شما بابت محبتهای شما تشکر می کنم

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز

عزيزم خسته نباشي...اگه لينك كارتو بذاري تو اون عكس كوهه(قرار دادن تصوير) ديگه نيازي نيست دوستان به سايت tinypic برن و عكس كارهات به طور مستقيم مياد تو صفحه...اينجوري....موفق باشي هميشه.........اينا كاراي دوستمون seesteen هست....لطفا از پست قبلي تشكر كنيد.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اینا چند نمونه از کارایی که انجام دادم.

سلام به سیستین عزیز .

خسته نباشی عزیزم. لطفا به تمریناتت ادامه بده و ترجیحا از اولین تمرین شروع کن و پیش بیا چون هنوز خیلی باید بیشتر تمرین کنی . هیچ کدوم از مکعبهات متاسفانه درست نیستن. ولی عوضش درختها خیلی خوب شدن و می تونی با تمرین بیشتر به راحتی نتیجه خیلی خوبی بگیری .
تمرین خطوط کوتاه ، بلند و ...
منتظرم دوست خوبم ..

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيز من چند تا از کارام رو ميزارم ...... البته من طراح ماشين نيستم و ادعاي اين کار رو هم ندارم و فقط به خاطر اينکه اين تاپيک از خشک بودن خارج بشه و اين کار پيش زمينه اي بشه تا دوستان ديگه هم کاراشون رو بزارن من اين طرح ها رو گذاشتم (پس لطفا اين طرح ها رو با کاراي آقاي برخورداري مقايسه نکنين:D)

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
می خوام یه چیزی رو اعتراف کنم
در تمام دوران تحصیلاتم و کار های اجراییم ، حتی در طول تمرینات اسکیس و آمادگی برای آزمون ارشد ، شما با جرات ترین افرادی هستین که دیدم . آدمهایی که به راحتی به عدم تواناییشون اقرار می کنن و طلب فرصت برای جبران عقب افتادگی ها .
آدمهای تحصیل کرده ای که سعی نمی کنن حتی تو این دنیای مجازی به هم دروغ بگن و برای فخر فروختن چند تا مکعب کپی کنن و بعد به همه بگن که تونستن.
امروز روزی که من باید از همه شما درس بگیرم . و این پستها ، همون پستهاییه که من باید خیلی تمرین کنم تا به صداقت شما برسم . فقط تفاوتش در اینه که من تمرینی ندارم برای صداقت که بذارم تا شما ها که استاد صداقت و پاکی و یکرنگی من هستید واسم کرکسیون کنید ...
از همتون ممنونم که در عوض درسهای کوچیکی که بهتون دادم ، یکی از بزرگترین درسهای زندگی رو به من دادید ...
امیدوارم تو این ماه پر برکت ، همه بتونیم علاوه بر رسیدن به ضعف جسمانی به نقاط ضعف روحی و معنوی خودمون هم پی ببریم و سر سفره افطار قبل از باز کردن روزه ، غذای روحمون رو بدیم و ضعفهای روحمون رو پیرایش کنیم ...
عید رمضان همتون مبارک ... التماس دعا
دومان

بالا