ازدواج یا تبادل کالا؟

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب عزیزم ؛ حرف من فقط این نیست...در واقع دیدگاه من اینه که اینکه اگر ما به یک دختری که با یه پسر دوست می شه می گیم هرزه ؛ پس ازدواج هم هرزگی هست....چون این مساله مهریه و غیره توش هست....حرف کلی من این هست که چرا باید ازدواج و بعد از اون صیغه رو تایید کنیم در حالی که دوستی رو زیر سوال ببریم...چه فرقی بین این دو هست؟

از طرفی به نظر من یک زندگی سالم ، زندگی ای هست که زن و شوهر با هم اونو بسازن....نه اینکه مرد بیاره و زن صرفا آماده و حاضر بخوره...همدیگرو دوست داشته باشن بخاطر خودشون نه اینکه تا مرد خرج زن رو نداد ، زن بره دادگاه شکایت کنه....اینا توش عشق نیست....اینا همون معنی مبادله کالا رو می ده...متوجه هستی؟

مهریه هم صرفا اگر قراره باشه بخاطر یک رسم و رسوم قدیمی باشه اونم مثلا 5 تا سکه!!...نه اینکه یک پناهی باشه برای دختر...بله ؛ وقتی توی جامعه ما محدودیت برای زن باشه این مسائل پیش میاد...وگرنه چرا یک زن بعد از طلاق گرفتن باید گرسنه بمونه که حالا مهریه بشه واسش پشتوانه؟ اینا همه یعنی اینکه ما خودمون ارزش زن رو اوردیم پایین و این خودمون یعنی خانم ها هم هستن منتها نمی دونن که خودشون دارن ارزش خودشون رو میارن پایین!

تا حدودی موافقم ولی همچنان اعتقاد دارم مهریه باید باشه شما خودتو نگاه نکن به پسرایی فکر کن که به هر دلیل کثیفی که دارن دخترو خام خودشون میکنن و وقتی باهاش ازدواج کردن و به هدفشون رسیدن ولش میکنن تو این مشکلو چجوری میتونی حل کنی؟؟؟

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب عزیزم ؛ حرف من فقط این نیست...در واقع دیدگاه من اینه که اینکه اگر ما به یک دختری که با یه پسر دوست می شه می گیم هرزه ؛ پس ازدواج هم هرزگی هست....چون این مساله مهریه و غیره توش هست....حرف کلی من این هست که چرا باید ازدواج و بعد از اون صیغه رو تایید کنیم در حالی که دوستی رو زیر سوال ببریم...چه فرقی بین این دو هست؟

از طرفی به نظر من یک زندگی سالم ، زندگی ای هست که زن و شوهر با هم اونو بسازن....نه اینکه مرد بیاره و زن صرفا آماده و حاضر بخوره...همدیگرو دوست داشته باشن بخاطر خودشون نه اینکه تا مرد خرج زن رو نداد ، زن بره دادگاه شکایت کنه....اینا توش عشق نیست....اینا همون معنی مبادله کالا رو می ده...متوجه هستی؟

مهریه هم صرفا اگر قراره باشه بخاطر یک رسم و رسوم قدیمی باشه اونم مثلا 5 تا سکه!!...نه اینکه یک پناهی باشه برای دختر...بله ؛ وقتی توی جامعه ما محدودیت برای زن باشه این مسائل پیش میاد...وگرنه چرا یک زن بعد از طلاق گرفتن باید گرسنه بمونه که حالا مهریه بشه واسش پشتوانه؟ اینا همه یعنی اینکه ما خودمون ارزش زن رو اوردیم پایین و این خودمون یعنی خانم ها هم هستن منتها نمی دونن که خودشون دارن ارزش خودشون رو میارن پایین!
بد شروع کردی اما خوب تموم کردی
خیلی خییییلییی بین ازدواج و دوستی فرقه

maryam 69

عضو جدید
اعتماد یکی از بزرگترین دروغ هاست که وجود نداره و همه فکر میکنن هست همیشه هم همه دارن دنبالش میگردن...

خوب دخترا پیداش نمیکنن در نتیجه مهریه بالا میگیرن !
ولی خدایی مهریه رو کم هم بگیرن انقد مزایا توی عقد نامه هست که دختر میتونه بجاش ازونا استفاذه کنه

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخالفم...
زندگی اگه توش اعتماد وجود نداشته باشه همون بهتر که اصلا پا نگیره..کسی که اعتمادو دروغ میبینه نه میتونه به کسی اعتماد کنه، نه میتونه اعتماد کسی رو جلب کنه، اینقدر بدبینی از کجا نشات میگیره؟
واقعا همه ی حاضرین یا زندگی تشکیل دادن یا بالاخره تا چندسال آینده این اتفاق براشون میفته..اینو واقعا دارم بهتون میگم زندگی اگه توش اعتماد جریان نداشته باشه زندگی نیست

اعتماد یه چیز ساختگی و دروغینه که اصلا وجود نداره ما هیچوقت آدمارو کامل نمیتونیم بشناسیم ما حتی خودمونم کاملا نمیشناسیم و امکان داره تو بعضی شرایط خاص رفتاری از خودمون نشون بدیم که خودمون هم قافل گیر بشیم اونوقت شوما میشه بگی انسان با این شرایطی که داره طبق کدوم منطق میتونه به یکی اعتماد کنه شوما به چیه اون آدم اعتماد کردی طبق چه منطقی و به چیش به شرایط حاضرش؟؟؟پس اون بخشی از شخصیتش که هنوز نفهمیدیش چی؟؟؟

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب الان شما به من بگو وجود مهریه چه فایده ای داره تا من جوابتون رو بدم؛
خانواده دخترو دلگرم میکنه
پدر قراره دخترشو به پسری بسپره و این مسئله رو وقتی درک میکنی که خودت پدر بشی
و بعضی مسائل دیگه که مطمئنم با دیدگاه شما توجیه پذیر نیست...
شما چه بخواید چه نخواید اینجا ایران است...

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اول زندگی چجوری اعتماد رو میشه پیدا کرد؟؟؟
قرار نیس یکی بیاد بگه بیا ازدواج کنیم...فرداش بگی باشه
دوره آشنایی از یک سال کمتر نباشه( به شرطی که دختر خانما احساساتشون گل نکنه)

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتماد یه چیز ساختگی و دروغینه که اصلا وجود نداره ما هیچوقت آدمارو کامل نمیتونیم بشناسیم ما حتی خودمونم کاملا نمیشناسیم و امکان داره تو بعضی شرایط خاص رفتاری از خودمون نشون بدیم که خودمون هم قافل گیر بشیم اونوقت شوما میشه بگی انسان با این شرایطی که داره طبق کدوم منطق میتونه به یکی اعتماد کنه شوما به چیه اون آدم اعتماد کردی طبق چه منطقی و به چیش به شرایط حاضرش؟؟؟پس اون بخشی از شخصیتش که هنوز نفهمیدیش چی؟؟؟
به همون اندازه که شناختیش، باید بتونی قبولشم بکنی...میتونی؟؟
طرفتو بشناس اونقدر که با نشناختن اون بعد از شخصیتش که شما میگی هم قبولش داشته باشی...میتونی؟

maryam 69

عضو جدید
مزایا؟؟؟؟؟ حالا شماها بگین تجارتی در کار نیست!!

بله مزایا!
مثلن اگه مردی بعد چندین سال (نمیدونم چقدر ولی نه در حد 6،7سال) زندگی بی هیچ دلیلی بخواد همسرشو طلاق بده باید اموالشون نصف بشه

اگه یه زن برای شوهرش کم خرج کنه تا بتونن خونه و ماشین و .. تهیه کنن این زنه که داره لطف میکنه! میتونست اینکارو نکنه و بعد اون چندسالم شوهرش چیزی رو بدست نمیورد!

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به همون اندازه که شناختیش، باید بتونی قبولشم بکنی...میتونی؟؟
طرفتو بشناس اونقدر که با نشناختن اون بعد از شخصیتش که شما میگی هم قبولش داشته باشی...میتونی؟

ای اسمش اعتماد نیست اسمش مسولیت پذیریه یعنی شوما هرکیو انتخاب کردی خوب یا بد زشت یا زیبا بعنوان کسی که خودت انتخابش کردی قبولش کنی هرچند با حد اقل هات فاصله داشته باشه...

maryam 69

عضو جدید
یه چیز خیلی مهمه اونم استرسیه که پدر و مادرا روز خواستگاری دخترشون ته دلشون حس میکنن!

ایشالا همه تون دختر دار بشین (دعا ازین بهتر؟ :smile:)

ali 254

اخراجی موقت
خانواده دخترو دلگرم میکنه
پدر قراره دخترشو به پسری بسپره و این مسئله رو وقتی درک میکنی که خودت پدر بشی
و بعضی مسائل دیگه که مطمئنم با دیدگاه شما توجیه پذیر نیست...
شما چه بخواید چه نخواید اینجا ایران است...

اگر صرفا واسه دلگرم کردن هست که یه کپسول گاز هم می تونه اینکارو کنه ؛ نیازی به 2000 تا سکه نیست:D حالا خارج از شوخی ، شما نگفتی چه فایده ای داره!! حالا فرض کن من ازدواج کردم و کارمون رسید به طلاق ، چه فایده ای داره این مهریه؟

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای اسمش اعتماد نیست اسمش مسولیت پذیریه یعنی شوما هرکیو انتخاب کردی خوب یا بد زشت یا زیبا بعنوان کسی که خودت انتخابش کردی قبولش کنی هرچند با حد اقل هات فاصله داشته باشه...
نه اینطور نیست...مشکل اینجاس که شما نمیخوای قبولش کنی والا اینقدام پیچیده نیس...اما وجود فردی که بشه بهش اعتماد کرد واقعا ت این زمونه خیلی سخت شده...مسئولیت پذیری بحثش جداس

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر صرفا واسه دلگرم کردن هست که یه کپسول گاز هم می تونه اینکارو کنه ؛ نیازی به 2000 تا سکه نیست:D حالا خارج از شوخی ، شما نگفتی چه فایده ای داره!! حالا فرض کن من ازدواج کردم و کارمون رسید به طلاق ، چه فایده ای داره این مهریه؟
والا با این قانونا که تصویب کردن...دختر اگه مهریش صدهزارتام باشه و بخوادتش ، خود قانون فقط 110تاشو قبول داره...پس کلی از دغدغه هاتون حله اگه به فکر طلاقید...
110تا هم اسما چیزی نیس، میدونم که هزینش بالاس(اما از 2000تا که بالاتر نیس:D)
تو انتخاب همسرتون خیلی دقت کنید...پسرا خیلی ظاهربین شدن، زیبایی و چهره مهمه اما همه ی قضیه نیست، اخلاق و منش طرف خیلی مهمه، انتخابتون اگه دذست باشه، دیگه چرا بحث طلاق؟ ذختری که از زندگیش راضی باشه و احساس خوشبختی کنه حتی فکر مهریه از گوشه ذهنشم رد نمیشه، مهریش 100000تام که باشه براش نه اصله نه فرع...
شما به جای اینکه فکرتو درگیر طلاق و مهریه کنی...فکرتو درگیر انتخاب درست کن...والا بخدا نتیجش بهتره

ali 254

اخراجی موقت
دوستی دوامش از کجا تضمین میشه؟
تعهد کجای رابطه س؟
اگه صحبت از عشقه، چرا با ازدواج این اتفاق نیفته؟

من گفتم فرق هاشو بگو..!
تعهدی ندارن بهم همونطور که تو ازدواج تعهدی نیست....تعهد باید تو قلب دو طرف باشه نه با پول!

ali 254

اخراجی موقت
والا با این قانونا که تصویب کردن...دختر اگه مهریش صدهزارتام باشه و بخوادتش ، خود قانون فقط 110تاشو قبول داره...پس کلی از دغدغه هاتون حله اگه به فکر طلاقید...
110تا هم اسما چیزی نیس، میدونم که هزینش بالاس(اما از 2000تا که بالاتر نیس:D)
تو انتخاب همسرتون خیلی دقت کنید...پسرا خیلی ظاهربین شدن، زیبایی و چهره مهمه اما همه ی قضیه نیست، اخلاق و منش طرف خیلی مهمه، انتخابتون اگه دذست باشه، دیگه چرا بحث طلاق؟ ذختری که از زندگیش راضی باشه و احساس خوشبختی کنه حتی فکر مهریه از گوشه ذهنشم رد نمیشه، مهریش 100000تام که باشه براش نه اصله نه فرع...
شما به جای اینکه فکرتو درگیر طلاق و مهریه کنی...فکرتو درگیر انتخاب درست کن...والا بخدا نتیجش بهتره

جواب سوال منو ندادی ؛ چه فایده ای داره؟

بعد فقط توی طلاق که نیست بحث مهریه...می گن دختر هر وقت خواست باید بهش بدی! بشینه معطل:biggrin:

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطمئن اون پسری که انقدر کثیفه و اینکارو می کنه بعدش رو هم می دونه چکار کنه...بعدشم مگه بعد از طلاق تنها چیزی که مهمه واسه دختر پوله؟

دوست عزیز این یک چیز کاملا روشنیه که مجازات و جریمه نمیتونه جلوی یک خطارو به کل بگیره فقط میتونه میزان ارتکاب اونو کم کنه همین در مورد پول هم باید بگم که حداقل هارو میتونه فراهم کنه بونش خیلی بهتر از نبودنشه منفعتش بیشتره مگر اینکه شوما یه راه حل بهتر داشته باشی که فکر نمیکنم اینگونه باشه...

mozhgan.s.r

عضو جدید

بعد فقط توی طلاق که نیست بحث مهریه...می گن دختر هر وقت خواست باید بهش بدی! بشینه معطل:biggrin:
آقا بیاید حق طلاق بدید به ما مرد حق طلاق نداشته باشه ما مهریه رو میبخشیم
تا اونجای که من اطلاع دادم بیشتر زنا آخر بخاطر اینکه آقایون بادرخواست طلاق موافقت کنند یا بچه رو بگیرند مجبورند ببخشند
چی توی این مملکت مال زنا بود که مهریه باشه.....:biggrin::w32: مهریــــــه کجا بود... این همه مردا سرزنا بلا میدن اینم توی ایران نداشته باشیم زنارو زنده بگور کنید بهتره....

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز

میگم که بستگی به شرایط داره...من مهریه رو بیشتر از دختر یه جورایی دلگرمی پدر دختر میبینم....دخترا وقتی از لحاظ روحی تامین باشن تو زندگیشون، مهریه که نمیخوان هیچ، اگه درآمدی هم داشته باشن صرف زندگی مشترک میکنن...که بایدم اینطور باشه...

b65241

کاربر بیش فعال
مهریه مثل خیلی دیگه از قوانین موجود غلطه شما اول قوانین دیگر رو اصلاح کن این یکی اصلاح میشه. این همه قوانین ضد زن وجود داره

ali 254

اخراجی موقت
میگم که بستگی به شرایط داره...من مهریه رو بیشتر از دختر یه جورایی دلگرمی پدر دختر میبینم....دخترا وقتی از لحاظ روحی تامین باشن تو زندگیشون، مهریه که نمیخوان هیچ، اگه درآمدی هم داشته باشن صرف زندگی مشترک میکنن...که بایدم اینطور باشه...

اصلا مرد بدبدخت چه گناهی کرده که باید بشه پشتوانه واسه همسر....شما هم گیر دادی به دلگرمی ها....یعنی این همه اصرار واسه تعیین مهریه اونم با نرخ بالا صرفا واسه دلگرمی هست؟!!

"زهرا"

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون بابت دعوتتون ولی شرمنده اصلا حوصله ی این بحثای تکراری رو ندارم ....این یه چیز طبیعی که تو مملکت ما جریان داره ...حالا خانواده ی عروس یه مهریه ای مد نظرشون هست ...خانواده ی داماد هم مجبور نیستن قبول کنن ...اصلا جای بحث نیست ...ازدواج نکنن تا کیس مورد نظرشونو پیدا بشه که شرایطشون رو قبول کنه ...والا

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
مهریه حق زن هستش ...اونو با چیزای دیگه قاطی نکنین..

sajjad_mke

عضو جدید
سلام ؛ همونطور که می دونین یه پسر که می خواد ازدواج کنه باید یه مهریه ای رو برای دختر خانم تعیین کنه....اما چرا و این کار چه معنی ای داره؟

به نظر من اون ازدواج که با هدف عشق و عاشقی هست اینطوری تبدیل میشه به یک مبادله نجاری....و جالبه که دقیقا اون جو مجلس خواستگاری هم دقیقا یه جو اقتصادیه!! که چند نفر(دمثل تو بنگاه مسکن و ماشین!) نشستن چونه می زنن که مهریه چقدر باشه....و مسائل دیگه ای مثل پولی که آقا پسر داره و امکاناتی مثل خونه و ...

گابریل گارسیا مارکز می گه که: ازدواج کردن بخاطر پول و بدون عشق بدترین نوع فاحشگیست....حالا شما حساب کنید چه درصد زیادی از دخترهای مملکت بخاطر همین مسائل ازدواج می کنن..خیلی ها نشستن تو خونه منتظر تا یکی زنگ در رو بزنه ؛ صرفا واسه اینکه یکی بیاد ببردش و خرجش رو بده...

حالا اصلا این مهریه چی هست و چه معنی می ده؟!!... می گن عندل مطالبه....این یعنی چی؟!!

اگر حق یک دختر هست(که نیست!!) که پسر یه پولی بهش بده ، خب چرا اینو همون اول نقدا بهش نمی ده؟؟ یعنی چی که هر وقت دلش بخواد باید پسر بهش بده؟ که چی بشه؟
از طرفی به نظر شما تعیین مهریه به معنی پیش بینی و آینده نگری طلاق نیست؟ چرا که دو نفر که واقعا عاشق هم باشن قرار نیست پولی تحت عنوان مهریه از هم بگیرن و قطعا تعیین این مهریه واسه روز جدایی هست....خب این یعنی اینکه پدر و مادر دختر و فامیل و بستگان همون روز اول نشستن برای چنین چیزی(طلاق) پیش بینی می کنن؟! اینکه وقت بذارن برای اینکه ببینن دو نفر بدرد هم می خورن یا نه بهتر هست ؛ یا اینکه وقت بذارن برای تعیین مهریه روز طلاق؟؟ یا می خوان مهریه سنگین رو ابزاری بزارن برای عدم جدایی؟

متاسفانه چیزی که الان تو مملکت عرف شده از نظر من از ریشه غلطه...پدر اون دختر که پافشاری می کنه برای تعیین مهریه بالاتر ، نمی دونه در واقع داره قیمت می ذاره رو دخترش...از این غافله که یک ازدواج پاک و سالم رو داره از بین می بره....از این غافله که این اسمش ازدواج نیست...تجارته...

از این غافله که اگر دو نفر واقعا همدیگر رو دوست دارن باید خودشون زندگی خودشون رو بسازن نه اینکه از پسر خونه و پول و امکانات بخوان...! وقتی دختره می ره دادگان می گه که :
شوهر خرجی منو نمی ده ، معنی این کار چیه؟

چرا جامعه ی ما فقط اسم یک دختری رو که می ره با جنس مخالف دوست میشه رو می ذاره هرزه؟! چرا فقط به اون بد نگاه می کنن؟! آیا با این نوع ازدواج ، نباید برعکس فکر کرد؟

نظر شما چیه؟
داداش داری تو ایران زندگی میکنی باید برای اینکه ملت اشغال تو کوچه و خیابون و طبیعت نریزن فرهنگ سازی بکنی باید برای ابی که میدونه داره تمام میشه و اصراف میکنه فرهنگ سازی بکنی حالا مهریه نباشه .1500سکه میکنند مهریه دختره بعد میگه مهرم حلال جونم ازاد.

ali 254

اخراجی موقت
داداش داری تو ایران زندگی میکنی باید برای اینکه ملت اشغال تو کوچه و خیابون و طبیعت نریزن فرهنگ سازی بکنی باید برای ابی که میدونه داره تمام میشه و اصراف میکنه فرهنگ سازی بکنی حالا مهریه نباشه .1500سکه میکنند مهریه دختره بعد میگه مهرم حلال جونم ازاد.

بله حق با شماست و اتفاقا صحبت های شما خیلی مهم تره....منتها چیزی که هست اینه که بحث فقط سر مهریه و اینا نیست...من می گم دو نفر که می خوان با هم ازدواج کنن خودشون باید زندگی خودشون بسازن و اصلا اینکه مرد بیاد خرج یک زن رو بده درست نمی دونم...نه اینکه درست نباشه ها ، منظورم اینه که نباید به عنوان یک وظیفه باشه...زن و شوهر جفتشون باید واسه پیشرفت زندگیشون تلاش کنن نه اینکه یکی بیاره و اون یکی هم فقط مصرف کننده باشه...

sajjad_mke

عضو جدید
بله حق با شماست و اتفاقا صحبت های شما خیلی مهم تره....منتها چیزی که هست اینه که بحث فقط سر مهریه و اینا نیست...من می گم دو نفر که می خوان با هم ازدواج کنن خودشون باید زندگی خودشون بسازن و اصلا اینکه مرد بیاد خرج یک زن رو بده درست نمی دونم...نه اینکه درست نباشه ها ، منظورم اینه که نباید به عنوان یک وظیفه باشه...زن و شوهر جفتشون باید واسه پیشرفت زندگیشون تلاش کنن نه اینکه یکی بیاره و اون یکی هم فقط مصرف کننده باشه...
اول اینکه شما همه رو مثل خود صادق می بینی نه گرگ در لباس بره [خدمت رفتی؟اگر رفتی کدام نیرو} دوم زن و شوهر دغدغه ی تربیت بچه باید داشته باشن نه پول. عمده تربیت بچه بعهده ی زنه میدانم زندگی سخت شده ولی خدا هم هست

ali 254

اخراجی موقت
اول اینکه شما همه رو مثل خود صادق می بینی نه گرگ در لباس بره [خدمت رفتی؟اگر رفتی کدام نیرو} دوم زن و شوهر دغدغه ی تربیت بچه باید داشته باشن نه پول. عمده تربیت بچه بعهده ی زنه میدانم زندگی سخت شده ولی خدا هم هست

رفتم ؛ محرمانه هست:D
دوست من بحث ما در مورد قانون و مسائل جامعه هست...چکار به خدا و قرآن و... داریم ما...

من می فهمم چی می گی ؛ ولی دارم می گم اینکه ما بخوایم بخاطر مهریه از طلاق و سوء استفاده جلوگیری کنیم که نشد کار...ما که معامله انجام نمی دیم که بخوایم با پول جلوی ضرر اون رو بگیریم....

solid4u

عضو جدید
[FONT=&quot]با این که من یک مرد هستم ،ولی به نظر من هر چیزی را باید به صورت منطقی دید نه با تعصب ، و می گویم که مهریه حق زن است. البته این که حق چه زنی است این خود داستان مفصلی دارد که در چه شرایطی باشد و به خاطر چه خواهان مهریه خود باشد و اگر یک زن بخواهد به عنوان یک ابزار فشار و سیاست هویج و چماق استفاده کند اصلا موافق نیستم.به نظر شما یک زن بعد از طلاق چگونه می تواند هزینه های خود را تامین کند هر چند با نگاهی به آگهی های استخدام می بینید که زنان گوی سبقت را درکار ربوده اند ولی اگر بخواهیم به طور کلی به این مقوله نگاه کنیم در شرایط جامعه امروز به نظرم این که یک زن را که دارای فرصت های برابری همانند مرد در بیشتر زمینه ها مخصوصا در ازدواج دوباره نیست(کما این که دختران دم بخت نیستند) را در جامعه رها کنیم منصفانه نیست.[/FONT]​

ali 254

اخراجی موقت
با این که من یک مرد هستم ،ولی به نظر من هر چیزی را باید به صورت منطقی دید نه با تعصب ، و می گویم که مهریه حق زن است. البته این که حق چه زنی است این خود داستان مفصلی دارد که در چه شرایطی باشد و به خاطر چه خواهان مهریه خود باشد و اگر یک زن بخواهد به عنوان یک ابزار فشار و سیاست هویج و چماق استفاده کند اصلا موافق نیستم.به نظر شما یک زن بعد از طلاق چگونه می تواند هزینه های خود را تامین کند هر چند با نگاهی به آگهی های استخدام می بینید که زنان گوی سبقت را درکار ربوده اند ولی اگر بخواهیم به طور کلی به این مقوله نگاه کنیم در شرایط جامعه امروز به نظرم این که یک زن را که دارای فرصت های برابری همانند مرد در بیشتر زمینه ها مخصوصا در ازدواج دوباره نیست(کما این که دختران دم بخت نیستند) را در جامعه رها کنیم منصفانه نیست.

شما هم با صحبت هات داری می گی که بجای پیش گیری از طلاق باید به فکر بعدش بود... که اگر جدا شدن چکار کنن...عحب...
کلا ما تو ایران به فکر پیش گیری نیستیم...به فکر بعدش هستیم ، برای قتل عمد قصاص و قتل غیر عمد دیه رو مشخص کردیم..این مورد هم مثل ایناست ، ولی آیا فایده ای داره به نظر شما؟!

بالا