ازدواج یا تبادل کالا؟

ali 254

اخراجی موقت
سلام ؛ همونطور که می دونین یه پسر که می خواد ازدواج کنه باید یه مهریه ای رو برای دختر خانم تعیین کنه....اما چرا و این کار چه معنی ای داره؟

به نظر من اون ازدواج که با هدف عشق و عاشقی هست اینطوری تبدیل میشه به یک مبادله نجاری....و جالبه که دقیقا اون جو مجلس خواستگاری هم دقیقا یه جو اقتصادیه!! که چند نفر(دمثل تو بنگاه مسکن و ماشین!) نشستن چونه می زنن که مهریه چقدر باشه....و مسائل دیگه ای مثل پولی که آقا پسر داره و امکاناتی مثل خونه و ...

گابریل گارسیا مارکز می گه که: ازدواج کردن بخاطر پول و بدون عشق بدترین نوع فاحشگیست....حالا شما حساب کنید چه درصد زیادی از دخترهای مملکت بخاطر همین مسائل ازدواج می کنن..خیلی ها نشستن تو خونه منتظر تا یکی زنگ در رو بزنه ؛ صرفا واسه اینکه یکی بیاد ببردش و خرجش رو بده...

حالا اصلا این مهریه چی هست و چه معنی می ده؟!!... می گن عندل مطالبه....این یعنی چی؟!!

اگر حق یک دختر هست(که نیست!!) که پسر یه پولی بهش بده ، خب چرا اینو همون اول نقدا بهش نمی ده؟؟ یعنی چی که هر وقت دلش بخواد باید پسر بهش بده؟ که چی بشه؟
از طرفی به نظر شما تعیین مهریه به معنی پیش بینی و آینده نگری طلاق نیست؟ چرا که دو نفر که واقعا عاشق هم باشن قرار نیست پولی تحت عنوان مهریه از هم بگیرن و قطعا تعیین این مهریه واسه روز جدایی هست....خب این یعنی اینکه پدر و مادر دختر و فامیل و بستگان همون روز اول نشستن برای چنین چیزی(طلاق) پیش بینی می کنن؟! اینکه وقت بذارن برای اینکه ببینن دو نفر بدرد هم می خورن یا نه بهتر هست ؛ یا اینکه وقت بذارن برای تعیین مهریه روز طلاق؟؟ یا می خوان مهریه سنگین رو ابزاری بزارن برای عدم جدایی؟

متاسفانه چیزی که الان تو مملکت عرف شده از نظر من از ریشه غلطه...پدر اون دختر که پافشاری می کنه برای تعیین مهریه بالاتر ، نمی دونه در واقع داره قیمت می ذاره رو دخترش...از این غافله که یک ازدواج پاک و سالم رو داره از بین می بره....از این غافله که این اسمش ازدواج نیست...تجارته...

از این غافله که اگر دو نفر واقعا همدیگر رو دوست دارن باید خودشون زندگی خودشون رو بسازن نه اینکه از پسر خونه و پول و امکانات بخوان...! وقتی دختره می ره دادگان می گه که :
شوهر خرجی منو نمی ده ، معنی این کار چیه؟

چرا جامعه ی ما فقط اسم یک دختری رو که می ره با جنس مخالف دوست میشه رو می ذاره هرزه؟! چرا فقط به اون بد نگاه می کنن؟! آیا با این نوع ازدواج ، نباید برعکس فکر کرد؟

نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

maryam 69

عضو جدید
آهان پس اون تقریبا 80میلیون جهیزیه ای که خانواده دختره جور میکنن توی جیب آقا دادماد نمیره؟؟ :cool:

بعد ببینم اگه داماد محترم آدم درستی نبود دلش یه همسر دیگه خواست تکلیف دختره چیه!؟ فرض کنیم پدر و مادرش فوت کنن یه دختره طلاق گرفته نباید یه پولی داشته باشه خونه تهیه کنه و بقیه زندگیشو بدون آزار و اذیت طرف زندگی کنه؟

ما یه ذره حق داریم اونم شما بیا از خانوما بگیر، توی دانشگاه برا پسرا سهمیه میذارن! از ترس اسیدم که دخترا راحت نیستن! اگه اینم نباشه سرمون بذاریم بمیریم بهتره :mad:

ali 254

اخراجی موقت
آهان پس اون تقریبا 80میلیون جهیزیه ای که خانواده دختره جور میکنن توی جیب آقا دادماد نمیره؟؟ :cool:

بعد ببینم اگه داماد محترم آدم درستی نبود دلش یه همسر دیگه خواست تکلیف دختره چیه!؟ فرض کنیم پدر و مادرش فوت کنن یه دختره طلاق گرفته نباید یه پولی داشته باشه خونه تهیه کنه و بقیه زندگیشو بدون آزار و اذیت طرف زندگی کنه؟

ما یه ذره حق داریم اونم شما بیا از خانوما بگیر، توی دانشگاه برا پسرا سهمیه میذارن! از ترس اسیدم که دخترا راحت نیستن! اگه اینم نباشه سرمون بذاریم بمیریم بهتره :mad:

خب همین دیگه ؛ می گم طرز فکر از ریشه غلطه...
حرف شما مثل اداره راهنمایی و رانندگی هست که بجای اینکه بیاد کاری کنه که تصادفی اتفاق نیفته ، میاد اجبار می کنه که همه بیمه داشته باشن که اگر زدی یکی رو کشتی دیه اش رو بدی!...حالا این مثال نامربوط برای این بود که خدمت شما بگم که شما می خوای صرفا با در دست داشتن ابزار مهریه از طلاق جلوگیری کنی؟ زندگی ای که بخواد بخاطر عدم پرداخت مهریه جریان داشته باشه ؛ زندگی هست؟!....دوباره همون معنی تجارت رو پیدا می کنه و تازه بدتر...دو نفر مثلا دارن با هم زندگی می کنن ؛ آقا یه جایی سرش گرمه و خانم هم یه جای دیگه...مرد میره با یکی دوست میشه و زن هم همینطور....

در مورد اون 80 ملیون مهریه هم ؛ جوری گفتین انگار قراره آزاد راه بسازیم ، کارشناس می گه خرجش میشه 80 ملیون:D 80 ملیون رو از کجا اوردین؟!...بعدشم مساله این چیزا نیست ؛ مساله قبول مسئولیت هست!

maryam 69

عضو جدید
راهنمایی رانندگی چجوری میتونه از تصادف جلوگیری کنه؟؟ بخشیش اشتباه خود شخصه مثلن چیزی مصرف کرده یا خواب بوده! پلیس که نمیتونه ساعت خواب مارو هم کنترل کنه برادر!

مهریه برای جلوگیری از طلاق نیست شاید برای بعضیا باشه! وقتی دو نفر کنار هم راحت نیستن جدا میشن به مهریه هم ربطی نداره!

خدمت شما بگم که زن های ایرانی خیلی هم وفادارن ولی اگه درصدی هم نباشن که نمیتونن برن ازدواج کنن! حتما باید جدا شن! ولی آقای محترم میتونه چندبار ازدواج کنه! ( که من نمیدونم کجای اسلام اینو بهشون یاد داده! بعضیا که به دین اعتقاد ندارن فقط عاشق این قسمت چند همسریشن!)

یه مقدار نسبی بود حداقلش 50 میلیون با اینکه من این روزا حدود 120دیدم!
50 هم بگیرم دختره هم 110سکه باشه سکه هم حدود 1تومن (که کمتره) میشه 110میلیون! تفاوتش میشه 50 تومن!
شما با همین میتونی خونه بخری؟؟
اصلن به بعد طلاقش فکرم نکنیم دید اجتماعی به یه زن مطلقه خیلی بده خونه هم به زور بش میدن چه برسه به کار و....

ali 254

اخراجی موقت
راهنمایی رانندگی چجوری میتونه از تصادف جلوگیری کنه؟؟ بخشیش اشتباه خود شخصه مثلن چیزی مصرف کرده یا خواب بوده! پلیس که نمیتونه ساعت خواب مارو هم کنترل کنه برادر!

مهریه برای جلوگیری از طلاق نیست شاید برای بعضیا باشه! وقتی دو نفر کنار هم راحت نیستن جدا میشن به مهریه هم ربطی نداره!

خدمت شما بگم که زن های ایرانی خیلی هم وفادارن ولی اگه درصدی هم نباشن که نمیتونن برن ازدواج کنن! حتما باید جدا شن! ولی آقای محترم میتونه چندبار ازدواج کنه! ( که من نمیدونم کجای اسلام اینو بهشون یاد داده! بعضیا که به دین اعتقاد ندارن فقط عاشق این قسمت چند همسریشن!)

یه مقدار نسبی بود حداقلش 50 میلیون با اینکه من این روزا حدود 120دیدم!
50 هم بگیرم دختره هم 110سکه باشه سکه هم حدود 1تومن (که کمتره) میشه 110میلیون! تفاوتش میشه 50 تومن!
شما با همین میتونی خونه بخری؟؟
اصلن به بعد طلاقش فکرم نکنیم دید اجتماعی به یه زن مطلقه خیلی بده خونه هم به زور بش میدن چه برسه به کار و....

من نگفتم راهنمایی می تونه یا نه....گفتم فتوایی که می ده غلطه!!...عواملش هم فقط خود شخص نمی تونه باشه...راه هست ؛ ماشین هست و چیزای دیگه...کاری نداریم وظیفه ی کسی هست ؛ وظیفه ی هر کسی که هست باید این مشکل رو برطرف کنه ؛ حالا چه با فرهنگ سازی و چه با ...خلاصه اینکه یه آدم بمیره و ما با پرداخت یه دیه خیلی راحت از این موضوع رد بشیم چیز غلطی هست...

دقیقا مثل چیزی که توی ازدواج هست...دو نفر از هم جدا می شن و ما راحت با پرداخت یه مهریه مشکل رو حل می کنیم....

حالا از این که بگذریم ، بحث صرفا روی مهریه نیست...بحث سر اینه که به یک زن به دید بد نگاه میشه....اینکه ما میایم می گیم خب بسم ا.... این مهریه ؛ این خونه ؛ اینم ماشین...دختر رو بدین بریم!! خب این به نظر شما زشت و ناپسند نیست؟ باعث تحقیر کردن یک زن نیست؟

اون جهزیه ای هم که دختره میاره بیش تر بخاطر چشم و هم چشمی خودش و خانواده اش هست!! و خلاصه واسه خودش اینکارو می کنه نه شوهرش!!...پس اگر این پول رو می ده واسه خودش می ده....لطفا یکم دیدتون رو باز کنید...بحث سر دو تا بخاری و دمپایی و فرش کف خونه نیست...مرد مسئولیت روی دوشش هست...حالا شما بگو جهیزیه 80 ملیونی!...انگار می خوان تو خونه اورانیوم غنی کنن که انقدر سرمایه گذاری می کنن!

این بحث جهزیه و عروسی و این مسخره بازی ها هم زیر سر یه مشت زن عقب مونده هست که تو کل زندگیشون هیچ افتخاری جز این مسائل ندارن....کارشون اینه که بگن فلانی چی خریده و چی داره...تعداد النگوهای دست بقیه رو بشمارن...

آخرین ویرایش:

maryam 69

عضو جدید
زشت و ناپسند اونه که مادر شوهر بیاد به جهیزیه دختر ایراد بگیره، جهیزیه آخرش کهنه میشه میریزی دور، مهریه رو اسلام گفته منم شدییید پایبندشم، ایشالا بری خواستگاری یه دختری که بدون مهریه بهت بدنش :biggrin:

این چیزا یه مورده نسبیه، خانم ها مهریه شونو نگیرن بعدش شوهرو مجبور میکنن خونه و ماشن به اسم شون کنه :biggrin:

محمد مراغه ای

عضو جدید
زشت و ناپسند اونه که مادر شوهر بیاد به جهیزیه دختر ایراد بگیره، جهیزیه آخرش کهنه میشه میریزی دور، مهریه رو اسلام گفته منم شدییید پایبندشم، ایشالا بری خواستگاری یه دختری که بدون مهریه بهت بدنش :biggrin:

این چیزا یه مورده نسبیه، خانم ها مهریه شونو نگیرن بعدش شوهرو مجبور میکنن خونه و ماشن به اسم شون کنه :biggrin:

دوستان دختره بدون مهریه میخوایین کشورای همسایه هست

ali 254

اخراجی موقت

خب اونم زشته....اونم نفهمه...چه فرقی می کنه ؛ می خواد مادر همسایه باشه یا مادر شوهر:D
اسلام گفته ؛ آیا نرخش رو هم اعلام کرده؟...گفته بشینین با مین کامپیوتر حساب زود و زیان ازدواج رو بکنین؟:biggrin:

محمد مراغه ای

عضو جدید
هست دوست عزیز خبر نداری البته حرف من اصلا سیاسی نبود من در مورد ازدواج گفتم...

ببین دوست خوب اگه وضع مالی خوبی داشته باشی اصلا این طور نیس....
اصلا به اینجو چیزا فک نکن بچسب به کار ...امیدوار باش دنیا مال توه لذت ببر لطفا محل سکونتتو بگو یه چیزی بگم....

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین دوست خوب اگه وضع مالی خوبی داشته باشی اصلا این طور نیس....
اصلا به اینجو چیزا فک نکن بچسب به کار ...امیدوار باش دنیا مال توه لذت ببر لطفا محل سکونتتو بگو یه چیزی بگم....

دادا وضع مالیم خدارو شکر خوبه فعلا هم احتیاج به کار ندارم دارم درسمو میخونم از زندگی هم لذت میبرم دیگه چی؟؟؟:D

محمد مراغه ای

عضو جدید
کی گفته؟ اتفاقا هست جاهایی که برای زن گرفتن پول پرداخت می کنن اونم به صورت نقدی! شنیدم سنی ها مهریه ندارن....!
قرار نیس اونجا ازدواجو ثبت کنید اگه ثبت نکنی کسی باهات کار نداره
بسر خوب میتونی از زیرش در ری اگه نتونستی به من زنگ بزن

ali 254

اخراجی موقت
قرار نیس اونجا ازدواجو ثبت کنید اگه ثبت نکنی کسی باهات کار نداره
بسر خوب میتونی از زیرش در ری اگه نتونستی به من زنگ بزن

دوست من ؛ من الان مشکلم یه چیز دیگه هست ؛ ماشین صبح ها که هوا سرده بد استارت می خوره ، مشکل از چیه؟؟:D:D:D بده شمارتو:biggrin:

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین حرف منو نگرفتی
منظور من اینه به اینجور چیزا فک نکن

اخه نمیشه بعضی چیزا رو ندید و بهش فکر نکرد متاسفانه دلیل اصلی کاهش ازدواج تو کشور ما اینه که
ما از گذشته خودمون فاصله گرفتیم دختر و پسر خوب کم پیدا میشه برای همین کسی تمایل به ازدواج
نداره وگرنه مهریه بالا برای امروز و دیروز نیست...

بالا