ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali-sharif1

عضو جدید
شما که صد در صد شریفی هستین آفرین
من که یا پذیرشم داره برای دانشگاه توکیو درست میشه که برم مهندسی خودرو بخونم یا اینکه تبدیل انرژی میخوام یه جای درس و حسابی قبول شم ولی درصد سیالاتم بده:cry:

سلام..

شما کارشناسی رو خوندین؟

meko

کاربر فعال
شما که صد در صد شریفی هستین آفرین
من که یا پذیرشم داره برای دانشگاه توکیو درست میشه که برم مهندسی خودرو بخونم یا اینکه تبدیل انرژی میخوام یه جای درس و حسابی قبول شم ولی درصد سیالاتم بده:cry:

پیشگوی اعظم ! من کجا قبولم ؟:D

ZOLA

عضو جدید
چون چند بار در مورد این سوال دوستان بحث کردن لازم شد توضیح بدم.
در مخزن سیال مایع وجود داره. سیال مایع مشخصه اش چیست؟! تراکم ناپذیر. پس فقط به کف و سطوح جانبی فشار وارد میشه. اگه گاز بود حرف شما درست بود و مخزن تحت فشار به سقف هم نیرو وارد میکنه. در یک مخزن پر از سیال که قاعدتا تراکم پذیر نیست که بخواد انرژی فشاری ذخیره کنه بر اساس چه توجیهی شما میگید در سقف فشار داریم؟! تنها در صورتی در یک مخزن پر از مایع در سقف فشار خواهیم داشت که شتاب رو به زمین بیشتر از g باشد. که در آن حالت فشار در کف صفر خواهد شد.
یعنی میگید وقتی مخزن ساکنه فشار زیر سقف صفره و هر وقت با شتاب g/2 به سمت پایین حرکت میکنه بازم فشار زیر سقف صفره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vanpersi

عضو جدید
بچه ها کتاب ترمو وسیالات راهیان(خداکرمی)خوبه؟خصوصا فک کنم ترموش یه طوریه

سلام.بچه ها یه سوال.من یه ترم دیگه کارشناسی سیالاتمو میگیرم.میخوام ارشد برق امتحان بدم.بنظرتون ریسک نیست؟یا همین مکانیک بهتره؟!؟؟؟؟

ارشد94

خیلی ریسکه .چیزی اصلا بارت هست از برق؟
سلام.راستش الان که بخوام هر کدومو شروع کنم هر دو مث همن.از مکانیک فقط درس پاس کردناشو یادمه!!!
در ضمن درسای دانشگامم هست.فقط نمیدونم چرا دلم نمیخواد وقت بزارم بعضی دروس مکانیک رو بخونم!برق رو ترجیح میدم! در ضمن طول این یه سال میدونم کلی از وقتم صرف رباتیک خواهد شد.

شما فک کنید نه از مکانیک چیزی میدونم نه از برق!

vanpersi

عضو جدید
سلام.راستش الان که بخوام هر کدومو شروع کنم هر دو مث همن.از مکانیک فقط درس پاس کردناشو یادمه!!!
در ضمن درسای دانشگامم هست.فقط نمیدونم چرا دلم نمیخواد وقت بزارم بعضی دروس مکانیک رو بخونم!برق رو ترجیح میدم! در ضمن طول این یه سال میدونم کلی از وقتم صرف رباتیک خواهد شد.

بنظرم مکانیک سریعتر راه میوفتید البته انتخاب با خودتونه در اخر

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام میگم خانومه شیما شما نزدیک به 3 ساله دارید می خونید درصداتون باید بهتر اینی که زدین می شد همینا هم خوبه قبول می شید ولی انتظار از شما بیشتر بود ولی همینم خوبه مبارکتون باشه.
ارشد چیز خوبیه بخونید به همتون توصیه می کنم دکترا هم بخونید

سلام
حق باشماست البته سه سال نبود
بر کنکور93 حدود 3 ماه خوندم
امسالم که واقعا خوب شروع کردم
نمیدونم ایراد کار کجاست با اینکه خیلی خیلی از مباحث رو بلد بودم
هرچی بود گذشت
اما دیگه نمیتونم دوباره انرژی بذارم برای کنکور
درواقع هرجوری فکر میکنم میبینم ارشدانقدرام ارزش نداره که بخوام یه سال دیگه بخونم و باز هم معلوم نیست در همین حدم امتحان بدم چون به نظرم آزمون کنکور فقط درس خوندن نیست
اعتماد به نفس،شرایط زندگیت،سن و سالت،آرامشی که در حین امتحان داری و خیلی چیزای دیگه دخیله
از اونجایی ام که بچه ها انقدر درصداشون خوب شده بعید میدونم رتبه م حتی در حد متوسط بشه

ودرحدی که روزانه یه جای متوسط قبول شم راضی ام

آخرین ویرایش:

sajadmega

عضو جدید
خدا کنه رتبه خوبی بیارییم انشالله که همگی همونجایی قبول بشن که دوست دارن

saeedvalentino

عضو جدید
سلام.داداش چک کردی جوابای ساختتو از توی کتابات؟؟چیزی بود که من اشتباه گفته باشم؟؟؟
سلام
امیرجان فکر کنم از جوابایی که دادی چندتاش اشتباه بوده
اول اینکه اون سوال USM بود اونجا بحث دامنه ارتعاشات نیست بحث فرکانس ارتعاشات هست. دامنه ارتعاشات سبت مستقیم با براده برداری داره اما فرکانس ارتعاشات نسبت عکس داره پس این گزنه اشتباه بوده و گزینه درست به احتمال زیاد جنس ابزار بودش.
سوال قالب که شکل داده بود من هرچی فکر میکنم میبینم دو تا جواب داره پس یا این سوال مثل سالهای قبل اشتباه طرح شده و یا اینکه گزینه هیچکدام صحیح نیست درسته.

saeedvalentino

عضو جدید
ضمنا سوال شعاع لبه برنده ابزار بودش....
افزایش شعاع باعث افزایش کیفیت سطح میشه اما
در ناهمواری فکر کنم فقط عمق براده و زاویه ایکس پرایم تاثیر داره.

amir-mehrizi

عضو جدید
ضمنا سوال شعاع لبه برنده ابزار بودش....
افزایش شعاع باعث افزایش کیفیت سطح میشه اما
در ناهمواری فکر کنم فقط عمق براده و زاویه ایکس پرایم تاثیر داره.
اون افزایش شعاع نوک قلم دقیقا همون جمله ای که گزینه بود توی کتاب دکتر رازفر هم بودش.که گفته من متن دقیقشو واست مینویسم الان:
با افزایش شعاع نوک قلم مقاومت لبه برش در نوک قلم افزایش پیدا میکند و باعث طول عمر قلم میشود.در ضمن ناهمواری سطح ماشین کاری شده کاهش پیدا میکند
این جمله عینا تو کتاب هست.اون جمله که برقو هم ابزار چند لبه برشی هم هست عینا تو کتاب هست

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام
اول اینکه اون سوال USM بود اونجا بحث دامنه ارتعاشات نیست بحث فرکانس ارتعاشات هست. دامنه ارتعاشات سبت مستقیم با براده برداری داره اما فرکانس ارتعاشات نسبت عکس داره پس این گزنه اشتباه بوده و گزینه درست به احتمال زیاد جنس ابزار بودش.
سوال قالب که شکل داده بود من هرچی فکر میکنم میبینم دو تا جواب داره پس یا این سوال مثل سالهای قبل اشتباه طرح شده و یا اینکه گزینه هیچکدام صحیح نیست درسته.
درمورد قالب پرسه که شکل داشت هم فک کنم همون گزینه 1 کامل تر بود که شعاع سنبه وماتریس و داده بود

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام

اما در مورد اون usm .فک کنم تو درست میگی.چون جنس ابزار باید نرم تر از قطعه کار باشه.حالا اگه نرمیش خیلی زیاد باشه ذرات دوغاب در داخلش فرو میرن و نمیشه براده برداری کرد.اما در مورد فرکانس ارتعاشات هم اخه درسته.چون تو فرکانس 20 کیلو هرتز شروع میکنه به براده برداری و هر چی کمتر بشه MRR کمتر میشه.حالا باید ایستاد و دید ببینیم چی میشه:(

sajadmega

عضو جدید
سلام.داداش چک کردی جوابای ساختتو از توی کتابات؟؟چیزی بود که من اشتباه گفته باشم؟؟؟
امیر جان من زیاد گشتم تو کتاب رازفر دقیقا عین سوال 1 و 2 ساخت هست و این که در مورد قالب تو جزوه امیر کبیر من نگاه کردم همین توضیح کامله که قطر سنبه سوراخ زنی با ماتریسو داده

saeedvalentino

عضو جدید
اما در مورد اون usm .فک کنم تو درست میگی.چون جنس ابزار باید نرم تر از قطعه کار باشه.حالا اگه نرمیش خیلی زیاد باشه ذرات دوغاب در داخلش فرو میرن و نمیشه براده برداری کرد.اما در مورد فرکانس ارتعاشات هم اخه درسته.چون تو فرکانس 20 کیلو هرتز شروع میکنه به براده برداری و هر چی کمتر بشه MRR کمتر میشه.حالا باید ایستاد و دید ببینیم چی میشه:(
در خصوص شعاع ابزار قانع شدم. اما در مورد قالب واقعا نمی دونم چرا اینجوری سوال داده

amir-mehrizi

عضو جدید
امیر جان من زیاد گشتم تو کتاب رازفر دقیقا عین سوال 1 و 2 ساخت هست و این که در مورد قالب تو جزوه امیر کبیر من نگاه کردم همین توضیح کامله که قطر سنبه سوراخ زنی با ماتریسو داده

خب حاااجی منم هموونو زدم دیگه:biggrin:

sajadmega

عضو جدید
پس حله دیگه بچه ها روحیه بالا دیگه انشالله با رتبه کذایی 1 و 2 قبولن

saeedvalentino

عضو جدید
درستشو نمیدونم فقط میدونم اونی که من زدم اشتباهه و برقو ابزار چند لبه برشیه
پس می مونه سه تا گزینه دیگه
گزینه : قلاوززنی برای ایجاد یه رزوه داخلی در سوراخ انجام میگیرد = این گزینه مشکلی نداره درسته
خزینه تراشی برای بزرگ کردن یک سوراخ برای ایجاد نشیمنگاه سرپیچه = اینم منطقیه درسته
میمونه گزینه آخر که گفته داخل تراشی برای بزرگ کردن یک سوراخه که تا اینجا مشکلی نداره ولی بعدش گفته با یک ابزار چند لبه که من فکر میکنم اینجاشو اشتباه گفته چون داخل تراش یک ابزار تک لبست

saeedvalentino

عضو جدید
برای ماشینکاری فولاد کدام ابزار مناسب نیست؟

HSS که خوراک فولاده پس این گزینه نیست
الماس هم که همیشه پایه ثابته فولاده
من با این دو تا توی کارگاه کلی فولاد تراشیدم

میمونه CBN و کاربید تیتانیوم

چون پنجاه پنجاه بود من کاربید تیتانیوم را زدم فکر میکنم تیتانیوم نکته داره
CBN یه جورایی مثل الماسه زیاد فرقی نداره یکم ضعیفره

amir-mehrizi

عضو جدید
پس می مونه سه تا گزینه دیگه
گزینه : قلاوززنی برای ایجاد یه رزوه داخلی در سوراخ انجام میگیرد = این گزینه مشکلی نداره درسته
خزینه تراشی برای بزرگ کردن یک سوراخ برای ایجاد نشیمنگاه سرپیچه = اینم منطقیه درسته
میمونه گزینه آخر که گفته داخل تراشی برای بزرگ کردن یک سوراخه که تا اینجا مشکلی نداره ولی بعدش گفته با یک ابزار چند لبه که من فکر میکنم اینجاشو اشتباه گفته چون داخل تراش یک ابزار تک لبست

فک کنم داخل تراشه.واسه من با این اوصاف شد 10 تا درست و 2 تا غلط.البته اون usm و من غلط حساب کردم.که میشه 48 درصد

amir-mehrizi

عضو جدید
برای ماشینکاری فولاد کدام ابزار مناسب نیست؟

HSS که خوراک فولاده پس این گزینه نیست
الماس هم که همیشه پایه ثابته فولاده
من با این دو تا توی کارگاه کلی فولاد تراشیدم

میمونه CBN و کاربید تیتانیوم

چون پنجاه پنجاه بود من کاربید تیتانیوم را زدم فکر میکنم تیتانیوم نکته داره
CBN یه جورایی مثل الماسه زیاد فرقی نداره یکم ضعیفره
من نزدم اینو و اصلا هیچ فکری هم ندارم دربارش جدان;)

sajadmega

عضو جدید
پس شما میگید گزینه 4 گزینه صحیح که داخل تراشی برای بزرگ کردن سوراخه و از ابزار چند لبه استفاده میشه
من گزینه 1 زدم !!!!!

saeedvalentino

عضو جدید
پس شما میگید گزینه 4 گزینه صحیح که داخل تراشی برای بزرگ کردن سوراخه و از ابزار چند لبه استفاده میشه
من گزینه 1 زدم !!!!!
این گزینه جواب صحیح است. توی سوال گفته بود کدام گزینه اشتباهه که این گزینه را من زدم.
البته تا کلید نیاد نمیشه گفت صد در صد اینه واقعا معلوم نیست

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا