ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sajadmega

عضو جدید
با منید؟ بله فقط مکانیک... تو دورو بر شما کلا کنکور چجوری دادن؟ زیاد زدن یا کم؟
کنکور 50 درصدش شانس بقیه اش درسه که باید توی 3 ماه خونده بشه اما دقیق
من کنکور ارشدو نه زیاد سخت میدونم نه زیاد اسون مکانیک متقاضی زیاد داره با رشته برق
درکل باید متوسط تست بزنی
حدودا 45 تست

mohammadreza1001

کاربر فعال

آقا دمت گرم، دفترچه من دی بود، وقتی دفترچه ای رو دیدم یه خرده شک کردم که نکنه گزینه ها رو اشتباه زده باشم، الان که نگاه میکنم میبینم 78 رو یک زدم، زیاد مطمئن نیستم که نیرو خطی زیاد میشه یا به صورت منحنی، ولی احساس میکنم نیروی قائم وارده بر تیر با فاصله از دیوار رابطه خطی داره

مستند

عضو جدید
آقا دمت گرم، دفترچه من دی بود، وقتی دفترچه ای رو دیدم یه خرده شک کردم که نکنه گزینه ها رو اشتباه زده باشم، الان که نگاه میکنم میبینم 78 رو یک زدم، زیاد مطمئن نیستم که نیرو خطی زیاد میشه یا به صورت منحنی، ولی احساس میکنم نیروی قائم وارده بر تیر با فاصله از دیوار رابطه خطی داره

اگه دفترچه دیگه پیدا کردید بذارید تا منم از نگرانی دربیام..

ehsan esf

عضو جدید
اره چون دلیل تو اینکه نیروی وارد بر میخ خطی باشه ندیدم...

خب وقتي كه ميخ خارج از ديوار مطمنا خطي ميشي ديگه چون فقط يه نيروي محوري داره بهش وارد ميشه

اما وقتي داخل ديواره علاوه برا اون نيروي محوري ثابت دوتا نيروي اصطكاك ((بالا و پايين )) داره بهش وارد ميشه كه اين دو نيرو به صورت نيروي گسترده وارد ميشه

پس اون قسمت نيروهاي گسترده به صورت خط شيب داره و اون قسمت كه ميخ بيرونه خط صاف

((اين تحليل من از اين سوال بود حالا نميدونم درست زدم يا خير)

• Like
واکنش ها: meko

مستند

عضو جدید
خب وقتي كه ميخ خارج از ديوار مطمنا خطي ميشي ديگه چون فقط يه نيروي محوري داره بهش وارد ميشه

اما وقتي داخل ديواره علاوه برا اون نيروي محوري ثابت دوتا نيروي اصطكاك ((بالا و پايين )) داره بهش وارد ميشه كه اين دو نيرو به صورت نيروي گسترده وارد ميشه

برای من این سوال و سوال خرپا خیلی مبهمه پس شما میگید که اول خطی بعد صاف.

vanpersi

عضو جدید
سلام بچه ها کنکور امسال واسه من تموم شدس 11 سوال زدم شامل 2تا ریاضی 2تا جامدات و 7تا سیالات که 1ریاضی غلط و1سیالات غلط داشتم پس 100 درصد قبول نمیشم باید فکرسال دیگه باشم فعلا یه چندماه مونده تا خدمتمو تموم کنم فقط امیدوارم سال دیگه این موقع بیام حرف از تهران قبول شدنم بزنم فقط بچه ها بنظرتون از کی شروع کنم؟

آخرین ویرایش:

mohammadreza1001

کاربر فعال

به نظر من نیروی اصطکاک که باعث ایجاد نتش قائم تو تیر میشه برای تمام نقاط تیر بک مقداره، یعنی بار گسترده با مقدار ثابت. پس نیروی قائم ایجاد شده با فاصله نسبت مستقیم داره. این مسئله مشابه میله ای هستش که تحت نیروی وزنش آویزونه. فکر میکنم گزینه 1 میشه

vanpersi

عضو جدید
به نظر من نیروی اصطکاک که باعث ایجاد نتش قائم تو تیر میشه برای تمام نقاط تیر بک مقداره، یعنی بار گسترده با مقدار ثابت. پس نیروی قائم ایجاد شده با فاصله نسبت مستقیم داره. این مسئله مشابه میله ای هستش که تحت نیروی وزنش آویزونه. فکر میکنم گزینه 1 میشه
بابا شما چقدر خوب خوندید که همچین سوالا سختی رو تحلیل میکنید ای ول دارید;)

rezahmb

عضو جدید
بچه ها یه سوال داشتم؟ به نظرتون با این درصدا من مکاترونیک قبولم یا یاید بزارم برا سال بعد؟
تخمینی: (جامدات 50)---(ریاضی 15)---(دینامیک 20)---(ساخت:40)

مستند

عضو جدید
دوستان من از کسیا که رتبه زیاد شنیدن و رنج رتبه ها دستشونه میپرسم این درصدا چه رتبه و کجا تبدیل انرژی میاره؟ البته با توجه به اسون بودن امسال...
ریاضی 50 سیال 46 جامد66 دینامیک 35

ehsan esf

عضو جدید
سوال دومي دقيقا در فصل پيچش دكتر نايي هست ديگه

((اين سوال يكي از اون افسوس هاييه كه من ميخورم و راحت از دستش دادم))
سوال بالايي هم شبيهش فك كنم در كنكور 92 بود يه نگاه بنداز

ehsan esf

عضو جدید
دوستاني كه ميخوان شروع كنن به خوندن براي ارشد سال ديگه

به نظر من

اگه پايه ي رياضي ضعيفي داريد از همين روزا شروع كنيد رياضي خوندن روزي يه ساعت و نيم هم كافيه
فقط هم بشنيد اقاسي را بخونيد

از تابستون هم مهندسي +استاتيك و مقاومت و اگه تونستيد يكي از درساي ديناميك كه ضعيف تريد

فقط يه تجربه
خلاصه نويسي براي تمام باكس سيالات +كنترل و فرمول هاي طراحي به هيچ وجه فراموش نشه ((يه ماه به كنكور واقعا اين خلاصه ها را ميبوسيد و به چشماتون ميماليد هههه))

((اين خلاصه نويسي را جدا جدي بگيريد و نگيد من زير قسمت هاي مهم خط ميكشم كافيه ))

مقاومت و استاتيك را هم فقط ميتونم بگم بايد كتاب نايي را بخوريد:)

و در اخر حتما ازموش ازمايشي شركت كنيد ((اشتباه من اين اخري بود و واقعا برام گرون تموم شد چيزي حدود 30 درصد بين درس ها كم زدم ))

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا