ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ehsan esf

عضو جدید
از کی شروع کردی؟
روزی چند ساعت؟
یه نکته ای که خیلی مهم هستش اینه که ریاضی یک و فصل های اول استاتیک خیلی تکرار شدن
پس یه مقدار باید سریع تر بخونین

من دادا 5 روزه كه شروع كردم

اره ميدونم اينو
ولي خب من كلا از اول يخورده توي رياضي و استاتيك مشكل داشتم
براي همين هم با يخورده وسواس بيشتر خوندمشون

شما خودت چه قدر خوندي گله؟

hassan676767

عضو جدید
سلام عرض می کنم خدمت تمامیه کسانیکه برای رسیدن به هدفشون تلاش می کنن یه سوال داشتم من ریاضیات 1 و 2 رو دارم از کتاب نیکوکار می خونم و معادلات هم گاج دنبال کتابی هستم که تو زمینه تست و حل تشریحی تستاش خیلی قوی باشه من طوری برنامه ریزی کردم که بعد این ماه ریاضیات رو تا شروع کنکور فقط تست کار کنم در ضمن حل تشریحی تستها خیلی واسم مهمه چون پایه ریاضیم چندان تعریفی نداره

joey

عضو جدید
سلام عرض می کنم خدمت تمامیه کسانیکه برای رسیدن به هدفشون تلاش می کنن یه سوال داشتم من ریاضیات 1 و 2 رو دارم از کتاب نیکوکار می خونم و معادلات هم گاج دنبال کتابی هستم که تو زمینه تست و حل تشریحی تستاش خیلی قوی باشه من طوری برنامه ریزی کردم که بعد این ماه ریاضیات رو تا شروع کنکور فقط تست کار کنم در ضمن حل تشریحی تستها خیلی واسم مهمه چون پایه ریاضیم چندان تعریفی نداره

بنظر من یه روز برو کتابخونه یا کتابفروشی تو چند جای مختلف از سه کتاب ( 1 ریاضی عمومی 1 آقاسی ---- 2-ریاضی عمومی 1 فرزین حاجی جمشیدی ---- 3 - ریاضی عمومی 1 معتقدی) چندتا تست رو ببین حل تشریحیشونم بببین از هر کدوم خوشت اومد بسم الله. ...

Abolfazl6776

عضو جدید
من از دیروز سبک شروع کردم ببینیم خدا چی میخواد خخخخخخ
بچه ها این انتقال به نظرتون از بقیه درسا زیادی سخت تر و پرحجم تر نیست؟؟؟ یا مشکل از منه؟؟؟؟؟
الان من تو سیالات خیلی راحت ترم ولی این انتقال خییییییییلیه
ضمنا تو تابستون چند تا درسو ببندیم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Antikarisma

عضو جدید
یه نکته ای که خیلی مهم هستش اینه که ریاضی یک و فصل های اول استاتیک خیلی تکرار شدن
پس یه مقدار باید سریع تر بخونین
فکر نکنم ریاضیات واس همه اینقدر آسون باشه. من خودم همیشه تو ریاضی مشکل داشتم و الان دارم به این فکر میکنم که چون تازه شروع کردم یخورده با درسای دیگه بگذرونم بعد قسمتای آسون ریاضی رو بخونم.
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
من از دیروز سبک شروع کردم ببینیم خدا چی میخواد خخخخخخ
بچه ها این انتقال به نظرتون از بقیه درسا زیادی سخت تر و پرحجم تر نیست؟؟؟ یا مشکل از منه؟؟؟؟؟
الان من تو سیالات خیلی راحت ترم ولی این انتقال خییییییییلیه
ضمنا تو تابستون چند تا درسو ببندیم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی به توانایی خودتون بستگی داره. به نظر من با توجه به کنکور پارسال سوالات مربوط به انتقال آسون بود. در کل سیالات پارسال سوالای خوبی داشت.
من پیشنهاد میکنم که همه درسا رو با هم ببرید جلو اینطوری هم تو یه درس دچار خستگی نمیشید و تنوع دروس باعث میشه انگیزه داشته باشید و هم اینکه به صورت خطی درسا رو خوندن ممکنه باعث فراموشی مباحث بشه. من پیشنهاد میکنم چارت پارسه رو از سایتش بگیرید و 25 درصد 25 درصد هی برید جلو تا درسا تموم شه و دوباره از اول تکرار کنید.

Antikarisma

عضو جدید
خب امروز روز دهم تابستونه

من با دو درس استاتيك و رياضي پايه شروع كردم

الان دو فصل استاتيك را تموم كردم از روي كتاب دكتر نايي (تا الان واقعا عالي بوده ))

و در فصل دوم رياضي 1 اقاسي(حد و پيوستگي) هستم

نميدونم من خيلي كند پيش ميرم يا كلا همه اين طور هستن

((بروبچ اگه ميتونند يه گزارش پيشرفت كارشون را بذارن ببينيم چه قدر از رقبا عقب يا احيانا جلو هستيم ممنون))

منم تقریبا همین طوری دارم پیش میرم. یه نیم نگاهی هم به مقاومت و دینامیک دارم کنارش چون تو ریاضی مشکل دارم یکم کند پیش میرم ولی دروس تخصصی خوبن

saeedhashemi1371

عضو جدید
فکر نکنم ریاضیات واس همه اینقدر آسون باشه. من خودم همیشه تو ریاضی مشکل داشتم و الان دارم به این فکر میکنم که چون تازه شروع کردم یخورده با درسای دیگه بگذرونم بعد قسمتای آسون ریاضی رو بخونم.

خیلی به توانایی خودتون بستگی داره. به نظر من با توجه به کنکور پارسال سوالات مربوط به انتقال آسون بود. در کل سیالات پارسال سوالای خوبی داشت.
من پیشنهاد میکنم که همه درسا رو با هم ببرید جلو اینطوری هم تو یه درس دچار خستگی نمیشید و تنوع دروس باعث میشه انگیزه داشته باشید و هم اینکه به صورت خطی درسا رو خوندن ممکنه باعث فراموشی مباحث بشه. من پیشنهاد میکنم چارت پارسه رو از سایتش بگیرید و 25 درصد 25 درصد هی برید جلو تا درسا تموم شه و دوباره از اول تکرار کنید.

منظور من یه چیز دیگه بود
ریاضی رو هر چی جلوتر بریم (ریاضی یک و دو رو میگم)مباحث تکرار خیلی کمتری داشتن
مثلا قضیه گرین و دیورژانس رو خیلی کم دیدیم یا انتگرال سه گانه رو
پس مسلما وقت خیلی بیشتری می گیره
ولی تابع و حد و مشتق خب تو دبیرستان تکرار شدن
تو دانشگاه هم همرات هستن
پس وقت خیلی کمتری نسبت به بقیه فک کنم بگیرن

saeedhashemi1371

عضو جدید
داداش نظرت در مورد کتاب سیالات پارسه چیه؟( جزوه نه)
می خوام اینترنتی بخرمش.حدود 450صفحس.

چرا منابعی رو که اکثر کسایی که کنکور دارن رو انتخاب نمی کنین؟
تو سیالات منابع بهترین هم معرفی میشه
هر چند کتاب پارسه هم من تعریفش رو شنیدم

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام اول اینکه من داداش نیستم داداش!!!
منظور منم همون کتاباش بود داداش!

خدا بخیر کنه کنکور امسال رو !
پس بگو شما چون خانوم هستی این قدر خوب می خونی!
ولی به نظر من کلا پارسه به غیر از معادلاتش بقیه کتاباش به درد نمیخوره و منابعی بهتر میشه پیدا کرد

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگییییی....
من تازه از امروز شروع کردم! معادلات و ریاضی مهندسی و زبان
تازه تابستون کاراموزیم باید برم!
تصمیم دارم تابستون ریاضیا رو تموم کنم. نظرتون چیه؟ برام مهمه ریاضیمو بالا بزنم
ترم هفتم میخوام 12 واحد بردارم که وقت داشته باشم بقیه درسای کنکورو بخونم

ehsan esf

عضو جدید
پس وقت خیلی کمتری نسبت به بقیه فک کنم بگیرن

دادا تا الان كه من دارم ميخونم ((گفتم از روي كتاب اقاسي)) حتي همون حد و پيوستگي

بعضا نكات ريزي داره كه متاسفانه بيشتر تست ها هم از همون نكاته و دونستن يه شماي كلي از درس هيچ فايده اي واقعا نداره

من الان كه رياضي را ميخونم يه درس شيرين كنارش گذاشتم كه واقعا ادم اين طور خسته نميشه

من كنارش استاتيك را ميخونم كه واقعا به نظرم قشنگه
و به نظرم تا اين درس تكميل نشه اصن نميشه سراغ مقاومت و طراحي و ارتعاشات رفت

((خدا را شكر كم كم داره جمع بروبچ ارشد 94 هم بيشتر ميشه ايشالله هممون قبوليم شك نكنيد ))

m_dabiri

عضو جدید
بچه ها ان شالله با توکل به خدا همه قبولیم باید از همین الان با برنامه و اصولی بخونیم

فاذا عزمت فتوکل علی الله

maxy

عضو جدید
بچه ها من ریاضی 1 رو دارم از رو آقاسی می خونم و کنارش می خوام دینامیک رو بخونم.من دوره لیسانس دینامیک رو فقط پاس کردم و هیچی بلد نیستم ازش:cry::cry::cry: به نظرتون از روی مریام بخونم بهتر نیست؟ کتاب جباری رو دارم ولی خیلی خلاصه گفته.. کمککک:confused:

Rmin_v

عضو جدید
بچه ها من ریاضی 1 رو دارم از رو آقاسی می خونم و کنارش می خوام دینامیک رو بخونم.من دوره لیسانس دینامیک رو فقط پاس کردم و هیچی بلد نیستم ازش:cry::cry::cry: به نظرتون از روی مریام بخونم بهتر نیست؟ کتاب جباری رو دارم ولی خیلی خلاصه گفته.. کمککک:confused:
سلام دوست عزیز به نظر من اگه یه جزوه خوب گیر بیاری برای شروع دینامیک خیلی خوبه،وقتی دینامیکو فهمیدی هر کتابی که نکته هارو گفته باشه سریع میگیری.
دوستان من ریاضی2 رو فقط درسشو خوندم و معادلاتو تا آخر مرتبه دو....ولی انقدر انرژیمو گرفته این معادلات که اصلا دیگه دلم نمیخواد سمت کتاب برم..به خصوص که به سریهای توانی رسیدم که حالم ازش بهم میخوره.حالا تصمیم گرفتم بقیه معادلاتو اصلا نخونم در عوض معادلات مرتبه2و1 که 70% سوالای مکانیک ازینا میادو فول بشم.تا نظر علما چه باشد؟لطفا راهنمایی کنید. بعد معادلات ریاضی 1 آقاسی رو شروع کنم با استاتیک خوب هست آیا؟

• Like
واکنش ها: maxy

ehsan esf

عضو جدید
بعد معادلات ریاضی 1 آقاسی رو شروع کنم با استاتیک خوب هست آیا؟

به نظر من كه استاتيك را شروع كن من خودم همزمان با رياضي 1 استاتيك ميخونم
به نظر من همش رياضي خوندن حال ادمو بد ميكنه

crb7

عضو جدید
سلام به همگی
آقا من یه سوال داشتم.واسه اینکه تو ارشد رتبه خوب بیاری حتما باید تمام درسا رو تا آخر تابستون یه بار خونده باشی؟؟؟

hassan676767

عضو جدید
هر که با کتاب آرامش یابد هیچ آرامشی را از دست نداده است. (((( امام علی (ع) ))))

bia2learn

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظر من اگه یه جزوه خوب گیر بیاری برای شروع دینامیک خیلی خوبه،وقتی دینامیکو فهمیدی هر کتابی که نکته هارو گفته باشه سریع میگیری.
دوستان من ریاضی2 رو فقط درسشو خوندم و معادلاتو تا آخر مرتبه دو....ولی انقدر انرژیمو گرفته این معادلات که اصلا دیگه دلم نمیخواد سمت کتاب برم..به خصوص که به سریهای توانی رسیدم که حالم ازش بهم میخوره.حالا تصمیم گرفتم بقیه معادلاتو اصلا نخونم در عوض معادلات مرتبه2و1 که 70% سوالای مکانیک ازینا میادو فول بشم.تا نظر علما چه باشد؟لطفا راهنمایی کنید. بعد معادلات ریاضی 1 آقاسی رو شروع کنم با استاتیک خوب هست آیا؟

به نظر من مبحث لاپلاس را حتما بخونید چون تو بقیه درس ها مثل کنترل هم کاربرد داره.

Rmin_v

عضو جدید
به نظر من مبحث لاپلاس را حتما بخونید چون تو بقیه درس ها مثل کنترل هم کاربرد داره.

البته با لاپلاس مشکلی ندارم ولی فکر کنم تو ریاضی مهندسی مفصل لاپلاسو داره اگه داشت که فبها وگرنه لاپلاسو از رو معادلات بخونم.میمونه سری های توانی ،به نظرتون بذارمش کنار ؟چون واقعا بدم میاد ازین مبحث!!!:confused:

aydogan

عضو جدید
خدا بخیر کنه کنکور امسال رو !
پس بگو شما چون خانوم هستی این قدر خوب می خونی!
ولی به نظر من کلا پارسه به غیر از معادلاتش بقیه کتاباش به درد نمیخوره و منابعی بهتر میشه پیدا کرد
آخه میگن ترموی دکتر کوثری و سیالات دکتر صادقی بهترین ها هستند!
به نظرم راهیان واسه تست خوبه و کلا متن درسش حفظیه!!

sabu

عضو جدید
سلام
من هم به جمع شما پیوستم
فقط چندتا سوال:چرا اکثر منابع رو راهیان معرفی کردید؟؟؟مثلا دینامیک ماشین "دکتر حامدی" خوب نیست؟؟؟؟
یا معادلات دیفرانسیل"کریمی"؟؟؟؟؟؟؟؟
یه توضیح کامل بدید که چرا این منابع؟؟؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام
من هم به جمع شما پیوستم
فقط چندتا سوال:چرا اکثر منابع رو راهیان معرفی کردید؟؟؟مثلا دینامیک ماشین "دکتر حامدی" خوب نیست؟؟؟؟
یا معادلات دیفرانسیل"کریمی"؟؟؟؟؟؟؟؟
یه توضیح کامل بدید که چرا این منابع؟؟؟

اینا که توضیح نداره
این منابع استفاده شده و جواب پس داده
به علاوه چاپشون خیلی وقت پیش شروع شده و مثل خیلی از این کتابا مال دو سه سال پیش نیست
پس تو ویرایش های مختلف مشکلاتش رفع و نکات جدید و مهم اضافه میشه

• Like
واکنش ها: sabu

sabu

عضو جدید
اینا که توضیح نداره
این منابع استفاده شده و جواب پس داده
به علاوه چاپشون خیلی وقت پیش شروع شده و مثل خیلی از این کتابا مال دو سه سال پیش نیست
پس تو ویرایش های مختلف مشکلاتش رفع و نکات جدید و مهم اضافه میشه

متشکرم از سعیدخان.
باشه.من هم میرم همین ها رو بخرم. یه نکته مهم:
پارسه جامعه آماری نسبتا خوبی داره ولی ایرادش اینه که تعدادی از سوالاتش مربوط به کتابهای خودشه و اگر شما اون کتابها رو نخونید نمیتونید اون سوالات رو حل کنید. یه جورایی میخوان مجبور بشید کتابهای پارسه رو بخرید. ولی جامعه آماری نسبتا خوبی داره البته فکر نکنم به سنجش برسه.البته از کیفیت سوالای سنجش اطلاعی ندارم.

bia2learn

عضو جدید
البته با لاپلاس مشکلی ندارم ولی فکر کنم تو ریاضی مهندسی مفصل لاپلاسو داره اگه داشت که فبها وگرنه لاپلاسو از رو معادلات بخونم.میمونه سری های توانی ،به نظرتون بذارمش کنار ؟چون واقعا بدم میاد ازین مبحث!!!:confused:

اتفاقا این فصل سری های توانی نسبت به فصل های دیگه به نظرم سوالاتش راحت تر هست.ضمن اینکه شما که داری همه را میخونی این یه فصل هم روش!

sabu

عضو جدید
سلام مجدد به دوستانــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ درسخون
میدونم خیلی سرتون شلوغه.بنده چندتا سوال داشتم: من احساس میکنم هیچ درسی رو برای آزمون ارشد بلد نیستم و در آزمون ارشد93 هم که شرکت کردم تقریبا اکثر درسها رو خالی گذاشتم.رشته تحصیلیم هم مکانیک ماشین کشاورزی هست و علاقه به طراحی کاربردی دارم. الان موندم که کلاس بگیرم یا نه.بنده درس ترمو2،ریاضی مهندسی،دینامیک کاشین،کنترل رو اصلا نگذروندم.میترسم بخونم موفق نشم.
آیا ترمودینامیک و سیالات و انتقال و دینامیک و دینامیک ماشین راهیان واقعا خوبه؟؟؟؟
آخه عجیبه برام از یک انتشارات اینقدر کتاب خوب باشه. راستی ارتعاشات چی خوبه؟کسایی که کتاب رو دارن یا قبلا مقایسه کردن یا امتحان دادن راهنمایی بفرمایند. این منابع ارشد رو هزار بار دیدم.میخوام تحلیل دوستان رو بدونم. باتشکر از همگی

meko

کاربر فعال
سلام مجدد به دوستانــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ درسخون
میدونم خیلی سرتون شلوغه.بنده چندتا سوال داشتم: من احساس میکنم هیچ درسی رو برای آزمون ارشد بلد نیستم و در آزمون ارشد93 هم که شرکت کردم تقریبا اکثر درسها رو خالی گذاشتم.رشته تحصیلیم هم مکانیک ماشین کشاورزی هست و علاقه به طراحی کاربردی دارم. الان موندم که کلاس بگیرم یا نه.بنده درس ترمو2،ریاضی مهندسی،دینامیک کاشین،کنترل رو اصلا نگذروندم.میترسم بخونم موفق نشم.

دوست من رشته اش کامپیوتر بود و کنکور ارشد مکانیک داد. و ارشدش رو از صنعتی اصفهان قبول شد. نتیجه : اگه بخوای می تونی.

• Like

newuser

عضو جدید
آیا ترمودینامیک و سیالات و انتقال و دینامیک و دینامیک ماشین راهیان واقعا خوبه؟؟؟؟
آخه عجیبه برام از یک انتشارات اینقدر کتاب خوب باشه. راستی ارتعاشات چی خوبه؟کسایی که کتاب رو دارن یا قبلا مقایسه کردن یا امتحان دادن راهنمایی بفرمایند. این منابع ارشد رو هزار بار دیدم.میخوام تحلیل دوستان رو بدونم. باتشکر از همگی

این درسایی که شما نخوندین درس هایی هستند که توی کنکور بچه ها خیلی پایین میزنند یا اصلا نمیزنند. ترمو 2 کلا زیاد سوال ازش طرح نمیشه. اون سه تای دیگه درس های سختی هستند
من خودم با اینکه کنترل و ریاضی مهندسی خونده بودم توی کنکور یک تست هم نتونستم بزنم از این درس ها! الان هم طراحی کاربردی علم و صنعتم! :D

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا