ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M_Nirvana_m

عضو جدید
بچه ها اشکال از مرورگرم بود.شرمندم.بچه ها کسی یه توضیح واسه سوال 55 داره؟چرا سنجش گزینه 2 رو انتخاب کرده.

فقط سنجش گزینه ی درست رو زده . اگه نمودار T-s رو بکشی و چون رطوبت نسبی 50 % دقیقا برابر T1 میشه . نمودار رو بکش میفهمی خودت ;)

• Like
واکنش ها: maxy

maxy

عضو جدید
55 و ول کن هر سایتی یه چی زده تا حالا هر چهار تا گزینه رو دیدم.
آخه اگه این تست حذف بشه کلی به نفعم میشه خوب.خدا وکیلی ببین استای ما کارشون به کجا رسیده که نمی تونن جواب درست واسه سوالات خودشون ارائه کنن.بعد یه دانشجوی بدبخت که کلی بی خوابی کشیده و از همچی زده نا امید بشه.امید به خدا.انشالله هر کی زحمت کشیده به همون اندازه نتیجشو ببینه...

maxy

عضو جدید
فقط سنجش گزینه ی درست رو زده . اگه نمودار T-s رو بکشی و چون رطوبت نسبی 50 % دقیقا برابر T1 میشه . نمودار رو بکش میفهمی خودت ;)
درست میگی شما ولی تو کمپرسور چه فرآیندی رخ میده؟میشه یکم بیشتر توضیح بدی.ممنون

mm.caffee

عضو جدید
بابا چمران اسمش معروفه ولی دانشگاه تاپ تهران و صنعتی اصفهان که نمیشه
دوما ماهواره امید میگی انگار واقعا ماهواره ساختن یک جیزی مثل پراید ساختن اسمش ماشینه ولی ایا ماشینه یا گاری
سوما یعنی اون موقع که بچه های چمران این ماهواره رو میساختن بچه های صنعتی شریف و خواجه نصیر و امیر کبیر جه کار میکردن ؟؟؟

این حرف آخرتون منو یاد یه خاطره انداخت. یکی از دوستان ما که رشتش برق بود و دانشجوی همینجا بود، با داداشش که مکانیک دانشگاه آزاد بود، یه ربات آسانسور هوایی ساخته بودن که رفتن مجوز حضور هم گرفتن واسه مسابقات جهانی آلمان. رفتن دانشگاه گفتن باید نامه بدید تا وزارت خونه ما رو بفرسته مسابقات. معاون پژوهشی دانشگاه گفت اگه چیز بدرد بخوری بود بچه های شریف و تهران میساختنش نه اینجا و با این منطق نامه نداد!! جالب هم ابنه که مسابقات جهانی برگزار شد و تیم آمریکایی با رکورد 6 کیلو اول شد ولی نکته خیلی جالب این بود که اینا رباتشون 45 کیلو رو ثبت کرده بود که باعث شد معاون پژوهشی خودش خجالت بکشه!!
بهرحال این همیشه بوده. مثلا منی که میتونستم الان دانشگاه تهران باشم ولی نرفتم و موندم شهرم، ممکن نیست باهوش و ... باشم!
بهرحال بحث رو منحرف نکنیم
هر کسی اونطوری که میدونه عمل میکنه
موفق باشید

M_Nirvana_m

عضو جدید
درست میگی شما ولی تو کمپرسور چه فرآیندی رخ میده؟میشه یکم بیشتر توضیح بدی.ممنون

نمی دونم چطوری توضیح بدم :دی ولی تو کمپرسور نسبت فشار 1 به 2 است پس فشار دو برابر می شود . از طرفی رطوبت نسبی 50 % پس نسبت فشار بخار به فشار اشباع در همان دما 1 ب 2 است . پس اگر هوا وارد کمپرسور بشه و بعد تا نقطه ی شبنم سردش کنیم دقیقا از دمای T1 عبور میکنه . امیدوارم فهمیده باشی :)

• Like

Amirhj

عضو جدید
نمی دونم چطوری توضیح بدم :دی ولی تو کمپرسور نسبت فشار 1 به 2 است پس فشار دو برابر می شود . از طرفی رطوبت نسبی 50 % پس نسبت فشار بخار به فشار اشباع در همان دما 1 ب 2 است . پس اگر هوا وارد کمپرسور بشه و بعد تا نقطه ی شبنم سردش کنیم دقیقا از دمای T1 عبور میکنه . امیدوارم فهمیده باشی :)
این هم میشه شکل نمودار تی اس .فشار پی1 و تی 1 که همان دمای خشک هواست و داریم رطوبت نسبی هوا .5 هست لذا فشار اشباع هوا تحت دمای ثابت دو برابر پ1 است از طرفی هوا طی عبور از کمپرسور فشارش دو برابر میشه لذا این فشار با فشار اشباع دما ثابت برابر است مینامیم پی 2 از طرفی هم نقطه شبنم پ2 باید طی فرایند فشار ثابت هوا را در نقطه 2 (خروجی کمپرسور سرد کرد تا به نقطه شبنم برسیم . لذا همانطور که در شکل واضح است دمای نقطه شبنم 2 برابر تی 1 است .
البته این سوال جنبه واقعیت ندارد جون کمپرسور هوا با این رطوبت زود از پا در میاره بعلاوه هوا روش کار انجام میشه و انرزی میگیره شاید یک مقدار از رطوبت تبخیر شه و شاید در تماس با سطح پره رطوبت از دست بده و ابنکه دمای خشک با رطوبت کم برابر دما هواست و لی در این مسله رطوبت هوا مقدار قابل توجه 50 درصد است
علت اینم که تو ایران نمیتونن ی کمپرسور یخجال بسازن موندن تو این سوالای بی فایدس
دوستان نظر دارن استقبال میکنیم

پیوست ها

• as.jpg
    as.jpg
    23.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like

maxy

عضو جدید
این هم میشه شکل نمودار تی اس .فشار پی1 و تی 1 که همان دمای خشک هواست و داریم رطوبت نسبی هوا .5 هست لذا فشار اشباع هوا تحت دمای ثابت دو برابر پ1 است از طرفی هوا طی عبور از کمپرسور فشارش دو برابر میشه لذا این فشار با فشار اشباع دما ثابت برابر است مینامیم پی 2 از طرفی هم نقطه شبنم پ2 باید طی فرایند فشار ثابت هوا را در نقطه 2 (خروجی کمپرسور سرد کرد تا به نقطه شبنم برسیم . لذا همانطور که در شکل واضح است دمای نقطه شبنم 2 برابر تی 1 است .
البته این سوال جنبه واقعیت ندارد جون کمپرسور هوا با این رطوبت زود از پا در میاره بعلاوه هوا روش کار انجام میشه و انرزی میگیره شاید یک مقدار از رطوبت تبخیر شه و شاید در تماس با سطح پره رطوبت از دست بده و ابنکه دمای خشک با رطوبت کم برابر دما هواست و لی در این مسله رطوبت هوا مقدار قابل توجه 50 درصد است
علت اینم که تو ایران نمیتونن ی کمپرسور یخجال بسازن موندن تو این سوالای بی فایدس
دوستان نظر دارن استقبال میکنیم

بچه ها دمتون گرم.واقعا عالی بود.معلومه که خوب خوندین.به نظرتون میشه گفت که در کمپرسور گرمایش ساده رخ می ده و در گرمایش ساده دمای نقطه شبنم ثابت می مونه.ولی دمای خشک افزایش پیدا می کنه.؟؟؟؟

Amirhj

عضو جدید
بچه ها دمتون گرم.واقعا عالی بود.معلومه که خوب خوندین.به نظرتون میشه گفت که در کمپرسور گرمایش ساده رخ می ده و در گرمایش ساده دمای نقطه شبنم ثابت می مونه.ولی دمای خشک افزایش پیدا می کنه.؟؟؟؟
توکمپرسور ایده ال فقط کار داریم به همراه افزایش ذمای گاز حالا گرمایش ساده نمیدونم منظورتون جیه ولی جواب سوال بالا همون برابر تی 1 درست هست و بعید میدونم حدف شه باز سوال انتقال حرارت که نمودارش داده شده بود که 4 تا گزینه ی جورایی غلط بودن و بگی یا اون سوال برگشت ناپذیزی که حجم کنترل حل میشه نه جرم کنترل احتمالش هست

maxy

عضو جدید
توکمپرسور ایده ال فقط کار داریم به همراه افزایش ذمای گاز حالا گرمایش ساده نمیدونم منظورتون جیه ولی جواب سوال بالا همون برابر تی 1 درست هست و بعید میدونم حدف شه باز سوال انتقال حرارت که نمودارش داده شده بود که 4 تا گزینه ی جورایی غلط بودن و بگی یا اون سوال برگشت ناپذیزی که حجم کنترل حل میشه نه جرم کنترل احتمالش هست
منظورم فرایند گرمایش ساده تو نمودار سایکومتریک هست که اگر یک فرایند گرمایش ساده داشته باشیم دمای نقطه شبنم تغییری نمی کنه.در کمپرسور هم نه رطوبت زن وجود داره نه چیز دیگه ای پس شاید بشه یک فرایند گرمایش ساده در نظرش گرفت.در هر صورت من که نمی دونم چه فکری کردم کوچکتر از T1 زدم.بد از کنکور هم فهمیدم که اشتباه زدم. دمت گرم توضیح دادی

hosseinkd

عضو جدید
برای قبولی تبدیل انرژی دانشگاههای شبانه تهران چه رتبه ای باید داشت ؟؟؟ اگه میشه معدل کل کنکورش ( مثلا چند درصد باید زده باشیم ) را هم بگید ؟؟؟
خیلی ممنون

Amirhj

عضو جدید
منظورم فرایند گرمایش ساده تو نمودار سایکومتریک هست که اگر یک فرایند گرمایش ساده داشته باشیم دمای نقطه شبنم تغییری نمی کنه.در کمپرسور هم نه رطوبت زن وجود داره نه چیز دیگه ای پس شاید بشه یک فرایند گرمایش ساده در نظرش گرفت.در هر صورت من که نمی دونم چه فکری کردم کوچکتر از T1 زدم.بد از کنکور هم فهمیدم که اشتباه زدم. دمت گرم توضیح دادی
این اصلا به فرایند گرمایش ساده ارتباط نداره و ثانیا اینا این مسله نقطه شبنم ثابت نیست بلکه طبق داده های مسله با دمای تی 1 برابر شده است .امسال که گذشت و امیدوارم جای خوب قبول شی ولی کلا زدن سوالی که توش شبهه باشه و تا حالا تو کنکور یا جایی نمونش نیمده الخصوص دروس سیالاتی که سولاش مفهومین نزدنشون بهتر از زدنشونه
میشه درصداتونو بگین اگر اشکال نداره

• Like

Amirhj

عضو جدید
برای قبولی تبدیل انرژی دانشگاههای شبانه تهران چه رتبه ای باید داشت ؟؟؟ اگه میشه معدل کل کنکورش ( مثلا چند درصد باید زده باشیم ) را هم بگید ؟؟؟
خیلی ممنون
من اطلاع دقیقی ندارم ولی هزینه کلاسای شبانه جبزی حدود 5 میل اب میخوره که 60 درصد ازاد در میاد و بدرد ساکن تهران می ارزه رفتنش فک کنم 500 100 تا بالا پایین شبانه تاپ تهران بشه رفت .البته دفترجه ها بیاد با جمع زدن میشه ی حدسی زد ولی گرجه میگن هر ساله ظرفیتا زیاد میشه ولی تهران کم و شهرستان زیاد میشه
به هر حال اگر وایسید رتبه ها بیاد دفترجه ها بیاد اون موقع بهتر میشه روش بحث کرد

آخرین ویرایش:

maxy

عضو جدید
این اصلا به فرایند گرمایش ساده ارتباط نداره و ثانیا اینا این مسله نقطه شبنم ثابت نیست بلکه طبق داده های مسله با دمای تی 1 برابر شده است .امسال که گذشت و امیدوارم جای خوب قبول شی ولی کلا زدن سوالی که توش شبهه باشه و تا حالا تو کنکور یا جایی نمونش نیمده الخصوص دروس سیالاتی که سولاش مفهومین نزدنشون بهتر از زدنشونه
میشه درصداتونو بگین اگر اشکال نداره
نه خواهش می کنم.سیالات غلط زیاد زدم و نزدیک 30 جامدات 15 دینامیک 13 ریاضی درست یادم نیست که چنتا زدم اونم 15 یا 10. زبان هم 10 زیاد خوب نزدم امسال ولی شاید رتبم نزدیک 2000 بشه.درصدهای خودت رو میشه بگی.ممنون

Amirhj

عضو جدید
نه خواهش می کنم.سیالات غلط زیاد زدم و نزدیک 30 جامدات 15 دینامیک 13 ریاضی درست یادم نیست که چنتا زدم اونم 15 یا 10. زبان هم 10 زیاد خوب نزدم امسال ولی شاید رتبم نزدیک 2000 بشه.درصدهای خودت رو میشه بگی.ممنون
من شرکت نکردم ولی دوستم شرکت کرده بود میانگین 30 زده بود.البته اونم از سیالات رو دست خرده بود وگرنه خوب خونده بود

Amirhj

عضو جدید
من شرکت نکردم ولی دوستم ریاضی 10 سیال 30 جامدات 35 دینامیک 5 زده اونم سیالات خوب زده بود ولی جند تا غلط مل سوال شما رو غلط زده بود

• Like

Amirhj

عضو جدید
با میانگین 30 حدودا چند میشه ؟ :دی
من خودم واسش 1200 صد تا بالا پاییسن تخمین زدم خودش اول فک میگرد 500 میشه بعد که غلطا اومد اوضاع بد شد جون واسه تهران خونده بود باید البته وایساد جوابا بیاد معلوم شه فعلا تا 20 اردیبهشت فرصت خوبیه برای انجام خیلی کارا

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم واسش 1200 صد تا بالا پاییسن تخمین زدم خودش اول فک میگرد 500 میشه بعد که غلطا اومد اوضاع بد شد جون واسه تهران خونده بود باید البته وایساد جوابا بیاد معلوم شه فعلا تا 20 اردیبهشت فرصت خوبیه برای انجام خیلی کارا
بستگی داره اما زیر 1800میشه-از رتبه هم مهمتر میزان ظرفیت هاست

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اطلاع دقیقی ندارم ولی هزینه کلاسای شبانه جبزی حدود 5 میل اب میخوره که 60 درصد ازاد در میاد و بدرد ساکن تهران می ارزه رفتنش فک کنم 500 100 تا بالا پایین شبانه تاپ تهران بشه رفت .البته دفترجه ها بیاد با جمع زدن میشه ی حدسی زد ولی گرجه میگن هر ساله ظرفیتا زیاد میشه ولی تهران کم و شهرستان زیاد میشه
به هر حال اگر وایسید رتبه ها بیاد دفترجه ها بیاد اون موقع بهتر میشه روش بحث کرد
اگه رتبتون شبانه تهران میخوره شک نکنید و بزنید چون ضعیفترین دانشگاه تهران از قوی ترین دانشگاه شهرستان قوی تره
چند سالم هست روند ظرفیت معکوس شده و ظرفیت مجازی و شبانه بیشتر شده و بین الملل

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث چندانی نیست. بعید می دونم دانشگاه چمران رقیب دانشگاههای خوب باشه ( منظورم تهران، اصفهان و شیرازه). شاید رقیب مثلاً گیلان و همدان امثالهم باشه ولی در کل این طوری ها نیست که کسی محو اساتیدش بشه.
معدلش هم شاید به جای اساتید برگرده به دانشجویانش.
دقیقا-گیلان هم تمام استادهای شاخش یا میرن خارج یا بازنشسته شدن

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
قصد توهین به دوستانم ندارم اما چمران رو زیاده از حد بزرگش میکنید کافیه تو کنفرانس ها یا تو جذب اساتید باشید و ببینید کدوم دانشگاه ها مهمن
در مورد ماهواره امید هم جو دانشگاه و امکانات و اساتید حرف اولو میزنن

hosseinkd

عضو جدید
اگه رتبتون شبانه تهران میخوره شک نکنید و بزنید چون ضعیفترین دانشگاه تهران از قوی ترین دانشگاه شهرستان قوی تره
چند سالم هست روند ظرفیت معکوس شده و ظرفیت مجازی و شبانه بیشتر شده و بین الملل

سوال من اینه که تا چه رتبه ای میشه شبانه دانشگاههای تهران آورد ؟؟؟؟ میانگین درصد تقریبی هم اگه بگید ، دیگه خیلی عالی میشه !! ( برای تبدیل انرژی )
ممنون

Amirhj

عضو جدید
سوال من اینه که تا چه رتبه ای میشه شبانه دانشگاههای تهران آورد ؟؟؟؟ میانگین درصد تقریبی هم اگه بگید ، دیگه خیلی عالی میشه !! ( برای تبدیل انرژی )
ممنون
کسی نمیتونه دقیق بگه با جه رتبه ای میشه رفت البته موقع انتخاب واحد در تالار حتما راجع ش بح خواهد شد ولی شما اگر واقعا شبانه تهران و ترجیح میدی خوب تو انتخاب واحد بالا بزن دیگه نگران جی هستی اول روزانه تهران بزن بعد شبانه تهران ولی خواهی فهمید شبانه فقط بدرد ساکن تهران نهایتا شهر های همجوارش میخوره جون خوابگاه تعهد واسه دادنش ندارن و بعلاوه کلاسای دانشگاه دولتی کاملا تو طول هفته پخشه و حداقل 4 5روز هر روز باید بری بیای

porofesor

عضو جدید
این تاپیک دیگه تا روزی که جوابا بیاد دیگه هیج جی برای بیان نداره
ولی داشتم تاپبک های قبلی رو میخوندم و نظرات دوستان و میدیدم گفتم بد نیست درباره کنکور امسال و کیفیت سوالاش نظرمو ابراز کنم گرجه دیگه دیر شده و هر کسی سر کار و زندگیش تا روزی که جوابا بیاد
کنکور امسال متفاوت ترین کنکور سال های ااخیر بود.متفاوت از جنس سوال و از سختی سوال .سوال ها از مطالبی داده شده بودن که کمتر کسی فکرشو میکرد اینا رو بدن و یا سخت بودن یا خیلی اسون شاید همین هم تخمین رتبه رو سخت کرده جون که اسونا رو همه زدن و سختارو اکرا نزدن یا غلط زدن یا اونایی هم که زدن همون نفرات برتر 1 رقمی و دو رقمی بودن
ریاضیات سخت ترین نوع سوال ها در تاریخ ارشد مکانیک بودن و سوال اول اون واقعا شوک اور بود الی اخر گرجه زدن 3 الی 4 سوال ممکن به نظر برسه ولی به یقین هیج کسی که قصد رفتن به دانشگاه روزانه رو داره واسه 3 4تا زدن نیومده بود سیالات هم ساده بود هم سخت میانگین 40 الی 50 درصد متوسط خوب محسوب میشه گرجه اکر بجه ها اذعان به اسونی سوالات این بخش داشتن ولی با توجه به سوالای کنکور سال قبل این سخت تر بود بعلاوه نیمی از سوال ها مفهومی یا شک بر انگیز بودن و تعداد سوالا های مشابه سالهای قبل خیلی کم بودن سیالات سال پیش بسیار ساده تر از امسال بود
درس جامدات هم میانگین 40 تا درصد متوسط محسوب میشه و میشه گفت 6 سوال ساده و ابتدایی داشت
دینامیک هم سخت ترین نوع سوال هارو در تاریخ ارشد داشت
در کل باید بگم امسال مشابه سال 91 بود با این تفااوت که سوالایی که میشد امسال زد خیلی اسون بودن که ادم از اسونیشون شک میکرد ولی سال 91 سوالایی که میشد زد حداقل 4 تا محاسبه و فکر کردن داشت
باید دید با این سوالای اسون و سخت که رقیبان اصلی اکرا اسونا رو زدن و بیخیال سختا شدن جه نتیجه ای رقم خواهد خورد
جیزی که امسال میتونه در نتیجه ارشد تایر گذار باشه یکی معدل و دیگری کم غلط زدن خواهد بود
به امید رسیدن خبر های خوش برای همه دوستان

آقا با این درصد ها توی کنکور امسال تقریبا چه رتبه ای میشه بدست آورد :

ریاضی 30 / سیالات 51.67 / جامدات 31.67 / زبان 36.67 / دینامیک سفید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا