ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Amirhj

عضو جدید
من میتونم امیدی داشته باشم برای طراحی کاربردی روزانه علم و صنعت یا خواجه نصیر یا صنعتی اصفهان ؟
پارسال دو تا از دوستان من رتبه تبدیل و جامداتشون شده بود زیر 200 یکشون که تبدیل میخواست بره بعد از شریف خواجه امیرکبیر علم وصنعت اورد یکیددیگشون که طراحی کاربردی میخواست بره هیج کدوم از 4 تا بالا رو نیوورد خودشون میگفتن سال قبلش با این رتبه ها خواجه قبولی داشته و پارسال اونا انتخاب واحد میکردن میگفتن ظرفیت تهران کم شده .حلا اول رتبتون بیاد بعلاوه شما اختیار 100 تا کد رشته بزنید به ترتیب دلخواتون میزنید توکل به خدا هرجا خیر و صلاحتونه قبول میشید انشالله

tiny_love

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد سوال 63 توضیحی بده؟ چون لزحت سیال صفر بود من گزینه 3 رو زدم.

yashar500

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد سوال 63 توضیحی بده؟ چون لزحت سیال صفر بود من گزینه 3 رو زدم.
ببین گزینه 3 صدرصد غلطه و خوده طراح هم در حل سوال یه اشتباهی رو مرتکب شده که گرادیان فشار شعاعی رو در نظر نگرفته که در اکثر رفرنس ها یه گرادیان فشار شعاعی برای هر گونه خمیدگی صرف نظر از نوع جریان (لزج یا غیر لزج) در نظر گرفته میشه که گزینه 2 میشه ولی دلیل طراح واسه زدن گزینه 4 رو نمیدونم ولی مطمئنم که گزینه ی 2 صدرصد گزینه ی صحیحی است

chego

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان عزیز
خداروشکر تونستم بعد از یه غیبت دوباره توی جمع پر مهر شما حاضر بشم
ببخشید یه سوال فنی به نظرتون با 15تا سوال درست و 11تا سوال غلط رتبه معمولا تو چه رنجیه
من که رتبم تک رقمی میشه این سوال واسه یه بنده خداست;)

masoud_69

عضو جدید
خیلی سوال کلی پرسیدی ، اینجور که نمیشه رتبه رو تشخیص داد اما در کل میشه حدود 11 تا سوال درست و رتبه اش بالا میشه بالای 3000

tiny_love

عضو جدید
ببین گزینه 3 صدرصد غلطه و خوده طراح هم در حل سوال یه اشتباهی رو مرتکب شده که گرادیان فشار شعاعی رو در نظر نگرفته که در اکثر رفرنس ها یه گرادیان فشار شعاعی برای هر گونه خمیدگی صرف نظر از نوع جریان (لزج یا غیر لزج) در نظر گرفته میشه که گزینه 2 میشه ولی دلیل طراح واسه زدن گزینه 4 رو نمیدونم ولی مطمئنم که گزینه ی 2 صدرصد گزینه ی صحیحی است

خیالم راحت شد که اشتباه زدم .:smile: پس احتمال حذف این سوال هم وحود داره.
تشکر دوست عزیز

بچه ها درصدای کنکور 93 من اینجوریه:
زبان 10-20
ریاضی 13.33
سیالات 15
جامدات 36.67
دینامیک 35
چه جوریاست؟؟؟ امیدی هست بم؟؟

Abolfazl6776

عضو جدید
سلام دوستان
من دارم برای ارشد سال دیگه از عید شروع میکنم چون پایه م تو مفاهیم خیلی از دروس ضعیفه و فقط شب امتحانی درسا رو خوندم lol
سوال دارم ازتون درباره منابع خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.
بیشتر بین منابعی که دوستان نوشتن شک دارم که کدوم رو بخرم ، لطفا دلیلتونم بگید که کدوم کتاب بهتره

دینامیک ماشین: حامدی نصیر یا حسینی راهیان؟؟؟؟؟

ارتعاشات: نیکخواه نصیر یا جباری پوران یا حسینی راهیان؟؟؟؟؟؟

کنترل: آریاز یا غفاری نصیر؟؟؟؟؟؟؟

اجزا: حسینی راهیان یا مدرسان شریف یا جزوه پارسه ؟؟؟؟؟؟؟

سیالات: دینامیک سیالات نصیر یا مهندسی سیالات نصیر یا کتاب راهیان؟؟؟؟؟؟؟؟

ترمو: جزوه پارسه یا کتابهای راهیان ؟؟؟؟؟؟؟

انتقال: پوران یا راهیان؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم به این سوالات ما جواب بدید بیخودی پول حروم نکنیم خخخخخخخخخخ

باتشکر

آخرین ویرایش:

airp

عضو جدید
رتبه خیلی خوبی میاری
قول میدم

فکر نمی کنم.امسال با اینکه همه از سخت بودن کنکور میگن اما درصدهایی که توی این فروم اعلام میکنن نسبت به درصدهای که بچه های پارسال گفتن بهتر بنظر میرسه و این تازه یه جامعه اماری کوچیکه و باید بقیه ای رو هم که اصلا با بحثای بعد کنکور کاری ندارن در نظر گرفت.در واقع باید دید دوستای من و شما چه درصدهایی زدن و .... کلا باید تا اومدن نتایج صبور بود

فکر نمی کنم.امسال با اینکه همه از سخت بودن کنکور میگن اما درصدهایی که توی این فروم اعلام میکنن نسبت به درصدهای که بچه های پارسال گفتن بهتر بنظر میرسه و این تازه یه جامعه اماری کوچیکه و باید بقیه ای رو هم که اصلا با بحثای بعد کنکور کاری ندارن در نظر گرفت.در واقع باید دید دوستای من و شما چه درصدهایی زدن و .... کلا باید تا اومدن نتایج صبور بود
خب بد بینانش چی میشه؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام . دوستان میشه یک کمکی به من کنید . دنبال یک موضوع برای پایان نامه کارشناسی خودم هستم . موضوعی که به روز باشه و اینکه منابعشم داشته باشید .
میشه لطفا از این قبیل موضوعات پیشنهاد بدید ؟؟؟
و اینکه عنوان پروژه دوستان توی دوره کارشناسی چی بوده ؟؟؟

لطفا پاسخ بدید

masoud_69

عضو جدید
سلام دوستان
من دارم برای ارشد سال دیگه از عید شروع میکنم چون پایه م تو مفاهیم خیلی از دروس ضعیفه و فقط شب امتحانی درسا رو خوندم lol
بیشتر بین منابعی که دوستان نوشتن شک دارم که کدوم رو بخرم ، لطفا دلیلتونم بگید که کدوم کتاب بهتره

باتشکر

شما که پایه قوی ندارید کمی مشکل دارید مثلا ارتعاشات پوران خیلی خوبه منتها برای کسی که پایه خوبی داشته باشه ، در مورد دینامیک ماشین از من به شما یه جزوه خوب گیر بیار این کتاب ها کلا خوب نیستن در مورد کنترل نظری ندارم چون نخوندم ، طراحی قطعا کتاب حسینی خوبه اما بازم می گم پایه درسیت مهمه ،سیالات و ترمو و انتقال راهیان خوبه ، اما در کل هر کتابی می تونه خوب باشه به شرط اینکه قبلا خوب خونده باشید ، اگه مشکل جدی دارین کلاس برید . در ضمن از عید خیلی زوده خیلی خیلی زوده نمی تونی ادامه بدی از اوسط مرداد شروع کنی کافیه

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

باتشکر

انتقال پوران-ترمو راهیان با پارسه-سیالات هم نصیر هم راهیان-کنترل غفاری-ارتعاشات و ماشین حسینی

chegoara

عضو جدید
بچه های عزیز وقتتون به خیر
من زیاد متاسفانه فرصت نمیکنم به این سایت سر بزنم و از راهکارای شما استفاده کنم الانم یه سوال داشتم من امسال ازمایشی شرکت کردم و اینا هم درصدای منه:ریاضی1.6- و زبان5و سیالات26وجامدات15و دینامیک 5- البته بر اساس کلیدی که بیرون اومده با سه ماه درس خوندن اینارو زدم حالا به نظر شما رتبه من تقریبا چند میشه و به نظرتون بشینم بخونم واسه سال دیگه اخه من میخوام مهندسی سیستمهای انرژِی بخونم فرقی نمیکنه هر دانشگاهی
پیشاپیش سپاسگزارم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان

باتشکر

سلام
باکس سیالات از نظر من پوران
کنترل آریاز

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام دوستان
همه الان درحال استراحتین که آماده شین برین ثبت نام دانشگاه
یه سوال ذهنم رو درگیر کرده
سیستم انرژی از نظر سطح گرایش درحد طراحی کاربردی و تبدیل هست؟یعنی بارتبه های خیلی معمولی مثلا میشه سیستم قبول شد ولی تبدیل نه؟؟؟؟کلا در مورد این گرایش اگه اطلاعاتی دارید بهم بدید ممنون میشم
واینکه دانشگاه الزهرا تهران درچه سطحیه؟چون تهرانه پس یه دانشگاه تاپه یا نه ربطی نداره و یه دانشگاه معمولی هست
ممنون

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام . دوستان میشه یک کمکی به من کنید . دنبال یک موضوع برای پایان نامه کارشناسی خودم هستم . موضوعی که به روز باشه و اینکه منابعشم داشته باشید .

لطفا پاسخ بدید

سلام
پروژه خود من به دلیل علاقه م به تاسیسات طراحی سیستم تبرید سردخانه بود
اما پروژه چند نفر از دوستام:
طراحی و ساخت دستگاه ارتعاش سنج سیال داخل یه شلنگ
طراحی و ساخت تونل باد
طراحی و ساخت بال هواپیما و یه آنالیزهایی درموردش
هیت پیایپ که مث اینکه میگن موضوع خوبی برای پروژه کارشناسی هستش
متاسفانه پروژه بقیه بچه ها زیاد خاطرم نیست
اما به نظر من اگه به ساخت علاقه داشته باشین میتونین رو طراحی قطعه ارتعاشاتی کار کنین
اگه به سیالات درمورد آب گرمکن های خورشیدی و از این قبیل مسائل کار کنین که بروز باشه
موفق باشید

60600

عضو جدید
سلام دوستان

باتشکر
سلام
دینامیک ماشین: حامدی
ارتعاشات:جباری پوران
کنترل: حامدی
اجزا:حسینی راهیان -جزوه شریعت پناهی
سیالات:سیالات نصیر- کتاب راهیان
ترمو: جزوه پارسه با کتابهای راهیان
انتقال:راهیان-پوران برای تست
اگر میخوای رشته و دانشگاه خوب قبول بشی از عید شروع کن با برنامه ام شروع کن قویم شروع کن دو سه دورم کتابات بخون.موفق باشی.;)
دوستان با تجربه ام زیاد داریم لطف کنن نظر بدن.

آخرین ویرایش:

60600

عضو جدید

لطفا پاسخ بدید
سلام مهمتر از خود موضوع اینه که بهش علاقه داشته باشی،
موضوع بروز که زیاد داریم مثلا تو سیالات:خودرو(مثلا هیبرید) انرژی(مثلا نیروگاه با سوخت غیر فسیلی) ابزار دقیق(مثلا انواع فلومتر) تهویه مطبوع(مثلا چیلر جذبی)یا سرد خانه و...
در مورد جامداتم به همین صورت.موضوع خودمم طراحی روتامتر بود.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همه الان درحال استراحتین که آماده شین برین ثبت نام دانشگاه
یه سوال ذهنم رو درگیر کرده
سیستم انرژی از نظر سطح گرایش درحد طراحی کاربردی و تبدیل هست؟یعنی بارتبه های خیلی معمولی مثلا میشه سیستم قبول شد ولی تبدیل نه؟؟؟؟کلا در مورد این گرایش اگه اطلاعاتی دارید بهم بدید ممنون میشم
واینکه دانشگاه الزهرا تهران درچه سطحیه؟چون تهرانه پس یه دانشگاه تاپه یا نه ربطی نداره و یه دانشگاه معمولی هست
ممنون
سیستم رو نرو-دانشگاه های تهران ضعیفشونم از تهران سرتره

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های عزیز وقتتون به خیر
من زیاد متاسفانه فرصت نمیکنم به این سایت سر بزنم و از راهکارای شما استفاده کنم الانم یه سوال داشتم من امسال ازمایشی شرکت کردم و اینا هم درصدای منه:ریاضی1.6- و زبان5و سیالات26وجامدات15و دینامیک 5- البته بر اساس کلیدی که بیرون اومده با سه ماه درس خوندن اینارو زدم حالا به نظر شما رتبه من تقریبا چند میشه و به نظرتون بشینم بخونم واسه سال دیگه اخه من میخوام مهندسی سیستمهای انرژِی بخونم فرقی نمیکنه هر دانشگاهی
پیشاپیش سپاسگزارم

بین الملل

mech.shima

کاربر ممتاز
سیستم رو نرو-دانشگاه های تهران ضعیفشونم از تهران سرتره

نه این سوال رو کلی پرسیدم
اینکه سیستم نرم یعنی گرایش خوبی نیست؟
من خودم هروقت که بخوام ارشد بخونم طراحی رو انتخاب میکنم
ولی جمله دومتون رو متوجه نشدم

chego

کاربر فعال
نه این سوال رو کلی پرسیدم
اینکه سیستم نرم یعنی گرایش خوبی نیست؟
من خودم هروقت که بخوام ارشد بخونم طراحی رو انتخاب میکنم
ولی جمله دومتون رو متوجه نشدم
سلام دوست عزیز
امیدوارم حالتون خوب باشه مثل همیشه ماشالا پر جنب و جوشید یه سری به اینجا بزنید ضرری نداره
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/74321-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C%28%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%29
و اینجا
http://www.energyboard.blogfa.com/

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
امیدوارم حالتون خوب باشه مثل همیشه ماشالا پر جنب و جوشید یه سری به اینجا بزنید ضرری نداره
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/74321-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C%28%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%29
و اینجا
http://www.energyboard.blogfa.com/

خیلی ممنون واقعا لین کایی که گذاشتین مفید بودن
پس در کل گرایش قابل توجه ی نیست و رشته ای نیست که یه مهندس مکانیک رو به دانسته هاش راضی کنه

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ی نکته کلی بگم دوستان تا اومدن رتبه هاشون صبر کنن چون رتبه معمولا با اون چیزی ک تصور دارید فرق داره-تا اون مدت سعی کنید علایقاتونو پیدا کنید برای مثال طراحی کاربردی کدوم شاخه اش؟-و سعی کنید از دانشجویان ارشد و دکترا مشورت بگیرید و نرم افزار یاد بگیرید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا