اختلاف سني در ازدواج

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشم میاد دخترا هر زمانی رو غنیمت میشمرن واسه اینکه خواستگاراشونو به رخ بکشن !!!!
حق دارین . البته میدونم اینا همش توهمه . اشکالی نداره
منم یه خواستگار دارم از خودم 5 سال بزرگتره ولی از بس دوسش دارم می خوام بهش جواب + بدم :biggrin:

نیما؟؟؟؟؟؟؟

مگه تو هم دختری که خواستگارتو داری به رخ ما می کشی؟؟؟؟؟:biggrin:

server

عضو جدید
این بحث نداره . مهم علاقه و تفاهم بین طرفین هستش . البته بهتره که پسر بزرگتر باشه چون این به نفع خانوماست چون همونجوری که دوستان گفتند اونوقت دختره میرسه به 30 و کم کم شکسته میشه ولی پسره تازه اول جوونیشه و میره سراغ یه دختر خانوم سرحال تر و جوون تر .
سر خانومه بی کلاه میمونه :biggrin:
من با نظر شما موافقم عوامل زیادی در ازدواج دخالت دارن که یکی از اونا سن هستش و بایستی با ارزیابی فاکتور های دیگر و سنجیدن همه جوانب تصمیم گرفت نه این که فقط به خاطر سن و به این خاطر که دختره از پسره بزرگتر هستش نذاشت با هم ازدواج کنن ;)

server

عضو جدید
پسرا همیشه نامردن چه بزرگتر باشن چه کوچیکتر
این طوری هم نیست تا حالا مگه با چند تا پسر افتادی که داری این طوری نتیجه گیری می کنی بیشتر فکر کن و رفتار یکی دو نفر رو به بقیه تعمیم نده من خودم چند تا دختر دیدم که نامرد در اومدن همیشه پسرا که نامرد در نمی یان
و ربطی هم به پسر و دختر بودن نداره نامردی تو هر دو گروه هستش;)

server

عضو جدید
من در حال حاضر این مشکلو دارم یک خواستگار که 3 سال از من کوچیکتره خیلی هم سریشه به نظر شما من چکار کنم مامانش هم مخالفه در ضمن.
یه نصیحت برادرانه می کنم زیاد به سن گیر نده اگه برات مهمه که پسر باید بزرگتر باشه که یه مسئله دیگه است
اما اگه در اون خصوصیات مفیدی پیدا کردی که مسئله سن رو تحت پوشش قرار میده خوب چه اشکالی داره که باهاش عروسی کنی پسر باید دو چیز داشته باشه 1- غیرت 2- اخلاق خوب اگه اینا رو داشته باشه بقیه چیزا رو هم به دست میاره ولی اگه همه چیز داشته باشه اینارو نداشته باشه همه چیز رو هم از دست میده من این رو به عینه در دنیای واقعی دیدم از خودم که در نمی یارم;)

server

عضو جدید
بابا رسما تمام آقایون دارن آبروریزی میکنن . بابا تا وقتی زن جماعت زور بالا سرش نباشه که درس نمیشن . مثلا میگن آقایون همه نامردن . یکی نیس بگه اگه نیستن پس شما مردین لابد !
مسئله این حرفا نیست با زور که چیزی حل نمیشه;)

server

عضو جدید
عزیزم اون زمانی که با زور می تونستی زن رو کنترل کنی گذشت! الان اگه بخوای هم نمی تونی کنترل کنی! الان همه چیز باید بر اساس تفاهم باشه! هر چند همه فقط شعار می دن!
تقصیر خودتونه دیگه هر توقعی از پسرا دارین در عین حال پند چیز متضاد رو ازشون می خوایین وای به حال ما پسرا:razz:

server

عضو جدید
خوشم میاد دخترا هر زمانی رو غنیمت میشمرن واسه اینکه خواستگاراشونو به رخ بکشن !!!!
حق دارین . البته میدونم اینا همش توهمه . اشکالی نداره
منم یه خواستگار دارم از خودم 5 سال بزرگتره ولی از بس دوسش دارم می خوام بهش جواب + بدم :biggrin:
تو هم دلتو به این خواستگارات خوش کن :biggrin:

server

عضو جدید
خوب کسی که کسی را گول بزنه هم نامرده هم بست
این که معلومه که اگه کسی کسی رو گول بزنه نامرده و دختر و پسر هم نداره ولی معمولا پسرا بعد از این که در عشق اولشون که در 90 درصد موارد با شکست مواجه میشه ( بدین جهت که اصلا شروع هم نمیشه که حالا تموم هم بشه دختره به چشم مزاحم نگاه می کنه و حال پسر رو هم می گیره همش به این خاطر که پسره نمی خواد دروغ حرف بزنه و دروغکی چاپلوسی بکنه و وقتی که دختررو می بینه حرف زدن هم یادش میره چه برسه به اینکه بیاد چاپلوسی و شیرین زبونی هم بکنه) میرن سراغ دخترای دیگه و تو این مواقع هم که براشون فرقی نیمکنه راحت حرف میزنن و هر چی دروغ هستش تحویل دختره می دن و خیلی با آرامش و مودبانه با دختره حرف می زنن و بعد از برقراری ارتباط ولش می کنن میره چرا؟ چون میخوان عقده هاشون رو خالی کنن

mortazavi

عضو جدید
و اما من یه سوال دارم

چرا پیامبر اسلام (ص) با توجه به اختلاف سنی زیاد، با عایشه که کم سن و سال بودند ازدواج نمود؟

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من علاوه بر علاقه سنم مهمه اکثر دخترا نسبت به پسرا بیشتر می فهمن البته همیشه استثنا هست;)

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اما من یه سوال دارم

چرا پیامبر اسلام (ص) با توجه به اختلاف سنی زیاد، با عایشه که کم سن و سال بودند ازدواج نمود؟
سلام
جناب مرتضوي عزيز ازدواجهاي حضرت محمد اكثرا جنبه ي عاطفي نداشتن. ايشان گاهي براي محكم شدن روابط بين جامعه اسلامي با ساير جوامع مجبور به اين كار بودند گو اينكه يكي از زنان ان حضرت 90سال بيشتر عمر داشتند ولي چون كسي را براي سرپرستي نداشت سرپرستيش رو حضرت پذيرفته بود.:redface:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما يه چيز كلي
من ميگم تو ازدواج عشق لازمه ولي كافي نيس.يعني اينكه تو فكر كني كوهو ميذارم رو دوشم ........ زياد درس نيس مخصوصا تو اين دوره زمانه. من نميگم عاشق نشين ميگم اگه ميخواي موفق باشي عقلتو قاضي كن.

mortazavi

عضو جدید
یعنی در زمان حضرت محمد کسی به اختلاف سنی در ازدواج اهمیت نمیداده :eek:

server

عضو جدید
سلام
جناب مرتضوي عزيز ازدواجهاي حضرت محمد اكثرا جنبه ي عاطفي نداشتن. ايشان گاهي براي محكم شدن روابط بين جامعه اسلامي با ساير جوامع مجبور به اين كار بودند گو اينكه يكي از زنان ان حضرت 90سال بيشتر عمر داشتند ولي چون كسي را براي سرپرستي نداشت سرپرستيش رو حضرت پذيرفته بود.:redface:
من با این حرف شما کاملا مخالف هستم یعنی چی آخه واسه محکمتر شدن روابط بین جامعه اسلامی این کار رو می کرد مگه جامعه اسلامی یک ملت واحد نبود؟ مگه حکمرانان مناطق مختلف رو پیامبر تعیین نمی کردن که حالا هم بیان با دخترشون یا مادرشون هم ازدواج بکنن که روابط هم مستحکمتر بشه و مسئله فراتر از این حرفا هستش

server

عضو جدید
به نظر من علاوه بر علاقه سنم مهمه اکثر دخترا نسبت به پسرا بیشتر می فهمن البته همیشه استثنا هست;)
در مرحله اول علاقه هست که حرف اول رو می زنه در ازدواج مسائل بسیار مهمتری از سن وجود دارن که سن همیشه یه مسئله ظاهری هستش و اهمیت چندانی نداره چطور پیامبر با عایشه ازدواج کردن پس نتیجه میشه گرفت که مسئله سن یک مسئله ظاهری بوده و مسائل مهمتر دیگه ای وجود دارن;)

server

عضو جدید
اما يه چيز كلي
من ميگم تو ازدواج عشق لازمه ولي كافي نيس.يعني اينكه تو فكر كني كوهو ميذارم رو دوشم ........ زياد درس نيس مخصوصا تو اين دوره زمانه. من نميگم عاشق نشين ميگم اگه ميخواي موفق باشي عقلتو قاضي كن.
عشقی که با تصمیم عاقلانه شروع بشه بهترین نوع عشق هستش نه اینکه یکی رو ببینی زودی عاشقش بشی:surprised: و من هم که نمی خوام بچه بزرگ کنم حداقل باید هم سن خودم باشه

server

عضو جدید
با این نظر شما تا حدودی موافق هستم ولی هستن پسرایی که خیلی بیشتر از سنشون می فهمن یه مثل ترکی هست که میگه : چوخ یاشین چوخ بولمز چوخ دولانان چوخ بولر :cool:;)

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با این حرف شما کاملا مخالف هستم یعنی چی آخه واسه محکمتر شدن روابط بین جامعه اسلامی این کار رو می کرد مگه جامعه اسلامی یک ملت واحد نبود؟ مگه حکمرانان مناطق مختلف رو پیامبر تعیین نمی کردن که حالا هم بیان با دخترشون یا مادرشون هم ازدواج بکنن که روابط هم مستحکمتر بشه و مسئله فراتر از این حرفا هستش
من يه جور ديگه گفتم -گفتم رابطه بين جامعه اسلامي با ساير ملت ها.
يه سوال مي خوايد از اين بحث چه نتيجه اي بگيريد؟

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشقی که با تصمیم عاقلانه شروع بشه بهترین نوع عشق هستش نه اینکه یکی رو ببینی زودی عاشقش بشی:surprised: و من هم که نمی خوام بچه بزرگ کنم حداقل باید هم سن خودم باشه
من نمي دونم شما خانمي يا اقا ولي دقيقا همونطور كه يكي ديگه از بچه ها گفته بود دخترا از نظر درك مسايل و تحمل لا اقل يه 10سالي بزرگترن.پس بهتره تفاوت سني با شوهرشون داشته باشن

server

عضو جدید
من يه جور ديگه گفتم -گفتم رابطه بين جامعه اسلامي با ساير ملت ها.
يه سوال مي خوايد از اين بحث چه نتيجه اي بگيريد؟
البته من نمی خوام نتیجه ای بگیرم من که شروع نکردم ولی من همیشه دوست دارم نظرات دیگران رو هم بدونم و با اونا بحث کنم از این کار لذت می برم هر چی آدم بیشتر عقاید و نظرات دیگران رو بشنوه اطلا عات و معلوماتش بیشتر میشه و بهتر میتونه درباره بعضی از مسائل تصمیم گیری کنه یه مثل معروف هست که میگه
همه چیز را همگان دانند
بچه ها مثل رو درست گفتم دیگه؟
و درباره این حرف شما در اسلام مگر ازدواج با غیر مسلمان جایز است که حالا خود پیامبر با غیر مسلمان ازدواج بکنند :razz:

بالا