احترام بگذارید

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نشان مخصوص حاکم بزرگ است
احترام بگذارید

این کارتون که یک بخش شیرین از خاطرات کودکی ما را تشکیل میدهد از روی زندگی یک شخصیت واقعی ژاپنی ساخته شده است .​

توکوگاوا میتسوکونی، معروف به میتوکومان (که ما به اشتباه به آن «میتی‌کومان» می‌گوییم)، در نیمة دوم قرن هفدهم (۱۶۶۱ تا ۱۶۹۱) در میتو حکومت می‌کرد. او یکی از مشهورترین چهره‌های تاریخ ژاپن در عصر اِدو یا دورة شوگون‌ها است. دورانی که هر شهر یا بخش ژاپن توسط یک حکومت تقریبا خودمختار اداره می‌شد و حاکم یا شوگون بزرگ، برای کنترل کشور، بازرسانی را به سرتاسر مملکت می‌فرستاد.

میتوکومان، در عین حال که خودش یکی از این حاکمان محلی بود، اما به خاطر اعتماد شوگون بزرگ به او، گاهی کار بازرسی و سرکشی را هم انجام می‌داد. میتوکومان در ژاپن نمونه‌ای از یک حاکم یا سیاستمدار محبوب به حساب می‌آید.

آن‌طور که در تاریخ آمده، میتوکومان مردی خوش‌مشرب و اهل شوخی بوده. او عاشق حل معما بود. پزشکی هم می‌کرد و در غذاشناسی رقیب نداشت.

منبع :http://ict98.com/123.html

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال ظاهرا در ص. و س. قانون نانوشته ای وجود دارد بدین مضمون :
پخش یک کارتون که بیش از 10 بار تکرار شده در روزهای عزا و ماتم بلا مانع است.

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی چه جالب بود ...کاش تو تاریخچش مینوشت سگشون زمبه ام بوده یا نه :Dآخه خیلی با مزه بود:redface::D

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عجیب عاشق کایکو بودم....الانم عکسشو دیدم دلم قیلی ویلی رفت!!! :surprised::D

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی که اینا قدرتمند میشدن, اقا من کلی میخندیدما ...!!!

mani6606

عضو
این کارتون هم شده مثل یک گوسفندی که سرش و هم در عزا مبرند و در عروسی در همه مناسبت های سال پخش میشه.:razz:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهمترین سوال بچه های ایرانی: چرا داداش کایکو دستمال قدرتشو پیش خودش نگهداری نمیکنه؟

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم جمله معروفشون.
این علامت ......;););)

پیوست ها

• Miti Koman.rar
    345.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی.
واقعا جالب بود...یادی از گذشته ها کردیم...

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سوال میشه پرسید که همچنان بی جواب مونده

1- این نشان حاکم بزرگ چه جوری توی دست تسوکه میچرخید؟؟ در حالی که دست تسوکه ثابت بود
2- به نظر شما ایا رابطه ای بین تسوکه و این دختره که سبز میپوشید و همش بهش میگفتن خواهر وجود داشت؟؟
3- میتی کومان با اینکه چشماش دائم بسته بود چه جوری میدید؟؟
4- کایکو چه جوری وقتی دستمال قدرتشو میبست یهو چهار برابر میشد؟؟
5- پنجمی چهار گزینه ایه
تسوکه به جای دستمال قدرت از چی استفاده میکرد؟؟
الف) تسوکه دستمال نداشت اخه مثل کایکو پاچه خوار نبود
ب) دستمال فقط یه تلقین بود که چون کایکو عقلش کار نمیکرد دستمال واسش کار میکرد.
ج) تسوکه به جای دستمال قدرت پوشک مای بیبی میبست و قدرتش واسه همین بود.
د) تسوکه دستمال داشت ولی خونه بابای این دختره که مثلا خواهرشون بود جا مونده بود و واسه همین دختره که روش نمیشد بگه چه بلایی سرش اومده با اینا فراری شده بود.

به کسانی که پاسخ درست بگن به قید قرعه جوایزی نفیسی اهدا خواهد شد که عبارتند.
چند کاسه برنج - نمونه هایی از نشان میتی کومان - دوعدد زومبه سامسونگ و یک شب هم بستری با خواهره و اگه برنده خانوم باشه هم بستری با کایکو:D:D:D: