خدایا یک دقیقه سکوت میکنم به احترام کسانی که از درد بی کسی مردند...!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بدون شرح!!

.

.
.
خدایا یک دقیقه سکوت میکنم به احترام کسانی که از درد

بی کسی مردند……….

خدایا اگر یک دقیقه سکوت کم است بگو چند دقیقه سکوت کنم؟ لطفا کار دیگری از من نخواه
==============================================================================================

همه ی آدمها برابرند.
اما ثروتمندان محترم ترند.!!!!!!
راستی تو نمیدونی چرا؟؟؟؟

==========================================================================================

خط فقر دقیقا همین جاست.
فاصله ای هم با ما ندارد. درست زیر پای ماست.
خط فقر، خطی فرضی است ما بین بتن یک پل
زیر آن خوابیدن و از آن عبور کردندجمعی ناگهان از بالای آن میروند و جمعی زیر آن از چشم ها پنهان می مانند و شاید اصلا به حساب هم نیایند

=========================================================================================

همه شب نماز خواندن،همه روز روزه بودن / هـمـه سالــه از پـی حـج، سفــر حجـاز کـردن
زمدینــه تا بـه کعبــه، سـر و پـا بـرهنــه رفتـن / دو لـب از بـرای لبیکــ بـه گفتــه بـاز کـردن
شب جمعـه هـا نخفتـن ، به خــدای راز گفتـن / ز وجــود بـی نیــازش، طلـب نیـــاز کــردن
به مساجـد و معابـد، همه اعتکاف کردن / ز ملاهـی و مناهی، همـه احتـراز کردن
به خدا قسم که کس را، ثمر آنقدر نبخشد / که به روی مستمندی ، در بسته باز کردن
=====================================================================================

جامعه دو طبقه دارد:۱: طبقه ای که می خورد و کار نمی کند ۲: طبقه ای که کار می کند و نمی خورد!

===================================================================================

کدخدا,راه زن
شگفتا !
رد پای دزد دهکده ی ما بر روی برف
چقدر شبیه چکمه های .......!!

=======================================================================================

****بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، جمهوری اسلامی ایران را الگوی امنیت غذایی در منطقه توصیف کرد.

خوزه گراسیانو داسیلوا، مدیر کل فائو در دیدار با محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی کشورمان از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای مهم تاثیرگذار در ارتقا سطح امنیت غذایی در منطقه قدردانی کرد.
مدیر کل فائو گفت:« ایران الگوی بسیار خوبی است برای این که ببینیم چگونه می‌توان در شرایط بسیار سخت به امنیت غذایی دست یافت. فائو و ایران همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند و ما در نظر داریم با ایجاد مرکزی در ایران به ویژه در دو بخش شیلات و آبیاری کشاورزی که کارشناسان ایرانی تجارب زیادی در ان دارند، به مردم منطقه آموزش دهیم».
تصویر زیر نشان دهنده وضعیت امنیت غذایی در جهان است.

برای تصویر بزرگتر روی آن کلیک کنید

بدترین کشورها در امنیت غذایی
جدول زیر بدون تقدم و تاخر نشان دهنده بدترین کشورهای جهان در مقوله امنیت غذایی است.

ردیفبدترین کشورها در امنیت غذایی
1افغانستان
2بنگلادش
3بنین
4بورکینافاسو
5بروندی
6کامبوج
7آفریقای مرکزی
8جیبوتی
9اریتره
10اتیوپی
11گینه
12گینه بیسائو
13هاییتی
14روآندا
15کنیا
16لیبریا
17مالاوی
18مالی
19موزامبیک
20زیمباوه

تصویر زیر نشاندهنده بدترین کشورهاست.

[h=3]بدترین کشورها از نظر امنیت غذایی و جایگاه ایران - آفتاب[/h]

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در شرایطی که در کشورهای بدون منابع ارزشمند ......عده ای از فرط چاقی در حال مرگ هستند ........نظیر امریکا و کشورهای اروپایی که وجودشان به غارت دیگران است .........بیشتر کشورهای آفریقایی و کشورهایی که قربانی منافع این دست کشورها شدند ........در فقر کامل به سر میبرند ...........ای کاش کمی انصاف داشته باشیم و همه را ببینیم که البته در خود کشورهای غربی هم بی خانمان و کارتون واب کم نیست

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
در شرایطی که در کشورهای بدون منابع ارزشمند ......عده ای از فرط چاقی در حال مرگ هستند ........نظیر امریکا و کشورهای اروپایی که وجودشان به غارت دیگران است .........بیشتر کشورهای آفریقایی و کشورهایی که قربانی منافع این دست کشورها شدند ........در فقر کامل به سر میبرند ...........ای کاش کمی انصاف داشته باشیم و همه را ببینیم که البته در خود کشورهای غربی هم بی خانمان و کارتون واب کم نیست

کدخدا,راه زن
شگفتا !
رد پای دزد دهکده ی ما بر روی برف
چقدر شبیه چکمه های .......!!

چقدر با اين جملات در تناسب كد خدا اونها (استعاره از برخي كشورها) ميشه راه زن:دي

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
مردم آفريقا .....مردم هند قديم ........مردم كشور هاي توسعه نيافته........مردم كشور هاي مستعمره .........مردم فلسطين.........ميدانم!...اما شرمنده ام!

خدایا
شرمنده ايم سکوت میکنم به خاطر كساني كه بويي از انسانيت نبرده اند
شرمنده ايم سكوت مي كنيم در برابر افكاري كه باعث مي شود خوابمان ببرد كه يادمان برود ما هم انسانيم
شرمنده ايم سكوت ميكنيم در برابر ناحق چون فكر مي كنيم حق كامل است
شرمنده ايم سكوت مي كنيم در عين اينكه ميبينيم ظلم چيست و ظالم كيست
شرمنده ايم سكوت مي كنيم چون عقايد من افكار من با حمايت از حق با حمايت از مردم ستمديده منافات دارد ..........
شرمنده ايم سكوت مي كنيم چون حاضر نيستيم چشمانمان را باز كنيم چون تا به حال خود را جاي مردم ستمديده نگذاشتيم
شرمنده ايم سكوت مي كنيم چون انسانيت را با افكار غربي تعريف كرديم...!

شرمنده ام سكوت مي كنم..........

چون دلم مي خواهد .......چون بعضي افكار مخرب را دوست دارم........چون دوست دارم من هم با كشورهاي استعمار گر با امريكا با انگليس با كشور بي كشور اسرائيل دستي شوم عليه مظلوميت و انسانيت و من هم بتوانم لقمه اي از دهان يك كودك افريقايي بگيرم ...........تا شايد اسم من را بگذارند روشن فكر.......من حاضرم خدايا لطفا انسانيت را ديگر تعريف نكن

خدايا براي اينكه متجدد شوم روشن فكر شوم حاضرم خط بطلان بر روي كشور ملت ازادگي استقلالم بكشم .........خدايا راست شو بگم بايد ميذاشتي دوره قبل انقلاب مي موند
بايد ميذاشتي بي حرمتي ها غارت ثروت تجاوز ها مي موند شايد الان ادم تر بودم!

شايد الان براي روشن فكر شدن اسلام كشور ملت زير سوال نميبردم و مردم و كشور و كمبودهايم را انقدر بي رحمانه جلوه نمي دادم حتي بدتر از اون روشن فكرها

باز هم شرمنده اما خدا بدون خودت هم تقصير داشتي چون باعث شدي ازاد باشم استقلال داشته باشم من لياقت نداشتم .........حاضرم من ببري الان زير سلطه امريكا انگليس بشم مثل افريقا فقط به من بگن روشن فكر!

امريكا انگليس مجازا فقط روسا و ظالمان!

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

قوت افرنگ از علم و فن است. از همین آتش چراغش روشن است.

در کشور های برتر جهان از آن جا که عدالت اجتماعی به نحو قابل توجهی گسترش پیدا کرده به خصوص در کشور ایالات متحده امریکا که فرصت های اجتماعی جهت کسب ثروت به صورت کاملاً عادلانه و تنها بر اساس لیاقت محوری برقرار شده نه بر اساس قدرت محوری امکان تبلور تمامی استعداد ها در هر فرد فراهم شده و این استعداد ها موجب کسب ثروت در جامعه می شود. و البته بعد از جنگ جهانی دوم صحبت از استعمار دیگه معنی پیدا نمی کند. مضاف بر این که بیشترین کمک به کشورهای فقیر شاید بیش از نیمی از کمک های جهانی توسط بزرگترین قدرت یعنی آمریکا صورت می پذیرد و شاید عادلانه نباشد که با این شرایط کشورها پیشرفته جهان را مقصر عقب ماندن سایر کشور ها بدانیم. آیا هیچ کشوری به اندازه آلمان و ژاپن با آمریکا مشکل داشت و زیان دید. اما امروز تلفنی که آقای اوباما با اون صحبت می کنه پاناسونیکه و قطعات الکترونیکی خاص در تجهیزات پیشرفته ارتش زیمنس.

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
بیشترین کمک به کشورهای فقیر شاید بیش از نیمی از کمک های جهانی توسط بزرگترین قدرت یعنی آمریکا صورت می پذیرد و شاید عادلانه نباشد که با این شرایط کشور ها پیشرفته جهان را مقصر عقب ماندن سایر کشور ها بدانیم

عدالت اجتماعي

عدالت اجتماعی به سبک گرگ وال استریت !
اقتصاد پرس : فساد اخلاقی ، کلاهبرداری ، دروغ ، خیانت ، جنایت ، خشونت ، تحقیر ، کوکائین ، تجاوز ، سرکوب ، ورشکستگی و طغیان اجتماعی ؛ همه ی آن چیزی است که برای تعریف این خیابان کافی به نظر می رسد ! اشتباه نکنید (!) اینجا یک خیابان ساده در پوکت و پاتایا نیست . حتی یک خیابان شلوغ در مرکز تفریحی لاس وگاس هم نیست ! اینجا درست در قلب آمریکاست ! پایتخت مدرنیته ، مهد آزادی و نماد رویای آمریکایی ! جایی که به قول یانکی ها برای دستیابی به این میراث عظیم ، خون ها داده شده از برای آزادی ! اینجا خیابانی مهم در محله ی معروف منهتن است . جایی است که روزانه میلیاردها دلار سهام خرید و فروش می شود . آمریکا براستی بزرگ است اما بزرگ تر از آن ، وال استریت است . حتی بزرگ تر از آسمان خراش های غول پیکر آمریکا ، همانجا که دریچه ی ورود به اتاق بیضی کاخ سفید از یک سو و از سویی دیگر اتاق فرمان تهاجم بزرگ ترین ارتش دنیا به عراق ، افغانستان ، لیبی و ویتنام است ! جایی که اولینرییس جمهور ایالات متحده به عنوان رییس جمهور و حافظ آزادی های مدنی و انسان دوستی و عدالت ، قسم یاد کرد . خیابانی که بجای بنای یادبود قهرمانان (!) جنگ یا لینکلن مموریال و یا حتی شعله ی جاودان کندی و مجسمه به اصطلاح آزادی ، به ساختمان عظیم بورس نیویورک ( این مرکز کاغذ بازی جهانی ) ، بورس نزدک و...آزین شده است . البته چند کافه کوچک ، چند کازینو و یک کلیسای عظیم قدیمی نیز در این خیابان وجود دارد که دین و فرهنگ آمریکایی را نیز برای خدمت به اربابان زرسالار وال استریت نشین به کار گرفته است . اینجا براستی نماد رویای آمریکایی است ! جایی که میراث آزادی به بهانه ی اعتراضات ضد سرمایه داری موسوم به جنبش اشغال وال استریت از سوی جوانان با توحشی که حتی نمونه ی آن در عراق و افغانستان نیز دیده نمی شود ، به شدت سرکوب شد ! آری اینجا وال استریت است ! مهد استعمار ، طغیان و فریب جامعه جهانی با شعار آزادی و استقلال !

الان معني عدالت اجتماعي فهميده شد!

قوت افرنگ بيشتر از استعمار ,خون هاي بي گناه ,غارت است............منابع و مواد اوليه اين علم بايد از جايي در بياد!

خواهي نشوي رسوا همرنگ حقيقت شو!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
فرض کنیم در یک کلاسی یک دانش آموز درس خون هست که با توکل بر خدا کنکور جای خوبی قبول میشه و ادامه تحصیل میده و فرد مفیدی برای جامعه میشه، در همون کلاسی که این دانش آموز درس خونده و از معلم ها استفاده کرده یک دانش آموز هم هست که علاقه ای به تحصیل نداره و خوب دانشگاه هم قبول نمی شه و به سبب تحصیلات پایین هم موفقیت کسب نمی کنه. حالا اگر اون دانش آموز ضعیف بیاد و بگه که اون دانش آموز قوی حقشو خورده و غیره من فکر می کنم شما قبول می کنی.

اگر اون دانش اموز قوي بياد همه كتاب هاي مفيد جمع كنه...........اگر بياد تمام كتاب هاي مفيد اون دانش اموزان به زور ازشون بگيره
همه معلم هاي خوب براي خودش كنه
همه وضعيت كلاس به نفع خودش كنه
فرصت سوال درس تحقيق از ديگران بگيره مدام بگم من اول بايد انجام بدم.....كه با اين مثال شما قابل قياس نيست

اره ميگم حقشو خورده!

بحث علاقه نيست بحث قدرت بحث زور .......بحث اينه كه اگر منابع ندي كشته ميشي غارت ميشي

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خوشحال میشم اگر در رابطه با ژاپن و آلمان دو کشوری که بعد از جنگ جهانی توسط آمریکا با خاک یکسان شدند و اکنون به برکت عدالت و ... هم نظرات شما رو بدونم.

شما مثل بعضي افراد همفكرتون عدالت ...... ريختن خون بي گناه مي دونيد......عدالت را كشيدن لقمه از دهان كودك افريقايي مي دونيد .........يا عدالت اواره كردن مردم فلسطين مي دونيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟...........بايد هم امريكا قدرتمند باشه ادم از نان ظلم خوب بزرگ ميشه!

با خاك يكسان شدن يا شكست خوردن خيلي بهتر از اين يك عمر تحت غارت باشيد

ميدونيد مباحث مختلفي كشوره هاي تحت استعمار .....كشورهاي غارت شده .........كشورهاي توسعه يافته.......كشورهاي جنگ زده......كشورهاي بي طرف

يك حسن كشورهاي استعمار شده اينه تحت استعمار هستند يعني تمام خاك اون كشور در سلطه كشور ديگر هست خب صد در صد بخاطر منافع خودشون هم شده فرهنگ لوازم علم و حتي صنايع جديد وارد اون كشور مي كنند تا بهره وري كنند هرچند به خود مردم هيچي نمي رسد!

اما كشور هاي غارت شده : كشورهايي هستند كه فقط منابع اونها به غارت رفت مثل كسي كه تمام اموال خودش از دست بده يا حداقل حدودي ...خب بازگشت به سطح اول اصولا سخت تر مي شود كشور ما كشوري بود كه منابع آن به غارت رفت البته نه در حد افريقا .............
امريكا انگليس با قراردهايي كه با كشور ما مي بستن اول موارد دلخواه مي بردند بعد مثلا ميگفتن بيست سال ما خط راه اهن براتون ايجاد ميكنيم درست وقتي تمام خواسته هاي خودشون ميبردن جنگ مي شد يا ميزدن زير حرفشون قرارداد فسخ!

ايران 50 سال تحت غارت بود 50 سال غارت يعني اعتراض شما يعني شمايي كه برات امريكا ميشه ابر قدرت .........شمايي كه چشمتو ميبندي نميبيني ثروتش از كجا امده خوبه حداقل بدوني امريكابه خودي خود ثروت انچنان نداشت اين اقوام ديگه بودن امريكا درست كردن!

حالا اين وسط ايران ديگه حاضر نشد پول زور به كسي بده!

اما مي رسيم به كشورهاي جنگ زده

نظير ژاپن و چين
كشور جنگ زده يعني حداقل براي يك بازه زماني داراييش صرف روي پا امدن مي شود
اين دو كشور تلاش كردن روي پا امدن البته با امريكا هم راه ميان.....اما نكته مهم اينه غارت نشدن .........اين كه ادم شكست بخوره هر شكست يك تجربه ميشه

حالا كشور ما هم جنگ زده شد +هم غارت شده+دست كسايي از پيشرفت اين كشور مي ترسن!

با اين سه مورد كه تازه يك سري از دلايل خوب جايي هستيم
...........اما اينكه شما امريكا حامي مظلومان جهان بدونين و لابد در كنارش اسرائيل را دوست حتما ايران باعث اوارگي يك عده شد!

يك عبارت هست ميگن روشن تر از خورشيد.............امريكا اسرائيل مواردي هستن كه ظلمشون روشن تر از خورشيد و همه جهان مي دونن ...........

ناحق حق دونستن سخت!

نظری نداشتین، نه!

شما صبر كن من انلاين بشم نظري داشتم ميگم!
در ضمن اكثر مردم به حقانيت اين عقايد اعتقاد دارن و مردم جهان به حقانيت ايران نياز به اثبات نيست..........اما شما براي اثبات عدالت و حمايت امريكا نياز به مدرك داريد!!!!!!!!
در ضمن ميدان جنگ نيست نخوام از شما كم بيارم .........

آخرین ویرایش:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته آمریکا از اسرائیل حمایت می کنه اما هر جا که اسرائیل حمله کرده و شروع به جنایت کرده این آمریکا بوده که متوقفش کرده وگر نه تا الان اسرائیل که به نظرم منم جنایت کاره تا حالا بزرگترین نسل کشی رو انجام داده بود.

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته آمریکا از اسرائیل حمایت می کنه اما هر جا که اسرائیل حمله کرده و شروع به جنایت کرده این آمریکا بوده که متوقفش کرده وگر نه تا الان اسرائیل که به نظرم منم جنایت کاره تا حالا بزرگترین نسل کشی رو انجام داده بود.
جنایت جنایته
بشار اسد هم عامل بسیاری از کشتار ها و اوارگی های سوریه ست

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنایت جنایته
بشار اسد هم عامل بسیاری از کشتار ها و اوارگی های سوریه ست

یه نکته خیلی جالب رو متوجه شدی، اصلاً داعش با اسرائیل اعلام دشمنی نکرده! در حالی که گفته عالم و آدم رو سر می بره ولی هیچ اسمی از اسرائیل نمی آره که می بایست به خاطر ایدئولوژیش دشمن اصلیش باشه!!

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نکته خیلی جالب رو متوجه شدی، اصلاً داعش با اسرائیل اعلام دشمنی نکرده! در حالی که گفته عالم و آدم رو سر می بره ولی هیچ اسمی از اسرائیل نمی آره که می بایست به خاطر ایدئولوژیش دشمن اصلیش باشه!!

خوب چرا؟:surprised:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

قوت افرنگ از علم و فن است. از همین آتش چراغش روشن است.

قوت افرنگ بيشتر از استعمار ,خون هاي بي گناه ,غارت است............منابع و مواد اوليه اين علم بايد از جايي در بياد!
آیا برای استعمارکردن عده ای نباید قبلش زور داشت و قدرتمند بود؟؟
قوت افرنگ از علم و فن است
از همین آتش چراغش روشن است
علم و فن را ای جوان شوخ و شنگ
مغز می باید نه ملبوس فرنگ
اقبال لاهوری
.
آقای محمودپور اگه نیمه دوم شعر رو می نوشتین فکر می کنم سرکارخانم موافق می بودن :smile:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
آیا برای استعمارکردن عده ای نباید قبلش زور داشت و قدرتمند بود؟؟
قوت افرنگ از علم و فن است
از همین آتش چراغش روشن است
علم و فن را ای جوان شوخ و شنگ
مغز می باید نه ملبوس فرنگ
اقبال لاهوری
.
آقای محمودپور اگه نیمه دوم شعر رو می نوشتین فکر می کنم سرکارخانم موافق می بودن :smile:

شاه هم زور داشت ......قدرت با قدرت فرق داره .........اينكه قدرت چه معنايي كني مهم....امريكا قدرتمند نيست بي رحم ...........قدرتش در بي رحميش هست در زورگوييش هست در سلاح هاي نقض حقوق بشرش هست ................مغر و علمشون هم در همين حد سلاح ها و بمب هاي خودشون در كشور هاي ديگه امتحان كنن

علم و ثروتي كه به قيمت ريختن خون بي گناه ديگران و كشيدن لقمه از دهان انها باشه مطمئن باشيد خيلي پايدار نيست
اما اونهايي كه طرفدار امريكا امثالش هستن اگر واقعا دنبال حفط حقوق بشر و عدالت اجتماعي بود ثروت علم از راه بهتر بدست مي اورد كه هرچند چون توانايي شو نداره به اين راه ها خودشو مي كشونه
اما خدا را شكر ما هم مغز شو داريم هم علمشو اگر هم اينجاييم(البته به نظر بعضي افراد) دلايل پست هاي قبلي گفتم

فكر مي كنيد اين همه امريكا خودشو به در ديوار ميزنه ايران داراي سلاح هسته اي جلوه بده محض رعايت حقوق بشر .....اون از پيشرفت ايران مي ترسه !........اگر خيلي حامي حقوق بشر بود وضعيت قاره كشورهاي خودشون درست مي كرد

بهتره افراد اصلي شركت ها و سازمان هاي مهم امريكا بيشتر بشناسيد تا در مورد مغز علم امريكا صحبت كنيد............هر انساني مغز و علم داره اما مهم اينه در چه راهي به كارش بيندازه!

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
فکر کنم یک دقیقه سکوت هم برای بعضی ها کار سختی باشه...

با حرفتون موافقم در بعضي موارد

اما در مورد ظلم كشتار غارت مردم بي گناه سكوت جايز نيست

اسلام مي گويد اگر فرياد مظلومي را در هر گوشه جهان شنيدين و به ياري او نشتابيد شما در ظلم آن ظالم شريك هستيد
......و يا مسلمان نيستيد

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
عدالت اجتماعي امريكا!!!!

عدالت اجتماعي امريكا!!!!

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، آمار رسمی نشان می‌دهد تعداد آمریکایی‌هایی که از سال 2007 تا سال 2012 توسط پلیس این کشور کشته شدند، از میزان تلفات آمریکا در عراق و افغانستان در پنج سال گذشته بیشتر است.

گزارشی که در ماه اوت توسط پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) منتشر شد، نشان می‌دهد نیروهای پلیس بین سال‌های 2007 و 2012 مرتکب یک هزار و 995 مورد قتل "موجه" در این کشور شدند.

با این‌حال، تعداد قتل‌ها به‌دست پلیس احتمالا بسیار بیشتر است زیرا آماری در خصوص قتل‌های غیرموجه وجود ندارد.

پس از گسترش موج خشم مردمی در سراسر آمریکا در پی تصمیم یک هیئت منصفه عالی برای عدم اعلام جرم علیه یک مامور پلیس سفیدپوست به علت تیراندازی مرگبار به سوی یک نوجوان غیرمسلح سیاه‌پوست در ماه اوت، این مسئله مجددا در کانون توجه قرار گرفته است.

این موضوع همچنین فقدان قابل توجه آمار درباره تعداد آمریکایی‌هایی که در مجموع هر سال توسط پلیس کشته می‌شوند، علنی کرده است.

گزارش اف بی آی ظاهرا تنها اطلاعات محکم درباره این مسئله است.

با این‌حال با توجه به این‌که فقط 750 سازمان از 117 هزار اداره پلیس محلی آمار خود را برای استفاده در این گزارش ارائه کردند، این اطلاعات به هیچ وجه کامل نیست.

به علاوه، آماری درباره قتل‌های "غیرموجه" به‌دست پلیس در این گزارش وجود ندارد.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد تقریبا دو بار در هر هفته، یک مامور پلیس سفیدپوست در این دوره پنج ساله، یک فرد سیاه‌پوست را کشته است.

آمار اف بی آی از این لحاظ تکان‌دهنده است که این رقم بیشتر از تلفات آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان در طول پنج سال است.

براساس اطلاعات رسمی، در دوره‌ای پنج ساله که در ماه نوامبر سال 2014 پایان یافت، در مجموع یک هزار و 523 مورد تلفات آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان گزارش شد.

فعالیت‌های نظامی آمریکا در عراق و افغانستان بیشترین شدت را داشته ولی به نظر می‌آید خاک آمریکا، میدان نبردی مرگبارتر برای آمریکایی‌ها است.

تحقیقی که توسط موسسه مطالعات بین‌المللی تکمیلی مستقر در ژنو انجام شد، نشان می‌دهد آمریکا همچنین مسلح‌ترین کشور در جهان است به‌طوری‌که 90 اسلحه برای هر 100 شهروند وجود دارد.

این تحقیق حاکی از آنست که آمریکایی‌ها 270 میلیون قبضه سلاح از 875 میلیون اسلحه گرم شناخته شده در سراسر جهان را در اختیار دارند.

نشانه هايي از برقراري عدالت كامل و جامعه علمي فهميده و روبه رشد امريكا را مي توانيم مشاهده كنيم!

فقط موندم بعضي ها تا كجا مي خوان به راحتي حق و ناحق كنن و بخاطر حمايت از يك كشور انسانيت خودشون هم زير سوال ميبرن...اخه عقل سليم هر انساني هم اين اجازه نميده ميگه تحقيق بعد قضاوت ..........مگر ادم شك كنه مزد مواجبي در بين باشد!

اقا از پست منم نقل قول نگيريد شايد بعدا به دلايلي بخوام پاك كنم:D

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
يادم نيست نوشته باشم تاپيك ترك مي كنم شما مدام پستاتون پاك مي كنيد گفتم شك بر انگيز بهتره با كسي كه به حرف هاي خودش هم اطمينان نداره بحث نكنم
مشكلي هم ندارم مدير تالار پستمو بر گردونه اما وقتي شما پستات پاك ميكني پس نيازي به جواب نيست!

حالا هم همينو ميگم شما يا به حرفهاي خودتون اطمينان نداريد يا موردي هست ......پس بهتره با شما بحث نكنم

موفق باشيد

saghar*20*

عضو جدید
بله..متاسفانه بسیارن کسانی ک ممکنه بارهابه سفرحج برن ولی دریغ ازکمک کردن ب ی مستمند!!!!!!

amirdolu2

عضو
این توی فرهنگ ماست شاید توی دین مان باشه(واجب بودن سفر حج در صورت مستطیع بودن)واینکه چند بار بریم زیارت مکه و کربلا شاید علتش این باشه که سفر به سایر کشورها برای مان یه کم سخت شده.مثل (سفر تفریحی به آلمان فرانسه و ....)مجبوریم سفر های زیارتی بریم و پول بی زبون را بدیم به این عرب ها تا گلوله بشه بره توی بدن شیعه های یمن و تجهیز نیرو بشه برای قاتل های داعش.

bbaran

عضو جدید
یک دیقه سکوت که خیلی کمه باید ساعت ها و روز ها سکوت کرد شاید بازم کم باشه ای کاش یکم ما ادما به فکر هم باشیم یاد بگیریم همنوعای خودمونا دوست داشته باشیم و واسمون مهم باشن ای کاش همه دست به دست هم می دادیمو با همفکری هم کاری میتونستیم انجام بدیم ای کاش ....... ای خدا کمک کن دلامون مهربون تر بشه .......................

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک دیقه سکوت که خیلی کمه باید ساعت ها و روز ها سکوت کرد شاید بازم کم باشه ای کاش یکم ما ادما به فکر هم باشیم یاد بگیریم همنوعای خودمونا دوست داشته باشیم و واسمون مهم باشن ای کاش همه دست به دست هم می دادیمو با همفکری هم کاری میتونستیم انجام بدیم ای کاش ....... ای خدا کمک کن دلامون مهربون تر بشه .......................

فعلاً با اوضاع فوق العاده توپ اقتصادی این کشور های دیگه هستن که باید برای من و شما سکوت کنن. ای کاش به جای استعمار چین و روسیه تحت استعمار آمریکا بودیم مثل کره جنوبی که تحت استعمار آمریکا است نه کره شمالی که تحت استعمار چین و ... است. دیروز یه چیزی در اینترنت قیمت کردم دیدم قیمتش حدود 150 هزار تومنه در بازار آزاده، گفتم خوب فوقش با این کاغذ پاره هایی که اشکمون رو درآورده قیمتش شده باشه 300 هزار تومن. همونو رفتم بخرم بهم گفتن اول این که کمیاب و باید گشت، بعد هم قیمتش 700 هزار تومنه! این فقط یه فقره است که من تحقیق کردم دیگه شما حساب مابقی رو داشته باش. دیگه ترجیح دادم در مورد وارد کنندش تحقیق نکنم چون اون هم بالاخره ...

آخرین ویرایش: