اتاق مشورت کنکوری های 92

droghani

عضو جدید
سلام
فكر كنم با اين وقتي كه در هر روز دارين جزوه خوب بخونين خيلي مناسبه.حتما ميدونين كه امتحان شامل زبان(عمومي و تخصصي)،رياضي (رياضي1،رياضي 2،معادلات و رياضي مهندسي)،خواص فيزيكي(خواص 1و2وعمليات حرارتي و بلورشناسي)؛خواص مكانيكي(خواص1و2)،ترموديناميك و شيمي فيزيك هست.
من اگر جاي شما بودم با توجه به شرايطتون از رياضيات اول رياضي 1 و معادلات ميخوندم.از زبان لغات 504 و متون كتاب زبان تخصصي فلاحي مقيم.خواص فيزيكي و مكانيكي جهش و براي ترمو جزوه كلاسي ماهان(دكتر نوري) شروع ميكردم.
نگران زمانتون هم نباشيد.اگر اين 2-3 ساعت در روز مفيد باشه به كنكور ميرسيد.
موفق باشيد:gol:

بله ميدونم كه امتحان شامل چه درسهاييه. خيلي ممنون از راهنماييتون. البته اين 3-2 ساعت اسميه. احتمالاً زمان مفيدش كمتر باشه. بازهم ممنون از لطفتون

دوسته عزيز زمان تست زني براي هر درسي فرق ميكنه و چيزي نيست كه برا همه بشه يه نسخه تعيين كرد.چون ممكنه شما يه درسي را بهتر ابتكار به خرج بدين و سريعتر حل كنيد و يه درس ديگه نه.
اين برنامتون هم خيلي خوبه.اصلا عجله نكنيد كه بعد بهمن ماه بيكار باشيد . بگيد ديگه چيزي نمونده بخونم!نظر شخصيم اينه كه تا دي حتما يه دور كامل درس ها را باتست بزنيد بدون اينكه زمان براتون اهميت داشته باشه.دي ماه يه دور ديگه بزنيد منتها اين بار با زمان كنكور.و بهمن ماه كاملا شبيه سازي شده باشه و جمع بندي كنكور سالاي گذشته انجام بدين.
خیلی ممنون

Alimate

عضو جدید
منم با امیر موافقم. بیشترین تمرکز رو باید روی ریاضی مهندسی و معادلات بذارین. زبان هم خیلی خیلی موثره.

b4u0914

عضو جدید
من از فردا شروع میکنم اولین درسی که میخونم فکر کنم سیستم های اندازه گیری باشه

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من شدیدا به امید دادنتون نیازمندم :(
من دارم رو پروژه م کار میکنم و فعلا تا یه ماه دیگه نمیتونم زیاد رو ارشد متمرکز بشم ... البته میخونم ولی خیلی کم :(
کم کم دارم ناامید میشم از کنکور امسال ...
یعنی جای امید هست؟!

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
من دارم رو پروژه م کار میکنم و فعلا تا یه ماه دیگه نمیتونم زیاد رو ارشد متمرکز بشم ... البته میخونم ولی خیلی کم :(
یعنی جای امید هست؟!

امید همیشه هست...!!!!!
امید رو زمین بود، رفت فضا، برنگشت....!!!!!!! ( منظورم ماهواره امید بود البته....!!)

ولی جای امید هست...!!
اگر از مهر بکوب بشینین بخونین میشه....

Ho$$ein

کاربر ممتاز
یعنی جای امید هست؟!

من هم همدرد شما هستم ! این پروژه حسابی وقت مارو گرفته .. هنوز نتونستم شروع کنم :(
ولی اصلآً جای نگرانی نیست ! از اول مهر بکوب بخونید یک نتیجه عالی میگیرید . نگران نباشید !

Alimate

عضو جدید
یعنی جای امید هست؟!

حتما همینطوره که بچه ها میگن. شاید فکر کنید که اینا حرفه ولی من خودم از اول مهر خوندم چون تابستون کار آموزی سنگینی داشتم. یا سر کار بودم یا خواب!! :biggrin:
ولی از اول مهر خوندم و نتیجه خوبی گرفتم.

من پیشنهاد می کنم الان دروس تخصصی یا زبان رو بخونید چون توی فاصله زیاد تا کنکور فراموش میشه.

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من ترم تابستون دارم و نمي تونم از حالا شروع كنم.
اينجا اومدم استرس گرفتم.
حالا چي كار كنم ؟؟؟؟؟؟:cry:

همه به نوعی درگیریم.
من هم درگیره پروژه و کاراموزی ام و کنکور 92...
نگران نباشید. ان شالله درست می شه!!!

zamani_azi

عضو جدید
درود بر شما
اصلاً نگران نباشید، هنوز خیلی زمان دارید.الان تمام تلاش و تمرکزتون رو برای پروژه بگذارید. اینطوری زودتر و بهتر کارای پروژه تموم میشه و بعد از اون میتونید برای کنکور برنامه ریزی کنید. باز هم تأکید میکنم که زمان هست و نگران نباشید.
پیروز باشید

patrik

عضو جدید
سلام من می خواستم کنکوره ارشد عمران رو شرکت کنم میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه . امکانش هست از مواد به عمران برم ؟ از کجا شروع کنم؟

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام من می خواستم کنکوره ارشد عمران رو شرکت کنم میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه . امکانش هست از مواد به عمران برم ؟ از کجا شروع کنم؟

چرا؟ :mad: مورد خشم ایزدان مواد قرار خواهی گرفت...
عمران که سراسر از مهندسی مواد استفاده می کنه ! یک مورد بفرمایید از کارهای عمرانی که بدون این دو ماده ارزشمند مهندسی بتونن کار کنن: فولاد - سیمان !
.
مواد مواد بقیه جواد ...

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جا تالاره مواده ها ا ا ا ، مواظب باشین :D
فکر کنم بچه های عمران بیشتر بتونن کمکتون بکنن.

عمران که سراسر از مهندسی مواد استفاده می کنه ! یک مورد بفرمایید از کارهای عمرانی که بدون این دو ماده ارزشمند مهندسی بتونن کار کنن: فولاد - سیمان !
.
مواد مواد بقیه جواد ...

:biggrin:

:w17:

metalogy

عضو جدید
.
مواد مواد بقیه جواد ...

ای ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ول !!!!! :w14:

Melted_Boy

کاربر ممتاز

آخه رو چه حسابی میخواین یه همچین کاری کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همه میان مواد، شما میخواین برین عمران؟؟؟؟!!!! عمراً اگر بذاریم برین عمران...!!!
نکنیاین کارو ها.....!!!!!!!

Ho$$ein

کاربر ممتاز

بنده خدا یه سوال پرسیدا !!!

بله می تونید. با قوانین جدید وزارت علوم میتونید هر رشته که دوست دارید و اسه ارشد کنکور بدید .
از کجا شروع کردن رو درتالار عمران بپرسید .

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما
اصلاً نگران نباشید، هنوز خیلی زمان دارید.الان تمام تلاش و تمرکزتون رو برای پروژه بگذارید. اینطوری زودتر و بهتر کارای پروژه تموم میشه و بعد از اون میتونید برای کنکور برنامه ریزی کنید. باز هم تأکید میکنم که زمان هست و نگران نباشید.
پیروز باشید

خوشحالمون کردینااااا:D

jodi joon

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همه ی موادیا از وقتی میرم کار آموزی عاشق رشتم شدم به نظر منم ریاضی1و2 بی فایدس مخصوصا 2. خیلی پیچیدس
راسی یه سوال من ارشد میخوام مهندسی پزشکی(بیو مواد) بخونم ولی شنیدم کار نیس؟مهندسی پزشکی بهتره یا شکل دادن ؟
آخه موضوع پروژمم یه چیزی برداشتم که به مهندسی پزشکی بخوره خیلی دوسش دارم ولی حالا یکم میترسم؟

Melted_Boy

کاربر ممتاز
سلام به همه ی موادیا از وقتی میرم کار آموزی عاشق رشتم شدم به نظر منم ریاضی1و2 بی فایدس مخصوصا 2. خیلی پیچیدس
راسی یه سوال من ارشد میخوام مهندسی پزشکی(بیو مواد) بخونم ولی شنیدم کار نیس؟مهندسی پزشکی بهتره یا شکل دادن ؟
آخه موضوع پروژمم یه چیزی برداشتم که به مهندسی پزشکی بخوره خیلی دوسش دارم ولی حالا یکم میترسم؟

تو ایران برای بیومواد متاسفانه اصلا کار خوب نیست........

speranza1989

عضو جدید
-دوستان تو این سالها یک سال در میان کنکور سخت و آسون میشه. امسال نوبت سال آسونست .
2-منابع
زبان:فلاحی مقیمی +حلل- 504-لغات ضروری تافل- واژگان سطح 1و2 ماهان
ریاضی:ریاضی1 و2+معادلات گاج
فیزیکی:جزوه دکتر نوری ماهان-رزاقیان(کنکور 91 دقیقا 4تا سوال از متنش داده بودن)-عملیات حرارتی گلعذار(عینا سوال 54 در صفحه 233 هست وسوال 55 در صفحه 262)
کلا این چند ساله از متن رفرنسا سوال یدن که دو کتاب بالا ترجمه رفرنسان
مکانیکی:جزوه ماهان-دیتر (حتما یه خلاصه از متنش داشته باشید)امسال سوالای 71-75-78-82-86-87- عینا کپی از دیتر اومده بود -هرتزبرگ هم خوبه
سوال از متن بدن از این دوتا میدن
ترمو:جزوه ماهان فقط- ترمو چون دامنه سوالا کمه اکثرا تکراری از سالا قبل میدن مثل امسال که 4 تا داده بودن
3- ریاضی وزبان خیلی مهمه نصف بیشتره وقتتون رو صرف این دوتا کنین

metal.eng

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانی که ارشد میخونن یا دارن برای ارشد درس میخونن

یه سوالی داشتم و اون هم این هست که در سوالات کنکور ارشد تا جایی که من دارم تست میزنم به سوالایی برخورد میکنم که عددهاش خیلی بزرگ و اعشارین ، بالطبع چون در جلسه کنکور نمیشه ماشین حساب برد و تقریبا برا هر سوال 1 دقیقه وقت هست دوستان میتونن راهنمایی کنن که چطور میشه این اعداد رو سریع تر ضرب و تقسیم کرد؟ یعنی کسی تکنیک خاصی برا اینجور سوالا داره ممنون میشم راهنماییم کنه چون در حالت عادی یه حداقل 5 دقیقه ای وقت میبره ضرب و تقسیم اعداد بزرگ .
هرکی تجربه ای داره ممنون میشم کمکم کنه .​

maryam_shkd

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانی که ارشد میخونن یا دارن برای ارشد درس میخونن

یه سوالی داشتم و اون هم این هست که در سوالات کنکور ارشد تا جایی که من دارم تست میزنم به سوالایی برخورد میکنم که عددهاش خیلی بزرگ و اعشارین ، بالطبع چون در جلسه کنکور نمیشه ماشین حساب برد و تقریبا برا هر سوال 1 دقیقه وقت هست دوستان میتونن راهنمایی کنن که چطور میشه این اعداد رو سریع تر ضرب و تقسیم کرد؟ یعنی کسی تکنیک خاصی برا اینجور سوالا داره ممنون میشم راهنماییم کنه چون در حالت عادی یه حداقل 5 دقیقه ای وقت میبره ضرب و تقسیم اعداد بزرگ .
هرکی تجربه ای داره ممنون میشم کمکم کنه .​
سلام.
من حدس می رنم شما دارید تست های سال های گذشته رو می زنید.
چون سالهای قبل اجازه ی بردن ماشین حساب سر جلسه بودش.
لان چند سالی هست که دیگه اجازه نمیدن و اگه دقت کنید سال های اخیر هم چین مشکلی نیست.
موفق باشید.

metal.eng

عضو جدید
آره ماله سالهای پیش هست ! پس یعنی الان دیگه اونجوری نیست ؟ بابا پدرم در آومد !!! میشه بگین از چه سالی به بعد دیگه سوالا اینجوری نیست؟ممنون

بالا