ابهامات دستورالعمل كميسيون هم ارزي در خصوص رشته معماري مورخ 92/03/20(معادل سازي دروس)

FariiBorz

عضو جدید
جلسه ی هم اندیشی مهندسان معمار عضو سازمان با دستور جلسه مسئله مهندسان معمار کارشناسی علمی کاربردی وکارشناسی تکنولوژی معماری که علیرغم مطابقت صد در صدی محتوای علمی با رشته های ذکر شده در ماده 6 قانون، با کد مرتبط پروانه اشتغال دریافت کردند و سایر مطالبات معماران ، با حضور مسئولین دفتر سازمانهای مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی برگذار میگردد، لذا از اعضای معمار سازمان و دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته ها دعوت میگردد روز دوشنبه مورخ 17/6/93 از ساعت 17 الی 19 در محل سازمان نظام مهندسی استان تهران طبقه چهارم سالن جلسات هیئت مدیره حضور به عمل برسانند.
هیئت رئیسه گروه تخصصی معماری
همچنین لینک زیر پیش نویس متن بیانیه در این خصوص میباشد . که لازم است در روز مذکور توسط حاضرین امضا گردد.

لینک :
http://0up.ir/up8/guest/b-bayanie.pdf

سلام من یه سوالا دارم
من الان تا پایه 2 طراحی بهم دادن میخام بدونم با ارشد معماری دیجیتال (گرایش فناوری معماری) یا با دکترا معماری مشکلم حل میشه میتونم تا پایه ارشد بگیرم؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سوالا دارم
من الان تا پایه 2 طراحی بهم دادن میخام بدونم با ارشد معماری دیجیتال (گرایش فناوری معماری) یا با دکترا معماری مشکلم حل میشه میتونم تا پایه ارشد بگیرم؟
!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek::surprised:!!!!!!!!!!!!!!!!!! توکه هنوز پایه 3 قبول نشدی چجوری 2 بهت دادن ؟ من هر روز شاخ درمیارم اینجا

!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek::surprised:!!!!!!!!!!!!!!!!!! توکه هنوز پایه 3 قبول نشدی چجوری 2 بهت دادن ؟ من هر روز شاخ درمیارم اینجا
سلام مهندس عزیز تا پایه 2 دادن منظور اینه که موافقت کردن تا پایه 2 ارتقا داشته باشم آزمون که بالاخره قبول میشیم عزیزم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس عزیز تا پایه 2 دادن منظور اینه که موافقت کردن تا پایه 2 ارتقا داشته باشم آزمون که بالاخره قبول میشیم عزیزم
ازو لحاظ فرمودی مهندس؟!! درسته .
مشکل با ارشد حل میشه نیازی به دکتری هم نیست مهندس

hani_0t

عضو جدید
سلام
من امروز برای هم ارزی واحدها اقدام کردم . رفتم طبقه دوم نظام مهندسی تهران / اتاق راه و شهر سازی تهران
طرف معلوم نبود با خودش چند چنده . میگفت الان کلی درخواست داریم وقت نداریم !!! بعد میگفت اگر عضو نظام نبودی نامه میدادیم بهت که ریزنمرات رو از دانشگاه بیاری ولی حالا که عضو هستی باید خودت بیاری ریز نمرات رو !!! میگم خوب همینجوری که ریزنمرات نمیدن ، یکم بحث کردم باهاش دیدم اصلا هیچی حالیش نیست.

دوستانی که از نظام مهندسی تهران اقدام کردن لطفا راهنمایی کنن.

مدرک کارشناسی من علمی کاربردی هست و هنرستان فنی و حرفه ایی هم بودم

FariiBorz

عضو جدید
چرا تو جلسات رفع کد مرتبط سازمان تهران که با مسوولین وزارت خوونه برگزار میشه شرکت نمیکنین ؟ چرا مصوبات کمیسیون رو تو سر خودمون میزنیم تا از توش یه چیزی در آرید ؟ اصلا شمول تبصره۲ ماده ۷ قانون نظام مهندسی قرار نمیگیرید یعنی مرتبط نیستید , اگر متحد باشین و تو جلسات این مطالب ر بگین, این مصوبات تاویلات کمیسیون ماده ۷ در زمانیه که شاهرخی مدیر کل دفتر تشکلهای مهندسی بوده, حالا که دکتر شیبانی مدیر کل این دفتر در وزارت خونه هستند از زبون معاونش تو جلسه قبلی شنیدیم که خود مدیر کل هم از این مصوبات گیج شده و پیگیره , میطلبه که با اتحاد بیشتری تو جلسات شرکت کنید. تو جلسه قبلی تعدادمون خیلی کم بود اما تعداد تو گروه های وایبری و صفحات مجازی عالی
راستی اتحاد یعنی بین علمی کاربردی و تکنولوژی و ریاضیا و هنرستانیا و کاردانشیا و .. نقار ایجاد نکنیم مصوبات به اندازه کافی این کارو کرده , اگه باسه یه دسته بدون محدودیت پروانه طراحی تا پایه ارشدم آزاد کردن ولی با کد مرتبط به یه دسته دیگه نه خوشحال نشن ماده ۷ رو تا آخرش بخونید , کاهش سهمیه اشتغال و امثال اینها تو فاز های بعدی ممکنه بیاد سراغمون , پس هدفمون رفع کامل کد مرتبط باشه نه امتیاز گیری از مصوبات ,کارشناسی ناپیوسته با هر عنوانی شمول ماده ۷ قرار نمیگیره , ایشالا متحد شیم تا باسه جلسه بعدی که دفتر سازمانهای مهندسی و تشکلهای حرفه ای قولشو داده و انتظار داره ما روشنشون کنیم بتونیم یه بیانیه ای نامه ای کار کارشناسی ای چیزی تحویل بدیم . موفق باشین

yasi_ys1363

عضو جدید
چرا تو جلسات رفع کد مرتبط سازمان تهران که با مسوولین وزارت خوونه برگزار میشه شرکت نمیکنین ؟ چرا مصوبات کمیسیون رو تو سر خودمون میزنیم تا از توش یه چیزی در آرید ؟ اصلا شمول تبصره۲ ماده ۷ قانون نظام مهندسی قرار نمیگیرید یعنی مرتبط نیستید , اگر متحد باشین و تو جلسات این مطالب ر بگین, این مصوبات تاویلات کمیسیون ماده ۷ در زمانیه که شاهرخی مدیر کل دفتر تشکلهای مهندسی بوده, حالا که دکتر شیبانی مدیر کل این دفتر در وزارت خونه هستند از زبون معاونش تو جلسه قبلی شنیدیم که خود مدیر کل هم از این مصوبات گیج شده و پیگیره , میطلبه که با اتحاد بیشتری تو جلسات شرکت کنید. تو جلسه قبلی تعدادمون خیلی کم بود اما تعداد تو گروه های وایبری و صفحات مجازی عالی
راستی اتحاد یعنی بین علمی کاربردی و تکنولوژی و ریاضیا و هنرستانیا و کاردانشیا و .. نقار ایجاد نکنیم مصوبات به اندازه کافی این کارو کرده , اگه باسه یه دسته بدون محدودیت پروانه طراحی تا پایه ارشدم آزاد کردن ولی با کد مرتبط به یه دسته دیگه نه خوشحال نشن ماده ۷ رو تا آخرش بخونید , کاهش سهمیه اشتغال و امثال اینها تو فاز های بعدی ممکنه بیاد سراغمون , پس هدفمون رفع کامل کد مرتبط باشه نه امتیاز گیری از مصوبات ,کارشناسی ناپیوسته با هر عنوانی شمول ماده ۷ قرار نمیگیره , ایشالا متحد شیم تا باسه جلسه بعدی که دفتر سازمانهای مهندسی و تشکلهای حرفه ای قولشو داده و انتظار داره ما روشنشون کنیم بتونیم یه بیانیه ای نامه ای کار کارشناسی ای چیزی تحویل بدیم . موفق باشین

مهندس من خودم تهران نیستم و گرنه حتماً شرکت می کردم. از شما و کسانی که در پایتخت پیگیر این مسائل هستند،صمیمانه تشکر می کنم.
همونطور که می دونید کارطراحی برای مهندس پایه 3 تو تهران که اکثر پروژه ها بلند مرتبن خیلی کم هست.خیلی از دوستانی که در تهران دارم پروانه طراحی پایه 3 را گذاشتن گوشه ی طاقچه ،زدن تو کار دکور و نما و کار توشرکتای مشاور . فکر می کنم یکی از دلایلی که تعدادمعدودی در جلسات شرکت می کنن این باشه که دغدغه ی جدی کار کردن با پروانه ی طراحی (پایه 3) بین فارغ التحصیلای هم سن و سال ما در محیط تهران فعلاًوجود نداره افسوس که اکثر هم قطارهای ما تا نوک دماغشون را بیشتر نمی بینن و به بهانه ی چو فردا شود فکر فردا کنیم خودشون را به خواب غفلت می زنن و چند سال دیگه موقع ارتقاء پایه تازه به فکر می افتند که دیگه خیلی دیر شده...

vertex

اخراجی موقت
مهندس من خودم تهران نیستم و گرنه حتماً شرکت می کردم. از شما و کسانی که در پایتخت پیگیر این مسائل هستند،صمیمانه تشکر می کنم.
همونطور که می دونید کارطراحی برای مهندس پایه 3 تو تهران که اکثر پروژه ها بلند مرتبن خیلی کم هست.خیلی از دوستانی که در تهران دارم پروانه طراحی پایه 3 را گذاشتن گوشه ی طاقچه ،زدن تو کار دکور و نما و کار توشرکتای مشاور . فکر می کنم یکی از دلایلی که تعدادمعدودی در جلسات شرکت می کنن این باشه که دغدغه ی جدی کار کردن با پروانه ی طراحی (پایه 3) بین فارغ التحصیلای هم سن و سال ما در محیط تهران فعلاًوجود نداره افسوس که اکثر هم قطارهای ما تا نوک دماغشون را بیشتر نمی بینن و به بهانه ی چو فردا شود فکر فردا کنیم خودشون را به خواب غفلت می زنن و چند سال دیگه موقع ارتقاء پایه تازه به فکر می افتند که دیگه خیلی دیر شده...
تشکر برای پست شما و دوست دیگر که پیگیر جلسات هستند کافی نبود ... امیدوارم مثل گذشته انگشت شمار نباشیم . پز روشنفکری هم نگیریم . در راستای حقوق به حق خودمون در کنار هم باشیم . به امید بهروزی

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من برا آزمون قبلیه طراحی تایید شدم...
ولی اینبار تایید نشدم هنوز..
(مث اینکه نامم برا کمیسیون هم ارزی مشکل براش پیش آمده بود..مشکلات اداری.)
الان نمیدونم چیکار کنم...
هیچی ب هیچی..
همینطوری ب خاطر حماقت و ندونم کاریه کارمندانه مسکن و شهرسازی من ب راحتی از این امتحان عقب موندم.
بچه ها فردا تموم شه دیگه هیچ کاری نمیتونم بکنم؟؟؟
5 شنبه وزارت خونه ها تعطیلن؟؟

سلام.
من برا آزمون قبلیه طراحی تایید شدم...
ولی اینبار تایید نشدم هنوز..
(مث اینکه نامم برا کمیسیون هم ارزی مشکل براش پیش آمده بود..مشکلات اداری.)
الان نمیدونم چیکار کنم...
هیچی ب هیچی..
همینطوری ب خاطر حماقت و ندونم کاریه کارمندانه مسکن و شهرسازی من ب راحتی از این امتحان عقب موندم.
بچه ها فردا تموم شه دیگه هیچ کاری نمیتونم بکنم؟؟؟
5 شنبه وزارت خونه ها تعطیلن؟؟
نگران نباش ما هم هنوز تایید نشدیم

سلام کیه این جلسه تا من با یه ایل آدم بیام اونجا بعدشم از قبل باید یه چیزی برای جلسه آماده کنیم

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگران نباش ما هم هنوز تایید نشدیم
عه؟
چرا؟
آخه برا من قضیش فرق داره...
اوندفه هم خود سازمان در ارایه ی مدارکم برا وزارتخونه برا هم ارزی نمیدونم چ اشتباهی کرده بودن...ک من تایید نشده بودم و دیقه 92 تاییدم کردند...
من اون زمان فک کردم کارم پایه ای حل شده...
نگو ک حل ک نشده هیچی...حالا باید دوباره برم باهاشون رو کله بزنم....بابا اینا کین دیگه...حرف تو کلشون نمیره اسن..
اگه تاییدم نکنن من چ کنم؟؟؟فقط فردا مهلته تاییدیه اس...

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عه؟
چرا؟
آخه برا من قضیش فرق داره...
اوندفه هم خود سازمان در ارایه ی مدارکم برا وزارتخونه برا هم ارزی نمیدونم چ اشتباهی کرده بودن...ک من تایید نشده بودم و دیقه 92 تاییدم کردند...
من اون زمان فک کردم کارم پایه ای حل شده...
نگو ک حل ک نشده هیچی...حالا باید دوباره برم باهاشون رو کله بزنم....بابا اینا کین دیگه...حرف تو کلشون نمیره اسن..
اگه تاییدم نکنن من چ کنم؟؟؟فقط فردا مهلته تاییدیه اس...

عزیزم به جای اینکه اینجا بشینی غصه بخوری برو نظام مهندسی از نزدیک باهاشون صحبت کنید

majid eng

عضو جدید
آیا اینجا کسی هست قبل از 82 کاردانی گرفته باشه توی درسای ما ساخت و ارائه نبود و طرح یک ولی چهارتا تمرین معماری و چهار تا نقشه کشی پاس کردیم البته امروز با تعهد تاییدیه صادر شد ولی نمیدونم آخرش چی میشه

riahi_arc55

عضو جدید
آیا اینجا کسی هست قبل از 82 کاردانی گرفته باشه توی درسای ما ساخت و ارائه نبود و طرح یک ولی چهارتا تمرین معماری و چهار تا نقشه کشی پاس کردیم البته امروز با تعهد تاییدیه صادر شد ولی نمیدونم آخرش چی میشه

دوست عزیز اگر شما درس " آشنایی با طراحی معماری" پاس کرده باشید مساوی است با "طرح معماری1"

اگر شما درس " مقدمات طراحی معماری" پاس کرده باشید مساوی است با " ساخت و ارائه"
موفق باشید

majid eng

عضو جدید
من سال 81 کاردانی گرفتم هیچ کدام از این درسها را هم نداشتیم چهار تا نقشه کشی پاس کردیم که محتواش مربوط به ترسیمات فنی بود و چهارتا تمرین معماری که محتواش مثل طرح های دوره کارشناسی بود میگن کاردانی شما قدیمیه داره تو کمسیون بررسی میشه

ardalansh

اخراجی موقت
من کارشناسیم مهندسی تکنولوژی معماری هست طراحی میتونم دیگه ؟ جان مادرتون نگین نمیتونم . حوصله خوندن اینهمه صفحه رو هم ندارم :cool:

azi sadeghi

عضو جدید
باسلام.من کاردانی معماری از دانشکده هنرسمنان و کارشناسیمو مهندسی تکنولوژی معماری علاالدوله سمنانی گرمسار.یعنی دوسال رو روزانه و دوسال بعدی رو غیرانتفاعی.میخواستم بدونم با این مدرک میتونم تو آزمون طراحی شرکت کنم؟یا باید حتما ارشد داشته باشم تا مهر طراحی بگیرم؟خواهش میکنم منو از نگرانی در بیارید

m.rahimi0756

عضو جدید
باسلام.من کاردانی معماری از دانشکده هنرسمنان و کارشناسیمو مهندسی تکنولوژی معماری علاالدوله سمنانی گرمسار.یعنی دوسال رو روزانه و دوسال بعدی رو غیرانتفاعی.میخواستم بدونم با این مدرک میتونم تو آزمون طراحی شرکت کنم؟یا باید حتما ارشد داشته باشم تا مهر طراحی بگیرم؟خواهش میکنم منو از نگرانی در بیارید

دوست عزیز شما مدرکتون مثل بنده ناپیوسته هست یعنی دو سال کاردانی روانه و کارشناسی غیر اتنفاعی تا اونجایی کهمن خبر دارم به ناپیوسته ای ها فقط تا پایه 3 اونم مدرک مرتبط طرح میدن

holooooooo

کاربر ممتاز

برا من تا پایه 2 موافقت شده، 120 هم کده نظاممه،
جفتشم غیرانتفاعی خوندم، واحدامم رفته کمیسیون هم ارزیه نظام..

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از دوستان ناپیوسته کسی مدرک ارشد رو نگرفته ؟ که نظام کدش رو اصلاح کرده باشه؟ با استناد به همین دستورالعمل هم ارزی؟
ان شالله آبان ماه دفاع میکنم و پیگیر اصلاح کد میشم.
کسی قبلا با ارشد رفته که براش اصلاح شده باشه؟

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
از دوستان ناپیوسته کسی مدرک ارشد رو نگرفته ؟ که نظام کدش رو اصلاح کرده باشه؟ با استناد به همین دستورالعمل هم ارزی؟
ان شالله آبان ماه دفاع میکنم و پیگیر اصلاح کد میشم.
کسی قبلا با ارشد رفته که براش اصلاح شده باشه؟

به من گفتن ارشد رو بگیری سریع برات اصلاح میکنیم....انشالله خبر خوبی ازت بشنویم;)

بالا