آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

feri.lynn

عضو جدید
براساس تبصره ۲ ماده ۷ قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان جدول كد رشته هاي مختلف و نوع پروانه اشتغال بكار (اعم از اصلي يا
مرتبط) براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاهي و آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشت هها از دفتر سازما نهاي مهندسي و امور
بين الملل وزارت مسكن و شهرسازي به كليه سازمان هاي نظام مهندسي ساختمان استان ها به شرح زير ابلاغ شد:

فایل pdf بگیرید تا دیگه کسی فرقی بین تکنولوژی معماری با معماری نذاره !
منبع : سازمان نظام مهندسی تهران ;)

http://rapidshare.com/files/381271145/commision.pdf

پیوست ها

• commision.pdf
    135.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش:

archi_arch

مدیر بازنشسته
عزیز اگه میشه تو خود سایت ضمیمه کنید
من نتونستم از رپید بگیرم ارور میده
فایلم که حجمش خیلی کمه و راحت میشه ضمیمه ی همینجا بشه
ممنون میشم همینجا آپ کنید تا کسی به مشکل بر نخوره :gol:

معمارباشی

عضو جدید
فایل pdf بگیرید تا دیگه کسی فرقی بین تکنولوژی معماری با معماری نذاره !

یعنی چی ؟؟؟
من که چیزی در باره تکنو ندیدم ...

یعنی از این به بعد نظام مهندسی تکنو رو قبول داره ؟؟؟
واقعا ؟؟؟

ايشاع

عضو جدید
ممنون :biggrin:
اگه نظام مهندسي تكنولوژي رو قبول نداشت جاي تعجب بود :eek:
بچه هاي ناپيوسته چون معمولا هنرستاني بودن از نظر معماري بار علمي بيشتري دارن چون دو سال بيشتر خوندن.
البته منظورم اين نيست بقيه بار علمي ندارن هاااااااااا

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان متاسفانه نتونستم فایل رو بگیرم ! لطفا توضیح بدید که آیا این دو تا مدرک تفاوتی دارن یا نه؟
چون یکی از دوستام که از نظام پرسیده مثل اینکه تکنولوژی فقط نظارت و طراحی نیست !!!

دوستانی که اطلاعات درست رو دارن لطف کنن ذقیقش رو بگن

artman

کاربر فعال
مصوبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

مصوبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

سلام دوستان:heart:
به لطف حضرات در وزارت مسکن وشهر سازی به ویژه کمیسیون هم ارزی رشته ها کلیه کارشناسان ناپیوسته معماری (اععم از علمی کاربردی معماری و مهندسی تکنولوژی) از امتحان طراحی منع شده و رشته انها مرتبط با معماری شناخته می شود:eek:وفقط اجازه نظارت دارند ان هم نظارت کجا خدا میداند:mad:
دوستانی که این مطلب را می خوانند به سایر دوستان خود هم خبر بدهند وبا مراجعه به نظام مهندسی شهرتان و تهیه طومار اعتراض به این بی عدالتی شاید بتوان کاری کرد. البته اکه همه متحد باشیم حتما پیروز می شویم ;)

پیوست ها

• final-hamarzi.pdf
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش:

gizliadam2002

عضو جدید
سلام دوستان:heart:
به لطف حضرات در وزارت مسکن وشهر سازی به ویژه کمیسیون هم ارزی رشته ها کلیه کارشناسان ناپیوسته معماری (اععم از علمی کاربردی معماری و مهندسی تکنولوژی) از امتحان طراحی منع شده و رشته انها مرتبط با معماری شناخته می شود:eek:وفقط اجازه نظارت دارند ان هم نظارت کجا خدا میداند:mad:
دوستانی که این مطلب را می خوانند به سایر دوستان خود هم خبر بدهند وبا مراجعه به نظام مهندسی شهرتان و تهیه طومار اعتراض به این بی عدالتی شاید بتوان کاری کرد. البته اکه همه متحد باشیم حتما پیروز می شویم ;)

خب عزیز جان طبق ماده 25 این حق را دارند . کجاش نوشته که از طراحی ممنوع شده اند ؟

parsy

عضو جدید
توضیح برای نظام مهندسی

توضیح برای نظام مهندسی

سلام من عضو جدیدم و یه پرسش دارم ::biggrin:
یه مطلبی رو خوندم در مورد اینکه کسایی که مدرک اونا کارشناسی ناپیوسته هست نمی تونند مجوز طراحی بگیرند البته این موضوع رو رییس نظام مهندسی شیراز هم تایید کرد و گفت حتی اگه دکتری معماری هم بگیرید اجازه طراحی ندارید من که گیجم اگه کسی هست توضیح بده ممنون میشم .:eek:
کاردانی من نقشه کشی معماری بوده که سال 82 گرفتم و کارشناسیم علمی کاربردی معماری از دانشگاه ازاد بود که سال 87 گرفتم.:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام من عضو جدیدم و یه پرسش دارم ::biggrin:
یه مطلبی رو خوندم در مورد اینکه کسایی که مدرک اونا کارشناسی ناپیوسته هست نمی تونند مجوز طراحی بگیرند البته این موضوع رو رییس نظام مهندسی شیراز هم تایید کرد و گفت حتی اگه دکتری معماری هم بگیرید اجازه طراحی ندارید من که گیجم اگه کسی هست توضیح بده ممنون میشم .:eek:
کاردانی من نقشه کشی معماری بوده که سال 82 گرفتم و کارشناسیم علمی کاربردی معماری از دانشگاه ازاد بود که سال 87 گرفتم.:)
این چیزی که گفتید رو از کی شنیدید؟دقیقا چی گفتن؟

parsy

عضو جدید
توضیح

توضیح

از رییس نظام مهندسی شیراز پرسیدم که گفت کسایی که رشتشون علمی کاربردی یا تکنولوژی معماریه نمی تونند مجوز طراحی بگیرند چون اینا مرتبط با معماری هستند وفقط میتونند نظارت بگیرند حتی دکتری هم بگیرند باز این امر براشون صادقه . اگه کسی میتونه توضیح بده یا اطلاع جامعی داره بذاره تا بقیه هم مطلع بشند . :smile:

afshin 1357

کاربر بیش فعال
متاسفانه دارندگان مدرك كارشناسي ناپيوسته معماري (علمي كاربردي -مهندسي تكنولوژي معماري ) مجاز به شركت در آزمون طراحي نمي شوند. و رشته آنها از اصلي به مرتبط نزول پيداكرده است .

(بخشنامه جديد كمسيون هم ارزي رشته ها -مصوبات كمسيون ماده 7 قانون نظام مهندسي)
كساني هم كه ارشد معماري دارند و مدرك كارشناسي ناپيوسته آنها اين دو مورد مي باشد آنها هم مشكل پيدا كرده اند..

کدخدا

مدیر بازنشسته
با توجه به بررسی های انجام گرقته توسط بنده و دوستان عزیز دیگر صحت این مطلب تایید شده و گفته دوستمون راجب عدم رفع این مشکل با گرفتن مدرک کارشناسی ارشد نیز مورد تایید قرار گرفته است.
بنا بر این اتفاقات برخی از دانشگاه ها و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها با گرفتن وکیل این موضوع را پیگیری نمودند و به علت همین مصوبات عجیب تجمع اعتراض آمیزی در روز شنبه جلوی دنظام مهندسی تهران واقع در شهرک غرب برگزار خواهد شد.
اما با توجه به پیگیری های انجام شده و پاسکاری های مداوم ارگان های دولتی دولت عدالت محور متوجه شدیم که این مشکل تنها از طریق وزارت علوم قابل پیگیری است و نیاز به پیگری و تنظیم نامه و طومار و شکایت به شورای برنامه ریزی وزارت علوم است.

afshin 1357

کاربر بیش فعال
لطفا براي ما شهرستاني هاپيگير اين دعاوي باشيد و ما را از اخبار جديد، مطلع كنيد.
متاسفانه وضع روحي و رواني مضحكي براي ما بوجود آمده !!!!
متاسفم
متاسفم
:que::warn::que::warn::que::warn::que::warn::que::warn::que::warn::que:

architect_maf

عضو جدید
بنا بر مصوبه جدید وزارت مسکن و شهرسازی کسانی که مدرک کارشناسی انها پسوند یا پیشوند
" علمی - کاربردی" یا "تکنولوژی" دارد فاقد اعتبار برای حق امضای طراحی میباشند و کسانی هم که آزمون طراحی را قبلا قبول شده اند هم مجوزشان باطل میشود
لذا برای اعتراض نسبت به این تصمیم
شنبه 4 تیر 1390 ساعت 8 صبح تجمعی در مقابل سازمان نظام مهندسی تهران واقع در شهرک غرب برگزار میشود
از همه دوستان تقاضا میشود با حضورشان نسبت به این حق کشی اعتراض کنند

golden_architect

عضو جدید
منم رفتم نظام مهندسی شیراز برای پروانه اشتغال بکاری که تازه قبول شده بودم و تعجب کردم :eek:اونجا هم همینطور بود
البته خودشون هم نه بخشنامه ای داشتن و نه چیزی :biggrin:
اونوقت ما که یه عمر معماری خوندیم ( هنرستان ، کاردانی و کارشناسی ) حالا چون مدرک مارشناسیمون علمی کاربردی معماری هست میگفتند طراحی نمیتونین و فقط نظارت ( مگه میشه ! ) :surprised:
تازه ما از هفت خان رستم که همون آزمون معماری که 4 تا آزمون سخت بود رد شدیم و همش قبول شدیم اونوقت حالا ایراد مدرک میارن !!!! :(
فردا بروبچ شیرازی حتما" بیان تو نظام مهندسی شیراز ، ستارخان ، پشت باغ عفیف آباد و تجمع کنند وگرنه حق مسلم خودمون را به راحتی ازمون میگیرند :cry:
بروبچ شهرستانی هم فردا برن جلو نظام مهندسی شهرستان خودشون تجمع باشکوه کنند . :gol:
وعده دیدار شنبه 4 تیر / ساعت 8 صبح / جلو نظام مهندسی شیراز و کلیه شهرستانهای کشور

gizliadam2002

عضو جدید
البته به من مربوط نیست ولی تا جایی که من توی دانشگاه دیدم بچه هایی که کاردانی به کارشناسی هستند اصلا دستی تو طراحی ندارند . البته هستند کسانی که کارشون درسته ولی در کل من اینطوری دیدم . تو این رشته معمولا برخورد خیلی سطحی با طراحی و کانسپت و ملزومات طراحی میشه که در منافات با طراحی جدی و حساب شده است . البته با دیده های من به نطر میرسه که تصمیم درستی اتخاذ شده . البته این نطر شخصی منه و امیدوارم به کسی بر نخوره .

کدخدا

مدیر بازنشسته
نتایج پیگیری های جدید:
طبق صحبت های انجام گرفته با وزیر مسکن و شهر سازی و امیدواری ازین جهت که اقوام نزدیک جناب وزیر هم همین مدرک رو دارن امید است که این قضیه حل شود ضمنا دوباره متذکر می شم که اعتراض به نظام مهندسی فایده نداره و بهتر بود این تجمع جلوی وزارت علوم برگزار بشه و یا جلوی مجلس تا این اعتراض به گوش نمایندگان مردم برسه.

کدخدا

مدیر بازنشسته
البته به من مربوط نیست ولی تا جایی که من توی دانشگاه دیدم بچه هایی که کاردانی به کارشناسی هستند اصلا دستی تو طراحی ندارند . البته هستند کسانی که کارشون درسته ولی در کل من اینطوری دیدم . تو این رشته معمولا برخورد خیلی سطحی با طراحی و کانسپت و ملزومات طراحی میشه که در منافات با طراحی جدی و حساب شده است . البته با دیده های من به نطر میرسه که تصمیم درستی اتخاذ شده . البته این نطر شخصی منه و امیدوارم به کسی بر نخوره .
دوست عزیز
اول که این چیزی که شما می فرمایید یه جکه!
دوم هر جا و هر زمانی خاستید مسابقه طراحی بذارید ببینیم این حرف شما چقدر مستنده!
سوم جهت اطلاع شما نفر سوم پنجم و ششم همین امتحان از دوستان نزذیک بنده هستند !
چهارم دروس ارائه شده در کارشناسی پیوسته از ناپیوسته پیشتر ک نیست بلکه کمترم هست.
لطفا مستند صحبت بفرمایید.

architect_maf

عضو جدید
بنظر منم این قضیه ربطی به نظام مهندسی نداره اون فقط اجرا کننده مصوباته این اعتراض باید جلوی وزارت مسکن شهرسازی(دفتر سازمانهای مهندسی و تشکلهای حرفه ای) در خیابان عطار بالاتر از میدان ونک یا روبروی وزارت علوم برگزار میشد که نمایندش تو جلسه تصویب بوده و لالمونی گرفته بوده، برگزار بشه
در ضمن اینم مصوبه:
http://www.nezam-kj.ir/index.php?obj=News&taskName=ShowDetails&IDD=129

gizliadam2002

عضو جدید
خب من مخلص همه مهندسا هستم . اما این برداشت من از همکاری با 5 دانشگاهیه که من در ارتباط نزدیکم . قصدم خدای نکرده جسارت نبود . اما آقایان یک کم هم باید انتقاد پذیر باشیم . البته باید بگم که هر تصمیمی که در این زمینه گرفته میشه روی تمام مهندسان شاغل در این عرصه تاثیر دارد . گفتم که حداقل در مواردی که من دیدم این اشکال در این رشته دیده میشه . دلیلش را من نمیدانم . اما هست .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

afshin 1357

کاربر بیش فعال
با سلام به دوستان

لطفا به سايت وزارت مسكن و شهرسازي و علوم رفته و اعتراض خود را نسبت به اين بي عدالتي به وزير و معاونت هاي ايشان ايميل بزنيد.
www.mhud.gov.ir
جديدا در شهرما كه مركز استان مي باشد به علت تكميل 20000 متر سهميه 14 مهندس معمار آن ، قرار شده است مهندسان عمران از اين به بعد نقشه هاي معماري را امضاء كنند!!!! قابل توجه به مهندسان محترم

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من مخلص همه مهندسا هستم . اما این برداشت من از همکاری با 5 دانشگاهیه که من در ارتباط نزدیکم . قصدم خدای نکرده جسارت نبود . اما آقایان یک کم هم باید انتقاد پذیر باشیم . البته باید بگم که هر تصمیمی که در این زمینه گرفته میشه روی تمام مهندسان شاغل در این عرصه تاثیر دارد . گفتم که حداقل در مواردی که من دیدم این اشکال در این رشته دیده میشه . دلیلش را من نمیدانم . اما هست .

دوست عزیز
1 ما به قدر کافی اعصابمون خورد هست
2 ما حدود 10 تا 20 واحد از اونها بیشتر میگذرونیم
3 (قصد جسارت ندارم) اما اونها تا ترم 4 دارن کشیدن پلان و برش یاد میگیرن
من هم مثل شما دوستانی دارم تو دانشگاه آزاد قزوین دانشگاه تهران و ... اما به نظر خودت کسی که از 16 سالگی معماری میخونه مثلا تا حدود 22 سالگی بهتر با این رشته در ارتباط یا کسی که از 18 سالگی میخونه و 2 سالش دنبال یاذ گرفتن ترسیم فنی هست؟
4 حدود 95% واحدها یکی هست
5 اونهایی که واسه طومار جمع کردن حاضر هستن بگن که جایی جمع بشیم و این کارو پیگیر بشیم

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://sabt.saamad.ir/isamad/submitCaseSaved.do?rnd=0.8783557821245809 این لینک ارتباط ریاست جمهوری هست در قسمت ثبت مورد شکایت ثبت کنید همه باهم انجام بدید خواهشن

((
(ارتباط مردمي) ) اینم واحد شکایت رهبری هست لطفا نامه بفرستید همه باهم
این مشکل خودمون باید حل کنیم

اینم لینک ارتباط با وزیر مسکن و شهرسازیhttp://www.mhud.gov.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=c5520051-6180-4edd-825a-c7d3e00a325c

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
!

!

سلام
من چند بار این
مصوبات كميسيون ماده 7 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان رو خوندم ، اما همچین چیزی ندیدم که نمیتونن شرکت کنند :surprised: یا این آدرس صفحاتی که گذاشتید این داخلش نیست یا جایی دیگه نوشته شده ، اگر امکان داره آدرس واضح تری بدید تا مطمئن شیم !! :confused:
این صفحه رو دارم :
http://www.tceo.ir/smenu/commision.aspx
که مربوط به سازمان نظام مهندسی استان تهران هست و نوشته >>>>
38- به فارغ‌التحصيلان رشته علمي – كاربردي معماري از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري پروانه اشتغال بكار مهندسي معماري با كد (100) تعلق مي‌گيرد.
که 100 هم نوشته >>>
معماري معماري (كاربردي- مهندسي عملي) معماري و تزئينات داخلي (فارغ‌التحصيلان دانشگاه علم و صنعت) علمي و كاربردي معماري
مطلب دیگه ای گفته نشده!! من تا کاملا توجیه نشم نمیتونم بقیه رو خبر کنم که بیان اعتراض بدن و...! اینطوری این حرف در حد یک شایعه هست، پس لطفا آدرس صفحه ای که به طور دقیق به این مسائل اشاره کرده رو اینجا بذارید :redface:

urmo

کاربر فعال
سلام
من چند بار این
مصوبات كميسيون ماده 7 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان رو خوندم ، اما همچین چیزی ندیدم که نمیتونن شرکت کنند :surprised: یا این آدرس صفحاتی که گذاشتید این داخلش نیست یا جایی دیگه نوشته شده ، اگر امکان داره آدرس واضح تری بدید تا مطمئن شیم !! :confused:
این صفحه رو دارم :
38- به فارغ‌التحصيلان رشته علمي – كاربردي معماري از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري پروانه اشتغال بكار مهندسي معماري با كد (100) تعلق مي‌گيرد.
که 100 هم نوشته >>>
معماري معماري (كاربردي- مهندسي عملي) معماري و تزئينات داخلي (فارغ‌التحصيلان دانشگاه علم و صنعت) علمي و كاربردي معماري
مطلب دیگه ای گفته نشده!! من تا کاملا توجیه نشم نمیتونم بقیه رو خبر کنم که بیان اعتراض بدن و...! اینطوری این حرف در حد یک شایعه هست، پس لطفا آدرس صفحه ای که به طور دقیق به این مسائل اشاره کرده رو اینجا بذارید :redface:

راست میگی کجای این مصوبه نوشته تعلق نمیگیرد کد 100 هم که به ما تعلق میگیره خوب گفته اگه اون واحد های درسی رو پاس کرده باشی میتونی پروانه اشتغال بگیری ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام
من چند بار این
این صفحه رو دارم :
که 100 هم نوشته >>>

در پاسخ شما بايد بگويم ،اين بخشنامه قبليه و در آخرين تغييرات كد ناپيوسته از 100 به 102 (اگر اشتباه نكنم ) تغيير مي كند.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها طبق نامه ای که از لینک http://www.mhud.gov.ir/Portal/Home/D...a-c7d3e00a325c به وزارت مسکن زدم ایمیلی بهم دادن مبنی بر ((
با سلام ضمن اظهار تشكر، نامه الكترونيكي شما دريافت و به استحضار وزير محترم مسكن وشهرسازي رسيد و دستور بررسي به مراجع ذيربط صادر گرديد. پاسخ در اسرع وقت ارسال خواهد شد

روابط عمومي وزارت مسكن و شهرسازي))

به نظزتون به نتیجه ای میرسیم؟
این ایمیل فقط به من نفرستادن گویا به حدود 20 نفری که از این لینک پیام زدن فرستادن چون واسه چندین نفر فوروارد شده

بالا