ابهامات دستورالعمل كميسيون هم ارزي در خصوص رشته معماري مورخ 92/03/20(معادل سازي دروس)

mamanii

عضو جدید
سلام
من تازه عضو این سایت شدم.یه سوال دارم:
من رشته کاردانی ام عمران روستاییه و کارشناسی،علمی کاربردی معماری.شنیدم من نمیتونم پروانه اشتغال طراحی بگیرم:cry:و فقط میتونم نظارت داشته باشم:(آیا این شنیده ها درسته؟اگه درسته راهی هست که بتونم پروانه طراحی بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:d

start_up

عضو جدید
سلام دوستان من راجع به پایه ها چیزی نمیدونم میتونید راهنماییم کنید

farinaz_kiani

عضو جدید
سلام
دوستانی که مطلعید اگه ممکنه یه راهنمایی

من کاردانی معماری رو فروردین 87 و کارشناسی تکنولوژی معماری رو تیر 90 فاغ التحصیل شدم واین ترمم میخوام برم ترم 3 ارشد معماری-معماری.....

با توجه به اینکه 5 سال از مدرک کاردانیم میگذره و 2 سال از مدرک کارشناسی میتونم آذر ماه امسال آزمون نظارت رو شرکت کنم؟

و اینکه نطارتم مثل طراحی ،مرتبط و اصلی داره برای من با این وضیعت؟ منظورم اینه که من اگه نظارت شرکت کنم امسال تو پروانه اشتغال نظارتم کد مرتبط میخوره یا اصلی؟؟؟؟؟؟؟؟؟و اگه مرتبط میخوره وایستم سال دیگه که ارشد رو گرفتم کد اصلی تعلق میگیره؟....یا میتونم نظارت رو امسال بگیرم و سال دیگه مدرک ارشدم رو ارائه بدم و چنانچه به کارشناسیم مرتبط خورده با این مدرک اصلیش کنم؟

و اینکه سال دیگه با گرفتن مدرک ارشدم طراحی با کد اصلی به من تعلق میگیره یا نه؟؟؟
بسیار ممنون

ببخشیدا ولی اصلا میشه بگین مرتبط چیه؟ کد اصلی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
دوست عزيز مرتبط براي دارندگان مدرك كارشناسي ناپيوسته با عنوان مهندسي تكنولوژي معماري و يا علمي كاربردي معماري مي باشد كه در شماره عضويت نظام مهندسي در قسمت دوم آن كد 120 يا 140 داده مي شود و با محدوديت در پايه پروانه اشتغال براي طراحي و نظارت و اجرا تا پايه 2 مي باشد. و اصلي براي دارندگان مدرك كارشناسي ناپيوسته و يا پيوسته مي باشد كه عنوان مدرك كارداني ايشان با مدرك كارشناسي ايشان عينا يكي باشد.و يا در مدرك كارشناسي آن مهندسي معماري-معماري ذكر شده باشد.كه در كد عضويت ايشان در نظام كد 100 يا اصلي بدون محدوديت در پايه پروانه اشتغال براي طراحي و نظارت و اجرا مي باشد.

آخرین ویرایش:

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها واسه اینکه ببینید میتونید طراحی بگیرید یا نه برید نظام مهندسی و کپی مدارک کاردانی و کارشناسی تون رو بدید بهشون (کارت شناسایی هم داشته باشید) این دوتا رو میگیرند و با فرمی که پرمیکنید از دانشگاه مربوطه ریزنمرات رو استعلام میکنن و یه ماه بعد میگن میتونید یا نه.
ولی کلا من خودم تو لیست دروس دیدم فقط یه درس تاسیسات الکتریکی رو نگذرونده بودم که بجاش توکاردانی تاسیسات بهداشتی و تو کارشناسی تاسیسات مکانیکی-گرمایشی داشتیم.نمیدونم حالا چی میشه ولی میخوام بدونم این که میگن میتونید با گذروندن اون واحدها مشکل رو برطرف کنید این واحدهارو درصورت نیاز کجا باید گذروند؟! چطوریه؟ خود سازمان معرفی نامه میده به دانشگاهی جایی یا خودشون دوره ای برگذار میکنن یا چی؟

سلام
دوست عزيز مرتبط براي دارندگان مدرك كارشناسي ناپيوسته با عنوان مهندسي تكنولوژي معماري و يا علمي كاربردي معماري مي باشد كه در شماره عضويت نظام مهندسي در قسمت دوم آن كد 120 يا 140 داده مي شود و با محدوديت در پايه پروانه اشتغال براي طراحي و نظارت و اجرا تا پايه 2 مي باشد. و اصلي براي دارندگان مدرك كارشناسي ناپيوسته و يا پيوسته مي باشد كه عنوان مدرك كارداني ايشان با مدرك كارشناسي ايشان عينا يكي باشد.و يا در مدرك كارشناسي آن مهندسي معماري-معماري ذكر شده باشد.كه در كد عضويت ايشان در نظام كد 100 يا اصلي بدون محدوديت در پايه پروانه اشتغال براي طراحي و نظارت و اجرا مي باشد.

میشه بگی این کدی که میگی دقیقا کدوم رقمهای شماره عضویت میشه؟ من مهندسی تکنولوژی ام و عضو نظام شدم ولی هنوز کارتم رو نگرفتم و یه شماره 9 رقمی بعنوان شماره عضویت بهم دادن که اولش با 101 شروع میشه و توش 120 یا 140 یا 100 نیست.

Architect Abbas

عضو جدید
به عنوان مثال شماره عضويت بنده 331203748 هستش كه اگر اشتباه نكنم دو رقم اول يعني 33 نمايانگر استاني است كه شما عضو نظام مهندسي ان هستيد و سه رقم بعد مربوط به كد اصلي يا مرتبط (120)و چهار رقم آخر شماره عضويت بنده در خود نظام استان خودمان در رشته معماريست.

archi_arch

مدیر بازنشسته
به عنوان مثال شماره عضويت بنده 331203748 هستش كه اگر اشتباه نكنم دو رقم اول يعني 33 نمايانگر استاني است كه شما عضو نظام مهندسي ان هستيد و سه رقم بعد مربوط به كد اصلي يا مرتبط (120)و چهار رقم آخر شماره عضويت بنده در خود نظام استان خودمان در رشته معماريست.

مرسی پس اینطوری واسه من سه رقم مربوط به رشته ام 149 ئه! این کدوم میشه؟!

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چون کارشناسی ناپیوسته بودم نظام مهندسی ریزنمراتمو ازدانشگاه خواسته.فک کنم بعد عید جواب بده.تابره کمیسیون هم ارزی زمان زیادی میبره.به نظرشما من طراحی ثبت نام کنم ؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من رقم سوم وچهارم و پنجمم 108 حالا من مرتبطم یا اصلی؟

Architect Abbas

عضو جدید
برای من رقم سوم وچهارم و پنجمم 108 حالا من مرتبطم یا اصلی؟

دوست عزيز اين چنين كدي در جداول ابلاغي كميسيون هم ارزي وجود ندارد.لطفا اين دو بخشنامه را مطالعه كن.
مشاهده پیوست آخرين مصوبات و جدول كد رشته كارشناسي.pdfمشاهده پیوست جدول كد رشته هاي كارداني.pdf

Architect Abbas

عضو جدید
فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران و یگانه یادگار جمشید
جم بر همه ایرانیان پاک پندار، راست گفتار و نیک کردار خجسته باد

دوستان عزيز پيشاپيش نوروز ، اين سنت تاريخ ايران زمين سال نو برشما مبارك

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز28اسفندریزنمراتمو دادم نظام مهندسی واسه کمیسیون هم ارزی.دعا کنید جوابش تا آخر فروردین بیادبتونم طراحی شرکت کنم.

mm.ai

عضو جدید
من امروز28اسفندریزنمراتمو دادم نظام مهندسی واسه کمیسیون هم ارزی.دعا کنید جوابش تا آخر فروردین بیادبتونم طراحی شرکت کنم.
سلام دوست عزیز -من هم مثله شما مشکل کمیسیون هم ارزی دارم-ولی هنوز اقدام نکردم-شما موفق شدی -بهتون حق اشتغال تعلق گرفت-من کارشناسی تکنولوژی معماری خوندم-میشه اطلاع رسانی کنید اینجا -اگه بشه منم برم اقدام کنم :(

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز -من هم مثله شما مشکل کمیسیون هم ارزی دارم-ولی هنوز اقدام نکردم-شما موفق شدی -بهتون حق اشتغال تعلق گرفت-من کارشناسی تکنولوژی معماری خوندم-میشه اطلاع رسانی کنید اینجا -اگه بشه منم برم اقدام کنم :(
دوست عزیز حتما سریعتر اقدام کن حداقل یک ماه طول میکشه.واسه من خداروشکر ردیف شد.

mm.ai

عضو جدید
دوست عزيز براي اطلاع بيشتر به آدرس زير مراجعه و كل بخشنامه ها را مطالعه كن(وزارت راه و شهرسازي)

http://maskan.mrud.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=63fe93cb-5715-4137-a8e5-c7a5adcf298d
داش عباس ممنون از راهنمایی فوق العادت -من فکر کنم می تونم تا پایه 3 طراحی رو با مدرک کارشناسیم بگیرم -ایشالاه هرچی می خوای خدا بهت بده که دله مارو شاد کردی:w14::gol:;):w42:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستم-خوب خدا روشکر -ایشاله موفق باشی-حالا تا پایه چند آزاد شد واستون؟

واسه من محدودیتی نداره.چون کاردانیم معماری (معماری )بود.تا پایه یکم میتونم ارتقابدم.

mm.ai

عضو جدید
واسه من محدودیتی نداره.چون کاردانیم معماری (معماری )بود.تا پایه یکم میتونم ارتقابدم.
من کاردانی رشتم اصلیه -کارشناسی مرتبط فک کنم 120 باشه -وضعیتم به نظرتون تو کمیسیون چه طور میشه و تا چه پایه ای میتونم بگیرم؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاردانی رشتم اصلیه -کارشناسی مرتبط فک کنم 120 باشه -وضعیتم به نظرتون تو کمیسیون چه طور میشه و تا چه پایه ای میتونم بگیرم؟

من دقیقا نمیدونم که چه واحدایو پاس کردی.اگه همین تاپیکو وتاپیکای زیرو از اول مطالعه کنی جوابتو پیدا میکنی.

mm.ai

عضو جدید
دوستم -من واحدام رو با هم چک کردم-شاید فقط یه درس رو نداشتم که اونم تو آخرین مصوبه ای که اومد نوشته کسری تا یه درس بلامانع هستو و میشه تا پایه 3 فقط باهاش طراحی رو بگیری -خواستم اگه شما از این قضیه مطلع هستین بهم بگین

mm.ai

عضو جدید
یه دنیا ممنون دوستم-برم ببینم چی میشه خبرشو گرفتم حتما میدم بهتون :gol:

m_uniquee

عضو جدید
من که علمی کاربردی مدرکم خورده تو هنرستان مواد مصالح پاس کردم نه دانشگاه چیکار کنیم پس؟

بالا