ابتدا بايد ببخشيم تا آن چه را خواهانش هستيم دريافت كنيم.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]مدتها قبل در كتابي كه نامش را به خاطر ندارم حكايت زير را با شرح بيشتر خوانده ام كه مضمون آن چنين [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]است:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]پسركي با باري از هيزم كه در بغل داشت در شبي سرد و يخبندان در كنار اجاق خاموشي نشسته بود و فرياد [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]مي كشيد :[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]هر وقت گرمم كردي من نيز به داخلت هيزم مي اندازم.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]از اين حكايت كوتاه مي توان آموخت براي آن كه چيزي را به دست بياوريم ابتدا بايد ببخشيم تا آن چه را [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]خواهانش هستيم دريافت كنيم.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]در ارتباطات انساني نيز چنين واقعيتي نهفته است. عشق، محبت و دوستي، وفاداري، همدردي، شادي و [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]لبخند و موفقيت چيزهايي هستند كه به زندگي انسان معنا مي بخشند ودر ارتباطات متقابل افراد [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]جستجو مي شوند لذا اگر انسان خواهان دريافت هر يك از آنها هست بايد از وجود خود قسمتي از آنها را [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ببخشد تا فوج فوج همانها به سويش باز گردند.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]هر زمان كه احساس مي كنيد مردم به روي شما لبخند نمي زنند كافيست به سادگي شما به آنها لبخند بزنيد [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]خواهيد ديد كه چه معجزه آسا اطرافيان شما همه به رويتان لبخند مي زنند. واقعيت اين است كه دنيا بازتابي [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]از خود ماست.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]گاهي دوست داريم ديگران به ما محبت كنند و يادي از ما نمايند ولي حاضر نيستيم قدم اول را خودمان [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]برداريم. [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]من ديده ام افرادي را كه مي گويند دوست قديم مان يادي از من نمي كند زنگي به من نمي زند و بي معرفت [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]است بايد گفت: خب شما با معرفت باشيد و تماس بگيريد قدم اول در راه ابراز محبت و دوستي را شما [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]برداريد چرا منتظريد ديگران آغاز كننده باشند. تا وقتي كه منتظر و متوقع محبت ديگران بمانيد و اقدامي [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]نكنيد مسلم بدانيد روابطتان هر روز كمرنگ تر خواهد شد.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]به نظر من همه انسانها ذاتا" نيازمند محبت و دوستي هستند. و در اين باب انسانها به چند دسته تقسيم [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]مي شوند:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]عده اي در ابراز عشق و محبت هميشه پيش قدم هستند و آغاز گر دوستي ها مي باشند. اين عده در زندگي [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]دوستان زيادي دارند .[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]عده اي ديگر شروع كننده دوستي و ارتباط نيستند و قدم اول را بر نمي دارند بلكه قدم دوم يعني پاسخ به [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]محبت ديگران را خوب بر مي دارند. و پاسخ دهنده خوبي براي دسته اول هستند. اين گروه نيز چون معرفت [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]دريافت محبت را دارند با معرفت تلقي شده و در اطرافشان دوستاني خواهند داشت.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]گروه سوم كساني هستند كه هرگز قدم اول را براي ابراز محبت بر نمي دارند و در قبال محبت ديگران نيز [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]پاسخي نمي دهند و محبت ديگران را نوعي وظيفه مي دانند و به نوعي طلبكارانه به دنيا و اطرافيان [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]مي نگرند. كه البته مي توان دنياي سرد و خالي از محبت و دوستي اين گروه را تصور نمود.[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]حال با خود بينديشيد كه شما جزء كدام گروه هستيد؟[/FONT]

بالا