آمار باور نکردنی و جالب شادترین مردم دنیا

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
!!!!!!.....
اگه خارجی میبینید افسرده باشه، گاهی بخاطر نوع اب و هواشون ممکنه باشه (بجز اون دلایل دیگه-بهرحال ما هم نمیگیم همــــشون شاد و خوشبختن)...شایدم زیادی سنشون بالاست (مخصوصاً سوئدی ها!) وگرنه سوئد جزو کشورای بی جرم و کشوری باحقوق اجتماعی خیلی بالاست. اون افراد ایرانی هم که میگین میان ایران خوش میگذرونن خب بایدم خوش بگذرونن!تنوعه دیگه...بعدفامیلاشون هستن...کشورمادریشونه...اما اگه راس میگن برگردن ایران!. بعد غذا بردن هم دیگه چه ربطی داره دقیقاً؟. (خودم البته دوست ندارم مثلاً مهاجر باشم... ولی جورای دیگشو خیلی هم دوست دارم!)
10% تفریحاتی که ایران دارن،اونجا ندارن.تنها چیزی که اونجا دارن و ایران ندارن دیسکو و باره!که همونشم وقتی میان ایران خودشون تو باغو خونه برگزار میکنن!
تو ایران از میلیاردش گرفته تا کارمند همه ناراضین و در حال غز زدن!اما اونجا قانون و دولتشونو میپرستن و به هرچیزی که بهشون برسه قانعن!سال در دوازده ماه کار میکننو پولشونو جمع میکنن که شاید یه بار برن مسافرت!مهمونم دعوت میکنن میگن بی زحمت شامو ناهارتونو با خودتون بیارین!دوست دختر دوست پسرشم که میرن بیرون،این کافه خودشو حساب میکنه،اون یکیم خودش!
ایرانیا هم که اصلا شاد نیستن!شب تعطیلو غیر تعطیل اصلا رستوران ها و سینما ها و پارکا و خیابونا در حال منفجر شدن نیست.اصلا تا 2:30 شب در حال چرخیدنو مهمونی رفتن نیستن.اصلا هم تا دو روز آخر هفته تعطیلات میخوره نمیریزن تو جاده ها و مسیر 3 ساعته ،ترافیکه 10 ساعته توش به وجود نمیاد!مردمی افسرده اینجوری زندگی میکنن؟
این نظر سنجی که اصلا شاهکاره!مردم بدبخت عراق که هر روز بمب سرشون منفجر میکننو زنو بچشونو سر میبرن واقعا از مردم ایران شادترن!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
!!!!!!.....
اگه خارجی میبینید افسرده باشه، گاهی بخاطر نوع اب و هواشون ممکنه باشه (بجز اون دلایل دیگه-بهرحال ما هم نمیگیم همــــشون شاد و خوشبختن)...شایدم زیادی سنشون بالاست (مخصوصاً سوئدی ها!) وگرنه سوئد جزو کشورای بی جرم و کشوری باحقوق اجتماعی خیلی بالاست. اون افراد ایرانی هم که میگین میان ایران خوش میگذرونن خب بایدم خوش بگذرونن!تنوعه دیگه...بعدفامیلاشون هستن...کشورمادریشونه...اما اگه راس میگن برگردن ایران!. بعد غذا بردن هم دیگه چه ربطی داره دقیقاً؟. (خودم البته دوست ندارم مثلاً مهاجر باشم... ولی جورای دیگشو خیلی هم دوست دارم!)

سوئد اصلا کشور بی جرم و جنایت نیست.منتها اخلاقشون اینجوریه که هیچوقت اخبار بدشونو رسانه ای نمیکنن.به عنوان مثال چند وقت پیش یه ایرانی بیچاره که خودم میشناسمش،وقتی خانومش خونه تنها بود، یکی میاد خودنشون واسه دزدی و وقتی زنش خواست دفاع کنه،تا جایی که تونست زنه رو کتک زد و خونینو مالینش کرد.زنگ زد پلیس،انقدر پلیس لفتش داد که دزده در بره و دستگیرش نکنن.بعدا که شوهرش شکایت هم کرد،به هیچ جایی نرسید.
یه سوئدی دیگه خواهرشو از بالکن پرت کرد پایین، اومدن گرفتنش فرستادنش زندان.با آمپولو دارو یه کاری کردن که الان شده مرده متحرک و تو خیابونا میچرخه بدون اینکه بتونه به کسی آسیب برسونه.
الی ماشاالله ازین موارد هست که مردم داخل ایران نمیدونن و تلویزیون بی عرضه ما هم 4 تا مستند درست حسابی با ایرانیای مقیم خارج از کشور نمیسازه که واقعیت های جوامع اروپایی رو به تصویر بکشه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام کاربر گرامی
ممنونم بابت تذکری که راجب تاریخ آمارگیری دادید و سایت هایی که معرفی کردید
اگر سهل انگاری در انتقال درست مطلب از طرف من بوده معذرت میخوام....نه تنها از شما بلکه از همه دوستان....:gol::gol::gol:
ولی همون اول هم حواسم به تاریخش بود...
من مطالب آخرین آمارگیری رو نذاشتم که قرار باشه از من ایراد بگیرید....مطلبی که گذاشتم مربوط به آمارگیری سال 2010بود و قصدم این نبود که آخرین آمارگیری رو حتما بزارم...
پس هر کاربری که بخواد آخرین آمار رو با سال 2010 مقایسه کنه و تفاوتش رو قضاوت کنه این امر به عهده خودشه
بقیه مطالب و بحث هایی هم که پیش اومده مربوط به من نیست...
بابت شرکت در تاپیک ممنونم...سپاس
زیر سایه حق
سلام علیکم .......نیاز به عذرخواهی نیست و نداریم!
خب شما اگر حواستان به تاریخ بود چرا اینو هیچ کجا مطرح نکردین؟.....چرا برخی مطالب بولد شد .......مطالب مربوط به سال های قبل!؟
جالب است!......سال 2015 هستیم......و خود شما واقفید که این آخرین آمارگیری نیست!.....بعد میفرمائید چون میدانستم مال سال 2010 را گذاشتم!......چرا سال 2015 رو نذاشتین یا هر دو رو و چرا بی بی سی ؟.....الآن مطلب شما یعنی قصد داشت تاریخ رو بررسی کنه؟!
شما آخرین آمار رو نذاشتی که بخواد با سال 2010 مقایسه کنه!......این مطلب شما هم که مربوط به 2010 است که نظرسنجی بی بی سی است با رتبه 2010 سازمان ملل درباره همون موضوع متفاوت است!

لطفا فکر نکنید ......شما هیچ کجا ننوشتی قضاوت کنن.......کاربران بایستی این طور که شما میفرمائید علم غیب داشته باشند:D
وظیفه بود!.......به شما گفتم نیاز به عذرخواهی شما در ای باره نبود .....ولی بذارید حرفم رو اصلاح کنم بعد این پستی که زدین چرا نیاز به عذرخواهی به خودتون هست!
سلامت باشین و راستگو

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
10% تفریحاتی که ایران دارن،اونجا ندارن.تنها چیزی که اونجا دارن و ایران ندارن دیسکو و باره!که همونشم وقتی میان ایران خودشون تو باغو خونه برگزار میکنن!
تو ایران از میلیاردش گرفته تا کارمند همه ناراضین و در حال غز زدن!اما اونجا قانون و دولتشونو میپرستن و به هرچیزی که بهشون برسه قانعن!سال در دوازده ماه کار میکننو پولشونو جمع میکنن که شاید یه بار برن مسافرت!مهمونم دعوت میکنن میگن بی زحمت شامو ناهارتونو با خودتون بیارین!دوست دختر دوست پسرشم که میرن بیرون،این کافه خودشو حساب میکنه،اون یکیم خودش!
ایرانیا هم که اصلا شاد نیستن!شب تعطیلو غیر تعطیل اصلا رستوران ها و سینما ها و پارکا و خیابونا در حال منفجر شدن نیست.اصلا تا 2:30 شب در حال چرخیدنو مهمونی رفتن نیستن.اصلا هم تا دو روز آخر هفته تعطیلات میخوره نمیریزن تو جاده ها و مسیر 3 ساعته ،ترافیکه 10 ساعته توش به وجود نمیاد!مردمی افسرده اینجوری زندگی میکنن؟
این نظر سنجی که اصلا شاهکاره!مردم بدبخت عراق که هر روز بمب سرشون منفجر میکننو زنو بچشونو سر میبرن واقعا از مردم ایران شادترن!
بلی درسته کل تفریحات غرب رو داریم به جز بار و دیسکو که اونم بعضی پارتی هامون از بار اونها هم باحالتره.. تن فروشی که بیداد میکنه به هر قیمتی مفت و ارزان!!خیانت و تجاوز هم کم و بیش داریم و در دست اقدام!!
من نمی دونم خود شما شخصل چند سالی در اروپا زندگی کردین من هم زندگی نکردم اما محض اطلاع و یادآوری:
پسر دایی بنده دکتری قدرت در دانشگاه کبک (منطقه فرانسوی ها)کانادا درس اشو تموم کرد و در یه شرکتی داره کار می کنه پارسال که اومده بود با حرف خودش حدوده 13 میلیون تومن ایران حقوق اش بود که دقیقا 6 میلیون تومان اش مالیات ازش کسر میشد در عوض:
1: خانومش در دوران بارداری و زایمان سزارین در بهترین بیمارستان دولتی کاملا رایگان مداوا شد ((خانو م اش هنوز نتونسته ویزای اقامت رو کامل بگیره !!))
2: بعد از تولد بچه یه وام خرید خونه بزرگتر بهش دادن به خاطر داشتن فرزند !
3: 7 ماه بیکار مونده بود از بیمه بیکاری پول بهش میدان پولی که لاقل تونست 1 بار ایران بیاد با خانواده و برگرده حالا جدای خرج و مخارج اون 7ما اش!!!!!
4:مدرسه و امکانات آموزشی و در مانی برای فرزندشان تا سن بلوغ کاملا کاملا رایگان هست و اجباری!!
5:دولت با تمام قوا پشت سره ملت اش هست چون اون مالیات میده هر روز نه اون کارخونه دار و سرمایه دار همیشه فراری!! بس از ملت اش حمایت می کنه در برابر کار فرما!
6: شغل های سخت ((طبق تعریف قانون کار جهانی ilo)) به اندازه تعریف شده کار می کنند یعنی دولت بازنشسته شون می کنه مثل جوشکاری و کار در مراکز درمانی پرتو نگاری با حقوق عالی!!!
7: اینجا معلمی شغل انبیاست ولی معلمین ما جز قشر مستضعفین هستند ولی آنجا معلم و مدیر مدرسه یه نوع احترام و شخصیت اجتماعی بالا دارد و حقوق های نسبتا خوب دقیقا بلعکس ما!!
8:برای طرح های پژوهشی پسر دایی بنده که کنترل یک بازویربات خاص بود از خود دانشگاه نقدا همون اول ترم 80 هزار دلار کانادا وام بلاعوض گرفت و برای اون طرح تحقیقی ایش به سه کشور آمریکا و آلمان و ایتالیا به هزینه آن دانشگاه دولتی سفر کرد و طرح اش رو به دانشگاه تقدیم کرد و 10 هزار دلار هم جایزه گرفت به گفته خودش طرح تحفه ای هم نبود همانطوری در آرشیو دانشگاه برای تحقیقات بعدی مونده!
....................................................................................
از گفتن این مسائل بنا تعریف پسر دایی بنده نبود هدف فقط این بود که بعضی مقایسه های بیجا نکنیم. اینجا هم کرور کرور پول نفت داریم هیچ تولید نداریم زیر سایه دلالان وطن فروش ولی باز طعمه کردند مالیات هم بگیرند حالا این هم وضع اقتصادی و معیشتی ماهاست!!
من متاسفم شما چرا کشورمون رو با عراق مقایسه می کنید !!؟؟؟چرا نمیگین کشور کره جنوبی 40 سال پیش اومده بودن ایران تا از ایران خدرو کپی برداری کنند و کارگر به ایران بفرستند!!!حالا همین کشور داره به کل دنیا تکنولوژی می فروشه!
باید کمی نه بیش مقایسه هامون درست باشه . وضع اقتصادی و تورم و فساد اجتماعی دقیقا ربط به دلخوشی مردم دارد. اون پسر بالا شهری که برای خودش تو ویلایی باش در رامسر با خودش 3 تا دختر میبره و به هرکدوم بعده هر جور عیاشی 1 2 میلیون پول میده نشان از دلخوشی ملت نیست نشان از آن است که::::
پول نفت در دست بعضی هاست که میلیون میلیون فرزاندانشان خرج می کنند هیچ قانونی جلودارشان نیست و و آن چند تا دختر از فقر مالی و فرهنگی و هرزه گی جامعه تن به تن فروشی به هر قیمتی می دهند و پول نفت هم آنطوری نصیب آن دختران می شود!
اگر اسم اینها دلخوشی ست باشه بس خیلی دلخوشیم..........

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقابسه روستا و شهر درست نیست. جمعیت زیاد و تلاش برای زنده موندن، ناگزیر رقابت و استرس و درگیری و...را با خودش داره. عیب از کشوره که داره تبلیغ میکنه جمعیت بشه 150 میلیون. همین چندتا روستا هم که به قول شما شاد هستن اینقدر آدم بفرستین توش تا اونجاها هم از بین بره.
سلام علیکم..........بحث جمعیت زیاد مطرح کردین.....خردادی عزیز.....دوست محترمی آمدند و با یک تمثیل مواردی رو در قبال کانادا گفتند.....که البته برخی اظهارتشون درست......و برخی کاملا نادرست بود ....که البته تقصیر ایشون نیست و به موقعیت شغلی برمیگردد
همه کشورها در تلاش هستند .......جمعیت زیاد و پویا و جوانی داشته باشند ......یک نمونش همین کاندا ......که این دوس محترم اشاره کردن

بعد از تولد بچه یه وام خرید خونه بزرگتر بهش دادن به خاطر داشتن فرزند !

اگر همین موارد در ایران ما طرح بشه و قانون صدای یک عده در میاد........و برخی از این سیاستها در حال حاضر نیز هست ......از جمله قانونی که مجلس تصویب کرد زنان باردار حقوق کارشون رو بگیرند با اینکه در دوران بارداری سرکار نمیرن.....طرح دولت قبل بود و در مجلس تصویب شد.....متاسفانه با تغییر دولت این طرح فراموش شد!

یا همین طرح هایی که در قبال سیاست افزایش جمعیت ارائه شد:

نظیر سکه طلا ، فلان مقدار پول و پرداختن هزینه بهداشتی و درمانی مادر .........همه این ها مطرح شد در ایران ما و خیلی ها همین موارد رو مورد تمسخر قرار دادند

در قبال حقوقی که کاربر محترم ذکر کردند ........فکر میکنم این منبع بسیار کمک کند

http://www.livingin-canada.com/minimum-wage-canada.html
.
امروز به یک روستایی رفتم که گاز نداشت......با یکی از ساکنانش صحبت کردم.....ابتدا به خاطر مسئله ای که رفته بودم و بعد هم سر صحبت باز شد.....جایتان خالی تو دل کوه بود و پر از آرامش ......به قدری این مرد بی ریا و اهل تعارف و خوش آمد گویی بود که اتفاقا به فکرم افتاده عیدی با خانواده حتما اونجا برم(البته در قبال این یکی دو سال دلخور بود.....میگفت خدا پدر مادر فلانی رو بیامرزه امکانات رو تا حدی که تونست اینجا به ما داد.....ولی حیف که خودش نیست..وقتی خرابی رخ میده دیگه کسی نیست برای پاسخگویی). ..........اگر بشود

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. خیلی خوب میشد نگاهی به میزان وسعت کانادا و تفاوتش با ایران و همچنین منابع طبیعی این کشور مینداختیم و بعدا سیاست افزایش جمعیت تو این دو کشور رو مقایسه میکردیم. ما برای همین جمعیت فعلی هم تو تامین اب و شغل و رفاه مشکل داریم. اگر کانادا تو تامین اینا مشکل داره بگین. به نظر من جمعیت فشرده و نبود امکانات یکی از عوامل مهم ناراحتی و استرس و غمه. شما مخالفین؟

دقیقا.......یک بحث دیگه مقایسه وسعت هست.......شما با چینی ها صحبت کنید.........اونها از حکومتشون ناراضی هستند.......البته فشردگی جمعیت باعث این نشده که خنده از صورتشون بره......و غمگین باشند ......قطعا وقتی بحث امکانات هست نمیشه قطر رو با ایران مقایسه کرد .....فارغ از همه مسائل.....یا چین رو با ایران......منظورم در بحث نظام تامین اجتماعی اونهاست

بله ما منابع طبیعی بسیار داریم......ولی متاسفانه دو دولت پهلوی و قاجار بدجوری به کشور ما ضربه زدند .....ما باید خیلی تلاش کنیم تا این عقب ماندگی ها رو جلوشو بگیریم......الآن همین بحث انرژی هسته ای برخی که ظاهر روشن فکری دارن......درست مثل قاجار خیلی راحت میخوان منابع ما رو بدن .....عوضش ویزای سفر برخی به خارج کشور مثل دوران ناصر الدین شاه تامین بشه!

تا برخی نگاه ها اینه و به جای نگاه کردن به ظرفیت و توان داخلی کشور نگاه به دست عده ای است که خودشان میگن بواسطه تحریم چقدر از حق مردم رو پایمال کردن و از طرفی هم برخی دلالان داخلی هستند .......انتظار خیلی خوبی نمیتوان داشت.......هرچند دستگاه قضا شکر خدا در این 6 سال اقدامات بسیار خوبی انجام داده

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
بهشت رفتن به زووووووررررر....

بچه دار شدن به زوووووورررررر...

حجاب مردم به زو‌‌‌ووووورررررر...

پول در آوردن به زووووورررر.....

خوشبخت شدن به زووووورررر...

خوشبخت ماندن به زوووووررررر...

خرج عروسی به زووووووررررر....

خرج زندگی به زوووووورررررر...

فکر کنم خیلی وقت است در " زورخانه " زندگی میکنیم....
اينجــــــا ايران است!!!
اينــکه شما در خانه چه برنامه‌اى می‌بينيد به ما مربوط است،
اينکــــه در خيابان چه مي‌پوشيد به مــــا مربوط اســــــت،
آنچــه می‌نوشـــيد و آنچه می‌گوييـــد به مــــــا مربوط اســــت!
با چه کسى بيرون ميرويد به‌ مــــــا مربوط اســــت،
چه دينــى داريد و چگونه آرايـــش ميکنيد به مـــــا مربوط است؛
امـــــا امنيت....،
قدرت خريد...،
کيفيت تحصيل...،
آينده فرزندانتان...،
تفريح جوانانتان...،
امنيت راه‌ها...،
مشکل مسکن و بقيه موارد: به مـــا مربوط نـــيســـت،
(((مشــــــکل خودتــان اســــت)))

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهشت رفتن به زووووووررررر....

بچه دار شدن به زوووووورررررر...

حجاب مردم به زو‌‌‌ووووورررررر...

پول در آوردن به زووووورررر.....

خوشبخت شدن به زووووورررر...

خوشبخت ماندن به زوووووررررر...

خرج عروسی به زووووووررررر....

خرج زندگی به زوووووورررررر...

فکر کنم خیلی وقت است در " زورخانه " زندگی میکنیم....
اينجــــــا ايران است!!!
اينــکه شما در خانه چه برنامه‌اى می‌بينيد به ما مربوط است،
اينکــــه در خيابان چه مي‌پوشيد به مــــا مربوط اســــــت،
آنچــه می‌نوشـــيد و آنچه می‌گوييـــد به مــــــا مربوط اســــت!
با چه کسى بيرون ميرويد به‌ مــــــا مربوط اســــت،
چه دينــى داريد و چگونه آرايـــش ميکنيد به مـــــا مربوط است؛
امـــــا امنيت....،
قدرت خريد...،
کيفيت تحصيل...،
آينده فرزندانتان...،
تفريح جوانانتان...،
امنيت راه‌ها...،
مشکل مسکن و بقيه موارد: به مـــا مربوط نـــيســـت،
(((مشــــــکل خودتــان اســــت)))
پس تعریف شادی رو از نگاه شما متوجه شدیم!........
جهنم رفتن به زور!
بچه دار نشدن به زور!
بی حجابی با زور!
بیکاری با زور!
بدبخت شدن با زور!
خرج داماد با زور!
خرج مردگی با زور
.........
اینکه شما در خانه چه می بینید و دیش هایش فضای شهر را زشت نشان میدهد و وقتی وارد اجتماع شدین و اقدام ضد فرهنگی انجام دادین و حق تعدادی دیگر رو ضایع کردین .....قلیان کشیدین به ما مربوط نیست!

اینکه در خیابان لباس شهرت تن کردید برای انگشت نما شدن و اینکه یک عده بگویند کشور ایران و این همه روسپی و امنیت روانی جامعه دچار مشکل شود به ما مربوط نیست!
اینکه در خیابان فحاشی کنید و زد و خورد و شراب بنوشید و مثل دیوانه ها رفتار کنید یا مثل برخی کشورهای خارجی تجاوز جنسی و زنا و ....صورت بگیرد به ما مربوط نیست!

اینکه با مرد غریبه بروید دور از چشم خانواده و کاری انجام دهید که بشود حرمت شکنی و بشود تابو قانون شکنی به ما مربوط نیست!.....به بی بی سی و صدای آمریکا مربوط است که کف بزنند و هورا بکشند و البته صهیونیستهای کودک کش!

اینکه بهایی باشید یا شیطان پرست یا مرتد و در جهت تضعیف ادیان الهی عمل انجام دهید به ما مربوط نیست!......مثلا قرآن آتش بزنید ولی عوضش حرف زدن و تحقیق درباره هلوکاست به ما مربوط است!

سایر موارد بله به ما مربوط نیست!
چر که این جا ایران نیست!.........اینجا زورخونه نیست.....چون قانون جنگل حاکم است!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا چه ربطی به پهلوی و قاجار داره !! دریاچه ارومیه و زاینده رود تو همین حکومت خشک شد و شادی خیلی ها از بین رفت. چرا همه چیو میخواین گردن قبلیا بندازین ! مردم چین هم شاد نیستن مردم هند هم شاد نیستن. کشورایی که جمعیت زیاد دارن و سرانه مکانی و رفاهی برای هر نفر به اندازه گافی وجود نداره مردمش نمیتونن شاد باشن چون واسه یک لقمه نون باید با هم بجنگن و این هم خیلی خطرناکه. جنگیدن واسه یک لقمه نون نمیتونه شادی رو به همراه بیاره وقتی همش مجبوری با دیگران رقابت کنی و اونارو کنار بزنی.
اگه ربط نداشت نمیگفتم عزیز جان.....پس ربط داشت
زاینده رود که آب توش جاری شد.......نشد؟

زاینده رود زنده شد (+عکس) - عصر ایران

نه همه چی رو ننداختم.......مواردی رو هم ضمنی اشاره کردم..........گاهی اوقات برخی سیاست های اشتباه موجب میشه مردم شادی که باید داشته باشند رو تو زندگیشون حس نکنند ....البته گاهی مواقع شادی یک عده باعث ناراحتی عده دیگری هم میشه........مثل همین بحث زاینده رود که مردم یزد آب زاینده رود رو برای آشامیدن در اختیار دارن ولی خود اصفهان از زنده رود بی بهره است .....ولی وقتی امید باشه ....هر سیاست اشتباه قابل جبران و اصلاح پذیر است .........یکی از همین ها اقتصاد مقاومتی است

شرایطی که حتی تحریم ظالمانه هم نتونه به کشور آسیب برسونه.......خیر......همچین چیزی نیست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه هر چندماه یکبار آب رو باز میکنن، اونم تو فصل بارون زیاد، بقیه سال خشکه. اقتصاد مقاومتی رو باهاتون موافقم میتونه جواب بده. ولی من حرفم سر جمعیت بود که نباید زیادش کنیم. تو اقتصاد مقاومتی هم شما باید به جوان کار بدی، ولی اینهمه جمعیت کدوم کار؟ باید خونه بدی. ولی اینهمه جمعیت چاره ای جز خونه های زنبوری آپارتمانی میمونه؟ همه اینا میتونن شادی رو از بین ببرن. بازم تاکید میکنم کشورایی که توش مردم باید برای ساده ترین نیازهاشون باهم رقابت کنن چون جمعیت زیاده شادی وجود نداره و اینو هر منطقی قبول میکنه. اینقدر لجباز نباشین.
یعنی شیر آب زاینده رود دست دولته؟......بله در جریانم!.......موافق نیستم......جمعیت سالمند وضع رو خرابتر میکنه.......البته ارکان حکومت وظیفه دارند زمینه هاشو هم در کنار سیاست های تشویقی فراهم کنند......این طرح ها بحث یک هفته ای و یک ماهه و یک ساله نیست .......منم با آپارتمان نشینی موافق نیستم.......و خونه های خشت و گلی رو به صدتا برج ترجیح میدم.....خب به هر حال این منطق شماست وهر کسی هم برای منطقش دلیل داره.........به نظر بنده رقابت بیشتر بر اثر چشم و هم چشمی است و فقر فرهنگی.......چیزی که شما میگین یعنی برای نون خوردن همچین چیزی میتونه باشه ولی دلایل دیگری هم میتونه باشه......و اصلا خلاف اون....پست و مقام......زیاده خواری و حرص و طمع بیشتر میتونه سبب رقابت و موارد این چنین بشه و این جامعه هم شادی لازم رو ندارد ولی میشه ساده زیست بود و حرص و طمع دنیا رو نداشت و شاد بود.......خوشبختانه تو ایران از این جور افراد داریم.....کسانی که نگاهشون به دست خودشونه و دوست ندارن پول حرام سر سفرشون بیاد

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادش بخیر...
4 5 سال پیش قضیه آب پاشی توو یکی از پارک های تهران .. چقدر سیاسی و امنیتی و بین المللی شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
بلی درسته کل تفریحات غرب رو داریم به جز بار و دیسکو که اونم بعضی پارتی هامون از بار اونها هم باحالتره.. تن فروشی که بیداد میکنه به هر قیمتی مفت و ارزان!!خیانت و تجاوز هم کم و بیش داریم و در دست اقدام!!
من نمی دونم خود شما شخصل چند سالی در اروپا زندگی کردین من هم زندگی نکردم اما محض اطلاع و یادآوری:
پسر دایی بنده دکتری قدرت در دانشگاه کبک (منطقه فرانسوی ها)کانادا درس اشو تموم کرد و در یه شرکتی داره کار می کنه پارسال که اومده بود با حرف خودش حدوده 13 میلیون تومن ایران حقوق اش بود که دقیقا 6 میلیون تومان اش مالیات ازش کسر میشد در عوض:
1: خانومش در دوران بارداری و زایمان سزارین در بهترین بیمارستان دولتی کاملا رایگان مداوا شد ((خانو م اش هنوز نتونسته ویزای اقامت رو کامل بگیره !!))
3: 7 ماه بیکار مونده بود از بیمه بیکاری پول بهش میدان پولی که لاقل تونست 1 بار ایران بیاد با خانواده و برگرده حالا جدای خرج و مخارج اون 7ما اش!!!!!
4:مدرسه و امکانات آموزشی و در مانی برای فرزندشان تا سن بلوغ کاملا کاملا رایگان هست و اجباری!!
5:دولت با تمام قوا پشت سره ملت اش هست چون اون مالیات میده هر روز نه اون کارخونه دار و سرمایه دار همیشه فراری!! بس از ملت اش حمایت می کنه در برابر کار فرما!
6: شغل های سخت ((طبق تعریف قانون کار جهانی ilo)) به اندازه تعریف شده کار می کنند یعنی دولت بازنشسته شون می کنه مثل جوشکاری و کار در مراکز درمانی پرتو نگاری با حقوق عالی!!!
7: اینجا معلمی شغل انبیاست ولی معلمین ما جز قشر مستضعفین هستند ولی آنجا معلم و مدیر مدرسه یه نوع احترام و شخصیت اجتماعی بالا دارد و حقوق های نسبتا خوب دقیقا بلعکس ما!!
8:برای طرح های پژوهشی پسر دایی بنده که کنترل یک بازویربات خاص بود از خود دانشگاه نقدا همون اول ترم 80 هزار دلار کانادا وام بلاعوض گرفت و برای اون طرح تحقیقی ایش به سه کشور آمریکا و آلمان و ایتالیا به هزینه آن دانشگاه دولتی سفر کرد و طرح اش رو به دانشگاه تقدیم کرد و 10 هزار دلار هم جایزه گرفت به گفته خودش طرح تحفه ای هم نبود همانطوری در آرشیو دانشگاه برای تحقیقات بعدی مونده!
....................................................................................
از گفتن این مسائل بنا تعریف پسر دایی بنده نبود هدف فقط این بود که بعضی مقایسه های بیجا نکنیم. اینجا هم کرور کرور پول نفت داریم هیچ تولید نداریم زیر سایه دلالان وطن فروش ولی باز طعمه کردند مالیات هم بگیرند حالا این هم وضع اقتصادی و معیشتی ماهاست!!
من متاسفم شما چرا کشورمون رو با عراق مقایسه می کنید !!؟؟؟چرا نمیگین کشور کره جنوبی 40 سال پیش اومده بودن ایران تا از ایران خدرو کپی برداری کنند و کارگر به ایران بفرستند!!!حالا همین کشور داره به کل دنیا تکنولوژی می فروشه!
باید کمی نه بیش مقایسه هامون درست باشه . وضع اقتصادی و تورم و فساد اجتماعی دقیقا ربط به دلخوشی مردم دارد. اون پسر بالا شهری که برای خودش تو ویلایی باش در رامسر با خودش 3 تا دختر میبره و به هرکدوم بعده هر جور عیاشی 1 2 میلیون پول میده نشان از دلخوشی ملت نیست نشان از آن است که::::
پول نفت در دست بعضی هاست که میلیون میلیون فرزاندانشان خرج می کنند هیچ قانونی جلودارشان نیست و و آن چند تا دختر از فقر مالی و فرهنگی و هرزه گی جامعه تن به تن فروشی به هر قیمتی می دهند و پول نفت هم آنطوری نصیب آن دختران می شود!

اینکه یه سری امکانات رفاهی از قبیل موارد بهداشت و سلامت و آموزش، اونها از ما بهترن هیچ شکی نیست.دلایلشم اینه:
هم جمعیتشون خیلی از ما کمتره (به عنوان مثال کل کشور پیشرفته ای مثل سوئد فقط 9 میلیون،حتی کمتر از تهران 15 میلیونیه ما جمعیت داره) و از اون مهمتر تبعیت همگانی از مدیریت و برنامه ریزی دولت و قانونمندی،نظم و انضباط،مالیات همگانی از 30 الی 70% مشاغل بسته به نوع شغل و سیستم قوی بانک الکترونیک به طوری که هیچ کس نتونه از مالیات فرار کنه و هرفرد هرچقدر که در آمد داره،دولت در جریانش هست.و در نهایت جریمه های سنگین برای فرار از مالیات و زیر پا گذاشتن قانون.اینجوریه که هیچکس نمیتونه یواشکی در آمد چند ده میلیونی داشته باشه بدون اینکه ذره ای از درآمدش خرج رفاه عمومی و خدمات اجتماعی بشه.
واما در مورد فساد اجتماعی
وضعیت فساد اجتماعی در اونجا هنوزم که هنوزه قابل مقایسه با کشور ما نیست.به جز کلان شهرهایی مثل تهرانو اصفهانو ...که فرهنگ مردم خیلی داره شباهت پیدا میکنه با اونا.البته (تاوانشم مثل فروپاشی خانواده،افسردگی،طلاقو خیانت و ....دارن پس میدن)
منتها تفاوتش اینه که در جامعه لیبرال منهای دین اونا چون چیزی تحت عنوان دین و ارزش های اخلاقی ناشی از باید ها و نباید های الهی وجود نداره که بخاطر دوری از گناه و زشتی از یه سری کارها دوری کنن،فساد جزئی از زندگیشون شده و دیگه هیچکس به بودنش اعتراضی نمیکنه.
در جوامع غربی از سنین 12 13 سالگی خیلی از دخترانشون مورد تعرض قرار میگیرن اما چون تحت عنوان روابط دوستانه مطرح میشه،هیشکی به نظرش زشت نمیاد!بچه هایی که با مادران دبیرستانی به دنیا میان و هیچوقت پدرومادرشونو نمیبینن،صرفا دولت میشه همه چیزشون و بزرگشون میکنه.حالا اینکه چقدر از این بچه ها دچار اختلالات روانی و شخصیتی و بزهکاری میشن بماند.
احترام به بزرگتر،پدر و مادر،معلم و ..... که اسف باره!به عنوان مثال چیزی که خودم سر کلاسا دیدم،دانش آموز خیلی راحت جلوی معلم پاشو رومیز میزاره،هندزفری تو گوشش،موقع ورودو خروج معلم هم هیچ عکس العملی نشون نمیده....یا مثلا اگه بچه ای مورد تنبیه پدرومادر قرار بگیره،میتونه زنگ بزنه به پلیسو ...(پدرومادر هم حق اعتراض ندارن)
ازین قبیل مشکلات فرهنگی خیلی زیاده که خودشونم توش موندن.چیزایی که فقط با قانون هم نمیشه درستش کرد.(البته خیلی از قوانینشون هم درست نیست.مثل اینکه اگر زن یا شوهری،همسرش بهش خیانت کنه،در هیچ دادگاهی حتی حق اعتراض هم نداره،چه برسه به اینکه درخواست مجازات هم داشته باشه).بماند که ما هم ازین دین درستی که داریم، خیلی جاها نمیخوایم استفاده کنیم.مثه زیرپاگذاشت قانون،رشوه،مال حروم خوردن،ظلم در حق دیگران و .....که همش در دین ما به شدت مذمومه، اما باز هم ... . اگر پیشرفتی هم نکنیم مقصرش خودمونیم.اونا پیشرفت میکنن چون خیلی ازین کارا رو یا خودشون انجام نمیدن،یا با کنترل شدید قانون نمیتونن که انجام بدن.در نتیجه پیشرفت میکنن.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
پیشرفت هاشون بخاطر تلاش،نظم و تبعیت از قانون اصلا قابل انکار نیست.امکانات خدمات عمومی از قبیل بهداشت،آموزش،حمل و نقل و ... هم به همین خاطره.اونا یا خودشون قانونو زیر پا نمیذارن،یا با کنترل های شدید دولت مثل بانک الکترونیک،نمیتونن که زیر پا بذارن.هرکسی هرچقدر درآمد داره دولت در جریانه و 30 تا 70% حقوقش میره واسه هزینه برای خدمات رفاه عمومی.نه مثل ما که طرف چند ده میلیون ماهانه درآمد داره اما با شناسایی راه های فرار از مالیات، یه هزار تومنی از جیبش واسه رفاه بیشتر هموطنانش خرج نمیشه.دلیل پیشرفت های اقتصادیشونم اینه که قانون خدا عوض نمیشه.لیس للانسان الا ما سعی.تلاش میکنن،دروغ نمیگن،خلف وعده نمیکنن،رشوه نمیدن و ....در نتیجه پیشرفت میکنن.حتی اگر مسلمون نباشن.

اما از نظر فزهنگی در زمینه مشکلات اخلاقی و فساد اصلا باهاتون موافق نیستم.چون اونا فساد جزئی از زندگیشون شده و از اونجایی که طوری تربیت میشن که هیچ چیزی اگر بر خلاف قانون نباشه،زشت نیست،هرکاری میکنن.از دختر و پسر 12 13 ساله گرفته تا .... .حالا اینکه چرا خیلی از مردم ما هم متاسفانه با وجود داشتن اسلام و دونستن عواقبی که هم در قرآن و هم از ائمه معصومین بهشون رسیده اعم از این دنیا و اون دنیا،بازم راه اونارو دارن میرن و دارن این نابودیه اخلاقی رو به جون میخرن الله اعلم!

در مورد معلمین هم بگم شاید حقوق مناسبی داشته باشن،اما احترام به معلم در ایران خیلی بیشتر از اونجاست.اونجا اصلا دانش آموز براش مهم نیست معلم سر کلاس اومده یا نه!خیلی راحت پاشو میزاره رو میز،هندزفری میزاره تو گوشش و .... چیزایی که شاید من خودم که هم اونجا مدرسه رفتم هم اینجا،هیچوقت اینجا ندیدم.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیشرفت هاشون بخاطر تلاش،نظم و تبعیت از قانون اصلا قابل انکار نیست.امکانات خدمات عمومی از قبیل بهداشت،آموزش،حمل و نقل و ... هم به همین خاطره.اونا یا خودشون قانونو زیر پا نمیذارن،یا با کنترل های شدید دولت مثل بانک الکترونیک،نمیتونن که زیر پا بذارن.هرکسی هرچقدر درآمد داره دولت در جریانه و 30 تا 70% حقوقش میره واسه هزینه برای خدمات رفاه عمومی.نه مثل ما که طرف چند ده میلیون ماهانه درآمد داره اما با شناسایی راه های فرار از مالیات، یه هزار تومنی از جیبش واسه رفاه بیشتر هموطنانش خرج نمیشه.دلیل پیشرفت های اقتصادیشونم اینه که قانون خدا عوض نمیشه.لیس للانسان الا ما سعی.تلاش میکنن،دروغ نمیگن،خلف وعده نمیکنن،رشوه نمیدن و ....در نتیجه پیشرفت میکنن.حتی اگر مسلمون نباشن.

اما از نظر فزهنگی در زمینه مشکلات اخلاقی و فساد اصلا باهاتون موافق نیستم.چون اونا فساد جزئی از زندگیشون شده و از اونجایی که طوری تربیت میشن که هیچ چیزی اگر بر خلاف قانون نباشه،زشت نیست،هرکاری میکنن.از دختر و پسر 12 13 ساله گرفته تا .... .حالا اینکه چرا خیلی از مردم ما هم متاسفانه با وجود داشتن اسلام و دونستن عواقبی که هم در قرآن و هم از ائمه معصومین بهشون رسیده اعم از این دنیا و اون دنیا،بازم راه اونارو دارن میرن و دارن این نابودیه اخلاقی رو به جون میخرن الله اعلم!

در مورد معلمین هم بگم شاید حقوق مناسبی داشته باشن،اما احترام به معلم در ایران خیلی بیشتر از اونجاست.اونجا اصلا دانش آموز براش مهم نیست معلم سر کلاس اومده یا نه!خیلی راحت پاشو میزاره رو میز،هندزفری میزاره تو گوشش و .... چیزایی که شاید من خودم که هم اونجا مدرسه رفتم هم اینجا،هیچوقت اینجا ندیدم.

خانوم محترم شما دارین باز یه مقایسه اشتباه می کنید. اون چیزایی که شما در زندگی فساد می دونید تا حدودی در فرهنگ اونا عادی هستش و اون به خودش ربط داره.
شما یه مشکلی که دارین البته از نظر من : مسئله رو فقط مذهبی نگاه می کنید.
در ضمن لطفا تامل کنید: جمعیت اونا کمه؟ کانادا چقدر جمعیت داره ؟
ما 80 میلیون جمعیت داریم کلی درآمد نفتی داشتیم و داریم این همه احالتص و فساد در عقاید مذهبی شما جایی دارند آیا؟
خانوم با این پول نفت ماها داریم 10 20 تا کشور دنیا رو می گردونیم کجای کارین؟
بهتره یکطرفه نریم . با دقت به مسایل نگاه کنیم. چقدر از ملت با شما و من هم عقیده اند؟

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این قسمت رو پای خنده و مزاح تون میزارم. چون اینطور مقایسه رو یه دختر خانوم 12 ساله هم اینطوری نقد نمی کنه!!:biggrin:

بالا