آمار باور نکردنی و جالب شادترین مردم دنیا

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من اینو ندیده بودم ببخشید،بازم سر حرفام هستم نوشته نظرسنجی اونم ی پروژه تحقیقاتی بوده،مطمئنا با اون آمار سال 2010 که ی ارگان دیگه بررسی کرده فرق میکنه،شما زیاد بدبینانه نیگا میکنی خوب میتونی به آمار سال 2010 اکتفا کنی!لازم نیس موضع خاصی بگیری!

عزیز من بازم بی دقتی!.......مطلبی که خانم استارتر نوشته مربوط به سال 2010 است......تاپیکشو قبلا دوستان زده بودن و همون موقع سازمان ملل آماری که بنده قرار دادم رو با بیان شاخص ها مطرح کرده بود!....

بواقع تاپیکی که شما الآن توش داری نظر میدی پست اولش سال 2010 زده شده!.....البته 2011 و 2012 هم برخی دوستان زدن.....بعد یه وقفه خورد و حال!

[h=1]شادترين مردم دنيا - ايران رتبه 202[/h]
2010/4/26

hossein.8667

عضو جدید
چطوری به این معتبر بودنش پی بردید؟
ببینید این ی پروژهتحقیقاتی دانشگاهی بوده در ضمن من که توو سایت bbc چیزی پیدا نکردم ب عنوان خبر شاید توو فیسبوکش زده! چون توو ایران از این کارا کم انجام میشه واسمون عجیبه،شما میتونی باور نکنی به همین سادگی...

hossein.8667

عضو جدید
عزیز من بازم بی دقتی!.......مطلبی که خانم استارتر نوشته مربوط به سال 2010 است......تاپیکشو قبلا دوستان زده بودن و همون موقع سازمان ملل آماری که بنده قرار دادم رو با بیان شاخص ها مطرح کرده بود!....

بواقع تاپیکی که شما الآن توش داری نظر میدی پست اولش سال 2010 زده شده!.....البته 2011 و 2012 هم برخی دوستان زدن.....بعد یه وقفه خورد و حال!

شادترين مردم دنيا - ايران رتبه 202

2010/4/26
خب منم که لینک خبر bbc واسه 2010 رو دادم بت همون حرف شما درست بود اما اون خبر و من ندیدم رفرنسشم سازمان ملل بوده!

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
خب با این حرفهای شما متوجه شدم که چرا انقدر غمگین و نا امید هستین......ایرادی هم نداره....در نا امیدی خودتون بمونید!.....ولی هرجا بخواین همچین تلقی های دروغینی رو به دیگران نسبت بدین......مطمئن باشید اولین نفری که جلوی شما خواهد ایستاد خود بنده هستم.....خیر پیش

شما از اون دسته آدم هایی هستید ک باعث شدید خیلی از مردم از دین زده بشن ... نفستون از جای گرم در میاد و خبر از مردم ندارید
دیگه بحثی با شما ندارم چون تجربه بهم ثابت کرده با هر کس ب اندازه باور هاش بحث کنم در غیر این صورت منو احمق فرض میکنه!!!!!!!!!!!!
لطفا ازم نقل قول نگیرید چون تمایلی ندارم جوابتونو بدم.

hossein.8667

عضو جدید
خبر بی بی سی ؟......لینکشو دادین از منبع بی بی سی؟.....وای خدا!
اخبار موثق توو سایتش میزنه،شما با خودت درگیریا اون آمار ی نظرسنجی بوده با آمار سازمان ملل فرق داره،هر دانشگاهی توو هر کشوری میتونه این کار و انجام بده!شما با حرفای خودتم مشکل داری الان ینی ایران 81 ام نیست،وای خدا:confused:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما از اون دسته آدم هایی هستید ک باعث شدید خیلی از مردم از دین زده بشن ... نفستون از جای گرم در میاد و خبر از مردم ندارید
دیگه بحثی با شما ندارم چون تجربه بهم ثابت کرده با هر کس ب اندازه باور هاش بحث کنم در غیر این صورت منو احمق فرض میکنه!!!!!!!!!!!!
لطفا ازم نقل قول نگیرید چون تمایلی ندارم جوابتونو بدم.

اتفاقا من شرایطم طوری است و کارم طوری است که مطمئن باشید بیش از شما از مردم خبر دارم......کار من طوریه که به خیلی روستاها رفتم که هنوز آب لوله کشی ندارن....گاز ندارن....تو برق رسانی هم مشکلات براشون هست .......بله سرکار خانم....اگر شما محرورمیت رو به نداشتن ماشین مدل بالا و زندگی اشرافی میبینید و بعضا ادعاهایی که رسانه های مغرض مطرح میکنن......من هم چشیدم هم دیدم و هنوزم متاسفانه دارم میبینم.....و با حال و هوای مردم محروم مانوسم.....و اتفاقا اونها شادتر از مردم کلان شهرها هستند

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخبار موثق توو سایتش میزنه،شما با خودت درگیریا اون آمار ی نظرسنجی بوده با آمار سازمان ملل فرق داره،هر دانشگاهی توو هر کشوری میتونه این کار و انجام بده!شما با حرفای خودتم مشکل داری الان ینی ایران 81 ام نیست،وای خدا:confused:

بالاخره زده یا نه؟.....لینکشو بده.....کجا لینکشو دادی؟......لینک بی بی سی!......اینو فعلا جواب بده تا بقیه!

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب بدبختی ای ما داریم ها...

من نمیفهمم،شما به من بفهمون...
خود شما داری میگی من میرم روستا و بدبختی مردم فقیر رو میبینم.نمیدونم لوله کشی ندارن
خود شما هر نوع بحث اقتصادی اجتماعی هست شرکت میکنی نقل قول های سایت های معتبر از افت شاخص فلان و بیسار و هزار مصیبت ایران قرار میدی
خود شما هم قبول داری یه سری مشکلات جوان ها هستش و فلان من توضیح نمیدم چون میدونم متوجه شدی

بعد ازینور شک داری ایران از 220 تا کشور جزء مثلا 80 یا صد و بیست یا 200 ـم نباشه؟!
انتظار اول یا دوم بودن داری؟!

خب عزیز من بلند شو بیا راهکار ارائه بده بحث کن کمک کن صحبت کن ایده ارائه بده بجای اینکه دیگران رو تهدید کنی که "اگر بخوای به دیگران بدبختی ایران رو تلقین کنی خودم جلوت وای میستم"

ایران بخوای،نخوای،بدبخت شد و تمام! داریم عمرانی و آبادانی و... میکنیم و حق مسلممون رو میگیریم و خلاصه کار میکنیم،آره.

ولی هیچ دلیل نمیشه که بیای بگی خوشحالیم و مشکل نداریم!یا چون خودمون رو با بالاترمون مقایسه میکنیم،بنظر میاد بدبختیم!خیر آقا واقعیتش وضعیت بشدت بد هست.

بد بد بد،من تلقین میکنم؟ فلانی تلقین میکنه وضعیت بده؟ برو 2دقیقه سوپر مارکت یک عدد ماکارونی بخر،همون رو از همونجا 1ماه بعد برو بخر خودت متوجه میشی من چی میگم.
برو یه ماشین پژو پارس بخر،یک ماه بعد ببرش معاینه فنی
برو یه دست کت و شلوار با حقوق کارمندیت واسه خودت بخر ببین چند در میاد
بیا یه نفر ـو با مدرک مهندسی مکانیک ببر سر کار
بیا برو 5دقیقه تو خیابون و پارک قدم بزن ببین چنتا سرنگ تزریق و سیگار رو زمین افتاده؟
برو با چشمای خودت جای جای شهرت رو قدم بزن ببین چنتا لبخند از ته دل روی لبشون میبینی؟

وقتی این کارارو کردی که میدونم هم انجام دادیش و خودت از قبل میدونستی،بشین یه راهکار ارائه بده.
من تمام توانمو و تمام وجودم رو میزارم که بچه ام،نسل بعدم،کارگرم،زیر دستم و و و لحظه ای طعم بدبختی های من رو نچشه.

امیدوارم شما هم بدنبال همین راه یا بهترش باشی،بجای اینکه هموطن ـت رو دشمنت بدونی.

چیزی به اسم دشمن وجود نداره،کمبود های ما وقتی یه گلوله ی بزرگ بشن،به اسم "دشمن" خودمون و مردممون رو گول میزنیم!
همونطور که ما آمریکا و فرانسه و فلان و بیسار رو عامل اکثر بدبختی هامون میبینیم ،آمریکا هم میاد میگه تروریست عامل اکثر مشکلات داخلی کشور خودشه و خودش میسازتش و میخواد حلش کنه!
یه بازی سیاسی مسخره که جز ناراحتی برای مردم و نفع برای سران ـش،هیچی نداره.

hossein.8667

عضو جدید
بالاخره زده یا نه؟.....لینکشو بده.....کجا لینکشو دادی؟......لینک بی بی سی!......اینو فعلا جواب بده تا بقیه!
قاطی نکن در تایید حرفات اون آمار 2010 سازمان ملل که گفتی منظورم بود دادم دیگه حتی ب خودت زحمت ندادی این لینکو ببینی!
http://www.bbc.co.uk/persian/world/2009/07/090704_rs_happy_planet

يك ساعت پيش
hossein.8667
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-invisible.png
عضو فعالhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/ranks/rating_2.gif​
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/reputation/reputation_green.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/reputation/reputation_green.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar201493_5.gifرشتهمهندسی شیمیتاريخ عضويت2009/11محل سكونت...امتیاز191پست ها177

[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
اولا کی گفته این آمار جدیدو bbc داده من فقط از توو سایتش آمار سال 2010 رو پیدا کردم که گفتی ایران رتبه81 داره ! جالبه که همونجا زده آمریکا رتبه 114 داره عجیب نیس واست bbc زده ها؟!
ثانیا ی جوری حرف میزنی انگار سخنگوی وزرات امور خارجه ای و ما...،اصن حرفم ربطی به شبکه های ماهواره ایی و این داستانا نداشت من جنبه ی مثبت و نگاه میکنم ،شبکه های ما در زمینه برنامه سازی در مقابل bbc هیچی نیستن
صرفا مقلدن،برادر این آمارا بر اساس معیار های میانگین عمر"، "رضایت از زندگی" و "شاخص های محیط زیستی" تهیه شده،شما توهم توطئه داری آره منتظر آقا باش رتبه اولی دور از دسترس نیست ! شاد باشی....

Last edited by hossein.8667; يك دقيقه پيش at 05:30 PM.​

زمان بهترین معلم است
اما متاسفانه او تمام شاگردانش را خواهد کشت!

رابین ویلیامز

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب بدبختی ای ما داریم ها...

من نمیفهمم،شما به من بفهمون...
خود شما داری میگی من میرم روستا و بدبختی مردم فقیر رو میبینم.نمیدونم لوله کشی ندارن
خود شما هر نوع بحث اقتصادی اجتماعی هست شرکت میکنی نقل قول های سایت های معتبر از افت شاخص فلان و بیسار و هزار مصیبت ایران قرار میدی
خود شما هم قبول داری یه سری مشکلات جوان ها هستش و فلان من توضیح نمیدم چون میدونم متوجه شدی

بعد ازینور شک داری ایران از 220 تا کشور جزء مثلا 80 یا صد و بیست یا 200 ـم نباشه؟!
انتظار اول یا دوم بودن داری؟!

خب عزیز من بلند شو بیا راهکار ارائه بده بحث کن کمک کن صحبت کن ایده ارائه بده بجای اینکه دیگران رو تهدید کنی که "اگر بخوای به دیگران بدبختی ایران رو تلقین کنی خودم جلوت وای میستم"

ایران بخوای،نخوای،بدبخت شد و تمام! داریم عمرانی و آبادانی و... میکنیم و حق مسلممون رو میگیریم و خلاصه کار میکنیم،آره.

ولی هیچ دلیل نمیشه که بیای بگی خوشحالیم و مشکل نداریم!یا چون خودمون رو با بالاترمون مقایسه میکنیم،بنظر میاد بدبختیم!خیر آقا واقعیتش وضعیت بشدت بد هست.

بد بد بد،من تلقین میکنم؟ فلانی تلقین میکنه وضعیت بده؟ برو 2دقیقه سوپر مارکت یک عدد ماکارونی بخر،همون رو از همونجا 1ماه بعد برو بخر خودت متوجه میشی من چی میگم.
برو یه ماشین پژو پارس بخر،یک ماه بعد ببرش معاینه فنی
برو یه دست کت و شلوار با حقوق کارمندیت واسه خودت بخر ببین چند در میاد
بیا یه نفر ـو با مدرک مهندسی مکانیک ببر سر کار
بیا برو 5دقیقه تو خیابون و پارک قدم بزن ببین چنتا سرنگ تزریق و سیگار رو زمین افتاده؟
برو با چشمای خودت جای جای شهرت رو قدم بزن ببین چنتا لبخند از ته دل روی لبشون میبینی؟

وقتی این کارارو کردی که میدونم هم انجام دادیش و خودت از قبل میدونستی،بشین یه راهکار ارائه بده.
من تمام توانمو و تمام وجودم رو میزارم که بچه ام،نسل بعدم،کارگرم،زیر دستم و و و لحظه ای طعم بدبختی های من رو نچشه.

امیدوارم شما هم بدنبال همین راه یا بهترش باشی،بجای اینکه هموطن ـت رو دشمنت بدونی.

چیزی به اسم دشمن وجود نداره،کمبود های ما وقتی یه گلوله ی بزرگ بشن،به اسم "دشمن" خودمون و مردممون رو گول میزنیم!
همونطور که ما آمریکا و فرانسه و فلان و بیسار رو عامل اکثر بدبختی هامون میبینیم ،آمریکا هم میاد میگه تروریست عامل اکثر مشکلات داخلی کشور خودشه و خودش میسازتش و میخواد حلش کنه!
یه بازی سیاسی مسخره که جز ناراحتی برای مردم و نفع برای سران ـش،هیچی نداره.

با اجازه من یه چند جمله ای بگم:

مشکلات کجاست؟؟؟
ایران یه کشور جهان سومه... علاوه بر جهان سوم بودن (که خودش با اسمش یه عالمه مشکل رو همراه میکنه مثل عدم ثبات سیاسی، اقتصادی، اداری، بی برنامه بودن، اتکا به فروش مواد اولیه و پویا نبودن و ...................)، نزاع های سیاسی بین المللی مشکلاتش رو تصاعدی افزایش میده....

حالا این مسائل چه ربطی داره به شادی؟؟؟

1- مسلما توی دنیای امروز یکی از عوامل اصلی شادی، اقتصاده که در مورد کشور ما ضعیفه...

2- یکی دیگه از عوامل شادی توی دنیای امروز تفریحات مختلفه که ما ضعفای زیادی داریم!! نه اینکه فقط بحث اون بخشهای مقابل دین باشه که حکومت اجازه نمیده، ما در مورد فضاهای ورزشی (و البته ورزش رایگان!!)، فضاهای تفریحی خانوادگی، تلوزیون، سینما و ... هم دچار مشکلیم!!!

3- عامل بعدی شادی، ارتباطات خانوادگیه که خدا رو شکر توی کشور ما خوب بود ولی الآن روندش شدیدا رو به کاهشه...............

4- عامل بعدی محیط زیسته، مشخصه که زندگی توی روستا سالم تره (حتی در صورت فقر مالی!!) ولی در هر حال روند کشورهای درحال توسعه رو به شهری شدنه... زندگی شهری هم نه فقط توی ایران بلکه همه جای دنیا یه زندگی اداری، ماشینی و بی روحه... به خصوص که توأم بشه با آلودگی های مکرر!! برای همین شدیدا کسالت آور میشه و نیازه که با عوامل قبلی جبران بشه!!

5- فرهنگ عمومی مردم خیلی توی شادی تاثیرگذاره... برای مثال اگه شما از صبح با لبخند از خونه خارج بشین و با افراد خنده رو برخورد کنین بخش زیادی کسالت هاتون رفع میشه...

6- باورهای مذهبی، زندگی در چارچوب یک سری اصول میتونه اثر بعضی از ناخوشایندها رو تا حد زیادی کم کنه....

7- بهداشت عمومی و شهری که خدا رو شکر نسبتا اوضاعمون بد نیست (البته اگه ایشالا مشکل رشد تصاعدی سرطان حل شه!!)

8- امنیت اجتماعی، اقتصادی، شغلی و ... که بعضیاش ضعیفیم و بعضیاش خوب.....

و .......

به نظرم باید به جای بحثهایی که بیشتر شبیه منازعه و جدل هست تلاش کنیم تا با اون بخشهای مرتبط با خودمون، شادی رو به خونه های خودمون و دوستانمون بیاریم.... شما رو توصیه میکنم به داستان اون کشیشی که میخواست دنیا رو عوض کنه و موقع مرگ وصیت کرد تجربه ش رو روی سنگ قبرش بنویسن!!!...........................

باور کنیم نه فقط گاهی، بلکه همیشه!!! با یه لبخند ساده نه فقط زندگی خودمون، بلکه زندگی خیلی از اطرافیانمون عوض میشه......:smile:

پرگویی من رو هم ببخشین:redface:

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
قاطی نکن در تایید حرفات اون آمار 2010 سازمان ملل که گفتی منظورم بود دادم دیگه حتی ب خودت زحمت ندادی این لینکو ببینی!

يك ساعت پيش

hossein.8667
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-invisible.png
عضو فعالhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/ranks/rating_2.gif​
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/reputation/reputation_green.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/reputation/reputation_green.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar201493_5.gifرشتهمهندسی شیمیتاريخ عضويت2009/11محل سكونت...امتیاز191پست ها177

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

اولا کی گفته این آمار جدیدو bbc داده من فقط از توو سایتش آمار سال 2010 رو پیدا کردم که گفتی ایران رتبه81 داره ! جالبه که همونجا زده آمریکا رتبه 114 داره عجیب نیس واست bbc زده ها؟!
ثانیا ی جوری حرف میزنی انگار سخنگوی وزرات امور خارجه ای و ما...،اصن حرفم ربطی به شبکه های ماهواره ایی و این داستانا نداشت من جنبه ی مثبت و نگاه میکنم ،شبکه های ما در زمینه برنامه سازی در مقابل bbc هیچی نیستن
صرفا مقلدن،برادر این آمارا بر اساس معیار های میانگین عمر"، "رضایت از زندگی" و "شاخص های محیط زیستی" تهیه شده،شما توهم توطئه داری آره منتظر آقا باش رتبه اولی دور از دسترس نیست ! شاد باشی....

Last edited by hossein.8667; يك دقيقه پيش at 05:30 PM.​

زمان بهترین معلم است
اما متاسفانه او تمام شاگردانش را خواهد کشت!

رابین ویلیامز

به راستی دقت نظر سرکار منو کشت!.......جالبه تو خود لینک نوشته شده 2009!
آقای دقت!.........این لینک هم مبوط به آمریکای لاتین است ربطی به آمار جهانی ندارد..........از شما که یک فرد مسلمان هستید این جور سیاسی کاری بعید بود!

در ضمن در گزارش بی بی سی زده شده 202 طبق ادعای استارتر رتبه ایران........در شرایطی که آمار سازمان ملل با توجه به شاخص هایی که مطرح کرده زده است 81!

آندر استند؟!

hossein.8667

عضو جدید
به راستی دقت نظر سرکار منو کشت!.......جالبه تو خود لینک نوشته شده 2009!
آقای دقت!.........این لینک هم مبوط به آمریکای لاتین است ربطی به آمار جهانی ندارد..........از شما که یک فرد مسلمان هستید این جور سیاسی کاری بعید بود!

در ضمن در گزارش بی بی سی زده شده 202 طبق ادعای استارتر رتبه ایران........در شرایطی که آمار سازمان ملل با توجه به شاخص هایی که مطرح کرده زده است 81!

آندر استند؟!

اولا که سالشو با توجه ب حرف خودت گفتم بعدشم معیار این آمار ها متفاوته ولی فک کنم این همون آمار مد نظرته؛من بحثم ی چیز دیگس با آمار کاری ندارم چطور اینجا بی بی سی اینو اعلام کرده لطفا توهم توطءه نداشته باش ،ثانیا کجا زده مربوط به کشور های آمریکای لاتینه فقط!!!!!! سخته واست بخونی؛ من با استارتر کاری ندارم؟! بحث کردن با شما بی فایده اس ادامه نمیدم؛ در ضمن انگلیسی حرف نزن دشمن خوشحال میشه؛ یا علی سردار!!!

آخرین ویرایش:

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
این روزها مثلآ "دهه فجر" است !
روز پیروزی ما ، روز شکست دشمن ؟!
دلم حسابی گرفته .
کسی که این مرض را تجربه کرده باشد ، می داند که الان من چه می کشم !
این روزهای مثلآ "عید" نمی توانم پایم را از خانه بیرون بگذارم ! همین که از پنجره نگاهی بیندازم روح پژمرده مردم را می بینم ... "بی روحی" عجیب بد چیزیست !
گاه حس می کنم در شهر ارواح زندگی می کنم ! نمی دانم کی این زخم ها علاج خواهند شد ... ؟!

دانشگاه هم که جای خود دارد !
این روزها مادر شهیدی می گفت : فکر می کردم از بنیاد به دیدنم می آیند .
نه اینکه محتاج آنها باشد ! ادب آنها باید این را حکم می کرد !
خدایا ...دنیا را به دین مان فروختیم، یا دین را به دنیا ؟!

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای اونایی که عاشق عدد و رقمن...!
شاخص سیاره شاد مربوط به سال 2014 رو می‌تونید از
اینجا دریافت کنید.
طبق این شاخص، عراق با HPI برابر با 49.2 در جایگاه 36 و ایران با HPI برابر با 41.7 در جایگاه 77 مین کشورهای شاد جهان هستن!!!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اونایی که عاشق عدد و رقمن...!
شاخص سیاره شاد مربوط به سال 2014 رو می‌تونید از
اینجا دریافت کنید.
طبق این شاخص، عراق با HPI برابر با 49.2 در جایگاه 36 و ایران با HPI برابر با 41.7 در جایگاه 77 مین کشورهای شاد جهان هستن!!!

این آمارهرچه قدرهم معتبرباشه ازنظرشماازنظرمن نیست!
زندگی سخت شده درست ولی پیازداغش خیلی دیگه زیاده اینجا:confused:

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببینید، من اگه خودم بخوام نظر بدم که می‌گم من و بقیه مردم، توی لجن با بوی مطبوعزنده هستیم و به قول بعضی‌ها، داریم زندگی می‌کنیم. بنده هم فقط یه آمار دادم برای کسانی که فکر می‌کنن کشورهای دیگه در حال مشروب‌خوردن هستن که شادن و ایرانی‌ها خیلی مسلمانن که رنکینگشون پایینه!

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زندگی سخت شده درست ولی پیازداغش خیلی دیگه زیاده اینجا:confused:
این یه سازمان بی‌طرف و بین‌المللیه که هرساله همین گزارش رو ارائه می‌ده و توی این سازمان، کسی از پیازداغ منفعتی نمی‌بره که بخوان این کار رو بکنن!

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
این گفته من رو یاد این آیه میندازه،هرچند از نظر شما نمیندازه :

"خَتَمَ اللَّهُ عَلي‏ قُلُوبِهِمْ وَ عَلي‏ سَمْعِهِمْ وَ عَلي‏ أَبْصارِهِمْ غِشاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظيمٌ"
خداوند بر دل ها و بر گوش های آنان مهر ( شقاوت ) نهاده ، و بر دیدگانشان پرده ای ( از غفلت ) است و عذابی بزرگ خواهند داشت.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
باور کنین توی همه کشورا این وضعیت وجود داره!
با چشمای خودم دیدم تو کانادا.
هر پنجاه مترش یه فقیر افتاده کنار خیابون.
بعدم اونا اینقدر که ما ولخرجی میکنیم نمیکنن. فکر میکنید چند نفرشون ماشین لباس شویی دارن توی خونه هاشون؟ یه مغازه هست سر خیابون که میرن لباساشون رو میندازن توی لباس شویی های بزرگ اونجا و همونجا شروع میکنن مطالعه کردن تا لباسشون شسته بشه. ولی توی ایران باید تمام مخلفات یه زندگی رو داشته باشیم. توی همه خونه ها باید خیلی چیزا باشه که گاهی اصلا ضرورت نداره داشته باشیم.

خیلی وضعیت بهتری نداره اونجا!
بله منم دلم میسوزه که چرا اینهمه مشکل هست. ولی خارجیا زحمت کش هستن! چشم به بیرون ندوختن. میشینن کار میکنن و زحمت میکشن.
ولی ما همش میخایم یه کاغذ به اسم مدرک بگیریم بریم یه جایی استخدام بشیم.
آخرش که چی؟
همشم بشینیم دری وری های بی بی سی ، من و تو رو بشنویم که وای چقدر مشکل توی ایران هست.
اینقدر که اینا از بدبختی کشورمون میگن، از پیشرفت کشورمون نمیگن. همه هم اینو قبول دارن.
واقعا تو خیابونای کانادا هر50متر ی فقیر افتاده؟؟؟:smile:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
واقعا تو خیابونای کانادا هر50متر ی فقیر افتاده؟؟؟:smile:

اگر فیلمها و خاطرات حسین حاجی اقا رو ببینید ، میفهمید چه خبره اونجا!
ایشون با موبایلش از اونجا فیلم میگیره و میذاره توی نت تا افرادی مثل من، از غرب، یه بهشت برای خودشون نسازن.

http://www.aparat.com/Canada

فیلمای کاناداشون رو مدیریت پاک میکنه.
بزارید خودم که قبلا دانلود کردم رو بزارم بعد بهتون آدرسش رو میدم.

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یه سازمان بی‌طرف و بین‌المللیه که هرساله همین گزارش رو ارائه می‌ده و توی این سازمان، کسی از پیازداغ منفعتی نمی‌بره که بخوان این کار رو بکنن!
این که بیطرفه یانه برامن مشخص نیست.ضمنامبنای آمارگیریش چیه.اومده بامنو شماحرف زده؟شمافک نکن هرکی مخالف نظرت نظرمیده دشمنته به این فکر کن که این آمارازکجادراومده؟
عراق سی وششم
ایران هفتادوهفتم؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
اگر فیلمها و خاطرات حسین حاجی اقا رو ببینید ، میفهمید چه خبره اونجا!
ایشون با موبایلش از اونجا فیلم میگیره و میذاره توی نت تا افرادی مثل من، از غرب، یه بهشت برای خودشون نسازن.

http://www.aparat.com/Canada

اگه منبع شما حاجی آقاست منبع منم دوستامن ک اونجان
همینطور دوستانی ک اقوام و آشناهاشون اونجان و خودشون در تلاشن ک برن اونجا
ادامه بدم میشه سیاسی . اینجام بخاطر رعایت اصل آزادی بیان حرفای سیاسی ممنوعه
اینو هم بعنوان پی نوشت بگم ک افراد ترسو یا اونایی ک ریگی ب کفششونه از نقد و انتقاد واهمه دارن و اونایی ک زورشون زیاده کلا محکوم میکنن انتقادو
با عذرخواهی از مدیر محترم و عزیزم.دیگه تا این حدشو نتونستم نگم... : )

شهریاری 2

کاربر ممتاز
اگه منبع شما حاجی آقاست منبع منم دوستامن ک اونجان
همینطور دوستانی ک اقوام و آشناهاشون اونجان و خودشون در تلاشن ک برن اونجا
ادامه بدم میشه سیاسی . اینجام بخاطر رعایت اصل آزادی بیان حرفای سیاسی ممنوعه
اینو هم بعنوان پی نوشت بگم ک افراد ترسو یا اونایی ک ریگی ب کفششونه از نقد و انتقاد واهمه دارن و اونایی ک زورشون زیاده کلا محکوم میکنن انتقادو
با عذرخواهی از مدیر محترم و عزیزم.دیگه تا این حدشو نتونستم نگم... : )

بزارید فیلماشون رو بزارم خودتون ببینید. ضرر که نداره.

این رو ببینید بعد نظر بدید.

http://www.aparat.com/v/va2nx

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
بزارید فیلماشون رو بزارم خودتون ببینید. ضرر که نداره.

این رو ببینید بعد نظر بدید.

http://www.aparat.com/v/va2nx
ممنونم ازت
ایشون ک اینقد داره سختی میکشه اونجا بهش بگو برگرده ایران تو وفور نعمت و خدمت رسانی دولت ب مردم و بین شادترین مردم دنیا و گل و بلبل و همه چی خوبه همه چی آرومه و ... زندگی کنه

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ممنونم ازت
ایشون ک اینقد داره سختی میکشه اونجا بهش بگو برگرده ایران تو وفور نعمت و خدمت رسانی دولت ب مردم و بین شادترین مردم دنیا و گل و بلبل و همه چی خوبه همه چی آرومه و ... زندگی کنه

قبلنا پول نداشت ولی به هر ضرب و زوری بود برگشت که نمیدونم چرا گرفتنش رفت اوین!:D
البته توی کانادا هم رفت زندان.
نمیدونم چرا انقدر بد شانسی میاره.
ولی خودش میگفت داشته از معتادای تهران عکس و فیلم میگرفته که گرفتنش.
کانادا هم وضعش بهتر از اینجا نیست. اونجام خیلی اذیت شده. ولی خب آزادی بیشتری داره دیگه!

(میگم میذاشتید کلشو میدیدید بعد قضاوت میکردید! :Dچه زود دیدینش!)

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ممنونم ازت

اینم یکی دیگه:

http://www.aparat.com/v/vCAku

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
قبلنا پول نداشت ولی به هر ضرب و زوری بود برگشت که نمیدونم چرا گرفتنش رفت اوین!:D البته توی کانادا هم رفت زندان. نمیدونم چرا انقدر بد شانسی میاره. ولی خودش میگفت داشته از معتادای تهران عکس و فیلم میگرفته که گرفتنش. کانادا هم وضعش بهتر از اینجا نیست. اونجام خیلی اذیت شده. ولی خب آزادی بیشتری داره دیگه! (میگم میذاشتید کلشو میدیدید بعد قضاوت میکردید! :Dچه زود دیدینش!)
کلش زیاد بود.:دی تیکه تیکه دیدمش.کنه مطلب دستم اومد! خیلی جالبه ک منبع حرفاتون چنین شخصیتیه!! ازین زندان ب اون زندان گذشته ازین دلیلی ک واسه زندان رفتنش تو ایران گفتید صحه بر وضعیت تاسف بار اینجاست!!

9356769

عضو جدید
ملت ایران همت کنن یکم دیگه ناله زاری کنن رتبمون از اخر اول میشه................ خیلی هم خاص میشه......:D

حالا دینا هی تو بخند رتبمون رو خراب کن.......:D

شهریاری 2

کاربر ممتاز
کلش زیاد بود.:دی تیکه تیکه دیدمش.کنه مطلب دستم اومد! خیلی جالبه ک منبع حرفاتون چنین شخصیتیه!! ازین زندان ب اون زندان گذشته ازین دلیلی ک واسه زندان رفتنش تو ایران گفتید صحه بر وضعیت تاسف بار اینجاست!!

فقط حرف که نیست.
داره نشون میده و منم دیدم. هالیوود هم که نیست بخاد صحنه سازی کنه.
خیلی جالبه! شما میبینید و بازم تعصب دارید.
من دیگه چی بگم؟!

بالا