آمادگی برای ارشد شهرسازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atishar

عضو جدید
سلام ... از اونجایی که هم خودم سال دیگه ارشد دارم هم بچه ها ... این دغدغه پیش می آید که برای ارشد از کجا باید شروع کرد ... به همین دلیل این تاپیک رو راه انداختیم تا بتونیم با همفکری همدیگه به بهترین نتیجه دست یابیم ...
موفقیت ما در گرو مشارکت شماست...:smile:

atishar

عضو جدید
حالا ما میخایم که دست به کار بشیم برای خوندن ارشد ... از کجا باید شروع کنیم ...
بالتبع باید ببینیم که چه چیزایی رو باید بخونیم ... از اونجایی که من میخوام که برنامه ریزی شهری و یا مسکن شرکت کنم من بیشتر روی برنامه ریزی مانور می دم و از دوستانی که قصد شرکت در گرایش طراحی شهری دارند و یا قبلاً شرکت کردند می خوام که زحمت قسمت طراحی شهری این تاپیک رو بکشن....

atishar

عضو جدید
منابع کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری

منابع کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری

حتماً متوجه شدین از کجا باید شروع کنیم ... بله شناسایی منابع امتحان
اگه که روی دفترچه امتحان رو یک نگاه بندازین متوجه میشین که بخشهای امتحان در 5 قسمته که به ترتیب شامل :
زبان عمومی و تخصصی ، مباحث عمومی شهرسازی ایران ، مبانی نظری برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای ، تاریخ شهر و شهرسازی ، آمار و ریاضیات[FONT=&quot]
[/FONT]
که ما ابتدا منابع هر قسمت رو اشاره می کنیم و بعد به مهمترین منابع هر قسمتها می پردازیم تا بتونیم در صورت نیاز اونا رو اولویت بندی کنیم.:smile:

atishar

عضو جدید
ضرایب و تعداد سوالات

ضرایب و تعداد سوالات

تو پست قبلی یادم رفت که ضرایب و تعداد سوالات هر بخش رو براتون بیارم شرمنده

بخش ، ضریب ، تعداد سوالات
1-زبان عمومی و اختصاصی ، 2 ، 30
2-مباحث عمومی شهرسازی ایران ، 2 ، 30
3-مباحث نظری برنامه ریزی شهری و منطقه ای ، 3 ، 30
4- تاریخ شهر و شهرسازی ، 3 ، 30
5-آمار و ریاضیات ، 2 ، 30
حتماً میگین که تاریخ و مباحث نظری بیشترین اهمیت رو دارن و بیشتر باید رو اون سرمایه گذاری کرد... درسته که اهمیت دارن ولی اگه چند نمونه از کارنامه های قبول شدگان امسال رو براتون بیارم متوجه چیز دیگه ای میشین که بیشتر اهمیت داره ..... . اون زبان تخصصیه :surprised: باور کنین

آخرین ویرایش:

atishar

عضو جدید
نه عزیزم منظورم امسال نیست سال دیگه ست .... ولی امسال حتماً شرکت میکنم.... من تازه ترم پنجمم داره تموم میشه.... البته اگه که هم از الان شروع کنیم خیلی دیر نیست... کتابهای خلاصه مباحث زیاده.... مثل شهرام جنگجو ، احمد خلیلی و یا حتی خانه شهرسازان .... حتماً شما از یکی از اینا استفاده کردین دیگه ..... در هر صورت موفق باشین:smile:

mohamad_a226

اخراجی موقت
ایشالا که موفق بشی سال بعد. ولی به نظر من اگه می خواین از کتابای خلاصه مباحث استفاده کنین اصلا از کتاب خلاصه مباحث خانه شهرسازان استفاده نکنین. توش پره غلطه بدتر قاطی می کنین. من شهرام جنگجو و راهیان ارشدو پیشنهاد می کنم که به نظرم اگه کامل رو اینا مسلط باشی خیلی خیلی کمکت می کنه.
بهترین منابع هم واسه رشته ما اخبار و مقاله های بروز هستش. فقط کتاب نخونین.

bahar_landscape

عضو جدید
:smile:خوبه پس کلی فعالی.:smile:
ولی وقت که زیاد داری بجا خلاصه ها کل کتابای منابع بخون
انشالا هنرهای زیبا ببینیمت

atishar

عضو جدید
ایشالا که موفق بشی سال بعد. ولی به نظر من اگه می خواین از کتابای خلاصه مباحث استفاده کنین اصلا از کتاب خلاصه مباحث خانه شهرسازان استفاده نکنین. توش پره غلطه بدتر قاطی می کنین. من شهرام جنگجو و راهیان ارشدو پیشنهاد می کنم که به نظرم اگه کامل رو اینا مسلط باشی خیلی خیلی کمکت می کنه.
بهترین منابع هم واسه رشته ما اخبار و مقاله های بروز هستش. فقط کتاب نخونین.
از کمک خیلی ممنونم ... میگم جزوه پارسه چطوره ؟؟
راستی شما کنکورهای آموزشی هم شرکت می کردین ؟؟ چطوره شرکت کردنش ؟؟ می ارزه :smile:

maryampiry

عضو جدید
سلام به همتون
مهیار جون خسته نباشی هرچند این بحث ها واسه من خیلی زوده ولی مطمئنم می تونم چیزای زیادی ازتون یادبگیرم
امیدوارم موفق باشین.:gol:

atishar

عضو جدید
خیلی ممنون عزیزم تو هم خسته نباشی.... شما هم می تونید از منابعی که هست بخصوص کتابهای اصلی استفاده کنین....موفق باشی:smile:

سناتور

عضو جدید
درددل..

درددل..

:gol:سلام به همه دوستان شهرساز-من کاردانی شهرسازی خوندم به دلیل نداشتن کارشناسی ناپیوسته این رشته مجبور شدم کارشناسی معماری بخونم واز رشته مورد علاقم"شهرسازی" دست کشیدم الان دانشجوی معماری هستم قصد دارم ارشد شهرسازی بخونم خوش بحالتون که شهرسازی میخونید برای تک تکتون ارزوی موفقیت دارم دعام کنید که من هم به هدفم برسم...

maryampiry

عضو جدید
:gol:سلام به همه دوستان شهرساز-من کاردانی شهرسازی خوندم به دلیل نداشتن کارشناسی ناپیوسته این رشته مجبور شدم کارشناسی معماری بخونم واز رشته مورد علاقم"شهرسازی" دست کشیدم الان دانشجوی معماری هستم قصد دارم ارشد شهرسازی بخونم خوش بحالتون که شهرسازی میخونید برای تک تکتون ارزوی موفقیت دارم دعام کنید که من هم به هدفم برسم...
سلام سناتور عزیز خوش اومدی
چه جالب من نمی دونستم که شهر سازی کاردانی هم داره!!!
ان شاالله موفق باشین..:gol:

atishar

عضو جدید
راست میگی مریم جان منم تازه فهمیدم که شهرسازی کاردانی هم داره .... عیب نداره سناتور عزیز شما شوق لیسانس داشتین ولی ما فوقش لیسانس می گیریم دیگه فرقی نمیکنه حالمون :D
حالا خارج از شوخی میتونم بپرسم از کجا گرفتین کاردانی تونو ؟ الان مشغول چه کاری هستین؟ حالا خودمونیم شهرسازی بهتره یا معماری ؟:cool: و اینکه چقدر این 2تا رشته به هم شبیه اند؟

mohamad_a226

اخراجی موقت
راستی شما کنکورهای آموزشی هم شرکت می کردین ؟؟ چطوره شرکت کردنش ؟؟ می ارزه :smile:

من کنکور آزمایشی شرکت نکردم نمیدونم چطوره. اما جزوه های پارسه رو دیدم به نظرم اصلاً بدرد نمی خوره.

سناتور

عضو جدید
من کاردانیم در جهرم"استان فارس" خوندم واقعا دوست دارم شهر سازی و به معماری ترجیح میدم الان هم کارشناسی معماری شیراز میخونم به سختیییییییییییییییییی...

سناتور

عضو جدید
سلام سناتور عزیز خوش اومدی
چه جالب من نمی دونستم که شهر سازی کاردانی هم داره!!!
ان شاالله موفق باشین..:gol:
ممنونم من هم ارزوی موفقیت برای همتون دارم واقعا خوشهالم که با شما دوستان اشنا شدم...به امید فرداهای بهتر ...

mani.memar

عضو جدید
سلام ... از اونجایی که هم خودم سال دیگه ارشد دارم هم بچه ها ... این دغدغه پیش می آید که برای ارشد از کجا باید شروع کرد ... به همین دلیل این تاپیک رو راه انداختیم تا بتونیم با همفکری همدیگه به بهترین نتیجه دست یابیم ...
موفقیت ما در گرو مشارکت شماست...:smile:

man emsal daram sherkat mikonam: inam linke khane shahrsazan ke man miram va bad naboude: www.sharsazan.ir

atishar

عضو جدید
زمان برگزاری کنکور ارشد شهرسازی سال 88

زمان برگزاری کنکور ارشد شهرسازی سال 88

سلام
زمان کنکور 88 پنج شنبه 24 بهمن ....
رشته های طراحی شهری و برنامه ریزی شهری و منطقه ای زیر شاخه های شهرسازی هستند...
یک سوالی از بچه های با تجربه دارم .... که آیا میشه 2تا امتحان همزمان شرکت کرد؟؟:redface: مثل طراحی شهری و مرمت بافتهای تاریخی

atishar

عضو جدید
تیپیولوژی سوالات

تیپیولوژی سوالات

اگه که فرصت بشه میخام که به تیپیولوژی سوالات بپردازم و بگم که هر بخش سوالاتش از چه قسمتهایی تشکیل شده
به طور مثال درس ریاضی و آمار سوالاش تو این سالهلای اخیر چه جوری بوده به عنوان نمونه چند تا معادلات داشته چند تا حد و ...​

atishar

عضو جدید
بخش زبان تخصصی و عمومی

بخش زبان تخصصی و عمومی

همانطور که متوجه شدید یکی از بخشهای مهم و تأثیرگذار در آزمون ارشد شهرسازی بخش زبان می باشد ... منابع این بخش بویژه در بحث زبان تخصصی به شرح زیر می باشند:
علاوه بر جزوه های کنکور و خلاصه مباحث ها منابع زیر جزو منابع می باشند :
[FONT=&quot]1[/FONT]. کوآن، رابرت؛ فرهنگ شهرسازی؛ تهران: آذرخش؛ 1386.
2. فرهادی، حسین؛ انگلیسی برای دانشجویان رشته‌ی شهرسازی؛ تهران: سمت؛ 1384.
3. Thomas, BJ- Elementary Vocabulary- ناشر: بوستان کتاب
4. Matthiesen, Steven J., Essential Words for the TOEFL, ناشر: شمیم
5- 504 واژه ضروری پرکاربرد زبان تحت عنوان 504absolutely essential words - ناشر : انتشارات جنگل
2 کتاب اول مخصوص زبان تخصصی و کتابهای بعدی برای زبان عمومی میباشند ...
که از 30 تا سوال 2 تای اول آنها گرامر و 5،6 تای بعدی لغات عمومی می باشند و غالباً یک reading یا Fill in blank به زبان عمومی اختصاص می یابد....
مابقی دیگه راسته کاره خود شهرسازاست دیگه

مینا کشانی

عضو جدید
سلام
زمان کنکور 88 پنج شنبه 24 بهمن ....
رشته های طراحی شهری و برنامه ریزی شهری و منطقه ای زیر شاخه های شهرسازی هستند...
یک سوالی از بچه های با تجربه دارم .... که آیا میشه 2تا امتحان همزمان شرکت کرد؟؟:redface: مثل طراحی شهری و مرمت بافتهای تاریخی

دفترچه رو مطالعه کنی معلومه
حق اینکه تو رشته که هر دو علامت ستاره داره رو انتخاب کنی نداری متاسفانه!:razz:

uurbanplanning

عضو جدید
منابع جدید کارشناسی ارشد شهرسازی

خیلی ممنون عزیزم تو هم خسته نباشی.... شما هم می تونید از منابعی که هست بخصوص کتابهای اصلی استفاده کنین....موفق باشی:smile:
سلام من رامین رضایی.خیلی روراست میرم سر اصل مطلب : مدت 3 سال در زمینه ارشد شهرسازی از 120 تا منبع (تو ایران دیگه کتابی پیدا نکردم) تمام نکات تستی شهرسازی رو نوشتم و 2500 تست تالیفی را هم اضافه کردم.اگه واسه ارشد شهرسازی میخونین خیلی خوشحال میشم کمکی بکنم.این کتابا رو تقدیم تمام دانشجویان شهرستانی می کنم که نمیتونن در مراکر تهرونی ثبت نام کمم اونم با هزینه خیلی زیاد.
میتونید به ادرس کتابام مراجعه کنین و تمام عناوین اون رو ببینین.اگه هر سوالی بود من در خدمتم.شماره تماس :09353639418
وب لاگ کتاب :www.uurbanplanning.blogfa.com
سایت کتاب :www.shahrsaz.ir/ketab

uurbanplanning

عضو جدید

سلام من رامین رضایی.خیلی روراست میرم سر اصل مطلب : مدت 3 سال در زمینه ارشد شهرسازی از 120 تا منبع (تو ایران دیگه کتابی پیدا نکردم) تمام نکات تستی شهرسازی رو نوشتم و 2500 تست تالیفی را هم اضافه کردم.اگه واسه ارشد شهرسازی میخونین خیلی خوشحال میشم کمکی بکنم.
ادرس کتابام.شماره تماس :09353639418

uurbanplanning

عضو جدید
سلام من رامین رضایی.خیلی روراست میرم سر اصل مطلب : مدت 3 سال در زمینه ارشد شهرسازی از 120 تا منبع (تو ایران دیگه کتابی پیدا نکردم) تمام نکات تستی شهرسازی رو نوشتم و 2500 تست تالیفی را هم اضافه کردم.اگه واسه ارشد شهرسازی میخونین خیلی خوشحال میشم کمکی بکنم.این کتابا رو تقدیم تمام دانشجویان شهرستانی می کنم که نمیتونن در مراکر تهرونی ثبت نام کمم اونم با هزینه خیلی زیاد.
میتونید به ادرس کتابام مراجعه کنین و تمام عناوین اون رو ببینین.اگه هر سوالی بود من در خدمتم.شماره تماس :09353639418

uurbanplanning

عضو جدید
منابع جدید کارشناسیارشد شهرسازی

منابع جدید کارشناسیارشد شهرسازی

سلام م رامین رضایی 2 جلد منبع کارشناسی ارشدشهرسازی نوشتم 3 سال روش کار کردم و می تونم بگم کاملترین منبع تو ایرانه می تونین یه نگاهی توش بندازین با مراجعه به سایت کتابام.
www.uurbanplanning.blogfa.com
www.shahrsazi.ir/ketab
خوشحال می شم کمکتون کنم

atishar

عضو جدید
درس آمار و ریاضیات

درس آمار و ریاضیات

بخش دیگر از سوالات ارشد گرایش برنامه ریزی ، بخش ریاضی است. منابع این بخش به شرح زیرند:

[FONT=&quot]1. رنجبران، هادی[FONT=&quot]؛ آمار و احتمال؛ نشر کتاب دانشگاهی.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]2. [FONT=&quot]ابراهیم، ایرج و جمشید صالحی صدقیانی؛ آمار و کاربرد آن در مدیریت؛ نشر هستان.[/FONT][FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]3. رنجبران، هادی؛ ریاضیات؛ نشر کتاب دانشگاهی.[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]4. آریافر، ایرج؛ ریاضیات عمومی؛ پوران پژوهش.[/FONT]
سوالات بخش ریاضیات نیز مشهوده و معلومه که چه سوالاتی بیشتر گرایشات بیشتر به آن طرف است.... مثل حد، مشتق ، معادلات دیفرانسیل و...

reza.com

عضو جدید
سلام ممکنه که چند تا کارنامه قبولیهای پارسال برنامه ریزی شهری و منطقه ای رو بگذارید
ممنون میشم

atishar

عضو جدید
سلام ممکنه که چند تا کارنامه قبولیهای پارسال برنامه ریزی شهری و منطقه ای رو بگذارید
ممنون میشم
سلام دوست عزیز حتمان .... خودم به شخصه دنبالشم که ببینم وضعیت قبولیها چه جوریه!!
سعیمو میکنم:smile:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا