آمادگی برای ارشد شهرسازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

negin s

عضو جدید
سلام بچه ها مي دونين از بين شركت كننده ها چند تا قبول مي شن؟
معدل به جز چند نفر اول كه كنكور نمي دن تاثير ديگه ايم تو قبولي داره؟:smile:

mohamad_a226

اخراجی موقت
روزانه حدوداً 70 نفر قبول میشن. معدل هم یه ضریبی داره. وقتی کارنامه رو میدن یه رتبه بدون در نظر گرفتن سهمیه و معدل و ایناست. یکیم با در نظر گرفتن معدل و سهمیه که این دومیه اصلیه. اونایی که معدلشون بالای 17 میشه فکر کنم فقطم یکی دو نفر اگه دانشگاه خودشون ارشد داشته باشه می تونن کنکور ندن همونجا ادامه تحصیل بدن. کسی هم که تو دانشگاه دیگه اول میشه خیلی تو رتبش واسه کنکور تأثیر داره. من یکی از همکلاسیام رتبش از 60 شد حدوداً 20 به خاطر شاگرد اولیش. نمیدونم چرا انقدر تأثیر داره.

atishar

عضو جدید
میگم تا رتبه چند می تونی که انتخاب رشته کنی (شبانه و روزانه)

nargss

عضو جدید
سلام ... از اونجایی که هم خودم سال دیگه ارشد دارم هم بچه ها ... این دغدغه پیش می آید که برای ارشد از کجا باید شروع کرد ... به همین دلیل این تاپیک رو راه انداختیم تا بتونیم با همفکری همدیگه به بهترین نتیجه دست یابیم ...
موفقیت ما در گرو مشارکت شماست...:smile:
سلام.من فارغ التحصيل رشته شهرسازي هست وامسال در كارشناسي ارشد شركت كردم.موقعي كه من اين رشته قبول شدم فقط 5 تا از شهرهاي ايران اين رشته رو داشتن ولي الان ظاهرا خيلي زياد شدن.پيشنهادي كه دارم اينه كه از سال سوم به فكر قبولي در ارشد نباشين.رشته ما يك رشته پر كاره كه تو دوره دانشجويي خيلي وقت آدم رو ميگيره.اگه به كلاسايي كه به صورت كارگاهي برگزار ميشن بها بدين وسعي كنيد پروژه هاتون رو با مطالعه وبا علاقه تحويل بدين خيلي بيشتر از اينكه به فوق فكر كنيد ميتونه كمكتون كنه.كنكوراي الآن مخصوصا 88 به سمت سوالاي اجرايي پيش ميرن .
به نظرم يه جورايي كوته فكريه كه آدم بخواد از سال سوم ذهنشو درگيره كنكورو تست واين چيزا كنه.
يادتون باشه كه دانشگاه دبيرستان نيست.
مخصوصا واسه رشتهاي مثل رشته ما. سعي كنيد از كلاساتون خيلي خوب استفاده كنيد.

mohamad_a226

اخراجی موقت
سلام.من فارغ التحصيل رشته شهرسازي هست وامسال در كارشناسي ارشد شركت كردم.موقعي كه من اين رشته قبول شدم فقط 5 تا از شهرهاي ايران اين رشته رو داشتن ولي الان ظاهرا خيلي زياد شدن.پيشنهادي كه دارم اينه كه از سال سوم به فكر قبولي در ارشد نباشين.رشته ما يك رشته پر كاره كه تو دوره دانشجويي خيلي وقت آدم رو ميگيره.اگه به كلاسايي كه به صورت كارگاهي برگزار ميشن بها بدين وسعي كنيد پروژه هاتون رو با مطالعه وبا علاقه تحويل بدين خيلي بيشتر از اينكه به فوق فكر كنيد ميتونه كمكتون كنه.كنكوراي الآن مخصوصا 88 به سمت سوالاي اجرايي پيش ميرن .
به نظرم يه جورايي كوته فكريه كه آدم بخواد از سال سوم ذهنشو درگيره كنكورو تست واين چيزا كنه.
يادتون باشه كه دانشگاه دبيرستان نيست.
مخصوصا واسه رشتهاي مثل رشته ما. سعي كنيد از كلاساتون خيلي خوب استفاده كنيد.

منم کاملاً موافقم. اگه له کلاسای خوب بها بدین کنکور ارشد زیاد نیست. حداقل لین چند ساله داره واسه رشته شهرسازی بهتر میشه چون سوالا تخصصی تر میشن. پس انقدر خودتونو از حالا تو جو کنکور قرار ندین مخصوصاً اونایی که پایین تر از سال سومم هستن. چون من دیدم 2 ترم میگذره تو این فکر میرن که ارشد چه طوریه؟ سوالاش چه طوره؟
همین چیزی که دوستمون گفت بهترین کار واسه قبولی تو ارشد بها دادن به همین درسایی هست که الان دارین. بعدش از تابستون شروع کنین به خوندن. تنها چیزی هر وقت شروع کنین به خوندن زود نیست و دیرم هست زبانه. زبانتونو حتماً خیلی قوی کنین. بهترشن کتاب هم واسه ارشد شهرسازی کتاب فرهادی هستش.

mohamad_a226

اخراجی موقت
میگم تا رتبه چند می تونی که انتخاب رشته کنی (شبانه و روزانه)

تا رتبه حدوداً 510 اینا مجاز به انتخاب هستی ولی در اصل رتبه زیر 120 شانس قبولی داره. تازه 120 هم زیاده واسه این میگم 120 چون بعضیا شبانه دیگه نمیزنن جا واسه نفرات بعدی باز میشه.

na.gh

عضو جدید
سلام.لطفا اگه كسي سوالات ارشد برنامه ريزي امسال رو داره روي سايت قرار بده تا همه استفاده كنن.

na.gh

عضو جدید
راستي نظرتون رو در مورد كنكور ارشد امسال بدين. من امسال به نظر خودم كاملا آمادگي داشتم. اما نمي دونم چرا سرفصل رياضي عوض شده بود و من رياضيش رو خيلي بد زدم. بقيه سوالات هم خيلي متفاوت بود.
اگه سوالارو دارين لطفا روي سايت قرار بدين.

na.gh

عضو جدید
سلام بچه ها مي دونين از بين شركت كننده ها چند تا قبول مي شن؟
معدل به جز چند نفر اول كه كنكور نمي دن تاثير ديگه ايم تو قبولي داره؟:smile:
امسال طبق گفته سازمان سنجش ظرفيت ها 40 درصد اضافه شده.يعني حدودا تا رتبه 150 ميتونن روزانه وشبانه قبول بشن.
معدل 20 درصد رتبه رو تشكيل ميده.

mohamad_a226

اخراجی موقت
راستي نظرتون رو در مورد كنكور ارشد امسال بدين. من امسال به نظر خودم كاملا آمادگي داشتم. اما نمي دونم چرا سرفصل رياضي عوض شده بود و من رياضيش رو خيلي بد زدم. بقيه سوالات هم خيلي متفاوت بود.

من زیاد آماده نبودم اما تا اون حدی که میدونستم خیلی سخت بود امسال. مخصوصاً ریاضی.
مباحث عمومی شهرسازی که هرچی بخونیم نخونیم فرقی نداره اکثرش اطلاعات عمومیه. ریاضی هم که امسال خیلی سخت و عجیب بود. من که ترکوندم فقط 4تا ریاضی زدم اونم نمیدونم درست زدم یا غلط:d
کلید سوالا رو تو اینجا گذاشتم ولی خود سوالا رو هنوز گیر نیاوردم گیر بیارم حتماً میذارم.;)

mohamad_a226

اخراجی موقت

من زیاد آماده نبودم اما تا اون حدی که میدونستم خیلی سخت بود امسال. مخصوصاً ریاضی.
مباحث عمومی شهرسازی که هرچی بخونیم نخونیم فرقی نداره اکثرش اطلاعات عمومیه. ریاضی هم که امسال خیلی سخت و عجیب بود. من که ترکوندم فقط 4تا ریاضی زدم اونم نمیدونم درست زدم یا غلط:d
کلید سوالا رو تو اینجا گذاشتم ولی خود سوالا رو هنوز گیر نیاوردم گیر بیارم حتماً میذارم.;)

siaavosh

عضو جدید
سوالات ریاضی و آمار امسال به شدت غیر استاندار و خارج از مباحث سالهای قبل بود طوری که از ریاضی مهندسی و ریاضی 2 تعداد زیادی سوال داده بودن بالاترین درصدی که من شنیدم امسال زدن 33 درصد بوده اونم یکی از دوستام که فوق العاده ریاضیش قوی بود و میگه که 1 ساعت و 20 دقیق از وقت امتحان رو به ریاضی امار اختصاص داده
من خودم 10 درصد زدم. و اینم بگم که دیروز سوالای ریاضی رو به یکی از بچه های ارشد برق دادم که بزنه فقط 6 تاشو تونست بزنه
سوالات عمومی زبان هم سخت بود خیلی سخت منی که پارسال زبان رو 55 زده بودم امسال که روزی 3 ساعت زبان خوندم زدم 44
در ضمن ظرفیت پارسال 108 نفر بود اما من با رتبه ی 104 قبول نشدم همه شهرها رو هم زده بودم گویا سهمیه جانباز اعمال کرده بودن تا اونجا که من میدونم پارسال تا رتبه 99 قبولی داشتیم

mohamad_a226

اخراجی موقت
خوب پس منم که 4تا زدم خیلی خوب زدم. میدونستم سخته اما فکر نمی کردم اینطوری باشه که همه خراب کرده باشن. معلوم نیست نابغه ریاضی رو می خوان بفرستن ارشد یا یه شهرساز واقعی رو با این جور سوالا.:razz:

siaavosh

عضو جدید
نه هیچ نابغه ی ریاضی نمیره چون عملا رقابت امسال میره تو درسهایی به جز ریاضی ، و فقط ظلم در حق کسایی میشه( از جمله خودم) که وقت خیلی زیادی رو ریاضی 1 گذاشتن.
طراح واقعا نامردی کرد .من پارسال ریاضیم خیلی ضعیف بود زده بودم 37 امسال این همه خوندم
مهم نیست چون اونایی هم که رفته بودن ریاضی رو بالای 70 بزنن هم و خیلی روش سرمایه گذاری کرده بودن هم کفشون بریده بوده سر جلسه.
امسال کسایی قبول میشن که درسایی تخصصی رو خوب زدن و با معدل های خوبی دارن یا زبان رو خوب زدن، اما بعید میدونم این زبان رو کسی بالای 60 زده باشه چون واقعا قسمت زبان عمومیش سخت بود
فقط اینو بگم که دیگه برای زبان عمومی 504 و لغات ضروری Toefl کافی نیست(لازم هستن اما کافی نیستن)

saman_sdf

عضو جدید
سلام
زمان کنکور 88 پنج شنبه 24 بهمن ....
رشته های طراحی شهری و برنامه ریزی شهری و منطقه ای زیر شاخه های شهرسازی هستند...
یک سوالی از بچه های با تجربه دارم .... که آیا میشه 2تا امتحان همزمان شرکت کرد؟؟:redface: مثل طراحی شهری و مرمت بافتهای تاریخی

سلام به همه شهرسازان !
من امسال امتحان طراحی دادم میانگین درسام 53% زدم نمی دونم حالا با این درصدا جای امیدواری هستش ؟

mohamad_a226

اخراجی موقت
ایشالا که موفق میشین آقا سامان. من که خودم برنامه ریزی امتحان دادم ولی شنیدم طراحی هم امسال نسبت به سال های پیش خیلی سخت تر شده بود. حالا به نظر شما چی؟ امسال خیلی سخت تر بود یا نه زیاد با سال های قبل فرقی نمی کرد؟

siaavosh

عضو جدید
دوست من ، این نوع امتحانه که معلوم میکنه تو با این درصدها قبول میشی یا نه
مثلا تو برنامه ریزی شهری 3 سال پیش با میانگین 54
2 سال پبش با میانگین 59 و پارسال هم با میانگین 54 قبول میشدن ، من خودم میانگینم 53.5 بود
امسال میانگین من شده 42 خیلی هم بیشتر از پارسال خونده بودم
2 سال پیش که یهو میانگین رفت بالا به خاطر ساده بودن کلی سوالهاست اگه نگاه کنی به تست ها مباحث عمومی و تاریخش رو میشه به راحتی بالای 80 زد ولی امسال بعید میدونم کسی این درصد هارو زده باشه

na.gh

عضو جدید
سوالات ریاضی و آمار امسال به شدت غیر استاندار و خارج از مباحث سالهای قبل بود طوری که از ریاضی مهندسی و ریاضی 2 تعداد زیادی سوال داده بودن بالاترین درصدی که من شنیدم امسال زدن 33 درصد بوده اونم یکی از دوستام که فوق العاده ریاضیش قوی بود و میگه که 1 ساعت و 20 دقیق از وقت امتحان رو به ریاضی امار اختصاص داده
من خودم 10 درصد زدم. و اینم بگم که دیروز سوالای ریاضی رو به یکی از بچه های ارشد برق دادم که بزنه فقط 6 تاشو تونست بزنه
سوالات عمومی زبان هم سخت بود خیلی سخت منی که پارسال زبان رو 55 زده بودم امسال که روزی 3 ساعت زبان خوندم زدم 44
در ضمن ظرفیت پارسال 108 نفر بود اما من با رتبه ی 104 قبول نشدم همه شهرها رو هم زده بودم گویا سهمیه جانباز اعمال کرده بودن تا اونجا که من میدونم پارسال تا رتبه 99 قبولی داشتیم
منم پارسال رتبه ام نزديك شما بود ولي هيچ جايي نياوردم .امسال خيلي بيشتر خوندم ولي خيلي خراب تر از پارسال زدم.پارسال زبان 42 زدم ولي امسال تعداد غلط هام خيلي زياد بود و 20 درصد زدم.
عمومي رو هم خيلي كم زدم.خلاصه اينكه فكر نكنم جايي بيارم.

na.gh

عضو جدید
دوست من ، این نوع امتحانه که معلوم میکنه تو با این درصدها قبول میشی یا نه
مثلا تو برنامه ریزی شهری 3 سال پیش با میانگین 54
2 سال پبش با میانگین 59 و پارسال هم با میانگین 54 قبول میشدن ، من خودم میانگینم 53.5 بود
امسال میانگین من شده 42 خیلی هم بیشتر از پارسال خونده بودم
2 سال پیش که یهو میانگین رفت بالا به خاطر ساده بودن کلی سوالهاست اگه نگاه کنی به تست ها مباحث عمومی و تاریخش رو میشه به راحتی بالای 80 زد ولی امسال بعید میدونم کسی این درصد هارو زده باشه
شما ميانگين خيلي خوبي دارين.امسال من تا الان همچين ميانگيني نشنيدم.

na.gh

عضو جدید
سلام به همه شهرسازان !
من امسال امتحان طراحی دادم میانگین درسام 53% زدم نمی دونم حالا با این درصدا جای امیدواری هستش ؟[/quot
سلام.درصداتون خيلي خوبه ومي تونيد اميدوار باشيد كه زير 50 ميشيد ولي توي طراحي اسكيس تعيين كننده است.يكي از دوستاي من پارسال 22 شد اما اسكيس رد شد.رتبه فقط شرط لازمه.

siaavosh

عضو جدید
منم پارسال رتبه ام نزديك شما بود ولي هيچ جايي نياوردم .امسال خيلي بيشتر خوندم ولي خيلي خراب تر از پارسال زدم.پارسال زبان 42 زدم ولي امسال تعداد غلط هام خيلي زياد بود و 20 درصد زدم.
عمومي رو هم خيلي كم زدم.خلاصه اينكه فكر نكنم جايي بيارم.

من نمیدونم چرا امسال طراح ها ی محترم با سرنوشت ماها اینطوری بازی کردن؟ چرا نباید فرقی بین کسی که خونده و نخونده نباشه؟

در مورد درصد زبان هم بهت بگم زبان امسال با پارسال غیر قابل قیاسه
هم عمومی و هم اختصاصی
اختصاصی پارسال آسون بود ( چون سال 86 گند زده بودن با اون 3 تا متنشون همه اعتراض کرده بودن برا همین 87 آسون داده بودن) اما امسال سخت بود، عمومی هم که خدا بگم چی کارشون نکنه ،
من از 40 تا لغت 34 تاشو بلد بودم و اون 6 تایی که بلد نبودم جواب تست ها بود، نمیدونم از کچا آورده بودن من هم 504 هم Toefl رو عالی خونده بودم،جالبه من کتاب 1100 رو هم نیگا کردم فقط لغت flout رو از اون داده بودن و بقیه لغت ها رو نمیدونم از کجا آورده بودن
در کل خیلی امسال نامردی کردن من انقدر فشار اومده بود سر جلسه بهم که 6 تا تستی که بلد بودم رو نزدم(در شرایط عادی کنکور آدم یک یا 2 تا تست پرتی داره اما 6 تا خیلیه )

mohamad_a226

اخراجی موقت
حالا با این وضع باید بشینین ببینین چی میشه. منم با حرف شما موافقم که حق کسایی که خونده بودن ضایع میشه. چون سوالا طوری بود که خوندن و نخوندن فرقی نداشت چون در هر صورت چیزی نمیشد جواب داد. ایشالا که واسه این کنکور سالای بعد یه راهکار بهتری پیدا کنن که اینطوری نشه و کسایی که واقعاً حقشونه بتونن برن ارشد

سناتور

عضو جدید
باغ شهر

باغ شهر

سلام دوستان من در مورد *باغ شهر* تحقیق دارم اگه مطلبی دارید یا کتاب یا هر چیز دیگه بتونه کمکم کنه راهنماییم کنید ممنون میشم:gol:

shahsavari_m

عضو جدید
سلام سناتور
شما میتونید یک سری به کتاب شهرسازی معاصر:واتسلاف استروفسکی ویا کتاب شهرسازی تخیلات و واقعیات بزنی. ایده باغ شهر هم مربوط به ابنزر هاوارد بوده.:rambo:

maryampiry

عضو جدید
سلام بچه ها
امیدوارم که همتون جاهای خیلی خوب که دوست دارین قبول بشین...
می خواستم در مورد این کنکور طراحی شهری واسم توضیح بدین اینکه چه نوع درسایی بیش تر ملاک ؟ اصلا این امتحان اسکیس چیه؟ چطوریه؟
چرا همه میگن اندر سخته؟
موفق باشین

urban planner

عضو جدید
منم اتفاقا همين سوال مريم جون رو داشتم.
اين امتحان اسكيس چطوريه مگه؟
و يه سوال ديگه اينكه زبان نقش مهمي تو كنكور ارشد داره يا نه؟
موفق باشيد.

shahsavari_m

عضو جدید
سلام بچه ها
می خواستم در مورد این کنکور طراحی شهری واسم توضیح بدین اینکه چه نوع درسایی بیش تر ملاک ؟ اصلا این امتحان اسکیس چیه؟ چطوریه؟
چرا همه میگن اندر سخته؟
موفق باشین
سلام به مریم خانوم و urban planner .
منابع:زبان عمومی و تخصصی(ضریب 1) _مباحث عمومی شهرسازی ایران(ضریب1) _مبانی نظری معماری(ضریب2) _تاریخ معماری و شهرسازی(ضریب2) _تحلیل فضاهای معماری و شهری(ضریب3) _اسکیس(ضریب5).
همونطور که میدونید با ید اطلاعات پری نسبت به مسائل شهرسازی داشته باشید. حتی مسائل روز.
اسکیس:هدف کشیدن اشیا و یا احجام و زوایا با سرعت و خطوط زیاد و بی دقت است.(دکتر صدیق)
توی امتحان اسکیس با توجه به موضوع ارائه شده و اقلیم شما باید طراحی خودتون رو شروع کنید.(پرسپکتیو.نما.پلان.دیاگرام ومقطع).:smile:

آخرین ویرایش:

negin s

عضو جدید
واسه ارشد از چه ترمي شروع كردين به جدي درس خوندن ؟ كدوم دانشگاه واسه كدوم گرايش از همه بهتره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا