آزمون نظام مهندسی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Hamid_xs

عضو جدید
سلام
سوال یک بنظر 4 درسته که من غلط زدم ! اگه قرار باشه به ازای هر 4000 لیتر یه مخزن جدا در نظر گرفته بشه ، باید سه تا مخزن 4000 هزار لیتری که در مجموع میشه 12000 در نظر گرفته بشه (که این حرف اصلآ غلطه ) تو مبحث 16 گفته برای گنجایش بیش از 4000 لیتر باید حداقل 2 تا مخزن در نظر گرفت و این یعنی دو تا 6000 که میشه 12000
البته گزینه دو هم میتونه درست باشه چون منطق دو تا مخزن گرفتن اینه که اگه یکی در حال تعمیر هست، ساکنین بی آب نمونن که میشه این مورد رو نادیده گرفت!

21 - 4
24 - 1
29 نزدم (چون یه رنج حدودی داشتم که همه گزینه ها رو در بر میگرفت)
34 - 3
48- 4
50 - 3 درسته (طبق ماده 72)

در مجموع سوالا آسون بود

البته حالا که فکر میکنم دقیقا یادم نیس کدوم رو زدم .... ولی مهندس طبق ماده 72 ... اصلاحیه صفحه 165 .... گزینه 4 درسته که .... نوشته : <<< مصوبات هیات مدیره با رعایت نصاب اکثریت نصف به اضافه یک "" اعضای حاضر "" معتبر بوده و ...... >>>

البته نمیدونم شاید گزینه هامون با هم فرق داره ..... جمله بالا برا من تو گزینه 4 نوشته شدههق

pm1

عضو جدید
البته حالا که فکر میکنم دقیقا یادم نیس کدوم رو زدم .... ولی مهندس طبق ماده 72 ... اصلاحیه صفحه 165 .... گزینه 4 درسته که .... نوشته : >البته نمیدونم شاید گزینه هامون با هم فرق داره ..... جمله بالا برا من تو گزینه 4 نوشته شدههق
ای بابا این چه وضعیه ؟! عین نامردیه ، خوب اصلشو اصلاح میکردین !!! چرا اصلاحیه اضافه میکنین !!!؟مثل اینه که یه کتاب هم غلط داشته باشه هم درست !بنظرم باید به این سوال اعتراض کرد ! دو تا گزینه صحیح !

Hamid_xs

عضو جدید
ای بابا این چه وضعیه ؟! عین نامردیه ، خوب اصلشو اصلاح میکردین !!! چرا اصلاحیه اضافه میکنین !!!؟مثل اینه که یه کتاب هم غلط داشته باشه هم درست !بنظرم باید به این سوال اعتراض کرد ! دو تا گزینه صحیح !

حق با شماست ... ولی خوب تو کتاب هستش .... اصلاحیه زیاد داره .... باید با اصلاحیش جواب داد .... نگران نباشین انشاا.. قبولین !

• Like
واکنش ها: pm1

elnaz_65

عضو جدید
بچه ها در مورد سوال 36 طبق لینک اینجا موافقین که 3 میشه ؟ من خودمم 3 زدم ولی تو صفحه ای که این عددارو تو کتاب نوشته صفحه ی بعدش نمونه آورده که تو اون باز نوشته 1.5 تا 2a که a رو نوشته عمق کابین

من نمیدونم این دوتا چرا باهم نمیخونه

ولی در هر صورت باید جواب طبق چیزی باشه که تو متن آورده و تو متنم نوشته باید طبق جدول باشه

آخرین ویرایش:

elnaz_65

عضو جدید
سلام
سوال یک بنظر 4 درسته که من غلط زدم ! اگه قرار باشه به ازای هر 4000 لیتر یه مخزن جدا در نظر گرفته بشه ، باید سه تا مخزن 4000 هزار لیتری که در مجموع میشه 12000 در نظر گرفته بشه (که این حرف اصلآ غلطه ) تو مبحث 16 گفته برای گنجایش بیش از 4000 لیتر باید حداقل 2 تا مخزن در نظر گرفت و این یعنی دو تا 6000 که میشه 12000
البته گزینه دو هم میتونه درست باشه چون منطق دو تا مخزن گرفتن اینه که اگه یکی در حال تعمیر هست، ساکنین بی آب نمونن که میشه این مورد رو نادیده گرفت!

21 - 4
24 - 1
29 نزدم (چون یه رنج حدودی داشتم که همه گزینه ها رو در بر میگرفت)
34 - 3
48- 4
50 - 3 درسته (طبق ماده 72)

در مجموع سوالا آسون بود

منم با شما موافقم به نظرم دوتا مخزن 6000 جواب سواله

pm1

عضو جدید
بچه ها در مورد سوال 36 طبق لینک اینجا موافقین که 3 میشه ؟ من خودمم 3 زدم ولی تو صفحه ای که این عددارو تو کتاب نوشته صفحه ی بعدش نمونه آورده که تو اون باز نوشته 1.5 تا 2a که a رو نوشته عمق کابین

ولی در هر صورت باید جواب طبق چیزی باشه که تو متن آورده و تو متنم نوشته باید طبق جدول باشه

منم سه زدم . ولی بنظر دو هم درسته ، من گفتم چون بالای شکل ها نوشته < نمونه ها > بهش اکتفا نکردم ... میشه گفت هر دو گزینه درسته
بنظر من هر وقت جواب ها اومد (نمیدونم کی میاد؟!) اونایی که سوال یک رو 2 زدن به سوال اعتراض کنن ، چون 2 هم خیلی نزدیکه !

Hamid_xs

عضو جدید

من هم 3 زدم .... یکی دیگه از دوستامم 3 زده ... انشال.. که 3 درست باشه ...

در مورد سوال 1 هم .. من 24000 هزار زدم :(

Hamid_xs

عضو جدید
سوال 40 چرا گزینه 1 شده ؟؟؟ این سوال عینا تو اسفند 89 اومده و اونجا گزینه صحیح، 28 درجه سیلسیوس بوده ... اینجا ولی 23 درجه سیلسیوس !!!! :mad::wallbash::question::evil::evil::evil:

به دوستانی که قبول شدن تبریک میگم .... به خودمم تبریک میگم .. :thumbsup2::victory::king::king:;)

pm1

عضو جدید
سوال 40 چرا گزینه 1 شده ؟؟؟ این سوال عینا تو اسفند 89 اومده و اونجا گزینه صحیح، 28 درجه سیلسیوس بوده ... اینجا ولی 23 درجه سیلسیوس !!!! :mad::wallbash::question::evil::evil::evil:

به دوستانی که قبول شدن تبریک میگم .... به خودمم تبریک میگم .. :thumbsup2::victory::king::king:;)
اونجا هم 23 بوده مهندس ، سوال 50 اون آزمون، شاید شما از رو کتاب میخونی اشتباه زده ... تبریک میگم ;)

pm1

عضو جدید
جالبه مهندس !!!! اینجا 28 درجه زده .... تو حلش هم جواب درجه 28 به دست اومده !!!!
آره احتمالآ اون کتاب اشتباه کرده ، وگرنه اگه از خود سایتش دانلود کنی زده 23 ! هر چند من این سوال رو نزدم _ شایدم 28 درست باشه...

mahmoud086

عضو جدید
http://inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=417

سوال 44 و 52 گزینه ها اشتباهه
44 , 52 هر دو باید 3 باشه !

کجا باید اعتراض کرد؟ لینکی چیزی ندیدم ...

این دوره برای اعتراض ایمیل مشخص نکردن،باید اعتراض رو به شماره های زیر فکس کرد
شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی 021-88664156
وزارت راه وشهرسازی021-88646336(فکر کنم)
اگر سوالی هست که اعتراض دارید مشخص کنید تا همه بهش اعتراض کنیم شاید فایده داشته باشه.

• Like

pm1

عضو جدید
این دوره برای اعتراض ایمیل مشخص نکردن،باید اعتراض رو به شماره های زیر فکس کرد
شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی 021-88664156
وزارت راه وشهرسازی021-88646336(فکر کنم)
اگر سوالی هست که اعتراض دارید مشخص کنید تا همه بهش اعتراض کنیم شاید فایده داشته باشه.

شما مطمئنید که راه اعتراض از این طریقه ؟؟ فکس سخته ، ایمیل دوره ی قبلو پیدا کردم از همین فروم که نمیدونم هنوز میشه به اون فرستاد یا نه !!
سوال 44 و 52 حتمآ غلطه که باید اعتراض کرد ! یکی دیگه هم بود که الان یادم نیست، بعدآ همه رو با ذکر دلیل میذارم اعتراض کنیم ...

آخرین ویرایش:

pm1

عضو جدید
دفترچه 301A
سوال 44 -
طبق مبحث 14 ، جدول 14-4-2 صفحه 42
سالن غذاخوری :
Lit/s 750 = 150*5
آشپزخانه:
Lit/s 350 = 100*3.5
مجموع هوای ورودی = 1100 Lit/s
تبدیل واحد:
m^3/hr 3960 = 1100*3600/1000
که گزینه 3 صحیح میشه
============================================
سوال 52 -
گفته شده هوا از طریق کانال افقی و از خارج تامین میشه ، پس:
مبحث 14 ، طبق بند 14-9-3-2 بخش الف-3 صفحه ی 99 دو دهانه ی هوا لازم است که حداقل سطح هر کدام به این صورت بدست می آید:

A= 20000 / (0.9*77) = 288.60 Cm^2 = 28860 mm^2
که در این صورت گزینه 3 صحیح است.
==========================================
سوال 54 -
بنظر من دو گزینه میتواند درست باشد
مبحث 16 طبق بند 16-8-1-3 صفحه 117 گفته شده که لوله کشی آب باران باید کاملآ از لوله کشی فاضلاب ساختمان جدا باشد
و چند صفحه بعد صفحه 121 طبق گزینه 3 گفته شده
بنظر گزینه 3 و 4 باید هر دو درست باشند

===================================
البته تاکید من بیشتر روی سوال 44 و 52 هستش

mahmoud086

عضو جدید
شما مطمئنید که راه اعتراض از این طریقه ؟؟ فکس سخته ، ایمیل دوره ی قبلو پیدا کردم از همین فروم که نمیدونم هنوز میشه به اون فرستاد یا نه !!
سوال 44 و 52 حتمآ غلطه که باید اعتراض کرد ! یکی دیگه هم بود که الان یادم نیست، بعدآ همه رو با ذکر دلیل میذارم اعتراض کنیم ...

بله مطمئنم،زنگ زدم به شورای مرکزی گفتند یا پست یا فکس اگر بخواهید خودتون هم میتونید پیگیری کنید(مهلت اعتراض رو نمیدونم)
از دوستان خواهش میکنم کسانی که قبول شدند یا نشدند به این سوال ها با توضیح کامل با ذکر اسم و رشته و شماره تماس اعتراض کنند.

• Like

pm1

عضو جدید
دفترچه 301A
سوال 44 -
طبق مبحث 14 ، جدول 14-4-2 صفحه 42
سالن غذاخوری :
Lit/s 750 = 150*5
آشپزخانه:
Lit/s 350 = 100*3.5
مجموع هوای ورودی = 1100 Lit/s
تبدیل واحد:
m^3/hr 3960 = 1100*3600/1000
که گزینه 3 صحیح میشه
============================================
سوال 52 -
گفته شده هوا از طریق کانال افقی و از خارج تامین میشه ، پس:
مبحث 14 ، طبق بند 14-9-3-2 بخش الف-3 صفحه ی 99 دو دهانه ی هوا لازم است که حداقل سطح هر کدام به این صورت بدست می آید:

A= 20000 / (0.9*77) = 288.60 Cm^2 = 28860 mm^2
که در این صورت گزینه 3 صحیح است.
==========================================
سوال 54 -
بنظر من دو گزینه میتواند درست باشد
مبحث 16 طبق بند 16-8-1-3 صفحه 117 گفته شده که لوله کشی آب باران باید کاملآ از لوله کشی فاضلاب ساختمان جدا باشد
و چند صفحه بعد صفحه 121 طبق گزینه 3 گفته شده
بنظر گزینه 3 و 4 باید هر دو درست باشند

===================================

دوستانی که مثل من فکس کردن براشون سخته (دستگاه فکس ندارن) میتونید به سایت زیر برید :
Fax.ir
ده تا فکس رایگان با ارسال فایل میتونید بفرستید خیلی آسونه .

1- ثبت نام رایگان میکنید (راحته) [تو قسمت تلفن شماره موبایل رو بدون صفر اول وارد کنید]
2- شماره موبایل بدید کد فعال سازی میاد (من همراه اول دادم)
3- میرید قسمت ارسال فکس (از منوی سمت راست)
4- شماره مقصد اینو بدید :
02188664156
و
0218864366
5- فایل ورد با فرمت Docx یا Doc رو که اعتراض رو توش نوشتید ضمیمه کنید
یا اینکه میتونید با افزودن متن همون زیرش متن رو بنویسید (ترجیحآ اول تو یه فایل نوت پد (txt) تایپ کنید بعدش ازش کپی بگیرید ، بعد در اون قسمت افزودن متن paste کنید)

6- ارسال فکس
چند لحظه بعد یه SMS براتون میاد که ارسال موفق را گزارش میده

من به اون شماره هایی که دوستمون دادن هم فرستادم ، اس ام اس خطا اومد ولی به این شماره ای که بالا گفتم فرستادم موفق بود.

در ضمن نام و نام خانوادگی و رشته (تاسیسات مکانیکی) و شماره تلفن خودتون رو اول نامه فراموش نکنید ...

آخرین ویرایش:

mahmoud086

عضو جدید
دوستانی که مثل من فکس کردن براشون سخته (دستگاه فکس ندارن) میتونید به سایت زیر برید :
Fax.ir
ده تا فکس رایگان با ارسال فایل میتونید بفرستید خیلی آسونه .

1- ثبت نام رایگان میکنید (راحته) [تو قسمت تلفن شماره موبایل رو بدون صفر اول وارد کنید]
2- شماره موبایل بدید کد فعال سازی میاد (من همراه اول دادم)
3- میرید قسمت ارسال فکس (از منوی سمت راست)
4- شماره مقصد اینو بدید :
0218864366
5- فایل ورد با فرمت Docx یا Doc رو که اعتراض رو توش نوشتید ضمیمه کنید
یا اینکه میتونید با افزودن متن همون زیرش متن رو بنویسید (ترجیحآ اول تو یه فایل نوت پد (txt) تایپ کنید بعدش ازش کپی بگیرید ، بعد در اون قسمت افزودن متن paste کنید)

6- ارسال فکس
چند لحظه بعد یه SMS براتون میاد که ارسال موفق را گزارش میده

من به اون شماره هایی که دوستمون دادن هم فرستادم ، اس ام اس خطا اومد ولی به این شماره ای که بالا گفتم فرستادم موفق بود.

در ضمن نام و نام خانوادگی و رشته (تاسیسات مکانیکی) و شماره تلفن خودتون رو اول نامه فراموش نکنید ...

شماره 0218864366 مال کجاست؟ مطمئنید که به دست مسئولش می رسه

pm1

عضو جدید
شماره 0218864366 مال کجاست؟ مطمئنید که به دست مسئولش می رسه

من از این سایت دیدم چند نفر گفتن که باید به این شماره فرستاد:
http://azmoonline.com/main/post/186#

راستش fax.ir رو تست نکردم بدونم که واقعآ بدست طرف مقابل میرسه یا نه ! ولی از سه شماره ای که فرستادم یکیش اس ام اس اومد که موفق بود (همون شماره 0218864366) و دو تای دیگه (یکیش اشغال و اون یکی خطا نوشت)

بنظرم به این ایمیل هم بفرستیم بد نیست:
Tarvij@inbr.ir

mahmoud086

عضو جدید

راستش fax.ir رو تست نکردم بدونم که واقعآ بدست طرف مقابل میرسه یا نه ! ولی از سه شماره ای که فرستادم یکیش اس ام اس اومد که موفق بود (همون شماره 0218864366) و دو تای دیگه (یکیش اشغال و اون یکی خطا نوشت)

Tarvij@inbr.ir[/QUOT
fax.ir رو تست کردم فکس میرسه،شماره (شورای مرکزی نظام مهندسی)02188664156 هم ارسال موفق بود.میتونید از طرف سایر دوستانتون که تو آزمون شرکت کردند اعتراض کنید.
از سایر دوستان هم خواهش میکنم اعتراض کنند.

آخرین ویرایش:
  • Like

pm1

عضو جدید

Tarvij@inbr.ir[/QUOT
fax.ir رو تست کردم فکس میرسه،شماره (شورای مرکزی نظام مهندسی)02188664156 هم ارسال موفق بود.میتونید از طرف سایر دوستانتون که تو آزمون شرکت کردند اعتراض کنید.
از سایر دوستان هم خواهش میکنم اعتراض کنند.

ممنون ...
درسته دوباره فرستادم موفق بود... بهتره به هر دو شماره فرستاده بشه ...
02188664156
و
0218864366

my darling

عضو جدید
مهندسین گرامی سلام.خسته نباشید میگم به همه دوستانی که تو ازمون خرداد 93 شرکت کردن و نتیجه مثبت گرفتن.من متاسفانه از ازمون خرداد جا موندم.الان درحال تکمیل مدارک برای ثبت نام دوره بعدی هستم. سوالی که از دوستان داشتم چون سابقه خوندن تو امتحانو دارن و میتونن خوب راهنماییم کنن.با توجه به اینکه رشته ام مکانیک سیالاته و میخوام عزممو جزم کنم که حتما این دوره تو امتحان شرکت کنم و قبول شم ، خواهش میکنم کمک کنید برای قبولی تو ازمون دقیقا پیشنهاد میکنین چه کتابایی رو و چطور بخونم؟؟درکل راهنماییم کنین چطور اصولی خودمو واسه امتحان اماده کنم؟؟؟

juliosezar

عضو جدید
مهندسین گرامی سلام.خسته نباشید میگم به همه دوستانی که تو ازمون خرداد 93 شرکت کردن و نتیجه مثبت گرفتن.من متاسفانه از ازمون خرداد جا موندم.الان درحال تکمیل مدارک برای ثبت نام دوره بعدی هستم. سوالی که از دوستان داشتم چون سابقه خوندن تو امتحانو دارن و میتونن خوب راهنماییم کنن.با توجه به اینکه رشته ام مکانیک سیالاته و میخوام عزممو جزم کنم که حتما این دوره تو امتحان شرکت کنم و قبول شم ، خواهش میکنم کمک کنید برای قبولی تو ازمون دقیقا پیشنهاد میکنین چه کتابایی رو و چطور بخونم؟؟درکل راهنماییم کنین چطور اصولی خودمو واسه امتحان اماده کنم؟؟؟

قبل از هر چیز نمونه سوالات دوره های قبلی رو کامل دانلود کن.چند بار بخونشون تا یه آمادگی ذهنی پیداکنی.بعدش برو سراغ مباحث مربوط به رشته خودمون که حدود 10-12 تا کتابه.یکی دوبارم حالت روخوانی این کتابارو بخون و سعی کن سرفصل ها رو به خاطر بسپاری و اگه میتونی وقت بذار و توی یه لیست برا خودت کل عناوین و سرتیترهای کتابا رو با ذکر شماره صفحه یادداشت کن.این مراحلو که انجام دادی برگرد سر وقت سوالات.به طور کلی سوالات به دو دسته ی تشریحی و محاسباتی تقسیم میشن که 95 درصد تشریحی ها از همین مباحثه.حالا سعی کن همه ی سوالات تشریحی رو طبق لیستی که تهیه کردی بتونی جواباشون رو در کمترین زمان ممکن توی کتابا پیدا کنی(حتماً میدونی که امتحان جزوه بازه و میتونی کتابارو با خودت ببری) و با جواب صحیح آخر سوالات مطابقت بده.حالا میمونه سوالات محاسباتی که اونا رو هم باید خودت بررسی کنی و منابع رو خودت پیدا کنی چون منبع مشخصی ندارن و بیشتر حول حوش درسای سیالات کارشناسیمون میان.
موفق باشی

pm1

عضو جدید
اطلاعيه اعلام نتايج آزمونهاي تستي خردادماه 1393

بدينوسيله به اطلاع كليه شركت­ كنندگان محترم در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فني و تعيين صلاحيت معماران تجربي 22 و 23 خرداد ماه 1393مي­ رساند؛ با پيگيري ­هاي بعمل آمده و اعلام سازمان سنجش، نتايج آزمونهاي تستي موصوف استخراج گرديده و تا عصر روز چهارشنبه 22 مرداد 1393 به آگاهي عموم شركت­ كنندگان محترم خواهد رسيد. لذا اين عزيزان مي­ توانند جهت دريافت كارنامه خود به سامانه آزمونهاي ورود به حرفه دفتر مقررات ملّي ساختمان مراجعه و از نتيجه آزمون خود مطلع شوند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.