آزمون نظام مهندسی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

my darling

عضو جدید
دوستان عزیز لطفا نظرات و بحث های خودتون رو در مورد آزمون ابان 93 تو این تاپیک مطرح کنید.

my darling

عضو جدید
دوستان عزیز اگه لینکی از سوالات یا کلید پیدا کردیم همین جا به هم اطلاع بدیم

برای شروع سوالایی که یادمونه با هم چک کنیم...
سوال کمینه مقاومت گرمایی تاسیسات سرمایی و گرمایی رشت درست بود ؟
من هر دو تا عدد رو که از جدول مبحث 16 پیدا کرده بودم تو گزینه ها دیدم!!!

mahmoud086

عضو جدید
کد پاسخنامه من 301-d بود و این تست هارو زدم
3-2
4-3
5-2
6-2
7-2
8-2
11-4
14-1
15-2
16-3
17-3
19-4
20-3
21-3
25-4
26-3
27-1
28-3
30-2
36-2
37-3
47-2
50-3
51-2
54-1
55-3
56-2
57-1
58-3
59-2
60-1

86110823

عضو جدید
سلام بچه ها امتحان واقعا سخت بود من وقتی با آزمون خرداد مقایسه کردم واقعا سخت تر بود تازه سوال تکراری هم نداشت در حالی که آزمون خرداد9 تا سوال تکراری از آزمون 89 داشت خدا به خیر کنه من 35 تا رو زدم.

آخرین ویرایش:

86110823

عضو جدید
کد پاسخنامه من 301-d بود و این تست هارو زدم
3-2
4-3
5-2
6-2
7-2
8-2
11-4
14-1
15-2
16-3
17-3
19-4
20-3
21-3
25-4
26-3
27-1
28-3
30-2
36-2
37-3
47-2
50-3
51-2
54-1
55-3
56-2
57-1
58-3
59-2
60-1

شما سوالات رو داری که پاسخ ها رو چک کردی یه عکس گرفتی؟منم کد دفترچه سوالاتم مثل شما بود

my darling

عضو جدید
من که اولین بار بود تو این آزمون شرکت کردم و آمادگی خوبی به نسبت داشتم.
به همه مباحث مقررات جز مبحث 22 اشراف داشتم و تا 10 دوره نمونه سوالات سالهای پیش رو مطالعه کرده بودم ، اما واقعا سر امتحان شوکه شدم با دیدن اون همه سوالای محاسباتی!!!
به زحمت تعداد پاسخامو به 31 رسوندم در حالیکه چندتا رو واقعا شک داشتم

my darling

عضو جدید
اشتباه بزرگی که کردم کتاب مبحث 22 رو اصلا نگرفتم و فکر نمیکردم 3 تا سوال ازش بیاد!!!
واقعا اگه داشتم اوضاع فرق میکرد و 3 تا پاسخ صحیح خودش میتونه نتیجه رو عوض کنه!

86110823

عضو جدید
اشتباه بزرگی که کردم کتاب مبحث 22 رو اصلا نگرفتم و فکر نمیکردم 3 تا سوال ازش بیاد!!!
واقعا اگه داشتم اوضاع فرق میکرد و 3 تا پاسخ صحیح خودش میتونه نتیجه رو عوض کنه!

آقا اگه منم مثل شما کتاب مبحث 22 رو نخوندم ولی با خودم بردم سر جلسه حالا شانس ما رو ببین تو 15 سال اخیر حتی 1 سوال هم ازش نداده بودن حالا نه یکی نه دوتا بلکه چند تا سوال ازش تو این آزمون داده بودن

آخرین ویرایش:

jamal212

عضو جدید
سلام دوستان...آزمون واقعا" خیلی سخت بود...سوالها خیلی پراکنده بود...من که اینقد این کتاب اون کتاب کرده بودم خسته شده بودم...تو یه صفحه که فقط 3 سوال جا شده بود...همه ش هم محاسبات سنگین داشت....به هر حال هر کس تونست سوالات را پیدا کنه رو تاپیک لودکنه تا ما هم بتونیم نظر بدیم..

anila124

عضو جدید
سوالات واقعا سخت بود
کسی میتونست بیشتر از 30 تا جواب بده؟تازه اونم 10 تاش با شک بود کسایی قبول میشن که کار کرده باشن یا طراحی یا نظارت واقعا که؟؟؟؟؟؟؟؟ از هر 10 نفر 9 نفر میگفتن بیشتر از 20 تا نزدیم و چون میدونستیم قبول نمیشیم بقیه رو شانسی پر کردیم.سوالاش عین کنکور بود 4 خط سوال که تا میرسیدی آخر سوال، اول سوال یادت میرفت خیلی خیلی .. بود فکر نکنم بیشتر از 20% قبول شن این دوره

من رو مباحث 14 و 16 و 19 واقعا مسلط بودم اما 30 تا بیشتر نتونستم بزنم که البته 3 تاش غلط شده تا حالا
تازه مبحث 19 سوالاش نکته ای بود
هیچ سالی نشده بود که سوال تکراری ندن
اما امسال شانس ما بود دیگه

من از کرج شرکت کردم و اونجا تقریبا 70% شانسی جواب دادن یعنی همینطوری پر کردن و تحویل دادن
من که قبول نمیشم تا ببینیم آزمون بعدی کی باشه

86110823

عضو جدید
سوالات واقعا سخت بود
کسی میتونست بیشتر از 30 تا جواب بده؟تازه اونم 10 تاش با شک بود کسایی قبول میشن که کار کرده باشن یا طراحی یا نظارت واقعا که؟؟؟؟؟؟؟؟ از هر 10 نفر 9 نفر میگفتن بیشتر از 20 تا نزدیم و چون میدونستیم قبول نمیشیم بقیه رو شانسی پر کردیم.سوالاش عین کنکور بود 4 خط سوال که تا میرسیدی آخر سوال، اول سوال یادت میرفت خیلی خیلی .. بود فکر نکنم بیشتر از 20% قبول شن این دوره

من رو مباحث 14 و 16 و 19 واقعا مسلط بودم اما 30 تا بیشتر نتونستم بزنم که البته 3 تاش غلط شده تا حالا
تازه مبحث 19 سوالاش نکته ای بود
هیچ سالی نشده بود که سوال تکراری ندن
اما امسال شانس ما بود دیگه

من از کرج شرکت کردم و اونجا تقریبا 70% شانسی جواب دادن یعنی همینطوری پر کردن و تحویل دادن
من که قبول نمیشم تا ببینیم آزمون بعدی کی باشه

سلام آقا ما هم از شیراز امتحان دادیم همین طور بود فقط 23 تا از سوالات مستقیما از مباحث بود و بقیه مسئله خارج از مباحث بود.تازه من که خودم سراغ چند تا از مسئله ها اصلا نرفتم ولی بچه ها که چند تا کتاب متفرقه آورده بودند می گفتند مشابه سوالات رو تو کتاب ها دیده بودند ولی با این حال وقتی حل می کردند جواب درست اصلا تو گزینه ها نبوده حتی نزدیک ترین عدد هم تو گزینه ها نبوده!!!!
به هر حال بنظر می رسه با آزمون ساده خرداد ماه که 12 تا سوال فقط تکراری از آزمون 89 داشت خیلی ها قبول شده بودند ظرفیتی دیگه برای امسال نداشتند فقط می خواستند بگن ما هر سال دوتا آزمون برگزار کردیم تا مثل سال 92 اعتراض نشه!!!

86110823

عضو جدید
راستی بچه ها بچه ها سوال نظامات اداری رو هم داشتید که سوال از اصلاحیه های بند ها داده بودند یعنی اگر از روی بند ها می زدید جواب اشتباه بود و باید می رفتید اصلاحیه بند رو پیدا می کردید !!!!خوشا به معرفت طراحان محترم سوالات!!!!

anila124

عضو جدید
چی بگم؟ من که به خاطر توصیه یه از خدا بیخبر که دیگه نظام مهندسی فایده نداره، 3 سال الکی شرکت نکرده بودم وگرنه الان نه تنها مدرکمو داشتم بلکه نزدیکای پایه 2 هم بودم

من که قبول نمیشم خوش به حال اونایی که قبول میشن

86110823

عضو جدید
چی بگم؟ من که به خاطر توصیه یه از خدا بیخبر که دیگه نظام مهندسی فایده نداره، 3 سال الکی شرکت نکرده بودم وگرنه الان نه تنها مدرکمو داشتم بلکه نزدیکای پایه 2 هم بودم

من که قبول نمیشم خوش به حال اونایی که قبول میشن

نگران نباش انشالله سری بعد زندگی همه ما پر از این حسرت هاست.

anila124

عضو جدید
نه بابا مهم نیست
فقط کا ش بعضیا راهنمایی درست بکنن
شما قبول میشی؟از دور و بری هاتون خبر دارین چطوری امتحان دادن؟
کجا درس خوندی شما؟

my darling

عضو جدید
دوستان کسی هست که به من بگه مدرک پایه 3 اصلا تو تهران به کار میاد یا نه؟؟
من که از خود نظام مهندسی تهران پرسیدم گفتن با پایه 3 اصلا کاری ارجاع دادع نمیشه !!! چون همه متراژ و طبقه بالا هستن و باید صبر ککنی تا ارتقای پایه
شما اطلاعاتی دارید؟؟

anila124

عضو جدید
دوستان کسی هست که به من بگه مدرک پایه 3 اصلا تو تهران به کار میاد یا نه؟؟
من که از خود نظام مهندسی تهران پرسیدم گفتن با پایه 3 اصلا کاری ارجاع دادع نمیشه !!! چون همه متراژ و طبقه بالا هستن و باید صبر ککنی تا ارتقای پایه
شما اطلاعاتی دارید؟؟

بله منم همینو شنیدم و به خاطر همین موضوع با وجود واجد شرایط بودن ترجیح دادم از کرج شرکت کنم

هرچند در نهایت میدونم تهران در طولانی مدت پرسودتره

my darling

عضو جدید
ممنون از جوابتون
البته من یه اشتباهی کردم و اون این بود که عضویت تو نظام مهندسی گیلان داشتم و با هزار بدبختی انتقالی گرفتم تا تو نظام مهندسی تهران ثبت نام کنم چون تصورم این بود که واسه کار کردن باید حتما اونجا حضور فیزیکی داشته باشم و چون تو تهران ساکنم گفتم بهتره همینجا باشم. اما بعد تموم شدن مراحل ثبت نامم فهمیدم اشتباه کردم و دوستانی که تو شهرستان پروانه گرفتن با پایه 3 کار میکنن.

86110823

عضو جدید
نه بابا مهم نیست
فقط کا ش بعضیا راهنمایی درست بکنن
شما قبول میشی؟از دور و بری هاتون خبر دارین چطوری امتحان دادن؟
کجا درس خوندی شما؟
من 23 تا رو مطمئن زدم 8 تا رو با احتمال درست بودن 70 درصد و 5 تا رو 50 -50 زدم که چون هنوز نه سوالات رو دیدم نه پاسخ اونا رو نمی تونم اظهار نظر قطعی کنم

در مورد قبولی هم با خداست امیدوارم چون آدما با امید و آرزوهاشون زنده هستند.دوستانی که دور و بر ما بودند همه می نالیدند که امتحان سخت بوده. اونا هم نهایتا 20 تا رو با قطعیت زده بودن بقیه رو جهت خالی نبودن پاسخبرگ 31 یا 32 تا پر کرده بودند . ما تو حوزه شیراز بودیم و اگر اشتباه نکنم بالای 1000 نفر تو راهرو ها و کلاس های مجموعه امتحانی حضور داشتند و همه از نافرم بودن سوالات می نالیدند.
در مورد مورد آخر هم دانشگاه شیراز.شما کجا درس خوندید؟
سوالی دیگه باشه در خدمتم .

mahmood5

عضو جدید
قطر لوله گاز در آزمون نظام مهندسی آبان 93

قطر لوله گاز در آزمون نظام مهندسی آبان 93

مهندسان محترم مکانیک سوالی بود در مورد قطر لوله به وسیله گاز سوز 1/4 کیلوات با طول 25 متر و چگالی گاز 65. آیا قطر لوله اصلی گاز را می خواست که 1 اینچ میشد یا باید قطر لوله متصل به مصرف کننده گاز را میخواست که میشد 1/2 اینچ؟

milad85me

عضو جدید
مهندسان محترم مکانیک سوالی بود در مورد قطر لوله به وسیله گاز سوز 1/4 کیلوات با طول 25 متر و چگالی گاز 65. آیا قطر لوله اصلی گاز را می خواست که 1 اینچ میشد یا باید قطر لوله متصل به مصرف کننده گاز را میخواست که میشد 1/2 اینچ؟
با سلام به همه‌ی دوستان
تا جایی که حافظه‌ام یاری میکنه چگالی گاز رو 0.5 داده بود که در این صورت ضریب تصحیح چگالی مطابق با جدول ص34 مبحث 17، 1.15 میشه.
از آنجا که 25 متر (طولانی‌ترین مسیر) در جدول ص33 مبحث 17 وجود نداره، طول لوله رو باید 26 متر در نظر گرفت.
با داشتن طول لوله و ضرب کردن 1.15 در اعداد مربوط به میزان مصرف جدول ص33، و داشتن میزان مصرف واقعی یعنی 1.4 متر مکعب در ساعت، سایز لوله 1/2 اینچ به دست می‌آید.
اما از آنجا که قطر لوله‌ی اصلی حداقل باید 1 اینچ باشد (ص29)، پاسخ همان 1 اینچ است.

anila124

عضو جدید
من فارغ التحصیل ارومیه ام
در هرصورت خوشحال شدم از آشناییتون

دوست عزیز من جواب سوالتونو نمیدونم
اما چه خوب سوال یادتون مونده ها

آخرین ویرایش:

milad85me

عضو جدید
دوستان عزیز اگه لینکی از سوالات یا کلید پیدا کردیم همین جا به هم اطلاع بدیم

برای شروع سوالایی که یادمونه با هم چک کنیم...
سوال کمینه مقاومت گرمایی تاسیسات سرمایی و گرمایی رشت درست بود ؟
من هر دو تا عدد رو که از جدول مبحث 16 پیدا کرده بودم تو گزینه ها دیدم!!!
مطابق جدول ص170 مبحث 14، برای شهر رشت ADDH=1640 و ADDC=325 به دست میاد.
اگه به جدول ص70 برای کانال‌هایی که در خارج ساختمان واقع می‌شوند مراجعه کنیم، خواهیم دید که برای تاسیسات گرمایی Rmin=0.881 و برای تاسیسات سرمایی Rmin=0.581 به دست میاد.
اما یک کانال ممکن است در فصول گرم برای تامین هوای سرد و در فصول سرد برای تامین هوای گرم مورد استفاده قرار گیرد، یعنی هم برای تاسیسات گرمایی و هم برای تاسیسات سرمایی.
بنابراین باید عدد بزرگ‌تر رو انتخاب کرد (یعنی Rmin=0.881).

my darling

عضو جدید
مطابق جدول ص170 مبحث 14، برای شهر رشت ADDH=1640 و ADDC=325 به دست میاد.
اگه به جدول ص70 برای کانال‌هایی که در خارج ساختمان واقع می‌شوند مراجعه کنیم، خواهیم دید که برای تاسیسات گرمایی Rmin=0.881 و برای تاسیسات سرمایی Rmin=0.581 به دست میاد.
اما یک کانال ممکن است در فصول گرم برای تامین هوای سرد و در فصول سرد برای تامین هوای گرم مورد استفاده قرار گیرد، یعنی هم برای تاسیسات گرمایی و هم برای تاسیسات سرمایی.
بنابراین باید عدد بزرگ‌تر رو انتخاب کرد (یعنی Rmin=0.881).

آخه من چی بگم ؟؟؟
وقت گذاشتم رفتم جفت اعداد رو پیدا کردم ، اما شک کردم باید عدد بزرگه باشه ... جون هیچ جایی درموردش نوشته نشده بود و تجربه بهم ثابت کرده بود که تا عین جمله رو تو مباحث ندیدم ، از خودم جواب ندم ، هیچ کدومو نزدم.

my darling

عضو جدید
آخه چرا سوالا رو جایی اعلام نمیکنن تا ما از این سردرگمی خلاص شیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا