آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

zhalech

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
من امسال تازه اولین تجربه ی کنکور ارشدمه
وتصمیم دارم هرطور که شده امسال کنکور سراسری قبول بشم;)
با توجه به اینکه این ترم "ترم 7 هستم و تازه می خوام شروع کنم یکم راهنمایی ازتون می خواستم
اینکه از کجا شروع کنم؟چطوری بخونم
خلاصه با توجه به زمانم یکم تو تنگنا گیر کردم ازتون راهنمایی می خوام لطفا کمکم کنید مرسی:gol:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینم شماها همه تون درساتونو تموم کردین؟ منظورم اینه که دوره کارشناسیتون تموم شده یا هنوز از درساتون مونده؟
آخه من امسال ترم 7 میشم، شماهارو که می بینم میترسم!!!:cry:
آدم میاد اینجاو شماهارو میبینه فکر میکنه عقب مونده ست!!!:crying:
یعنی منم باید امسال مثل شما میخوندم واسه ارشد؟!:w09:

من ناپیوسته ورودی بهمن 87 بودم و چارت دانشگاهمون هم 5 ترمه بود. ولی ترم آخر فقط پایان نامه داریم.در واقع اون ترمی که میشد از مهر تا بهمن 89 و ما باید میخوندیم برای کنکور طرح 5 و کلی درس عملی دیگه داشتیم که همشون پروژه ایی بودن و خیلی وقت گیر.مثل مرمت و تحلیل فضاها و ...
من با این حال خوندم واسه کنکور ولی نتیجه ایی نگرفتم.شماها یه کم کارتون راحت تره چون فقط طرح 4 دارین و طرح 4 هم معمولا طرح سبکی هست.و اگه خوب برنامه ریزی کنید میتونین همین امسال موفق باشین.در ضمن اصلا احساس عقب بودن نکن.اتفاقا شماها که تو جو درس و دانشگاه هستین خیلی از ماها جلوتر هستین.مخصوصا اینکه درسای ترم آخر معمولا درساییه که تو کنکور نمیاد.
در کل اگه از الان خوب بخونی قطعا موفق میشی.
امیدوارم همین امسال قبول بشی و نخوای بمونی پشت کنکور که بد دردیه!

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من ناپیوسته ورودی بهمن 87 بودم و چارت دانشگاهمون هم 5 ترمه بود. ولی ترم آخر فقط پایان نامه داریم.در واقع اون ترمی که میشد از مهر تا بهمن 89 و ما باید میخوندیم برای کنکور طرح 5 و کلی درس عملی دیگه داشتیم که همشون پروژه ایی بودن و خیلی وقت گیر.مثل مرمت و تحلیل فضاها و ...
من با این حال خوندم واسه کنکور ولی نتیجه ایی نگرفتم.شماها یه کم کارتون راحت تره چون فقط طرح 4 دارین و طرح 4 هم معمولا طرح سبکی هست.و اگه خوب برنامه ریزی کنید میتونین همین امسال موفق باشین.در ضمن اصلا احساس عقب بودن نکن.اتفاقا شماها که تو جو درس و دانشگاه هستین خیلی از ماها جلوتر هستین.مخصوصا اینکه درسای ترم آخر معمولا درساییه که تو کنکور نمیاد.
در کل اگه از الان خوب بخونی قطعا موفق میشی.
امیدوارم همین امسال قبول بشی و نخوای بمونی پشت کنکور که بد دردیه!
واااای شما خیلی خوبین، پس یعنی دیر نشده هنوز؟!
مرسی که انقد امیدواری میدین، ایشالا که شماهم قبول بشین یه جای خوب:w11:
پس خیلی به راهنمایی های شما و دوستای دیگه نیاز دارم! ممنونم واقعا
خیییییلی خوشحالم از اینکه توجمع دوستای خوبی مثل شما هستم:w16:

yashel

عضو جدید
آره عزیزم راضی بودم. به نظرم که کلاسهاش فوق العادست. ارزش 10 تا کلاس عناصر جزئیات رو داره. خیلی چیزها ازش یاد می گیری.
یاشل جون شما از کلاسای سروش نیا راضی بودی؟
من خودم عناصر و جزییات بیشتر فک میکنم میفهمم و علاقه دارم تا فن و ایستایی میدونمم این درس مهم تره
اما واقعا موندم کدومشو کلاس برم؟؟؟

• Like
واکنش ها: raha

charlie2

عضو جدید
سلام
دوستان اين اسكيس چقدر زمان مي بره تا آدم مسلط شه؟
من رشته ام عمران مي خواستم برا ارشد معماري- معماري بزنم ولي هيچ ديدي نسبت به امتحان عملي ندارم
من درسهاي نقشه كشي و طراحي معماري رو با اتوكد پاس كردم و هيچ وقت دستي كار نكردم،
ميشه تو چند ماهي كه بعد از كنكور وقت داريم اسكيس جمع كرد و به يه حد قابل قبولي رسوند؟
خيلي ممنون

مهندسين معمار گرامي،
سوال من انقدر نامربوط بود؟!

yashel

عضو جدید
مهندسين معمار گرامي،
سوال من انقدر نامربوط بود؟!
سلام دوست عزیز. اصلاً نگران نباش. بعد از کنکور 5 ماه فرصت هست که اگه خوب و درست استفاده کنی می تونی واسه اسکیس آماده شی. اینقدر فرصت هست که یه دوره اسکیس مقدماتی و یه دوره موضوعی رو کار کنی و حسابی راه بیفتی. سال گذشته من یه دوست عمرانی مثل شما داشتم که ارشد معماری داد رتبش شد 90 و حالا داره معماری داخلی دانشگاه تهران می خونه. اگه بخوای می تونی بهترین نتیجه رو بگیری. تا آخر بهمن تمام تمرکزت رو بذار رو درسها. بعد از کنکور بعضی از اساتید مثل مهندس شقاقی یه کلاس اسکیس مجزا داره واسه بچه های غیر معماری که می تونی شرکت کنی. البته بد نیست الان هم با یکی از این اساتید اسکیس مشورت کنی. اونا می تونن بهتر راهنماییت کنن. موفق باشی

yashel

عضو جدید
ببینم شماها همه تون درساتونو تموم کردین؟ منظورم اینه که دوره کارشناسیتون تموم شده یا هنوز از درساتون مونده؟
آخه من امسال ترم 7 میشم، شماهارو که می بینم میترسم!!!:cry:
آدم میاد اینجاو شماهارو میبینه فکر میکنه عقب مونده ست!!!:crying:
یعنی منم باید امسال مثل شما میخوندم واسه ارشد؟!:w09:
دوست عزیز تو که ترم هفتی شرایطت از ترم آخری ها بهتره! چون پایان نامه نداری. می تونی کلاس ها و پروژه ها رو بپیچونی بشینی درس بخونی. اصلاً نگران نباش. اگه قصد داری امسال قبول شی به برنامه ریزی درست انجام بده و کاملاً متمرکز شو رو کنکور. فکر نکن اگه بذاری واسه سال بعد بهتره. از فرصتت استفاده کن. هنوز دیر نشده...

yashel

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
من امسال تازه اولین تجربه ی کنکور ارشدمه
وتصمیم دارم هرطور که شده امسال کنکور سراسری قبول بشم;)
با توجه به اینکه این ترم "ترم 7 هستم و تازه می خوام شروع کنم یکم راهنمایی ازتون می خواستم
اینکه از کجا شروع کنم؟چطوری بخونم
خلاصه با توجه به زمانم یکم تو تنگنا گیر کردم ازتون راهنمایی می خوام لطفا کمکم کنید مرسی:gol:
اگه تصمیمت جدیه پس مطمئن باش که می تونی. پستهای این تاپیک و تاپیک مطالعه گروهی رو بخون تا حدی متوجه می شی که باید چجوری شروع کنی بعد اگه سوالی داشتی بپرس. ما اینجاییم که به همدیگه کمک کنیم. موفق باشی

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من رشته ام عمران مي خواستم برا ارشد معماري- معماري بزنم ولي هيچ ديدي نسبت به امتحان عملي ندارم
من درسهاي نقشه كشي و طراحي معماري رو با اتوكد پاس كردم و هيچ وقت دستي كار نكردم،
ميشه تو چند ماهي كه بعد از كنكور وقت داريم اسكيس جمع كرد و به يه حد قابل قبولي رسوند؟
خيلي ممنون
بابا یکی جواب این بنده خداروبده!:w24:
من تا حالا تجربه ارشد نداشتم!
بنظرم بستگی به پشتکار خودتون داره، اونقدام سخت نیست!!!
موفق باشین:gol:

zhalech

عضو جدید
اگه تصمیمت جدیه پس مطمئن باش که می تونی. پستهای این تاپیک و تاپیک مطالعه گروهی رو بخون تا حدی متوجه می شی که باید چجوری شروع کنی بعد اگه سوالی داشتی بپرس. ما اینجاییم که به همدیگه کمک کنیم. موفق باشی
:smile:ممنون یکیم پیدا شد اینجا جواب ما رو داد
با راهنمایی های شما دوستان عزیز حتما موفق میشیم هممون
مرسییییییییییی
ولی به نظر شما اول از چه کتابایی شروع کنم بهتره؟؟؟؟:que:

yashel

عضو جدید
:smile:ممنون یکیم پیدا شد اینجا جواب ما رو داد
با راهنمایی های شما دوستان عزیز حتما موفق میشیم هممون
مرسییییییییییی
ولی به نظر شما اول از چه کتابایی شروع کنم بهتره؟؟؟؟:que:
به همین سرعت همه ی پست های تاپیک رو خوندی؟!!
13 تا درس داریم تو هر کدوم هم کلی کتاب! من کدوم رو بگم بهت؟ ببین تقریباً راجع به اکثر درسها و اینکه از چی بخونیم تو این تاپیک صحبت شده اگه یه کم حوصله به خرج بدی و پست ها رو بخونی فکر کنم تا حد زیادی جواب بگیری. تو تاپیک مطالعه گروهی هم کلی از جوابهاتو می گیری.

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره عزیزم راضی بودم. به نظرم که کلاسهاش فوق العادست. ارزش 10 تا کلاس عناصر جزئیات رو داره. خیلی چیزها ازش یاد می گیری.
ببخشید من که به کلاسای سروش نیا دسترسی ندارم باید چیکار کنم؟ آخه اینطور که شنیدم مثل اینکه خیلی مفیدن! درسته؟

yashel

عضو جدید
ببخشید من که به کلاسای سروش نیا دسترسی ندارم باید چیکار کنم؟ آخه اینطور که شنیدم مثل اینکه خیلی مفیدن! درسته؟
درسته که کلاس های سروش نیا مفیده ولی اصلاً دلیل بر این نیست که اگه کسی به این کلاس ها دسترسی نداره نمی تونه تو کنکور موفق بشه!

vera88

عضو جدید

یاشل جون میخاستم بدونم اگه مثلا موسسه خانه معمار یا مرکز معماری برم میتونم جزوه تهیه کنم یا نه؟بهم میدن؟
چون قبلا که زنگ زدم گفتن نمیشه

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
موضوع تاپيك چي بود ،‌چي شد
اسپم كده شد
بعد كنكور باز 1 تاپيك ميزنم
اينبار مشاوره ميدم
هر چي گفتم به فكر بقيه هم باشيد كسي توجه نكرد

nima arc

عضو جدید
فرهنگ تصویری معماری رو نباید خوند عزیزم.

پس چكارش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان ،امسال از فرهنگ تصویر معماری سوال نیومد ولی یادمون باشه هر کی بتونه فرهنگ تصویر رو بخونه نه تنها زبان نشو بلکه در دروسی دیگر مثل فن ساختمان و تاریخ مبانی نظری خودشم کار کرده .هرسال غیر از زبان از فرهنگ تصویر سوالاتی میاد که به بقیه دروس کمک می کنه.مثل تصاویر تاریخ که هر ساله تستای این درس در فرهنگ تصویر پیدا می شه.

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام
خيلي ممنون

به اندازه طول تحصيل و بيشتر و بيشتر،‌شايد تمام عمر حرفه اي .
ظاهرا تصور شما ازاسكيس فقط به تكنيك ترسيم محدود مي شود و نه به محتواي آن .

تسلط به ترسيم با تمرين سخت + استعداد+پشتكار + مدرس خوب بين 6 تا 9 ماه

اول يك توصيه بكنم ،‌ به نظر م اگر رشته ي عمران را ادامه بدهي بهتر مي باشد. به دودليل ،‌اول اينكه براي درك معماري نياز به زمان‌محيط آموزشي و پشتكار بسياري مي باشد كه اغلب خود دانشجويان معماري هم به آن دست پيدا نمي كنند و فقط مدرك آنرا مي گيرند.
دوم : اگر هم بالفرض ارشد معماري را بگيريد هرگز مجاز به طراحي از نظر نظام مهندسي نخواهيد شد و عملا مدرك شما در محيطهاي طراحي معماري با كشاورزي يكسان مي باشد،‌زيرا طبق آيين نامه هم ارزي رشته هاي تحصيلي مي بابيست كارشناسي اصلي در رشته مربوطه داشته باشيد. مثال : من هم اگر ارشد عمران ئ(سازه ) بگيريم هرگز مجاز به مهر محاسبه مهندس سازه (عمران ) نخواهم شد.

منهم دوستاني مثل شما دارم كه به معماري علاقه بسياري دارند ،‌به آنها توصيه مي كنم كه معماري را به چشم يك هنر زيبا و دست يافتني ببينند و تا هرجا كه مي توانند در كنار تحصيل اصلي خودشون به يادگيري آن بپردازند و از آن لذت ببرند. مثل شعر،‌ادبيات ،ورزش و ...

خيلي ممنون[/QUOTE]

اگر مصمم باشيد ،‌بله،‌ البته به سختي

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بالاخره چيكار كنم؟؟
بخونم يا نه؟؟فرهنگ تصويري رو؟
خوب اگه به خاطر اهميتش تو ساير درسا ميگين
خوب چه كاريه
وقتي كه ميخوايم واسه اين بزاريم برميگرديم رو تاريخ ميزاريم

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره چيكار كنم؟؟
خوب چه كاريه

به نظر من باید بخونیم؛ من امروز دانلود کردم، کلمه هاش خیلی خوبه
نمی دونم این که میگن ازش سوال نمیاد یعنی چی!؟ لابد منظورشون اینه که دیگه یه تصویر نمیدن بپرسن این چیه!؟
خب معلومه این سوالا دیگه قدیمی شده ولی از خود کلمه ها که سوال میاد!

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نمی دونم این که میگن ازش سوال نمیاد یعنی چی!؟ لابد منظورشون اینه که دیگه یه تصویر نمیدن بپرسن این چیه!؟
ببخشید میشه بگین از کدوم سایت دانلود کردین؟!
آخه من هرچی میگردم پیداش نمی کنم!
از فرهنگ تصویری ام پارسال سئوال نیومده، ممکنه واسه امسال بیاد! اکثر سالها ازش سئوال اومده!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اصلا كجاشو بايد بخونيم؟؟

arcdoc

اخراجی موقت
معماری معاصر غرب

معماری معاصر غرب

بچه ها برای معماری معاصر به جز کتاب( مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب ،وحید قبادیان) چه کتابی رو پیشنهاد میکینین؟
امسال 8 تا سوال معماری معاصر غرب داده بودند که فقط 2تا ازکتاب قبادیان که یکیش سبک فوتوریسم و دیگری پست مدرن-فیلیپ
جانسون عکس برج ای تی اند تی بود.
البته شاید سال بعد از این کتاب بیشتر سوال بیاد معلوم نیست.اگه منبع سوالات دیگه رو کسی میدونه بزاره!
و سوال دیگم اینه که کتاب معماری جهان ابراهیم زارعی چاپ جدید چه فرقی با سالای قبل داره من شنیدم سبک امریکایی
یا یه همچین چیزی اضافه شده درسته؟ تغییر دیگه ای هم داشته یا نه؟؟

بچه ها برای معماری معاصر به جز کتاب( مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب ،وحید قبادیان) چه کتابی رو پیشنهاد میکینین؟
امسال 8 تا سوال معماری معاصر غرب داده بودند که فقط 2تا ازکتاب قبادیان که یکیش سبک فوتوریسم و دیگری پست مدرن-فیلیپ
البته شاید سال بعد از این کتاب بیشتر سوال بیاد معلوم نیست.اگه منبع سوالات دیگه رو کسی میدونه بزاره!
و سوال دیگم اینه که کتاب معماری جهان ابراهیم زارعی چاپ جدید چه فرقی با سالای قبل داره من شنیدم سبک امریکایی
واسه معماری معاصر من از زمان و معماری منوچهر مزینی رو هم میخونم دیگه کتاب گیدئون هم هست یه کتاب دیگه هم بود که از بچه های سال قبل شنیده بودم معماری جهان از عهد باستان تا مکتب شیکاگو(بانی مسعود)این یکیو من خورم ندارم...
و در مورد معماری جهان آره درست شنیدی سبک امریکایی هم اضافه شده و یه مقدار فهرست صفحاتش عوض شده...در کل چیز جدیدش همون آمریکاست که خیلی هم طولانی نیست میتونی کپی کنی

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

من توصیه می کنم چاپ جدید معماری جهان زارعی رو حتما بخرید!
تفاوتش فقط اضافه شدن بخش آمریکا نیست!
90% عکسهاش با کیفیت خیلی خوب چاپ شده و توضیحات عکسها نسبت به قبل بسیار کامل تره
مثلا پلان چغازنبیل تو چاپ قبل هیچ شماره و علامتی نداشت و موقع خوندن متن به شماره ای که فضا باهاش معرفی می شد، اشاره شده بود!
اصلا معلوم نبود چی به چیه!
یا مثلا تو اهرام مصر آدم نمی دونست خوفو کدومه، خفرع کدومه
ولی الان خیلی کامله

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید میشه بگین از کدوم سایت دانلود کردین؟!
آخه من هرچی میگردم پیداش نمی کنم!
از فرهنگ تصویری ام پارسال سئوال نیومده، ممکنه واسه امسال بیاد! اکثر سالها ازش سئوال اومده!!!

من از 4shared دانلود کردم، لینکش تو صفحه های قبل همین تاپیک بود یکی از دوستان گذاشته بود، البته ترجمه نشده اس

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
من ترم 7 هسم و متاسفانه فقط چند روز که به طور جدی دارم واسه ارشد می خونم . :wallbash: هر جور برنامه ریزی می کنم می بینم نمی رسم تمام منابع بخونم . و تصمیم گرقتم که منابه همه درسارو بخونم به جز دروس فنی . و درس فنی از روی کتا بای راهیان ارشد بخونم . به نظرتون تصمیم درستی گرفتم :question:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره چيكار كنم؟؟
خوب چه كاريه

چون پارسال ازش سوال نیومده هیچ تضمینی نیست که امسال هم نیاد . ولی خوب ما نمی تونیم بهت بگیم بخونی یا نه چون ممکن سوال ازش نیاد امسال هم:w19:

yashel

عضو جدید
سلام .
من ترم 7 هسم و متاسفانه فقط چند روز که به طور جدی دارم واسه ارشد می خونم . :wallbash: هر جور برنامه ریزی می کنم می بینم نمی رسم تمام منابع بخونم . و تصمیم گرقتم که منابه همه درسارو بخونم به جز دروس فنی . و درس فنی از روی کتا بای راهیان ارشد بخونم . به نظرتون تصمیم درستی گرفتم :question:
نه نه نه!!! اصلاً تصمیمت خوب نیست. ببخشید که انقدر صریح می گم. تو اگه مثلاً تاریخ یا منظر رو از روی کتاب های راهیان ارشد بخونی ولی دروس فنی رو تمام منابع رو بخونی خیلی بهتره. بعدش اصلاً چرا می گی فرصت نمی شه؟ تا کنکور یه دنیا وقت داری.

sin city

عضو جدید
سلام .
من امروز سر کلاس تنظیم شرایط بودم و استادمو ن کتاب معماری هم ساز با اقلیم -رازجویان بهمون معرفی کرد . و گفت که واسه کنکور ارشد خیلی مهمه . ولی من تا حالا نشنیده بودم اسم این کتابو . کسی می دونه این کتاب جز منابع ارشد هست ؟
و این که اون سه تا کتاب گلابچی که جدید چاپ شده کسی واسه کنکور امسال تهیه کرده ؟

yashel

عضو جدید
"آسایش در پناه معماری همساز با اقلیم" کتاب خیلی خوبیه و البته کمی سخت گیر میاد فکر کنم. ولی به درد بچه های معماری نمی خوره زیاد. واسه انرزی خیلی مهمه. واسه معماری فکر کنم کتاب قیابکلو کافی باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا