آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

ahmad heidary

عضو جدید

arcdoc

اخراجی موقت
زبان

زبان

دوستان حفظ کردن لغت بدون دونستن کاربرد اصلا ارزشی نداره من قبلا هم گفتم ولی فکر میکنم چون اسم جعبه لایتنر رو اوردم دوستان دچار سوتفاهم شدن. ببینید اول از همه اینکه برای خوندن کتاب 504 ابتدا درس رو کامل میخونیم تمرین هاش رو حل میکنم هر لغت جدیدی البته بغیر از اون 12 لغت اصلی که بلد نبودیم رو توی دفتر یاداشت میکینم بعد میرم از فرهنگ اکسفرد کاربرد معنی انگلیسی به انگلیسی و کلا اطلاعتش رو در میاریم.خوب با این کار وقتی یک لغات رو با سه تا مثال و چندتا تمرین میخونیم تقریبا برامون جا میفته تازه یک از حسن های این کتاب اینه که لغت های درس قبلی توی درس جدید هم بکار میرن بعد از هر 6 درس هم که یه مرور فوق العاده هست. پس عملا ما لغت رو توی جمله و با مترادف و متضاد یاد میگیریم.
در مورد جعبه لایتنر هم که این یه چیز جا افتاده هست بین همه که چینی ها و هندی ها استاد این کار هستند. کسایی که برای امتحان جی ار ای اماده میشن از این نرم افزار بیشترین استفاده رو میکنن البته از نرم افزار نه لایتنر کاغذی که باید کلی وقت بزاری برای درست کردن و نوشتن .خود من از این نرم افزار استفاده میکنم تا حالا نشده که یک لغتی از یادم بره یا فکر کنم تا یادم بیاد تو این نرم افزار میتونین عکس بزارین مثال بنویسین خلاصه هر اطلاعاتی میتونین واردش کنین برای کتاب های معروف هم که فایل اماده داره.پس اول درس رو میخونیم تمرین حل میکنیم برای اطمینان حدودا هر روز 10 دقیقه با لایتنر کار میکینم.فکر کنم این کار برای کارشناسی ارشد معقول هست که هر روز 2 ساعت برای زبان وقت بزاریم.
یه چیزی هم شما اول باید لغات دبیرستان رو بلد باشین بعد برین 504 بخونین چون برای این که بتونین تمرین هاش رو حل کنین باید اطلاعات اولیه یعنی در حد دبیرستان داشته باشین.
پس اول دبیرستان (من نمیدونم چه جوری دانشجوی کارشنایی لغات دبیرستان رو بلد نیست )
504 و بعدش 450 تافل .
در کنار اینا سوالات سال گذشته.

آخرین ویرایش:

takmemar

عضو جدید
سلا م به همه
به نظر من انقد تند خوندن زبان اصلا کار درستی نیست!!!!
مهم این نیست که آدم 10 تا منبع بخونه مهم اینه که آدم یه منبعو خوب بخونه!! به نظرم انقد عجله اصلا کار درستی نیست... منم اوایل روزی یه درس 504 رو میخوندم ولی بعد از 2-3 روز دیدم که فقط دارم گیج میشمو معنی لغاتو خوب یاد نمیگیرم!! الان هفته ای 2 تا 3 درس میخونم و لغاتو خیلی خیلی عالی یاد میگیرم...
توصیه میکنم عجله نکنین
خوب بخونین
ضمنا درک مطلب خیلی مهمه... من کتاب رستگارپورو میخونم... سعی کنین در کنار لغات حتما یه کتاب متنی ام بخونین!!!
موفق باشین!

arcdoc

اخراجی موقت
سلا م به همه
به نظر من انقد تند خوندن زبان اصلا کار درستی نیست!!!!
مهم این نیست که آدم 10 تا منبع بخونه مهم اینه که آدم یه منبعو خوب بخونه!! به نظرم انقد عجله اصلا کار درستی نیست... منم اوایل روزی یه درس 504 رو میخوندم ولی بعد از 2-3 روز دیدم که فقط دارم گیج میشمو معنی لغاتو خوب یاد نمیگیرم!! الان هفته ای 2 تا 3 درس میخونم و لغاتو خیلی خیلی عالی یاد میگیرم...
توصیه میکنم عجله نکنین
خوب بخونین
ضمنا درک مطلب خیلی مهمه... من کتاب رستگارپورو میخونم... سعی کنین در کنار لغات حتما یه کتاب متنی ام بخونین!!!
موفق باشین!
به من ربطی نداره ولی دوست عزیز ایجوری اگه بخوای بخونی 5 ماه طول میکشه که فقط 504 رو تموم کنی در حالی که 504 مینیموم چیزی هست که برای ارشد باید بخونی و اگه سرچ بکنی متوجه میشی که تو چند سال اخیر اصلا مورد توجه طراح سوالات نیست برای ارشدvocabرو باید در حد تافل بدونید در ضمن هرکسی سطح توانایی های متفاوتی داره من کسایی رو دیدم که هرروز 50 تا لغت جدید یاد میگیرن یعنی چیزی رو که شما توی 2 هفته میخونی رو توی 1 روز میخونن 504 چیز خیلی سختی هم نیست که انقدر بخوای وقتت رو تلف کنی بابتش.اگه از بچه های سال قبل بپرسی بهت میگن که با این که تمام لغات 504 رو میدونستن حتی یدونه تست vocabهم نزدن.اگر فایل پی دی اف 504 رو داری در قسمتfind لغتهای رو که امسال امده رو بزن متوجه میشی هیچ کدوم توی 504 نیست.ولی این نیست که کنارش بزارید نه برای اینکه لغات سطح بالاتر رو بخونید باید 504 و لغتهای پایه رو بلد باشید .
در ضمن کتاب 504 طوری نوشته شده که هر هفته یک درس بخونی یعنی 10 ماه. ولی این برای کسایی که مدرسه میرن و هفته ای دو ساعت زبان دارن.نه برای ما که 6 ماه فرصت داریم و 30 تا کتاب از هر مبحثی جلوی چشامون رژه میرن.برای reading تخصصی، کتاب رستگار پور در سطح خیلی بالایه و readingارشد بر خلاف vocab تقریبا متوسط میدن من کتاب فرهادی رو پیشنهاد میکنم کلی واژه ی مفید داره سبک کتابشم خیلی جالبه. کتاب زبان تخصصی معماری ( امیری ـ مرکز معماری ) هم کتاب خوبیه.

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان حفظ کردن لغت بدون دونستن کاربرد اصلا ارزشی نداره من قبلا هم گفتم ولی فکر میکنم چون اسم جعبه لایتنر رو اوردم دوستان دچار سوتفاهم شدن. ببینید اول از همه اینکه برای خوندن کتاب 504 ابتدا درس رو کامل میخونیم تمرین هاش رو حل میکنم هر لغت جدیدی البته بغیر از اون 12 لغت اصلی که بلد نبودیم رو توی دفتر یاداشت میکینم بعد میرم از فرهنگ اکسفرد کاربرد معنی انگلیسی به انگلیسی و کلا اطلاعتش رو در میاریم.خوب با این کار وقتی یک لغات رو با سه تا مثال و چندتا تمرین میخونیم تقریبا برامون جا میفته تازه یک از حسن های این کتاب اینه که لغت های درس قبلی توی درس جدید هم بکار میرن بعد از هر 6 درس هم که یه مرور فوق العاده هست. پس عملا ما لغت رو توی جمله و با مترادف و متضاد یاد میگیریم.

در مورد جعبه لایتنر هم که این یه چیز جا افتاده هست بین همه که چینی ها و هندی ها استاد این کار هستند. کسایی که برای امتحان جی ار ای اماده میشن از این نرم افزار بیشترین استفاده رو میکنن البته از نرم افزار نه لایتنر کاغذی که باید کلی وقت بزاری برای درست کردن و نوشتن .خود من از این نرم افزار استفاده میکنم تا حالا نشده که یک لغتی از یادم بره یا فکر کنم تا یادم بیاد تو این نرم افزار میتونین عکس بزارین مثال بنویسین خلاصه هر اطلاعاتی میتونین واردش کنین برای کتاب های معروف هم که فایل اماده داره.پس اول درس رو میخونیم تمرین حل میکنیم برای اطمینان حدودا هر روز 10 دقیقه با لایتنر کار میکینم.فکر کنم این کار برای کارشناسی ارشد معقول هست که هر روز 2 ساعت برای زبان وقت بزاریم.

یه چیزی هم شما اول باید لغات دبیرستان رو بلد باشین بعد برین 504 بخونین چون برای این که بتونین تمرین هاش رو حل کنین باید اطلاعات اولیه یعنی در حد دبیرستان داشته باشین.

پس اول دبیرستان (من نمیدونم چه جوری دانشجوی کارشنایی لغات دبیرستان رو بلد نیست )

504 و بعدش 450 تافل .

در کنار اینا سوالات سال گذشته.

به من ربطی نداره ولی دوست عزیز ایجوری اگه بخوای بخونی 5 ماه طول میکشه که فقط 504 رو تموم کنی در حالی که 504 مینیموم چیزی هست که برای ارشد باید بخونی و اگه سرچ بکنی متوجه میشی که تو چند سال اخیر اصلا مورد توجه طراح سوالات نیست برای ارشدvocabرو باید در حد تافل بدونید در ضمن هرکسی سطح توانایی های متفاوتی داره من کسایی رو دیدم که هرروز 50 تا لغت جدید یاد میگیرن یعنی چیزی رو که شما توی 2 هفته میخونی رو توی 1 روز میخونن 504 چیز خیلی سختی هم نیست که انقدر بخوای وقتت رو تلف کنی بابتش.اگه از بچه های سال قبل بپرسی بهت میگن که با این که تمام لغات 504 رو میدونستن حتی یدونه تست vocabهم نزدن.اگر فایل پی دی اف 504 رو داری در قسمتfind لغتهای رو که امسال امده رو بزن متوجه میشی هیچ کدوم توی 504 نیست.ولی این نیست که کنارش بزارید نه برای اینکه لغات سطح بالاتر رو بخونید باید 504 و لغتهای پایه رو بلد باشید .
در ضمن کتاب 504 طوری نوشته شده که هر هفته یک درس بخونی یعنی 10 ماه. ولی این برای کسایی که مدرسه میرن و هفته ای دو ساعت زبان دارن.نه برای ما که 6 ماه فرصت داریم و 30 تا کتاب از هر مبحثی جلوی چشامون رژه میرن.برای reading تخصصی، کتاب رستگار پور در سطح خیلی بالایه و readingارشد بر خلاف vocab تقریبا متوسط میدن من کتاب فرهادی رو پیشنهاد میکنم کلی واژه ی مفید داره سبک کتابشم خیلی جالبه. کتاب زبان تخصصی معماری ( امیری ـ مرکز معماری ) هم کتاب خوبیه.

ممنون از اينكه نظراتت رو اينجا مينويسي
همونطور كه گفته بودم اين تاپيك مخصوص كساني تهيه شده كه اصلا در مورد ارشد نميدونن نمونش خودم كه با اين تاپيك به هدف رسيدم
همونطور كه 100با رتكرار كردم و براي 101بار تكرار ميكنم اينجا محل تبادل نظر شخصي براي كاراي روزانه نيست
احتمالا از يكي از مديران خواهش كنم كه قفل كنن تاپيكو
با وجود تلاش فراوان دوست خوبم آقاي صديق باز هم دوستان توجهي نميكنن
اشكال نداره اينجا براي همه ي ماست و هممون سهم مشتركي داريم
من ميخواستم اگه كسي ميخاد بياد راهنمايي بگيره با 20 صفحه به نتيجه برسه نه 200صفحه كه از خوندنش پشيمان بشه اما طبق عادت ميبينيم كه اين اتفاق داره ميافته

دوست عزيزم ممنون از اينكه نظراتت رو ميگي اما اين لحن تند شما چه منظوري داره؟
اين جمله ي شما كه دانشجوي ليسانس لغتاي دبيرستان رو نميدونه يا اينكه به من ربطي نداره كي چيكار ميكنه در شان شنا نيست دوست من
ما هر كدوم راه خودمونو ميريم
يكي مث شما زرنگه و از قبل به فكر بوده
يكي الان به فكر افتاده زبانشو قويكنه
ماهي رو هر وقت از آب بگيريم ميميره يا تازس؟
حالا يكي مثل من كه زبانم ضعيفه به خاطر اينكه قبلا در فك نبودم الانم بزارمش كنار كه همچين حرفيو نشنوم؟؟
نه
با قاطعيت ميرم جلو
من واسه زبان دبيرستانم همين كار رو كرده بودم-فلش كارت منظورمه-
فلش كارت اما كتاب تيك 8 رو يكي از دوستان- ادريس- معرفي كردن
ترجيح دادم يه ياد اوري بشه همينطورم كه وقتي يك صفحه رو ميخونم گاهي 70% گاهي 30%كلمات يادمه
من حتي واسه زبان عمومي دانشگاه هم فلش كارت تهيه كردم و بعد از خودم به دوستم دادم
حرف هر كدوم از ما تو اين تاپيك داناي كل و همه چيز دان نيست
خودمو مثل ميزنم
با نظرات دوستان الان چندين نفر رو مثل يك استاد راهنما براي مطالعه تهيه ي منابع و خيلي چيزاي ديگه راهنمايي كردم و بسيار خوشحالم و ممنونم از بچه هاي اين باشگاه
اگر دير سر زدم به تاپيك كارشناسي ارشد و هر وقت اومدم سرگيجه و سردرد گرفتم(دروغ نميگم) و وقتم با توجه به اينكه پايان نامه دارم كمه به خاطر ترس از حرفهايي مثل حرف شما كه ميفرماييد دانشجويي كه كارشناسي داده چطور لغت بلد نيست ، هست
هر وقت شروع كني دير نيس
مهم اينه كه شروع كني
تلاش
تلاش
تلاش
تلاش ميكنم تا موفق شوم
اين بار
هر بار
كه بترسم
بيشتر پيش ميروم و از دل هر فاجعه فرصت ها بيرون ميكشم
من دانشجوي شهيد بهشتي نبودم
يك دانشجوي پيام نور هستم كه اگه ميخواستم سطح خودم رو با دانشگاه خودم بسنجم الان يك ادم مردود بودم
بسيار بسيار تلاش كردم
و ادامه ميدم​

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
راستي به نظرم روش تيك8 بيشتر از جعبه ي لايتنر جواب بده
جعبه فقط سرگرميه جديت درس خوندنو نداره
من كه با اين روش حال نميكنم

کدخدا

مدیر بازنشسته
راستی یادم رفت که بگم
با اینکه رزومه استادای دو دانشگاه خوب هست
کجا رو باید انتخاب کرد
برای دیدن رزومه ها به سایت های زیر مراجعه کنید
رزومه استادای دانشگاه شهید رجایی http://www.srttu.edu/GridViewing.aspx?CID=20
رزومه استادای دانشگاه زنجان
http://www.znu.ac.ir/modules.php?name=group&op=viewteachers&id=27
من خودم زنجان درس خوندم
دانشگاه زنجان می تونم بگم عالیه ولی بستگی به دید خود شما داره.
دانشگاه زنجان شما رو فنی تر اجرایی تر بار میاره و شما رو به سمت نظارت میبره.
دانشگاه رجایی هدف اصلیش ارشد و اسکیس هست و بر این اساس چینش میشه.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام بچه ها دیروز یکی از دوستام رفته بود دانشگاه میگفت بخشنامه اومده که کسایی که کارشناسیشونو 4ترمه و با معدل 17به بالا تموم کردن میتونن بدون کنکور برن ارشد.کسی درمورد صحت این موضوع اطلاع داره؟

مگه ميشه
كسي كه كارشناسي قبول ميشه بايد كنكور رياضي داشته باشه واسه معماري
حالا كسي كه از معماري هيچي نميدونه اصلا چطوري امكان داره 4 ترمه تموم كنه؟
به فرضم كه طرح ها رو يه جوري پيچوند
پايان نامه رو چيكار كرد؟ترم 4 گرفته لابد
اصلا به عقل جور در مياد
؟
نه خودتو اذيت نكن
من اگه نمونه ي واقعيشم ببينم باور نميكنم

سلام امید ،8 تا 11 شهریور معقول تره ،چون هر ساله در همین روز بوده ،ماهم منتظریم زیاد نگران نباش .
منم منتظرم نيما ببينم چيكار كردي

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ثهمن يه سوال دارم
من دارم سازه در معماري رو ميخونم+زبان +معماري اسلامي پيرنيا رو ميخوام شروع كنم چون معاصر غرب ديروز تمام شد
سازه در معماري خيلي كند پيش ميره
مثلا امروز فصل 2 رو خوندم
فردا اول فصل2رو مرور ميكنم بعد ميرم سراغ فصل 3 همين مرور+خوندن كم كم 5 6 ساعت وقت ميگيره ازم چيكار كنم؟كسي پيشنهادي داره؟
با اينكه تا اينجا هر فصلش 15 16 صفحه بيشتر نيس

yazevi

عضو
ثهمن يه سوال دارم
من دارم سازه در معماري رو ميخونم+زبان +معماري اسلامي پيرنيا رو ميخوام شروع كنم چون معاصر غرب ديروز تمام شد
فردا اول فصل2رو مرور ميكنم بعد ميرم سراغ فصل 3 همين مرور+خوندن كم كم 5 6 ساعت وقت ميگيره ازم چيكار كنم؟كسي پيشنهادي داره؟

ووروجک جان سازه در معماریو منهم همینطور شروع کردم.یعنی هرچقدر امروز میخوندم فردا مرورش میکردم که این خیلی وقت میبره. بازم این کارو ادامه میدم فقط الان خلاصه فصلهارو مینویسم و برای مرور یه دور سریع اونارو میخونم قبل اینکه شروع کنم یه مبحث جدید بخونم. شمام امتحان کن

sunshid

عضو جدید
مگه ميشه
كسي كه كارشناسي قبول ميشه بايد كنكور رياضي داشته باشه واسه معماري
حالا كسي كه از معماري هيچي نميدونه اصلا چطوري امكان داره 4 ترمه تموم كنه؟
به فرضم كه طرح ها رو يه جوري پيچوند
پايان نامه رو چيكار كرد؟ترم 4 گرفته لابد
اصلا به عقل جور در مياد
؟
نه خودتو اذيت نكن
من اگه نمونه ي واقعيشم ببينم باور نميكنم

منم منتظرم نيما ببينم چيكار كردي
عزیزم دانشگاه شمارو نمیدونم ولی توی دانشگاه غیرانتفاعی چارت آموزشی 4ترمه بسته میشه
الان این مطلب 4ترمه ومعدل 17 رو روی صفحه اصلی سنجش زده.اگه بتونم لینکشو میزارم

sunshid

عضو جدید
[h=1]اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز و رتبه اول كارشناسي در مقطع كارشناسي ارشد سال تحصيلي 91-90 طبق ماده‌ 2آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86[/h]
1390/06/01 - 13:14

بدين وسيله به اطلاع كليه دانش آموختگان دوره هاي كارشناسي (پيوسته و ناپيوسته) مشمول آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86كه داراي شرايط ذيل ميباشند ميرساند، اين افراد بايستي براساس برنامه زماني اعلام شده بند "ب" همين اطلاعيه جهت ثبت نام و انتخاب رشته به سايت اينترنتي www.sanjesh.org)) و جهت تحويل فرم هاي مربوطه طبق برنامه اعلام شده از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه نمايند.
الف) شرايط استفاده از آئين نامه:
دانشجوياني كه داراي شرايط زير باشند مي توانند از امتياز اين آئين نامه بهره مند شوند.
1ـ كارشناسي ناپيوسته: براساس بند چ آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجويان رتبه اول در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي دانشگاه محل تحصيل كه ظرف مدت حداكثر چهار نيمسال دانش‌آموخته شوند و داراي ميانگين كل حداقل 17 باشند.
2ـ كارشناسي پيوسته: براساس بند ج آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجويان ممتاز كه حداكثر در مدت هشت نيمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ ميانگين كل جزو 10% درصد* برتر در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي (مجموع دوره هاي روزانه و شبانه) خود باشند.
* مثال: در دوره كارشناسي اگر تعداد دانشجويان هم رشته و هم ورودي‌ (مجموع دوره‌هاي روزانه و شبانه) 60 نفر باشد، ده درصد واجد شرايط، 6 نفر در نظر گرفته مي‌شود.
ـ براساس تبصره 8 آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، در صورتي كه مقدار درصد محاسبه شده در هر يك ازدوره‌هاي‌تحصيلي پايين‌تر يا بالاتر عدد صحيحي نباشد، عدد مورد نظر گِرد بالا شده و به عنوان 10% ملاك عمل خواهد بود.
تبصره 1: چنانچه طول مدت تحصيل دانشجو به دلايلي كه خارج از اختيار دانشجو باشد (مانند بيماري، مرخصي تحصيلي، زايمان و موارد مشابه)، بيش از مدت ذكر شده در اين آيين‌نامه بطول بينجامد، در اين صورت پس از تاييد و تشخيص معاونت آموزشي دانشگاه
فارغ التحصيلي و طرح موضوع در كميته كارشناسي مسائل استعدادهاي درخشان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، پس از تاييد نهايي معاونت آموزشي وزارت متبوع، استفاده از تسهيلات مربوط براي داوطلب امكان‌پذير مي‌باشد. لذا تحويل تاييديه مورد نظر جهت جايابي و معرفي به سازمان سنجش آموزش كشور الزامي مي‌باشد.
تبصره 2: طبق تبصره 4 آيين‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجويان ممتاز در رشته‌هايي كه سر فصل دروس آنها طبق مصوبه شوراي عالي برنامه‌ريزي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دوره‌هاي كارداني و كارشناسي ناپيوسته براي پنج نيمسال و دوره كارشناسي پيوسته براي نه نيمسال تدوين و تصويب شده است استفاده از تسهيلات مربوط براي داوطلب امكان‌پذير مي‌باشد. لذا تحويل تصوير مصوبه مربوط به رشته مورد نظر توسط دانشگاه محل فارغ التحصيلي جهت جايابي و معرفي به سازمان سنجش آموزش كشور الزامي مي‌باشد.
ب) زمان ثبت نام و تحويل معرفي نامه:
1- ثبت نام و انتخاب رشته از طريق سايت اينترنتي:
از تاريخ 1/6/1390 لغايت 8/6/1390
آدرس:
www.sanjesh.org
2- تحويل معرفي نامه* و ساير مدارك به صورت حضوري:
از تاريخ 9/6/1390 لغايت 15/6/1390
آدرس: تهران – خيابان كريمخان زند – بين خيابان سپهبد قرني و خيابان استاد نجات الهي – پلاك 204 - سازمان سنجش آموزش كشور
* دانشجويان واجد شرايط مي توانند فرم ممتازي يا رتبه اولي مربوط به خود را با انتخاب يكي از گزينه هاي ذيل چاپ نمايند و جهت تاييد به دانشگاه فارغ التحصيلي خود مراجعه نمايند.

كارشناسي پيوسته / ممتازي □ فايل PDF كارشناسي ناپيوسته/ رتبه اول□
فايل PDF
3- دانشگاهها موظفند فهرست اسامي و مشخصات دانشجوياني كه توسط خود دانشگاه به صورت مستقيم و به صورت مشروط پذيرش شده اند، را مطابق فرم اعلام وضعيت حداكثر تا تاريخ 15/6/1390 جهت بررسي و تاييد نهايي به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال نمايند. ضمناً در صورت عدم ارسال مدارك، سازمان سنجش آموزش كشور هيچ تعهدي نسبت به تاييد دانشجويان پذيرفته شده نخواهد داشت.
دريافت فرم كارشناسي به كارشناسي ارشد فايل PDF

تذكر 1- آن دسته از داوطلباني كه به غير از آزمونهاي سراسري از طريق هيات علمي، جشنواره خوارزمي و ... وارد دانشگاه شده اند مجاز به ورود اطلاعات در سايت اينترنتي نيستند و مي توانند با ارائه تصوير معرفي نامه مرتبط از تاريخ 9/6/1390 لغايت 15/6/1390 به صورت حضوري به سازمان سنجش آموزش كشور جهت تشكيل پرونده و تحويل مدارك مراجعه نمايند.
تذكر 2- آن دسته از داوطلباني كه قادر به مراجعه حضوري به سازمان سنجش آموزش كشور نمي باشند بايستي مدارك خود را از طريق اداره پست به صورتي به سازمان ارسال نمايند كه مدارك مورد نظر توسط اداره پست حداكثر تا تاريخ 15/6/1390 به سازمان تحويل گردد.
پ) زمان اعلام نتايج:
داوطلبان مي توانند از تاريخ 20/6/1390 لغايت 25/6/1390 به سايت سازمان مراجعه و در صورت آماده بودن معرفي نامه خود، جهت دريافت آن به صورت حضوري به اين سازمان مراجعه و جهت پذيرش و كليه امور مربوطه به دانشگاه مراجعه نمايند.

ت) توضيحات:
1- :بديهي است پس از انقضاي مهلت مقرر براي ثبت نام هيچ گونه تقاضايي قابل پذيرش نمي باشد، لذا به داوطلبان اكيداً توصيه مي شود كه در مهلت مقرر از طريق سايت سازمان مراجعه نمايند.
2- در صورت عدم تحويل اصل فرم مربوط به ممتازي يا رتبه اولي در تاريخ مذكور به سازمان سنجش آموزش كشور، موضوع به منزله انصراف داوطلب از انتخاب كدرشته محلهاي انتخابي مربوط تلقي مي گردد.
3- آن دسته از داوطلباني كه در سال 89 به دانشگاهها معرفي شده اند و دانشگاهها با پذيرش آنان مخالفت نموده اند در صورت ارائه نامه كتبي عدم پذيرش به اين سازمان (از دانشگاه معرفي شده) مي توانند جهت ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمايند.
4- اولويت پذيرش در دوره تحصيلي بالاتر در همان رشته تحصيلي دوره پايين‌تر باشد، اما چنانچه رشته مذكور در دوره بالاتر وجود نداشته باشد، دانشجو در رشته مرتبط معرفي خواهد شد.
5- براساس دستورالعمل اجرايي جايابي اين عزيزان، دانشجويان ممتاز دوره هاي روزانه و شبانه به دوره‌هاي روزانه و در صورت تمايل در دوره هاي پايين تر، دانشجويان ممتاز دوره هاي پيام نور به دوره‌هاي پيام‌نور، دانشجويان ممتاز دوره هاي غيرانتفاعي به دوره‌هاي پيام‌نور و غيرانتفاعي معرفي مي‌شوند. ضمناً در صورت اخذ پذيرش از دانشگاه موردنظر داوطلب و اعلام كتبي آن به سازمان سنجش آموزش كشور، پذيرش دانشجويان ممتاز در دانشگاه‌هاي ديگر اعم از دولتي و غيردولتي از نظر اين سازمان بلامانع است.
6- دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمي كاربردي صرفاً مي‌توانند در موسسات غيردولتي ـ غيرانتفاعي و دانشگاه پيام‌نور از تسهيلات پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز آيين نامه مذكور استفاده نمايند.
7- افراد مشمول ماده 2 آيين نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86 صرفاً مي توانند در سال و دوره تحصيلي بلافاصله بعدي خود از تسهيلات مربوط بهره مند شوند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
درضمن من منظورم کارشناسی ناپیوسته بود
بله درسته......
اگه کارشناسی ناپیوسته باشی و شاگرد اول هم ورودیای هم رشته خودت و 4 ترمه تموم کرده باشی و معدلت بالای 17 باشه.....فقط شاگرد اول اون 2سال

اگه کارشناسی پیوسته باشی جزو 10 % هم ورودیای هم رشته خودت و 4 ترمه تموم کرده باشی و معدلت بالای 17 باشه ممتاز شناخته میشی و میتونی پذیرش بگیری......

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ثهمن يه سوال دارم
سلام-کتاب سازه در معماری و درک رفتار سازه ها را باهم بخون منظور فصل های مشترک هست راحت تر و عمقی تر پیش میره

nima arc

عضو جدید
ثهمن يه سوال دارم

سلام روشتون خوبه،ولی سعی کنید دو کتاب درک رفتار و سازه در معماری رو باهم بخونید (مکمل همدیگرند ) شکل های کتاب درک رفتار سازه بسیار مهم هستن و با خوندن مطالب سازه در معماری تو جیه اون شکل ها برای خوندن راحت تر می شه.
موفق و پیروز باشی.

کوروش 23

عضو جدید
من بسته سنجش تکمیلی رو گرفتم ولی راستش به نظربه این بسته ها نمیشه اعتماد کرد الان دارم کتابارو میخونم و خلاصشونم میکنم
شاید یکم وقتگیر باشه ولی چون هم خوندنه هم نوشتن بهتر تو ذهن میمونه و ارزششو داره
البته اون بسته رو هم حساب کردم کلا 1300 صفحه است که هر شب به غیر 5شنبه شبا 35 6 صفحشو بخونم تا روز کنکور تقریبا یه 4 5 دوری میشه !
تا الالنم 4 تا کتابو هم خوندم هم خلاصه کردم
در مورد زبان هم روزی 50تا لغت حفظ میکنم البته باید بگم تو جمله هم کاربردشونو نیگا میکنم
با این همه وقتی میام به حرفای بچه که نیگا میکنم بازم ترس تمام وجود منو میگیره
نظر دوستان در مورد این برنامم چیه ؟
نظرتونو بگین ممنون میشم.;)

آخرین ویرایش:

yashel

عضو جدید
دلیل اینکه خیلی طول می کشه چیه؟ اگه فکر می کنی مباحث واست سنگینه یا مشکلی باهاشون داری که باعث می شه خیلی وقت بذاری سرشون بهت پیشنهاد می کنم فعلاً کتاب های گلابچی رو بذار کنار با یه جزوه شروع کن. مثلاً جزوه های سروش نیا رو گیر بیار. تو اون جزوه ها چون هر چیزی رو از اول و به طور کامل توضیح داده خوندنش خیلی راحت تره و زودتر پیش می ری. بعد وقتی هر کدوم از کتاب های گلابچی رو دستت بگیری می بینی چقدر آسونه و چقدر زود پیش میری. در اون صورت دیگه نیازی هم به خلاصه نویسی نداری. می تونی وقتی داری کتاب رو می خونی همن مبحث از جزوه رو بذاری کنارت اگه نکته ای تو کتاب دیدی که تو جزوه نبود و نخونده بودی کنار جزوه یادداشت کنی. این کار بهت سرعت میده.
ثهمن يه سوال دارم

afshin 1357

کاربر بیش فعال
در مورد زبان عمومي و گرامر، كتابهاي مشكي رنگ گسترش علوم پايه تاليف حبيب وند را پيشنهاد مي كنم.
در نوع خودشون ، بخصوص كتاب واژگان آن بي نظير هست.

yashel

عضو جدید
آره می شه اگه با مطلب آشنایی داشته باشی روخونی که می کنی مثل یه مرور می مونه واست و راحت می تونی ازش بگذری. واسه همین می گم واسه هر درس اول یه جزوه راحت و سبک بخونیم بعد بریم سر کتاب و منابع اصلی. من خودم تو خوندن خیلی کند پیش می رم ولی وقتی درسی مثل ایستایی رو با یه جزوه می خونم کتاب گلابچی رو خیلی سریع رد می کنم. این روش رو امتحان کن. ضرر نمی کنی.
بعضيا ميگن ما كتابو روخوني ميكنيم مطالب تو كلمون ميمونه
مگه ميشه؟
من كه باور نميكنم مگه رمانه؟
من خودم روش خوندنم خيلي كنده

golab

عضو جدید
واسه منظر چه کتابای میخونین ؟ من فقط کتاب ماهان رو دارم به نظرم خیلی ناقصه :( به نظرتون چه کتابای خوبه ؟؟؟؟؟؟
منظر: "باغ های ایران و کوشکهای آن" ویلبر- جزوه های منظر: مقاله "باغ ایرانی" پیرنیا- بخشی از فصل هفتم کتاب "طراحی باغ و پارک"- مقاله "باغ ایرانی تمثیلی از بهشت" دکتر مجتبی انصاری و مهندس هادی محمودی نژاد- مقاله "معماری منظر و ابعاد کیفی زندگی اجتماعی" هومن کلیجی- مقاله "مباحثی درباره شناخت معماری منظر" محسن خراسانی زاده- مقاله "منظر شهری" رضا سیروس صبری- جزوه درسی مبانی طراحی منظر- بخشی از کتاب "نگاهی به باغ های ایران" آریان پور- "طراحی باغ و احداث فضای سبز" غزاله روحانی- فصل اول "طراحی باغ و پارک" (سیر تاریخ پردیس های ایران زمین) جمشید حکمتی- معماری با طبیعت در گذر زمان دکتر هما بهبهانی- باغ ایرانی(متن سخنرانی آقای یعقوب دانش دوست)- منظر راهیان

البته این تو تایپک یکی از دوستان خوبمون بود نمیدونم صفحه چند بود ذخیره کرده بودم واست کپی کردم.امیدوارم به دردتون بخوره;)

mina.a.s

عضو جدید
ميگم سازه در معماري خيلي كند پيش ميره
يه جاهاييشو چند بار ميخونم تا مي فهمم
بعضي جاهاشو اصلا نميدونم بايد چطو بخونم
خيلي داره وقتمو ميگيره
مثلا صفحه 85 در مورد انواع سقف هاي كابلي گفته
خوب فهميدمش حالا چطوري حفظ كنم؟
نميدونم چطو ازش سوال مياد
كمك لطفا
كسي جوابمو ميده؟
سلام عزیزم.من تقریبا اون کتابو واسه درس سازه های نو خوندم.اما فقط قسمتهایی که استاد درس داد سازه کابلی هم جزوه شون بود اگه بتونم کمکت کنم خوشال میشم.فکر میکنم اگه از روی شکلا یاد بگیری خوب باشه.اگه یه دونه اش رو خوب بفهمی دیگه هر سازه ی کابلی که بدن میتونی راحت تحلیل کنیش.نیازی به حفظ کردن نیست.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
ميگم سازه در معماري خيلي كند پيش ميره
يه جاهاييشو چند بار ميخونم تا مي فهمم
بعضي جاهاشو اصلا نميدونم بايد چطو بخونم
خيلي داره وقتمو ميگيره
مثلا صفحه 85 در مورد انواع سقف هاي كابلي گفته
خوب فهميدمش حالا چطوري حفظ كنم؟
نميدونم چطو ازش سوال مياد
كمك لطفا
كسي جوابمو ميده؟

اولا اکثرا عکس میاد مثلا میگه این سازه چه نوع سازهای هست؟تئوری هاش هم اینطوریه:

1. یک کابل کوتاه با حداقل خیز به علت..............به قطر زیادی نیاز دارد

1)وجود نیروهای کششی بسیار کوچک 2)وجود نیروهای فشاری بسیار بزرگ
3)وجود نیروهای کششی بسیار بزرگ 4)وجود نیروهای فشای بسیار کوچک

2.سطح سخت شده پل های معلق از کدامیک جلوگیری می کند؟

1)تغییر شکل در زیر بار مرده 2)افزایش طول کابلهای اصلی
3)تغییر شکل زیر بار متحرک 4)افزایش طول کابلهای فرعی

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
منم تو همينش موندم
اصلا از اين جور درسا وحشتناك بدم مياد ولي تا يادش نگيرم ولش نميكنم اينو مطمئنم
چيزي هست بخونم راحت تر دركش كنم؟
من كتاب درك رفتار ساز گيرم نيمد نداشتن اونو شروع كنم اينو متوجه ميشم يا براي درك رفتار سازه اول بايد سازه در معماري رو خوند؟؟
مثلا تو همون فصل كابل ها اومده 1 نمونه كابل رو مثال زده كه طراحش فلاني تو فلان جا حالا توضيح داده كه اينش كششيه فلان چيزش فشاري ،‌توضيحاتشو چطوري بخونم؟؟؟
يني از تو توضيحاتم سوال مياد؟

ببین اگه سوالات کنکور سالهای قبل رو ببینی به راحتی درک میکنی...من خودم سازه در معماریو و درک رفتار سازه ها رو 2سال پیش 3دفعه خوندم با زدن کلی تست مهماری و مدیریت پروژه..رفتم 40%زدم...بهتره درکش کنی تا اینکه حفظ کنی...من خودم تصمیم دارم برا سازه کلاس های سروش نیا رو برم...ببین در مورد سوالی که کردی...مثلا باید بدونی کدوم کابل چه نیرویی رو تحمل میکنه یا نوار بتنی دور سقف برا چیه؟چه نیرویی رو تحمل میکنه...

nima arc

عضو جدید
معلومه خوب نمیشه.....من خودم زدم سیستم خلاص نویسی...قبلا مثل رمان می خوندم...فک میکردم یادم میمونه...ولی نموند:biggrin:

من بسته سنجش تکمیلی رو گرفتم ولی راستش به نظربه این بسته ها نمیشه اعتماد کرد الان دارم کتابارو میخونم و خلاصشونم میکنم
شاید یکم وقتگیر باشه ولی چون هم خوندنه هم نوشتن بهتر تو ذهن میمونه و ارزششو داره
البته اون بسته رو هم حساب کردم کلا 1300 صفحه است که هر شب به غیر 5شنبه شبا 35 6 صفحشو بخونم تا روز کنکور تقریبا یه 4 5 دوری میشه !
تا الالنم 4 تا کتابو هم خوندم هم خلاصه کردم
در مورد زبان هم روزی 50تا لغت حفظ میکنم البته باید بگم تو جمله هم کاربردشونو نیگا میکنم
با این همه وقتی میام به حرفای بچه که نیگا میکنم بازم ترس تمام وجود منو میگیره
نظر دوستان در مورد این برنامم چیه ؟
نظرتونو بگین ممنون میشم.;)

ووروجک جان سازه در معماریو منهم همینطور شروع کردم.یعنی هرچقدر امروز میخوندم فردا مرورش میکردم که این خیلی وقت میبره. بازم این کارو ادامه میدم فقط الان خلاصه فصلهارو مینویسم و برای مرور یه دور سریع اونارو میخونم قبل اینکه شروع کنم یه مبحث جدید بخونم. شمام امتحان کن

با سلام به دوستان، خلاصه نویسی روشی از مطالعه هس که شرایط ، زمان ، و نحوه برخورد با خودشو داره ،ما نباید وقتی هیچ چیز از موضوع خوندن رو نمی رونیم خلاصه نویسی کنیم ، و نباید خلاصه نویسی وقت زیادی از ما بگیره (ماکزیمم 10 یا 20 دقیقه) ، زمان خلاصه نویسی باید پس از اتمام مرور دروس باشه ، هدف خلاصه نویسی یاد آوری مطالب در کو تاه ترین زمانه ،نحوه خلاصه نویسی می تونه به صورت تک کلمه ، چند کلمه ، های لایت کردن ، دور مطالب خط کشیدن ( البته همه این روشه ها رو نباید در یک صفحه انجام بدیم بر اساس سلیقه و راحتی). البته نظر همه دوستان برای من مهترمه .
موفق و پیروز باشی.

nima arc

عضو جدید
دوستان به نظر شما کتابای فنی راهیان ارشد به اندازه کافی کامل هست که فن رو فقط از رو اون بخونیم؟ من هر کتاب دیگه ای رو دیدم مطالبش تو راهیان هست

سلام Pleiades.Arch ،کتابای راهان خوبه ولی نه اونقدر که فقط به اونا تکیه کنی ،برای دوران مرور و جمع بندی مناسبه.راهیان کتاب 11 که متشکل از نکات کنکور چند ساله اخیر ر و برای جمع بندی حتما مطالعه کن.و این اشتباهه که فک کنی همه مطالب در راهیان هست ،نگاهی به تستای امسال بنداز .
موفق و پیروز باشی.

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من مدرس در ک و مبانی نظری معماری هستم تو این موسسات کنکوری

البته نرم افزار های معماری و به زودی اسکیس هم تو کارنامه کاریم موجوده

اون دوستی که در مورد رجایی و زنجان پرسیده بودن در چه مقطعی بود آخه؟؟؟

شاید ما یه چند تا پیرهن از شما بیشتر پاره کرده باشیم...کمکی بود درخدمتم...یا علی

اگه کمکی از دست من بر میاد بگید حتما در خدمتتونم...

mahyar-arc

عضو جدید
سلام.بجه ها لطفا" بگین واسه اسکیس و زبان و فن چه کتابایی خوبه؟ممنونم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا