آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

urmo

کاربر فعال
من تبریز رو انتخاب کردم و یک سوال هم دارم میگن انتخاب ها استانی هست یعنی منی که تو آذربایجان شرقی شرکت کردم می تونم در واحد شبستر هم قبول بشم

ahadi6688

عضو جدید
علوم تحقیقات تهران
امسال هم استانی شده .کسی دقیقا می دونه یعنی چه؟

memarane

کاربر فعال
من قزوین شرکت کردم.قضیه این استانی چیه؟همونیه که دوستمون گفت یا چیز دیگه ایه ؟

setare.tanha

عضو جدید
[ درصد اسکیس برای قبولی نور حداقل باید 70% باشه.البته تا جایی که من خبر دارم

halal314

عضو جدید
میزان تاثیر معدل در ارشد دانشگاه سراسری؟؟؟

میزان تاثیر معدل در ارشد دانشگاه سراسری؟؟؟

سلام بچه ها
راستش من بصورت جدی شروع به مطالعه برای ارشد رشته طراحی شهری کردم,هدفم فقط دانشگاه سراسری و اونم دانشگاه تهرانه,اما میدونم که معدل, تاثیر 20% توی نتیجه داره.
حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه معدل من 16.5 (از دانشگاه آزاد) هست,آیا امیدی به قبولیم توی دانشگاه تهران هست یا نه؟ لطفا دوستانی که ارشد توی دانشگاههای تهران میخونن به من کمک کنن تابتونم با اطمینان بیشتری گام بردارم,آخه از موقعیکه اینو فهمیدم بدجور تو ذوقم خورده و اعتماد به نفسم رو از دست دادم.:cry:
لطفا اگر از معدل دوره کارشناسی دوستانتون توی دانشگاههای تهران یا شهید بهشتی اطلاع دارید به من بگید.

ممنونم:gol:

mehdisepehri

عضو جدید
یه نکته رو بگم ، تاثیر معدل زیاد هست ، اما "خیلی" زیاد نیست!!!!
پس اگه خوب بخونی مطمئن باش میتونی ...
پس نگران نباش!
و در مورد معدلت ، خوب بستگی به رشته ات داره!
مثلا منم معدلم 16.5 هستش ، اما چون در مهندسی برق اکثرا همه زیر 16 هستن ، خوب این یه امتیاز محسوب میشه!
ولی در کل نگران نباش و درستو بخون!
ببین در رشته خودم یه مثال برات میزنم که قشنگ برات بیوفته:
فرد اول و فرد دوم رو در نظر بگیر که درصدهایی مشابه (تقریبا) کسب کردن ، خوب نفر اول با معدل 16 از دانشگاه شریفه و نفر دوم معدل 13 از دانشگاه آزاد زابل ، خب رتبه نفر اول رو اگه فرض کنیم بشه 100 ، رتبه نفر دوم میشه حدود 115 !!!
البته این خیلی اغراق آمیز بود!!!
پس میتونی با تلاش بیشتر این عقب افتادگی رو جبران کنی...
موفق باشید..

halal314

عضو جدید
[ درصد اسکیس برای قبولی نور حداقل باید 70% باشه.البته تا جایی که من خبر دارم

دوست عزیز چه ربطی داره؟ هرکسی که تنها 1 بار کنکور داده باشه میدونه که کنکور ,جمعی از همه درسها هست نه فقط یک درس, که ما بگیم باید اون یک درس حداقل اینقدر باشه. شاهد مدعای من دوست خودمه که توی کنکور 88 اسکیسش 90% شد و چون درسای دیگش کم بود هیچ جا قبول نشد و خانم دیگه ای که با اسکیس 41% تهران مرکز قبول شد(چه برسه به نور)!!!

در جواب دوستی هم که سوال پرسیدن منابع چیه و درصدها رو خواستن بدونن,میتونید به لینک زیر مراجعه کنید؛ که توی پست 19 اون ,کارنامه خانم yalda65 قرار داده شده که تهران مرکز قبول شدن و توی پست 22 , ایشون منابع ارشد آزاد رو معرفی کردن که بنظر من هم منابع عالی هستن:
اینجا کلیک کنید.

MEHDI.880

عضو جدید
اصطلاح ژوئن چیست؟
معنای فارسی این لغت که مسلما درز یا فاصله است که برای هرنوع درزی می تواند به کار برود . اما اینکه به عنوان اصطلاح به کدام درز می گوییم ژوئن جای سئوال دارد.
_ در کتاب تستهای ارشد نوشته مهندس روحی زاده پاسخ درز انقطاع است .
_ دراینترنت بسیاری نوشته اند که ژوئن درز انبساط است البته تک وتوک درزانقطاع هم گفته اند .
من کتابی که این نکته را داشته باشد نیافتم
نظر شما چیست؟

با سلام به دوستان

می خواستم بگم ژوئن یک کلمه فرانسوی است و چون بیشتر مهندسای ما قبلا تو فرانسه درس خوندن تو ایران از قدیم به درز انبساط

ژوئن می گفتن

shikopick

عضو جدید
من یه تاپیک زدم برای تعداد پذیرش و شهر ها شما اومدی میگی تو فلان تاپیک هست . من کل صفحه را گشتم ولی هیچ آماری از شهر ها و تعداد پذیرش ندیدم . این درسته که بدون مطالعه یک تاپیک رو ببندید ؟؟؟؟

من تا به حال 2 تا از فرومهای معروف ایران رو راه اندازی کردم الانم برای این اینجام که دیگه حوصله فروم بازی رو ندارم .

نمیدونم ادمین این سایت رو چه حسابی شما رو مدیر کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا برای بالا بردن آمار یک تاپیک باید اینطوری برخورد کرد ؟؟؟؟؟

raha

مدیر بازنشسته
من یه تاپیک زدم برای تعداد پذیرش و شهر ها شما اومدی میگی تو فلان تاپیک هست . من کل صفحه را گشتم ولی هیچ آماری از شهر ها و تعداد پذیرش ندیدم . این درسته که بدون مطالعه یک تاپیک رو ببندید ؟؟؟؟

من تا به حال 2 تا از فرومهای معروف ایران رو راه اندازی کردم الانم برای این اینجام که دیگه حوصله فروم بازی رو ندارم .

نمیدونم ادمین این سایت رو چه حسابی شما رو مدیر کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا برای بالا بردن آمار یک تاپیک باید اینطوری برخورد کرد ؟؟؟؟؟

سوالاتی که در تاپیکتون مطرح کردین مواردی بودن که بارها تو این تاپیک راجبشون بحث شده!
بر فرض اینکه اینطور هم نبوده باشه.. چون پراکندگی تاپیکها باعث بی نظمی این تالار میشه بهتره مطالب مرتبط با یک موضوع در یک تاپیک واحد مطرح بشن!

------------------
در مورد سوالتون؛ در هر سال تعداد پذیرفته شدگان متفاوته!
این آماری که واستون میذارم مربوط به سال 89 هست؛

دانشگاههای سراسری پذیرنده کارشناسی ارشد معماری:

دانشگاههای آزاد پذیرنده کارشناسی ارشد معماری:

در مورد سوال آخرتون بهتره از خود ادمین سایت سوالتون رو بپرسید!
سوال دیگه ای در رابطه با کارشناسی ارشد داشتید در خدمتم! موفق باشید.

shikopick

عضو جدید
ok

ok

:gol:
سوالاتی که در تاپیکتون مطرح کردین مواردی بودن که بارها تو این تاپیک راجبشون بحث شده!
بر فرض اینکه اینطور هم نبوده باشه.. چون پراکندگی تاپیکها باعث بی نظمی این تالار میشه بهتره مطالب مرتبط با یک موضوع در یک تاپیک واحد مطرح بشن!

------------------
در مورد سوالتون؛ در هر سال تعداد پذیرفته شدگان متفاوته!
این آماری که واستون میذارم مربوط به سال 89 هست؛

دانشگاههای سراسری پذیرنده کارشناسی ارشد معماری:

دانشگاههای آزاد پذیرنده کارشناسی ارشد معماری:

در مورد سوال آخرتون بهتره از خود ادمین سایت سوالتون رو بپرسید!
سوال دیگه ای در رابطه با کارشناسی ارشد داشتید در خدمتم! موفق باشید.

مرسی رها جان خیلی لطف کردی ولی من آمار 89 رو ندیدم
به هر حال خیلی خیلی خیلی ممنون و ببخشید اگر تند صحبت کردم

• Like
واکنش ها: raha

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بپرسم دفترچه کارشناسی ارشد سراسری کی میاد ؟ آخه من میخوام توی تابستون خرخونی کنم گفتم وقت میشه یا نه ؟

sami 65

عضو جدید
سلام

سلام

من نیاز به سوالات کنکور سالهای قبل برای رشته برنامه ریزی شهری دارم.خواهش میکنم یکی جوابمو بده

maghsoodrayaneh

عضو جدید
من نیاز به سوالات کنکور سالهای قبل برای رشته برنامه ریزی شهری دارم.خواهش میکنم یکی جوابمو بده

تا جایی که میدونم این انتشارات داره باهاشون تماس بگیر.
http://www.asrekankash.ir
عصر کنکاش
تهران - خیابان شریعتی - بن بست شریفی - پلاک 4 - واحد 6
کدپستی: 1913614557
تلفن 021-22901015

• Like
واکنش ها: raha

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
میشه یکی به من بگه واسه آزمون اسکیس چه چیزایی همرامون باشه خوبه و چه چیزایی ممنوعه؟

مثلا ماشین حساب یا کتاب یا لپ تاپ و موبایل و اینا ممنوعه دیگه؟ آخه من شنیده بودم بچه های یه حوزه ای هر چی خواستن با خودشون بردن تو .اونوقت تو یه حوزه دیگه خیلی سخت گیری کردن!جالبه اگه اینا ممنوعه چطور بعضیا سر جلسه از کارشون عکس می گیرن می یارن بیرون!؟
خوب ما واسه طراحی تو شرکت یا تو خونه همه جوره به همه چیز دسترسی داریم چرا محدود می کنن؟ چرا منو تو این موقعیت می ذارن!؟؟!!:cool:

معمارباشی

عضو جدید
زمان اعلام نتایج ارشد : اوایل هفته آینده

زمان اعلام نتایج ارشد : اوایل هفته آینده

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره انتشار كارنامه نتايج اوليه و نحوه تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي براي داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1390

1390/02/25 - 15:14

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1390 مي‌رساند كه كارنامه نتايج اوليه آزمون مذكور اوايل هفته آينده بر روي سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان براي دسترسي به نتيجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبي يا شماره پرونده و هم چنين مشخصات شناسنامه اي خود (نام خانوادگي و نام ، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) را وارد نمايند. ضمناً :
1ـ دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) اين آزمون كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌ها مي‌باشد، از روز سه شنبه 3/3/90 در سايت اينترنتي اين سازمان قابل دسترس خواهدبود. آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مي‌شوند درصورت تمايل به دريافت اصل دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2)، مي‌توانند از روز پنجشنبه 5/3/90 لغايت روز دوشنبه 9/3/90 به مراكز پستي شهرستان محل اقامت خود مراجعه ونسبت به دريافت آن اقدام نمايند.
2ـ به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1390 توصيه مي‌شود، ابتدا نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره2) اقدام نموده و كد رشته محل‌هاي مورد نظر خود (حداكثر 100 كد رشته محل) را از ميان كد رشته‌ امتحاني مجاز و يا كد رشته‌هاي امتحاني مجاز انتخاب و كد رشته‌ محلهاي انتخابي را ابتدا به ترتيب اولويت علاقه مرتب نمايند و پس از آن كد رشته‌هاي انتخابي را در فرم پيش نويس (فرم پيش‌نويس در دفترچه راهنماي شماره 2 چاپ شده است) به ترتيب علاقه به كد رشته محل‌هاي انتخابي درج و پس از اطمينان از صحت كد رشته محل‌هاي انتخابي، در محدوده زماني كه از ساعت 9 صبح پنجشنبه 5/3/90 لغايت ساعت 24روز دوشنبه 9/3/90 مي‌باشد. براي انتخاب رشته به سايت سازمان مراجعه و با وارد كردن اطلاعات كارت اعتباري ثبت نام و يا شماره پرونده و كد رهگيري ثبت نام اوليه، نسبت به ثبت كد رشته‌ محلهاي انتخابي و تكميل فرم مذكور در مدت زماني كه در نظر گرفته شده، اقدام نمايند. بديهي است پس از تاييد نهايي كد رشته‌ محل‌هاي انتخابي توسط داوطلب، رمز 15 حرفي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار داده خواهد شد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

منبع

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
در اطلاعیه سنجش گفته اوایل هفته آینده، و از سوم دفترچه ها میاد. تا فکر کنم 16ام مهلت انتخاب رشته داریم.
ولی بعضیا میگن امروز جمعه میاد:cry:
سالهای قبل هم برای کارشناسی ناپیوسته هم زودتر از زمان اعلام شده گذاشتن رو سایت

architect6529

عضو جدید
سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1390 مي‌رساند كه كارنامه نتايج اوليه آزمون مذكور اوايل هفته آينده بر روي سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان براي دسترسي به نتيجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبي يا شماره پرونده و هم چنين مشخصات شناسنامه اي خود (نام خانوادگي و نام ، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) را وارد نمايند. ضمناً :
دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) اين آزمون كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌ها مي‌باشد، از روز سه شنبه 3/3/90 در سايت اينترنتي اين سازمان قابل دسترس خواهدبود. آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مي‌شوند درصورت تمايل به دريافت اصل دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2)، مي‌توانند از روز پنجشنبه 5/3/90 لغايت روز دوشنبه 9/3/90 به مراكز پستي شهرستان محل اقامت خود مراجعه ونسبت به دريافت آن اقدام نمايند.
2ـ به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1390 توصيه مي‌شود، ابتدا نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره2) اقدام نموده و كد رشته محل‌هاي مورد نظر خود (حداكثر 100 كد رشته محل) را از ميان كد رشته‌ امتحاني مجاز و يا كد رشته‌هاي امتحاني مجاز انتخاب و كد رشته‌ محلهاي انتخابي را ابتدا به ترتيب اولويت علاقه مرتب نمايند و پس از آن كد رشته‌هاي انتخابي را در فرم پيش نويس (فرم پيش‌نويس در دفترچه راهنماي شماره 2 چاپ شده است) به ترتيب علاقه به كد رشته محل‌هاي انتخابي درج و پس از اطمينان از صحت كد رشته محل‌هاي انتخابي، در محدوده زماني كه از ساعت 9 صبح پنجشنبه 5/3/90 لغايت ساعت 24روز دوشنبه 9/3/90 مي‌باشد. براي انتخاب رشته به سايت سازمان مراجعه و با وارد كردن اطلاعات كارت اعتباري ثبت نام و يا شماره پرونده و كد رهگيري ثبت نام اوليه، نسبت به ثبت كد رشته‌ محلهاي انتخابي و تكميل فرم مذكور در مدت زماني كه در نظر گرفته شده، اقدام نمايند. بديهي است پس از تاييد نهايي كد رشته‌ محل‌هاي انتخابي توسط داوطلب، رمز 15 حرفي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار داده خواهد شد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

alireza dvb

عضو جدید
کمک کنید

کمک کنید

سلام

من 3 تا سوال مهم داشتم ... تورو خدا اگه میدونین زود بگید..مخصوصا دوستانی که تجربه زیادی توی کنکور معماری دارن....پیشاپیش ممنون :heart:

1: امسال چند نفر توی کنکور معماری(1352) شرکت کردن؟

2: آیا اونایی که کارشناسیشونو از دانشگاه سراسری گرفتن اولویت دارن نسبت به دانشگاه آزادیا؟.... قانونا میگن نه !!! ولی شنیدم این اتفاق میفته

3: آیا اونایی که همون رشته لیسانسشونو میخوان ادامه بدن اولویت دارن به کسایی که دارن تغییر رشته میدن ؟.... اینم قانونا میگن نه!!! .... ولی شنیدم تبعیض قائل میشن

نظر دوستان چیه ... به خصوص اینکه یه مرحله تشریحی هم وجود داره که این تبعیضات رو بهتر میشه اعمال کرد ... اما منظورم بیشترتوی مرحله تستی بود :que:

در ضمن حالا که جوابا اومده میشه از دوستانی که قبول شدن خواهش کنم کارنامشونو نشون بدن تا درس عبرتی بشه برای قبول نشده ها :redface:

تورو خدا به سوالاتم پاسخ بدین ... ممنون :gol:

architect6529

عضو جدید
سلام

من 3 تا سوال مهم داشتم ... تورو خدا اگه میدونین زود بگید..مخصوصا دوستانی که تجربه زیادی توی کنکور معماری دارن....پیشاپیش ممنون :heart:

1: امسال چند نفر توی کنکور معماری(1352) شرکت کردن؟

2: آیا اونایی که کارشناسیشونو از دانشگاه سراسری گرفتن اولویت دارن نسبت به دانشگاه آزادیا؟.... قانونا میگن نه !!! ولی شنیدم این اتفاق میفته

3: آیا اونایی که همون رشته لیسانسشونو میخوان ادامه بدن اولویت دارن به کسایی که دارن تغییر رشته میدن ؟.... اینم قانونا میگن نه!!! .... ولی شنیدم تبعیض قائل میشن

نظر دوستان چیه ... به خصوص اینکه یه مرحله تشریحی هم وجود داره که این تبعیضات رو بهتر میشه اعمال کرد ... اما منظورم بیشترتوی مرحله تستی بود :que:

در ضمن حالا که جوابا اومده میشه از دوستانی که قبول شدن خواهش کنم کارنامشونو نشون بدن تا درس عبرتی بشه برای قبول نشده ها :redface:

تورو خدا به سوالاتم پاسخ بدین ... ممنون :gol:

من متاسفانه جواب هیچ کدوم از سوالاتونو نمیدونم. اما کارنامه هارو میتونید در تاپیک رتبه های ارشد 90 ببینید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا