آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha

مدیر بازنشسته
برتي كساي كه تكنولوژي يا مديريت پروژه مي خوان آزمون بند " بله "
براي معماري ها انقدر كتاب براي خوندن هست كه اگر اينو نخوني هم چيزي از دست نمي دي ( با توجه به حجمش )
به هر حال مشكل نشريه 55 حجمشه !! اگر بخوني بهتره و گرنه با اين كتاب هاي پوران پژوهش سر و تهش رو هم بيار .

دقیقا. کتاب های پوران پژوهش هم مختصر . هم مفیدن...

hani_0t

عضو جدید
خب تموم شد بالاخره، کل صفحات این تاپیکو خوندیم ....

خیلی خوشحال شدم که یکی رو اینجا دیدم که هنر های زیبا قبول شده ، گرایش معماری معماری، با اینکه کارشناسیش یه دانشگاه دیگه بوده :)
یه سوال ، کلاسای دانشگاه تهران گرایش معماری معماری کرج برگزار میشه؟

و یه سوال در مورد تست زدن ... دوستان همه میگفتن که تست باید باشه برای آخر کار ... ولی از الان باید تست ها رو یه دور بزنیم تا با تیپ سوالا که مثلا چجوری میگیرن و این جور مسائلش آشنا بشیم ....

در مورد خلاصه نویسی کتابهایی که میخونیم ... بهتره همون اولین بار که کتابو میخونیم ازش خلاصه برداریم یا اینکه بزاریم برا دور دوم که داریم میخونیم که به مطالب مسلط تر هستیم؟

شرمنده سوالاتم ابتدایی ه :redface:
ممنون

• Like
واکنش ها: raha

farid_ghasemi

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستای عزیزم
قبل هر چیز قبولییتون تبریک میگم
دوستان من واقعا به کمکتون احتیاج دارم من کارشناسی ناپیوسته تازه دادم و رتبمم خوب شد انشالا قسمت باشه میرم دانشگاه
یه تصمیم دارم که میخوام دوباره شروع کنم برا ارشد
به نظرتو ن چه گرایشی خوبه ؟؟؟
چیکار کنم که صد در صد دانشگاه خوبی قبول بشم تو این 2سال؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنین

raha

مدیر بازنشسته
خب تموم شد بالاخره، کل صفحات این تاپیکو خوندیم ....

خیلی خوشحال شدم که یکی رو اینجا دیدم که هنر های زیبا قبول شده ، گرایش معماری معماری، با اینکه کارشناسیش یه دانشگاه دیگه بوده :)

و یه سوال در مورد تست زدن ... دوستان همه میگفتن که تست باید باشه برای آخر کار ... ولی از الان باید تست ها رو یه دور بزنیم تا با تیپ سوالا که مثلا چجوری میگیرن و این جور مسائلش آشنا بشیم ....

در مورد خلاصه نویسی کتابهایی که میخونیم ... بهتره همون اولین بار که کتابو میخونیم ازش خلاصه برداریم یا اینکه بزاریم برا دور دوم که داریم میخونیم که به مطالب مسلط تر هستیم؟

ممنون

خسته نباشی :D
واسه تست ها . یه دور ببخونیدشون واسه اینکه با تیپ سوالات اشنا بشین. اما بدون اینکه جواب ها رو نگاه کنید... بعد که منابع رو کامل خوندین... اونوقت برین تست ها رو با تایم بزنید و جوابا رو کنترل کنید ...
واسه خلاصه برداری هم .شما انقدر فرصت نداری که منابع رو دو بار بخونید... حتی شاید بعضی ها رو هم اصلا نرسید که بخونید یا اینکه خیلی سطحی بخونید... خلاصه هاتون باید خیلی مختصر و مفید باشه که دو سه هفته ی آخر بتونید کل مطالب رو یه دور سریع مرور کنید... نه اینکه کل گتاب رو بیارین رو کاغذ...
سوال اولتون هم گرایش معماری داخلی هست که کرج برگزار میشه...

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری

ممنون

کلاسهای دانشگاه تهران همه داخل دانشکده هنرهای زیبا و تهران برگزار میشه. کلاسهای دانشگاه هنر کرجه.
تست های سالهای قبل را، حتما از اول کار بزنید. تا نزدیک امتحان انقدر باید زده باشید که حفظ باشید. حتی اگه هنوز مطلبش را هم نخوندید :smile:

از همون بار اول خلاصه برداری را شروع کنید. البته اینا نظر شخصی منه. همونطور که رها جان گقتن، خیلی سخت به دور دوم می رسید، پس از همون دور اول خلاصه بردارید.

موفق باشید;)

hani_0t

عضو جدید
خسته نباشی :D
واسه تست ها . یه دور ببخونیدشون واسه اینکه با تیپ سوالات اشنا بشین. اما بدون اینکه جواب ها رو نگاه کنید... بعد که منابع رو کامل خوندین... اونوقت برین تست ها رو با تایم بزنید و جوابا رو کنترل کنید ...
واسه خلاصه برداری هم .شما انقدر فرصت نداری که منابع رو دو بار بخونید... حتی شاید بعضی ها رو هم اصلا نرسید که بخونید یا اینکه خیلی سطحی بخونید... خلاصه هاتون باید خیلی مختصر و مفید باشه که دو سه هفته ی آخر بتونید کل مطالب رو یه دور سریع مرور کنید... نه اینکه کل گتاب رو بیارین رو کاغذ...
سوال اولتون هم گرایش معماری داخلی هست که کرج برگزار میشه...

کلاسهای دانشگاه تهران همه داخل دانشکده هنرهای زیبا و تهران برگزار میشه. کلاسهای دانشگاه هنر کرجه.
تست های سالهای قبل را، حتما از اول کار بزنید. تا نزدیک امتحان انقدر باید زده باشید که حفظ باشید. حتی اگه هنوز مطلبش را هم نخوندید :smile:

از همون بار اول خلاصه برداری را شروع کنید. البته اینا نظر شخصی منه. همونطور که رها جان گقتن، خیلی سخت به دور دوم می رسید، پس از همون دور اول خلاصه بردارید.

موفق باشید;)

خیلـــــــی ممنون آزاده و رها ی عزیز ;)
همین نظرات شخصی شما بزرگان هست که باعث موفقیت ما کوچیکترها میشه دیگه

موفق باشید

نجوا

عضو جدید
سلام.

متاسفانه یکم دیر این تاپیکو دیدم.میخواستم درباره قبول نشدنم تو آزمون ارشد آزاد نظرتونو بدونم.
به نظر خودم درصدام بد نیست اما نمی دونم چرا قبول نشدم.شاید بخاطر زبان بوده.رقابت تو مشهد خیلی سخته.جمعیت زیادی شرکت میکنن چون سراسری هم ارشد معماری تو مشهد نداره

زبان تخصصي انگليسي

21.7

اطلاعات عمومي تاريخ و معماري

58.3

مباني نظري معماري

61.7

دانش فني معماري

41.7

سنجش توانايي طراحي (اسكيس)ْ

75

رتبه در انتخاب

نام واحد انتخابي
مشهد
48

نمره كل

6047

حد نصاب

4000

توضيحات

نمره آخرين نفر انتخاب اول

6227

رتبه آخرين نفر انتخاب اول

24

مردود

naderi.arch

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام .من دارم واسه ارشد میخونم ولی جزوه های اساتید دانشگاه تهران رو ندارم:(. چون بندر عباس هستم امکان دسترسی به این جزوه ها ندارم کسی میتونه کمکم کنه؟

hani_0t

عضو جدید
سلام .من دارم واسه ارشد میخونم ولی جزوه های اساتید دانشگاه تهران رو ندارم:(. چون بندر عباس هستم امکان دسترسی به این جزوه ها ندارم کسی میتونه کمکم کنه؟

شما باید منابع اصلی که همون کتاب هایی که به وفور تو این تاپیک معرفی شده رو بخونی
جزوه واسه جمع بندی خوبه ... تازه اصلا معلوم نیست که اساتید دانشگاه تهران سوال طرح کنن که بخواد از جزوشون سوال بیاد
موفق باشی

rozhann

مدیر بازنشسته
ببینین این قدر هم مهم نیست این جزوه ها.خیلی براشون وقت و انرژی نذارین.

نجوا

عضو جدید
سلام.
متاسفانه یکم دیر این تاپیکو دیدم.میخواستم درباره قبول نشدنم تو آزمون ارشد آزاد نظرتونو بدونم.
به نظر خودم درصدام بد نیست اما نمی دونم چرا قبول نشدم.شاید بخاطر زبان بوده.رقابت تو مشهد خیلی سخته.جمعیت زیادی شرکت میکنن چون سراسری هم ارشد معماری تو مشهد نداره
زبان تخصصي انگليسي
21.7
اطلاعات عمومي تاريخ و معماری
58.3
مباني نظري معماري
61.7
دانش فني معماري
41.7
سنجش توانايي طراحي (اسكيس)ْ
75

رتبه در انتخاب
نام واحد انتخابي مشهد
48
نمره كل
6047
حد نصاب
4000
نمره آخرين نفر انتخاب اول
6227
رتبه آخرين نفر انتخاب اول
24
مردود

آخرین ویرایش:

Dinoo

عضو جدید
سلام
دوستان من از مهر می خوام خوندن واسه ارشد رو شروع کنم،اما واقعا نمی دونم چه جوری بخونم؟؟؟؟قبلا هم این سوال رو پرسیدم اما کسی کمک نکرد :cry:
خواندن این 96 صفحه تا موقع کنکور طول می کشه!!!:(

hani_0t

عضو جدید
سلام
دوستان من از مهر می خوام خوندن واسه ارشد رو شروع کنم،اما واقعا نمی دونم چه جوری بخونم؟؟؟؟قبلا هم این سوال رو پرسیدم اما کسی کمک نکرد :cry:
خواندن این 96 صفحه تا موقع کنکور طول می کشه!!!:(

خوبه خودتون میدونید که باید صفحات این تاپیکو بخونید تا به جوابتون برسید ! ;)
تا مهر 6 روز مونده ... شما 2-3 روزه میتونی کل این تاپیک رو بخونی
همه پست ها مهم نیست... تا 10 صفحه اول رو بخونید دستتون میاد که پست کیا رو بخونی D:
پس از الان شروع کن
موفق باشی

Dinoo

عضو جدید
خوبه خودتون میدونید که باید صفحات این تاپیکو بخونید تا به جوابتون برسید ! ;)
تا مهر 6 روز مونده ... شما 2-3 روزه میتونی کل این تاپیک رو بخونی
همه پست ها مهم نیست... تا 10 صفحه اول رو بخونید دستتون میاد که پست کیا رو بخونی D:
پس از الان شروع کن
موفق باشی

ممنون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
اما اگه جواب سوالامو نگرفتم،دوباره می پرسم!!!!!!امیدوارم که تمام شه!!!:smile:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
ببینین این قدر هم مهم نیست این جزوه ها.خیلی براشون وقت و انرژی نذارین.

سلام کاملا با آبجی معمار موافقم. جزوه اساتید هم یک جوری خلاصه همون کتابهای منابع ارشد هست. فقط ممکنه یک سری نکات به نظر خودشون مهم تر باشه که شما تو خوندن کتاب ندیده باشید. وگرنه مطمئن باشید که سواد اساتید محترم از این کتاب ها فراتر نیست ;) ( به جز تعداد محدودی که up to date هستند و مقالات و ژورنال های جدید را می خونند. )

همونطور که بچه ها گفتن، جزوه فقط برای دوره است. کتاب بهترین و مطمئن ترین منبعه
موفق باشید:victory:

سپیدار

کاربر بیش فعال
سوال پیرامون نحوه ی طرح سوالات ِ گرایش های مختلف ِ یک مجموعه

سوال پیرامون نحوه ی طرح سوالات ِ گرایش های مختلف ِ یک مجموعه

با سلام و احترام
پیشاپیش اگر در جای نا مناسب سوالم رو مطرح کردم و یا در صفحات قبل پاسخ داده شده ، پوزش میخواهم . تا جایی که میشد ، صفحات قبلی را مرور کردم ، چیزی نیافتم .
و اما سوالم

طبق لیستی که اکادمی تحصصی معماری منتشر کرده ، برای کارشناسی ارشد چهار مجموعه وجود دارد که هر کدام چند گرایش دارند . ( بجز مجموعه مرمت که تنها یک گرایش برایش ذکر شده )
حال سوال ِ من این است که تمام ِ داوطلبین ِ مجموعه ی معماری ، اعم از مهندسی معماری ، منظر ، بازسازی پس از سانحه و . . . به یک نوع دفترچه پاسخ میدهند و تفاوت در ضرایب ِ دروس است ؟ چون تا جایی که میدانم ازمون مجموعه ی معماری در یک روز برگزار می شود . ایا سوالات یکسان است یا برای هر گرایش ، سوالات ِ خاص طرح می شود؟

سپاس گزارم .

sara_moradi1383

عضو جدید
با تشكر،
مي خواستم بپرسم دروس مشترك معماري_معماري با انرژي معماري و تكنولوژي معماري، مثل مصالح، تا چه حد منابع مطالعاتي مشتركي دارند؟ميشه همزمان واسه هر دوتاشون وقت گذاشت؟

• Like
واکنش ها: MTG

sara_moradi1383

عضو جدید
من شرمنده ..خیلی دوست داشتم بیشتر بیام..والا ما را اینجا بیچاره کردن :surprised::surprised: ،یک پروژه تحقیقاتی با یکی از استادا برداشتم ، پوستم کنده شده :cry:، 15 واحد هم این ترم دادن ، یعنی اینکه خدا به دادمون برسه :cry::cry:..چشم حتما بیشتر میام..دیگه به خودم قول دادم بیشتر بیام.;)

کتابش آموزش اسکیس و کروکیه..کتاب معماری سنتی هم داره ولی این یکی فرق می کنه ..جلدش مشکیه ، کل کتابش هم دقیقا هموناییه که سر کلاسش می گه . یعنی با همون سیلابس هستف فقط شاید سرکلاس چون خودش کار می کنه بهتر متوجه میشین. به نظر من برای شروع کردن خوبه . ولی اگه امیدی به مجاز شدن دارین حتما تو عید کل کتابش را کارکنین
یعنی تمرین خط، پرسناژ، پرسپکتیو (مهمترین قسمت کار) داخلی و خارجی ، راندو و رنگ
یعنی حداقل قسمتهای اولش را کار کنید که بعد ازعید برید سراغ بستن شیت که مثلا پلان و پرسپکتیو و .. را چه جوری و کجا بذارین

رتبه اول پارسال را هفته پیش دیدم و ازش نمونه اسکیسهاش را گرفتم..فعلا نمی ذارم اینجا:D، چون اول باید از خودش اجازه بگیرم و بعد هم این که اگه از اول قبل از کارکردن شیت ببینید کارتون کپی میشه و نمی تونین از خودتون نو آوری در وکنید :D

راستی فرناز جان درصدات را گرفتی؟؟؟؟

سلام،دكتر صديق يك كتاب جديد چاپ كرده،آموزش راندو، از كتاب هاي قبليش خيييييييييييييييييييلي بهتره، تقريبا كار كلاسش رو مي كنه!جلد كالينگور،15 تومان:smile:

sara_moradi1383

عضو جدید
با تشكر،
مي خواستم بپرسم دروس مشترك معماري_معماري با انرژي معماري و تكنولوژي معماري، مثل مصالح، تا چه حد منابع مطالعاتي مشتركي دارند؟ميشه همزمان واسه هر دوتاشون وقت گذاشت؟

• Like
واکنش ها: MTG

Dinoo

عضو جدید
با تشكر،

دوست عزیز در گرایش تکنولوژی و انرژی مصالح ضریبش صفره،دروس ایستایی،تاسیسات،تنظیم و طراحی فنی مشترک است.
اکثرا در هر دو گرایش شرکت می کنند.
موفق باشید:)

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ظرفيتهاي ارشد 88

ظرفيتهاي ارشد 88

برنامه ريزي شهري و منطقه اي:
روزانه:62
شبانه:36
بين المللي:15
مجموع:113

طرهحي شهري:
روزانه:67
شبانه:24
مجموع:91

معماري-معماري:
روزانه:131
شبانه:51
بين المللي:27
مجموع:209

بازسازس پس از سانحه:
روزانه:10

معماري-منظر:
روزانه:22
شبانه:6
مجموع:28

معماري اسلامي:
روزانه:11

مطالعات معماري ايران:
روزانه:20
شبانه:5
مجموع:25

مرمت:
روزانه:32
شبانه:15
مجموع:47

مديريت پروژه وساخت:
روزانه:21
مجموع:27

تكنولوژي معماري:
روزانه:12
مجموع:18

انرژي معماري:
روزانه:5
مجموع:10

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ظرفيتهاي ارشد 86

ظرفيتهاي ارشد 86

روزانه:69
شبانه:18
مجموع:87

طراحي شهري:
روزانه:48
مجموع:53

معماري-معماري:
روزانه:120
شبانه:27
مجموع:147

بازسازي پس از سانحه:

مطالعات معماري ايران:

معماري اسلامي:
روزانه:8

معماري-منظر:
شبانه:2
مجموع:23

مرمت:
روزانه:28
شبانه:7
مجموع:35
مديريت پروژه وساخت:
مجموع:30

تكنولوژي معماري:
مجموع:7

انرژي معماري:

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روزانه:69
شبانه:18
مجموع:87

طراحي شهري:
روزانه:48
مجموع:53

معماري-معماري:
روزانه:120
شبانه:27
مجموع:147

بازسازي پس از سانحه:

مطالعات معماري ايران:

معماري اسلامي:
روزانه:8

معماري-منظر:
مجموع:23

مرمت:
شبانه:7
مجموع:35
مديريت پروژه وساخت:
مجموع:30

تكنولوژي معماري:

انرژي معماري:

ميبينيد بچه ها ظرفيتها سال به سال داره زياد ميشه.ظرفيتهاي ارشد 87 را هم براتون ميزارم(ايشالا فردا)

سرخ

عضو جدید
سلام با تشکر فراوان از مطالبتون;) فقط 1سوال و یه خواهش :)گرایش های ارشد فقط همین هاست؟ و اینکه میشه خواهش کنم در مورد این گرایش ها توضیح بدین که اصلا قضیه شون از چه قراره؟ با تشکر:cool:

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه میشه منابع ارشد طراحی شهری را بگذارید. ممنون:w30:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا