آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
من لیسانس معماری دارم و 2 ساله با اسکیس 60 درصد و خوندن کلیه کتابهای پیشنهاد شده تو کنکورارشد آزاد مشهد قبول نشدم.نمی دونم بدشانسم یا خوش شانس!چون شنیدم جز یه مدرک فوق چیز زیادی کسب نمیکنیم...به هرحال امسال نیت کردم طلسمو بشکنم اما نمیدونم اسکیس 60 درصد برا آزاد خوبه و برم دنبال آزمون تستی یا اینکه برم کلاس اسکیس!؟
یک بزرگواری لطفا کمک کنه!
سلام:gol:
امکان نداره:surprised:
کنکور آزاد با 50% هم قبول شدن.البته معدلشون 18 بوده.
میشه کارنامتو ببینیم؟

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام:gol:
امکان نداره:surprised:
کنکور آزاد با 50% هم قبول شدن.البته معدلشون 18 بوده.
میشه کارنامتو ببینیم؟
اتفاقا منم میخواستم همین رو بپرسم.میشه درصداتو بگی؟60درصد برای ازاد خیلی خوبه

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام کدخدا
ممنون که نظرتو گفتي،منم اعتراضمو تو سايت سنجش ثبت کردم.
اما درباره ي ايرادايي که گفتي:
سوال 16:فکر کنم تو اعتراض بايد ميگفتيم سوال اشتباه طرح شده،چون عکس فرهنگ تصويري رو برعکس تو آزمون آوردن!! که احتمالا سوال بايد حذف بشه.
سوال 21 :صفحه ي 225 فرهنگ تصويري checkered plate رو ورق" آجدار" معني کرده و تصويرش رو هم داده و پاسخ صحيح سوال corrugated metal"ورق موجدار" هستش.
تو سوال 108 هم عرض چشم پله تو گزينه ها تفاوت مشخصي داره پس بايد تو انتخاب گزينه تاثير بذاره،که بين گزينه ي 3 و 4،گزينه ي چهار با چشم پله ي کمتر ، کف پله ي عريض تري داره که براي مکان پر ازدحامي مثل مدرسه مناسب تره.
سوال 21 اونی که گفتی اصلا تویه گزینه ها نیست!
منم اونو دیدم ولی توی oxford هر 2تاشو یه معنی نوشته.
توی 108 هم با چشم پله موافقم ولی عرض پله!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه چیزی که با دست آزاد کشیده شده که نمی شه راجبه کف پله هاش دقیق صحبت کرد !ولی بازم به نظرم 3 و 4 مثله همه.

n mm

عضو جدید
سلام به همه
تو کنکور پارسال خانم فهیمه م ( صفحه 38 ) گفتن
سر اسکیس ، مقطع رو با جزییات مرتبط زیادی کشیدن؛ همینطور در پلان و نما هم جزییات کشیدن . این یعنی چی ؟!:surprised: یعنی فونداسیون و عایقکاری و غیره ؟!!؟ :question:

نجوا

عضو جدید
اولین کنکور سال 86:

درس نام درس نمره خام درس درس نام درس نمره خام درس 1 زبان تخصصي انگليسي 26.7

2 اطلاعات عمومي تاريخ ومعماري 31.7

3 مباني نظري معماري 16.7

4 دانش فني معماري 23.3

5 سنجش توانايي طراحي (اسكيس)ْ 60

6

12

نام رشته مهندسي معماري رتبه در انتخاب نام واحد انتخابي مشهد 74 نمره كل 5218 حد نصاب 5200 توضيحات نمره آخرين نفر انتخاب اول 5853 رتبه آخرين نفر انتخاب اول 20 مردود نتيجه كلي آزمون مردود واحد قبولي

دومین کنکور سال 87:
درس نام درس نمره خام درس درس نام درس نمره خام درس 1 زبان تخصصي انگليسي -1.7

2 اطلاعات عمومي تاريخ و معماري 58.3

3 مباني نظري معماري 66.7

4 دانش فني معماري 16.7

6

12

نام رشته مهندسي معماري رتبه در انتخاب نام واحد انتخابي مشهد 63 نمره كل 5655 حد نصاب 4000 توضيحات نمره آخرين نفر انتخاب اول 6264 رتبه آخرين نفر انتخاب اول 20 مردود نتيجه كلي آزمون مردود واحد قبولي

آخرین ویرایش:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین کنکور سال 86:

درس نام درس نمره خام درس درس نام درس نمره خام درس 1 زبان تخصصي انگليسي 26.7

2 اطلاعات عمومي تاريخ ومعماري 31.7

3 مباني نظري معماري 16.7

4 دانش فني معماري 23.3

6

12

نام رشته مهندسي معماري رتبه در انتخاب نام واحد انتخابي مشهد 74 نمره كل 5218 حد نصاب 5200 توضيحات نمره آخرين نفر انتخاب اول 5853 رتبه آخرين نفر انتخاب اول 20 مردود نتيجه كلي آزمون مردود واحد قبولي

دومین کنکور سال 87:
درس نام درس نمره خام درس درس نام درس نمره خام درس 1 زبان تخصصي انگليسي -1.7

2 اطلاعات عمومي تاريخ و معماري 58.3

3 مباني نظري معماري 66.7

4 دانش فني معماري 16.7

6

12

نام رشته مهندسي معماري رتبه در انتخاب نام واحد انتخابي مشهد 63 نمره كل 5655 حد نصاب 4000 توضيحات نمره آخرين نفر انتخاب اول 6264 رتبه آخرين نفر انتخاب اول 20 مردود نتيجه كلي آزمون مردود واحد قبولي
سال 87 فکر کنم اگه شهری به غیر از مشهد می زدی که قبولیش سخت نباشه ختما قبول می شدی.به نظر من سال بعد مشهدو انتخاب نکن.
راجع به اسکیس آزاد توضیح می دی؟چیکار کردی؟موضوع چی بود؟مثل اینکه اسکیس آزاد حداقل 40 % به همه میدن.درسته؟

نجوا

عضو جدید
موضوع سال 86 پارکینگ طبقاتی بود سال 87 هم المان دانشگاه آزاد تو یه میدون....من برا اسکیس اصلا کلاس نرفتم و تمرینم نداشتم اما کلا دستم خوب بود ولی وقت کم آوردم.

موضوع های آزاد خیلی مسخره است و نمره دادنشونم مسخره تر...اما دوستم که پارسال رتبه 35 آورد و قبول نشد درصدش 70 بود.:cry:

کلا من میخوام مشهد قبول بشم چون ساکن مشهدم و ارزش نداره بزارم برم یه شهر دیگه و کلی سختی بکشم!!!!:surprised:

اما یه چیزیو کشف کردم!!!!تو اسکیس آزاد فقط اگه دستت قوی باشه کافیه!!به هر حال من الان دارم میرم کلاس که درصدم بیشتر بشه.

سال 87 هم که رو صندلی تکی و رو ورق a3 مجبور شدیم کارارو تحویل بدیم که در نوع خودش بی نظیر بود!اسکیس در شرایط سخت!!!!!:eek:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفراندوم

رفراندوم

سلام ، خسته نباشید ...
بچه ها من یه متنی تو تاپیک کارشناسی ناپیوسته زدم ، گفتم اینجا هم مطرح کنم ..
.
.
بچه ها من داشتم فکر میکردم که چه خوب میشه که یک سری از بچه ها به عنوان پشتیبان کار کنن و یکم این مشاوره رو حرفه ایش کنیم . ( مثله پشتیبان های توی موسسات )
و هر چند روز مقدار مطالعه و ترازها و آزمون ها و ( حتی تمرین های اسکیس ) .... بچه ها رو چک کنن .:)
.
.
آخه ما که میخوایم کنکور بدیم واقعا گنگیم .
اگه نظر بدین ممنون میشم ، فکر کنم کار مفیدی باشه:gol:

*MARY*

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من درصدهام به این ترتیب شده:تاریخ58% - درک معماری 66% - منظر30%- دروس فنی 35% -زبان 30%- فکر میکنید رتبه ام چند بیاد؟
رشته کارشناسیم معماری نبوده و تجربه ای ازدرصدهای کنکور معماری ندارم .
ممنون میشم بگید نظرتون درباره درصدام چیه؟
:razz::smile:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزيزم من به شما جزوات پارسه را پيشنهاد ميكنم خيلي خيلي عالي خودم امتحان كردم

مرسی از راهنماییت .
من پیشنهادم اینه که یه سری از بچه هایی که موفق شدن ، بیان پشتیبان پشت کنکوری ها بشن و هر هفته میزان درس خوندن و ... بچه ها رو چک کنن ! مثه کاری که کانون فرهنگی آموزش ، مدرسان و موسسات این چنینی انجام میدن ...
این میشه یه جنبش دانشجویی مجازی :D

Seesteen

عضو جدید
من مي خوام كارشناسي ارشدم رو طراحي داخلي بخونم منابعش چيه؟

سلام
شما باید منابع گرایش معماری_معماری رو مطالعه کنید..
طراحی داخلی زیر مجموعه گرایش معماری_معماریه..بعد از اعلام رتبه ها .طراحی داخلی رو انتخاب رشته میکنین..
البته باید بگم که ظرفیت این رشته خیلی بایینه...و باید رتبه زیر 50 داشته باشین;)

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.شما میخواین ازاد امتحان بدین یا ملی؟من میتونم راهنماییها و گفته های دوستانم رو که باهاشون مشورت کردم در اختیارتون بذارم.خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.;)
نه من میخوام سراسری امتحان بدم ....
البته یه سری کتاب تو این سایت ها معرفی کرده ولی خب آدم از چند نفر بپرسه بهتره
http://www.cafedexign.com/showpost.php?p=22009&postcount=10
http://www.takin-tarh.blogfa.com/post-118.aspx
http://www.landscape.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=739&Itemid=76
http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=2047

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام....خدمت حضورتون برسونم که من 62صفحه ی این تایپیک رو خوندم ولی با کمال تعجب دیدم از 62 صفحه 50 صفحه حضار دنبال منابع بودند....هیچکی حوصله نداره یه سرچ کوچولو بکنه یا چند صفحه قبل رو بخونه...از خودتون بپرسید!من که حال ندارم برا هدفم دنبال منابع بگردم حالشو دارم روزی حداقل 4_5 ساعت برا کنکور بخونم؟؟؟!!! بهتره به خودمون یکم فشار بیاریم...
ببخشیدا......................!چون دوستون دارم رک گفتم:redface:.

من طرفدار خوندن سنتی(دسته جمعی) برا کنکورم:smile:.یعنی همه باهم بخونیم هرکی هم از هرجا خبر جدیدی گرفت به بقیه آمار بده...اینطوری به نظرم خیلی جواب میده
خودم دارم برا معماری و مدیریت پروژه شروع می کنم به خوندن هرکی پایه اس بیاد جلو:)
:w36:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
دوستان سلام آیا کسی منابع ارشد آزاد رو معرفی میکنه؟

سلام
من چند بار تو این تاپیک گفتم در مورد منابع دانشگاه آزاد

فقط سوالهای سالهای قبل. از سال 72 تا 87 . 50-60% سوالات هر سال تکراری هست. بعد از خوندن نمونه سوالات خودتون متوجه می شید که منابع چی هستند.
تیپ سوالاتش با سراسری کاملا متفاوته

نجوا

عضو جدید
با تشکر از راهنماییتون
من 2 سال کنکور آزاد شرکت کردم اما منابعش هر سال فرق کرده بود مثلاپارسال منبع مبانی معماریش مشخص نبود.یا مثلا زبانش.
یه کتابایی رو معرفی کردن که از دکتر نقی زاده است و من که پیداشون نکردم.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستای گلم..... :gol:
اینم رتبه های گل کنکور رشته مدیریت پروژه به نقل از وبلاگ www.behrouzsaghi.blogfa.com

سال 85
رتبه اول : حمزه سعادت

ایستایی و فن ساختمان ۹۰ ٪ مدیریت کارگاهی ۸۳ ٪ زبان انگلیسی ۵۴ ٪ مواد و مصالح۷۰ ٪

رتبه دوم : امیر فرجی

ایستایی و فن ساختمان ۹۱ ٪ مدیریت کارگاهی۷۲ ٪ زبان انگلیسی ۵۴ ٪ مواد و مصالح۷۳ ٪

رتبه سوم : بهروز ساقی

ایستایی و فن ساختمان ۷۱.۵ ٪ مدیریت کارگاهی ۹۲.۵ ٪ زبان انگلیسی ۴۳.۵ ٪ مواد و مصالح۷۸ ٪

رتبه چهارم : داوود علی نژادیان

ایستایی و فن ساختمان ۸۹ ٪ مدیریت کارگاهی ۸۶ ٪ زبان انگلیسی ۵۱ ٪ مواد و مصالح۶۳ ٪

رتبه ششم : مرتضی جداری عطاری

ایستایی و فن ساختمان ۹۰ ٪ مدیریت کارگاهی ۶۰ ٪ زبان انگلیسی ۶۰ ٪ مواد و مصالح۸۰ ٪

رتبه ۱۹ : سرمد کیانی

ایستایی و فن ساختمان ۷۷.۵ ٪ مدیریت کارگاهی ۷۳.۵ ٪ زبان انگلیسی ۳۸ ٪ مواد و مصالح۸۷ ٪

رتبه ۲۲ : مهدی قاسمی

ایستایی و فن ساختمان ۷۵ ٪ مدیریت کارگاهی ۸۰ ٪ زبان انگلیسی ۴۲ ٪ مواد و مصالح۴۹ ٪

توضیح:این رتبه ها بدون در نظر گرفتن معدل بوده....یعنی اون موقع 20% شرط معدل نداشته

------------------------------------------------------------------------------------------------

درصدهای رتبه های برتر سال ۱۳۸۶ ( دانشجویان دانشگاه تهران )

رتبه اول شاهرخ خباز

میانگین درصد : ۸۰ ٪

رتبه دوم : هاتف ذرین

میانگین درصد : ۷۷ ٪

رتبه سوم : بهزاد پاشاپور

میانگین درصد ۷۳ ٪

رتبه چهارم کاوه علیمرادی

میانگین درصد ۷۲ ٪

رتبه پنجم حامد درویش

میانگین درصد ۷۰ ٪

---------------------------------------------------------------------------------------

درصدهای رتبه های برتر سال ۱۳۸۷ ( منبع خبر :http://modiriatproje.blogfa.com/)

رتبه اول : سهیل عربی

ایستایی و فن ساختمان ۹۲.۲۲ ٪ مدیریت کارگاهی ۸۳.۹ ٪ زبان انگلیسی ۷۰ ٪ مواد و مصالح ۶۵.۵۵ ٪

رتبه دوم : مصطفی میر شکاری

ایستایی و فن ساختمان ۷۰٪ مدیریت کارگاهی ۸۷ ٪ زبان انگلیسی ۶۵ ٪ مواد و مصالح۷۸ ٪

لازم به ذکر است معدل دوره کارشناسی نیز در تعیین رتبه داوطلب بی تاثیر نبوده است.

رتبه ۱۶: مجید محمدی (شبانه )

[FONT=&quot]ایستایی و فن ساختمان ۶۶.۶٪ مدیریت کارگاهی ۶۳.۱٪ زبان انگلیسی ۶۴.۴ ٪ مواد و مصالح۷۱ ٪

:victory::book::thumbsup:
[/FONT]

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام به رفقای گرامی....اگه دقت کرده باشید اکثر کسایی که رتبه های برتر کنکور شدند از 1 سال قبل یا 2 سال قبل شروع نکردند کنکور بخونند..برا این کار 5 الی 6 ماه وقت گذاشتند....بیشتر ماها از زبان ضربه می خوریم و ضعیفیم و تو کنکور...همه تخصصیا رو خوب می زنند اما زبان چی؟؟؟!به نظرتون بهتر نیست در کنار تخصصی ها زبان رو هم بخونید...حتی اگه شده فعلآ تا مرداد یا شهریور بیشتر رو زبان تمرکز کنید مخصوصآ اگه دانشجویید...:smile: قربونتون برم لپ همتونم بکشم!!!!!:redface::surprised::D

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به رفقای گرامی....اگه دقت کرده باشید اکثر کسایی که رتبه های برتر کنکور شدند از 1 سال قبل یا 2 سال قبل شروع نکردند کنکور بخونند..برا این کار 5 الی 6 ماه وقت گذاشتند....بیشتر ماها از زبان ضربه می خوریم و ضعیفیم و تو کنکور...همه تخصصیا رو خوب می زنند اما زبان چی؟؟؟!به نظرتون بهتر نیست در کنار تخصصی ها زبان رو هم بخونید...حتی اگه شده فعلآ تا مرداد یا شهریور بیشتر رو زبان تمرکز کنید مخصوصآ اگه دانشجویید...:smile: قربونتون برم لپ همتونم بکشم!!!!!:redface::surprised::D
سلام منم هم شدیدا موافقم ...
مثلا به یکی از دوستام که ارشد دانشگاه تهران میخوند گفتم ... گفت من از شهریور شروع کردم
زبان رو خیلی موافقم ...
البته از الان خووندن یه حسنی که داره اینه که کم کم به درس خوندن عادت کنیم

zfs

عضو جدید
خیلی خوشحالم که طرفدار های خوندن دسته جمعی روز به روز زیاد می شن.:biggrin:
اما کاش بازه زمانی هم مشخص می شد. یعنی مشخص کنیم تا چند روز دیگه وقت داریم این چند تا کتابو بخونیم و رفع اشکال کنیم.:surprised:
کاش می شد زمان اومدن به سایتمون هم مشخص می کردیم، تا جوابامونو همون موقع بگیریم.:warn:
راستی برای زبان از کجا شروع کنیم بهتره؟:eek:
در جواب دوستمون هم بگم، برای رسیدن به موفقیت هر چه زود تر گام برداریم بهتره. با خیال راحتتر درسامونو می خونیم . من اینو بارها و بارها تجربه کردم. به نظر من از 1 یا 2 سال قبل از امتحان شروع کردن ضرری نداره. ما که نمی خواهیم روزی 12 ساعت درس بخونیم که. از حالا تا تابستون روزی 3-4 کافیه، شاید هم 1 ساعت.:)

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام.من هنوز نتیجه کنکورم رو نگرفتم.ولی یه تجربه شخصی.
رابین جان برای تست اول باید گرایشتو مشخص کنی هر گرایش تست های خودش رو داره.مثلا برای معماری فکر نکنم هنوز از راهیان ارشد بهتر بتونی پیدا کنی.برای شهرسازی هم یه انتشارات دیگه.اگه خواستی میپرسم برات میذارم.
بابا لنگ دراز عزیز برای زبان عمومی کتاب 504 واژه و تخصصی فرهنگ تصویری رو اگه بتونی از الان شروع کنی عالیه.
موفق باشین;)

zfs

عضو جدید
ایشا... موفق میشین. شیرینی مجازیشم می خوریم. با راهنماییهاتون.:victory:
....... تا سوال ::)
1 . گرایش شما هم معماری بود؟
2. شما که تجربه شو دارید برا خوندن این 4 کتاب چقدر زمان لازم داریم؟ میشه تو برنامه ریزی و زمانبندیها کمکمون کنی؟:sweatdrop:

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام.امیدوارم.برام دعا کنین.من معماری امتحان دادم.حدود 3هفته بیشتر نخوندم.نمیدونم چقدر میتونم راهنماییتون کنم.اخه بستگی داره قبلا این کتابها رو خوندین یا نه.وچقدر از مطالبش رو میدونین.ولی در کل هرچی بیشتر وقت بذارین و با ارامش بیشتری بخونین خوب میدونین بهتره.در مورد زبان فکر کنم از الان اگه شروع کنین عالیه.504 واژه رو برنامه ریزی کنین درس درس بخونین و هر مدت یه بار مرورش کنین.کتاب فرهنگ تصویری سنگینه.مطالب معماریش رو بخونین.من از G5برای زبان همیشه استفاده کردم و خوب جواب میده.(البته امسال برای زبان خبلی وقت کم اوردم نتونستم درست بخونم).درک رفتارسازه ها برای من خیلی سنگین بود.با حوصله و دقیق بخونینش.اگه خواستین خلاصه اش رو هم بعدا بخونین فکر کنم توی کتاب 3 راهیان باشه.معماری معاصر غرب رو هم حتما برای معماری جهان خوندین و میدونین مطالب مهمی داره.کتاب از زمان و معماری هم مهمه.
اینا رو خوندین منابع اصلیه دیگه رو هم خواستین میگم.اخه میدونین من کتابهایی رو خوندم که احتمال سوال ازشون بیشتر بیشتر بود.اخه خیلی وقت کم داشتم.

zfs

عضو جدید
سلام.امیدوارم.برام دعا کنین.من معماری امتحان دادم.حدود 3هفته بیشتر نخوندم.نمیدونم چقدر میتونم راهنماییتون کنم.اخه بستگی داره قبلا این کتابها رو خوندین یا نه.وچقدر از مطالبش رو میدونین.ولی در کل هرچی بیشتر وقت بذارین و با ارامش بیشتری بخونین خوب میدونین بهتره.در مورد زبان فکر کنم از الان اگه شروع کنین عالیه.504 واژه رو برنامه ریزی کنین درس درس بخونین و هر مدت یه بار مرورش کنین.کتاب فرهنگ تصویری سنگینه.مطالب معماریش رو بخونین.من از G5برای زبان همیشه استفاده کردم و خوب جواب میده.(البته امسال برای زبان خبلی وقت کم اوردم نتونستم درست بخونم).درک رفتارسازه ها برای من خیلی سنگین بود.با حوصله و دقیق بخونینش.اگه خواستین خلاصه اش رو هم بعدا بخونین فکر کنم توی کتاب 3 راهیان باشه.معماری معاصر غرب رو هم حتما برای معماری جهان خوندین و میدونین مطالب مهمی داره.کتاب از زمان و معماری هم مهمه.
اینا رو خوندین منابع اصلیه دیگه رو هم خواستین میگم.اخه میدونین من کتابهایی رو خوندم که احتمال سوال ازشون بیشتر بیشتر بود.اخه خیلی وقت کم داشتم.
واقعا ازتون متشکرم که دلسوزانه جوابمونو می دین . من تقریبا یک روز در میان 20 دقیقه برای اومدن به سایت مشخص کردم. اما در مورد درسا:
درک رفتار سازه ها رو با این که کمی سرعتم کنده (آخه رشتم معماری نبوده)، ولی بالای 80 درصد مطالبش رو می فهمم. زبان هم چون کلاس زبان می رفتم 504 واژه رو کاملا بلدم اما چینگ رو نمی دونم آخه فقط 2صفحه ازش خوندم. تو تاریخ هم مثل همیشه ضعیفم،آخه علاقه ای بهش ندارم:confused:، اما برای رسیدن به هدفم باید تحملش کنم. :mad:
بودنت برام امیده. قول بده قبول شدی ترکمون نکنی.;)

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع معماری-معماری و معماری منظر کارشناسی ارشد

منابع معماری-معماری و معماری منظر کارشناسی ارشد

سلام. .

. من فقط منابع دارم . تهران هم گیر میاد.

منابع ارشد معماری
1. شکل گیری هنر اسلامی، اولگ گرابر (ترجمه مهرداد وحدتی)
2. هنر و معماری اسلامی اولگ گرابر (ترجمه یعقوب آژند)
3. معماری و شهرسازی ایران، یوسف کیانی
4. معماری و شهرسازی و شهرنشینی ایران، ترجمه نقوی نژاد
5. شهر اسلامی، نجم الدین بمات
6. تاریخ شهر، بنه ولو
7. ابنیه سنتی ایران، قبادیان
8. زیباشناختی در معماری، یورگ گروتر
9. درآمدی بر شناخت معماری روستایی ایران، اکبر زرگر
10. دگرگونی آرمان ها در معماری مدرن، پیتر کالینز
11. تاریخ معماری مدرن، سیروس باور
12. لویی کان
13. شیوه های معماری ایرانی، پیرنیا
14. رساله معماریه، جعفر افندی
15. پیشگامان طراحی معماری مدرن، نیکلاس پورنر
16. آشنایی با معماری اسلامی، پیرنیا
17. تاریخ معماری و شهرسازی ایران، کنگره بم
18. فضا، زمان، معماری، گیدئون
19. معماری ایران (دوجلد)، گردآورنده آسیه جوادی
20. فرم، فضا، نظم، کی چینگ
21. معماری اسلامی، هیلن براند
22. هنر ایران، آندره گدار
23. تاریخ هنر معماری ایران در دوره اسلامی، یوسف کیانی
24. راه و رباط، پیرنیا
25. مجموعه آثار ایران، آندره گدار و ماکسیم سیرو
26. معماری ایران، پوپ
27. معماری ایران، دوره اسلامی، کیانی
28. مسجد در معماری ایران، زمرشیدی
29. مجموعه کتاب های حسین سلطان زاده
30. شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب، فلامکی
31. هنر در گذر زمان، هلن گاردنر
32. طراحی اقلیمی، قبادیان
33. راهنمای طراحی اقلیمی، کسمایی
34. انرژی در ساختمان، صالحی
35. درک رفتار سازه ها، گلابچی
36. سازه در معماری، گلابچی
37. سیستم های ساختمانی، هنریش انگل
38. سیستم های ساختمانی آینده، گلابچی
39. مصالح ساختمانی، احمد حامی
40. معمار، مهندس، ساختار، گلابچی

منابع ارشد معماری منظر
1. آشنایی با طراحی محیط و منظر، جان متلوچ، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران، 1379، دو جلد.
2. تاریخ معماری و شهرسازی ایران، سازمان میراث فرهنگی، مجموعه مقالات کنگره ارگ بم، 1374، 4 جلد (مقالات مربوط به محیط، زیباشناسی، باغ)
3. سیر منظره پردازی در هنر اروپا، کنت کلارک، ترجمه بهنام خاوران، نشر ترمه، 1370
4. مجموعه مقالات سمینار فضای سبز، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران، 1371
5. باغ های ایران و کوشک های آن، دونالد ویلبر، بنگاه ترجمه و نشر کتاب
6. پژوهش و شناخت باغ های ایران و باغهای تاریخی شیراز، علیرضا آریان پور، فرهنگسرا، 1365
7. تداوم طراحی باغ ایرانی در تاج محل، حسین سلطان زاده، دفتر پژوهش های فرهنگی، 1378
8. مصاحبه با مرحوم پیرنیا در مورد باغ ایرانی، شماره پانزدهم مجله آبادی
9. فضای سبز شهری، جلد نهم از کتاب سبز شهرداری، مرکز مطالعات و برنامه ریزی وزارت کشور، 1379
10. آشنایی با معماری اسلامی ایران، پیرنیا، بخش باغ
11. کتاب های معرفی گونه های گیاهی، انتشارات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری
12. شهر همچون چشم انداز، ترجمه فرشاد نوریان، اطلاعات جغرافیایی شهر تهران، 1378
13. طراحی باغ و پارک، جمشید حکمتی
14. معماری و شهرسازی ایران، گردآورنده یوسف کیانی، مقاله باغ ایرانی
15. طبس شهری که بود، دانش دوست، سروش

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام zfsعزیز:gol:.ببخشید با اجازه اساتید محترم در حد تجربه و نظر شخصی کمی راهنماییتون میکنم.خیلی خوبه که کتاب درک سازه رو میخونین برای تکمیل مطالبش اگه بتونین در کنارش سازه در معماری رو هم بخونین خیلی عالیه.کتاب فرهنگ تصویری خیلی مهمه.سعی کن قسمتهای معماریش رو حتما بخونی.تاریخ رو میتونی از G5 استفاده کنی.چی میخونی؟ شاید بتونم راهنماییت کنم...یه تجربه شخصی:مطالبی رو که دوست نداری و یا برات سخته در بین مطالب دیگه درسی کم کم با بازه زمانی کمتر که خسته نشی ولی به دفعات بیشتر بخون.بعد از مدتی برات اسون و لذت بخش میشه.خیلی خوبه که از الن شروع کردی.مطمئن باش اگه به صلاحت باشه نتیجه میگیری.
موفق باشی:).برای منم دعا کنین.:smile:

آخرین ویرایش:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا رو هم من تو سرچم پیدا کردم
منابع کارشناسی ارشد معماری

منابع تاریخ معماری:1.سبک شناسی معماری ایران:استاد پیرنیا
2.معماری اسلامی:استاد پیرنیا
3.معماری معاصر غرب:وحید قبادیان
4.از زمان و معماری:گیدئون
5.معماری جهان:زارعی
منظر:
1.باغ های ایرانی:غزاله روحانی
2.طراحی پارک و باغ:جمشید حکمتی
3.مقاله استاد پیرنیا در مورد باغ(بسیار مهم)
4.باغ ایرانی:لطیف ابوالقاسمی
5.کتاب دونالد ویلبر
6.آشنایی با طراحی محیط و منظر(شهرداری تهران)
زبان:
1.فرهنگ تصویری معماری:چنگ
2.کتاب
سازه:
1.کتاب سازه در معماری: گلابچی
2.درک رفتار سازه ها

مصالح:
مصالح ساختمانی:سام فروتنی
تنظیم شرایط:
1.بررسی اقلیمی ابنیه سنتی:قبادیان
2.طراحی اقلیمی:قبادیان

منبع : سایت تکین طرح

zfs

عضو جدید
سلام zfsعزیز:gol:.ببخشید با اجازه اساتید محترم در حد تجربه و نظر شخصی کمی راهنماییتون میکنم.خیلی خوبه که کتاب درک سازه رو میخونین برای تکمیل مطالبش اگه بتونین در کنارش سازه در معماری رو هم بخونین خیلی عالیه.کتاب فرهنگ تصویری خیلی مهمه.سعی کن قسمتهای معماریش رو حتما بخونی.تاریخ رو میتونی از G5 استفاده کنی.چی میخونی؟ شاید بتونم راهنماییت کنم...یه تجربه شخصی:مطالبی رو که دوست نداری و یا برات سخته در بین مطالب دیگه درسی کم کم با بازه زمانی کمتر که خسته نشی ولی به دفعات بیشتر بخون.بعد از مدتی برات اسون و لذت بخش میشه.خیلی خوبه که از الن شروع کردی.مطمئن باش اگه به صلاحت باشه نتیجه میگیری.
موفق باشی:).برای منم دعا کنین.:smile:
سلام.مرسی گلم. فعلا تاریخ معماری معاصر غرب،از دکتر قبادیان رو می خونم. هیچ کدام درس ها رو با تست نخوندم . یعنی فرصت نکردم برم بگیرم:redface:.ممنون از کمکهای مفیدت.:gol:

helena_westlife

عضو جدید
بچه ها شما ها خیلی دارید سخت میگیرید.منو بکشن هم این همه کتابو نمیخونم واسه ارشد.طبق تجربه ای که داشتم تو کنکور خیلی از سوال هارو چه خونده باشی و چه نه نمیتونی جواب بدی چون خارج از این منابع هستند.پس تو این چند روز آینده به شدت اسکیس کار کنید تا دستتون راه بیوفته،البته زبان یادتون نره(فقط لغت)
من با اینکه هیچی نخوندم(همون اطلاعات دانشگاهی)مطئن هستم قبول میشم.....پس تا از من عقب نیوفتادید بجومبید.....;):cool:(اعتماد به نفس 20)
راستی از بچه ها کسی مازندران (نور)شرکت نکرده؟من 5 سال اونجا بودم،ارشد رو هم اونجا زدم(اومدید غریبی نکنید...bye to all)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا