آرشیو شماره (1) سوالات مطرح شده در تالار "سوالات و مشكلات قدرت"

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nedaja

عضو جدید
راجع به VDE باید بگم که استاندارد ملی آلمان است و مخفف : VEREIN DEUTSCHER ELEKTROINGENIEVRE
است و بعضی کشور ها مثل اتریش و برخی جهان سومی ها (درحال توسعه) که از تکنولوژی آلمان کمک می گیرند ملزم به رعایت این استاندارد هستند . (مانند ایران عزیز)
مثلا در زمان گذشته که ما توان تولید روغن ترانس رو نداشتیم از روغن های کلاس 1 و 2 آلمان تحت استانداردی به شکل زیر کمک می گرفتیم (VDE – 0370 KLASSE A)
شرمنده دیگه حس تایپ ندارم.

www.kavirz_ir@ya

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه نمره 20 میخوای کتاب سن وبیم بهارا که یه خورده سخته ولی اگه می خوای واسه ارشد بخونی بهم میل بده شاید یه کمک تپل بهت بکنکم چون هرچی باشه خودم دستی تو تعمیر موتور و پنراتور دارم.
adres:kavirz_ir@yahoo.com

Mohandes_4233

عضو جدید
اینه

اینه

سلام دوست عزیز من کتاب پی سی سن را بهت پیشنهاد میدم ولی اگه می خوایی واحدت پاس کنی فکر بار اول از سرت بیرون کن

pouya6721

عضو جدید
منم میگم اگه میخوای از پایه شروع کنی کتابهای هنرستان رو بخون ولی اگه اطلاعات اولیه رو داری کتاب p.c.sen و یا بیم بهارا رو بخون.:)
هر گونه سوال تو این زمینه داری در خدمتم

aliar

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

با جستجوی زیاد در اینترنت نرم افزار تخصصی و حرفه ایی برای سیم پیچی موتورهای سه فاز پیدا نکردیم .
من و چندی از دوستان در حال جمع آوری اطلاعات در خصوص طراحی نرم افزاری هستیم که بتونه با دادان مشخصات یک الکتروموتور سه فاز از قبیل تعداد شیار ، طول شیار و غیره سیم پیچی و سربندی ها را رسم بکنه و قطر سیم وتعداد رشته ها رو مشخص کنه .
برای این کار ابتدا نیازمند این هستیم که تمام نمونه های سربندی موتورهای سه فاز رو جمع آوری بکنیم و در نرم افزار اتوکد با رنگ بندی مشخص آنها رو رسم کنیم .
از دوستانی که در بحث سیم پیچی الکتروموتور تخصص دارند و می توانند در این کار ما رو کمک کنند رسما دعوت به همکاری می کنیم .

با تشکر
از دوستان
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان که این تصمیم رو گرفتین،
من تقریبا همه سیم بندی های موتور های تک فاز و سه فاز رو دارم که همشونو تو نرم افزار کورل با رنگهای مختلف طراحی کردم که کاملا ساده هستند
اگه خواستید به من خبر بدین تا براتون آپلود کنم.
با تشکر ALIAR:smile:

forutan.reza

عضو جدید
با سلام و تشکر از شما
ما دوست داریم از تجربیات و اندوخته های شما و دیگر دوستان بی بهره نباشیم
خوشحال می شویم اگر نفشه ها و اطلاعات موجود را در اختیار بنده و دیگر دوستان متقاضی قرار دهید .
ایمیل بنده میباشد .
خوشحال می شم با شما ارتباط برقرار بکنم .
موفق باشید
ارادتمند شما

آخرین ویرایش توسط مدیر:

avesta

عضو جدید
در خواست کتاب پ س سن

در خواست کتاب پ س سن

من کتاب ماشینهای الکتریکی پ س سن نسخه انگلیسی را لازم داشتم کسی از دوستان نداره جایی اپلود کنه؟ اگه لینک دانلود هم بدید ممنون میشم.

tahereh

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظر من همه ی این کتابا خوبند اما مهم تمرینه سعی کن حل تمرین پ.س.سن یا سلمون را بخونی به اضافه ی یک جزوه ی خوب و سرت را با کتابای جورواجور شلوغ نکن

avesta

عضو جدید
Principles of Electric Machines and Power Electronics

Principles of Electric Machines and Power Electronics

من ebook کتاب Principles of Electric Machines and Power Electronics نوشته پ س سن را به زبان اصلی لازم داشتم اگر کسی از دوستان این کتاب را داشته باشه ممنون میشوم اگر ان را جایی upload کند یا لینک دانلود را به من بدهد

ladan64

عضو جدید
کنترل گشتاور

کنترل گشتاور

سلام کاربرد یه موتوری را که توسط گشتاور کار می کنه لطفا عنوان کنید

nedaja

عضو جدید
از جمله کاربرد های این موتورها می توان به عنوان عامل حرکت دستگاه اندازه گیری مذاب اشاره کرد
من در ذوب آهن بافق (فکر میکنم ) دیدم .
گشتاور موتور را روی 2 نیوتن متر (مثلا) تنظیم می کنند و وزنه ای برابر مثلا 5 نیوتن متر توسط سیم یکسر را به موتور سر دیگر را داخل کوره مذاب قرار می دهند و این سیم مدرج شده است و توسط فرورفتن وزنه و بالا آمدن آن که تماما توسط گشتاور نیوتن متری تعریف شده میزان مذاب کوره اندازه گیری می شود.

venus4164

عضو جدید
ماشین

ماشین

سلام میخواستم بدونم برای آشنایی بهتر با ماشینهای DC چه کتابی رو باید بخونم الان ترم چهارم هستم...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

اتان

عضو جدید
موتورهای شش فاز

موتورهای شش فاز

سلام بر تمامی دوستان.چند گاهی است که نامداران عرصه ی برق در فکر ساخت آزمایشگاهی نوعی موتور هستنندکه به جای استفاده از سه فاز از شش فاز که با هم اختلاف فاز زمانی و مکانی 60 درجه دارند هستند.این نسل جدید موتورها ممکن است در قسمت عظیمی از تولید انرژی برق در کشورمان را متحول کند.از دوستان خواهشمندم اگر مطلبی در این مورد دارند به اشتراک بگذارند.
با تشکر اتان

s.mehdi.h

عضو جدید
مقاله انگليسي با ترجمه

مقاله انگليسي با ترجمه

با عرض سلام و خسته نباشيد خيلي خوشحالم كه در باشگاه بزرگ مهندسي اينجانب حقير را پذيرفتيد(متشكرم)
لطفا اگر مي توانيد يك مقاله انگليسي ( با ترجمه باشه خيلي خوبه)در رابطه با خطوط انتقال و شبكه هاي توزيع براي اينجانب ارسال فرمائيد. خيلي متشكرم.

هميشه حرفهايي براي گفتن وجود دارد ولي هيچ وقت براي گفتن سر به ابتذال نمي دهند

اتان

عضو جدید
dc or ac is dangeriuos?

dc or ac is dangeriuos?

سلام برق ac کشنده تر یا برقیdc
آیا دلیل به خصوصی دارد؟

farizin

عضو جدید
برق AC کشنده تر هست...به خاطر تشدید ضربان قلب....مخصوصا اگه فرکانسش از 20 بیشتر باشه .
هنگامی که جریان برق از قلب میگذره...قبل خودش رو میخواد با فرکانس برق هماهنگ کنه و چون نمیتونه باعث سنکوپ و در مواردی مرگ میشه
جریان برق DC بیشتر باعث سوختگی شدید میشه
اینا اطلاعاتی بود که به ذهن من میرسه.از دوستام خواهش میکنم بیان تکمیلترش کنند.
:)

patomat

عضو جدید
سوال مهم در مورد چاپرها

سوال مهم در مورد چاپرها

با سلام
در مورد طراحی و ساخت چاپرها می خواستم بدونم چطور باید قطعات رو طبق شرایط مداری و شزایط بازار ایران انتخاب کرد!!
چاپر آماده به صرفه هست؟یا بسازیم؟
راستش یه منبع 100 ولت دی سی داریم می خوایم با توان 10کیلو وات اینو متغیر کنیم از صفر تا حدود 120 !! چه مرجعی برای این کار هست ؟ قطعاتش راحت گیر میاد ؟
یا هر نکته ای که به ذهن دوستان میرسه لطفا راهنماییم کنید!!
با تشکر

ali872

عضو جدید
يك سوال واقعا قدرتي

يك سوال واقعا قدرتي

در ارتباط با pss (پايداري سيستم هاي قدرت) در نيروگاهها كسي چيزي ميدونه

لطفا موارد جديد را هم توضيح دهيد:)

jaddad

عضو جدید
ارسال

ارسال

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان که این تصمیم رو گرفتین،
من تقریبا همه سیم بندی های موتور های تک فاز و سه فاز رو دارم که همشونو تو نرم افزار کورل با رنگهای مختلف طراحی کردم که کاملا ساده هستند
اگه خواستید به من خبر بدین تا براتون آپلود کنم.
با تشکر ALIAR:smile:
باتشکر از زحمات شما لطفا برایم ارسال کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

majid vatandoost

عضو جدید
نیاز فوری

نیاز فوری

سلام به دوستان عزیز
من رو یه پروژه درباره "مدلسازی بار در سیتم های قدرت" تحقیق می کنم اگه کسی از دوستان مطلب در این مورد داره ممنون میشم برام بفرسته یا رو تایپیک بزاره.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

علی مبینی

عضو جدید
معرفی طرح

معرفی طرح

با سلام
خواهشمدم درصورت دریافت پیوست اطلاع ذهید

پیوست ها

• docu0011.jpg
    docu0011.jpg
    29.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • docu0010.jpg
    docu0010.jpg
    32.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hosseinvalipoor

عضو جدید
کنتورهای سه فاز دیجیتال

کنتورهای سه فاز دیجیتال

سلام به مهندسان عزیز
ایا کسی میدونه که ضریب اندازه گیری کنتورهای سه فاز دیجیتال چیه مثلا رقمی که نشون می ده چند کیلو وات ساعته

mehdinoohi

عضو جدید
هیدرو ژنراتور

هیدرو ژنراتور

سلام عزیزان
یه سری مطالب راجع به هیدرو ژنراتور ها لازم داشتم کسی میتونه کمک کنه؟
پیشاپیش از لطف تون ممنون هستم.

علی مبینی

عضو جدید
تصاویر دو نوع شابلون رسم دیاگرام ؛ مدور و گسترده

تصاویر دو نوع شابلون رسم دیاگرام ؛ مدور و گسترده

با سلام .

پیوست ها

• شابلون دياگرام مدور.jpg
    شابلون دياگرام مدور.jpg
    22.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • شابلون دياگرام گسترده.jpg
    شابلون دياگرام گسترده.jpg
    16.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

کارگری

عضو جدید
با تشکر دوست عزیز
من نرم افزار کورل شما را لازم دارم اگه می شه برام آپلود کنید.
ممنون...

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات الکترونیک صنعتی یا الکترونیک قدرت

سوالات الکترونیک صنعتی یا الکترونیک قدرت

دوستات سوالات الکترونیک صنعتی یا الکترونیک قدرت رو اینجا مطرح کنید که بشه یه توی این مبحث با مراجعه به یه تاپیک اطلاعات خوبی بدست آورد و یا رفع اشکال کرد چون تاپیک سوالات قدرتی دیگه خیلی موضوعاتش داره پراکنده میشه و خیلی هم سوالات غیر قدرتی مثل الکترونیکی سیگنال پایین توش وجود داره
با تشکر

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کتاب الکترونیک قدرت در رابطه با دیودهای قدرت و اتصال سری اونها که در HVDC کاربرد داره توی کتاب این مطلب رو نوشته
در حالت بایاس مستقیم هر دو دیود با یک جریان هدایت میکنند و افت ولتاژ مستقیم آنها تقریبا برابر است.گرچه در وضعیت سدکنندگی معکوس هر دو دیود یک جریان نشتی را عبور میدهند و در نتیجه ولتاژ سدکنندگی به مقدار قابل توجهی اختلاف خواهد داشت
چرا اینجوریه کسی میتونه توضیح بده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا