·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
نرم افزار PIPESYSY یکی از extionstions های HYSYS می باشد که ابتدا شما باید HYSYS را نصب نمایید بعد این نرم افزار را روی آن نصب کنید. مقاله در این رابطه رو دارم ولی در ارتباط با خود PIPESYS ندارم.
شبيه سازي حالت پايا خطوط لوله انتقال گاز با Pipe segment

vorodi82

عضو جدید
فلوئنت

فلوئنت

سلام دوستان
یه سوال فلوئنتی :
یک محفظه بسته داریم که داخلش یک گازه در مدت کوتاهی گاز دیگری وارد مخفظه می شود . چه جوری می شود دوتا گاز را برای محفظه تعریف کرد:gol:

:w10:

پیوست ها

• 11.JPG
    11.JPG
    3.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shinto

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال فلوئنتی :
یک محفظه بسته داریم که داخلش یک گازه در مدت کوتاهی گاز دیگری وارد مخفظه می شود . چه جوری می شود دوتا گاز را برای محفظه تعریف کرد:gol:

:w10:
fek konam 2 ta made ro ke dar ghesmate material tarif kardan dar menoye define gozine boundary condition 2 tasho entekhab konid
albate douse aziz bayd dar gambit 2 ta mrf tareef konid

آخرین ویرایش:

amineng2008

عضو جدید
با سلام من به نرم افزار polyred نیاز شدید دارم.خواهشمندم هر چه سریعتر ... با تشکر

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
I've a problem
when I use "input" statement and use ";" after that, matlab program display it after Enter
But I wanna run program after I finish the Program

what can I do ?

petro85

عضو جدید
اموزش اي اي اس

اموزش اي اي اس

من تو اين باشگاه تازه كارم و چيزاي زيادي نمي دونم ولي اگه ميتونيد مطالبي در مورد اموزش نرم افزار eesبه من بديد ممنونم:smile:

atefeh_ashouri

عضو جدید
اين برنامه توش روش هاي حل عددي هم وجود دارد؟ مثلاَ حل عددي معادلات ديفرانسيل پاره اي؟

daneshfat

عضو جدید
آمونیاک پتروشیمی شیراز !!

آمونیاک پتروشیمی شیراز !!

:)واحد تولید آمونیاک پتروشیمی شیراز را کسی فایل hysys را داره ؟

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
hetran&task

hetran&task

وقتی که این نرم افزار هارو در حالت simulation قرار بدیم و shell ID رو وارد کنیم نرم افزار تعداد تیوبی رو که توی این shell جا میشه تو tema sheet به کاربر میده (بدون در نظر گرفتن میزان حرارت تبادل یافته)و جالبه که اونقدر U رو کاهش میده تا با اون تعداد تیوب بخونه .برای من خیلی جالب بود که اگر تعداد تیوب رو به عنوان ورودی نرم افزار وارد کنی حتی اگر خیلی کمتر از حد مجاز باشه بدون error تماشیت رو می گیری فقط باید حواست جمع باشه که اونقدر U رو افزایش داده تا انتقال حرارت شما تامین بشه و این U از میزان U در حالت clean بیشتره و این تنها راهیه که میشه فهمید سطح انتقال حرارت کافی نیست.من برداشتمو از این نرم افزار نوشتم می خواستم ببینم نظر شما دوستان راجع به این موضوع چیه ؟برداشت من درست بوده چه طور می تونم بفهمم که تعداد تیوب رو زیاد یا کم نگرفته؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
وقتی که این نرم افزار هارو در حالت simulation قرار بدیم و shell ID رو وارد کنیم نرم افزار تعداد تیوبی رو که توی این shell جا میشه تو tema sheet به کاربر میده (بدون در نظر گرفتن میزان حرارت تبادل یافته)و جالبه که اونقدر U رو کاهش میده تا با اون تعداد تیوب بخونه .برای من خیلی جالب بود که اگر تعداد تیوب رو به عنوان ورودی نرم افزار وارد کنی حتی اگر خیلی کمتر از حد مجاز باشه بدون error تماشیت رو می گیری فقط باید حواست جمع باشه که اونقدر U رو افزایش داده تا انتقال حرارت شما تامین بشه و این U از میزان U در حالت clean بیشتره و این تنها راهیه که میشه فهمید سطح انتقال حرارت کافی نیست.من برداشتمو از این نرم افزار نوشتم می خواستم ببینم نظر شما دوستان راجع به این موضوع چیه ؟برداشت من درست بوده چه طور می تونم بفهمم که تعداد تیوب رو زیاد یا کم نگرفته؟

کاملا، به عنوان مثال اگر شما یک مبدل رو برای طراحی مثلا طول مبدل رو 200 متر وارد کنید نرم افزار با توجه به بقیه اطلاعات مثلا تعداد تیوب ها و ضرایب انتقال حرارت و دیگر پارامترها مقدار مناسب برای طول یک مبدل رو بهتون میده.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
I've a problem
when I use "input" statement and use ";" after that, matlab program display it after Enter
But I wanna run program after I finish the Program

what can I do ?

یک m فایل بساز، این مشکل بر طرف میشه، فکر کنم شما در خود محیط اصلی سیمیکالن رو وارد میک نید، ولی در خود محیط هم نباید نمایش بده اطلاعات رو. یا اینکه با فاصله واردشون می کنید.

ahmadfallahi

عضو جدید
نرم افزار visimix

نرم افزار visimix

مي تونم خواهش كنم لينك دانلود نرم افزار visimix را براي دانلود بگزاريد
ممنون

engineer84

عضو جدید
aspen hysys 2006

aspen hysys 2006

سلام دوستان سال نو مبارک.اگه کسی نرم افزارaspen hysys 2006(حتما2006) داره لطفا لینک دانلودشو برام بگذاره.شدیدا لازم دارم.هرچه زودتر بهتر.ممنون

سلام دوستان سال نو مبارک.اگه کسی نرم افزارaspen hysys 2006(حتما2006) داره لطفا لینک دانلودشو برام بگذاره.شدیدا لازم دارم.هرچه زودتر بهتر.ممنون
لطفا تاپیک تکراری نزنید . هر درخواستی داشتید توی تاپیک درخواستها عنوان کنید لطفا
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=20733&highlight=aspen+hysys

MANDALIOF 2020

عضو جدید
کمک از کلیه دوستان و اساتید

کمک از کلیه دوستان و اساتید

با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم...

من دانشجوی مهندسی نفت هستم و نیازمند یادگیری نرم افزار Petrel یا Eclipce هستم...

خواهش دارم از شما اگر اطلاع دارین که از کجا میتونم به این مهم دست پیدا کنم منو راهنمایی کنید ...
تا اخر عمر دعاتون میکنم:cry:
مسعود

fallahfini

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم...

من دانشجوی مهندسی نفت هستم و نیازمند یادگیری نرم افزار Petrel یا Eclipce هستم...

خواهش دارم از شما اگر اطلاع دارین که از کجا میتونم به این مهم دست پیدا کنم منو راهنمایی کنید ...
تا اخر عمر دعاتون میکنم:cry:
مسعود

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=82658&page=2

there is a course and 3 projets. i dont know it can help you or not.

dw.m

عضو جدید
eclipse

eclipse

سلام دوست عزیز
یه دوره کلاس Eclipse 100 قراره برگزار بشه،در دانشگاه تهران.
اگه خواستی شرکت کنی به سایت magmaco.com مراجعه کن،البته اگه دانشجوی خود دانشگاه تهران ،شریف یا امیرکبیر باشی باید واسه ثبت نام بری بخش نفت دانشگاه تهران.اگه واقعا طالب هستی سریعتر ثبت نام کن چون 28 فروردین شروع کلاس است

mgh_13313

عضو جدید
Petro-sim

Petro-sim

سلام
من دنبال نرم افزار petro-sim یا hysys refinery میگردم ولی پیداش نکردم
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

motaleby

عضو جدید
سلام
من تو هایسیس نمکزدا ندیدم. کسی می تونه کمکم کنه که با هایسیس یا اسپن یا هر نرم افزار دیگه ای نمکزداها رو شبیه سازی کنم؟
ممنون

فاطمه اكبري

عضو جدید
سلام.من راجع به تاريخچه نرم افزارهاي مهندسي شيمي اطلاعات كاملي مي خواهم.اگر لطف كنيد مرا راهنمايي كنيد ممنون ميشم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
من تو هایسیس نمکزدا ندیدم. کسی می تونه کمکم کنه که با هایسیس یا اسپن یا هر نرم افزار دیگه ای نمکزداها رو شبیه سازی کنم؟
ممنون

بعضی از واحدها رو مثل الکیلاسیون یا کراکینگ و این جور چیزها رو در هایسیس داریم ولی این جور چیزها رو میان با در دست داشتن PFD واحد مثلا یک جدا کننده و یک برج جذب سینی دار از نوع دریچه ای و غیره رو کنار هم جای میدن و یک واحد رو شبیه سازی می کنن.

سلام.من راجع به تاريخچه نرم افزارهاي مهندسي شيمي اطلاعات كاملي مي خواهم.اگر لطف كنيد مرا راهنمايي كنيد ممنون ميشم

به سایت های تولیدات نرم افزاری که مراجعه کنید همشون این اطلاعات و تاریخه مربوط به خودشون رو گفتن ولی اگر فارسیش رو نیاز دارید به کتاب طرح و اقتصاد مهندسی پترز مراجعه کنید در فصل چهارم (طراحی به کمک کامپیوتر) همه رو توضیح داده.

www.aspentech.com​

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

sarvin16

عضو جدید
سلام، این اصلا چی هست؟ ارتباطی با نرم افزارهای مهندسی شیمی داره؟ آدرس اصلی سایتش رو بدید تا یک نگاه بندازم.

مهندسي شيمي رو نميدونم ... من رشتم شيمي محضه و استادم براي محاسبه دسكريپتور هاي شيميايي نرم افزارش رو در اختيارمون قرار داده ، براي همين آدرس اصلي سايتش رو نميدونم ... متآسفانه تو بعضي قسمتا ارور ميده :( ... ميخواستم ببينم اگه از دوستان كسي در موردش چيزي ميدونه و لينك دانلودش رو ميتونه گير بياره ازش كمك بگيرم تا شايد ورژن هاي جديدترش اين مشكل رو نداشته باشه ...

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این نرم افزار باید در قسمت Help که وارد میشی آدرس سایتش رو نوشته باشه اگر تونستید درش بیارید همین جا بذارید ببینم چکار می تونم بکنم. یا اینکه برو توی قسمت About ببین چیزی نوشته؟

آخرین ویرایش:

sarvin16

عضو جدید
این نرم افزار باید در قسمت Help که وارد میشی آدرس سایتش رو نوشته باشه اگر تونستید درش بیارید همین جا بذارید ببینم چکار می تونم بکنم. یا اینکه برو توی قسمت About ببین چیزی نوشته؟

تو قسمت adress اين وب سايت رو ذكر كرده:

http://www.disat.unimib.it/chm/