·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با اون توضيحي كه دادي اين مي شود:
ابتدا يك Fired Heater‌ طرحي كن و يكي از جريان هاي خروجي رو به يكي از ورودي هاي برج جذب( حتما از نوع سيني دار باشه) متصل كن و بعدش هم دو تا كمپرسور در مسر خروجي از برج جذب قرار بده. يك چيزي توي اين مايه ها:

esfand

عضو جدید
با اون توضيحي كه دادي اين مي شود:
ابتدا يك Fired Heater‌ طرحي كن و يكي از جريان هاي خروجي رو به يكي از ورودي هاي برج جذب( حتما از نوع سيني دار باشه) متصل كن و بعدش هم دو تا كمپرسور در مسر خروجي از برج جذب قرار بده. يك چيزي توي اين مايه ها:
من فقط اطلاعات فلو و فشار و دمای جریانها رو دارم همین! بقیه اطلاعات رو چی باید بدم یا از کجا بیارم؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
من فقط اطلاعات فلو و فشار و دمای جریانها رو دارم همین! بقیه اطلاعات رو چی باید بدم یا از کجا بیارم؟

خب شما باید حتما دیتای صنعتی داشته باشید تا بتونید مسئله رو Run کنید.

filsoof

عضو جدید
نیاز به کمک فوری

نیاز به کمک فوری

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
من در حال بررسی spouted beds هستم اگر دوستی میتواند در geometry آن با استفاده از نرم افزار gambit مرا کمک کند ممنون می شوم.
منتظر تماس شما هستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mar_moha

عضو جدید
سلام،من جزوه یا کتابی راجع به آموزشpipephase می خواستم.اگه میشه لطفاً کمک کنید.

kazemi5678

عضو جدید
در خصوص کار با نرم افزار pipenet

در خصوص کار با نرم افزار pipenet

این نرم افزار قادر به انجام محاسبات در سه حالت فازی را دارد، بیشتر جهت محاسبات هیدرولیکی، انتخاب نوع و اندازه و جنس لوله در شبکه سازی پمپ ها و اتصالات کاربر دارد. و همچنین ساپورت کنند کلیه تجهیزات از جمله فیتینگ ها، فلنج (فلنچ)و ... می باشد. علاوه بر این ها دارای بانک اطلاعاتی قدرتمندی می باشد.

با سالم آقای پیر جو
من با نرم افزار pipenet دارم کار میکنم ولی tab مربوط به pump /fan در حالت standard فعال نمیباشد باید چه کار بکنم.

parsajon123

عضو جدید
سلام بر مهندسان عزیزکسی برنامه QUAL2Eیا QUAL2Kآشنایی داره؟در این صورت به من (MAIL) خبر دهد.من می خواهم این نرم افزار را یاد بگیرم. هزینه ان نیز هر چه باشد متقبل می شوم.با تشکر از همه ی عزیزاناینم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

BigBang2000

عضو جدید
درخواست نرم افزار AutoPlant

درخواست نرم افزار AutoPlant

درخواست نرم افزار سلام به بچه های گل میم شیمی...........

من دنبال این نرم افزارها میگردم..کسی داره بزاره باسه دانلود

مرسی

پدرام پ

عضو جدید
Chemkin

Chemkin

سلام
اگر ممکن است بفرمایید از کجا می توانم نرم افزار CHEMKIN را دانلود کنم.
با تشکر

Zenith

عضو جدید
درخواست یکی از ایبوکهای Polymers Plus

درخواست یکی از ایبوکهای Polymers Plus

در ورژن 11 از برنامه اسپن یکی از مدولها Aspen Polymers Plus است. اسم این مدول توی ورژن Aspen One شده: Aspen Polymers.
همونطور که میدونید، Aspen واسه هر کدوم از بخشهای برنامه یه User Guide ارائه کرده. متأسفانه در اثر فرمت ناخواسته این فایلها رو از دست دادم و الان نیاز شدید به Aspen Polymers Examples & Applications Case Book دارم. این ایبوک جلد سوم از Aspen Polymers User Guide هست. هر کسی داره،خواهش میکنم یه جوری در دسترس قرار بده. اگر نتونم گیرش بیارم یه قرارداد استخدام رو از دست میدم. خواهش میکنم کمک کنید:(

franny

عضو جدید
سلام. من به شدت نیاز به این نرم افزار و یاد گرفتنش دارم.هیچ کتابی تا حالا پیدا نکردم.خود نرم افزارم ندارم. میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام بر دوستان کیمیاگر
... بنده در یکی از پروژه های خود نیاز به نرم افزاری دارم که توانایی رسم شماتیکی یک پلنت شیمی را داشته باشد.
اگر عزیزی به این نرم افزار مسلط هم باشد که دیگر بهتر ... این خودش می شود یک پروژه ! . پلنت مربوط به سایت تبدیل متانول به پروپیلن است . اطلاعات دیگری هم اگر نیاز هست . بفرمائید .

sasajad

عضو جدید
سوال درباره نرم افزار

سوال درباره نرم افزار

چطور میتونم اموزش نرم افزار pipephase (فارسی) پیدا کنم ؟؟؟...

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سالم آقای پیر جو
من با نرم افزار pipenet دارم کار میکنم ولی tab مربوط به pump /fan در حالت standard فعال نمیباشد باید چه کار بکنم.
من پیشنهاد می کنم که شما برای طراحیتون با این نوع توضیحی که دادید به Pipesys مراجعه کنید تا مشکلتون بر طرف بشه.

در ورژن 11 از برنامه اسپن یکی از مدولها Aspen Polymers Plus است. اسم این مدول توی ورژن Aspen One شده: Aspen Polymers.
همونطور که میدونید، Aspen واسه هر کدوم از بخشهای برنامه یه User Guide ارائه کرده. متأسفانه در اثر فرمت ناخواسته این فایلها رو از دست دادم و الان نیاز شدید به Aspen Polymers Examples & Applications Case Book دارم. این ایبوک جلد سوم از Aspen Polymers User Guide هست. هر کسی داره،خواهش میکنم یه جوری در دسترس قرار بده. اگر نتونم گیرش بیارم یه قرارداد استخدام رو از دست میدم. خواهش میکنم کمک کنید:(
دوست عزیزم پلیمر تالار جدایی داره هرچقدر هم در حال حاضر زیرمجموعه ی تالار شیمی باشه
بهتره متوجه تناسب پست ارسالیمون با تالار مربوطه باشیم;)
خوشحال میشیم در تالار خودمون بتونیم کمکی به شما بکنیم

shinto

عضو جدید
گمبیت کار ماهر

گمبیت کار ماهر

سلام.
کسی از دوستان هست که در مورد کار با گمبیت ماهر باشه؟
کلی سوال دارم

Zenith

عضو جدید
شاید این باشه:
دانلود
ببین اصلا امکان دانلودش هست!

دوست عزیز ازتون ممنونم. اما شما جلد اولش رو گذاشتین. تو اینترنت پیدا نکردم. فکر میکنم کسایی که Aspen 2004 رو دارن همراهش این ایبوک باشه.

دوست عزیز پلیمری من، من 5 ساله تو دانشکده پلیمر امیرکبیر درس میخونم، کسی رو ندیدم اندازه مهندسهای شیمی اسپن باز باشه. مجموع کسایی که اسپن بلد هستند، تو دانشکده از تعداد انگشتان یک دست هم تجاوز نمیکنه. به همین خاطر موضوع رو اینجا مطرح کردم. با کمال احترام به رشته خودم، خوشبختانه و یا متاسفانه باید اقرار کنیم که ما زیرگروه مهندس شیمی هستیم، و تا حالا خبره ترین مهندسهای پلیمری که دیدم، اصلاً پلیمری نبودن، مهندس شیمی بودن.

almasian

عضو
سلام
من با Gambit چند تا پروژه کار کردم اما خیلی ماهر نیستم.
اگه بتونم کمک کنم خوشحال می شم

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان کیمیاگر
... بنده در یکی از پروژه های خود نیاز به نرم افزاری دارم که توانایی رسم شماتیکی یک پلنت شیمی را داشته باشد.
اگر عزیزی به این نرم افزار مسلط هم باشد که دیگر بهتر ... این خودش می شود یک پروژه ! . پلنت مربوط به سایت تبدیل متانول به پروپیلن است . اطلاعات دیگری هم اگر نیاز هست . بفرمائید .

برای رسم شماتیک واحد نرم اقزار Visio کافیه . اگر درست یادم باشه باید وارد قسمت process engineering بشید.:)

8529103

عضو جدید
شبیه سازی

شبیه سازی

شبیه سازی فرایند هادر صنعت لطفا راهنمایی کنید:confused::redface:

sami6262

عضو
سلام
نرم افزاری برای رسم نمودار مثلثی شیمی-فیزیک میخوام
مثل عکس زیر:

carshenasi

عضو جدید
oil manager

oil manager

اطلاعات کامل در مورد hysys) oil manager)لازم دارم.
برای شبیه سازی نفت خام.ممنون میشم کمک کنید.

nininaznaz

عضو جدید
برنامه کاربرد ریاضیات

برنامه کاربرد ریاضیات

کسی برنامه های کاربرد ریاضیات رو میخاد؟

Schneider

مدیر بازنشسته
کسی برنامه های کاربرد ریاضیات رو میخاد؟
اگر منظوره شما برنامه های کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمیه که باید باید عرض کنم ما که پاس کردیم ترم پیش برنامه خاصی نداشت!
اگر منظورتون چیز دیگه ایه لطفا بیشتر توضیح بدید و در ضمن؛
نیکی و پرسش؟!

pedramchemist

عضو جدید
نرم افزار Pippephase يك نرم افزار قدرتمند جهت طراحي و شبيه سازي خطوط انتقال نفت و گاز ميباشد. شما در اين نرم افزار با نتخاب نوع سيال نفتي و تعداد فازهاي موجود امكان شبيه سازي برداشت از چاههاي نفت /خطوط انتقال نفت و گاز / طراحي سيستمهاي شبكه انتقال و توزيع گاز و ... را در دو حالت steady state و Trancient (كه در نرم افزار به اسم TACITE معرفي ميشود) را داريد. اين نرم افزار همچنين ميتواند محاسبات مربوط به تشكيل هيدرات را نيز محاسبه نمايد.
اين نرم افزار قابليت گزارش دهي در محيط EXcel را نيز بصورت بسيار منظم به همراه نمودارهاي مربوطه دارد.

pedramchemist

عضو جدید
OLGA

OLGA

من بدنبال اطلاعات و مرجع كاملي براي آموزش نرم افزار OLGA ميگردم. آيا كسي در اين زمينه اطلاعاتي دارد؟
با تشكر