·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
آقای فروتن ..من دنبال جواب اینم که چرا به نفعمه...آخرش چی می شه؟؟..
با اجازه آقا اشکان....
مثلا شما در یک شرکت استخدام شده اید به شما می گویند که سیلک را که قبلا برای جریان گاز طراحی شده است را طوری تغییر دهید که برای عبور دوفازی عمل کند حالا شما باید قبل از کار با نرم افزارهای تخصصی مربوط به آن به بررسی سرعت لاین ها و استریم ها در سیستم و نوع سیکل و برقراری ارتباط با آن ها بپردازید و این در صورتی امکان پذیر می باشد که شما دارای اطلاعات کامل ریاضی و آشنایی با یک زبان برنامه نویسی قدرتمند مثل متلب باشید تا بتوانید میزان محاسبات را با استفاده از ان محاسبه کرده و سپس به نرم افزار های تخصصی منتق کنید و یک مثال دیگر که در نرم افزار هایسیس و یا اسپن قادر به محاسبه تعداد سینی ها نمی باشد و برای طراحی یک برج تقطیر باید محاسبات را به صورت سینی به سینی در نرم افزار متالب انجام دهید و پسپ اطلاعات مربوط به هر شسینی را به نرم افزار انتقال دهد که این عما دقیقا برای انجام هر سنی نزدیک به یک روز برای run شدن هر محاسبه زمان نیاز دارد و حدود 3000 خط باید برنامه نوسی شود و یا برای دروسی مثل کنترل که درباره شناخت و یا ساخت یک سیستم خودکار و هوشمند به بتواند میزان سیگنال های آرایش کنترلی را به صورت انفعال و یا سنجشگر محاسبه کند نیاز مبرم به یادگیری دارید.

یک کاری که می تونی از این برنامه استفاده کنی در درس ریاضیات کاربردی ات میتونی تمامی روشهای حل عددی را با matlab برای خودت بنویسی و به فهم بهتر درسا کمک میکنه
یا مثلا" در درس عملیات واحد ، حل برج تقطیر به روش "پانچوان ساواریت" را با matlab بنویسی
در کل برنامه های کامپیوتری لازم نیستند ، ولی یاد گرفتنش خیلی بهت کمک میکنه
در آخر ، هیچ نفعی که برات نداشته باشه ، حداقلش اینه که توی رزومه ات میتونی بنویسی "مسلط به MATLAB" و این برای استخدام شدن هم بد نیست
نوشتن برنامه پانچوان و یا هر چیز دیگری مربوط به هر درس دیگری مربوط به خود استاد میشه . یعنی بعضی از اساتید اصلا دانشجو رو وادار به نوشتن هیچ برنامه ای نمیکنند
ولی برخی از اساتید مجبور به نوشتن توسط برنامه ای خاص می کنند . دسته ای دیگر از اساتید هم دانشجو را جهت نوشتن برنامه به هر زبانی آزاد میگذارند
اساتید ما کلا همگی عادت داشتند که دانشجو رو مجبور به نوشتن تمامی برنامه ها میکردند ولی زبانش آزاد بود و من چون مسلط به Fortran بودم همه برنامه ها رو با همین زبان نوشتم و دیگه هیچ استفاده دیگری ندارند ....
همین بود خلاصه ماجرا خدمت Vaioجان ...

sahand_nima

کاربر فعال
یه فکری به حال من هم بکنید

یه فکری به حال من هم بکنید

من دارم هر روز 6بار سعی میکنم این فایل اسپن رو دانلود کنم که نمیشه! فایل اول سی دی سوم اسپن مشکل داره. دیگه از این قضیه مطمئنم. از آی پی های مختلف هم استفاده کردم جواب نمی ده و این پیغامو میده:
Sorry, the server hosting the file you are requesting is currently down for maintenance. Please check back soon.​
این soonاش الکیه. یعنی رفت. شما هم یه تستی بکنید و اگه راه حلی دارین به منم بگین مرسی​

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
من دارم هر روز 6بار سعی میکنم این فایل اسپن رو دانلود کنم که نمیشه! فایل اول سی دی سوم اسپن مشکل داره. دیگه از این قضیه مطمئنم. از آی پی های مختلف هم استفاده کردم جواب نمی ده و این پیغامو میده:
Sorry, the server hosting the file you are requesting is currently down for maintenance. Please check back soon.​
این soonاش الکیه. یعنی رفت. شما هم یه تستی بکنید و اگه راه حلی دارین به منم بگین مرسی​

آقا این سایت میگه که به زودی مشکل رفع خواهد شد ، ولی چه وقت ، خدا داند ؟
آدرس تاپیکی که این لینک توشه رو بده . . .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
بعد از تعطیلات دوباره آپلودش می کنم. یا اینکه افرادی که مشکل در سرعت اینترنت دارند می توانند به زودی از فروشگاه سایت خریداریش کنند.
موفق باشید.

ali5980

عضو جدید
Tank 2.5 password

Tank 2.5 password

آقاي مدير تالار مهندسي شيمي كه اين نرم افزار معرفي كرديد.آيا اصلآ خودتون دانلودش كردين اونو؟اگه دانلودش ميكردين ملاحظه ميكرديد كه پسورد ميخواد اونوقت يا پسوردشو هم ميگذاشتين يا اصلآ لينك دانلود نميداديد.:mad:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
اگه یک سلام هم می دادید بد نبود! سلام.....
نه بنده این رو دانلود نکردم... من این رو پارسال به قیمت 170 هزارتومان از بازار تهیه کردم. و اگر شما نیاز به پسورد دارید به من پیغام می دادید تا خودم براتون میفرستادم. لازم نیست که تاپیک جدید ایجاد کنید.

rezarm

عضو جدید
من این نرم افزار رو نصب کردم ، مشکلی هست و اون اینه که مثل اینکه برای کار با اون باید از یک قفل سخت افزاری هم استفاده کرد (ESL) اگه اطلاعاتی در موردش دارید لطفا توضیحاتی در موردش در تاپیک بگذارید. قبلا ممنونم:confused:

ali5980

عضو جدید
سلام به روي ماهتون

سلام به روي ماهتون

جناب مهندس behtashk عزير اولآ ممنون از برنامه اي كه گذاشتيد. بعدش هم من كه به كسي توهيني نكردم كه اينجور با من برخورد ميشه اينجا برام اخطار فرستاده ميشه و ....
من فقط يك نظر انتقادي ساده مطرح كردم ولي گويا به شما خيلي برخورده دوست عزيز.
به نظر من نيازي نيست كه تك تك بچه ها براتون پيام خصوصي ارسال كنند تا شما پسورد براشون بفرستيد اينجوري وقت با ارزش خودتون هم گرفته ميشه من فكر ميكنم كه اگه پسورد هم در همون پست ارائه بشه از هر نظر بهتره چون نه وقت شما براي ارسال پسورد گرفته ميشه نه وقت دوستان براي استفاده از نرم افزارها. در ضمن علت اينكه من پست جديد باز كردم هم اين بود كه شما اون تاپيك رو قفل كرده بوديد. علت اينكه به شما پيغام خصوصي هم ندادم اين بود كه يك بار قبلآ به شما پيغام خصوصي داده بودم اما گويا شما بنده رو قابل ندونستيد و پاسخ نداديد.فكر كنم در مورد برنامه pro II بودكه پيغام فرستادم و شما جواب نداديد.
به هر حال از زحمات شما و ساير دوستان كه در جهت بالا بردن دانش همه موثر و قابل توجه هست تشكر ميكنم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
جناب مهندس behtashk عزير اولآ ممنون از برنامه اي كه گذاشتيد. بعدش هم من كه به كسي توهيني نكردم كه اينجور با من برخورد ميشه اينجا برام اخطار فرستاده ميشه و ....
من فقط يك نظر انتقادي ساده مطرح كردم ولي گويا به شما خيلي برخورده دوست عزيز.
به نظر من نيازي نيست كه تك تك بچه ها براتون پيام خصوصي ارسال كنند تا شما پسورد براشون بفرستيد اينجوري وقت با ارزش خودتون هم گرفته ميشه من فكر ميكنم كه اگه پسورد هم در همون پست ارائه بشه از هر نظر بهتره چون نه وقت شما براي ارسال پسورد گرفته ميشه نه وقت دوستان براي استفاده از نرم افزارها. در ضمن علت اينكه من پست جديد باز كردم هم اين بود كه شما اون تاپيك رو قفل كرده بوديد. علت اينكه به شما پيغام خصوصي هم ندادم اين بود كه يك بار قبلآ به شما پيغام خصوصي داده بودم اما گويا شما بنده رو قابل ندونستيد و پاسخ نداديد.فكر كنم در مورد برنامه pro II بودكه پيغام فرستادم و شما جواب نداديد.
به هر حال از زحمات شما و ساير دوستان كه در جهت بالا بردن دانش همه موثر و قابل توجه هست تشكر ميكنم.

من می خوام بدونم که کی به ایشون امتیاز منفی داده؟ هر کدوم از مدیران این کار رو کردن خودشون باید سریعا از این کاربر معذرت خواهی کنند و علاوه بر این باید امتیاز رو لغو کنند.
=================
در باره نرم افزار شبیه سازی pro II گفتم که بعد از تعطیلات نوروز اون رو دوباره آپلود می کنم. ولی این رو بگم که این نرم افزار خیلی ارزون هست در بازار و شما می توانید اون به قیمت 1500 تهیه کنید.
من بابت این مشکلی که پیش اومده معذرت می خواهم. شرمنده.

proxima

عضو جدید
سلام.این سایت اولین و تنها سایتی است که من این نرم افزار را در آن پیدا کردم .متشکرم
یک سوال ؟
من کل سه فایل را دانلود کردم و بعد از و حاصل این کار دو فایل زیر بود :

m-inph91.cue / m-inph91

ولی نمی دانم چگونه از آنها استفاده کرده و برنامه را نصب کنم.
مشتاقانه منتظر راه حل شما هستم.با تشکر

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
مشکل اینجاست که در دانشگاه های کشور همزمان با درس نرم افزار مربوط رو کار نمی کنند... و وقتی هم میگیم این میشه دیگه!!!
اصلا درس مبانی برق رو برای چی گذاشتن؟ پس چه ربطی به مهندسی شیمی داره؟ فکر کنید به جوابتون میرسید...

rezarm

عضو جدید
PipePhase یک برنامه شبیه سازی است که میزان دما ، فشار و میزان ماندگی مایع را در چاه، خطوط جریان و سیستم های جمع آوری سیالات و بقیه انواع شبکه لوله ها ، چاه های نفت و گاز، پمپ ها ، کمپرسورها و جداکننده ها و دیگر تجهیزات را به صورت steady-state پیش بینی می کند.
انواع سیالات در این نرم افزار گاز، مایع، بخار آب و مخلوط چند فازی مایع و گاز می باشد.
از دیگر نرم افزارها در زمینه خطوط لوله به ترتیب قدرت می توان به
Olga , Pipesim , pipesys (Hysys) , piping flow اشاره کرد که piping flow ضعیفترین آنهاست که تنها میتواند جریان تک فاز را مدلسازی کند. Pipephase و Pipesim در یک رده بندی قرار می گیرند.
امیدوارم کمک کرده باشم.

mehrdadeng

عضو جدید
بهتاش عزیز این پسورد که شما دادید فایل دانلودی من رو باز نمی کنه .چه جوریه؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
خب پس بهتره که به آدرسی که گذاشتم (پسورد) بروی من از همون جا این نرم افزار رو آوردم. برو ببین توضیح بیشتری داده یا نه!

netspyking

عضو جدید
با سلام

مورد اول اینکه ESL مخفف External Software Lock بوده و به معنای قفل سخت افزاری میباشد .

دوم من از لینک مورد نظر برنامه رو دانلود کردم , متاسفانه برنامه کرک ندارد .....

kavoos

عضو جدید
simulation with aspen polymer

simulation with aspen polymer

:w10:كسي با شبيه سازي فرايند هاي پليمري اشنايي داره ؟ اگه مي تو نيد كمك كنيد
شبيه سازي PET رو نياز دارم نحوه ي تعريف واكنش ها ؟ ممنون :w14::w34:

a.e7121

عضو جدید
محاسبه فشار در Down stream

محاسبه فشار در Down stream

سلام
من یه نرم افزار میخام که وقتی دو یا چند تا سیال با فشارهای مختلف با هم وارد یک سه راهی یا چند راهی میشوند رو محاسبه کنه
HYSYS , PIPESYS نمیتونند این کار رو بکنند یا حداقل من بلد نیستم.
کسی میدونه؟

سلام
من یه نرم افزار میخام که وقتی دو یا چند تا سیال با فشارهای مختلف با هم وارد یک سه راهی یا چند راهی میشوند رو محاسبه کنه
HYSYS , PIPESYS نمیتونند این کار رو بکنند یا حداقل من بلد نیستم.
کسی میدونه؟
برنامه pipe flow فکر کنم بتونه این کارو انجام بده . توی تالار مهندسی شیمی یه سرچ کن ;)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
تعریف یک واکنش در چه چیزی رو می خواهی؟ در راکتور؟ در چی؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
در ELBOW ها و 4WAYS شما می توانید از کژر که البته بیشتر برای سیستم های تنش می باشد و یا پی دی ام اسPDMS استفاده کنید.