·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

amir_a333

عضو جدید
خواهش میکنم کمکم کنید

خواهش میکنم کمکم کنید

سلام به همه دوستان عزیزم
بچه ها من مطالبی در مورد لاستیک های اتیلن وینیل استات ( EVA ) میخوام
از جمله سنتیک پلیمریزاسیون/ محیط پلیمریزاسیون / راکتورهای پلیمریزاسیون و کاربردهای این نوع لاستیک ها
خیلی لازم دارم ممنون میشم کمک کنید
اینم ID منه
kiarash_a333@yahoo.com

masimemahdi

عضو جدید
دوده

دوده

سلام
خسته نباشید
برای چی به لاستیک دوده اضافه می کنیم
ممنونن می شم اگه من رو راهنمایی کنید
سلام
اصولا در لاستیک ها به دو منظور از دوده استفاده می شود .
اگر خواص جهندگی مد نظر باشد از دوده درشت استفاده می کنند
در اکثر مواقع اضافه کردن دوده به لاستیک بمنظور بالا بردن خواص سایشی و مقاومت پارگی و همچنین افزایش انتقال حرارت در لاستیک می باشد که در این صورت از دوده ریز استفاده می شود . هرچه دوده ریز تر باشد انتقال حرارت از لاستیک به زمین را بیشتر انجام خواهد داد در نتیجه از داغ شدن بیش از حد لاستیک جلوگیری می کند .
امیدوارم که مفید باشه
یا علی

mahdis e

عضو جدید
سلام
اصولا در لاستیک ها به دو منظور از دوده استفاده می شود .
اگر خواص جهندگی مد نظر باشد از دوده درشت استفاده می کنند
در اکثر مواقع اضافه کردن دوده به لاستیک بمنظور بالا بردن خواص سایشی و مقاومت پارگی و همچنین افزایش انتقال حرارت در لاستیک می باشد که در این صورت از دوده ریز استفاده می شود . هرچه دوده ریز تر باشد انتقال حرارت از لاستیک به زمین را بیشتر انجام خواهد داد در نتیجه از داغ شدن بیش از حد لاستیک جلوگیری می کند .
امیدوارم که مفید باشه
یا علی
واقعا عالیه
دستون درد نکنه

seifollahy

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیزم
بچه ها من مطالبی در مورد لاستیک های اتیلن وینیل استات ( EVA ) میخوام
از جمله سنتیک پلیمریزاسیون/ محیط پلیمریزاسیون / راکتورهای پلیمریزاسیون و کاربردهای این نوع لاستیک ها
خیلی لازم دارم ممنون میشم کمک کنید
اینم ID منه
kiarash_a333@yahoo.com
EVA نوعی کوپلیمر که در پوششهای صنعتی و لمینیتها و در صنعت فیلم کاربرد داره. کوپلیمر EVA بین 10 تا 15 درصد مولی وینیل استات داره که به صورت یک استخلاف قطبی از اتیلن آویزون می شه. کوپلیمر حاصل به دلیل انعطاف پذیری و شفافیت در صنعت فیلم کاربرد گسترده ای پیدا کرده.
اگر از درصد کمی وینیل استات استفاده بشه به دلیل غیر سمی بودن می شه اون رو در بسته بندی مواد غذایی هم استفاده کرد.
کوپلیمر EVA با بیش از 11 درصد مولی وینیل استات به طور گسترده در پوششهای مذاب داغ و همچنین چسبهایی که در داخل مذاب استفاده می شوند به دلیل داشتن گروه قطبی وینیل استات مورد استفاده قرار می گیرن.
در 15 درصد مولی از وینیل استات کوپلیمری با خواص مکانیکی شبیه به plasticized PVC (پی وی سی نرم شده) به دست می آد. به دلیل انعطاف پذیری بالا و همچنین عدم وجود خطر مهاجرت پلاستیسایزر به سطح جایگزین خوبی برای PVC می تونه باشه.
این کوپلیمر مدول مدول بالاتری نسبت به الاستومرهای استاندارد داره و بدون نگرانی از بابت ولکانیزاسیون می شه اونها رو پخت کرد

اطلاعات کاملتر در وبلاگ مهندس پلیمر

آخرین ویرایش:

seifollahy

عضو جدید
سلام دوستان کسی مقاله یا کتابی در مورد fire retardant agent نداره؟اگه بتونید به من کمک کنید ممنون میشم.
مخصوصا در مورد نانو کامپوزیت های کند سوز کننده
متشکر
چند تا کتاب فوق العاده راجع به fire retardant در وبلاگ مهندس پلیمر براتون گذاشتم

seifollahy

عضو جدید
سلام خسته نباشید من الان یک ماهه ازتون می پرسم کسی در مورد تبرید فیلمی مطلبی نداره تورو خدا کمکم کنید
در طول 50 سال گذشته ، طراحان هواپیما و توربینهای گازی تلاش زیادی برای افزایش خروجی محافظ احتراق و بالا بردن فشار و دما در مرحله ورودی نموده اند.
با خروج دماهای بالاتر از محفظه احتراق، می توان به کارایی بهتر و همچنین مصرف سوخت کمتر دست یافت. به طور مشابه ، در هواپیما ، درجه حرارت بالا منجر به افزایش رانش خواهد شد. متاسفانه ، این درجه حرارت بالا یکپارچگی اجزای توربین پر فشار و به خصوص پره توربین را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
در توربینهای مدرن دمای مرحله ورودی بیش از دمای نقطه ذوب مواد به کار رفته در پره توربین می باشد. برای جلوگیری از ذوب پره های توربین در موتورهای توربینی ، تبرید کننده های فیلمی به تیغه توربینها اضافه شده است. در تبرید کننده های فیلمی، هوای سرد از کمپرسور به اتاق های داخلی تیغه های توربین تزریق شده و تخلیه آن از سوراخهای کوچک در دیواره های پره صورت می گیرد. هوای خروجی به شکل یک فیلم نازک در اطراف تیغه ها به وجود می آورد که باعث ایزوله شدن تیغه ها در برابر هوای داغ می شود.

منبع : http://www.me.umn.edu/labs/tcht/measurements/what.html

GNMS

عضو جدید
سلام دوستان کسی مقاله یا کتابی در مورد fire retardant agent نداره؟اگه بتونید به من کمک کنید ممنون میشم.
مخصوصا در مورد نانو کامپوزیت های کند سوز کننده
متشکر

پلیمر عزیز با سلام

اینهم یه قسمت از یه کتاب در مورد flame retardantها

http://rapidshare.com/files/385323835/Flame_Retardants.pdf.html

GNMS

sali970

عضو جدید
درخواست كمك در زمينه معرفي پليمر

درخواست كمك در زمينه معرفي پليمر

سلام به دوستان پليمري
لطفا واسم مطالب و مشخصات پليمرهايي كه به عنوان پوشش(coating)استفاده ميشن رو بفرستيد ممنون ميشم:smile:
saliasadolahi@yahoo.com

seifollahy

عضو جدید
پلیمرهای زیر در صنعت روکش استفاده می شن:
آلکیدها و پلی استرها
آکریلیکها
وینیلها
اپوکسیها
یورتانها
آمینها
فنولیکها

پیدا کردن مشخصاتشون هم کاری نداره یه سرچ تو GOOGLE بکنی پیدا می کنی

sali970

عضو جدید
مرسي از لطف شما
سرچ كردم اما چيز به درد بخوري پيدا نكردم

Erfaneh Rahimi

عضو جدید
کمک!

کمک!

دوستان سلام.اگه کسی مطلبی در مورد کاربرد dryer ها در صنایع رنگ داره ممنون میشم واسم میل کنه!

تینو

عضو جدید
معرفی سایت

معرفی سایت

سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی معدنی هستم ودر حال حاضر مشغول کار روی پایان نامه هستم آیا کسی می تواند یک سایت انگلیسی قابل دسترس برای پیدا کردن کامل مقاله به من معرفی کند؟

a.ghadiri

عضو جدید
تشخيص علل تخريب پليمر

تشخيص علل تخريب پليمر

سلام به دوستان عزيز
مي‌خواستم در خصوص انواع روشها و آزمونهايي كه ميتوان در جهت بررسي علل تخريب يك پليمر(مثل PE) انجام داد كمكم كنيد.
مثلا بدانيم دفرمكي و تغيير شكل و يا تغيير خواص اين پليمر بر اثر تماس با مواد شيميايي بوده است ؟حرارت عامل تخريب بوده؟ و .....

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
عملیات حرارتی روی پلیمرها

سلام
کسی در مورد
اطلاعاتی داره؟ اینکه ساختارشون به چه صورت تغییر میکنه و آیا میشه شبیه سازیش کرد یا نه؟
منظورم گرم کردن پلیمر برای یک زمان مشخص تازیر نقطه نرم شدگی اون هست که ساختارش رو همگن میکنه

M.Shimi84

عضو جدید
سلام
من با آلارم زیر مواجه شدم.
This file has been removed from the server, because the file has not been accessed in a long time.
فکر کنم راه حلش دست شما باشه. خیلی ممنون میشم

GNMS

عضو جدید
سلام

کسی در مورد
اطلاعاتی داره؟ اینکه ساختارشون به چه صورت تغییر میکنه و آیا میشه شبیه سازیش کرد یا نه؟
منظورم گرم کردن پلیمر برای یک زمان مشخص تازیر نقطه نرم شدگی اون هست که ساختارش رو همگن میکنه​

vahid321 عزیز با سلام

با انجام عملیات حرارتی روی پلیمرها چند تا اتفاق ممکنه بیافته، یکی اینکه تنشهای پسماند (Residual Stress) در اونها آزاد بشه و در نتیجه زنجیرهای پلیمر به حالت اصلی خودشون برگردند. معمولاً اگه هم تنشهای پسماند زیاد باشه این عمل با تغییر شکل ماده صورت میگیره که اگه بخوای قطعه ات تغییر شکل نده باید یه جورایی شکل اون رو ثابت نگه داری (مثلاً توی قالب بگذاریش).
علاوه بر آزاد شدن تنش های پسماند، اگه ماده ات بلورین (Crystalline) باشه، کریستالهای ماده رشد میکنند و اندازه شون بزرگتر میشه. که این عمل باعث بالا رفتن مدول ماده شده و خواص مکانیکی اون رو تغییر میده. باید حواست باشه که بلورینگی باعث کدر یا سفید شدن ماده هم میشه (اگه ماده شفاف باشه).
امیدوارم این اطلاعات به دردت خورده باشه. باز هم اگه سوالی داشتی بصورت دقیق تر بپرس تا اگه بتونم کمکت کنم.

GNMS

پی نوشت: یه تاپیک به اسم "سوالات، درخواستها و غیره مهندسی پلیمر در اینجا مطرح میشود" وجود داره که اگه سوالاتت رو اونجا مطرح کنی معمولاً سریعتر به جواب میرسی.

GNMS

عضو جدید
سلام به دوستان عزيز
مي‌خواستم در خصوص انواع روشها و آزمونهايي كه ميتوان در جهت بررسي علل تخريب يك پليمر(مثل PE) انجام داد كمكم كنيد.
مثلا بدانيم دفرمكي و تغيير شكل و يا تغيير خواص اين پليمر بر اثر تماس با مواد شيميايي بوده است ؟حرارت عامل تخريب بوده؟ و .....

a.ghadiri عزیز با سلام

میشه بپرسم دقیقاً چه اتفاقی افتاده تا شاید بتونم کمکت کنم؟

GNMS

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
vahid321 عزیز با سلام

با انجام عملیات حرارتی روی پلیمرها چند تا اتفاق ممکنه بیافته، یکی اینکه تنشهای پسماند (Residual Stress) در اونها آزاد بشه و در نتیجه زنجیرهای پلیمر به حالت اصلی خودشون برگردند. معمولاً اگه هم تنشهای پسماند زیاد باشه این عمل با تغییر شکل ماده صورت میگیره که اگه بخوای قطعه ات تغییر شکل نده باید یه جورایی شکل اون رو ثابت نگه داری (مثلاً توی قالب بگذاریش).
علاوه بر آزاد شدن تنش های پسماند، اگه ماده ات بلورین (Crystalline) باشه، کریستالهای ماده رشد میکنند و اندازه شون بزرگتر میشه. که این عمل باعث بالا رفتن مدول ماده شده و خواص مکانیکی اون رو تغییر میده. باید حواست باشه که بلورینگی باعث کدر یا سفید شدن ماده هم میشه (اگه ماده شفاف باشه).
امیدوارم این اطلاعات به دردت خورده باشه. باز هم اگه سوالی داشتی بصورت دقیق تر بپرس تا اگه بتونم کمکت کنم.

GNMS

پی نوشت: یه تاپیک به اسم "سوالات، درخواستها و غیره مهندسی پلیمر در اینجا مطرح میشود" وجود داره که اگه سوالاتت رو اونجا مطرح کنی معمولاً سریعتر به جواب میرسی.
دست شما درد نکنه. فقط منبعی مقاله ای چیزی در این مورد سراغ ندارید؟

GNMS

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2048482#post2048482
من در این مورد اطلاعات میخوام. حالا اگر میدونید همین جا ادامه بدید یا توی همون تاپیک
پیشاپیش از همتون ممنونم​

vahid321 عزیز با سلام،

این لینک کتاب خواص فیزیکی مکانیکی نیلسن که کتاب فوق العاده ای هست واسه خواص فیزیکی مکانیکی. توی پست بعدیم هم کتاب شیمی فیزک پلیمرهای اسپرلینگ رو واست میزارم.

GNMS

GNMS

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2048482#post2048482
من در این مورد اطلاعات میخوام. حالا اگر میدونید همین جا ادامه بدید یا توی همون تاپیک
پیشاپیش از همتون ممنونم​

vahid321 عزیز سلامی دوباره

این هم لینکهای کتاب شیمی فیزیک اسپرلینگ.

لینک 1
لینک 2

پسورد لینک 2 "gigle.ws" هست.

GNMS

سلام به همگي دوستان
من در مورد شناسايي توليد کنندگان HDPE پلی اتیلن با دانسیته بالا LDPE پلی اتیلن با دانسیته پایینLLDPE پلی اتیلن سبک خطی VLDPE پلی اتیلن خیلی سبک COPOLYMERS کوپلیمرهای اتیلن-ونیل استر IONOMERS یونیمرها XLPE پلی اتیلن با اتصالات عرضی در ايران از همگي دوستان کمک ميخوام.
لطفاً اگه کسي اطلاعاتي داره يا بانک اطلاعاتي رو ميشناسه بهم معرفي کنه ممنون ميشم.;)

soheil26

عضو جدید
روكش كابل و سيم

روكش كابل و سيم

سلام ،
لطفا اگه كسي در مورد انواع روكش كابل و سيم اطلاعاتي داره منو راهنمايي كنه كه خيلي سريع نياز دارم. :confused:
اگه كتابي هم در اين زمينه برام بگذاريد ممنون مي شم.
با تشكر

soheil26

عضو جدید
ديرسوزكننده

ديرسوزكننده

سلام
اطلاعات دقيقي ازانواع ديرسوزكننده هاي (flame retardantes) ترموپلاستيك پلي يورتان (TPU) مي خواستم .
اگر مقاله و كتاب در اين زمينه داريد لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر:smile:

a.ghadiri

عضو جدید
a.ghadiri عزیز با سلام

میشه بپرسم دقیقاً چه اتفاقی افتاده تا شاید بتونم کمکت کنم؟

GNMS
لوله هاي پليمري (PE)كه جهت مصارف آب شرب استفاده مي‌شوند گاها در تماس با بخار آب دچار آسيب مي‌شوند مثل لوله هاي بكار رفته در موتورخانه ، همچنين احتمال دارد اين لوله ها در تماس با مواد شيميايي ريخته شده در اب نيز آسيب ببينند .
چه آزمونهايي مي‌توان بر روي لوله تخريب شده مثلا ترك خورده انجام داد تا مشخص شود پليمر تحت چه عواملي بوده و كداميك از خواص آن از بين رفته تا بدين مشكل دچار شده است ؟

a.ghadiri

عضو جدید
سلام به همگي دوستان

من در مورد شناسايي توليد کنندگان HDPE پلی اتیلن با دانسیته بالا LDPE پلی اتیلن با دانسیته پایینLLDPE پلی اتیلن سبک خطی VLDPE پلی اتیلن خیلی سبک COPOLYMERS کوپلیمرهای اتیلن-ونیل استر IONOMERS یونیمرها XLPE پلی اتیلن با اتصالات عرضی در ايران از همگي دوستان کمک ميخوام.

لطفاً اگه کسي اطلاعاتي داره يا بانک اطلاعاتي رو ميشناسه بهم معرفي کنه ممنون ميشم.;)
پتروشيمي اراك و بندر امام خميني توليد كننده HDPE و LLDPE هستند . ميتوانيد ليست محصولات آنها را در سايتشان ببينيد .

t.p

عضو جدید
سلام
برای فرایند گرین کاری قطعات پلیمری نیاز به استفاده از نیترات نقره و اسید نیتریک داریم...
چه درصد خلوصی از این مواد برای گرین کاری مناسبه؟
لطفا اگر اطلاعاتی در مورد نحوه تهیه و قیمتشون دارید بذارید.
ایا تو کشور تولید داخلی براشون داریم؟
با تشکر

آخرین ویرایش: