PLC S7 Question

MJT.TBM

عضو جدید
سلام
لطفا سوالات خود در مورد پی ال سی plc را در انجا بگذارید.
متشکرم.

meysam89

عضو جدید
سلام
لطفا سوالات خود در مورد پی ال سی plc را در انجا بگذارید.
متشکرم.
سلام من دانشجوي ارشد ماشين آلات هستم برا پايان نامه ميخام از plc استفاده كنم نياز دارم منو راهنمايي كنيد. چطور ميشه برا plc برنامه نوشت?

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من دانشجوي ارشد ماشين آلات هستم برا پايان نامه ميخام از plc استفاده كنم نياز دارم منو راهنمايي كنيد. چطور ميشه برا plc برنامه نوشت?

سلام دوست عزیز
این طور که من احساس کردم شما کلا با پی ال سی آشنایی زیادی ندارید
برای همین پیشنهاد می دم اول یه کتاب را در این زمینه مطالعه کنید
کتاب مثلث نارنجی مرجع خوبی هست فکر کنم مطالعش بهتون کمک کنه
برنامه نویسسی پی ال سی ساده تر از بقیه میکرو ها هست ولی هم یه هر حال دستوراتش و هم سخت افزارش را باید بشناسید
اگر در حین مطالعه قسمتی براتون سوال پیش اومد مطرح کنید
موفق باشید

meysam89

عضو جدید
مهندس جان ممنون از راهنمايي. من ميخام ديزل ژنراتور را هوشمند كنم آيا ميتونم از دزدگير ماشين به عنوان يه plc ابتدايي استفاده كنم؟ اين قابليت رو داره كه برنامه نويسي بشه؟ آخه ميخام با ريموت كنترل دستگاه روشن خاموش بشه
با سپاس فراوان

MJT.TBM

عضو جدید
سلام
اگر میخواهید ديزل ژنراتور را با پی ال سی هوشمند کنید به حد اقل یک لگو پی ال سی نیاز دارید و جهت برنامه نویسی با برنامه آن باید آشنائی کافی داشته باشید.
دزدگير ماشينplc ندارد یک سری مدارات مجتمع الکترونیکی ورله و سنسور است اگر میخواهید ديزل ژنراتور را از دور روشن خاموش کنید خروجی آزاد کردن قفل در را جهت مدار استارت و خروجی قفل کردن در را جهت مدار شیر برقی سوخت استفاده کنید .
شما میتونید از گیرنده و فرستنده بجای دزدگير ماشين استفاده کنید

milimis

عضو جدید
milimis

milimis

با سلام و عرض خسته نباشی

خواهشمند است راهنمای استفاده برنامه را به این آدرس ایمل کنید .

milimis15@yahoo.com

با تشکر

meysam89

عضو جدید
سیستمی که من میخوام پیاده کنم بدین صورته که وقتی برق شهر قطع میشه دستگاه وارد سرویس بشه و در حین سرویس دهی تمام آیتمها از قبیل سطح سوخت و آب و فشار روغن و دمای آب به صورت خودکار چک بشه و در صورت بروز مشکل دستگاه اتومات خاموش بشه. روشن خاموش کردن دستی از راه دور فقط یکی از مواردشه

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیستمی که من میخوام پیاده کنم بدین صورته که وقتی برق شهر قطع میشه دستگاه وارد سرویس بشه و در حین سرویس دهی تمام آیتمها از قبیل سطح سوخت و آب و فشار روغن و دمای آب به صورت خودکار چک بشه و در صورت بروز مشکل دستگاه اتومات خاموش بشه. روشن خاموش کردن دستی از راه دور فقط یکی از مواردشه

البته میثم جان الان سالهاست تمام ژنراتورها این سیستمو دارن قسمت اولش هم بعنوان ایمرجنسی بصورت آپشن قابل تهیه است

meysam89

عضو جدید
البته میثم جان الان سالهاست تمام ژنراتورها این سیستمو دارن قسمت اولش هم بعنوان ایمرجنسی بصورت آپشن قابل تهیه است
درست میگی خیلی وقته استفاده میشه برا همین میخواستم یه تغییراتی توش بدم مثلا هزینه کمتری داشته کنترل یسری آیتمها رو بش اضافه کنم یا همین ریموت دار کردنش. راستی اطلاع داری تو این سیستمهای موجود نوع مشکل راهم روی مشخص میکنن یا نه؟

meysam89

عضو جدید
من تو سایتها خیلی دنبال تاریخچه هوشمند کردن دیزل ژنراتور گشتم ولی هیچی گیر نیاوردم اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم بهم بدید آخه برا پروپوزال بش نیاز دارم

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ميثم جان
اگه بتوني با اس ام اس ژنراتور رو كنترل كني چطوريه؟به درد پروژه شما مي خوره؟
زنراتور تمام فعاليتش رو بهت اس ام اس كنه چي؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست میگی خیلی وقته استفاده میشه برا همین میخواستم یه تغییراتی توش بدم مثلا هزینه کمتری داشته کنترل یسری آیتمها رو بش اضافه کنم یا همین ریموت دار کردنش. راستی اطلاع داری تو این سیستمهای موجود نوع مشکل راهم روی مشخص میکنن یا نه؟

حق با شماست همیشه راهی برای بهتر انجام دادن کارها وجود دارد.
علاوه بر نوع آلارم زمان و مقدار آن در هنگام وقوع ، زمانی که اپراتور آلارم را دیده و سیستم را ریست کرده ، بصورت History قابل نمایش هستند .حتی بصورت آپشن میتوانید تمامی اینها را بصورت SMS دریافت کنید .

masoudmessi

عضو جدید
سلام من برای پروژه کارشناسی میخوام plc روانجام بدم plcروبلدم کارکنم وتحلیل کنم ولی طراحیشونه لطفاراهنمایی بفرمایید

rayen_6827

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه منو کمک کنه که برنامه کنترل حرکت جک رو توسط PLC بنویسم
ما دو جک داریم که توسط دو شیربرقی کنترل میشن هر کدام از جک ها دو سنسور القایی دارن
حالا بطور پیش فرض اگه که جک 2 باز باشه؛ جک 1 که بسته بوده(تشخیص سنسور)وباز شد(بازهم سنسور) سپس جک 2 که باز بوده بسته شود و ذوباره باز شود و سپس با باز شدن جک 2،جک 1 بسته شود و باز شود و سپس جک 2 که باز بوده بسته شود و ادامه....
پس 4 سنسور القایی و 2 جک و 2 شیر برقی داریم
این هم عکس پروژه

این هم فیلمی از پروژه
http://up.iranblog.com/images/5feas30mxsvdoyqav8s0.mp4