NDT MAN ها بيان تو ....

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسی جوش

مهندسی جوش

آقا تبریک می گم کار قشنگی رو شروع کردی. من تازه می خوام اگه خدا بخواد Vt level 1,2 رو برم/
راجع به مدرک مهندسی جوش بین المللی که انجمن جوش ایران ارایه می ده یکم توضیح بدید. یعنی این که اون یه مدرک رو بگیریم بهتره یا دوره های کوتاه کوتاه بگذرونیم؟؟

سعید اسدی

عضو جدید
سلام خدمت آقا رضاي گل
ببين بستگي داره به اينكه بخواي توي چه كاري استفاده كني.كاراي ساختماني؟خطوط لوله؟نفت و گاز؟ توي هر كدوم يكي از اونا بهترينه
اگر هم در حالت كلي ميخواي تا خدمتت بگم
سلام
سعید هستم
NDT MAN - VT - PT - MT - UT - CWI- LEVEL 2
آماده پاسخگوئی

m_akbari1362

عضو جدید
با سلام من تازه با این تایپیک آشنا شدم
اول از همه واقعاً دستت درد نکنه خیلی کار قشنگی امیدوارم همیشه موفق باشی
دوم می خواشتم ببینم موسسات آموزش جوش خودشون کارآموزاشون به صنایع معرفی می کنن
آخر از همه اینکه از کاری از دست من برمی آید خوشحال می شم انجام بدم
باز هم تشکر

haj mehdi

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز اگه لطف کنه در مورد تست دیگه هم فایل بذازی .....!!!
امید وارم در تمام مراحل زندگی موفق باشی

alireza sadighi

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوست عزیز . از زحماتتون واقعا ممنونم.
بنده 1 سال ازفارغ التحصیلی ام در رشته مهندسی مکانیک در طراحی جامدات میگذرد و بعد فعالیت در چندین شرکت رو به رشته جوش و بالاخص بازرسی جوش آوردم.
مدرک RT .UT . VT ) ASNT) اا level رو گرفتم و قصد مهاجرت به کانادا رو دارم . ولی هنوز نتونستم با این مدارک جایی تو این فرصتی که هنوز کارهام درست نشده مشغول به کار شم و تجربه کسب کنم. میخواستم کمکم کنید و یه راهنمایی بدین و اگه بروشور یا کاتالوگ یا جزوه ایی در مورد خطوط انتقال نفت و NDT های مربوط دارین واسه دانلود بزارین. ممنون

alireza sadighi

عضو جدید
آقا پس بسم الله دیگه!
با سلام خدمت شما دوست عزیز . از زحماتتون واقعا ممنونم.
بنده 1 سال ازفارغ التحصیلی ام در رشته مهندسی مکانیک در طراحی جامدات میگذرد و بعد فعالیت در چندین شرکت رو به رشته جوش و بالاخص بازرسی جوش آوردم.
مدرک RT .UT . VT ) ASNT) اا level رو گرفتم و قصد مهاجرت به کانادا رو دارم . ولی هنوز نتونستم با این مدارک جایی تو این فرصتی که هنوز کارهام درست نشده مشغول به کار شم و تجربه کسب کنم. میخواستم کمکم کنید و یه راهنمایی بدین و اگه بروشور یا کاتالوگ یا جزوه ایی در مورد خطوط انتقال نفت و NDT های مربوط دارین واسه دانلود بزارین. ممنون
;):)

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا تبریک می گم کار قشنگی رو شروع کردی. من تازه می خوام اگه خدا بخواد Vt level 1,2 رو برم/
راجع به مدرک مهندسی جوش بین المللی که انجمن جوش ایران ارایه می ده یکم توضیح بدید. یعنی این که اون یه مدرک رو بگیریم بهتره یا دوره های کوتاه کوتاه بگذرونیم؟؟
دوست عزیز
بهتره از تمام فرصتها استفاده کنی و تا جایی که می تونی در مورد این رشته شاخص و ارزشمند و وسیع(مهندسی جوش) مطلب بیاموزی که هر چه کسب کنی بازم کمه.
به نظر من فقط به مدرک مهندسی جوش بسنده نکن و از دوره های کوتاه مدت استفاده کن که خیلی جلو میوفتی.
وی تی خوبه برای شروع و بعد میتونی ازcwi هم ادامه بدی و ...
شاد باشی و موفق;)

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
cwi چیه؟
آخه کار بازرسی و کار مهندسی فرق دارند و راهت رو مشخص کنی خیلی بهتره. می خواستم ببینم الان بازار کاری اپراتوری (بازرسی) بهتره یا طراحی و مهندسی جوش؟

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
cwi چیه؟
آخه کار بازرسی و کار مهندسی فرق دارند و راهت رو مشخص کنی خیلی بهتره. می خواستم ببینم الان بازار کاری اپراتوری (بازرسی) بهتره یا طراحی و مهندسی جوش؟
بازار کار هر دو خوبه
بستگی داره که :
1- آشنا داشته باشی یا نه(منظور همون پارتی هستش)
2-مهارتت چقدر باشه
3-تجربت چقدر باشه
4-مدارک کدوم تکمیل باشه و اعتبار مدارک چقدر باشه
و...
cwi
همون بازرس تایید شده جوش هستش ولی توو خوندن و گذروندن اون خیلی مطالب در مورد بازرسی جوش به دستت میاد.
البته من اون مراحل رو برای بهتر یاد گرفتن مراحل بزرسی جوش عرض کردم
وگرنه اگه دنبال بازار کار هستی که توو ایران باید اوون شماره 1 رو داشته باشی.:biggrin:
شاد باشی:gol:

hadi83

عضو جدید
ضمن عرض تبریک سال نو .میخواستم بگم.راه خوبی رو پیشگرفتید.هر چیز ذکاتی داره و ذکات علم آموختنه اونه.موفق باشید.

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام دوستان
ماشالا هزاز ماشالا چقدر بچه ها زیاد و فعال شدن
ما هم دوباره در خدمتیم

راستی آقا رضا کجاس؟هست یا نه؟

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
متشکر mosyyyyyy جان .
کارتون خیلی عالیه . چرا ادامه نمیدید ؟

haj mehdi

عضو جدید
لطفا در پست ها ایمیل قرار ندهید

لطفا در پست ها ایمیل قرار ندهید

سلام خدمت دوستان عزیز
من رشتم جوشه هر کی هر جزوه ای در مورد تست غیر مخرب میخواد ایمیل بزنه بفرستم
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hesam02

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان
دانشگاه علم و صنعت ایران از 18 تیر ماه تا 5 مرداد ماه اقدام به برگزاری دوره NDT کرده که در پایان هم از طرف آقای "حسن وطن خواه یگانه " مدرک ASNT LEVEL 2 به شرکت کنندگان در دوره اعطا میشه... اگر خواستید اعلام کنید که من با جزئیات بیشتر دوره رو براتون معرفی کنم... قیمت کل NDT با تخفیف دانشجویی 950/000 تومان هستش ولی شما می تونید هر دوره خاصی رو ( مثل VT یا RT ) رو شرکت کنید

Younes Bayati

عضو جدید
سلام بر شما
من تمایل دارم دوره UT رو شرکت کنم. مبلغش چقدره؟ مدتش چند روزه و از کی شروع میشه؟

Ho$$ein

کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان
دانشگاه علم و صنعت ایران از 18 تیر ماه تا 5 مرداد ماه اقدام به برگزاری دوره NDT کرده که در پایان هم از طرف آقای "حسن وطن خواه یگانه " مدرک ASNT LEVEL 2 به شرکت کنندگان در دوره اعطا میشه... اگر خواستید اعلام کنید که من با جزئیات بیشتر دوره رو براتون معرفی کنم... قیمت کل NDT با تخفیف دانشجویی 950/000 تومان هستش ولی شما می تونید هر دوره خاصی رو ( مثل VT یا RT ) رو شرکت کنید
سلام حسام جان .
وقتت بخیر .
فکر می کنم بدونید که لول 2 ای اس ان تی نمی تونه مدرک بده؟
اصلا همچین کسی مورد تایید ای اس ان تی نیست! گول ای اراجیف رو نخورید
950 هزار تومن رو میریزید سطل آشغال
خیلی از لول 3 ها هم قابلیت و لیاقت کافی رو ندارن.خیلی هاشون هم که می شناسم مدرکشون اکسپایر شده ولی هنوز دارن ترینینگ میکنن!
بنظر من شرکت نکنید به هیچ عنوان

hesam02

عضو جدید
سلام حسام جان .
وقتت بخیر .
فکر می کنم بدونید که لول 2 ای اس ان تی نمی تونه مدرک بده؟
اصلا همچین کسی مورد تایید ای اس ان تی نیست! گول ای اراجیف رو نخورید
950 هزار تومن رو میریزید سطل آشغال
خیلی از لول 3 ها هم قابلیت و لیاقت کافی رو ندارن.خیلی هاشون هم که می شناسم مدرکشون اکسپایر شده ولی هنوز دارن ترینینگ میکنن!
بنظر من شرکت نکنید به هیچ عنوان

سلام آقا حسین عزیز
از شما بعیده که حرفی رو بدون حساب و کتاب بزنید!
http://www.asnt.org/certification/cert/certdetail.cfm?id=149614
آقای حسین وطن خواه یگانه مورد تأیید ای اس ان تی امریکا هستن و لول 3 رو از اونجا دارن... همچنین هم در دانشگاه ما و هم در در دانشگاه صنعتی شریف دارن دوره بازرسی NDT برگزار می کنند

Ho$$ein

کاربر ممتاز
حسام جان شرمنده!!!
پست رو اشتباها خوندنم و برداشتم اين بود كه ايشون لول 2 دارن .
بله حرف شما درسته .
من عذر خواهي ميكنم.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ضمنا اگه تموم لول هاي NDT رو آموزش ميدن با هزينه 950 تومن ... قيمت مناسبيه .
البته بچه ها حتما روي تعداد روزهاي آموزش توجه بكنيد .
چيزي كه الان در شركت هاي آموزشي روال هست اينه :
UT:600-650 8 roz
PT :360-390 3-4 roz
Mt:350- 390 3-4roz
RT:600-650 6roz
RTI:400 6 roz
VT:400 4 roz

معمولا اگه كل لول هاي باشه حدود 12 - 15 روز طول ميكشه .
البته من شركت هايي هستند كه تست هاي UT PT MT PT رو در يك هفته برگزار ميكنن با قيمت 1.400 كه كاملا تخلف محسوب ميشه .
پس روي ساعات آموزش تاكيد داشته باشين .

hesam02

عضو جدید
ضمنا اگه تموم لول هاي NDT رو آموزش ميدن با هزينه 950 تومن ... قيمت مناسبيه .
البته بچه ها حتما روي تعداد روزهاي آموزش توجه بكنيد .
چيزي كه الان در شركت هاي آموزشي روال هست اينه :
UT:600-650 8 roz
PT :360-390 3-4 roz
Mt:350- 390 3-4roz
RT:600-650 6roz
RTI:400 6 roz
VT:400 4 roz

معمولا اگه كل لول هاي باشه حدود 12 - 15 روز طول ميكشه .
البته من شركت هايي هستند كه تست هاي UT PT MT PT رو در يك هفته برگزار ميكنن با قيمت 1.400 كه كاملا تخلف محسوب ميشه .
پس روي ساعات آموزش تاكيد داشته باشين .

ساعات آموزش قریب 90% همون تایمی است که شما بیان کردین
در ضمن دوره از شنبه هفته بعد شروع می شود
دوستان اگر تمایل داشتن من در خدمتم

nima_1367

عضو جدید
سلام.من مهندس متالورژی هستم و در یک کارخانه مشغول به کار هستم.می خواستم بدونم: برای راه اندازی شرکت بازرسی در زمینه RT,UT,PT,MT نیاز به چه مقدار سرمایه هست؟نیاز به چند سال کار کردن در شرکتهای بازرسی جهت آشنایی با امور قبل از تاسیس شرکت هست؟
چون اگر بنا به استخدام دایمی باشد من همین الآن در استخدام هستم و با توجه به سرمایه مناسبی که در اختیارم هست می خواهم در صورت امکان در این زمینه فعالیت کنم.در ضمن از همین الآن 3 مخزن ساز را به طور قطعی به عنوان مشتری دارم.

بالا