NDT MAN ها بيان تو ....

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام دوستان
امروز واستون يه جزوه از انواع عيوب ميذارم
اميدوارم به دردتون بخوره

پیوست ها

• Defects.zip
    383.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام
من دو تا راه به شما پيشنهاد ميكنم
1- يه ورژن ديگه از نرم افزارتون تهيه كنيد و با اون امتحان كنيد ويا با winrar بازكنيد
2- فايلتون رو قبل از extract كردن rename كنيد.ممكنه كه نرم افزار فكر كنه اين فايل چند پارت داره.
اين دو تا رو چك كنيد تا ببينيم چي ميشه.چون فقط شما همچين مشكلي داريد
خبر بدين من در خدمتم دوباره
با winrar هم امتحان كردم. اين هم پيغام خطاي اون!
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=12635&stc=1&d=1251112246
rename هم كردم ولي جواب نداد!:cry:

پیوست ها

• 224.JPG
    224.JPG
    63.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

reza_1364

مدیر بازنشسته
فکر کنم با دیال اپ دانلود کردی.

احتمالا وسطش یه لحظه اینترنتت قطع شده.

بهترین راه اینه که یه بار دیگه دانلودش کنی

موفق باشی

mosyyyyyy

عضو جدید
يه فايل از فرآيند جوشكاري كه در تشخيص عيوب مهمه

پیوست ها

• Welding Processes-1.zip
    959.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Welding Processes-2.zip
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
با winrar هم امتحان كردم. اين هم پيغام خطاي اون!
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=12635&stc=1&d=1251112246
rename هم كردم ولي جواب نداد!:cry:

یه چیزی میگم نخندیا! امتحان کن. باور کن جواب میده!!!
اون اسم تالار مهندسی مواد رو انگلیسی کن بعد امتحان کن ببین چی میگه!

mosyyyyyy

عضو جدید
دوستان اگه با اين تاپيك حال نميكنين بگين جمعش كنيم،بريم سر يه موضوع جالبتر.
فقط موضوعشو بگين لطفا

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط موضوعشو بگين لطفا

با سلام و تشکر
1- اگه میشه مقالات فارسی بذارین
2- در مورد دوره ها ومدراک و بازار کار توضیحات بیشتری بدین

اینجوری فکر می کنم جذابتر باشه....

m4material

مدیر تالار
یه چیزی میگم نخندیا! امتحان کن. باور کن جواب میده!!!
اون اسم تالار مهندسی مواد رو انگلیسی کن بعد امتحان کن ببین چی میگه!
فكر كنم راست ميگيد رايانه به اسم تالار و اينجور چيزا حساسيت داره!;)
ولي جداي از شوخي من جاهاي ديگه هم extract كردم ولي جواب نداد!!!:(
البته اين در مورد دو فايل اول يعني پستهاي 3 و 16 صادقه. بقيه كار ميكنند!

m4material

مدیر تالار
فقط موضوعشو بگين لطفا
mosyyyyyyجان اين چه حرفيه ميزني!
من همينجا دوباره اعلام ميكنم:
تشكر
به افتخار ايشون يه كف يه هورا
:w27::w17::w17::w17::w17::w27:

mosyyyyyy

عضو جدید
با سلام و تشکر
1- اگه میشه مقالات فارسی بذارین
2- در مورد دوره ها ومدراک و بازار کار توضیحات بیشتری بدین

اینجوری فکر می کنم جذابتر باشه....

سلام خدمت آقا رضا

در مورد مقالات فارسي چون اين دوره ها تمام رفرنس هاش انگليسيه كمتر موجوده يا اگر هم باشه نميتونه اصل مطلب رو ادا كنه ولي چشم سعي ميكنم فارسي هم بذارم

و در مورد دوره ها من هموم اول گفتم هر كدوم رو ميخواين بگين تا هم مداركشو و هم خود دورشو توضيح بدم.علت اين كه گفتم اين تاپيكو ادامه نديم به خاطر اين بود كه غير از يكي دو نفر بقيه بچه ها همكاري نكردن
خلاصه ما در خدمتيم،شما بفرمايين تا من توضيح بدم

m4material

مدیر تالار
سلام خدمت آقا رضا

در مورد مقالات فارسي چون اين دوره ها تمام رفرنس هاش انگليسيه كمتر موجوده يا اگر هم باشه نميتونه اصل مطلب رو ادا كنه ولي چشم سعي ميكنم فارسي هم بذارم

و در مورد دوره ها من هموم اول گفتم هر كدوم رو ميخواين بگين تا هم مداركشو و هم خود دورشو توضيح بدم.علت اين كه گفتم اين تاپيكو ادامه نديم به خاطر اين بود كه غير از يكي دو نفر بقيه بچه ها همكاري نكردن
خلاصه ما در خدمتيم،شما بفرمايين تا من توضيح بدم
سلام دوست عزيز!
خوبيد؟ نماز روزه قبول درگاه باريتعالي!
دوست عزيز اگر ميبينيد كه دو سه نفر بيشتر نيستند كه همكاري مي كنند شايد به خاطر خود موضوع تاپيك باشه، چون كمتر كسي اطلاعات جامع داره! همين خود من! من به هيچ عنوان به خودم اجازه نميدم در اين زمينه اظهارنظر كنم، چون الان دارم فقط كسب اطلاعات ميكنم! در اصل چيز زيادي نميدونم! تازه از زمستان امسال ميخوام اولين دوره ام رو برم! تعداد زيادي هم مثل من هستند! پس اصلا دلگير نباش و بدون كه خيلي خوب داري پيش ميري و من خودم به شخصه طرفتم و از شما صميمانه تشكر مي كنم! اميدوارم ديگه از اين حرفها نزني:redface:
موفق باشي;)

فرهنگ

مدیر بازنشسته
فقط موضوعشو بگين لطفا

نه.اینجوری نیست
راستش خود من اطلاعات در حد صفر کلوینه;)
اطلاعات ناقصه که مانع استقبال میشه.به هر حال به نظرم داری خوب میری ادامه بده.
ادامه بده تا پر بیننده شه.موفق باشی

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام دوستان
ان شاالله از امروز سعي ميكنم جهت آشنايي روزي يك دوره رو به طور مختصر شرح بدم تا هر كدوم رو خواستيد به صورت كامل توضيح بدم

mosyyyyyy

عضو جدید
MT
اين كلمه مخفف magnetic particle test است كه بازرسي جوش به كمك ذرات مغناطيسي رو شامل ميشه.اساس اين تست بر پايه خاصيت مغناطيسي مواد پايداره ، يعني موادي كه اين خاصيت رو ندارند نميتونيم از اين روش تست كنيم مثل آلومينيوم،پلاستيك و ....
وقتي كه ميخوايم اين تست رو انجام بديم بايد دو جزء اصلي اون آماده باشه يعني 1- ذرات مغناطيسي 2- آهنربا.كه از آهنربا به عنوان توليد كننده ميدان و از ذرات به عنوان آشكار كننده عيوب استفاده ميكنيم.
نحوه انجام تست :
به اين صورته كه دو سر آهنربا ( چه آهنرباي الكتريكي و چه معمولي) رو در دو طرف جوش قرار ميديم و پاشش پودر رو انجام ميديم و اين كار رو در راستاي جوش ادامه ميديم و بعد از هر بار پاشش پودر محل هايي كه عيب وجود داره به صورت تجمع پودر مشخص ميشه.

دوستان اين مطلبي كه نوشتم خيلي خيلي خلاصه هستش.همون اول هم گفتم فقط جهت آشناييه، ايشاالله مفصل توضيح ميدم

m4material

مدیر تالار
MT
اين كلمه مخفف magnetic particle test است كه بازرسي جوش به كمك ذرات مغناطيسي رو شامل ميشه.اساس اين تست بر پايه خاصيت مغناطيسي مواد پايداره ، يعني موادي كه اين خاصيت رو ندارند نميتونيم از اين روش تست كنيم مثل آلومينيوم،پلاستيك و ....
وقتي كه ميخوايم اين تست رو انجام بديم بايد دو جزء اصلي اون آماده باشه يعني 1- ذرات مغناطيسي 2- آهنربا.كه از آهنربا به عنوان توليد كننده ميدان و از ذرات به عنوان آشكار كننده عيوب استفاده ميكنيم.
نحوه انجام تست :
به اين صورته كه دو سر آهنربا ( چه آهنرباي الكتريكي و چه معمولي) رو در دو طرف جوش قرار ميديم و پاشش پودر رو انجام ميديم و اين كار رو در راستاي جوش ادامه ميديم و بعد از هر بار پاشش پودر محل هايي كه عيب وجود داره به صورت تجمع پودر مشخص ميشه.

دوستان اين مطلبي كه نوشتم خيلي خيلي خلاصه هستش.همون اول هم گفتم فقط جهت آشناييه، ايشاالله مفصل توضيح ميدم
خسته نباشيد mosyyyyyyجان! همينجور ادامه بده! من خودم پاي ثابته تاپيكتون هستم!
موفق باشيد!!!!;)

cardesign

عضو جدید
ممنون از مطالبتون من میخوام تو دوره های پاییز و زمستون شرکت کنم.البته فعلا بازرسی جوش 1 و 2 رو
میشه بگید بازرسی جوش 3 هم داریم؟فرقش با vt چیه؟

mosyyyyyy

عضو جدید
ممنون از مطالبتون من میخوام تو دوره های پاییز و زمستون شرکت کنم.البته فعلا بازرسی جوش 1 و 2 رو
میشه بگید بازرسی جوش 3 هم داریم؟فرقش با vt چیه؟

سلام دوست عزیز
من منظورتون رو از بازرسی جوش 3 متوجه نشدم.منظورتون همون level 3 هست؟

mosyyyyyy

عضو جدید
mosyyyyy جان از زحماتی که واسه این تاپیک می کشی خیلی سپاسگزارم.
در مورد دوره های اریا بهترین دوره برای شروع کدومه؟

سلام دوست عزیز
نظر لطفتونه.ممنون
اگه منظورت از آریا همون آریا آزمون هست باید بگم در حال حاضر یکی از سه مرکز معتبر آموزش بازرسی در سطح کشوره و چون خودشون تو کار عملی هستن آموزششون خیلی مفید تره
البته قیمتاش یه مقدار بالاتره.ولی اینو هم بهت بگم که از لحاظ مدرک هیچ فرقی نمیکنه که مدرکتو از کجا گرفتی،مهم اون کسیه که پای گواهی رو امضا میکنه که حتما باید level 3 باشه

اگه سوال دیگه ای باشه در خدمتم
موفق باشی

arh1361

عضو جدید
سلام دوست عزیز
نظر لطفتونه.ممنون
اگه منظورت از آریا همون آریا آزمون هست باید بگم در حال حاضر یکی از سه مرکز معتبر آموزش بازرسی در سطح کشوره و چون خودشون تو کار عملی هستن آموزششون خیلی مفید تره
البته قیمتاش یه مقدار بالاتره.ولی اینو هم بهت بگم که از لحاظ مدرک هیچ فرقی نمیکنه که مدرکتو از کجا گرفتی،مهم اون کسیه که پای گواهی رو امضا میکنه که حتما باید level 3 باشه

اگه سوال دیگه ای باشه در خدمتم
موفق باشی
از پاسخی که به سوالم دادید سپاسگزارم.
نام 2 مرکز معتبر دیگه چیست؟

بالا