10 پروژه برتر معماری منظر سال 2013

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
چندی پیش گروهی از معماران منظر برای انتخاب بهترین پروژه های معماری منظر گرد هم جمع شدند.در این گردهمایی،طراحی کاشت،طرح از لحاظ منظر،محیط زیست و...مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت طرح هایی که با توسعه پایدار آب و طراحی شهری با محور توسعه پایدار فضای سبز در ارتباط بودند برگزیده شدند.


منبع
 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
1-این اثر در اواسط سال گذشته در زمینی به مساحت 54 هکتار ایجاد شده که به سرزمین عجایب سبز معروف است و از سه بخش متمایز تشکیل شده که که هدف نهایی آن ایجاد بافت جدید شهری در سنگاپور در سال 2015 می باشد.
 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
2-بزرگترین باغ گیاهشناسی استرالیا تبدیل شده است به صفحه نمایشی برای نشان دادن انواع گونه های گیاهی .این اثر به چشم اندازی زیبا و در حال تغییر برای بازدید کنندگان تبدیل شده است.این اثر در محل سابق معدن شن و ماسه واقع شده است و تلفیقی از معماری منظر،باغبانی و اکولوژی می باشد.
 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
3-این مکان در لندن واقع شده و در هفته 2 میلیون نفر بازدید کننده دارد.این طرح در کنار باغی که در قرن 19 میلادی در آنجا قرار داشت ساخته شده است.فضای مربعی باغ توسط دو مسیر از یکدیگر جدا شده است.اولی مسیر سفید که در آن صندلی هایی برای نشستن قرار دارد و دومی مسیر سبز که در آن فضای سبز ایجاد شده است.یک فضای کهنه در لندن توسط طراحی متفکرانه تبدیل به محلی برای بازدید میلیون ها نفر شده است. 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
4-دریاچه نیلوفر آبی در واقع بازساخت دریاچه ای می باشد که در روستای کانال(در کشور چین) واقع است.آب و موسیقی برای مردم این منطقه دارای ارزش زیادی می باشد و دو عنصر اساسی طراحی پارک به حساب می آید.این مکان علاوه بر اینکه باعث ایجاد شم اندازی زیبا برای تفریح و گردش شده است باعث حفظ تالاب های منطقه نیز می شود.
 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
5-آبراهه استمفورد باعث ایجاد جریان طبیعی آب(مطابق توپوگرافی)شده و باعث حفظ محیط زیست می شود.این واحد جدید شهری باعث جذب بازدید کنندگان و بازی کودگان و ارتباط مردم با رودخانه می شود.فازهای جدید این پارک در حال اجرا می باشد که هدف آن گسترش بیشتر بستر رودخانه برای ایجاد آسیاب آبی و گسترش پارک به سمت جنوب شهر می باشد. 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
6-این اثر در بیمارستان کودکان شیکاگو ساخته شده و مانند باغی در آسمان می باشد.مساحت این اثر5000فوت مربع می باشد که در طبقه11ساخته شده و مانند یک باغ شفا دهنده عمل می کند که در آن از نور،آب و رنگ حداکثر استفاده را برده اند.در طبقه12این ساختمان مکانی به نام خانه درختان ساخته شده است.این اثر در نوامبر2012ساخته شده است.
 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
7-پارک سنت ژاک در شمال غربی فرانسه قرار گرفته و مانند خطی مستقیم دو محله شهر را از یکدیگر جدا می کند.وجود آب در منطقه باعث شده که پارک مانند رگ هایی در سراسر پارک شاهد حضور آب باشیم.این اثر باعث حفظ اکوسیستم محل شده و از توسعه بیشتر شهر جلوگیری کرده و به مثابه تالابی در بافت شهری عمل می کند. 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
8-یکی از شناخته شده ترین دریاچه ها در چین دریاچه ای به نام دریاچه مادر می باشد که منبع اصلی آب شهر داتونگ می باشد.طراحی کاشت اطراف دریاچه منظر زیبایی را ایجاد کرده است.یکی از دلایل انتخاب این اثر،استراتژی های برنامه ریزی محیطی برای جلوگیری از گسترش شهر داتونگ می باشد که در عین حال باعث حفظ کیفیت آب دریاچه نیز می شود. 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
9-فضای سبز و منظر موزاییکی:این اثر به صورت یکپارچه و از چند عنصر (المان)تشکیل شده است.در این اثر رنگ های موزاییک با گل های محوطه هماهنگ شده است. 

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
10-این اثر در زمینی به مساحت 26000متر مربع ساخته شده است که در آن تاثیر بصری کارخانه تصفیه آب در ساحل دریا قابل توجه است.با ایجاد بام سبز در سقف کارخانه استانداردهای مورد نیاز فضای سبز تا حدودی تامین شده است .بام سبز راه حل طراحی شهری مناطق حساس به آب می باشد چون این روش باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش عملکرد حرارتی و تعدیل در میزان کربن موجود در هوا می شود.
 
Similar threads
Thread starter عنوان تالار پاسخ ها تاریخ
afsoon6282 معماری پارک آب و آتش تهران فضای سبز 0

Similar threads

بالا