❶❾ نتایج آزمون کارشناسی ارشد معماری 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

moir92

عضو جدید
سلام
دوستان با رتبه 832 در بازسازی پس از سانحه درحالیکه ضریب اسکیسش 2 هست و فقط هم 10 نفر دانشگاه شهید بهشتی میگیره
میشه امید داشت؟چون اسکیس قوی هم ندارم باید برم کلاس و از کارم بزنم.

SOSHAN

عضو جدید
آره دولتیه. من کارشناسیمو اونجا گرفتم. از اصفهان پایینتره ولی از شیراز خیلی بالاتره. دکترا هم داره. این یه مزیته شاید!
سلام .ممنون عزیزم اطلاعاتی ازش نداشتم..راستی شما نمیدونین رتبه بندی دانشگاه ها از نظر علمی رو چه جوری میشه پیدا کرد؟

nina_20mark

عضو جدید
سلام
دوستان کسی اطلاع داره که دانشگاه هنر اسلامی تبریز معماری معماریش چطوره؟ تو مدرک معماری معماریش کلمه ی اسلامی هم میخوره؟

hamidbf

عضو جدید
سلام
دوستان کسی اطلاع داره که دانشگاه هنر اسلامی تبریز معماری معماریش چطوره؟ تو مدرک معماری معماریش کلمه ی اسلامی هم میخوره؟

سلام دوست عزيز
من هنر اسلامي تبريز ليسانس گرفتم، تو مدركم كه نوشته مهندسي معماري
تو ارشد دو تا گرايش داره 1-معماري و 2-معماري اسلامي، مسلما اگه معماري اسلامي رو انتخاب كني رو مدركتم همون نوشته ميشه
معماريشم خيلي سطحش بالاست، برا ما كه بهترين استادارو از تهران مي آوردن اين اواخر هم با برگشتن دكترا هاي بورسيه ش سطح هيئت علميش بالاتر رفته
مثلا پارسال كه دوستم دانشگاه خودمون ارشد قبول شد استاداش اينا بودن: دكتر حجت، دكتر عيني فر، دكتر محمودي،دكتر متدين و ...
امكاناتشم خيلي خوبه
محيط دانشگاهشم عاليه، چند تا خونه تاريخي كنار هم شده دانشكده معماري كه واقعا زيباست
اينم سايتشه:
http://www.tabriziau.ac.ir/
باز اگه اطلاعات ديگه اي خواستين در خدمتم

abdolahi1

عضو جدید
سلام دوست عزيز
تو ارشد دو تا گرايش داره 1-معماري و 2-معماري اسلامي، مسلما اگه معماري اسلامي رو انتخاب كني رو مدركتم همون نوشته ميشه
معماريشم خيلي سطحش بالاست، برا ما كه بهترين استادارو از تهران مي آوردن اين اواخر هم با برگشتن دكترا هاي بورسيه ش سطح هيئت علميش بالاتر رفته
مثلا پارسال كه دوستم دانشگاه خودمون ارشد قبول شد استاداش اينا بودن: دكتر حجت، دكتر عيني فر، دكتر محمودي،دكتر متدين و ...
امكاناتشم خيلي خوبه
محيط دانشگاهشم عاليه، چند تا خونه تاريخي كنار هم شده دانشكده معماري كه واقعا زيباست
اينم سايتشه:

خوابگاه داره؟

abdolahi1

عضو جدید
سلام دوست عزيز
امكاناتشم خيلي خوبه
اينم سايتشه:

خوابگاه داره؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخر دفترچه تو قسمت پیوست نوشته فاقدامکانات خوابگاهی خواهران است ولی رفتم تو سایتشون خوابگاه خواهران داشتن گیج شدم

سایتشون تو اولویته! همیشه تو دفترچه مینویسن خوابگاه نمیدن ولی آخرش میدن!

nina_20mark

عضو جدید
سلام دوست عزيز
امكاناتشم خيلي خوبه
اينم سايتشه:
ممنون خیلی کمکم کردی...:gol:

sara00_00

عضو جدید
منم از نزدیک این محیط رو میشناسم. اگه علاقه به خونه های تاریخی داری درس خوندن تو این محیط حس خوبی میده ... آتلیه دانشگاهم تو اتاقای این مجموعس. مجموعه شامل خونه قدکی....خونه بهنام و.....

niazy

عضو جدید
بچه ها سه تا آزمون اسكيس، داخلي و معماري و منظر رو باهم شركت كرد؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
چه جوری میشه 2 تا انتخاب کنیم؟
سلام
تا اونجا که میدونم و از دوستان چندبار شرکتی پرسیدم
باید منتظر اعلام سازمان سنجش تو پیک سنجش باشیم
اونجا نحوه و زمان واریز پول شرکت در آزمون ها و زمانشون رو اعلام میکنن

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تا اونجا که میدونم و از دوستان چندبار شرکتی پرسیدم
باید منتظر اعلام سازمان سنجش تو پیک سنجش باشیم
اونجا نحوه و زمان واریز پول شرکت در آزمون ها و زمانشون رو اعلام میکنن

من بعید میدونم که نشه تو همه ی اسکیسا شرکت کرد. چون گرایشای معماری خیلی نزدیک بهمه. ولی یه کد رشته ای مثل 1358 یه گرایشش عکاسیه یه گرایشش نقاشیه یه گرایشش گرافیکه و .... خب اینا خیلی فرق دارن مسلمه یه نفر نمیتونه تو همه ش مسلط بشه!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من بعید میدونم که نشه تو همه ی اسکیسا شرکت کرد. چون گرایشای معماری خیلی نزدیک بهمه. ولی یه کد رشته ای مثل 1358 یه گرایشش عکاسیه یه گرایشش نقاشیه یه گرایشش گرافیکه و .... خب اینا خیلی فرق دارن مسلمه یه نفر نمیتونه تو همه ش مسلط بشه!
بهتر نیست بجای بحث در مورد تعداد آزمون ها بشینیم اسکیس خوب کار کنیم؟
بهتره فکرمونو فعلا درگیر تعداد آزمون، رتبه، از الان خودمونو تو دانشگاه دیدن، و از اینجور چیزا نباشیم
همه تمام سعیمونو بکنیم
تا 23 این ماه صبر کنیم به جواب تمام سوالاتمون خواهیم رسید

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
دوستان یک سوال !
در رابطه با آزمون اسکیس کجا نوشته شده ؟ کدوم صفحه از دفترچه ؟
و اینکه همه‌ی داوطبایی که مجاز شدن ( روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی و پیام‌نور ) می‌تونند شرکت کنند ؟!

nina_20mark

عضو جدید
دوستان یک سوال !
در رابطه با آزمون اسکیس کجا نوشته شده ؟ کدوم صفحه از دفترچه ؟
و اینکه همه‌ی داوطبایی که مجاز شدن ( روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی و پیام‌نور ) می‌تونند شرکت کنند ؟!
صفحه ی 4 بند 6 + تذکر مهم
در مورد سوال دومتم نمیدونم کجا نوشته من ندیدم ولی مطمئنم که فقط کافیه مجاز شده باشی چه روزانه چه شبانه ، غیرانتفاعی و پیام‌نور... میتونی اسکیس شرکت کنی
پارسال یکی از دوستام غیرانتفاعی پیام نور مجاز بود ولی اسکیسم داد

mms_6613

کاربر فعال
سلام به همگی
:redface:ضمن تبریک به دوستان می خواستم یه هشدار بدم: اصلا فریب رتبه های این مرحله رو نخورین این رتبه ها بعد از اسکیس تغییر زیادی می کنه.تو امتحان سراسری نمره کل خیلی تاثیر داره و بر اساس نمره کل نهایی رتبه بندی نهایی انجام میشه.روش کار به این صورته:
پس از اخذ درصد اکتسابی هر درس با توجه به میزان پاسخگویی داوطلبان در اون درس به هر درس مفروض یک تراز داده میشه بعد این ترازو در ضریب اون درس ضرب میکنن و این میشه نمره این درس.تک تک دروسو به این روش حساب میکنن بعدش بر مجموع ضرایب کل دروس تقسیم میکنن و این میشه نمره کل داوطلب.به طور مثال امسال دعوا سر درک عمومی معماری بود.اگه کارنامه بچه هایی که تو تایپک قرار دادنو بررسی کنید متوجه حرفام میشید.تراز اسکیس ضربدر 5 = نمره اسکیس . نمره کل قبلی در 11 ( مجموع ضرایب دروس ) ضرب کنید + نمره اسکیس کنید بعد حاصل رو بر 16 تقسیم کنید. این میشه نمره کل نهایی.امن واسه اون کسی که رتبش 1729 و نمره کلش 4639 بود با 75 درصد فرضی اسکیس حساب کردم رتبش 700 شد.یعنی این شخص عملا شانس روزانه و شبانه نداره البته با اسکیس 90 درصد ممکنه شبانه قبول بشه.البته اینا فرضه و کاملا بستگی به سطح علمی داوطلبین و البته میزان ترازیه که از اسکیس میگیرن.کما اینکه ممکنه موضوع امسال اونقدر مسخره باشه مثل درک معماری :mad:که حتی با کسب درصد پایین تراز بالا و بالطبع نمره بالایی کسب بشه.درصد ملاک نیست.تراز پاسخگویی مهمه.پس اون کسی که رتبش 72 شده نباید خیال کنه کار تمومه و یک دانشگاه خوب قبول میشه چون ممکنه حتی روزانه قبول نشه.
با آرزوی قبولی تمامی دوستان گل این تایپک
همه شانس قبولی دارن.
خدا نگهدار همگی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی
:redface:ضمن تبریک به دوستان می خواستم یه هشدار بدم: اصلا فریب رتبه های این مرحله رو نخورین این رتبه ها بعد از اسکیس تغییر زیادی می کنه.تو امتحان سراسری نمره کل خیلی تاثیر داره و بر اساس نمره کل نهایی رتبه بندی نهایی انجام میشه.روش کار به این صورته:
پس از اخذ درصد اکتسابی هر درس با توجه به میزان پاسخگویی داوطلبان در اون درس به هر درس مفروض یک تراز داده میشه بعد این ترازو در ضریب اون درس ضرب میکنن و این میشه نمره این درس.تک تک دروسو به این روش حساب میکنن بعدش بر مجموع ضرایب کل دروس تقسیم میکنن و این میشه نمره کل داوطلب.به طور مثال امسال دعوا سر درک عمومی معماری بود.اگه کارنامه بچه هایی که تو تایپک قرار دادنو بررسی کنید متوجه حرفام میشید.تراز اسکیس ضربدر 5 = نمره اسکیس . نمره کل قبلی در 11 ( مجموع ضرایب دروس ) ضرب کنید + نمره اسکیس کنید بعد حاصل رو بر 16 تقسیم کنید. این میشه نمره کل نهایی.امن واسه اون کسی که رتبش 1729 و نمره کلش 4639 بود با 75 درصد فرضی اسکیس حساب کردم رتبش 700 شد.یعنی این شخص عملا شانس روزانه و شبانه نداره البته با اسکیس 90 درصد ممکنه شبانه قبول بشه.البته اینا فرضه و کاملا بستگی به سطح علمی داوطلبین و البته میزان ترازیه که از اسکیس میگیرن.کما اینکه ممکنه موضوع امسال اونقدر مسخره باشه مثل درک معماری :mad:که حتی با کسب درصد پایین تراز بالا و بالطبع نمره بالایی کسب بشه.درصد ملاک نیست.تراز پاسخگویی مهمه.پس اون کسی که رتبش 72 شده نباید خیال کنه کار تمومه و یک دانشگاه خوب قبول میشه چون ممکنه حتی روزانه قبول نشه.
همه شانس قبولی دارن.
خدا نگهدار همگی

من نميدونم اين جريانات چيه
ولي من تمام تلاشمو ميكنم
پارسال يكي با رتبه 2200 روزانه ساري اورده
البته با اسكيس72 درصد
همچين چيزي كه شما ميگي تو كتم نميره

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام به همگی
همه شانس قبولی دارن.
خدا نگهدار همگی

تحلیل شما یه اشتباه بزرگ داره و نحوه محاسبه فرموله
من رتبه 2295 رو که خودم باشم با رتبه 1000 مقایسه کردم، اختلاف تو 2 درصد تراز بود یعنی با 4 درصد اسکیس بیشتر میشه رتبه 1000 رو گرفت
رتبه ام رو با رتبه 75 هم حساب کردم اختلاف 18 درصد بود، یعنی 36 درصد بیشتر بزنم میتونم رتبه 75 رو بگیرم
بیشتر افراد نمره ای زیر 50 دارن و درصد کمی نمره بالای 50 و معمولا نمرات رو 30 و 40 میچرخه، پس اگر بشه (سخته اما نشدنی نیست) 36 درصد بالاتر از نمره اسکیس رتبه 75 زد میشه رتبه اشو گرفت
آزمون اسکیس یکمش تمرینه، و درصد بسیار زیادیش بخت و اقبال
بستگی به فکری داره که سر جلسه میاد به سرت، بستگی به دسنت داره، بستگی به مصحح داره که کارتو داره میبینه حالش خوبه؟ یا کلا هنگ کرده مخش؟ یا شبش با همسرش دعواش شده یا نه؟ و هزاران هزار آیتم دیگه
پس تا روزی که کارنامه نهایی نیاد، خواهشا همه به کار خودتون برسید و تجزیه تحلیل های کلی رو بذارید برا بعد
ممنون از همه دوستان گلم

sohrab-pir

عضو جدید
جدا...!!!!!!!!!!:surprised:
من که قصد کلاس رفتن واسه این گرایش ندارم...ولی نمیدونم راجع به فرهنگ و هنر ایران باید در چه حد اطلاعاتم رو افزایش بدم...:question:

والا من شرح کلاس همین دوره ای که معرفی کردین رو دیدم. بعد زنگ زدم خیلی مفصل بهم توضیح دادن. یه سری مقالات رو هم واسه فرهنگ و هنر و تاریخ ایران جمع آوری کردن که توی دوره می دن به بچه ها که فرصت مطالعه کمتری بخواد. حمایتشون بد نبود.

mms_6613

کاربر فعال
دوست عزیز شما هنوز تفاوت درصد با نمره رو نمی دونید. نمره کل همون عدد اولیه که جلوی گرایش اومده

mms_6613

کاربر فعال
روزانه ساری ؟؟؟؟شاید منظورت غیر انتفاعی ساریه؟ در جوابتون باید بگم موضوع پارسال آسون نبود و دوست شما درصد بالایی زده و با این درصد تراز بالایی گرفته و طبعا نمره بالایی از اسکیس گرفته که با نمره کل قبلیش جمع شده . به طور مثال رتبه 1400 پارسال با اسکیس 90 درصد روزانه علم و صنعت قبول شده.هشدار من در واقع واسه رتبه خوبا بود که فکر میکنن کار تمومه و دادن امید به رتبه های مرزی.من خودم 1268 شدم و خوب میدونم با چه نمره ای میتونم روزانه حتی تهران قبول شم.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما هنوز تفاوت درصد با نمره رو نمی دونید. نمره کل همون عدد اولیه که جلوی گرایش اومده
روی نمره کل نمیشه حساب باز کرد
چون هر سال تغییر میکنه
یه سال نمره کل نفر یک مثلا 6800 اه یه سالی 7500 اه
تا ندونی نمیتونی حساب کنی
اما تراز چیزیه که راحت میشه از رو درصدایی که رتبه های مختلف اعلام میکنن به راحتی بدست آورد

8memar6

عضو جدید
من نميدونم اين جريانات چيه
ولي من تمام تلاشمو ميكنم
پارسال يكي با رتبه 2200 روزانه ساري اورده
البته با اسكيس72 درصد
همچين چيزي كه شما ميگي تو كتم نميره

ببخشید، ساری مگه روزانه داره؟؟؟؟

m_ a

عضو جدید
سلام به همگی
همه شانس قبولی دارن.
خدا نگهدار همگی

با سلام به شما دوست عزیز ، من سال گذشته 1650 معماری - معماری شدم و با اسکیس 55 درصد رتبه ام به طور میانگین در بین شهرهای انتخابی ام 220 شد. یکی دیگه از دوستانم هم با رتبه 1800 و اسکیس 27 درصد 1100 شد. اینو گفتم که بهتون بگم به هیچ عنوان قطعیتی در تخمین رتبه و نمره نیست، به نظر بنده و با توجه به کارنامه سال گذشته ام با رتبه 1729 امسال با اسکیس 75 درصد با نظر به این که دو سال که 80 درصد حداکثر اسکیس بوده حتماً روزانه شهرستان و شاید هم شبانه تهران رو میاره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا